Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr : Tényleg nem szólt jobban. Két B&W-mben is cserélve lettek az elkók polipropilén (vagy mi) kondikra, és mindnek kicsit jobb lett ettől a hangja. (Zeneibb : zenei : lásd a fülestopciban írt trollkodásom.)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Snipi írta:
2024.04.16., kedd 15:36
denesdr írta:
2024.04.16., kedd 15:26
Snipi írta:
2024.04.16., kedd 15:11
Lehet. Szerintem a fennmaradásuk fő oka amit írtál. (Kínai gyártás stb ... )
cserébe itt a P6-osom hangváltója (a két elkó lett benne cserélve, mert kiszáradtak)
1463757052_3596.jpg
De régen, amikor még a 800-as szériába is elkókat raktak, akkor még szó sem volt kínai gyártásról és valószínűleg nem az akkori elkóhasználat miatt "kényszerültek" ázsiába vonulni.
Egyébként hangváltókban én sem szeretem az elkókakat, ahol meg lehet oldani nélkülük, oda nem rakok ilyesmit. De ha muszály, akkor el lehet lenni velük.
Nekem erről az a naiv elképzelésem van, hogy azért csinálták mert ettől jobban szólt. Vagy legalább is ez volt a fixa idea.
Azért használták, mert az is elég jó volt szerintük, illetve a kitűzött szempontoknak. Jobban biztos nem szólt.

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr írta:
2024.04.16., kedd 15:26
Snipi írta:
2024.04.16., kedd 15:11
Lehet. Szerintem a fennmaradásuk fő oka amit írtál. (Kínai gyártás stb ... )
cserébe itt a P6-osom hangváltója (a két elkó lett benne cserélve, mert kiszáradtak)
1463757052_3596.jpg
De régen, amikor még a 800-as szériába is elkókat raktak, akkor még szó sem volt kínai gyártásról és valószínűleg nem az akkori elkóhasználat miatt "kényszerültek" ázsiába vonulni.
Egyébként hangváltókban én sem szeretem az elkókakat, ahol meg lehet oldani nélkülük, oda nem rakok ilyesmit. De ha muszály, akkor el lehet lenni velük.
Nekem erről az a naiv elképzelésem van, hogy azért csinálták mert ettől jobban szólt. Vagy legalább is ez volt a fixa idea.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Snipi írta:
2024.04.16., kedd 15:11
Lehet. Szerintem a fennmaradásuk fő oka amit írtál. (Kínai gyártás stb ... )
cserébe itt a P6-osom hangváltója (a két elkó lett benne cserélve, mert kiszáradtak)
1463757052_3596.jpg
De régen, amikor még a 800-as szériába is elkókat raktak, akkor még szó sem volt kínai gyártásról és valószínűleg nem az akkori elkóhasználat miatt "kényszerültek" ázsiába vonulni.
Egyébként hangváltókban én sem szeretem az elkókakat, ahol meg lehet oldani nélkülük, oda nem rakok ilyesmit. De ha muszály, akkor el lehet lenni velük.

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Lehet. Szerintem a fennmaradásuk fő oka amit írtál. (Kínai gyártás stb ... )
cserébe itt a P6-osom hangváltója (a két elkó lett benne cserélve, mert kiszáradtak)
1463757052_3596.jpg
1463757052_3596.jpg (136.85 KiB) Megtekintve 51 alkalommal

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Snipi írta:
2024.04.16., kedd 13:58
Az 50.000 Font tényleg.
De ha 5000dbx5000 font (kb. annyi lehet az haszon) 25 000.000 font
az 50.000 font ennek a 0.2 %-a. Megéri?
De legyen csak 2500 font (fele) a haszon, az 0.4%. A kérdés ugyanaz.
Valószínűleg megérte, mert a cég a mai napig működik. Ha meg esetleg a hírneve megcsorbul, az nem az elkók miatt lesz, hanem mondjuk a kínai gyártatás és tsai végett.
Egyébként a 800-as alatti szériákba továbbra is raknak elkókat, pedig azok a dobozok sem épp olcsók.
https://www.audioholics.com/tower-speak ... 700-series
image_large.jpeg
image_large.jpeg (97.54 KiB) Megtekintve 59 alkalommal

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Az 50.000 Font tényleg.
De ha 5000dbx5000 font (kb. annyi lehet az haszon) 25 000.000 font
az 50.000 font ennek a 0.2 %-a. Megéri?
De legyen csak 2500 font (fele) a haszon, az 0.4%. A kérdés ugyanaz.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

