Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Itt egy cikk B&W újdonságokról:
 
kattints ide

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon jók a B&W-k. A Nautilusok, az összes többit kategóriatársaik leverik.

Szerintem a Nautilus sem egy nagy durranás, habár az kétségtelen, hogy gyönyörű szép.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Szerintem JmLab (csak tipp).

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


hu Tiamat!
s akkor most Neked miylen hangfalad van?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet, hogy sok mindenkii bántónak találja amit most fogok írni. Tehát SZVSZ!!!
 
Nagyon jók a B&W-k. A Nautilusok, az összes többit kategóriatársaik leverik.
Nem az a gondom velük, hogy nyumulós a reklámjuk, hanem az ,ha valaki ezt zokszó nélkül benyeli. A designnal semmi probléma.
Na de, hogy rockra jók???
Felmerült a Jamo is, mint akinek van felsőkategóriás hangfala. Mutassatok egyet. A concert 8-at és 11-et már nem gyártják. Van helyette a d870 és a dmittudoménmi. Meg kell nézni, a hírdetési rovatokat hányan árulják a CONCERTEKET nem a D-t. A 8-as és 11-es tényleg jó hangfalak, de azokhoz nem sok köze volt a Jamonak (tervezés, gyártás). Lehet, hogy azért jók?
Hallgattam elég sok B&W-t 600, 700 sorozatból. Nem értettem az árbeli különbséget közöttük, bár a 600-asok sem érik meg az árukat. Egymás után kötötték be őket kölönbség meg nyista.
 
"A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt. Az egész hangkaraktere nagyon lapos volt, ami nekem nem elég élmény. Hogy úgy mondjam 0 volt az energia."
Ez mind szép és jó, de hülyeség a JMLabra! A mi ide le van írva egy az egyben igaz a B&W-kra., kivéve,hogy semleges a hangjuk. Nem semleges döglött, unalmas.
 
Tessék elmenni meghallgatni: ProAc, JMLab, Triangle, Quadral, Tannoy, Audio Note, Dyaudio, Phonar, Sonus Faber, Thiel, JBL, PMC stb. hangfalakat. Ha jópárszor hallja őket az ember akkor tudja helyre rakni magában őket.
 
A Bowert csak és kizárólag a 800-as széria miatt ismerik el szakmailag (a reklámot most hagyjuk, azt mindegyik csinálná ha tudná). Meg kell nézni mikor adták ki, azóta nem nyúltak hozzá egészen mostanáig. Az árak a kiadás óta nem változtak itthon. Nem tudok rosszat mondani rájuk, de nem azt vettem, itt jött a képbe a szubjektivitás. Az összes többi hangfaluknál nem jutnának el a final fourba esetleges vételi szándékomkor.
 
Bocsi, ha valakit megbántottam, de nekem ezek voltak a tapasztalataim, hangsúlyozva, hogy csakis sztereón, nem házimozin.

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

m3ss voltam

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nah hat idokozoben megvettem oket, dm602 , 40e egy par, sztem ennyit megert..
volt ott akitol vettem 602 S2 is, meghallgattam ezt is, semmi kulonbseg nem volt (sztem) a reggebi meg ujabb kozott (yamaha 620 recieverrel)

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


http://www.bwspeakers.com/downloadFile/ ... dfhallotta mar vki ezt a bwt? osregi, meg a S2 elotti...
mennyire jo otlet osszekeverni a szeriakat?
pl ez a 602 elore, 601 s3 hatulra?

Szia!
Nekem volt ilyen hangfalam is és annyit elmondok, hogy olyan gyönyörű mélyei voltak, amit 602s2 csak hírből ismert.
Persze a hifiben előfordul, -lehet, hogy keserű a szőlő alapon- amikor azt mondják valamelyik komponensre, a régi jobb, mint az azt követő, de ebben az esetben megalapozottnak tűnik.
Annyit érdemes tudni, hogy ebben a szériában -ami azért nem ősrégi, még 1999-2000 környékén lehetett kapni- réz a magassugárzó, az azt követő s2, s3 dobozoknál aluminium, más hangulat, bár mozi esetén azért szerinterm az effektekhez ez belefér. Nekem a centerem volt talán s2 a frontok 603s1 a hátterek 602s1 és jó volt úgy ahogy volt.
 
Ismertem és hallottam a 602s2 dobozokat is, de hozzájuk képest az elődnek melegebb és dúsabb volt a hangja több mély, az újabbnak fényesebbek a magasai és talán részletezőbb a középtartománya, egyértelműen kevesebb mély produktummal támogatva.
 
