Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



A hangszóró csere mellett van néhány érv:...
 
Egyelőre kicsit javult a helyzet....
Ha úgy gondolod, hogy a hangszórócsere többet hozhat, próbáld meg. Én azt mondom nem megoldás, de Neked jelentheti azt. 
A helyzet javulása, jó hír. De tapasztalataim szerint, ezen megoldások nem orvosolják véglegesen a problémát. Ha netalán igazam lesz, akkor csak tényleg, a Lamalas által javasolt "felderítés" utáni módosítások maradnak. Vagy egy másik hangsugárzó, ...stb.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Húha! Nem igazán értem! Hiszen a magascsere, vagy egyáltalán a hangszórócsere a legrosszabb megoldás. Azon kivül, az az egy-két ezer forintos váltó, ami jelenleg benne van, nem látná kárát, mivel annak a helyére menne egy másik. De ahogy gondolod!
(A hangszóró csere mellett van néhány érv: a hangszóró csere is tökéletesen visszavonható, ráadásul a magassugárzót utána el is lehet adni, így anyagilag nem nagy bukta és jelentősen hat a hangra. A Ruark doboznál nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, igaz nem is vaktában történt a csere. ) Persze a hangváltó moddolás fejlesztés sem elvetendő, nem mondom.
 
Egyelőre kicsit javult a helyzet: az elhelyezéssel trükköztem, nagyobb bázistávolságot állítottam be, így 60 fok helyett majdnem 90 fokban látom a két sugárzót, ez komolyzenénél nem zavaró, inkább olyan, mintha előrébb ülnék a nézőtéren (régebben szokásom is volt előre ülni). A hangsugárzók tengelyétől kb 20 fokban hallgatom a zenét!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



A régi hatszázasok, kemény, szúrós hangú dobozok. Az S4, már más világ. Azt lehet hallgatni. Pedig, mindegyiket Ők csinálják!
 
Hogy egy doboz mire készül? Ha van ilyen egyáltalán, miért mondjál meg? .....Ezen a dobozon, ennyiért, dzseszt na hallgassatok! Sz@rul fog szólni!.... Ennek fényében van egy gondolatom, hogy mi okozza a problémát.

S4?...
"Ennek fényében van egy gondolatom, hogy mi okozza a problémát."

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
matbiasan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.12.05., csüt. 20:14
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: matbiasan »


Hello All!
 
Tervezek vásárolni egy pár B&W 683 front hangszorót ,véleményt szeretnék kérni olyan fórumtárstól aki már hallott,látott ilyet esetleg használta is stb.. negativ és pozitív is jöhet..
előre is köszönöm..
 
85% ban házimozira ,( amik megvannak: center HTM61, surr: 602s3,sub: velodyne CHT-12q, az erősítő pioneer Sc-LX83) lenne használva a maradék zene de azok is inkább 5.1-ben.. kb 40nm a nappali, szönyeg van, sötétítő van stb..
 
 
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!
 
üdv
 
Fish

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lamalas »


...
Kérdés, hogy ezt mi okozhatja...

Alapos mérésekkel (nem találgatásokkal) utána lehetne járni a dolognak.
 
BUÉK 

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



Kérdés, hogy ezt mi okozhatja...
a, Eme nagy Bowersek (603 s2) inkább mozira készültek, mint komolyzenére és jazzre, meg egyáltalán zenére, szemben a "régebbi angol monitorokkal*";

A régi hatszázasok, kemény, szúrós hangú dobozok. Az S4, már más világ. Azt lehet hallgatni. Pedig, mindegyiket Ők csinálják!
 
Hogy egy doboz mire készül? Ha van ilyen egyáltalán, miért mondjál meg? .....Ezen a dobozon, ennyiért, dzseszt na hallgassatok! Sz@rul fog szólni!.... Ennek fényében van egy gondolatom, hogy mi okozza a problémát.

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »


Ajjjajjj, egy ilyen beavatkozást valószínűleg kerülnék: $$$.  (A magas hsz csere onnan jutott eszembe, hogy volt már olyan, hogy a Ruark Sabre dobozaimnál az elöregedett Vifa magassugárzókat hosszas utánajárással nagyon hasonló SEAS selyemdómokra cseréltem és azóta is elégedett vagyok az eredménnyel, nem csak, hogy egészségesen szól, de jobban is tetszik a hangja.)
Húha! Nem igazán értem! Hiszen a magascsere, vagy egyáltalán a hangszórócsere a legrosszabb megoldás. Azon kivül, az az egy-két ezer forintos váltó, ami jelenleg benne van, nem látná kárát, mivel annak a helyére menne egy másik. De ahogy gondolod!

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Üdvözlet!
 
