Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:24


köszi, erre is emlekszem, hogy szerepelt: sokon jok, klasszikuson nem annyira - észben tartom

Klasszikuson is jók (a komolyabb darabok), nincs velük gond, csak akiknek az fő csapásirány, azoknak máshol van a hangsúly a reprodukált hangban...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2020.08.23., vas. 17:24
zoli73 írta:
2020.08.23., vas. 17:03
Felvetődőtt bennem egy kérdés.
Sokan hallgatnak régi 70'-80' években(vagy még régebben) készült, vintage JBL dobozokat. Ezeknek milyen állapotban vannak, lehetnek a hangváltóik? Nem szorulnak felújításra, újáépítésre?
Az enyém sem éppen mai gyerekek(közel 30 éves), de azért elgondolkodtató, hogy milyen állapotban lehetnek, pl. a kondenzátorok.
A Ti 5000-hez, Német országban kínálnak komplett hangváltó felújító készletet.
Kinek, mi a tapasztalata a témában? Végzett már valaki ilyen felújítást, szükség volt már rá?
Jobban belegondolva, ez nem is pusztán JBL "specifikus" kérdés, de én itt vagyok érdekelt...
Nem tudom hoz-e annyi pluszt, ez igazából inkább ár kérdése. Ha nem túl drága egy próbát megér alapon meg lehet próbálni.
De ha nincs vele gond, akkor én arra is gondolnék, hogy az eredeti állapotút általában eladáskor jobban szokták szeretni.
Még egy. Hoz-e annyit, megéri-e?
Ha minden rendben a gyári hangváltóval, ha hozza a gyári, vagy ahhoz közeli értékeket, akkor szerintem egyértelműen nem hoz, nem éri meg foglalkozni vele.
Ez saját tapasztalat, bár messze nem általános érvényű.
Két korábbi hangsugárzómmal is elvégeztem a hangváltó tuningot.
Nem hangváltó újra/áttervezést, csak alkatrész cserét. A gyári alkatrészeket sokkal jobb minőségűre(és drágára) cseréltem. Az első sugárzó esetében a beavatkozás anyagi vonzata, elérte a hangsugárzó használt piaci árát, a másiknál már óvatosabb voltam, a tuning a hangsugárzó árának kb. 40%-át tette ki.
Mindkettőnél hallható volt javulás, de messze nem akkora mértékű, mint amit vártam. Visszagondolva egyáltalán nem érte meg a ráfordított pénzt és energiát. Az egyiket elajándékoztam, a másikat eladtam, a ráfordított összegből egy fillér sem térült meg...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.08.23., vas. 18:01
Konkrétan nem hallok olyan hibát, ami miatt fejest kellene ugorjak a hangváltóba, de egy ilyen korú, vagy még idősebb hangsugárzónál talán már kell ilyen beavatkozásra gondolni.
Igen, az eredeti állapot sokat számít az eladásnál, de teszem azt, egy 40+ éves hangsugárzó(bármilyen, nem csak JBL) hangváltójában található kondenzátorok, valószínüleg már "megették a kenyerük javát".
A Ti 5000-hez kapható felújító készletet "potom" 579€-ért lehet beszerezni Németországból + posta. Ez nem olcsó, de legalább jó drága. Ez mondjuk betudható annak, hogy a Ti5000 hangváltója, egy kész alkatrész temető, kb. 1 vödör alkatrészt építettek bele.
Egyenlőre semmilyen beavatkozást nem tervezek, csak elvi síkon érdekel a téma.
Az már akkor nem normál kondi csere, hanem szinte komplett tuning. Van benne motyó bőven :rolleyes:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kupecke írta:
2020.08.23., vas. 16:55
avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:24

köszi. ...huhh, nem kicsi: 610x324x337mm

nagy membranu, kisebb dobozu egyebek ?
Nehéz a kérésed, olyan meg is legyek b.va, meg szűz is maradjak.
E topicban asszem szakértőktől én úgy olvastam, a nagy membránfelület alap, az pedig kisdobozzal nem műxik.
ha könnyü lenne, nem is kellene kérdeznem ;) azt még hozzáteszem, hogy ne is legyen drága :smile29:


de azert vannak különbsegek:
Te a JBL 20T-t irtad, az 375x240x210mm 6.5" = 165mm-es woofer (ezt bevallom en kicsi membranunak tartom ..aztan lehet a hangja megcafolná az elöítéletemet, mert ez így csak elöítélet)

