Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Az világos,de gondolom doboza is volt,amiből kibontották.
"Dobozuk nincs!!"   
 
Mindegy is, mert elkelt.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Jbl

Hozzászólás Szerző: norman-bates »

Az világos,de gondolom doboza is volt,amiből kibontották.
Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



De jó lett volna megmenteni!
http://olx.hu/hirdetes/jbl-hangszoro-sz ... 2ov6p.html

A hirdetés csak a hangszóró készletre vonatkozott hangváltókkal, nem komplett hangfalra.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
norman-bates
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2011.06.20., hétf. 15:47
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Jbl

Hozzászólás Szerző: norman-bates »

Lindemann limetree bridge, musical fidelity x-dac v3, musical fidelity x-psu v3, musical fidelity x-can v3, grado rs2e, zu drótok

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jogos, így sok értelme nincs nagy következtetéseket levonni. Általában kulturáltan szólnak ezek tölcséres magas-közepek. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Hello!
 
Erre a dobozra én is kíváncsi lennék. Mivel volt hajtva? Irhatnál róla többet is...

Azért nem írtam róla, mert nem tudtam reálisan értékelni a kapott hangot. Egy nagyon kis tetőtéri szobában volt felállítva a sarokban körülötte bútorok (kb. 2m-es bázistávolsággal), a kanapé belógott az egyik hangfal elé félig stb. Iszonyatos kiemelések voltak, a szobában, volt egy álló mélyfreki is. Az erősítésről egy integrált Vincent gondoskodott, amely véleményem szerint nem a legoptimálisabb választás hozzá. Egy szó mint száz, nem láttam értelmét. Mindazon által, a vendéglátónk egy iszonyatosan aranyos bácsi volt, akinek nagyon hálás voltam és vagyok is, hogy ismeretlenül is beengedett a házába és vendégül látott, miközben megmutatta a hangfalakat. Valójában a 4430-as magassugárzójának a hangjára voltam kíváncsi, hiszen kacérkodom egy 4425-össel, de nem hallottam még ezt a speciális magassugárzót. Arra választ kaptam, hogy nem zavaró, bár az első pár percben picit fárasztónak tűnt a selyemdóm után, de több, mint egy óra elteltével végül úgy ítéltem meg, hogy hallgatható kategóriát képvisel számomra.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Itt egy videó a peremezésről:
 
 

 
Mintha csak magamat látnám 

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Múlt héten lehetőségem nyílt nekem is meghallgatnom
Maradjunk annyiban, hogy sokkal, de sokkal kisebb szobában, mint ahol kellett volna
Brutális hangfal élőben sokkal nagyobb, mint azt gondolnánk. 
 
Bocs, hogy kasumi helyett válaszoltam, remélem nem baj.

 
Hello!
 
Erre a dobozra én is kíváncsi lennék. Mivel volt hajtva? Irhatnál róla többet is...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Semmi gond!
Nekem oly kevés a tapasztalatom a JBL-el!
A szoba alig volt nagyobb, mint az, ahol én (max. 15 m2) a kis monitorokon zenét hallgatok. Egészen bizonyos, hogy nagyobb térben sokkal jobbat mutatott volna magából, ami - számomra - így is elég elképesztő volt.

Nekem még otthon órákig csengett a fülem
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Jbl

Hozzászólás Szerző: kasumi »



Múlt héten lehetőségem nyílt nekem is meghallgatnom
Maradjunk annyiban, hogy sokkal, de sokkal kisebb szobában, mint ahol kellett volna
Brutális hangfal élőben sokkal nagyobb, mint azt gondolnánk. 
 
Bocs, hogy kasumi helyett válaszoltam, remélem nem baj.

Semmi gond!
Nekem oly kevés a tapasztalatom a JBL-el!
A szoba alig volt nagyobb, mint az, ahol én (max. 15 m2) a kis monitorokon zenét hallgatok. Egészen bizonyos, hogy nagyobb térben sokkal jobbat mutatott volna magából, ami - számomra - így is elég elképesztő volt.
Újratervezés

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Mekkora szobában/helyiségben hallottad?
Múlt héten lehetőségem nyílt nekem is meghallgatnom
Maradjunk annyiban, hogy sokkal, de sokkal kisebb szobában, mint ahol kellett volna
Brutális hangfal élőben sokkal nagyobb, mint azt gondolnánk. 
 