Amiről viszont lentebb beszéltetek, miszerint a hificity-n 80eFt egy pár régi 602s1 az kifejezetten nem előnyös: a satsystemben amikor kifutó modell volt x éve, akkor árulták 39.990e Ft-ért darabját. Ha nem szép állapotú, akkor semennyiért nem szabad hazavinni, ha szép, maximum 45-55 körül érdemes venni szerintem..
Az enyémeket annó Tsc vette meg, de hogy mennyiért azt már nem tudom, esetleg kérdezd meg, és annál többet ne adj érte (Tsc naprakész a hifi komponensek árának ügyében).

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minek akarsz egy ősrégi bowert venni? Nyílván annál jobb, minél újjabb kiadás!
Erre azért ne vegyél mérget...

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


http://www.bwspeakers.com/downloadFile/ ... dfhallotta mar vki ezt a bwt? osregi, meg a S2 elotti...
mennyire jo otlet osszekeverni a szeriakat?
pl ez a 602 elore, 601 s3 hatulra?

Minek akarsz egy ősrégi bowert venni? Nyílván annál jobb, minél újjabb kiadás! A szériák összekeverésével nincs addig baj amíg nem SACDt vagy DVD-At akarsz hallgatni!

Avatar
mess
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.11.13., szomb. 15:55
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mess »


http://www.bwspeakers.com/downloadFile/ ... _DM602.pdf
hallotta mar vki ezt a bwt? osregi, meg a S2 elotti...
mennyire jo otlet osszekeverni a szeriakat?
pl ez a 602 elore, 601 s3 hatulra?

Avatar
Atilius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2004.08.16., hétf. 11:00
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Atilius »


Érdekes az a hely.  
Egyrészt soha nem veszi fel a telefont, másrészt sosincs nyitva mikor arra járok.

Nekem már megtalálni sem volt könnyű.
Amikor pedig végre sikerült ugye mondanom sem kell, hogy nem volt nyitva.

Sztereó rendszer: Erősítő: Marantz PM7200 CD lejátszó: Marantz CD6000 OSE Tuner: Marantz ST6000 Hangsugárzók: Wharfedale Pacific Evo 30 Hangsugárzó kábelek: QED Silver Anniversary (magas) és Monitor Black&White LS-602 (mély) Összekötő kábelek: Harmonic Technology Magic Link One (cd-erősítő), van den Hul The First (tuner-erősítő)
Házimozi rendszer: Tv: Synudine DVD lejátszó: LG DV8700C Erősítő: Pioneer VSX-D912 Hangsugárzók: Eltax Silverstone 5.0 Mélynyomó: Wharfedale PowerCube 10+

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Érdekes az a hely.  
Egyrészt soha nem veszi fel a telefont, másrészt sosincs nyitva mikor arra járok.
 
Egyszer már bejutottam de akkor meg hülyének néztek. (már nem tudom milyen ügyben jártam ott)

Lassan be kell nézzek már! Bár akkor gondolom, engem pláne hülyének fog nézni.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tsc »


Érdekes az a hely.
 
Egyrészt soha nem veszi fel a telefont, másrészt sosincs nyitva mikor arra járok.
 
Egyszer már bejutottam de akkor meg hülyének néztek. (már nem tudom milyen ügyben jártam ott)

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smelo »


DDL: ha szegedi vagy, az audioline-t ismered? Egy ideje tervezem, hogy benézek...
Hello!
En is szegedi vagyok. Egyszer bementem, es a tulaj faszi olyan lekezelo volt, hogy annal mar lekezelobb nem is lehetett volna. Valszeg tiszta eloiteletbol csak. (ruhazatom egy "kicsit" lezserebb volt, mint az elottem ott hallgatodzo nyakkendos uriembere, es azt gondolta, hogy a tesco gazdasagos rendszeremhez keresek frontokat.)
Nem hiszem hogy valaha is benezek meg oda, inkabb felmegyek Pestre.
Smelo

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Off
Meg kell "kövessem" az Oktogonaudiot és a Symfóniát is! Az Oktogonaudionál tegnap voltam és egy nagyon kellemes meghallgatás után boldog tulajdonosa lettem egy Polkaudio Lsi9-es párnak. A meghallgatás amolyan igazi ráérős, indet kipróbáls volt. Zárás után is még csak hallgatóztunk és nem éreztem azt, hogy ki akarnának nézni a boltból! Sőt ha lett volna még időnk, akkor nagyon szívesen megmutattak volna még jó pár érdekességet, amikre mégcsak potenciális vevő sem leszek mostanában. Így pl a falba épített hangsugárzók meghallgatására lehet is, hogy egyszer visszamegyek, csak "az élvezkedés" és kíváncsiság kedvéért.
 
