Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Jbl

Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Gergöke »

Gratula!!!

JBL Pro Sound Comes Home!!

Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »

Sziasztok!

megvettem a hangfalakat , végülis mégiscsak a 30-as lett. tegnap ki is próbáltam, nagyon tetszik! jól néz ki a szobámba hétfőn majd lesznek képek is.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Szél
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)

Jbl

Hozzászólás Szerző: Szél »

A 13. ábrán ha megnézed a dvd-audio zenekeverő (studio) ábrát, akkor ez az elrendezés a EBU-nak (Európai Műsorszórók Társasága) ajánlása is. Szvsz ha rárakod a körívre a két surroundback-ed, akkor nem tévedhetsz nagyot. Kivéve ha hátsó hangfalaid dipól vagy bipól hangfalak. ->THX-EX :smile19:  
Szintén az ajánlások szerint jobb hogyha egyfajta hangszóróval szerelt hangfalakból építed fel a rendszert, pl: LCR hangfalak.

Hallgasd meg szerintem a kisebb hangfalakat, aztán úgyis meglátod...

Ja a hazimozi.lap.hu-n az infobánya részben rengeteg info lett összeszedve ezzel kapcsolatban is.

Ez Én voltam, bocsesz.
TV: Sony 2220ES; Erősítő: Pioneer VSX-AX3; DVD lejátszó: hamarosan jön; Front: Magnat Vektor 77; Center: Magnat Vektor 13; Surround: Magnat Vektor Dipol; Subwoofer: Magnat Omega 250 Kábel: Neotech, Gale

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.
A 13. ábrán ha megnézed a dvd-audio zenekeverő (studio) ábrát, akkor ez az elrendezés a EBU-nak (Európai Műsorszórók Társasága) ajánlása is. Szvsz ha rárakod a körívre a két surroundback-ed, akkor nem tévedhetsz nagyot. Kivéve ha hátsó hangfalaid dipól vagy bipól hangfalak. ->THX-EX :smile19:

Szintén az ajánlások szerint jobb hogyha egyfajta hangszóróval szerelt hangfalakból építed fel a rendszert, pl: LCR hangfalak.

Hallgasd meg szerintem a kisebb hangfalakat, aztán úgyis meglátod...

Ja a hazimozi.lap.hu-n az infobánya részben rengeteg info lett összeszedve ezzel kapcsolatban is.

DieHard
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 4

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »

, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira.
Mert ezt cm-ben nem lehet megmondani. A körülbelüli elhelyezést tudják csak leírni, a többi pedig a füledre van bízva.Ami nálam 15 cm, az nálad lehet hogy 25. Kisérletezz és hallani fogod saját magad. Üdv

Valahogy igy akartam megoldani. (hallgatózással), csak szeretém felszerelni a polcokat, és ugyebár nem akarok sokat furni. na majd csak kitalálok valamit. amugy thx mindenkinek . jbl 4ever

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Hozzászólás Szerző: Zsoló »

, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira.
Mert ezt cm-ben nem lehet megmondani. A körülbelüli elhelyezést tudják csak leírni, a többi pedig a füledre van bízva.Ami nálam 15 cm, az nálad lehet hogy 25. Kisérletezz és hallani fogod saját magad. Üdv

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Kösz cosmo. Már olvastam egy párszor. Csak a kérdésemre nem kaptam ott választt. írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.
Hátra elég kisebb hangfal is szvsz!

DieHard
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

DieHard: érdemes EZT elolvasni!
Kösz cosmo. Már olvastam egy párszor. Csak a kérdésemre nem kaptam ott választt. írják lehet igy, lehet ugy, csak azt nem irják, hogy a hátsó faltól hágy cm legyen. de lehet nem is számít annyira. hallottam, hogy hátra ua kéne mint oldalra. igaz ez. nem akarnék már annyit rákölteni.

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Jbl

DieHard: érdemes EZT elolvasni!

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Gyerekek! Még két nap, és a galériába felrakom a JBL-ek fotóit.
Hajrá! Kíváncsi vagyok erősen!

Már én is nagyon várom!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

másik kérdésem, hogy az olalsó hangfalak milyen távolságra legyenek a hátsó faltól. polcon lesznek.

köszi.

