Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2018.08.24., pén. 12:42
Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:51
Ezek a Bower-ek is szépen kiesnek szerintem a látómezőből...
Szerintem elég jól fogynak és szép bevételt hoz velük a gyártó.
Nincsenek erre vonatkozó adataim, ettől függetlenül lehet, hogy fogy, bár az okoskütyük és az olcsó széria viheti a hátán a céget.
Nekem mondjuk nem kellene, csalódás volt az új 800-as széria is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:51
Ezek a Bower-ek is szépen kiesnek szerintem a látómezőből...
Szerintem elég jól fogynak és szép bevételt hoz velük a gyártó.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ezek a Bower-ek is szépen kiesnek szerintem a látómezőből...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ZolaBA írta:
2018.08.24., pén. 10:21
-KP- írta:
2018.08.24., pén. 09:39
Ismét megújul a 600-as széria. Többé nem használnak kevlárt, helyette valamilyen új anyag jön.
A tweeter egyre rondább... :D és mivel a monitorokon hátra tették a reflex nyílást (gondolom olcsóbb az anyagmunka) csak beállnak abba a sorba ahol nem lehet előnyt felsorakoztatni...
Ez nem biztos hogy hátrány, nem feltétlen azért első reflexes minden első reflexes hangfal, hogy a falra lehessen tolni. A fal és a hangszóró előlapjának a síkja közötti távolság (ill. a hangszórók síkja) számít nagyon sok esetben sokkal inkább.

A tweeterrel egyetértenék, de látva pl. avx aprót hogy milyen nagy százalékban árulnak használt falakat össze-vissza benyomkodott magasakkal kezdek megbarátkozni az ilyen megoldásokkal...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

-KP- írta:
2018.08.24., pén. 09:39
Ismét megújul a 600-as széria. Többé nem használnak kevlárt, helyette valamilyen új anyag jön.
A tweeter egyre rondább... :D és mivel a monitorokon hátra tették a reflex nyílást (gondolom olcsóbb az anyagmunka) csak beállnak abba a sorba ahol nem lehet előnyt felsorakoztatni...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ismét megújul a 600-as széria. Többé nem használnak kevlárt, helyette valamilyen új anyag jön.

Nem lesz többé 3-utas center és megszűnik a kisebbik állódoboz és a surround sugárzó. 1 álló, 1 center és 2 monitor lesz az új modellkínálat.

Kép

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tiha »

Sziasztok.
Nos egy olyan kérdésem lenne hogy tényleg nem számottevő a különbség egy 703 és 804 Nautilus közt?
Olvasgattam itt ott hogy nincs különbség, sőőt volt ahol a 703-at jobbnak találták mint a 804-et gondolkodik.gif

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

ez pontosan mi is, melyik 800-ashoz?
803 matrix S2 felújított keresztváltója. (Ami nem "tuning", mivel minden komponens eredeti értékű.)

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »

Majik írta:
2018.05.18., pén. 08:20
Sziasztok!



Matrix 800 széria tulajdonosoknak erősen ajánlott hangváltótuning...
ez pontosan mi is, melyik 800-ashoz?

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: peterson »

Rottel3D írta:
2018.07.29., vas. 22:02
peterson írta:
2018.07.28., szomb. 22:45
https://www.youtube.com/watch?v=N6SDQKoDuwQ
Nem kommentálnám..., de a probléma valós? (Sok B&W-t hallgattam, hallottam, szeretem a márkát, de ez durva!)
20 éves modell, csak ennél az egy szériánál fordult elő és csak is a szürke gumi peremnél. Ráadásul csak akkor jelentkezett ha állandó napsugárzás érte folyamatosan és nagyon alacsony páratartalmú helységben voltak.
Igen, a baráti körben most is zenél jópár 30+ éves Matrix 801, 802, 803 valamelyik változata, s abszolút hibamentesek! Ezért is volt meglepő számomra...

