Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ajsa »

DDL, mondanál konkrét példákat? Nem a reklám kedvéért, úgysem a high-end a megcélzott kategóri számomra, csak kíváncsiságképp.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


Meghallgatni azért érdemes az üzletben, mert ki tudod szűrni azt ami eleve már nem tetszik. Azt meg aztán tényleg kár lenne hazavinni.Perzse ha megvan a kiválasztott első körben és van rá mód, akkor egy próbavétel árulja el a legtöbbet, de ennek is vannak hátrányai:
 
-elképzelhető, hogy nem te vagy az első, aki hazavitte
-bizony nekem is keserű tapasztalataim vannak még high end gyártók kereskedői hozzáállásában is (tényleg sértődnek, vitatkoznak, megmagyarázzák mit hallok). Persze ez szerencsére nyilván nem általános, de csak utólag tudni meg hogy reagálnak egy visszavitelre. Egyébként meg ha nekem nem tetszik, akkor mondhat bármit.
-ha valaki mondjuk vidéki és így meghallgat mondjuk 5 készüléket, az akár 10 útjába is belekerülhet, ami bizony kemény díj a nagyobb megtapasztalásért.
-a tapasztalatok valóban mélyebbek, de nem ér fel egy hosszabb távú "együttéléssel". Sok készülék hangja bizony megunható. A bejáratás idejére úgy sem tarthatja magánál az ember.
- jelentősen leszűkül a beszerezhető készülékek száma, ha ragaszkodunk az ilyen alapos próbához. Kevés helyen engedik ezt meg.
- ha olyan termék, ami több helyen kapható, akkor biztos, hogy nem a legolcsóbb helyen engedik így elvinni. Persze ha valakinek "van pofája" elvinni a drágább helyről, majd kipróbálni és visszavinni, hogy nem tetszik, majd megvenni az olcsóbb helyen

Nem mondtam, hogy az üzletben nem érdemes meghallgatni.
Az miért gond, ha nem én vagyok az első aki hazaviszi? Mert esetleg bejáratott cuccot viszek haza? Nem a zsír újjal demóznak az igazi kereskedők...
Milyen hájend kereskedőről van szó? Mert akiket Én ismerek és HIGH-END-el is foglalkoznak azok általában maguk ajánlják fel, vagy maguk mennek a helyszinre demózni.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Meghallgatni azért érdemes az üzletben, mert ki tudod szűrni azt ami eleve már nem tetszik. Azt meg aztán tényleg kár lenne hazavinni.
Perzse ha megvan a kiválasztott első körben és van rá mód, akkor egy próbavétel árulja el a legtöbbet, de ennek is vannak hátrányai:
 
-elképzelhető, hogy nem te vagy az első, aki hazavitte
-bizony nekem is keserű tapasztalataim vannak még high end gyártók kereskedői hozzáállásában is (tényleg sértődnek, vitatkoznak, megmagyarázzák mit hallok). Persze ez szerencsére nyilván nem általános, de csak utólag tudni meg hogy reagálnak egy visszavitelre. Egyébként meg ha nekem nem tetszik, akkor mondhat bármit.
-ha valaki mondjuk vidéki és így meghallgat mondjuk 5 készüléket, az akár 10 útjába is belekerülhet, ami bizony kemény díj a nagyobb megtapasztalásért.
-a tapasztalatok valóban mélyebbek, de nem ér fel egy hosszabb távú "együttéléssel". Sok készülék hangja bizony megunható. A bejáratás idejére úgy sem tarthatja magánál az ember.
- jelentősen leszűkül a beszerezhető készülékek száma, ha ragaszkodunk az ilyen alapos próbához. Kevés helyen engedik ezt meg.
- ha olyan termék, ami több helyen kapható, akkor biztos, hogy nem a legolcsóbb helyen engedik így elvinni. Persze ha valakinek "van pofája" elvinni a drágább helyről, majd kipróbálni és visszavinni, hogy nem tetszik, majd megvenni az olcsóbb helyen
gordon314.fw.hu

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


Ez elméletben szupi, de a gyakorlatban szerintem még nálunk nem nagyon m?ködik -legalábbis az "olcsóbb" termékeknél, lehet, hogy high end vonalon már igen. 
Mielôt megvettem a mostani hangdobozaimat elôtte futottam egy kört a hivoxnál és hazavittem egy pár milvust, gondoltam közel fele annyiba kerülnek,mint egy pár dynaudio, hátha...
Elôtte megbeszéltük, hogy ha nem tetszik, akkor vissza az egész.
Hazavittem meghallgattam, és bár jó dobozok, és valóban van dynaudio-s utánérzés, de valamilyen hiányérzet kezdett megfogalmazódni bennem, így másnap felhívtam a tulajt, hogy szeretném visszavinni a dobozokat. Abszolút korrekt volt, végül is visszavette a sugárzókat, de egyrészt érezhetôen volt benne némi sértôdöttség, másrészt elkezdett kérdezôsködni, hogy mi/miért nem tetszett a dobozaiba, és bármit mondtam, igyekezett meggyôzni. Tehát bár tartotta magát, és korrekt módon vissza is kaptam a pénzt, sajnos kényelmetlenül éreztem magam.