TcTronic a 26-ost irta, az 610x324x337mm 10" -os woofer

elnézést, hogy ezeket is itt emlitem :
Canton Karat 300: 310 x 500 x 290 mm 260mm-es woofer
Canton Quito 530: 285 x 460 x 270 mm 260mm-es woofer
Canton Quito 540: 340 x 570 x 315 mm 310mm-es woofer
Canton GLE 100: 340 x 550 x 285 mm 310mm-es woofer

az látható, hogy azert lehet jatszani, nem egy egyenes a hangszoromeret a dobozmeret függvenyeben

fogalmam sincs, technikailag-müszakilag dobozmeret vs. hangszoromeret mennyit szamit (vagy nekem az en szobamban vajon melyik jelentene annyit, hogy "akarjam"), annyit tudok, hogy a Celestion Ditton 15 a 200mm-es aktiv + 200mm-es passzivval "másképp ütött", mint a kisebb dobozaim

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2020.08.23., vas. 17:24
zoli73 írta:
2020.08.23., vas. 17:03
Felvetődőtt bennem egy kérdés.
Sokan hallgatnak régi 70'-80' években(vagy még régebben) készült, vintage JBL dobozokat. Ezeknek milyen állapotban vannak, lehetnek a hangváltóik? Nem szorulnak felújításra, újáépítésre?
Az enyém sem éppen mai gyerekek(közel 30 éves), de azért elgondolkodtató, hogy milyen állapotban lehetnek, pl. a kondenzátorok.
A Ti 5000-hez, Német országban kínálnak komplett hangváltó felújító készletet.
Kinek, mi a tapasztalata a témában? Végzett már valaki ilyen felújítást, szükség volt már rá?
Jobban belegondolva, ez nem is pusztán JBL "specifikus" kérdés, de én itt vagyok érdekelt...
Nem tudom hoz-e annyi pluszt, ez igazából inkább ár kérdése. Ha nem túl drága egy próbát megér alapon meg lehet próbálni.
De ha nincs vele gond, akkor én arra is gondolnék, hogy az eredeti állapotút általában eladáskor jobban szokták szeretni.
Konkrétan nem hallok olyan hibát, ami miatt fejest kellene ugorjak a hangváltóba, de egy ilyen korú, vagy még idősebb hangsugárzónál talán már kell ilyen beavatkozásra gondolni.
Igen, az eredeti állapot sokat számít az eladásnál, de teszem azt, egy 40+ éves hangsugárzó(bármilyen, nem csak JBL) hangváltójában található kondenzátorok, valószínüleg már "megették a kenyerük javát".
A Ti 5000-hez kapható felújító készletet "potom" 579€-ért lehet beszerezni Németországból + posta. Ez nem olcsó, de legalább jó drága. Ez mondjuk betudható annak, hogy a Ti5000 hangváltója, egy kész alkatrész temető, kb. 1 vödör alkatrészt építettek bele.
Egyenlőre semmilyen beavatkozást nem tervezek, csak elvi síkon érdekel a téma.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.08.23., vas. 17:03
Felvetődőtt bennem egy kérdés.
Sokan hallgatnak régi 70'-80' években(vagy még régebben) készült, vintage JBL dobozokat. Ezeknek milyen állapotban vannak, lehetnek a hangváltóik? Nem szorulnak felújításra, újáépítésre?
Az enyém sem éppen mai gyerekek(közel 30 éves), de azért elgondolkodtató, hogy milyen állapotban lehetnek, pl. a kondenzátorok.
A Ti 5000-hez, Német országban kínálnak komplett hangváltó felújító készletet.
Kinek, mi a tapasztalata a témában? Végzett már valaki ilyen felújítást, szükség volt már rá?
Jobban belegondolva, ez nem is pusztán JBL "specifikus" kérdés, de én itt vagyok érdekelt...
Nem tudom hoz-e annyi pluszt, ez igazából inkább ár kérdése. Ha nem túl drága egy próbát megér alapon meg lehet próbálni.
De ha nincs vele gond, akkor én arra is gondolnék, hogy az eredeti állapotút általában eladáskor jobban szokták szeretni.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: kupecke »

zoli73 írta:
2020.08.23., vas. 17:03
Felvetődőtt bennem egy kérdés.
Sokan hallgatnak régi 70'-80' években(vagy még régebben) készült, vintage JBL dobozokat. Ezeknek milyen állapotban vannak, lehetnek a hangváltóik? Nem szorulnak felújításra, újáépítésre?
Az enyém sem éppen mai gyerekek(közel 30 éves), de azért elgondolkodtató, hogy milyen állapotban lehetnek, pl. a kondenzátorok.
A Ti 5000-hez, Német országban kínálnak komplett hangváltó felújító készletet.
Kinek, mi a tapasztalata a témában? Végzett már valaki ilyen felújítást, szükség volt már rá?
Jobban belegondolva, ez nem is pusztán JBL "specifikus" kérdés, de én itt vagyok érdekelt...
Az én hozzáállásom e kérdéshez, műxik, tetszik, nempiszkáljuk.
A hozzáértő mérnökök majd hozzáteszik, deee, kiszáradt kondihangot hallgatsz. Aha :smile53:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