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

peterson írta:
2018.07.28., szomb. 22:45
https://www.youtube.com/watch?v=N6SDQKoDuwQ
Nem kommentálnám..., de a probléma valós? (Sok B&W-t hallgattam, hallottam, szeretem a márkát, de ez durva!)
20 éves modell, csak ennél az egy szériánál fordult elő és csak is a szürke gumi peremnél. Ráadásul csak akkor jelentkezett ha állandó napsugárzás érte folyamatosan és nagyon alacsony páratartalmú helységben voltak.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: peterson »

https://www.youtube.com/watch?v=N6SDQKoDuwQ
Nem kommentálnám..., de a probléma valós? (Sok B&W-t hallgattam, hallottam, szeretem a márkát, de ez durva!)

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Exkluzív Prestige Edition

A 800-as sorozat Prestige Edition változatot az ínyencek számára készítettük, high –end hangzással és kifinomult famunkával. A Prestige Edition fényűző Santos rózsafa borítással készül, melyeket eddig a csúcsminőségű bútoroknál és hangszereknél láthattunk. A Bowers & Wilkins 13 réteg lakkal díszíti ezt a különleges fát, lényegesen többel, mint a hagyományos eljárásoknál, hogy elérje ezt a különlegesen fényes bevonatot. A gazdag szín és a jellegzetes mintázat, minden hangsugárzót egyedi műalkotássá tesz. Az Egyesült Királyságban, a legszigorúbb minőségi követelmények alapján készülő modellek mindegyike egyedi, számozott fém címkével is jelzi az exkluzivitást.

A Prestige Edition változat a 805 D3 és a 802 D3 modelleknél érhető el.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2017.08.20., vas. 18:17
Értékelés: 5

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: medekedem »


Érdeklődnék a nagyérdeműtől hogy 602s2 vagy bármelyik polcsugárzóba épített e valaki utólag hangfaltüskét? Van e olyan vastag az alsó lemez hogy elbírjon egy furatot?

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Majik »



Sziasztok!



Matrix 800 széria tulajdonosoknak erősen ajánlott hangváltótuning...




Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MGMART »



Sziasztok!
Tudnátok sürgősen ajánlani egy megbízható szervízt vagy szerelőt aki B&W-t tud javítani szakszerűen, és kiemelten figyel az esztétikai állapotra is? Az egyik hangfalamban egyik pillanatról a másikra elhallgatott a magas hangszóró. Eléggé idegesít a dolog, és mivel nem értek hozzá, nem szívesen állnék neki barkácsolni. Túlhajtva sosem volt, viszonylag ritkán is használom, szóval semmi reális magyarázat nincs rá.

Valószínűleg a ferrofluid állt be benne.Bowersekre jellemző.Ez leegyszerűsítve egy mágneses olaj ami beszáradhat. Főleg ha ritkán használod a sugárzót és nem hajtod .A szakszervizek komplett cserélik a sugárzót viszont ha az a baja amire gondolok akkor egy ügyes szaki ( pl. Tűű Karcsi a fórumon megtalálod) ki tudja tisztítani és akár újratöltheti.Van hogy a gyári új sugárzóból direkt kitörlik az olajat mert úgy jobban szól.Tehát olaj nélkül is tökéletes lehet, amúgy a hűtés lenne a funkciója.

Avatar
eclipse006
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.02., csüt. 18:39
Értékelés: 18

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: eclipse006 »


Köszönöm a válaszod!
Próváltam különféle erősítőkkel, de a végeredmény ugyanaz volt. Nekem nem annyira tetszik az alu magas produkciója.
Erősítő: Sony TA-F930R QS
Forrás: Cambridge Audio DacMagic
Hangfal: Audio Event 4.1
Kábelek: Luxor interkonnekt, Chord Company Carnival Silver Screen
Állvány: Atacama Nexus 7 (homokkal töltve)

Avatar
eclipse006
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.02., csüt. 18:39
Értékelés: 18

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: eclipse006 »


Sziasztok!
 