Ez csak a kereskedőkön múlik. Ill. a vásárlókon. A régi nagyoknál (akiknek számít a jóhír) még 40-50ezer Ft-os cuccot is haza lehet vinni kipróbálni. Mert ők tudják, hogy máshogy fog szólni otthon és azt akarják, hogy máskor is rájuk nyissa az ajtót a vevő. Nem csak eladni akarnak.
 
Mellesleg ez így van audiofil körökben kezdettől fogva.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Ez elméletben szupi, de a gyakorlatban szerintem még nálunk nem nagyon m?ködik -legalábbis az "olcsóbb" termékeknél, lehet, hogy high end vonalon már igen.
 
Mielôt megvettem a mostani hangdobozaimat elôtte futottam egy kört a hivoxnál és hazavittem egy pár milvust, gondoltam közel fele annyiba kerülnek,mint egy pár dynaudio, hátha...
Elôtte megbeszéltük, hogy ha nem tetszik, akkor vissza az egész.
Hazavittem meghallgattam, és bár jó dobozok, és valóban van dynaudio-s utánérzés, de valamilyen hiányérzet kezdett megfogalmazódni bennem, így másnap felhívtam a tulajt, hogy szeretném visszavinni a dobozokat. Abszolút korrekt volt, végül is visszavette a sugárzókat, de egyrészt érezhetôen volt benne némi sértôdöttség, másrészt elkezdett kérdezôsködni, hogy mi/miért nem tetszett a dobozaiba, és bármit mondtam, igyekezett meggyôzni. Tehát bár tartotta magát, és korrekt módon vissza is kaptam a pénzt, sajnos kényelmetlenül éreztem magam.

Avatar
DDL
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.09.14., vas. 14:38
Értékelés: 11

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DDL »


Csak így zárójelben jegyezném meg, hogy elkövetik sokat azt a hibát, hogy elmennek vmilyen audijó/mozojó eszközt venni és sorban hallgatják meg az egymástól teljesen különböző rendszereket. Amibe bele tartozik at otthoni saját is. Ez még akkor is íg van, ha a kiszemelt áldozat azonos mindegyikben.
 
Tehát a követendő cselekménysor a következő lenne:
1. manitár zsebbe dug
2. elmegy boltokba meghallgatja ott a cuccot
3. ami tetszik azt hazavisz meghallgat otthon (letét ellenében)
4. elkeseredés/öröm
5. döntés
6. eredménytől függőn goto 2
7. end
 
Bármi más megoldás, csak azt az illúziót kelti, hogy meghallgatás után vettem meg a cuccot.
 
Üdv: DDL

Analóg:

Technics SL-151MKII/Dynavector Karat Rubi RS-23MKII/Ortofon MCA-76/maszek csöves RIAA Lp játszó
 

Digitális:

Blaupunt CP-2990 cd játszó

Pioneer N50A hálózati zene

Cayin MT-35 erősítő.

ProAc Response 2.5 hangdoboz.

Ortofon AC3800, Arzahel, Straight Wire Rhapsody-S, Kimber 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. maszek készülékállvány.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt.
????????

Mi a kérdés? Mit nem értesz?

Semleges = színezetlen.
 
Ez azért nem olyan rossz tulajdonság egy hangfalnál, szerintem.

Utánna írtam, hogy nagyon lapos volt az előadása. Ez nálam nem nagyon jön be. Semmi energia, dinamika... egyszóval lapos!
 
A nagyobb szériákat nem hallottam még, de amit akkor hallgattam az nem nyűgözött le.

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt.
????????

Mi a kérdés? Mit nem értesz?

Semleges = színezetlen.
 
Ez azért nem olyan rossz tulajdonság egy hangfalnál, szerintem.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt.
????????

Mi a kérdés? Mit nem értesz?

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt.
????????

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Hát igen. Hajlamosak vagyunk itéletet mondani egy bizonyos ársáv alapján, amiben mozgunk. Jó példa erre a Jamo aminek rettenetes híre van hifiberkekben, de a felsőkategóriában ő is gyárt jó cuccokat. De mivel rossz a híre az alsóbb kategóriákban, senki sem vesz fémilliós jamo dobozt.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Bizony, az akusztika mennyire vontos, és mennyire kevés szó esik róla (mondjuk ez esetben, most nem is ez a topic címe).
 
A saját készítésű képek között is elég sok a szinte üres szoba, pedig nagy közhely, hogy minél jobban "be van lekava" egy szoba, annál jobban szól a muzsika, kevésbé visszhangzik, kong, stb.
Az biztos, hogy egy könyvespolc, vagy szőnyeg sokat dob a természetes megszólaláson.
 