JBL C38, C36 nagy membrán, kétutas. Relative "kis" méret, jó hang.


youtu.be/lgCBJtVO7-k
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Felvetődőtt bennem egy kérdés.
Sokan hallgatnak régi 70'-80' években(vagy még régebben) készült, vintage JBL dobozokat. Ezeknek milyen állapotban vannak, lehetnek a hangváltóik? Nem szorulnak felújításra, újáépítésre?
Az enyém sem éppen mai gyerekek(közel 30 éves), de azért elgondolkodtató, hogy milyen állapotban lehetnek, pl. a kondenzátorok.
A Ti 5000-hez, Német országban kínálnak komplett hangváltó felújító készletet.
Kinek, mi a tapasztalata a témában? Végzett már valaki ilyen felújítást, szükség volt már rá?
Jobban belegondolva, ez nem is pusztán JBL "specifikus" kérdés, de én itt vagyok érdekelt...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: kupecke »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:24

köszi. ...huhh, nem kicsi: 610x324x337mm

nagy membranu, kisebb dobozu egyebek ?
Nehéz a kérésed, olyan meg is legyek b.va, meg szűz is maradjak.
E topicban asszem szakértőktől én úgy olvastam, a nagy membránfelület alap, az pedig kisdobozzal nem műxik.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:24


köszi, erre is emlekszem, hogy szerepelt: sokon jok, klasszikuson nem annyira - észben tartom

persze egyeb nagyobb membranfelületü hangsugarzo is erdekel, ami ajánlásokat élvez

tovabbra is ervenyes: a mostani zenehallgatast sem erzem "elfecserlesnek", szerintem nekem marha jo, de azt nem mondom, hogy maskepp nem lehet szinten jo (szeretem a makostesztat, de a paprikas krumplit is)
Ha lesz időm és kedvem akkor összerakom végre az én JBL kétutasom is: C34 vagy C35 . 15" mélyközép :JBL D130, középmagas JBL 075. Alnico mágnesesek. Ezeknek együtt nagyon kellemes hangjuk van. Egyszer hallottam élőben egy ilyen párost és azóta is a fülemben van.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tctronic írta:
2020.08.23., vas. 16:18
Én egy kicsit nagyobb dobozt ajánlanék: JBL L26. Sajnos a jó állapotúak már elég ritkák, de ha belefutsz egybe szerintem feltétlenül tegyél vele próbát.
köszi. ...huhh, nem kicsi: 610x324x337mm

nagy membranu, kisebb dobozu egyebek ? pl. Canton ? Quinto 540-530 ? egyeb hasonloak ?
dbrnsk írta:
2020.08.23., vas. 16:18
avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:10
...nöi ének, férfi ének, klasszikus zene - szolo hegedü, zongora, kórus, nagyzenekar is van mondjuk 80-85%-ban a hallgatottak között [20-15% a "rock", kemény rock] ...
Ebben az esetben nem biztos, hogy a JBL a neked való...
köszi, erre is emlekszem, hogy szerepelt: sokon jok, klasszikuson nem annyira - észben tartom

persze egyeb nagyobb membranfelületü hangsugarzo is erdekel, ami ajánlásokat élvez

tovabbra is ervenyes: a mostani zenehallgatast sem erzem "elfecserlesnek", szerintem nekem marha jo, de azt nem mondom, hogy maskepp nem lehet szinten jo (szeretem a makostesztat, de a paprikas krumplit is)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára avl2 2020.08.23., vas. 16:35-kor.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:10


kicsit furcsan van az idezesed, de értem (emlekszem korabbi Dynos irasaidra). Te is az L20T-t vagy egyebet is ajanlanal ?
...vagy ha épp hirdetve van, jelzést örömmel veszek
Ja, nem a legprecízebb idézés. Az utolsó mondatra írtam...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:10