Van egy pár B&W 603 s2 típusú hangsugárzóm, elég részletezőnek tartom a hangjukat, de sajnos a fém dómsugárzók miatt (?) hajlamos fémesen, élesen szólni. Van egy csöves erősítőm, azzal valamivel lágyabban szól, tranzisztorossal (különösen a Rotel Ra 820ax-szel, meg próbáltam egy Marantz PM 550-nel, azzal is, de kevésbé) azt tapasztaltam, hogy élesebben szól és valósággal "eszi az erősítő teljesítményét". Imádja, ha etetik árammal.
Milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Valami olyanban gondolkodom, ami eléggé nagy teljesítményű és az éles hangokat "megszelídíti"...

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából a kábelnél drasztikusabb, de a szerelésnél lehetőleg kevésbé drasztikus dolgokban gondolkodnék első körben, így merült föl az erősítő/Cd lejátszó csere. Philips 604-es cd játszóm van.
 
Nekem úgy tűnik, hogy ezek a 603-as Bowersek eléggé kényesek az elhelyezésre, szobaakusztikára és a felvételre is, valamint, hogy nagyon szeretik a nagy erősítőket.
 
Mi a tapasztalat, milyen erősítőt ajánlotok hozzá úgy általában?
 
Eddig be kell valljam, az öregebb, kisebb, olcsóbb, kétutas angol monitorokkal (Wharfedale Denton 2, Wharfedale Melton, Wharfedale Super Linton, B&W DM 600, Bose 205, meg Ruark Sabre 1, utóbbi kicsit kilóg a sorból árban...)* általában kedvezőbb tapasztalataim voltak, mint eme nagy Bowersekkel.
 
Kérdés, hogy ezt mi okozhatja...
a, Eme nagy Bowersek (603 s2) inkább mozira készültek, mint komolyzenére és jazzre, meg egyáltalán zenére, szemben a "régebbi angol monitorokkal*";
b, Eme nagy Bowersek valójában (sokkal) precízebb, torzítatlanabb módon visszaadják, azt a jelet, amit kapnak és ennek megfelelően sokkal érzékenyebbek a rendszer legkisebb hibájára és a felvétel hibáira, mint a "régebbi angol monitorok"? gondolkodik.gif

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Sok, sőt szinte a legtöbb esetben korrigálhatók, ezek a problémák. Én, egy új frekvenciaváltót javasolnék, ami figyelembe venné az eredeti bizonyos auditiv tulajdonságait, elhagyva annak problémásnak itélt negativumait. Ugyanabból a minőségi osztályból épiteni, az eredeti helyére. Magashangszóró cserére egész biztos nem vetemednék. Egy próbát megérne.
 
Bocsi a sok rövid i-ért, valamiért nem megy.

Ajjjajjj, egy ilyen beavatkozást valószínűleg kerülnék: $$$.  (A magas hsz csere onnan jutott eszembe, hogy volt már olyan, hogy a Ruark Sabre dobozaimnál az elöregedett Vifa magassugárzókat hosszas utánajárással nagyon hasonló SEAS selyemdómokra cseréltem és azóta is elégedett vagyok az eredménnyel, nem csak, hogy egészségesen szól, de jobban is tetszik a hangja.)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »


Bennem is átvillant ilyesmi, de csak olt szeretnék, ami teljesen visszaállítható. Konkrétabban mire gondolsz? (magassugárzót ellenállásokkal visszább fogni/ egy seas szövet dóm??)
Sok, sőt szinte a legtöbb esetben korrigálhatók, ezek a problémák. Én, egy új frekvenciaváltót javasolnék, ami figyelembe venné az eredeti bizonyos auditiv tulajdonságait, elhagyva annak problémásnak itélt negativumait. Ugyanabból a minőségi osztályból épiteni, az eredeti helyére. Magashangszóró cserére egész biztos nem vetemednék. Egy próbát megérne.
 
Bocsi a sok rövid i-ért, valamiért nem megy.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Egyszerübb lenne az éles hangokat, a dobozból eltüntetni. Amit aztán, alkalom addtán vissza lehetne állitani.
Bennem is átvillant ilyesmi, de csak olt szeretnék, ami teljesen visszaállítható. Konkrétabban mire gondolsz? (magassugárzót ellenállásokkal visszább fogni/ egy seas szövet dóm??)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



1.Forgasd kifelé a hangsugárzókat a hallgatási pozícióból majdnem párhuzamosan az oldal falakkal.
2.Ha szimplán van kábelezve a doboz,akkor a hangsugárzó kábeleket a felső (High)ajzatokba dugd.

 
Köszönöm, ezt már próbáltam, valamivel szelídülnek a magasak!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: harvester »



Üdvözlet!
 