A Symfóniától pedig kaptam egy nagyon kézséges levelet. Végülis én csak az árak felöl érdeklődtem, illetve, hogy milyen PMC sugárzókat ajánlanak a szobámhoz, elektronikához. A válasz, bár lassan érkezett, de nagyon lelkesítő: felajánlották, hogy nagyon szívesen eljönnek demozni és ha valamelyik tetszik, akkor két napos otthoni alapos próbára nálam is hagyják mindenféle vásárlási kötelezettség nélkül!
Bár a dolog megkésett, de valószínűleg éltem volna a lehetőséggel.
A levélben egyébként megemlítették, hogy demokészülékeket "közös megegyezés szerinti áron" is tudnak ajánlani.
 
Azért írom csak le ide, mert itt dorgáltam néhány hozzászólással lejjebb a magyar kereskedőket, aztán úgy tűnik, hogy egy részük azért csak ki tett a becsületükért!
gordon314.fw.hu

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


DDL: ha szegedi vagy, az audioline-t ismered? Egy ideje tervezem, hogy benézek...
Ismerem. Sajnos...
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


De vita részemről lezárva. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak ne tegyen senki olyan kijelentéseket, amik általánosítva vannak, mert attól fel áll a hátamon a szőr. Tudok olyan demót csinálni amiben egy KEF Q1 dús basszusú, de kis változattás után hihetlen vérszegény lesz. Na akkor most milyen hangdoboz a Q1? Ezt viszont általánosítani lehet, mert független a készüléktől. 
Üdv: DDL

Most rám gondoltál?
 
Szerintem ha beülök 10 hangfal elé, amelyek ugyanarra az erősítőre vannak kötve, akkor azért meg tudom állpítani, hogy pl. a Kef dús basszusú, hiszen a kábel ugyanaz, az erősítő azonos, a interconnect azonos, stb.
 
Tehát ha csak átdugja, akkor vagy az összes másképp fog szólni, de hogy csak egy szóljon dús basszussal azt nem tudja ebben az esetben megcsinálni.
 
Egyébként volt velem már olyan is, hogy az eladó egy Rotel RA-01-es sztereó erősítőt haszánlt a teszthez, aminek az elején van egy equlizer és a teszt kezdetével rögtön azt kezdte el ido oda forgatni. Hááát nekem nem nagyon kell olyan hangfal, ami csak akkor szól jól, ha átkalibráljuk az erőítőt. Legyen minden komponens olyan, hogyha mindent alapon hagyok, akkor a legjobb (ez persze ízlés kérdése is).

Nem gondoltam senkire. Ezt a pl. azért hoztam fel mert már többször megcsináltam. Véletlen hogy éppen KEF. De végül is mondhattam volna a Spendor SP2/3-at is. Ezzel még könnyebbeb meg lehet csinálni
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ajsa »

DDL: ha szegedi vagy, az audioline-t ismered? Egy ideje tervezem, hogy benézek...
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


De vita részemről lezárva. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak ne tegyen senki olyan kijelentéseket, amik általánosítva vannak, mert attól fel áll a hátamon a szőr. Tudok olyan demót csinálni amiben egy KEF Q1 dús basszusú, de kis változattás után hihetlen vérszegény lesz. Na akkor most milyen hangdoboz a Q1? Ezt viszont általánosítani lehet, mert független a készüléktől. 
Üdv: DDL

Most rám gondoltál?
 
Szerintem ha beülök 10 hangfal elé, amelyek ugyanarra az erősítőre vannak kötve, akkor azért meg tudom állpítani, hogy pl. a Kef dús basszusú, hiszen a kábel ugyanaz, az erősítő azonos, a interconnect azonos, stb.
 
Tehát ha csak átdugja, akkor vagy az összes másképp fog szólni, de hogy csak egy szóljon dús basszussal azt nem tudja ebben az esetben megcsinálni.
 
