Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Jbl

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1377

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

avl2 írta:
2020.08.23., vas. 16:10

Milyen tipus(oka)t ajanlanal ? (nöi ének, férfi ének, klasszikus zene - szolo hegedü, zongora, kórus, nagyzenekar is van mondjuk 80-85%-ban a hallgatottak között [20-15% a "rock", kemény rock] )
...vagy ha épp hirdetve van, jelzést örömmel veszek

Ebben az esetben nem biztos, hogy a JBL a neked való...

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1164

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

avl2 írta:
2020.08.22., szomb. 17:58
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:45
avl2 írta:
2020.07.19., vas. 20:26
es ki szerint melyik JBL jo, melyiket erdemes kis szobaban kiprobalni ?
Több helyen és erősítéssel hallottam L 20T-t, ezt merem ajánlani,
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )
köszönöm.
tovabbi ajánlások, gondolatok érdekelnek

több kis hangsugarzom volt/van ebben a 2.9x3.9m-es szobaban (volt Mission 761i, Dyno A52, Swans M1S, Celestion Ditton 15, ez utobbinak volt a legnagyobb a "woofer"-je: 200mm + 200mm passziv)
jelenleg Kolibri es Jungson LS3/5A van, Kolibri nekem egyertelmüen jobb, van REL T2 is mellettük 32-34 Hz körülo crossover freq.-ra allitva (szoval csak finoman)

erdekelne, hogy egy ilyen meretü szobaban, sokfele zene, de rock is (klasszikus is), tudnék-e nem tul draga, nagy(obb) membranfelületü dobozzal rock-on másfajta élményt elérni. abszolut nem sürgös, meglehetösen jol elvagyok igy is, csak kivancsi is vagyok
Én egy kicsit nagyobb dobozt ajánlanék: JBL L26. Sajnos a jó állapotúak már elég ritkák, de ha belefutsz egybe szerintem feltétlenül tegyél vele próbát.
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Philips CD304 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+Yuichi A-290 tölcsér+JBL 077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1260

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:13
Hasonló méretű szobában hallgatok immár sokadik éve "nagy" amerikai dobozt, korábban zártat, 25 cm-es mélyekkel, most JBL-t 30-assal. Össze sem lehet hasonlítani ezekkel a pici csöppségekkel (Kolibrit volt alkalmam vendégül látni, többféle kis Roydot pedig hosszabb ideig is hallgattam, de megfordult nálam kis Quad, Linn, Xavian, Paradigm, System Audio, Quadral, stb. monitorok). Energia, hangtömeg, gyorsaság, ezekkel egyikük sem tud versenyezni. Nagyon sok rockzenét hallgatok, metált is bőséggel és klasszikus zenét is. Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
köszi, részben elhiszem. pl. "energia, hangtömeg" tekintetében, gyorsaság kapcsán nem tudom, kételkedem

Milyen tipus(oka)t ajanlanal ? (nöi ének, férfi ének, klasszikus zene - szolo hegedü, zongora, kórus, nagyzenekar is van mondjuk 80-85%-ban a hallgatottak között [20-15% a "rock", kemény rock] )
dbrnsk írta:
2020.08.22., szomb. 21:13
Dettó... Mindent leírtál helyettem. :)
kicsit furcsan van az idezesed, de értem (emlekszem korabbi Dynos irasaidra). Te is az L20T-t vagy egyebet is ajanlanal ?

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:13

( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
Dettó... Mindent leírtál helyettem. :)

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1463
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

avl2 írta:
2020.08.22., szomb. 17:58
kupecke írta:
avl2 írta:
( mivel JBL topic, itt le merem írni, hogy volt olyan hely, ahol Expo erősítéssel is jobbnak hallottuk, mint a Royd Sintra-t ;) )
köszönöm.
jelenleg Kolibri es Jungson LS3/5A van, Kolibri nekem egyertelmüen jobb, van REL T2 is mellettük 32-34 Hz körülo crossover freq.-ra allitva (szoval csak finoman)