Bocs, hogy kasumi helyett válaszoltam, remélem nem baj.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Jbl

Hozzászólás Szerző: svan »



Ma volt szerencsém hallani egy 4430-as párt:
 

 
Kellő erősítéssel hihetetlen és számomra eddig ismeretlen méreteit ismerhettem meg a dinamikának, basszusnak. Úgy éreztem magam, mint egy koncerten. 
Az olyan zenéken pedig, mint Billy Idol White wedding vagy a Queen A kind of magic szenzációsan jól teljesített. Ez egy egészen más világ, mint a kis Monitor Audio-m.
 
Kezdem érteni a JBL fanokat...

 
 
Mekkora szobában/helyiségben hallottad?
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mérve sincs különbség, mint tapasztaltam a felujutokites, és peremezett 122a hangszorókkal kapcsolatban. Hallva pláne nem volt. Elméleti példánál maradva egy rugót kicserélve majdnem azonos rugóállandójura, akkor ugyan igy teszi a dolgát. Én a többit misztikumnak tartom...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »



en is igy gondolom. (mernökkent nezve)  ez egy mechanikai lengörendszer, egyik vegen rangatva, masik vegen a peremmel rögzitve. Azaz ennek mechanikai tulajdonsagai döntöek a membran mozgasaban (mennyire engedi, milyen rugoallandoval huzza vissza, hol a sajatfrekvenciaja, ...)
 
valahol avx-en feltettem erre vonatkozo kerdest, de ugy emlekszem nem kaptam erdemi valaszt, engem is ez tart(ana) vissza regi dragabb hangsugarzoktol

Amit leírtál abban van elméleti igazság és elméleti szinten egyet is értek veled, de ha hasonló anyagot használnak (gumi helyett gumit, szövet helyett szövet és a minőségük is hasonló) és hozzáértő végzi a cserét akkor hangzásban nincs hallható eltérés. Mérésben lehet hogy lesz egy nagyon kicsi, de a fül ezt már nem veszi észre. Ilyen eltérés lehet két gyári új hangszóró között is.  Ha ez nem így lenne akkor PA nagy teljesítményű hangszórókat senki nem javíttatná, mert nagy hangerőn iszonyatosat torzítana.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nem nézem a JBL hirdetéseket mert elég sok tipust birtokoltam és nem szeretnék venni és nem is fogok..Remélem ezt is elfogadod.A véleményemet írtam le. De szerintem ennyi volt itt.
Nehezen fogom fel ha valaki nem igazán ért meg valamit.Én így tapasztaltam meg a dolgokat a JBL-ekkel.
 
Minden szőrszál hasogatásnak tünhet bizonyos szemszögből, de hidd el a tapasztalat meg mást mutat.De védd meg az érdekeidet mert el akarsz még majd adni egy jó pár JBL-t.
Azt meg, hogy ilyen szépen leírtad hogy szarrágó vagyok azt tartogasd másnak.Szarrágás nem ott kezdődik ha nem akarok olyan dolgot megvenni ami bizonytalan  tisztában vagyok vele milyen procedura egy gányoltat rendbe rakatni, és mennyibe kerül.A legnagyobb bukót sokszor a már éppen "rendbehozott" szokott produkálni.
Na de itt erről ennyit.Majd egyszer valamikor egy másik topicban kifejtem.
Szevasztok.

Kérlek te se ess át a ló másik oldalára. 
 
Nem kell megsértődni, téged is meghallgattunk és a nem de illő (értsd téged sérthető) beírást átraktam az off-ba. Az, hogy te nem vagy híve már egy peremezésnek sem, az a te problémád. Miért feltételezed, hogy minden rendbetétel gányolás?
Az, hogy egy JBL topicban azt mondod, hogy:
 
"De azért ajánnlom minden hívőnek egyszer az életben egy tiszteségesen felújított JBL-t birtokoljon"
 
Ezek után ne csodálkozz, ha páran felkapják a vizet. Ez már-már a sértegetés határát súrolja
Itt mindenki elmondhatja a véleményét és nagyon remélem, hogy el is mondja, hiszen értelmes eszmecserékkel lehet rendesen megtölteni tartalommal egy topicot!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hangfalfelujitásrol röviden, hogy hogy néz ki nálam.
 
 
Vásárlási szempont:
Lehetőleg csak a külseje legyen felujutásra szoruló, hangszóró, váltó, kábelek gyáriak legyenek. Peremezés beleférhet, bár sok 4310-11-12-m volt, ahol ez nem téma.
 