A másik dolog amire reagálni szeretnék, az a rendszerre költött pénz. Többféle megközelítésből lehet mondjuk, hogy témánál maradjunk, megítélni a b&w dobozok árát. Mint írtam is, számomra érdekes módon, a drágább dobozai tünnek kifejezetten jó árúnak a saját kategóriájukban.
Persze ez aztán végképp szubjektív, hiszen aki drága holmikat tud vásárolni a hobbi érdeklődésének kapcsán, az biztos tehetős ember, így számára ez nem erőlködés szagú.
Én például sokat "ácsingóztam" bizonyos komponensek iránt, és kifejezetten élvezem azt, hogy a használt piacon megjelennek olyan termékek, amik évekig nem lehettek tagjai az általam megfizethető célközönségnek. Ez mondjuk a mozi palettán esetleg jelentheti a yamaha AX1-et, ami 700-800eFt-os ársávban jelent meg, most pedig ennek töredékéért megkapható, igaz használtan, de szerintem aki komolyan hobbizik, az általában vigyáz a készülékeire, így én szívesen tallózom ezek között.
A sztereó vonalon ugyanez a helyzet, a mostani rendszerem pont a felébe került, mint a valamikori új ára. Ez két termék esetén különösen csábító, hiszen jelenleg is kapható, és számomra új termékként elérhetetlen lenne.
 
De ez már nagyon off, így visszakanyarodva a b&w vonalra, itt abszolút örlülni lehet a jól elkészített marketing munkának és a kiváló termék megjelenésének, mert amikor eddig bármelyik Bower termékemet éppen el akartam adni, szinte napok alatt elment, ami azért jelzi, hogy milyen a megítélése a márkának, illetve a cég iránti bizalomnak.
Az AR dobozaim akármilyen jól is szóltak, alig bírtam eladni.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Hát szerintem nálad nemigen van gyenge komponens...
Az aláírásomban a pirossal jelölt dolgok azért pirosak, mert még nincsenek meg, de tervben vannak. Így most egy alsókategóriás sony erősítővel és Cat5 kábelekkel hajtom a 705-ös hangfalaimat, ami elég nagy romlást eredményez.
 
Következő nagy Upgrade a Rotel elő+végfok vásárlása lesz a front interconnectekkel és a hangfalkábelekkel. A komponenseket már megrendeltem, de még kétes az érkezésük. Ez január végére várható remélhetőleg.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Itt fö célpontom a Kef és a JMLab hangfalak voltak. 1-1 mondatban jellemezném azekről a véleményem. A kef egy igen nagy mélyhangal megáldott doboz elég szép hangal, de egy ÓRIÁSI hibája volt (Q széria), a doboz merevítése annyira rossz, hogy hallottam ahogy rendesen remeg az egész váza. Mintha egy darab mervevítést nem raktak volna bele és az oldala 3 mm-es fából lenne.

Érdekes, ezt én nem tapasztaltam. Igaz én eggyel régebbi szériát hajtok.
 

Nem is csalódtam, mert nagyon szeretem ezeket a hangfalakat, de tudom, hogy pl. mv3 rendszerével nem ér fel az enyém (még), mert ahogy ő is mondta, a lánc azt a hangminőséget tudja mutatni, amit a leggyengébb komponenes enged. Nálam pedig még elég sok gyenge komponens van, amit remélem rövid időn belül le tudok cserélni. És akkor még a szoftverekről nem is beszéltünk, meg a szoba akusztikájárók.


 
Hát szerintem nálad nemigen van gyenge komponens. Az akusztikával kapcsolatosanb teljesen igazad van. Megfordítottam a szobát és valahogy furcsán szóltak az addigi sztereó felvételek. Letudtam annak, hogy biztosan meg kell szoknom. Aztán késöbb a nagy csupasz falra felkerült egy két polc virággal. A következő meghallgatáskor minden helyre került. Valószínüleg a rossz megszólalást a nagy üres falfelület okozta.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Először is boldog újévet mindenkinek!
 
Annyit hozzátennék én is, hogy mikor általában nem csak jó dolgokat írok a bowerekről, akkor azt a sztereó hangjukra értem. mozira szerinem sirály. főleg ha azt vesszük, hogy szinte állandóan lehet használtan kapni őket.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ha már, akkor már én is írnék egy-két gondolatot .
 
 
Mikor én elmentem az aymarához meghallgatni ezeket a csodákat, akkor végighalgattam az összes szériát (kivéve a 300-ast). Sajnos az elején rosszul kezdtem a dolgot, ugyanis csak 1 számost halgattunk meg mindegyik hangfalon és az is csak MP3 volt . Ez a Metallica Nothing alse matters című száma volt, ami nembiztos, hogy a legjobb tesztlemez, de ki tudja.
Ez volt az első nagy probléma, ugyanis normális CDm nem volt amivel szívesen teszteltem volna és még amiket vittem SACD-t és DVD-At azt nem tudták lejátszani, tehát ez csak részben volt az én hibám.
 