Milyen tipus(oka)t ajanlanal ? (nöi ének, férfi ének, klasszikus zene - szolo hegedü, zongora, kórus, nagyzenekar is van mondjuk 80-85%-ban a hallgatottak között [20-15% a "rock", kemény rock] )
...vagy ha épp hirdetve van, jelzést örömmel veszek

Ebben az esetben nem biztos, hogy a JBL a neked való...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

avl2 írta:
2020.08.22., szomb. 17:58
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:45
avl2 írta:
2020.07.19., vas. 20:26
es ki szerint melyik JBL jo, melyiket erdemes kis szobaban kiprobalni ?
Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )
köszönöm.
tovabbi ajánlások, gondolatok érdekelnek

több kis hangsugarzom volt/van ebben a 2.9x3.9m-es szobaban (volt Mission 761i, Dyno A52, Swans M1S, Celestion Ditton 15, ez utobbinak volt a legnagyobb a "woofer"-je: 200mm + 200mm passziv)
jelenleg Kolibri es Jungson LS3/5A van, Kolibri nekem egyertelmüen jobb, van REL T2 is mellettük 32-34 Hz körülo crossover freq.-ra allitva (szoval csak finoman)

erdekelne, hogy egy ilyen meretü szobaban, sokfele zene, de rock is (klasszikus is), tudnék-e nem tul draga, nagy(obb) membranfelületü dobozzal rock-on másfajta élményt elérni. abszolut nem sürgös, meglehetösen jol elvagyok igy is, csak kivancsi is vagyok
Én egy kicsit nagyobb dobozt ajánlanék: JBL L26. Sajnos a jó állapotúak már elég ritkák, de ha belefutsz egybe szerintem feltétlenül tegyél vele próbát.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:13
Hasonló méretű szobában hallgatok immár sokadik éve "nagy" amerikai dobozt, korábban zártat, 25 cm-es mélyekkel, most JBL-t 30-assal. Össze sem lehet hasonlítani ezekkel a pici csöppségekkel (Kolibrit volt alkalmam vendégül látni, többféle kis Roydot pedig hosszabb ideig is hallgattam, de megfordult nálam kis Quad, Linn, Xavian, Paradigm, System Audio, Quadral, stb. monitorok). Energia, hangtömeg, gyorsaság, ezekkel egyikük sem tud versenyezni. Nagyon sok rockzenét hallgatok, metált is bőséggel és klasszikus zenét is. Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
köszi, részben elhiszem. pl. "energia, hangtömeg" tekintetében, gyorsaság kapcsán nem tudom, kételkedem

Milyen tipus(oka)t ajanlanal ? (nöi ének, férfi ének, klasszikus zene - szolo hegedü, zongora, kórus, nagyzenekar is van mondjuk 80-85%-ban a hallgatottak között [20-15% a "rock", kemény rock] )
...vagy ha épp hirdetve van, jelzést örömmel veszek
dbrnsk írta:
2020.08.22., szomb. 21:13
Dettó... Mindent leírtál helyettem. :)
kicsit furcsan van az idezesed, de értem (emlekszem korabbi Dynos irasaidra). Te is az L20T-t vagy egyebet is ajanlanal ?
...vagy ha épp hirdetve van, jelzést örömmel veszek

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:13

Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
Dettó... Mindent leírtál helyettem. :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Indy »

avl2 írta:
2020.08.22., szomb. 17:58
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:45
avl2 írta:
2020.07.19., vas. 20:26
es ki szerint melyik JBL jo, melyiket erdemes kis szobaban kiprobalni ?
Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )
köszönöm.
tovabbi ajánlások, gondolatok érdekelnek
jelenleg Kolibri es Jungson LS3/5A van, Kolibri nekem egyertelmüen jobb, van REL T2 is mellettük 32-34 Hz körülo crossover freq.-ra allitva (szoval csak finoman)

erdekelne, hogy egy ilyen meretü szobaban, sokfele zene, de rock is (klasszikus is), tudnék-e nem tul draga, nagy(obb) membranfelületü dobozzal rock-on másfajta élményt elérni. abszolut nem sürgös, meglehetösen jol elvagyok igy is, csak kivancsi is vagyok
Hasonló méretű szobában hallgatok immár sokadik éve "nagy" amerikai dobozt, korábban zártat, 25 cm-es mélyekkel, most JBL-t 30-assal. Össze sem lehet hasonlítani ezekkel a pici csöppségekkel (Kolibrit volt alkalmam vendégül látni, többféle kis Roydot pedig hosszabb ideig is hallgattam, de megfordult nálam kis Quad, Linn, Xavian, Paradigm, System Audio, Quadral, stb. monitorok). Energia, hangtömeg, gyorsaság, ezekkel egyikük sem tud versenyezni. Nagyon sok rockzenét hallgatok, metált is bőséggel és klasszikus zenét is. Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:04