Van egy pár B&W 603 s2 típusú hangsugárzóm, elég részletezőnek tartom a hangjukat, de sajnos a fém dómsugárzók miatt (?) hajlamos fémesen, élesen szólni. Van egy csöves erősítőm, azzal valamivel lágyabban szól, tranzisztorossal (különösen a Rotel Ra 820ax-szel, meg próbáltam egy Marantz PM 550-nel, azzal is, de kevésbé) azt tapasztaltam, hogy élesebben szól és valósággal "eszi az erősítő teljesítményét". Imádja, ha etetik árammal.
Milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Valami olyanban gondolkodom, ami eléggé nagy teljesítményű és az éles hangokat "megszelídíti"...

 
Nekem is ilyen frontjaim vannak, Arcam AVR 250-es erőlködőn. A gyári átkötőket Néhai (Hydrasound) ezüstözött átkötőkre cseréltem a hangfalkábelek cseréjekor (Titan STD típusúak). Szerintem a gyári átkötőt cserélgesd először a hangfal hátulján, hagyj egy kis időt is bejáratódni az új kábelnek. Sima rézdróttal / villanyvezetékkel is próbálkozhatsz

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



Üdvözlet!
 
Van egy pár B&W 603 s2 típusú hangsugárzóm, elég részletezőnek tartom a hangjukat, de sajnos a fém dómsugárzók miatt (?) hajlamos fémesen, élesen szólni. Van egy csöves erősítőm, azzal valamivel lágyabban szól, tranzisztorossal (különösen a Rotel Ra 820ax-szel, meg próbáltam egy Marantz PM 550-nel, azzal is, de kevésbé) azt tapasztaltam, hogy élesebben szól és valósággal "eszi az erősítő teljesítményét". Imádja, ha etetik árammal.
Milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Valami olyanban gondolkodom, ami eléggé nagy teljesítményű és az éles hangokat "megszelídíti"...

Egyszerübb lenne az éles hangokat, a dobozból eltüntetni. Amit aztán, alkalom addtán vissza lehetne állitani.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Üdvözlet!

Van egy pár B&W 603 s2 típusú hangsugárzóm, elég részletezőnek tartom a hangjukat, de sajnos a fém dómsugárzók miatt (?) hajlamos fémesen, élesen szólni. Van egy csöves erősítőm, azzal valamivel lágyabban szól, tranzisztorossal (különösen a Rotel Ra 820ax-szel, meg próbáltam egy Marantz PM 550-nel, azzal is, de kevésbé) azt tapasztaltam, hogy élesebben szól és valósággal "eszi az erősítő teljesítményét". Imádja, ha etetik árammal.
Milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Valami olyanban gondolkodom, ami eléggé nagy teljesítményű és az éles hangokat "megszelídíti"...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Koszonom szepen a kimerito valaszt es a linket:) Azon spekulalok,ha a 805s verzio a signature utan jott ki, akkor elvileg jobbnak kell lennie nem? De aztan lehet en gondolom rosszul:)
 
Ez sajnos nem ilyen egyszerű, hiszen a 805s (s=standard) "alap" verzió (de újabb), a Signature 805 pedig a Nautilus 805 tuningolt "verziója" (de régebbi).
Csak a meghallgatással lehetne eldönteni, hogy melyik miben másabb...
 
"Látatlanban" én  mindenképpen a Signature-t választanám a kettő közül ( közép-mély sugárzója is jobb, a hangváltója is másabb, a külseje is szebben ki van dolgozva).

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Teljes leírés a 805 Signature-ről:
http://soundhouse.co.kr/soundh/catalog/ ... -b-r-o.pdf

 
Koszonom szepen a kimerito valaszt es a linket:) Azon spekulalok,ha a 805s verzio a signature utan jott ki, akkor elvileg jobbnak kell lennie nem? De aztan lehet en gondolom rosszul:)

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »



Találtam egy cikket amiben a N805 vs. 805 Signature különbséget írják le. De szerintem kérdezd meg az Aymarásokat, hogy miben más a 805s-től.
 
 
 A B&W bejelentette, hogy piacra dobja Nautilus 805, állványra helyezhető hangfalainak új Signature változatát, azt követően, hogy a tavalyi évben megjelentek a nagy Signature 800 típusú hangfalak.
 