Az oldalsó hangsugárzó szvsz továbbra is a hallgatási pozicióba nézzenek és kb a füleddel egy vonalba.Illetve a hátsó hangszóró elhelyezésétől függően egy kicsit előbbre,úgy, hogy az ne lógjon bele a hátsó hangszóró oldalába.A THX szabvány szerint a bipol hangsugárzót szokták oldalra tenni. Valójában azt hogy mennyiben más a bipol sugárzó mint egy hagyományos azt én sem tudom,mivel sajnos még én sem hallottam.Üdv

Posza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »

A helyzet az, hogy a barátom lekapta Sony-cybershot-tal a cuccost múlt szombaton. A géphez nem hozta haza Szegedről az USB-kábelt. Ígyhát addig nem tudom felrakni a sz.gépre a képeket. Sebaj, a tévémen rögtön megnéztük, ugyanis van rajta Memory Stick fogadó.

ssin, úgy látom, egy nap regisztráltunk!
AV-rendszer: SONY Bravia KDL-40HX850 3D SMART TV, SONY BDP-S790  3DBD-játszó, SONY SCD-XB790QS  SACD/CD-játszó, SONY STR-DA3400ES  7.1-es av-receiver, COLUMBIA DAP  D/A beltéri, T-home  settopbox,  JBL TLX-8-as frontok, JBL TLX-2-es center, JBL TLX-2-es surroundok, JBL DIGITAL10-es subwoofer, PROFIGOLD RCA-k, HAMA HDMI-k, MONITOR ATMOS AIR silver hangfal kábelek, BELKIN zavarszűrős elosztó, és GALGAHANG hifiállvány.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Jbl

másik kérdésem, hogy az olalsó hangfalak milyen távolságra legyenek a hátsó faltól. polcon lesznek. 
köszi.

Nálam ATX20-asok vannak surroundnak, aminek a reflexcsöve hátrafele nyílik. Én 10cm-erre húztam el a faltól.

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »

TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Posza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »

AV-rendszer: SONY Bravia KDL-40HX850 3D SMART TV, SONY BDP-S790  3DBD-játszó, SONY SCD-XB790QS  SACD/CD-játszó, SONY STR-DA3400ES  7.1-es av-receiver, COLUMBIA DAP  D/A beltéri, T-home  settopbox,  JBL TLX-8-as frontok, JBL TLX-2-es center, JBL TLX-2-es surroundok, JBL DIGITAL10-es subwoofer, PROFIGOLD RCA-k, HAMA HDMI-k, MONITOR ATMOS AIR silver hangfal kábelek, BELKIN zavarszűrős elosztó, és GALGAHANG hifiállvány.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

DieHard
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Hi evribodri. Kérdéseim lennének megin:)
Kiderült hogy a 602-es onkyo már 7 csatornás lett. ezzel ugyebár eldőlt a hátsó magányos hanfal sorsa, tehát tesója is lesz. namármost a két oldalon nekem a jble50-ek vannak. ennyi pénzt nem akarok mégegyszer kiadni. elég lenne e nekem a e10, vagy e20. vagy más szériából bi -vagy dipol hangsugárzó lenne jó.

köszi.

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Jbl

HA esetleg tud valaki ebből a szériábol Subot azt nagyon megköszönném!!!!
Sajnos ez már márciusban is kifutó modell volt, és már akkor sem volt belőle egy darab sem.

sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Jbl

Hozzászólás Szerző: sac »

Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi  Crystal?

hi, most veszem a Satsystemben, ott 19900 Ft/db, de már csak egy pár van, ami ugyebár az enyém lesz.

Na most darabja 20 akkor párban 40Eft.Azt hittem párja 20Eft..........Na mindegy szerintem olyan mint a jamo studio 180 -a...Van használtba is egy ilyen kütyü 25 ért.Meg kellene hallgatnom.
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi Crystal?

hi, most veszem a Satsystemben, ott 19900 Ft/db, de már csak egy pár van, ami ugyebár az enyém lesz.

sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Jbl

Hozzászólás Szerző: sac »

Sziasztok!Mennyibe fáj a Jbl atx 30-as sugárzója????Sehol nem találom meg azn árát....
Ja és szertintetek jobb-e mint a Wharfi Crystal?
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Jbl

Hozzászólás Szerző: Gergöke »

Nekem négy darab 40-esem van. Én is ebbe a dilemába voltam mint te ,de a végén én is a 40-es melett döntöttem. vMindenképpen megéri az árkülömbséget ,de a 30-as hangfalba se fogsz csalódni. Nelkem a 30-asnak is tetszett a hangja kicsit kopogósabb mint a 40-es.