 
 
Na akkor már valami konkrétat is:
Mikor leültem a 600-as szériához és meghallgattam a 603s3-at, akkor az már nekem egy kész csoda volt a sony hangfalamhoz képest, de nem egy kiemelkedő dolog. Nyílván ez az MP3-nak és az onkyo erősítőnek+ a DVD játékosnak volt köszönhető. Ezután jött a 700-as széria, ami odaérkezésemkor a fö célpont volt. Itt már a kábelezés, az erősítő is jó volt és nem DVD hanem CD játékos volt bekötve. Érdekes módon ennek ellenére a zene hangkaraktere szinte teljesen megegyezett és csak alig volt külömbség, DE VOLT. Ezután jött a 800-as széria kíváncsiság képpen. Pénzem ugyan nem volt rájuk, de érdekelt, hogy mit is kellene elvárnom egy ilyen hangfaltól. Leültem a nagy 802-es hangfalak elé és elég nagy csalódás volt. Szinte külömbség nem is volt az elöbb meghallgatott 700-as és a 800-as széria között. És amit még elvártam volna, hogy azok a bazinagy hangfalak egy kicsit több mélyet adjanak le, az sem következett be. Ezután berakták az SACDm, mert ott már volt lejátszó és elég gusztustalanul szólt, bár csak fél percig hallgattuk, mert el volt állítva a rendszer és a mélynyomó bugott mint az állta olyan sok volt a mély.
 
 
 
De ennek ellenére miért vettem meg a jelenlegi hangfalaimat?
Akkor mondom tovább. Elmentem a satsystembe hogy legyen nagyobb hasonlítási alap és elkezdtünk hallgatózni ugyanazzal a cd-vel, amit múltkor is használtunk. Ott már osiási külömbség volt hangfalmárka és hangfalmárka hangja között. Meghallgattam a Kef,Phonar,JMLab,B&W,Mission és még pár olcsóbb hangfalat is.
Itt fö célpontom a Kef és a JMLab hangfalak voltak. 1-1 mondatban jellemezném azekről a véleményem. A kef egy igen nagy mélyhangal megáldott doboz elég szép hangal, de egy ÓRIÁSI hibája volt (Q széria), a doboz merevítése annyira rossz, hogy hallottam ahogy rendesen remeg az egész váza. Mintha egy darab mervevítést nem raktak volna bele és az oldala 3 mm-es fából lenne.
A JMLab dobozával (valami alsó kategóriás álló doboz volt) nem voltam nagyon megelégedve a túlságosan is semleges hangja miatt. Az egész hangkaraktere nagyon lapos volt, ami nekem nem elég élmény. Hogy úgy mondjam 0 volt az energia.
Ja és még valami, itt meghalgattam a B&W 805-ös hangfalát is és valami iszonyat csúnyán szólt! Lehet hogy csak rossz elhelyezés, kábel, beállítás, de nagyot csodálkoztam rajta, hogy pl. a 600-as hangja jobban tetszett, mit annak!
 
 
 
Na szóval miután visszamentem a aymarához ismételten (akkor már nem vittem a CDmet) és újra leültem meghallgatni a 700-as szériát, mert amikor voltam azelött, akkor csak a nagy 704-est tudtam meghallgatni, engem meg kifejezetten a 705 érdekelt. Na szóval miután meghallgattam vagy 2-3 szémot amit ők raktak be, akkor néztem egy óriásit, hogy milyen fantasztikus minősége van azoknak a hangfalaktan amit az MP3 miatt nem vettem észre. Valami POP szerű zene ment, tehát nem is lehet mondani, hogy beraktak mondjuk egy két klasszikus zenét és azért volt olyan jó az a hangfal. A lényeg hogy abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ez a hangfal nekem kell, mert annyira tetszett a hangja, hogy nem is nagyon érdekelt, hogy a másik hogy szólna ugyanezzel a lemezzel, mert az a minőség fölött nekem már teljesen mindegy.
 
 
 
Nem is csalódtam, mert nagyon szeretem ezeket a hangfalakat, de tudom, hogy pl. mv3 rendszerével nem ér fel az enyém (még), mert ahogy ő is mondta, a lánc azt a hangminőséget tudja mutatni, amit a leggyengébb komponenes enged. Nálam pedig még elég sok gyenge komponens van, amit remélem rövid időn belül le tudok cserélni. És akkor még a szoftverekről nem is beszéltünk, meg a szoba akusztikájárók.
 
 
 
Tehát a végéra hagynám azt a gondolatot, hogy nagyon nehéz dönteni 1-2 meghallgatás után. Ha mindegyik márkának a megfelelő árú darabját 1-1 hétig itthon hallgathatnám, akkor már rendesen tudnék választani, de így iszonyat nehéz. Meg merném kockáztatni, hogy minden egyes zeneszámhoz más hangfal lenne jobb (nem csak stílusonként) és ezt az ember hangulata is elég erősen befolyásolja. Ezt persze minden emberre külön-külön kell értelmezni. Aztán ami még furcsak, hogy a hangfal színe, szaga is befolyásolja azt hogy hogyan hallod azt, de ez így van. Valahogy elképzeled valamiről, hogy ez nem jó és ha jó akkor is rosszabbnak hallod mint amilyen, de ez fordítva is így van.
 