Mint láthatod ezzel kizárom a tákolás lehetőségét, és ugy érzem a hangfal dobozának esztétikai felujutásával ujra értéket adok valaminek. Az, hogy Magyarországon ezt a kérdéskört máshogy látják azt sajnálom.
 
Csak és kizárólag bemért tökéletes műszaki állapotú dobozt adtam eddig el, aminek a felujutása 90%-ban esztétikai jellegű volt. Kövezzen meg aki akar.

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ami lényegesebb, ma sikerült kimber rendszerét meghallgatni ujra. Valoban lényeges előrelépés történt a sansui erősitővel. Minden téren klasszisokkal jobb, ütősebb hangzás, mint a 680-ál.

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Bizonyára fogok eladni JBL-t de idehaza 1-2 ismerőst kivéve nem adtam el. Külföldön pedig rengeteg pozitivval ellátott profilom van. Ő értékelik, és reállosan látják a hangfal felújítást. A magyarok nem, és emiatt a hozzáállás miatt nincs is szükségem az itteni hirdetésre...

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem nézem a JBL hirdetéseket mert elég sok tipust birtokoltam és nem szeretnék venni és nem is fogok..Remélem ezt is elfogadod.A véleményemet írtam le. De szerintem ennyi volt itt.
Nehezen fogom fel ha valaki nem igazán ért meg valamit.Én így tapasztaltam meg a dolgokat a JBL-ekkel.
 
Minden szőrszál hasogatásnak tünhet bizonyos szemszögből, de hidd el a tapasztalat meg mást mutat.De védd meg az érdekeidet mert el akarsz még majd adni egy jó pár JBL-t.
Azt meg, hogy ilyen szépen leírtad hogy szarrágó vagyok azt tartogasd másnak.Szarrágás nem ott kezdődik ha nem akarok olyan dolgot megvenni ami bizonytalan  tisztában vagyok vele milyen procedura egy gányoltat rendbe rakatni, és mennyibe kerül.A legnagyobb bukót sokszor a már éppen "rendbehozott" szokott produkálni.
Na de itt erről ennyit.Majd egyszer valamikor egy másik topicban kifejtem.
Szevasztok.
 
Ha visszalapozol nézd meg milyen állapotú dobozaim vannak. Mondjuk a szőrszálhasogatásnak, szarrágásnak is vannak különböző fokozatai. 35-40 éves hangfalnál nem árt az ésszerűség. Rendszeresen nézd a hirdetéseket. Mindig vannak gyöngyszemek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Jbl

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...nagyon sok minden függ attól a szar peremtől....
 
en is igy gondolom. (mernökkent nezve)  ez egy mechanikai lengörendszer, egyik vegen rangatva, masik vegen a peremmel rögzitve. Azaz ennek mechanikai tulajdonsagai döntöek a membran mozgasaban (mennyire engedi, milyen rugoallandoval huzza vissza, hol a sajatfrekvenciaja, ...)
 
valahol avx-en feltettem erre vonatkozo kerdest, de ugy emlekszem nem kaptam erdemi valaszt, engem is ez tart(ana) vissza regi dragabb hangsugarzoktol

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha visszalapozol nézd meg milyen állapotú dobozaim vannak. Mondjuk a szőrszálhasogatásnak, szarrágásnak is vannak különböző fokozatai. 35-40 éves hangfalnál nem árt az ésszerűség. Rendszeresen nézd a hirdetéseket. Mindig vannak gyöngyszemek.

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem vagyok értetlen.
Elárulok valamit nagyon sok minden függ attól a szar peremtől.
 
És igen ha mindent összevetünk veszek egy drága kult dobozt amit azzal kezdek hogy veszek ha kapok gyári peremeket rá és még esetleg mást is mikor kiderül hogy esetleg elvan deformálodva a membrán is.
Tehát komplett felújító szettel kezdem.Két dobozra való kell legalább.Aztán elviszem egy szakihoz akivel megcsináltatom és élvezem.
 
Csak mennyi lesz az annyi?
Nekem éppenséggel ezért lett elegem ezekből a régi dögökből.
Megértem azokat akik ezt az utat válasszák.
De azért ajánnlom minden hívőnek egyszer az életben egy tiszteségesen felújított JBL-t birtokoljon.Egy egyszerübben ujra peremezett mellett.Kiváncsi lennék a véleményére.