Az új hangfalak kétfajta fa dobozban vásárolhatók meg, és ez teszi ki a termék árának nagy részét, hiszen ez £2250-ba (kb. 930e Ft) kerül, míg a hagyományos N805-ök mindössze £1800-ba (kb. 740e Ft). Ez utóbbi egyébként továbbra is kapható lesz. A változtatások azonban ennél azért mélyebbre mennek, hiszen a hangfal egy fejlesztett magassugárzót kapott, melynek a felső szakadási pontja 50 kHz. Az ilyen magas frekvenciákon óhatatlanul bekövetkező torzítást úgy csökkentette a gyártó, hogy a mágnes középső rúdját ezüstbevonattal látták el.
A közép/mélysugárzó egységet szintén hangolták valamelyest, így az most gyorsabban, pontosabban reagál, amit nagyrészt azzal biztosították, hogy a hagyományos N805 esetében alkalmazott mágnes méreténél vagy 40%-kal nagyobbat építettek be. Középre pedig alumínium „fáziskúpot” illesztettek a másik termék műanyagból készültjének a helyébe, amivel elérték, hogy tisztább lett a középtartomány, és a crossover pontot sikerült jelentősen növelni.

 
Teljes leírés a 805 Signature-ről:
http://soundhouse.co.kr/soundh/catalog/ ... -b-r-o.pdf

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fish »


Hello All!
 
Tervezek vásárolni egy pár B&W 683 front hangszorót ,véleményt szeretnék kérni olyan fórumtárstól aki már hallott,látott ilyet esetleg használta is stb.. negativ és pozitív is jöhet.. 
előre is köszönöm..
 
85% ban házimozira ,( amik megvannak: center HTM61, surr: 602s3,sub: velodyne CHT-12q,  az erősítő pioneer Sc-LX83) lenne használva a maradék zene de azok is inkább 5.1-ben.. kb 40nm a nappali, szönyeg van, sötétítő van stb..
 
 
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!
 
üdv
 
Fish
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Nem kulsore, hangminosegre gondoltam. Azt tudjuk,hogy az "s" verzio jobb a sima 805-nel. De kivancsi lennek,hogy a signature jobb hangra az "S" verzional vagy csak a kulseje pompazik szebben. ))))
Találtam egy cikket amiben a N805 vs. 805 Signature különbséget írják le. De szerintem kérdezd meg az Aymarásokat, hogy miben más a 805s-től.
 
    A B&W bejelentette, hogy piacra dobja Nautilus 805, állványra helyezhető hangfalainak új Signature változatát, azt követően, hogy a tavalyi évben megjelentek a nagy Signature 800 típusú hangfalak.
 
Az új hangfalak kétfajta fa dobozban vásárolhatók meg, és ez teszi ki a termék árának nagy részét, hiszen ez £2250-ba (kb. 930e Ft) kerül, míg a hagyományos N805-ök mindössze £1800-ba (kb. 740e Ft). Ez utóbbi egyébként továbbra is kapható lesz. A változtatások azonban ennél azért mélyebbre mennek, hiszen a hangfal egy fejlesztett magassugárzót kapott, melynek a felső szakadási pontja 50 kHz. Az ilyen magas frekvenciákon óhatatlanul bekövetkező torzítást úgy csökkentette a gyártó, hogy a mágnes középső rúdját ezüstbevonattal látták el.
A közép/mélysugárzó egységet szintén hangolták valamelyest, így az most gyorsabban, pontosabban reagál, amit nagyrészt azzal biztosították, hogy a hagyományos N805 esetében alkalmazott mágnes méreténél vagy 40%-kal nagyobbat építettek be. Középre pedig alumínium „fáziskúpot” illesztettek a másik termék műanyagból készültjének a helyébe, amivel elérték, hogy tisztább lett a középtartomány, és a crossover pontot sikerült jelentősen növelni.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Nem kulsore, hangminosegre gondoltam. Azt tudjuk,hogy az "s" verzio jobb a sima 805-nel. De kivancsi lennek,hogy a signature jobb hangra az "S" verzional vagy csak a kulseje pompazik szebben.))))

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Megtudna nekem mondani valaki,hogy 805s es a sima 805 signature kozott mi a kulonbseg? A 805s-t hallodtam de a signature verziot nem. 

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »

Sziasztok!Hallott már valaki B&W Zeppelin Air-t?Ha igen akkor legyen szíves megosztani velem a személyes tapasztalatait!Nagyon köszönöm! hoyo.gif

Avatar
tollasahatam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.06., pén. 12:40
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tollasahatam »


Ekkora szobába a Bowers szerintem nagy és a Mission mellett szól még az is,hogy jól kijön a Marantz-cal.
Köszönöm, és ha a jövőben a marantz_ot cserélem feltételezve a  b&w mellé milyen uton induljak el ami a meghajtást illeti? 

Avatar
tollasahatam
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.07.06., pén. 12:40
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tollasahatam »


Milyen erősítő, milyen rendszer, milyen zene, mekkora szoba?
...egyáltalán érdemes e két box felé kacsingatnom... vagy lépjek "magasabbra" ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”