5000x10 Font az már
50.000 Font, azt csak úgy kidobták volna az ablakon és ez csak egyetlen (nem túl nagy kapacitású) kondi hangsugárzónként.
A régi komolyabb hangsugárzók az elkóktól függetlenül ugyanúgy kultuszdarabok maradtak a mai napig, gyakorlatilag semmit nem vontak le az értékükből a kiszáradt kondik. Vajon ilyen eszmei (vagy egyéb) értékkel fognak bírni 20-30 év múlva a mai, elkó nélküli hangsugárzók is?

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr : igen a B&W valamikor a 2000-es évek eleje óta már nem használ elkókat.
De azt még mindig nem értem, hogy mi abban a pláne, hogy egy mondjuk 15.000 angol fontos hangsugárzó költségéből (amiből min. 50% a haszon) mi a poén azon, ha mondjuk 10 fontot megspórolnak mégpedig úgy, hogy a termék minősége (élettartama) ezáltal kárt szenved.
Ezt én személy szerint (és most csúnya leszek bocs) az egyszerű faszarágás kategóriába tudom csak sorolni. (Vagy más rágás, de a még csúnyább ...)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Snipi írta:
2024.04.16., kedd 09:21
denesdr írta:
2024.04.15., hétf. 21:36
Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 13:11
Tudtommal a B&W-n kívül senki nem használt elkókat hangváltóban. (Aztán biztos majd megcáfolnak, de nem baj, bevallottan nem értek hozzá.)...
... másrészt meg biztos volt neki hangzásbeli oka is (vagy nem?) vagy valami műszaki-tudományos (todományos :D ) magyarázata.
Elkókat a gyártók nagy része a mai napig is használ hangsugárzók váltóiban, akár a felsőbb kategóriákban is. Ennek egyébként egyetlen oka van, a spórolás, ez lehet akár helytakarékoskodás is, de elsősorban a költségcsökkentés a fő ok, bármennyire is furcsán hangzik.
Azért jobban belegondolva : egy rohadt drága hangsugárzón (a Mátrix 800 erősen az például) miért spórolnak? Mire mennek azzal a pár fonttal amit ezen megtakarítanak, hiszen úgysem fognak ebből a termékből több tízezret eladni, már csak az ára (meg a mérete stb.) miatt sem. Ezt azért nagyon nem értem. Mi értelme egy több 10.000 fontos hangsugárzón, ha úgyis felszippantja a piac, és gondolom van rajta elég szép haszon még pár petákot megspórolni? Most nem számítom ki, mert csak tippelni tudnék, de kb. ez a spórlolás hangszórónként pár ezrelék lehet talán. Ennek mi az értelme? Ennyire f#szarágók lennének a hifi-gyártók? Ezt nehezen tudom elképzelni, hiszen mindig azzal dicsekednek, hogy mindig mindenből a legjobbat és csakis a legjobbat. Most akkor hogy is van ez?
Azért spórolnak, mert a nyereségből élnek, ezt akarják maximalizálni és pl a mélysugárzó párhuzamos ágában többnyire teljesen jó egy +/-10%-os elkó is. Persze mindaddig, amíg jó állapotban van.
Valóban ki lehetne hagyni az elkókat, mert hangváltókba általában nem kell akkora kapacitási érték, hogy ne lehessen megoldani máshogy, viszont elég rendesen meg tudja növelni a költséget és méretben is sokkal nagyobb lesz a váltó.
Pl hangváltó tekintetében viszonylag nagy kapacitásnak számító 220uF Jantzen elkó jelenleg 1500Ft, ugyanez MKP kivitelben 27.000Ft és utóbbi kb 5x akkora átmérőben és hosszban is.
De egyébként úgy tűnik, hogy a mostani csúcsmodellek költségébe már belefért az elkók elhagyása:
https://the-ear.net/how-to/making-bower ... ns-800-d4/