erdekelne, hogy egy ilyen meretü szobaban, sokfele zene, de rock is (klasszikus is), tudnék-e nem tul draga, nagy(obb) membranfelületü dobozzal rock-on másfajta élményt elérni. abszolut nem sürgös, meglehetösen jol elvagyok igy is, csak kivancsi is vagyok
Hasonló méretű szobában hallgatok immár sokadik éve "nagy" amerikai dobozt, korábban zártat, 25 cm-es mélyekkel, most JBL-t 30-assal. Össze sem lehet hasonlítani ezekkel a pici csöppségekkel (Kolibrit volt alkalmam vendégül látni, többféle kis Roydot pedig hosszabb ideig is hallgattam, de megfordult nálam kis Quad, Linn, Xavian, Paradigm, System Audio, Quadral, stb. monitorok). Energia, hangtömeg, gyorsaság, ezekkel egyikük sem tud versenyezni. Nagyon sok rockzenét hallgatok, metált is bőséggel és klasszikus zenét is. Csak azt bánom, hogy korábban nem USA dobozokkal kezdtem a szamárlétrát, így a tanulópénz bőségesen megfizettem. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 819

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Indy írta:
2020.08.22., szomb. 20:04

Nálam is hasonló dolgok történtek a JBl érkezésével. Az addig nagy megelégedéssel használt Zu Mission kábelemet nem csipázta a JBL, hasonlóan viselkedett mint Zoli Kimberje. De szerintem itt mindenképpen az erősítő, kábel, hangsugárzó triumvirátus együttes viselkedését kell nézni. Nálam csak a hangsugárzó cserélődött, próbáltam SAEC-et is, de az még rosszabb volt, mint a Mission. Egy sima Cordiallal kezdett magához térni, de az igazán frankó hang egy AQ Midnight+ kábellel érkezett meg. Részemről is egy nagy up a tömör réz és/vagy ezüst kábeleknek.

:tutiok:
Ennyi, nem mindegy mi van előtte (sem).

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1463
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

Tctronic írta:
2020.08.22., szomb. 19:36
zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 17:57
kupecke írta:
2020.08.22., szomb. 16:51

Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:
Nálam, a Kimber Monocle X-el nagyon nem jött ki, a mérete mellett(kicsit rövid volt) leginkább ezért is adtam el.
Most egy saját készítésű(diy) ónozott réz kábelt használok, a keresztmetszete 2x4nm.
Hetekig tartó, többszöri oda-vissza próba után jutottam oda, hogy a hosszú évek óta szeretett, az előző két hangsugárzómmal tökéletesem harmonizáló Kimbernek mennie kell, és ez a filléres vacak marad. Engem is meglepett, mert a logika egyáltalán nem ezt diktálja. Sőt, a feleségemmel is meghallgattattam, és Ő is az olcsó vacsakra szavazott.
A Kimberrel elbillent a hangzási balansz, kiürült a mélytartomány, harsány, csörömpölő lett, idegesítő, fárasztó. Ezt korábban, más hangsugárzókkal nem produkálta.
A saját készítésűvel, helyre billent az egyensúly, minden a helyére került. Mindennemű harsányság, izgágaság eltünt, nyugodt, meleg, de egyáltalán nem komor vagy fedett, amit kaptam.
Ismétlem, többszöri oda-vissza próba után is ezt hallottam, így teljes nyugalommal váltam meg a Kimbertől.
Szerintem (illetve) nekem a tömör kábelek jobban bejönnek a JBL-hez. Jelenleg AQ Rocket 33 van duplán, és a hangfalam és hangváltó is ezzel van kábelezve. Próbáltam polkaudio cobrávan, valamilyen Monster alap kábellel , sőt még tömör 220-as vezetékkel MCU akármivel is. Tényleg elboldogult mindennel, de a Litze cobrát nem szerettem annyira..
Nálam is hasonló dolgok történtek a JBl érkezésével. Az addig nagy megelégedéssel használt Zu Mission kábelemet nem csipázta a JBL, hasonlóan viselkedett mint Zoli Kimberje. De szerintem itt mindenképpen az erősítő, kábel, hangsugárzó triumvirátus együttes viselkedését kell nézni. Nálam csak a hangsugárzó cserélődött, próbáltam SAEC-et is, de az még rosszabb volt, mint a Mission. Egy sima Cordiallal kezdett magához térni, de az igazán frankó hang egy AQ Midnight+ kábellel érkezett meg. Részemről is egy nagy up a tömör réz és/vagy ezüst kábeleknek.