Szerintem ezekből a hangfalakból rosszúl nem tudsz dönteni. Főleg ennyiért.
Nekem kb 1 hónapja van meg nagyon élvezem. Nekem sincs még ládám ,de azért azt szeretnék venni.

HA esetleg tud valaki ebből a szériábol Subot azt nagyon megköszönném!!!!

JBL Pro Sound Comes Home!!

Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Jbl

van még egy napom, szóval átgondolom a 40-t is, bár elég kis szobám (kb 3,5X3,5 m) van, szóval szvsz elég a kisebb hangfal is + ott van a lehetőség, hogy egy sub-bal több mélyet is elérhetek....
Az én szobám sem sokkal nagyobb, és elfér benne a négy 60-as! Az is igaz, hogy nem ebbe a szobába vettem őket, itt nem igazán tudják kifutni magukat. A subbal persze hozzá lehet tenni egy rakás mélyet, de zenéhez nem feltétlenül jó egy sub mélye. Persze mozihoz igen. Szerintem gondold át holnapig, aztán vedd meg a 40-eseket! Nem bánnád meg, az biztos!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

Jól értelmezted, az ATX széria kifutó modell. Viszont a 30-as és a 40-es között bizony elég nagy a hangzásbeli különbség, jóval több mélye van neki, de gondolom te is meghallgattad mindkettőt. Szerintem is meg kéne próbálnod valahogy beszorítani a 40-est, mindenképpen megéri az a 7000 Ft  különbség!  
Nekem először Neotech KS-0821 kábeleim voltak a 60-asokhoz, ez olyan 750 Ft/m a Satsystemben (Kácsánál is) és 2x4mm2. Szvsz nem egy rossz kábel, az árát mindenképp megéri, főleg ha most nem akarsz erre is sokat költeni.

van még egy napom, szóval átgondolom a 40-t is, bár elég kis szobám (kb 3,5X3,5 m) van, szóval szvsz elég a kisebb hangfal is + ott van a lehetőség, hogy egy sub-bal több mélyet is elérhetek....

ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Jbl

hát sajnos már így is túl léptem azt a határt, ami alatt megszerettem volna úszni + jön a karácsony is. Csak úgy tudnám be tuszkolni a keretbe, ha nem venném meg a centert, de azt meg mindenképpen megszeretném venni, mert az - ha jól értelmeztem a topic elején írtakat - kifutó modell és nem tudom, hogy tudnék majd szerezni, ha már nem lesz a boltban... így szvsz marad a 30-as.
Jól értelmezted, az ATX széria kifutó modell. Viszont a 30-as és a 40-es között bizony elég nagy a hangzásbeli különbség, jóval több mélye van neki, de gondolom te is meghallgattad mindkettőt. Szerintem is meg kéne próbálnod valahogy beszorítani a 40-est, mindenképpen megéri az a 7000 Ft különbség!

Nekem először Neotech KS-0821 kábeleim voltak a 60-asokhoz, ez olyan 750 Ft/m a Satsystemben (Kácsánál is) és 2x4mm2. Szvsz nem egy rossz kábel, az árát mindenképp megéri, főleg ha most nem akarsz erre is sokat költeni.

megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Jbl

ha van rá pénzed, megéri az a plusz 3500.-/db, hogy atx40et vegyél!!!

hát sajnos már így is túl léptem azt a határt, ami alatt megszerettem volna úszni + jön a karácsony is. Csak úgy tudnám be tuszkolni a keretbe, ha nem venném meg a centert, de azt meg mindenképpen megszeretném venni, mert az - ha jól értelmeztem a topic elején írtakat - kifutó modell és nem tudom, hogy tudnék majd szerezni, ha már nem lesz a boltban... így szvsz marad a 30-as.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”