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr írta:
2024.04.15., hétf. 21:36
Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 13:11
Tudtommal a B&W-n kívül senki nem használt elkókat hangváltóban. (Aztán biztos majd megcáfolnak, de nem baj, bevallottan nem értek hozzá.)...
... másrészt meg biztos volt neki hangzásbeli oka is (vagy nem?) vagy valami műszaki-tudományos (todományos :D ) magyarázata.
Elkókat a gyártók nagy része a mai napig is használ hangsugárzók váltóiban, akár a felsőbb kategóriákban is. Ennek egyébként egyetlen oka van, a spórolás, ez lehet akár helytakarékoskodás is, de elsősorban a költségcsökkentés a fő ok, bármennyire is furcsán hangzik.
Azért jobban belegondolva : egy rohadt drága hangsugárzón (a Mátrix 800 erősen az például) miért spórolnak? Mire mennek azzal a pár fonttal amit ezen megtakarítanak, hiszen úgysem fognak ebből a termékből több tízezret eladni, már csak az ára (meg a mérete stb.) miatt sem. Ezt azért nagyon nem értem. Mi értelme egy több 10.000 fontos hangsugárzón, ha úgyis felszippantja a piac, és gondolom van rajta elég szép haszon még pár petákot megspórolni? Most nem számítom ki, mert csak tippelni tudnék, de kb. ez a spórlolás hangszórónként pár ezrelék lehet talán. Ennek mi az értelme? Ennyire f#szarágók lennének a hifi-gyártók? Ezt nehezen tudom elképzelni, hiszen mindig azzal dicsekednek, hogy mindig mindenből a legjobbat és csakis a legjobbat. Most akkor hogy is van ez?

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr írta:
2024.04.15., hétf. 21:36
Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 13:11
Tudtommal a B&W-n kívül senki nem használt elkókat hangváltóban. (Aztán biztos majd megcáfolnak, de nem baj, bevallottan nem értek hozzá.)...
... másrészt meg biztos volt neki hangzásbeli oka is (vagy nem?) vagy valami műszaki-tudományos (todományos :D ) magyarázata.
Elkókat a gyártók nagy része a mai napig is használ hangsugárzók váltóiban, akár a felsőbb kategóriákban is. Ennek egyébként egyetlen oka van, a spórolás, ez lehet akár helytakarékoskodás is, de elsősorban a költségcsökkentés a fő ok, bármennyire is furcsán hangzik.
Ezt nem tudtam, meg én mást hallottam. De ettől még biztos igaz. Nekem amikor ez a szakember ismerősöm cserélte a hangváltóimban az elkókat nagyon szidta őket (meg a céget is aki ilyent csinál.)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 13:11
Tudtommal a B&W-n kívül senki nem használt elkókat hangváltóban. (Aztán biztos majd megcáfolnak, de nem baj, bevallottan nem értek hozzá.)...
... másrészt meg biztos volt neki hangzásbeli oka is (vagy nem?) vagy valami műszaki-tudományos (todományos :D ) magyarázata.
Elkókat a gyártók nagy része a mai napig is használ hangsugárzók váltóiban, akár a felsőbb kategóriákban is. Ennek egyébként egyetlen oka van, a spórolás, ez lehet akár helytakarékoskodás is, de elsősorban a költségcsökkentés a fő ok, bármennyire is furcsán hangzik.

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 13:31
@Snipi:ahogy irtam,szerviz átnézte,megmérte a komponenseket,ami szükség volt,cserélték,de nem csináltak nagy ügyet az egész felújitásbol... ;)...és igazad lehet 802S3 :smile32: annyira nem vagyok up-to-date velük :D ...DM6,ez az elsőgenerációs 801-es,és szwsz...
A DM6 az más. Olyat nem hallottam. De az is elég nagy doboz. 801-est több félét is többször is. Az tényleg fantasztikus. Egyetlen gondom van vele : az én 20 nm-es szobámba nagy volna. Az egy nagy szobába, és főleg családi házba (nincs köcsög szomszéd) való ...
Nekem az a P6-os is megteszi, az is tud jó lenni, ha udvariasak vagyunk hozzá ...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