:tutiok:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1164

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 17:57
kupecke írta:
zoli73 írta:
2020.08.22., szomb. 13:35
Jó néhány oldalt visszaolvasva sem találtam utalást arra, hogy ki, milyen hangsugárzó kábelt használ JBL-hez, kinek mi vált be.
Javítsatok ki, ha nem így van, de saját kútfőből arra jutottam, hogy a JBL(legalábbis az enyém) nem igazán igényli a csúcsminőségű kábelezést, sőt...
Nem igényli, de meghálálja a jó kábelt. Nálam csak egy L40 van , tisztességesen szól egy alap rézkábellel is, később Belden 9497 volt bekötve, ( az most egy szintén vintage HH Scott hs mellett szolgál) , jelenleg az új "divatkábel " :D SAEC (710), jó :smile32:
Nálam, a Kimber Monocle X-el nagyon nem jött ki, a mérete mellett(kicsit rövid volt) leginkább ezért is adtam el.
Most egy saját készítésű(diy) ónozott réz kábelt használok, a keresztmetszete 2x4nm.
Hetekig tartó, többszöri oda-vissza próba után jutottam oda, hogy a hosszú évek óta szeretett, az előző két hangsugárzómmal tökéletesem harmonizáló Kimbernek mennie kell, és ez a filléres vacak marad. Engem is meglepett, mert a logika egyáltalán nem ezt diktálja. Sőt, a feleségemmel is meghallgattattam, és Ő is az olcsó vacsakra szavazott.
A Kimberrel elbillent a hangzási balansz, kiürült a mélytartomány, harsány, csörömpölő lett, idegesítő, fárasztó. Ezt korábban, más hangsugárzókkal nem produkálta.
A saját készítésűvel, helyre billent az egyensúly, minden a helyére került. Mindennemű harsányság, izgágaság eltünt, nyugodt, meleg, de egyáltalán nem komor vagy fedett, amit kaptam.
Ismétlem, többszöri oda-vissza próba után is ezt hallottam, így teljes nyugalommal váltam meg a Kimbertől.
Szerintem (illetve) nekem a tömör kábelek jobban bejönnek a JBL-hez. Jelenleg AQ Rocket 33 van duplán, és a hangfalam és hangváltó is ezzel van kábelezve. Próbáltam polkaudio cobrávan, valamilyen Monster alap kábellel , sőt még tömör 220-as vezetékkel MCU akármivel is. Tényleg elboldogult mindennel, de a Litze cobrát nem szerettem annyira..
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Philips CD304 futómű, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Khozmo Acoustic + Hibrid By Szabó Tamás.
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL 2226, TAD4002+Yuichi A-290 tölcsér+JBL 077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber          

avl2
V.I.P.
V.I.P.

kupecke írta:
avl2 írta:
köszönöm.

több kis hangsugarzom volt/van ebben a 2.9x3.9m-es szobaban (volt Mission 761i, Dyno A52, Swans M1S, Celestion Ditton 15, ez utobbinak volt a legnagyobb a "woofer"-je: 200mm + 200mm passziv)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 793

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kupecke írta:
zoli73 írta:
Jó néhány oldalt visszaolvasva sem találtam utalást arra, hogy ki, milyen hangsugárzó kábelt használ JBL-hez, kinek mi vált be.
Javítsatok ki, ha nem így van, de saját kútfőből arra jutottam, hogy a JBL(legalábbis az enyém) nem igazán igényli a csúcsminőségű kábelezést, sőt...
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég

zoli73 írta:

kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég

avl2 írta:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 793

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1997

Hozzászólás Szerző: trane »

dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 19:52
Sok mindent lehet dicsérni... :rolleyes: Hogy jó hangsugárzó-e a 4412? Igen. Hogy az igazán jó JBL-ek közt van-e a helye? Ezt már nem lehet bizton állítani. Ismerem Marky véleményét egyébként, megvitattuk ezt párszor... :smile29: Az említett oldalakat is olvastam, de mint minden egyéb esetben, nem muszáj egyetértenem mások véleményével. Az összes JBL-em közül (és amiket hallok, hallottam) ez a gyengébbek közé tartozott...

De tudod mit?! Igazad van, én írok marhaságokat...
egyáltalán nem ezt írtam és nem is utaltam erre :ohnoohnoohno: - csupán azt, hogy a fentiek szubjektív vélemény, mint ahogyan az enyém is, meg az összes bárhol-fórumozóé is, s mindebből fog majd aki kíváncsi, egy esszenciát leszűrni magának leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

avl2
V.I.P.
V.I.P.