Egyébként volt velem már olyan is, hogy az eladó egy Rotel RA-01-es sztereó erősítőt haszánlt a teszthez, aminek az elején van egy equlizer és a teszt kezdetével rögtön azt kezdte el ido oda forgatni. Hááát nekem nem nagyon kell olyan hangfal, ami csak akkor szól jól, ha átkalibráljuk az erőítőt. Legyen minden komponens olyan, hogyha mindent alapon hagyok, akkor a legjobb (ez persze ízlés kérdése is).

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


DDL, mondanál konkrét példákat? Nem a reklám kedvéért, úgysem a high-end a megcélzott kategóri számomra, csak kíváncsiságképp.
PP Audio, L'Auditeur (ezt sose tudom hogy írják), Limar stb.
 
 
Üdv: DDL

A L'auditeur is inkább hájend, mint HIGH-END, szvsz. Amit a 2003-as high-end show-n bemutattak demózás címszó alatt, az elég komolytalan volt. Meg az is, amit személyes látogatásom alkalmával produkáltak.
 
A PP meg gondolom Penna Poor akar lenni. Na az a cég egy vicc. Ők pl. hangfalat kapásból nem adnak oda otthoni meghallgatásra, mert hogy az sérülékeny.
 
Meg a "mindent verő" Audience Au24 kábeleket sem. Az indok: sérülékeny.
 
Elvileg ők a hivatalos hazai Kimber importőrök, de pl. a gyártó magasabb kategóriás réz kábeleit nem forgalmazzák ( Monocle X, XL stb. ), mondván, "annyi pénzért már vehetsz Nirvana-t is". Érted, nehogy má' a vevő válasszon! Annyi pénzért Nirvanát vegyél, oszt kész!
 
Elvileg forgalmazzák a Kimber D60-as digit kábelt is, de demo példányt nem tartanak belőle, mivel "nem volt iránta kereslet". Rendeld meg "hallatlanban", aztán majd kiderül, hogy jó-e?
 
És így tovább....

A hájendsón legfeljebb annyit tudhadsz meg, hogy milyen tipusú készülékeket forgalmaznak, de azt, hogy hogyan szólnak azt bezony nem. Sőt.
 
Én a felsorolt kereskedőktől már több mindent hoztam el (a Harlech dobozom pl. 10 napig volt nálam próbára). Igaz én leperkáltam a teljes vételárat mindig. Vállalva azt ha sérül akkor úszott a mani. Pedig én Szegedi vagyok. Mondjuk az is igaz, hogy nem most volt. Ha megváltozott a dolog akkor elnézést.
 
Azt nem mondtam, hogy tökéletesek. Nem akarom védeni semelyik kereskedőt, de a vevők sem angyalok (pl sokan csinálták amit Gordon is mondott). Meg tudom érteni, hogy leépítik a kínálatot és amire nincs kereslet azt nem tartják.
 
Azt megint lehet akceptálni, hogy bizonyos ajánlásokat teszenk, azaz nem kell esetleg 8-10 kábelt meghallgatnod ahhoz, hogy vegyél egyet. Még én sem vállalkoznék rá, hogy csak úgy kapásból kiválasszak egyet olyan gyártók termékei közül amelyekről csak hallottam jobb esetben olvastam. Pedig nem most kezdtem. Azt tudomásul kell venni nem diszkont áruház az igazi HIGH-END bolt. Hanem szakbolt. Azaz a termékeiket ismerik. És hidd el, hogy az általam felsoroltak ismerik.
 
De vita részemről lezárva. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak ne tegyen senki olyan kijelentéseket, amik általánosítva vannak, mert attól fel áll a hátamon a szőr. Tudok olyan demót csinálni amiben egy KEF Q1 dús basszusú, de kis változattás után hihetlen vérszegény lesz. Na akkor most milyen hangdoboz a Q1? Ezt viszont általánosítani lehet, mert független a készüléktől.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


DDL, mondanál konkrét példákat? Nem a reklám kedvéért, úgysem a high-end a megcélzott kategóri számomra, csak kíváncsiságképp.
PP Audio, L'Auditeur (ezt sose tudom hogy írják), Limar stb.
 
 
Üdv: DDL

A L'auditeur is inkább hájend, mint HIGH-END, szvsz. Amit a 2003-as high-end show-n bemutattak demózás címszó alatt, az elég komolytalan volt. Meg az is, amit személyes látogatásom alkalmával produkáltak.
 
A PP meg gondolom Penna Poor akar lenni. Na az a cég egy vicc. Ők pl. hangfalat kapásból nem adnak oda otthoni meghallgatásra, mert hogy az sérülékeny.
 