Nálam is hasonló dolgok történtek a JBl érkezésével. Az addig nagy megelégedéssel használt Zu Mission kábelemet nem csipázta a JBL, hasonlóan viselkedett mint Zoli Kimberje. De szerintem itt mindenképpen az erősítő, kábel, hangsugárzó triumvirátus együttes viselkedését kell nézni. Nálam csak a hangsugárzó cserélődött, próbáltam SAEC-et is, de az még rosszabb volt, mint a Mission. Egy sima Cordiallal kezdett magához térni, de az igazán frankó hang egy AQ Midnight+ kábellel érkezett meg. Részemről is egy nagy up a tömör réz és/vagy ezüst kábeleknek.

:tutiok:
Ennyi, nem mindegy mi van előtte (sem).

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Indy »

Tctronic írta:
2020.08.22., szomb. 19:36
zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 17:57
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:51

Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:
Nálam, a Kimber Monocle X-el nagyon nem jött ki, a mérete mellett(kicsit rövid volt) leginkább ezért is adtam el.
Most egy saját készítésű(diy) ónozott réz kábelt használok, a keresztmetszete 2x4nm.
Hetekig tartó, többszöri oda-vissza próba után jutottam oda, hogy a hosszú évek óta szeretett, az előző két hangsugárzómmal tökéletesem harmonizáló Kimbernek mennie kell, és ez a filléres vacak marad. Engem is meglepett, mert a logika egyáltalán nem ezt diktálja. Sőt, a feleségemmel is meghallgattattam, és Ő is az olcsó vacsakra szavazott.
A Kimberrel elbillent a hangzási balansz, kiürült a mélytartomány, harsány, csörömpölő lett, idegesítő, fárasztó. Ezt korábban, más hangsugárzókkal nem produkálta.
A saját készítésűvel, helyre billent az egyensúly, minden a helyére került. Mindennemű harsányság, izgágaság eltünt, nyugodt, meleg, de egyáltalán nem komor vagy fedett, amit kaptam.
Ismétlem, többszöri oda-vissza próba után is ezt hallottam, így teljes nyugalommal váltam meg a Kimbertől.
Szerintem (illetve) nekem a tömör kábelek jobban bejönnek a JBL-hez. Jelenleg AQ Rocket 33 van duplán, és a hangfalam és hangváltó is ezzel van kábelezve. Próbáltam polkaudio cobrávan, valamilyen Monster alap kábellel , sőt még tömör 220-as vezetékkel MCU akármivel is. Tényleg elboldogult mindennel, de a Litze cobrát nem szerettem annyira..
Nálam is hasonló dolgok történtek a JBl érkezésével. Az addig nagy megelégedéssel használt Zu Mission kábelemet nem csipázta a JBL, hasonlóan viselkedett mint Zoli Kimberje. De szerintem itt mindenképpen az erősítő, kábel, hangsugárzó triumvirátus együttes viselkedését kell nézni. Nálam csak a hangsugárzó cserélődött, próbáltam SAEC-et is, de az még rosszabb volt, mint a Mission. Egy sima Cordiallal kezdett magához térni, de az igazán frankó hang egy AQ Midnight+ kábellel érkezett meg. Részemről is egy nagy up a tömör réz és/vagy ezüst kábeleknek.