 
 
Így végkövetkeztetésnek azt vonnám le, hogy bármilyen hangfalat is választasz, az nagyon jó lesz és nem számít, hogy a többiek mit gondolnak, neked az akkor is tetszeni fog.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ertelek, nekem celom a vasarlasnal/kivallasztasnal elsodlegesen a mozi volt, masodik szempont a sztereo resz, zene, hangzas, igy kerult reszemrol kivallasztasra e kollekcio.
- Teny, hogy nincsenek messzemenoen nagy igenyeim a sztereo resszel szemben, de azert nemvolt utolso szempont sem, es engem ez igy egyelore tokeletesen kielegit _ reflektalva mv3-ra en is a sztereo-s irasodhoz kapcsolodva irtam elobb amit irtam..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Nem, Torzonborz, ha rám célzol, akkor nem örülök, ha ez a végkövetkeztetésed. 
Direkt kiemeltem, hogy melyik sorozatról -nekem- mi a véleményem.
Plusz azt is, hogy sztereó vonalon fogalmazódtak meg a gondolataim, a mozihoz szuper volt a b&w nálam is.
 
Esetedben a 300 sorozat teljesen passzol a 600 onkyohoz, mint eggyel lentebb írtam is, illetve Tami esetén az 575x-hez is passzolnak a dobozok. Volt 575x-em is..
 
Továbbra is tartom a véleményem, és azt is, hogy egy percig sem írtam vagy gondoltam olyat, hogy a legrosszabb döntés vagy a legrosszabb dobozok lennének, ha rám gondoltál, akkor ez erős sarkítás, de remélem nem nekem szólt...
 
Játszhatunk olyat is, hogy felsoroljuk kinek melyik márka hányadik helyen áll, ha választania kellene. Nekem ez esetben -árkategóriákra bontva-  általában az első 5-ben van a b&w, nem titkolva, hogy most más (mások) a kedvencek, de ismerve akár csak a magyarországi hangdoboz választékot (20-30 jólcsengő kifejezetten csak hangfalspecialista márka biztos van) érezhető, hogy magamnak hova pozicionálom ezt az angol márkát...

Nem, nem, senkire nem céloztam! Senki nem írta szó szerint ilyen sarkítottan, ahogy az előző hozzászólásomban szerepel. Csak úgy általában írtam - elolvasva az eddigi hozzászólásokat - hogy eléggé negatívak a vélmények.
 
És nem is sértődötten írtam, mint érintett, hiszen elfogadom, hogy másnak más a véleménye. Mindenkinek más a rendelkezésére álló pénzösszeg, más az ízlése, mások a prioritások, stb... Nekem anno erre futotta, tetszik a hangzásvilága, meg vagyok vele elégedve, és ez a lényeg.
 
Egyébként nagyon tetszett a hosszú hozzászólásod, eléggé objektívnek világosnak találom. Az ilyenekből sokat lehet profitálni...

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Nem, Torzonborz, ha rám célzol, akkor nem örülök, ha ez a végkövetkeztetésed.
 
Direkt kiemeltem, hogy melyik sorozatról -nekem- mi a véleményem.
Plusz azt is, hogy sztereó vonalon fogalmazódtak meg a gondolataim, a mozihoz szuper volt a b&w nálam is.
 
Esetedben a 300 sorozat teljesen passzol a 600 onkyohoz, mint eggyel lentebb írtam is, illetve Tami esetén az 575x-hez is passzolnak a dobozok. Volt 575x-em is..
 
Továbbra is tartom a véleményem, és azt is, hogy egy percig sem írtam vagy gondoltam olyat, hogy a legrosszabb döntés vagy a legrosszabb dobozok lennének, ha rám gondoltál, akkor ez erős sarkítás, de remélem nem nekem szólt...
 
Játszhatunk olyat is, hogy felsoroljuk kinek melyik márka hányadik helyen áll, ha választania kellene. Nekem ez esetben -árkategóriákra bontva- általában az első 5-ben van a b&w, nem titkolva, hogy most más (mások) a kedvencek, de ismerve akár csak a magyarországi hangdoboz választékot (20-30 jólcsengő kifejezetten csak hangfalspecialista márka biztos van) érezhető, hogy magamnak hova pozicionálom ezt az angol márkát...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


- koszonom, szepvolt! ertheto.. - nekem most a 600 S2-es sorozatbol van 3 kisdoboz, ez jott ossze, ennyi volt a penzkeret, egyelore nekem eleg, eshat mivel is hajtom meg? hat egy 575X-el 
lenyeg en legyek megelegedve veluk

Ezzel - úgyis, mint többszörös márkatárs - maximálisan egyetértek! A sok B&W-re negatív hozzászólás olyan hatást kelt egy felületes olvasóban, mintha a B&W lenne a piacon az elképzelhető legrosszabb választás, olyan hangsugárzó, aminél egyszerűen nincs rosszabb. És ez azért nem így van!