@Snipi:ahogy irtam,szerviz átnézte,megmérte a komponenseket,ami szükség volt,cserélték,de nem csináltak nagy ügyet az egész felújitásbol... ;)...és igazad lehet 802S3 :smile32: annyira nem vagyok up-to-date velük :D ...DM6,ez az elsőgenerációs 801-es,és szwsz...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 12:57
ismerek 802M3-ast,amely a '90 évek elején lett vásárolva,és kb 1 hónap elteltével,elfűstölt a váltó....a haverom aki küldte a képeket és felvételeket,konkrétan pályázik azon régi 801-sekre...mivel régi személyes haverok is és részben háziorvosa is a szerviz túlajnak,csak nem fogja átb&ni...persze,minden lehetséges a mai világban... :kiss:
M3-as tudtommal nincs. Szerintem S3 akart lenni, csak félregépelted. Nem baj, hibajavítós az olvasóm. :D (saccográf alapon működik)
Amúgy ez az összes B&W-nél így volt, még a nagy Matrix 800-asnál is. Az ami több mint 2 méter magas. Szóval valszeg. nem spórolásból, hanem csak. Van egy nagyon kedves ismerősöm, ő eléggé ért a hangsugárzókhoz, ő sem érti, hogy miért. Tudtommal a B&W-n kívül senki nem használt elkókat hangváltóban. (Aztán biztos majd megcáfolnak, de nem baj, bevallottan nem értek hozzá.)
Sajnos az elkókat idővel mindenképpen cserélni kell tudtommal, akár csak más elektronikákban.
Szerintem anno ennek két oka lehetett : a B&W nem számolt azzal, hogy valaki 20 évnél tovább akarja használni a hangsugárzóit (bár ha nézzük a mai B&W-ket rá vagyunk kényszerülve, mert a maiak enyhén szóval gagyik - tisztelet a kivételnek - ), másrészt meg biztos volt neki hangzásbeli oka is (vagy nem?) vagy valami műszaki-tudományos (todományos :D ) magyarázata.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 12:14
dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 12:05
Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 10:58

Azt nem tudod véletlenül, hogy a hangváltóban lévő kiöregedett elkók cserélve lettek-e?
a hangszorót ex forgalmazó,és hivatalos márkeszerviz átnezte,elvégezték a szükséges méréseket,volt egy olyan ötlet hogy átrázzák a váltókat és a mai modern szemléletek alapján "fancy" kondikat raknak bele,de minden olyan kondit-elemet amit jónak találtak,nem cseréltek ki a végén,és amit cseréltek,a gyár által (is) használtakkal cserélték ki...magyarán nem volt semmi tuning...restaurálták a 801-seket...nem MO-i story,igy felesleges nyomozni a "ittenieknél" ;) ..
Nem tuning. Sajnos a B&W hangsugárzókban 2000-es évek előtt elektrolit kondenzátorokat tettek a hangváltóba, amik tudtommal idővel elöregednek. Vagyis nem tudtommal, hanem sajnos saját tapasztalat. Nekem is kiszáradtak a P6-osomban az elkók és cserélni kellett őket. A mester akkor már - asszem - polipropilén kondikat tett bele (mondván, hogy az nem fog kiszáradni már) amitől persze kicsit változott a hangja, de semmiképp nem tuning célzattal történt a csere, hanem - mint írtam - szükségességből.
ismerek 802M3-ast,amely a '90 évek elején lett vásárolva,és kb 1 hónap elteltével,elfűstölt a váltó....a haverom aki küldte a képeket és felvételeket,konkrétan pályázik azon régi 801-sekre...mivel régi személyes haverok is és részben háziorvosa is a szerviz túlajnak,csak nem fogja átb&ni...persze,minden lehetséges a mai világban... :kiss:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

jah,hogy érdekesebb legyen a story,volt a srácnak új generációs B&W-je is....801D,800D2...


youtu.be/3NOAJdXGsDQ



youtu.be/4KCjaJ15wIM


csak abban reménykedek,mivel elég nyugtalan természete van,hogy át fogja engedni ezeket az elsőgenerációs 801-seket,haveromnak :smile32:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 12:05
Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 10:58
dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 10:00
just for record,napvilágra került haverom haverjánál,egy elsőgenerációs B&W 801...extrém szép példány,bevizsgálták hivatalos márkaszervizben,és minden rendben találtak...igaz az "erő vele volt" egy MAC8000-es formájában,de megkinálták Hendrix,Santana,Pat Metheny,Codona,Mad Season stb.féle felvételekkel,és csak pislogott a társáság :D ...egy olyan világ terméke még,amikor nem a marketing osztály határozta meg,mi is kell egy jó hangszoróhoz :D