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.07.19., vas. 19:44
dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 19:39
Ennél azért többről van szó...
igen - épp' ezért írom a "szted"-eket ;)
de majd más, aki ismeri a JBL-eket (pl. Marky, aki megtarotta őket) ha akar, ír még a témában, én leírtam a magamét kocka.gif . alternatívaként egyébként lehet az Altec Heritage vagy az Audiokarma oldalain is utána-olvasgatni, akit érdekel :smile28:
Sok mindent lehet dicsérni... :rolleyes: Hogy jó hangsugárzó-e a 4412? Igen. Hogy az igazán jó JBL-ek közt van-e a helye? Ezt már nem lehet bizton állítani. Ismerem Marky véleményét egyébként, megvitattuk ezt párszor... :smile29: Az említett oldalakat is olvastam, de mint minden egyéb esetben, nem muszáj egyetértenem mások véleményével. Az összes JBL-em közül (és amiket hallok, hallottam) ez a gyengébbek közé tartozott...

De tudod mit?! Igazad van, én írok marhaságokat...

trane
V.I.P.
V.I.P.

dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 19:39
igen - épp' ezért írom a "szted"-eket ;)
de majd más, aki ismeri a JBL-eket (pl. Marky, aki megtarotta őket) ha akar, ír még a témában, én leírtam a magamét kocka.gif . alternatívaként egyébként lehet az Altec Heritage vagy az Audiokarma oldalain is utána-olvasgatni, akit érdekel :smile28:

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.07.19., vas. 19:37
dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 19:36
Igen, szerintem. Volt nekem is, elmegy egynek, de korántsem a szerethető darabok közé tartozik.
szted... leborulok.gif

trane
V.I.P.
V.I.P.

dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 19:36
Igen, szerintem. Volt nekem is, elmegy egynek, de korántsem a szerethető darabok közé tartozik.
szted... leborulok.gif

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.07.19., vas. 19:34
dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 16:44
Monnyuk a 4412 elég vacak eresztése a JBL-nek...
szted... :yingyang:

trane
V.I.P.
V.I.P.

dbrnsk írta:
2020.07.19., vas. 16:44
szted... :yingyang:

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.

trane
V.I.P.
V.I.P.

Rotox írta:
2020.07.19., vas. 11:07
Csak ha van kedvetek erről beszélgetni és még nem unalmas a téma... :D
nekem csak 4412-eseim voltak, az apacuka-féléket pedig nem ismerem, úgyhogy nem tudok összehasonlító véleményt mondani :ohnoohnoohno: . a 4412-esek szvsz nagyon jó hangfalak (roKKKra vagy jazz-re :guitar: ), de egyrészt pénztárcafüggő a dolog (én még 'jó áron' jutottam hozzájuk, ill. Marky tőlem szintén), másrészt pedig szvsz nem mindenféle zenét tudnak úgy reprodukálni, ahogy az nekem tetszik (pl. a barokk ilyen) :music1: , így én kiszálltam belőlük, és nem hiányoznak leborulok.gif

Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 448

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Csak ha van kedvetek erről beszélgetni és még nem unalmas a téma... :D

Szóval, kíváncsi lennék a véleményetekre egy 40+ éves, mára kultikussá vált vintage stúdiómonitor (lásd a lenti Ebay linket) és egy kb. 20 évvel fiatalabb, de kultikussá valamiért (egyelőre?) nem váló szintén stúdiómonitor (viewtopic.php?f=33&t=132233) összevetésével kapcsolatban - szigorúan eltekintve a "kultusz faktortól". :smile53:
Human Audio X42 - Drakit Plus - A42 - Rega RS3
Dell Latitude E5450 - Bladelius USB DAC - JBL Urei 6230 / Topping MX3 - Braun LS120 (Sonny mod.)

trane
V.I.P.
V.I.P.

Rotox írta:
2020.07.18., szomb. 22:38
Vintage JBL hangsugárzó tulajdonosok / ex-tulajdonosok véleményét szeretném megkérdezni a gyári számok közti kb. 1500 eltéréssel kapcsolatban? ("Consecutive serial numbers" megjegyzést gyakran láttam más vintage hirdetések szövegében, bizonyítandó, hogy az adott pár hangsugárzó valóban párként lett vásárolva anno... gondolkodik.gif)
a stúdiómonitorokat (pl. 43xx, 44xx sorozat) konkrétan darabra árulták, ezért van, hogy a Manual-okban L/R-ként szerepeltetik őket leborulok.gif , s mivel elég pontosan dolgoztak JBL-éknél :smile32: , nem igazán számít a S/N, inkább a sugárzók típusa

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”