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Úgy látszik nem tudok ma (sem) röviden fogalmazni.
 
Még egy gondolat.
 
Ha nyit az ember a sztereó világ felé, akkor előbb utóbb kialakul egy (esetenként akár több) hangzásvilág, ami tetszik neki, és itt most nem arról van szó, hogy több pénzt kell elkölteni, mint a 600 sorozatú b&w, hanem arról, hogy ugyanannyiért akár találni jobban tetszőt, persze ez ízlésfüggő, zenefügő, esztétikumfügő, stb.
 
Érdekességképpen a mostani sztereó rendszeremhez nem kellett sokat hozzátennem az előző közepes mozirendszeremhez képest, mégis zongorázni lehet a különbséget, ha berakok egy cd lemezt, és persze akkor is ha egy dvd nézek meg, de itt megint mindenki maga döntse el, hogy mi számára a fontosabb.
Esetemben amig van időm leülni és meghallgatni egy jó lemezt odafigyleve és élményt kapva addig valószínűleg sztereóban gondolkodom, ha erre nem lesz érkezésem, akkor jön egy többoldalú, de zenei oldalon kompromisszumos megoldás, ami a mozierősítő. Ez esetben akár túlzás is a b&w, ha pl. olcsó AV erősítőt vesz az ember.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


BUÉK!
- koszonom, szepvolt! ertheto..
- nekem most a 600 S2-es sorozatbol van 3 kisdoboz, ez jott ossze, ennyi volt a penzkeret, egyelore nekem eleg, eshat mivel is hajtom meg? hat egy 575X-el
lenyeg en legyek megelegedve veluk


Természetesen!
 
Nem viszakoznék, hanem pontosítanék.
 
Bár hosszúra nyúltam az előbb, de még így is kimaradt egy két dolog.
Többek között, hogy ha főleg mozizik valaki, és AV erősítővel rendelkezik, akkor sokszázezer forintos házimozi erősítőkig nem lehet belekötni a 600 sorozat s1, s2, s3 dobozok akármelyik tagjába -még a 601 is nagyon dinamikusan hajtható, csak brutális hangerőn torzít.
Tehát most szigorúan sztereó vonalról beszéltem.
 
Házimozi felhasználás esetén akármelyik szuper, már a 300 sorozatot hallgatva (601 onkyoval ment a teszt) is komoly volt az élmény (a hozzá való sub elengedhetetlen), amig a másik mozi 600 sorozatú b&w és onyko 700-as vagy 701-essel volt hajtva és persze még jobb volt.
 
Ha mint mozi dobozokról beszélünk, akkor ugye nem ugyanazok a követelmények és így nem is ugyanazok a kritikák fogalmazódnak meg.
 
Hogy mást ne mondjak, ugye minden rendszer annyit mutat, amennyit a leggyengébb komponense látatni enged -szűk a keresztmetszet.
Így hiába hallgatnánk egy belépő mozihoz kötve egy wadia cd lejátszót, mégha az maga a csúcs is, nem hiszem, hogy jobban elájulnánk tőle, mint egy negyedébe kerülő (azért még mindig drága) egyéb cd lejátszótól..
 
Az általam megfogalmazott észrevételek a zeneiség oldaláról fogalmazódtak meg, nem az élménymozi oldaláról, az egy másik történet.. (azt írtam is, hogy moziban b&w 600 sorozat+676onkyom volt és hibátlan volt filmekhez)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


BUÉK!
- koszonom, szepvolt! ertheto..
- nekem most a 600 S2-es sorozatbol van 3 kisdoboz, ez jott ossze, ennyi volt a penzkeret, egyelore nekem eleg, eshat mivel is hajtom meg? hat egy 575X-el
lenyeg en legyek megelegedve veluk
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


BUÉK!
 
2005.01.01. Délelőtt gondoltam átfutok egy két topicot, hogy karbantartsam hifis felemet, és a hobbimmal kezdejm az új évet, illetve új információkat szerezzek.
Ehhez képest ezen topic végigolvasása után elég szomorú a mérleg, kb. 5 hozászólásban említődik meg egyáltalán a b&w dobozok hangja...
 
Leírom saját tapasztalatomat, hátha valakit érdekel.
 
Mint a hifi világába érkező újoncot, először is azok a termékek érnek el és hálóznak be, amelyek gyártójának olajozottan működik a marketing osztálya: rövid körbenézés után kikristályosodott, van az átlaghifi és van a Bower, nincs mit tenni, drága, de annyira mondják, hogy jó, olyan megnyugtató a minősége, szépen muzsikálnak, bárhova nézel makulátlan dolgokat és előéletet találsz róluk (kivéve persze az internetet), hogy kézenfekvő megoldásnak tűnik a beszerzésük.
 