...rövid ideig birtokolt Quad 2912,elment lecsóba... :smile49:
Azt nem tudod véletlenül, hogy a hangváltóban lévő kiöregedett elkók cserélve lettek-e?
a hangszorót ex forgalmazó,és hivatalos márkeszerviz átnezte,elvégezték a szükséges méréseket,volt egy olyan ötlet hogy átrázzák a váltókat és a mai modern szemléletek alapján "fancy" kondikat raknak bele,de minden olyan kondit-elemet amit jónak találtak,nem cseréltek ki a végén,és amit cseréltek,a gyár által (is) használtakkal cserélték ki...magyarán nem volt semmi tuning...restaurálták a 801-seket...nem MO-i story,igy felesleges nyomozni a "ittenieknél" ;) ..
Nem tuning. Sajnos a B&W hangsugárzókban 2000-es évek előtt elektrolit kondenzátorokat tettek a hangváltóba, amik tudtommal idővel elöregednek. Vagyis nem tudtommal, hanem sajnos saját tapasztalat. Nekem is kiszáradtak a P6-osomban az elkók és cserélni kellett őket. A mester akkor már - asszem - polipropilén kondikat tett bele (mondván, hogy az nem fog kiszáradni már) amitől persze kicsit változott a hangja, de semmiképp nem tuning célzattal történt a csere, hanem - mint írtam - szükségességből.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Snipi írta:
2024.04.15., hétf. 10:58
dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 10:00
just for record,napvilágra került haverom haverjánál,egy elsőgenerációs B&W 801...extrém szép példány,bevizsgálták hivatalos márkaszervizben,és minden rendben találtak...igaz az "erő vele volt" egy MAC8000-es formájában,de megkinálták Hendrix,Santana,Pat Metheny,Codona,Mad Season stb.féle felvételekkel,és csak pislogott a társáság :D ...egy olyan világ terméke még,amikor nem a marketing osztály határozta meg,mi is kell egy jó hangszoróhoz :D

...rövid ideig birtokolt Quad 2912,elment lecsóba... :smile49:
Azt nem tudod véletlenül, hogy a hangváltóban lévő kiöregedett elkók cserélve lettek-e?
a hangszorót ex forgalmazó,és hivatalos márkeszerviz átnezte,elvégezték a szükséges méréseket,volt egy olyan ötlet hogy átrázzák a váltókat és a mai modern szemléletek alapján "fancy" kondikat raknak bele,de minden olyan kondit-elemet amit jónak találtak,nem cseréltek ki a végén,és amit cseréltek,a gyár által (is) használtakkal cserélték ki...magyarán nem volt semmi tuning...restaurálták a 801-seket...nem MO-i story,igy felesleges nyomozni a "ittenieknél" ;) ..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

dixie-chicken írta:
2024.04.15., hétf. 10:00
just for record,napvilágra került haverom haverjánál,egy elsőgenerációs B&W 801...extrém szép példány,bevizsgálták hivatalos márkaszervizben,és minden rendben találtak...igaz az "erő vele volt" egy MAC8000-es formájában,de megkinálták Hendrix,Santana,Pat Metheny,Codona,Mad Season stb.féle felvételekkel,és csak pislogott a társáság :D ...egy olyan világ terméke még,amikor nem a marketing osztály határozta meg,mi is kell egy jó hangszoróhoz :D

...rövid ideig birtokolt Quad 2912,elment lecsóba... :smile49:
Azt nem tudod véletlenül, hogy a hangváltóban lévő kiöregedett elkók cserélve lettek-e?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

just for record,napvilágra került haverom haverjánál,egy elsőgenerációs B&W 801...extrém szép példány,bevizsgálták hivatalos márkaszervizben,és minden rendben találtak...igaz az "erő vele volt" egy MAC8000-es formájában,de megkinálták Hendrix,Santana,Pat Metheny,Codona,Mad Season stb.féle felvételekkel,és csak pislogott a társáság :D ...egy olyan világ terméke még,amikor nem a marketing osztály határozta meg,mi is kell egy jó hangszoróhoz :D

...rövid ideig birtokolt Quad 2912,elment lecsóba... :smile49:
Csatolmányok
IMG-866220d97ca540a19816b6f33161bee6-V.jpg
IMG_1904.jpg
IMG_1905.jpg
IMG_1896.jpg
IMG_1882.jpg
IMG_1880.jpg
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók Bi-Amp