Korábban vásároltam B&W DM601-es hangfalpárt. Pár hónapos hallgatózás során arra jutottam, hogy nem igazán jön ben a hangzásvilága.
Konkrétan a magastartomány az, ami számomra valahogy túl harsány, bántó. 
 
Szerintetek a CDM-1 típus hasonló karakterisztikát képvisel? Tudom, hogy nem egy minőség, kategória, ezért is érdeklődöm.
 
Akinek van esetleg tapasztalata a CDM-1-es típussal, szívesen meghallgatnám a véleményét.
 
Üdv,
 
Sanyi
Erősítő: Sony TA-F930R QS
Forrás: Cambridge Audio DacMagic
Hangfal: Audio Event 4.1
Kábelek: Luxor interkonnekt, Chord Company Carnival Silver Screen
Állvány: Atacama Nexus 7 (homokkal töltve)

Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csabi400 »


Sziasztok!
Tudnátok sürgősen ajánlani egy megbízható szervízt vagy szerelőt aki B&W-t tud javítani szakszerűen, és kiemelten figyel az esztétikai állapotra is? Az egyik hangfalamban egyik pillanatról a másikra elhallgatott a magas hangszóró. Eléggé idegesít a dolog, és mivel nem értek hozzá, nem szívesen állnék neki barkácsolni. Túlhajtva sosem volt, viszonylag ritkán is használom, szóval semmi reális magyarázat nincs rá.
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Avatar
piercingsen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.02., pén. 22:52
Értékelés: 17

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: piercingsen »

Ja, rendszer. Jelenleg egy denon pma2000r erősítő hajtja, digitális forrásból egy kínai dac-on keresztül, illetve analógban egy luxman pd272 pörgető denon dl103r hangszedővel. A P6-okat hajtottam rengeteg típusú erősítővel, és szinte mindegyikkel tetszett. Legjobban mondjuk a csövessel szólaltatta meg számomra úgy a zenéimet, hogy nem csak a fülemig, de a lelkemig ért el.

Avatar
piercingsen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.02., pén. 22:52
Értékelés: 17

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: piercingsen »

A 703 hangja nagyon tetszik, bár ár/érték arányban a P6-om leveri. Szerintem. Én többnyire blues és rock zenéket hallgatok. 800-as szériát szeretnék már nagyon régóta. Mikor a 703-at megvettem, már akkor is biztos voltam abban, hogy nem fogom megtartani. A hangjával simán együtt tudnék élni hosszútávon, de mint írtam van egy p6-os szettem, ami hangban nem sokkal (ha egyáltalán) marad el a 703 hangjától, de legalább sokkal alacsonyabb piaci értéket képvisel (számomra érthetetlen módon), így a 700-as megy. Remélhetőleg a 800-as meg jön. Valamikor.

Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csabi400 »


Kedves Piercingsen! Hogy váltak be otthon a 703-asok? Milyen rendszered van? Mi a zenei műfajod, amin legtöbbet hallgatod?
Bár nem engem kérdeztél, de szerintem nem jött be neki, mert jelenleg is hirdeti.
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kobuc »



 
Köszönöm a hozzászólásokat, végül 703 lett. Az eladónál nagyon tetszett a hangja, egyenletes, fantasztikus térleképzéssel. Kiváncsian várom a hétvégét, hogy otthon saját rendszerben is meg tudjam hallgatni rendesen.
 

Kedves Piercingsen! Hogy váltak be otthon a 703-asok? Milyen rendszered van? Mi a zenei műfajod, amin legtöbbet hallgatod?

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

Köszönöm a hozzászólásokat, végül 703 lett. Az eladónál nagyon tetszett a hangja, egyenletes, fantasztikus térleképzéssel. Kiváncsian várom a hétvégét, hogy otthon saját rendszerben is meg tudjam hallgatni rendesen.

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

Nekem 703 asom van . főleg rockot heavyt hallgatok. Keresem a megfelelő erősítőt. Mi passzolna hozzá? Van valakinek gyakorlati tapasztalata?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”