Ezek után amit vettem kenwood hangfalakat az akkori onkyo tx-ds474 erősítőmhöz, gyorsan le is cseréltem és egy pár 602s1 polcsugárzóval, így be is léptem a b&w táborba.
Évekig ez volt a legradikálisabb változás ami hifi vonalon ért: hihetetlen élmény, ha akkor lenyugszom, talán mind a mai napig ezeket hallgatom, nagy nagy megelégedettséggel...
Persze nem így történt, a kis onkyo akkor még nem tudott csak sztereóban szólni (a hátterek és a center hallkan sistergett), mire az eladóktól megtudtam, hogy csak az 575 illetve a felett van csak relés kapcsolás.
Persze elég csak egyszer észrevenni egy ilyen hibát, utána elválik, hogy mennyire képes kompromisszumot kötni az ember, ha igen szerencsés, ha nem akkor kezdődik a hifis csere-bere
 
Jött az onkyo 676 ami már egy komoly darab érzését keltette, így a hangfalak terén kierölködtem egy pár 603s1 dobozokat, a 602-ek mehettek hátra. Az első két sorozatban (s1, s2) ugyanis a 601 után az összes doboz ugyanazon átmérőjű membránkészlettel dolgozott (165mm) és a 602-603 nagyon hasonló paraméterekkel rendelkezett, kézenfekvő volt hát a megoldás, ami be is váltotta a hozzá fűzött reményeket, és hihetetlenül dinamikus házimozit produkált. Ha bármikor ismét mozi építésbe kezdenék, a frontokhoz képest ma sem vennék kicsi dobozokat, ha támogatja az effekteket a méylnyomó ha nem, egyszerűen más a történet, ha hátul is méretes dobozok vannak (nem véletlenül az egyforma dobozok lennének ugye a legjobbak..)
 
De sztereóban nem hozta a kívánt élményt...
Az akkori szobamérethez túl nagyok voltak az álló frontok, így terjengett a mélytartomány, és berezonáltak az ablakok, meglepően normál szobai hangerőn is, másrészt akármennyire is szeretem az onkyot a zenei felvétel igényes bemutatásánál többet nem tud, igazi jelenlétérzetű élményt sajnos nem sok modell mutat az AV palettán... (itt bármely normál áron kapható AV erősítőt említhetném -esetleg a h/k a kivétel, de utána már csak az arany árú készülékek nyújtanak többet)
 
Így ezt a rendszert követte még egy két AV vs. sztereó lánc, ezek bemutatásával nem untatlak Benneteket.
 
A lényeg némi utánajárás, fülelés kb. egy tucat jónevű hangfalmárka meghallgatása és néhány birtoklása után a következő kristályosodott ki a számomra a b&w dobozokkal kapcsolatban.
 
Mint a többi márka esetében itt sem szabad általánosságban és összemosva kezelni a különböző sorozatokat.
Alapvetően a 300 sorozat akár kedvező árúnak is tűnhet (na nem a többi márkához képest, hanem a b&w névhez képest), a 600 már komolyabb külsővel és műszaki tartalommal is csábít, de a magassugárzói mind a két sorozatnak, számomra hosszútávon bántóan éles és fémízű hangulatot közvetítenek. Ez a cintányérok esetén kellemes valóságtartalmat ad, de a legtöbb női énekesnő mássalhangzói közül a réshangok z, sz, s illetve zár-réshagok közül a c, cs, ty hangok elég kemények, akár meg merem kockáztatni, hogy normál szobai illetve nagyobb hangerőn hallgatva nem hatnak természetesnek. Aki hallkan szeret zenét hallgatni, az ez esetben szerencsés..
Ezek a bántóan sziszegős magashangok főleg akkor tűnnek ki, ha csak egyszer is hallott már valaki selyemdóm vagy műanyagdóm magassugárzót. A fémek közül is megoldható természetesebb megoldás, mint az s1 széria réz illetve az s2, s3 széria alumínium magassugárzói: ilyen megoldás például a jmlab dobozok titán dóbjai. Ezek fémességük ellenére kevésbé bántóak, mi több természetesebbek is.
 
A régebbi széria -s1- passzív mélysugárzója az 603 esetében számomra nem volt eléggé kontrolált és feszes, inkább terjengős, ez az s2-es 603 esetében már nem passzív és sokat javult is, és a legutolsó s3 603 esetében pedig már szuperul kontrolált.. Ez mindenképpen egy jól tettenérhető pozitívum, látszik a munka és a gyümölcs is
 
Mindezek mellett pl. számomra hallgathatóbb volt a b&w 600 sorozatot nálam követő acoustic research S sorozata.
Egyszerűen kevésbé karcos, inkább simogatóbb, közvetlenebb, bensőségesebb hangulatú és mozin mégis kellően dinamkius megszólalást hozott, jelentősen olcsóbb áron, ellenben vitathatatlanul gyengébb külső megjelenésben és kidolgozásban.
Igen, ne tagadjuk ez is fontos szempont, akármilyen jól szól is valami, ha nem tetszik egy komponens biztosan nem vesszük meg, és mondjuk a b&w esetében sokat nyom a latba a makulátlan külső.
 