Meg a "mindent verő" Audience Au24 kábeleket sem. Az indok: sérülékeny.
 
Elvileg ők a hivatalos hazai Kimber importőrök, de pl. a gyártó magasabb kategóriás réz kábeleit nem forgalmazzák ( Monocle X, XL stb. ), mondván, "annyi pénzért már vehetsz Nirvana-t is". Érted, nehogy má' a vevő válasszon! Annyi pénzért Nirvanát vegyél, oszt kész!
 
Elvileg forgalmazzák a Kimber D60-as digit kábelt is, de demo példányt nem tartanak belőle, mivel "nem volt iránta kereslet". Rendeld meg "hallatlanban", aztán majd kiderül, hogy jó-e?
 
És így tovább....

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


Nem mondtam, hogy az üzletben nem érdemes meghallgatni. Az miért gond, ha nem én vagyok az első aki hazaviszi? Mert esetleg bejáratott cuccot viszek haza? Nem a zsír újjal demóznak az igazi kereskedők...
Milyen hájend kereskedőről van szó? Mert akiket Én ismerek és HIGH-END-el is foglalkoznak azok általában maguk ajánlják fel, vagy maguk mennek a helyszinre demózni.
 
Üdv: DDL

Off
 
Na és mondtam azt, hogy te mondtad? Még csak nem is válasz volt a hozzászólásodra.
 
Azért gond, mert az akkor nem új. Engem például zavar ha valami igen drágát veszek új termékként és közben meg járt már máshol is. Nem tudhatom más hogyan használta, mit csinált vele.
 
Az üzletben általában bejáratottat hallasz, de haza nem azt viszel, ezért amit nyersz a vámon, lehet, hogy elveszted a réven.
 
Nem gondolod, hogy ha el akartam volna árulni akkor beírom a hozzászólásomba, hogy melyik GYÁRTÓRÓL (nem kereskedőről) van szó. Egyébként nem az a gond, hogy nem ajánlja fel, hogy próbavásárlással vidd el, hanem az a nehéz ügy, ha elviszed és bizony nem tetszik. Hasonló szitu, mint amit Mv3 írt, csak egy másik cégról, személyről van szó.
Az is probléma, hogy ezek a személyek egy része a hifi terén úgy vélik, hogy valami abszolut igazsággal rendelkeznek, ezért az ő termékeik kell, hogy tetszen mindenkinek és az összes többinél biztosan jobb.
Az természetes, hogy mindenki a saját lovát dícséri, de azért az furcsa érzés, amikor el akarják nekem magyarázni, hogy én mit hallok.
Ha pedig elfogynak az érvek, akkor "természetesen" a felvétel rossz.
 
Ebből a szempontból mondjuk egy MM is jobb lehet, mert nekik gyakorlatilag mindegy, hogy a forgalmazott termékek közül melyiket veszed, de ahol saját gyártású termékek vannak első sorban.
 
A másik, amiért "ki vagyok bukva" a high end termékekkel foglalkozó kereskedők egy részére, az a teljes rugalmatlanság. Egy kis lakásban árulják a dolgaikat, hétvégén jellemzően zárva és hétközben sincsenek sokáig nyitva, így aki dolgozik, az nem igen tud eljutni hozzájuk. Majd hogy nem könyörögni kell, hogy vehessen az ember valamit.
A telefont sokszor nem veszik fel. A honlapjaik aktualitásáról, vagy egy email levélváltásról ne is beszéljünk. Akkor vegyük hozzá még az áraikat és már teljes a kép.
Ahhoz képest, hogy egy szűk rétegnek van szüksége ezekre a nem könyen eladható termékekre, elég félvállról veszik a legtöbb helyen a dolgokat.
 
Amíg egy középkategóriás hifi, AV rendszer kell, akkor nincs különösebb gond, de ha valami komoly.
 
Konkrét példa: nézegetem a hangfalakat audiotuningnál nem veszik fel, az üzenetrögzítő tele van, akusztika honlapjának aktualitása szállítási határidő 4-12 hét (ja amúgy délben nyit), oktogon audio foglalt vagy nem veszik fel a demo Phonar P30-as, ami már 2004-ben gazdára talált még mindíg ott virít, symfónia (a PMC forgalmazója) esetén hetek óta várok egy email válaszra, hivox honlapján a dátum szeptember 16, de úgy szinte mindegyikre jellemző "a feltöltés alatt állapot"
Egyszerűen nem hiszem el, hogy ha valaki igényes készülékeket árul igényes, (átlaghoz képest) tehetős embereknek, akkor az megengedheti ezt a hozzáállást.