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Faith2 írta:
2024.04.04., csüt. 10:37
denesdr írta:
2024.04.03., szer. 16:30
Faith2 írta:
2024.04.03., szer. 16:21
Az erősítőre irtam a passzív bi-ampot.
Ez mit takar a te nézetedben? Mert ez egy kicsit zavaros megfogalmazás.
Nyilván a legjobb, ha az erősítő eleve nem kapja meg a jelet, amit a hangszóróról le kell szűrni, ehhez aktív váltás kell. Erre gondoltál?
Nem vagyok tisztában vele, az angol cikkben csak ennyi volt, az erősítők többsége csak passzív bi-ampot tud, amikor mindkét csatornára küldi a teljes frekvenciatartományt, ezért is mindegy melyiket hova kötjük. Sajnos már nem találom ezt a cikket. Végezetül ott azt hozták ki, hogy ezért komolyabb hangfalaknál csak ront a bi-amp használata, mert maga a hangfal ilyenkor nem ezt “várja”.
Az "aktív bi-amp" az nem más, mint aktív keresztváltás, de ezt ellátni nem az erősítő feladata, hanem az elé helyezett elektronikáé (ami lehet az erősítővel egy dobozban is akár), ami szétosztja a teljes spektrumot adott sávokra. De ha aktív váltásról beszélünk, akkor nincs szükség a hangfal saját, passzív váltójára.
A "passzív bi-amp" pedig egy többutas, passzív valtós hangsugárzó kettős erősítése.
Mindkét esetben lehet előnye a kettős erősítésnek. Aktív váltás esetén szükséges a bi-amp, passzív váltós hangsugárzó esetén opcionális.
A hangfal nem vár semmit, passzív váltós hangfal esetén a hangfal saját passzív szűrője osztja szét megfelelő sávokra teljes spektrumú jelet. Ha ezt akarjuk bi-amp módon meghajtani, akkor az egyik erősítő a mélyebb sávú, míg a másik erősítő a magasabb sávú hangszórót és azok passzív szűrőit fogja hajtani, ehhez persze el kell távolítani a hangfalterminál jumpereit. Aztán mivel az így szétválasztott passzív szűrők és a hozzá tartozó hangszórók magas impedanciát mutatnak az őket hajtó erősítők felé a szűrt sávban, ezért ha szétbontjuk az utakat, az egyes erősítőknek kevesebb a dolga, mintha egy erősítőnek kellene meghajtani az egész spektrumot, függetlenül attól, hogy maguk az erősítők megkapják a teljes spektrumú jelet (mivel nem aktív vagy más néven line-level váltásról beszélünk).
Szóval többek között ezért lehet előnye a bi-amp módnak akkor is, ha passzív váltós hangsugárzó meghajtására használjuk.
Az aktív váltás persze abból a szempontból jobb, hogy már az erősítők is csak egy bizonyos sávot kapnak meg a teljes spektrumú jelből, viszont hátránya, hogy az erősítők után közvetlenül a hangszórók jönnek, így az erősítők saját zaja egy-az-egyben, szűretlenül kimegy a hangszórókra.

Avatar
Faith2
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.12.10., vas. 22:17
Értékelés: 0

Re: B&W hangsugárzók Bi-Amp

Hozzászólás Szerző: Faith2 »

denesdr írta:
2024.04.03., szer. 16:30
Faith2 írta:
2024.04.03., szer. 16:21
Az erősítőre irtam a passzív bi-ampot.
Ez mit takar a te nézetedben? Mert ez egy kicsit zavaros megfogalmazás.
Nyilván a legjobb, ha az erősítő eleve nem kapja meg a jelet, amit a hangszóróról le kell szűrni, ehhez aktív váltás kell. Erre gondoltál?
Nem vagyok tisztában vele, az angol cikkben csak ennyi volt, az erősítők többsége csak passzív bi-ampot tud, amikor mindkét csatornára küldi a teljes frekvenciatartományt, ezért is mindegy melyiket hova kötjük. Sajnos már nem találom ezt a cikket. Végezetül ott azt hozták ki, hogy ezért komolyabb hangfalaknál csak ront a bi-amp használata, mert maga a hangfal ilyenkor nem ezt “várja”.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: B&W hangsugárzók Bi-Amp

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Faith2 írta:
2024.04.03., szer. 16:21
Az erősítőre irtam a passzív bi-ampot.
Ez mit takar a te nézetedben? Mert ez egy kicsit zavaros megfogalmazás.
Nyilván a legjobb, ha az erősítő eleve nem kapja meg a jelet, amit a hangszóróról le kell szűrni, ehhez aktív váltás kell. Erre gondoltál?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”