Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

System Audio

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


System Audio Mantra 10 teszt:
 
http://www.hifipiac.hu/audio/hangsugarz ... -mantra-10
 
Még erről a "kicsiről" is elég jókat írnak!

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt Norvegiaban neha felraknak  a hasznaltpiacra SA exact centersugarzot. Ha gondolod tudnek segiteni neked ugy,hogy en megveszem es kikuldom neked. Alltalaban 3 ezer norveg koronaert el lehet hozni hasznaltan. Nez utana,hogy ez az ar passzol neked vagy sem. Viszont azt szamold hozza,hogy ha en elpostazom magyarorszagra,az is koltsegel jar. KB 1000kr lesz de lehet kevesebb. Ha netan felraknak egyet akkor belinkelem ide neked vagy privatban. ))))
 
3 ezer norvég korona OK lenne! 
Inkább privátban!
 


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Itt Norvegiaban neha felraknak  a hasznaltpiacra SA exact centersugarzot. Ha gondolod tudnek segiteni neked ugy,hogy en megveszem es kikuldom neked. Alltalaban 3 ezer norveg koronaert el lehet hozni hasznaltan. Nez utana,hogy ez az ar passzol neked vagy sem. Viszont azt szamold hozza,hogy ha en elpostazom magyarorszagra,az is koltsegel jar. KB 1000kr lesz de lehet kevesebb. Ha netan felraknak egyet akkor belinkelem ide neked vagy privatban.))))

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem lehet rossz! Jó kis kütyü!
 
Én házimozi vasakkal dolgoztatom a Ranger-t, de nálam is lesz egy kis processzor fejlesztés. Ez a maximum, amit ki tudok hozni a rendszerből!
Nuforce processzort állítok csatasorba!
 
Sajnos centert még nem találtam, de egy kis Dynaudio X22c centerrel mozizok és a két dán vitéz nem veszett össze szerencsére! 
Továbbra is az Exact centerre vadásznék, de nincs eladó példány sehol.
Új áron megfizethetetlen kategória nekem. De a többi SA ára is jócskán fölment.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


" A vágyam: System Audio Explorer Master "
 
Hm........meg tudom erteni. )))) Nagyon komoly hangfal hatalmas tartalekokkal. Szinte nem is tudod szethajtani mivel 400 wattal operal. Viszont kell ala a jo vas,hogy kifussa magat. Nalam most Hegel H300-asal zenel de nemsokaig, mivel tuzetesebben teszteltem othon egy MODWRIGHT KWI 200 integralt erositot ismerosom altal,es beleszerettem. Eddig csak uzletben hallodtam es ott is lenyugozott. Nagyon komoly vas a Hegel H300-at siman valagba rugja,pedig 50 wattal kevesebb oldalankent. De nem is ez a minusz 50 watt a lenyeg,amit eszre szem veszel, hanem ahogy szol. Egesz mas uton halad mint a Hegel H300. Mondjuk az ara nem olcso,es dragabb is joval mint a Hegel H300-as, de egy ilyen erositot egyszer kell megvenni. )))))) Nagyott muzsikalt az SA Explorer Masterrel.! Na egy ilyen vassal mar szepen kiaknazod az Explorer tudasat. A Hegel H300 is hozta a maximumot, de a MODWRIGHT KWI 200 egy imadnivalo vas.))))) Rakok be ide kepet rola es egy linket. ))
 
http://www.modwright.com/products/kwi-200.php




Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A vágyam: System Audio Explorer Master


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Komplett SA rendszer. Szintén Ranger! 


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


SA RAnger + Pioneer SC-LX90. Ide is beteszem!


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen egy kicsit eltuntem,de itt vagyok es tartjuk a frontot:))))) Hm.....sorozes? Nem felejtettem el! Iden valoszinu nem utazom haza de jovore varhato vagyok:)))))) Ha jol emlekszem Szolnokon laksz nem?   
 
OK, már kezdtem megijedni! 
Szolnoki vagyok.
 
Új SA tulaj úgy néz ki, hogy nem csatlakozik.
Lehet el kellene vinnem pár helyre a hangfalaimat egy-egy tesztre.
Szerintem, ha meghallanák a hangját, sokan azonnal beleszeretnének!
 
Én még mindig imádom, csak a center probléma idegesít. Mindenképpen három egyforma hangfalat szeretnék már a mozihoz előre.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Nemhogy újabb tulajdonos nincs, hanem dotn242 barátom is eltűnt! Mi lesz így a sörözéssel?
 