Akkor veszel gyári peremet és megcsináltatod.
Ne értetlenkedj.
Vagy akkor sem lesz jó, mert nem egyformán lehelt rá a ragasztásra a mexicói vendégmunkás a gyárban?
Ugyan már...


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Igen nem a világvége a peremezés-
Viszont elmélyülve a egy hangszóró tulajdonságaiban azért valljuk be perem és perem között tud különbség lenni.
Kicsit hangoljuk el a drivert más lesz a végeredmény.
Azért Tüű urat megkérdezném erről mi a véleménye.
Vagy egy olyan embert aki jártas a témában, hogy egy merevebb nem annyira rugalmas perem milyen dolgokra is képes.

Akkor veszel gyári peremet és megcsináltatod.
Ne értetlenkedj.
Vagy akkor sem lesz jó, mert nem egyformán lehelt rá a ragasztásra a mexicói vendégmunkás a gyárban?
Ugyan már...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen nem a világvége a peremezés-
Viszont elmélyülve a egy hangszóró tulajdonságaiban azért valljuk be perem és perem között tud különbség lenni.
Kicsit hangoljuk el a drivert más lesz a végeredmény.
Azért Tüű urat megkérdezném erről mi a véleménye.
Vagy egy olyan embert aki jártas a témában, hogy egy merevebb nem annyira rugalmas perem milyen dolgokra is képes.
 
 

Azért egy peremezés nem a világvége.
Ráadásul ezek a habszivacs peremek tizenévente elájulnak, így óhatatlan, hogy ebben a korban már peremezve vannak.
Én is úgy vettem, hogy az egyik driver nem centrikusra volt peremezve. (Vétel előtt pár nappal peremeztették újra) Észrevettem, de ettől még megvettem. Elvittem egy szakemberhez és pár ezresért tökéletesen kijavította a csorbát.
 
Az más kérdés, ha mókolnak a driverekkel (nem az eredeti típus van benne), gányolják a váltót, kicserélik a belső kábeleket, valami tutira, és a kedvencem, aki lemázolja teddy hengerrel a dobozt valami retek kékre...
Ez más kategória.


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Nem hisztizik senki sem.De az is biztos amit leírtam.
Kinek mi a jó.Tudod amikor egy doboz kôzel távol sem gyári azt nem neveznêm gyárinak.
Vannak êrdekes sztoriaim hidd el.
Találkoztam már olyan studio Jbl-el ami hangra közel sem volt mêg árnyéka sem önmagának.Aztán nagy nehezen csak kiderült hogy nem igazán gyári ês valami kis múhely tákolta össze legalább hallgathatö darabbá.
Mikor sikerúlt kideríteni hol történt ez a dobozzal ott igen szêpen elmagyarázták hogy mágnese se volt meg a mélysugárzónak!!!Aztàn csak összekalapáltâk.Azêrt furcsa mikor egy használtan millió felletti Jbl Studio alatt elfogy a mêly és már torzit de a közép meg a magas már kiabál.
Nem akarom elhinni hogy egyedül Ên tapasztaltam meg hogy több trágya Jbl volt itthon mint jobb.
Tudnêk mesêlni a sok megereszkedett membránu dobozröl meg az utolagos peremezettekről ahol vagy terhelhetetlen lett a doboz vagy egyszerüen a kêt darabot nem sikerült a mesternek egyformán peremezni.
Ezek után arról, hogy már a perem nem volt kerek már ne is írjak.
Ezekêrt így hagy ne esek hanyat már lêgyszíves.És az ilyenek közül mai napig találhatunk a hirdetésekben.
 
 

Azért egy peremezés nem a világvége.
Ráadásul ezek a habszivacs peremek tizenévente elájulnak, így óhatatlan, hogy ebben a korban már peremezve vannak.
Én is úgy vettem, hogy az egyik driver nem centrikusra volt peremezve. (Vétel előtt pár nappal peremeztették újra) Észrevettem, de ettől még megvettem. Elvittem egy szakemberhez és pár ezresért tökéletesen kijavította a csorbát.
 
Az más kérdés, ha mókolnak a driverekkel (nem az eredeti típus van benne), gányolják a váltót, kicserélik a belső kábeleket, valami tutira, és a kedvencem, aki lemázolja teddy hengerrel a dobozt valami retek kékre...
Ez más kategória.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”