Ezeken a sorozatokon túl volt még alkalmam tesztelni a cdm 7nt dobozokat is, a rotel különböző integrált és elő végfok kombóival is, és meg kell, hogy mondjam nagy csalódás volt.
Pont az elvárt, drágább áron jobb hangú dobozokat vár el az ember, hát nem tudom, hogy a rotel vagy a b&w, de egy belépő audience doboz egy primare erősítővel minden szinten maradandóbb nyomot hagyott, utána a cdm7nt fakó, néhol határozatlan, mi több, esetenként a méylhangok kisség kongóak, az egész minha dobozszerű lett volna. Félreértés ne essék, mindezt nem a 600 sorozathoz képest mondom, hanem a cdm-nt sorozat árához képest írom! Ezt fontos megjegyezni!
 
Ezért nem hallott, csak hírből ismert dobozoktól nem tudok elájulni ezek után: a cdm,cdm-nt dobozok nagy vágyaim voltak, sokáig sóvárogtam utánuk, ragyogó szaksajtót kaptak, és saját lemezekkel, a demo alatt nem zavarva, a külsejük által teljesen lehengerelve sem tudtak elbűvölni!
Pedig ismerjük az érzést: ha valamire ácsingózunk, ha már létrejött a vonzalom, akkor hajlamosabbak vagyunk a hangminőségüket is feljebb értékelni..
 
Viszont!
 
Ugyanezen csalódott teszt végén, mintegy a b&w mitosz bennem lévő teljes lerombolása megelőzése képpen mielőtt eljöttünk alkalmam volt meghallgatni egy pár nautilus 804 (vagy 803?!) dobozt, és le kell szögeznem, hihetetlen élmény volt!
Egyrészt hihetetlen méltósággal szólt, pedig nagyon kevesett hallgattuk, talán csak egy-két számot, de ez az első másodpercekben kiderült! Ezek a dobozok már egy teljesen más osztályba tartoznak, közvetlenek és lebilincselők, igazán elbűvölően szólnak. Persze az áruk jelentősen drágább, mint mondjuk a 600 sorozat, de a cdm-nt sorozatnál, vagy az új 700 sorozatnál mondjuk ugyanazon membránméret és "mennyiség" esetén (hasolnó polc vagy állódobozok esetén) az áruk "csak" kétszer annyiba kerülnek (egy pár esetén cdm-7nt kb.500e és 804nautilus nem egészen 1millióFt) ami mondjuk a dynauidok esetén a sorozatok között a belépő középső, felső és a csúcs szinvonal között hatalmas az árbeli különbség, sok millió Ft...
 
Tehát a végkövetkeztetés, akármennyire is faramuci, de az "olcsóbb" dobozok esetén -300, 600 ,cdm-nt (a 700 -as sorozatot nem hallottam) ma biztosan mást vennék, de a nautilus belépő modelljei 805, 804, 803 már tudásukhoz képest kifejezetten előnyös árúnak számítanak, mégha nem is az én pénztárcám szerint.
 
Így a drágább b&w dobozok igazán kurriózumnak számítanak, szuper ár érték arány, hihetetlen kidolgozás és megmunkálási minőség -olyan szépek akár egy hangszer exklúzivitása.
 
Mindezt csak azért írtam le, mert divat általánosságban beszélni dolgokról, pedig autós hasonlattal élve akár az opel corsa-omega vagy újabban sigma esetén, akár a minőségibb bmw 1-es és 7-es sorozata között nem kérdés a különbség: hasonló hangulat, formavilág, visszaköszönő kapcsolók, de méret, teljesítmény, futómű, biztonság terén óriási a különbség. Óvakodjunk hát az általánosítástól és az általunk nem ismert (hallott) termékek minősítésétől.
 
Bocsánat, hogy hosszúra nyúltam...

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


...A hangfalon semmilyen aláírás nincs! Ezt az aláírást akkor kaptuk, amikor beregisztráltuk a hangfalat a neten (szériaszám szerint) és rá kb. 1-2 hétre küldtek angliából egy CDt és egy személyre szóló levelet ami alá volt firkálva. ENNYI. ..

- amugy letezik olyan, hogy kapasbol a 'dobozon' irjak ala, latod az en Klipsch hangfalam eseteben magara a dobozra van raragasztva az a patrica amit az illeto alairt!
Klipsch alairt matrica

Tudom már néztem. Csak Khaosz azt hitte, hogy mi is erről beszélünk.

jah tevedni emberi dolog, föleg egy Khaosztol
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”