Igen egy kicsit eltuntem,de itt vagyok es tartjuk a frontot:))))) Hm.....sorozes? Nem felejtettem el! Iden valoszinu nem utazom haza de jovore varhato vagyok:)))))) Ha jol emlekszem Szolnokon laksz nem?   

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nemhogy újabb tulajdonos nincs, hanem dotn242 barátom is eltűnt! Mi lesz így a sörözéssel?
 


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nincs újabb SA tulajdonos? 
 
Egy kis Saxo teszt:
 
http://www.audiovideo-trend.hu/audio/sy ... tml?page=0
 
 

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én el tudnám viselni, csak nem nagyon van eladó darab, újra meg nincs keret.
1750-et, Mantra 60-at, vagy Rangert tudnék kifizetni használtan.
Igaz nem tudom, hogy 16négyzetméteren hogy szólnának.


 
Mivel a felépítése a kis hangszórók miatt különleges, a mélytartománya pedig egészen más, mint a nagyobb hangszórós hangfalaknak, ezért szerintem kis szobában is tudnak érvényesülni.
A mélyei meglepőek mindenki számára. Egyszerűen hihetetlen, hogy jönnek ki belőle olyan mélyhangok! De nem az összkép rovására!
A legjobban a magasai tetszenek! Selymes, simogató magasai vannak még nagyobb hangerőn is, de nem megy át "mézes-mázosba"!
 
Mivel hátsó reflex nyílásos - szereti a teret maga körül.
 
A fő forgalmazónál vannak akciók, de az új ára nagyon húzós.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

System Audio

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Kivételes hangú, kivitelű és megépítettségű dobozok a System Audio hangfalai!
 
Nincs újabb SA tulaj?


 
Én el tudnám viselni, csak nem nagyon van eladó darab, újra meg nincs keret.
1750-et, Mantra 60-at, vagy Rangert tudnék kifizetni használtan.
Igaz nem tudom, hogy 16négyzetméteren hogy szólnának.
Naim-ZU

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kivételes hangú, kivitelű és megépítettségű dobozok a System Audio hangfalai!
 
Nincs újabb SA tulaj?

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szia
 
Nem akarlak elkeseriteni de a Saxo 30 sajnos keves 40nm-re. Alltalaban 15-20 nm-es napalihoz szoktak ajanlani,de szerintem meg a 20nm is nagy neki. Eleg sok System Audio hangfalalt megfuleltem,es nekem is volt mar egy par tipus. Jelelnleg is az o hangzasvilagukat kepviselem egy Explorer Master szemelyeben. Ha megengeded,hogy egy kicsit segitsek,akkor inkabb mas tipust ajanlanek toluk. Eloszoris jo lenne tudni mennyi lenne a max keret amit ki tudnal adni ertuk. En azt javasolnam,hogy ha van ra lehetoseg,vegyel demo part,vagy hasznaltat, es sokkal zeneibb hangfalhoz tudnal hozza jutni mint a Saxo 30. Hallodtam a Saxo 30-at, es csalodas volt szamomra.
Itt Trondheimben akcios most a Mantra 60 mivel nemreg jott ki a Mantra 50 es a 70. Gondolom othon is van akcio rajuk,vagy lesz mivel kifuto szeria. Szoval igy,hogy nem tudom mennyi lenne a max keret,meleg szivvel ajanlom neked a Mantra 60-at vagy pedig egy regebbi szeriabol az 1750-est. Ha ketto kozul kell valasztani akkor egyertelmuen a Mantra 60, de ha Saxo 30 vagy 1750-es, egy masodpercet sem gondolkodnek melyik keruljon a nappalimba. ))) Remelem tudtam egy picit segiteni.


 
Esetleg Az Audio Centrum-ot érdemes megkérdezni, ők a fő forgalmazók.
Vannak náluk akciók SA-ra.
 
Nemrégen hirdettek itt az AVX-en egyet, de ritka, mint a fehér holló.
Az lehet, hogy még megvan!
 
Van egy új magyar teszt az Aura 30-ról:
http://www.hifipiac.hu/index.php/audio/ ... io-aura-30

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Sziasztok!
 
Szemezek egy Saxo 30-al, és érdekelne a véleményetek, hogy önmagában egy sztereó rendszerben egy kb 40nm-es légterű (konyha, előszoba, nappali) lakás nappalijában mennyire állja meg a helyét? Lesz mélye? mert nagyon vonzó a design, a méret és nagyon jókat olvastam róla külföldi oldalakon!
 