Nem véletlenül különböztettem meg a hájend és a HIGH-END szókat.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


DDL, mondanál konkrét példákat? Nem a reklám kedvéért, úgysem a high-end a megcélzott kategóri számomra, csak kíváncsiságképp.
PP Audio, L'Auditeur (ezt sose tudom hogy írják), Limar stb.
 
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Nem mondtam, hogy az üzletben nem érdemes meghallgatni. Az miért gond, ha nem én vagyok az első aki hazaviszi? Mert esetleg bejáratott cuccot viszek haza? Nem a zsír újjal demóznak az igazi kereskedők...
Milyen hájend kereskedőről van szó? Mert akiket Én ismerek és HIGH-END-el is foglalkoznak azok általában maguk ajánlják fel, vagy maguk mennek a helyszinre demózni.
 
Üdv: DDL

Off
 
Na és mondtam azt, hogy te mondtad? Még csak nem is válasz volt a hozzászólásodra.
 
Azért gond, mert az akkor nem új. Engem például zavar ha valami igen drágát veszek új termékként és közben meg járt már máshol is. Nem tudhatom más hogyan használta, mit csinált vele.
 
Az üzletben általában bejáratottat hallasz, de haza nem azt viszel, ezért amit nyersz a vámon, lehet, hogy elveszted a réven.
 
Nem gondolod, hogy ha el akartam volna árulni akkor beírom a hozzászólásomba, hogy melyik GYÁRTÓRÓL (nem kereskedőről) van szó. Egyébként nem az a gond, hogy nem ajánlja fel, hogy próbavásárlással vidd el, hanem az a nehéz ügy, ha elviszed és bizony nem tetszik. Hasonló szitu, mint amit Mv3 írt, csak egy másik cégról, személyről van szó.
Az is probléma, hogy ezek a személyek egy része a hifi terén úgy vélik, hogy valami abszolut igazsággal rendelkeznek, ezért az ő termékeik kell, hogy tetszen mindenkinek és az összes többinél biztosan jobb.
Az természetes, hogy mindenki a saját lovát dícséri, de azért az furcsa érzés, amikor el akarják nekem magyarázni, hogy én mit hallok.
Ha pedig elfogynak az érvek, akkor "természetesen" a felvétel rossz.
 
Ebből a szempontból mondjuk egy MM is jobb lehet, mert nekik gyakorlatilag mindegy, hogy a forgalmazott termékek közül melyiket veszed, de ahol saját gyártású termékek vannak első sorban.
 
A másik, amiért "ki vagyok bukva" a high end termékekkel foglalkozó kereskedők egy részére, az a teljes rugalmatlanság. Egy kis lakásban árulják a dolgaikat, hétvégén jellemzően zárva és hétközben sincsenek sokáig nyitva, így aki dolgozik, az nem igen tud eljutni hozzájuk. Majd hogy nem könyörögni kell, hogy vehessen az ember valamit.
A telefont sokszor nem veszik fel. A honlapjaik aktualitásáról, vagy egy email levélváltásról ne is beszéljünk. Akkor vegyük hozzá még az áraikat és már teljes a kép.
Ahhoz képest, hogy egy szűk rétegnek van szüksége ezekre a nem könyen eladható termékekre, elég félvállról veszik a legtöbb helyen a dolgokat.
 
Amíg egy középkategóriás hifi, AV rendszer kell, akkor nincs különösebb gond, de ha valami komoly.
 
Konkrét példa: nézegetem a hangfalakat audiotuningnál nem veszik fel, az üzenetrögzítő tele van, akusztika honlapjának aktualitása szállítási határidő 4-12 hét (ja amúgy délben nyit), oktogon audio foglalt vagy nem veszik fel a demo Phonar P30-as, ami már 2004-ben gazdára talált még mindíg ott virít, symfónia (a PMC forgalmazója) esetén hetek óta várok egy email válaszra, hivox honlapján a dátum szeptember 16, de úgy szinte mindegyikre jellemző "a feltöltés alatt állapot"
Egyszerűen nem hiszem el, hogy ha valaki igényes készülékeket árul igényes, (átlaghoz képest) tehetős embereknek, akkor az megengedheti ezt a hozzáállást.
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”