:tutiok:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 17:57
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:51
zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 13:35
Jó néhány oldalt visszaolvasva sem találtam utalást arra, hogy ki, milyen hangsugárzó kábelt használ JBL-hez, kinek mi vált be.
Javítsatok ki, ha nem így van, de saját kútfőből arra jutottam, hogy a JBL(legalábbis az enyém) nem igazán igényli a csúcsminőségű kábelezést, sőt...
Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:
Nálam, a Kimber Monocle X-el nagyon nem jött ki, a mérete mellett(kicsit rövid volt) leginkább ezért is adtam el.
Most egy saját készítésű(diy) ónozott réz kábelt használok, a keresztmetszete 2x4nm.
Hetekig tartó, többszöri oda-vissza próba után jutottam oda, hogy a hosszú évek óta szeretett, az előző két hangsugárzómmal tökéletesem harmonizáló Kimbernek mennie kell, és ez a filléres vacak marad. Engem is meglepett, mert a logika egyáltalán nem ezt diktálja. Sőt, a feleségemmel is meghallgattattam, és Ő is az olcsó vacsakra szavazott.
A Kimberrel elbillent a hangzási balansz, kiürült a mélytartomány, harsány, csörömpölő lett, idegesítő, fárasztó. Ezt korábban, más hangsugárzókkal nem produkálta.
A saját készítésűvel, helyre billent az egyensúly, minden a helyére került. Mindennemű harsányság, izgágaság eltünt, nyugodt, meleg, de egyáltalán nem komor vagy fedett, amit kaptam.
Ismétlem, többszöri oda-vissza próba után is ezt hallottam, így teljes nyugalommal váltam meg a Kimbertől.
Szerintem (illetve) nekem a tömör kábelek jobban bejönnek a JBL-hez. Jelenleg AQ Rocket 33 van duplán, és a hangfalam és hangváltó is ezzel van kábelezve. Próbáltam polkaudio cobrávan, valamilyen Monster alap kábellel , sőt még tömör 220-as vezetékkel MCU akármivel is. Tényleg elboldogult mindennel, de a Litze cobrát nem szerettem annyira..
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:45
avl2 írta:
2020.07.19., vas. 20:26
es ki szerint melyik JBL jo, melyiket erdemes kis szobaban kiprobalni ?
Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )
köszönöm.
tovabbi ajánlások, gondolatok érdekelnek

több kis hangsugarzom volt/van ebben a 2.9x3.9m-es szobaban (volt Mission 761i, Dyno A52, Swans M1S, Celestion Ditton 15, ez utobbinak volt a legnagyobb a "woofer"-je: 200mm + 200mm passziv)
jelenleg Kolibri es Jungson LS3/5A van, Kolibri nekem egyertelmüen jobb, van REL T2 is mellettük 32-34 Hz körülo crossover freq.-ra allitva (szoval csak finoman)

erdekelne, hogy egy ilyen meretü szobaban, sokfele zene, de rock is (klasszikus is), tudnék-e nem tul draga, nagy(obb) membranfelületü dobozzal rock-on másfajta élményt elérni. abszolut nem sürgös, meglehetösen jol elvagyok igy is, csak kivancsi is vagyok

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:51
zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 13:35
Jó néhány oldalt visszaolvasva sem találtam utalást arra, hogy ki, milyen hangsugárzó kábelt használ JBL-hez, kinek mi vált be.
Javítsatok ki, ha nem így van, de saját kútfőből arra jutottam, hogy a JBL(legalábbis az enyém) nem igazán igényli a csúcsminőségű kábelezést, sőt...
Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:
Nálam, a Kimber Monocle X-el nagyon nem jött ki, a mérete mellett(kicsit rövid volt) leginkább ezért is adtam el.
Most egy saját készítésű(diy) ónozott réz kábelt használok, a keresztmetszete 2x4nm.
Hetekig tartó, többszöri oda-vissza próba után jutottam oda, hogy a hosszú évek óta szeretett, az előző két hangsugárzómmal tökéletesem harmonizáló Kimbernek mennie kell, és ez a filléres vacak marad. Engem is meglepett, mert a logika egyáltalán nem ezt diktálja. Sőt, a feleségemmel is meghallgattattam, és Ő is az olcsó vacsakra szavazott.
A Kimberrel elbillent a hangzási balansz, kiürült a mélytartomány, harsány, csörömpölő lett, idegesítő, fárasztó. Ezt korábban, más hangsugárzókkal nem produkálta.
A saját készítésűvel, helyre billent az egyensúly, minden a helyére került. Mindennemű harsányság, izgágaság eltünt, nyugodt, meleg, de egyáltalán nem komor vagy fedett, amit kaptam.
Ismétlem, többszöri oda-vissza próba után is ezt hallottam, így teljes nyugalommal váltam meg a Kimbertől.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: kupecke »

zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 13:35
Jó néhány oldalt visszaolvasva sem találtam utalást arra, hogy ki, milyen hangsugárzó kábelt használ JBL-hez, kinek mi vált be.
Javítsatok ki, ha nem így van, de saját kútfőből arra jutottam, hogy a JBL(legalábbis az enyém) nem igazán igényli a csúcsminőségű kábelezést, sőt...
Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: kupecke »

avl2 írta:
2020.07.19., vas. 20:26
es ki szerint melyik JBL jo, melyiket erdemes kis szobaban kiprobalni ?
Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”