Előre is köszönöm a válaszokat!


 
 
Szia
 
Nem akarlak elkeseriteni de a Saxo 30 sajnos keves 40nm-re. Alltalaban 15-20 nm-es napalihoz szoktak ajanlani,de szerintem meg a 20nm is nagy neki. Eleg sok System Audio hangfalalt megfuleltem,es nekem is volt mar egy par tipus. Jelelnleg is az o hangzasvilagukat kepviselem egy Explorer Master szemelyeben. Ha megengeded,hogy egy kicsit segitsek,akkor inkabb mas tipust ajanlanek toluk. Eloszoris jo lenne tudni mennyi lenne a max keret amit ki tudnal adni ertuk. En azt javasolnam,hogy ha van ra lehetoseg,vegyel demo part,vagy hasznaltat, es sokkal zeneibb hangfalhoz tudnal hozza jutni mint a Saxo 30. Hallodtam a Saxo 30-at, es csalodas volt szamomra.
Itt Trondheimben akcios most a Mantra 60 mivel nemreg jott ki a Mantra 50 es a 70. Gondolom othon is van akcio rajuk,vagy lesz mivel kifuto szeria. Szoval igy,hogy nem tudom mennyi lenne a max keret,meleg szivvel ajanlom neked a Mantra 60-at vagy pedig egy regebbi szeriabol az 1750-est. Ha ketto kozul kell valasztani akkor egyertelmuen a Mantra 60, de ha Saxo 30 vagy 1750-es, egy masodpercet sem gondolkodnek melyik keruljon a nappalimba.))) Remelem tudtam egy picit segiteni.

Avatar
MrEdM
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 15:50
Értékelés: 0

System Audio

Hozzászólás Szerző: MrEdM »


Sziasztok!
 
Szemezek egy Saxo 30-al, és érdekelne a véleményetek, hogy önmagában egy sztereó rendszerben egy kb 40nm-es légterű (konyha, előszoba, nappali) lakás nappalijában mennyire állja meg a helyét? Lesz mélye? mert nagyon vonzó a design, a méret és nagyon jókat olvastam róla külföldi oldalakon!
 
Előre is köszönöm a válaszokat!

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



A 1530-ast ismeri valaki?
Van egy eladó darab itt.


 
Nem hallodtam, de 2003-2010 kozott volt forgalomba.
 
technical specifications:
 
power handling 130 Watt
 
frequency range 40 - 35.000 Hz (+/- 3 dB)
 
impedance 4-8 Ohm
 
sensitivity (1W / 1m) 89 dB
 
crossover network 3000 Hz (24 dB/oct.)
 
recommended amplifier min. 40 Watt
 
sand chamber 3 liters (appx. 7 kgs)
 
dimensions (WxHxD) cm 13 x 95 x 21,7
 
 
http://www.system-audio.com/_en-GB/abou ... 530/SA1530

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

System Audio

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


A 1530-ast ismeri valaki?
Van egy eladó darab itt.
Naim-ZU

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

System Audio

Hozzászólás Szerző: fodesz »



"Megtüskéztem" a kicsikéket! A sub-ot is!. Köszönet Fodesz Mesternek az alátétekért és a Monitor Audio tüskéit is ő készítette korábban!!!
 
Hallhatóan jobb lett a hangja a Ranger-nek, de az egész rendszert újra kell állítani.


:taps: Örülök,hogy változott pozitív irányban a hang.

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

System Audio

Hozzászólás Szerző: bence0929 »

Szépek lettek, meg is érdemlik a biztos alapot

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Megtüskéztem" a kicsikéket! A sub-ot is!. Köszönet Fodesz Mesternek az alátétekért és a Monitor Audio tüskéit is ő készítette korábban!!!
 
Hallhatóan jobb lett a hangja a Ranger-nek, de az egész rendszert újra kell állítani.


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem kiemelt téma a System Audio?????
Tessék ezen változtatni!!
 
Nálam általában az történik, hogy megtetszik valami, megveszem és utána az idő múlásával egyre elégedetlenebb vagyok.
 
Itt fordított a helyzet!
 
A RANGER egyre jobban tetszik!
Ha Fodesz elkészíti az alátéteket, akkor "megtüskézem" a kicsikéket! Kíváncsi vagyok, hogy mi változik!

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

System Audio

Hozzászólás Szerző: bence0929 »

Még nem, de ami késik nem múlik

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”