Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

System Audio

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »




Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


aura 60

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


:bebebebebebe:


Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


már csak meg kell fülelni

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


:readytoeat:


Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


1750 akcióban

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


Perfect

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »




Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


sa 1750

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »

Sajnos az Explorer Mastert meg mindig nem volt lehetosegem meghalgatni mert nincs kiallitva az uzletben. Azt mondtak lesz belole kiallitott darabb de meg azt ok sem tudjak mikor. Valaki hallodta mar az Expoler Mastert?

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Meg egy kep a Mantra 60-rol. Feherben eleg erdekes:)


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Én az Explorert hallgattam meg korábban, s nekem nagyon tetszett a hangja.
Gondolkodtam azon is, hogy egy 1750-est kellene itthon kipróbálnom majd egyszer.


 
 
Ha az 1750-esben gondolkodol, akkor halgasd meg a Mantra 60-at is ha van lehetoseged ra. Nekem kellemes csalodast okozott a Mantra 60 csak ajanlani tudom. Dehat mivel nem egy fulunk van,lehet neked az 1750-es jobban fog tetszeni. Ezt nem tudhatjuk.
 
Viszont erdekes mert a hifibolt az 1750-est 439 000 ezer forintert a Mantra 60-at pedig 460 000 ezer forintert arulja. Arban ahogy latom nem sok kulonbseg van ezert erdemes lenne meghalgatni mind a ket tipust szerintem:)

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Én hallottam olcsóbb system audio modelleket. Azoktól nem dobtam hátast. Ez gondolom nem két forint lehet.


 
Megneztem a hifibolt.hu arulja 460 000 ezer forintert. Tenleg nem olcso, de viszont a tudasahoz tobbet er:)

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

System Audio

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Én az Explorert hallgattam meg korábban, s nekem nagyon tetszett a hangja.
Gondolkodtam azon is, hogy egy 1750-est kellene itthon kipróbálnom majd egyszer.
Naim-ZU

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

System Audio

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én hallottam olcsóbb system audio modelleket. Azoktól nem dobtam hátast. Ez gondolom nem két forint lehet.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Sziasztok
 
Tegnap voltam a Soundgardenbe itt Trondheimben. Azelott nem sokat hallodtam System Audio hangfalakat,de amit hallodtam az pozitiv hatassal volt ram:) Itt vasaroltam a Primare I30 erositomet,es a Primare CD31 cd-jatszomat. Mivel joban vagyok a sracokal, elkezdtem erdeklodni a System Audio hangfalak irant. Mar csak kivancsisagbol is:) Mondtam neki,hogy regebben hallodtam szolni System Audio hangfalat de ha az emlekeim nem csalnak a melyek kicsit kevesnek tunt. Sajnos nem volt sok tipus kiallitva beloluk,ezert csak a System Audio SA Mantra 60-at tudtam meghalgatni egy Hegel lancban. Eloszor, mielott bekotote volna oket,elkezdtem hitetlenkedni egy kicsit,hogy honnan fogjuk hallani a basszust? Egy keskeny allo doboz sok apro melyhangszoroval. Kristian elmosolyodot, es megveregette a valamat. Azt mondta nyugodj meg fogsz hallani melyeket,es nem is akarmilyet:)))) Oke mondom akkor ugorjunk bele.
 
Leultunk a szofara es elinditotta a cd-jatszot amibe eloszor Pink Floydot rakot be. Csak nyeltem egy nagyott!!!! Szo szerint nem jott ki hang a torkomon. Mielott megszolaltam volna mar rakta is be a masik cd-t a The Cure-tol. A Disintegration koncert felvetel ment kivalo minosegben. Elindult a Cure es mar le is lepet melolem,ott hagyott egyedul a szofan. Szam vegen vissza jott es megint egy gyors mozdulattal Stinget rakot be.)) Megint lelepet a piszok! Utolag rajottem ezt direkt csinalta,hogy ne csevegjunk hanem hallgasam az zenet es elvezzem a SA Mantra 60 hangfalt:))) Sting utan jott egy kis jazz Miles Davis-tol a Two Bass Hit cimu szam. Megint egyedul maradtam. A vegere Jean Michel Jarret rakot be valami koncert felvetelt,de mar nem hagyott egyedul:)
 
Ahogy elkezdet halkulni a Jarre rogton megelozott es megkerdezte na hallodtal basszust? HU...........mondom ez nem volt semmi!!!!!
Nem gondoltam volna,hogy ez a vekonyka 14 centis hangfalank ilyen gyomorbavago melyei lesznek. De ez meg hagyan, de piszok gyors! Garantalom,hogy az ember nem alszik el mellette meg metal zene alatt sem:))) De ezek a gyors melyek egyaltalan nem voltak tolakodoak,nem nyomta el a kozep a magas hangokat. Gyonyoruen szolt a SA Mantra 60. Egy igazi minden evo joszag:) Epp azon kezdtunk el filozni a Kristiannal,hogy bizony a tudasahoz kepest eleg olcson adjak oket. Sokkal dragabb hangfalak elvereznek mellette. Itt kint Norvegiaban 15 000 ezer koronaert aruljak othon sajnos nem tudom mennyibe kerulhet de sok kulonbseg nincsen szerintem. Olyan 500 000 ezer forintos hangfalrol beszelunk. Azt viszont kimerem jelenteni,hogy a B&W CM9-es hangfal ami 20 000 ezer norveg korona, csak kullog mogotte hangzasban. Pedig en fanatikus Bowers imado vagyok! Most eppen Nautilus 803 Diamondra sporolok,de persze van meg mellette 2 jelentkezo ( Sonus faber Cremona,Canton Reference 3.2 DC ) amire faj a fogam.
De a tegnapi meghallgatasom utan nyitott lettem a System Audio irant is jobban,es megfogom halgatni a Explorer Master hangfaljukat is ami mar high end kategoria. Kivancsi leszek ra:))))
 
Remelem tudtam egy kicsit segiteni azoknak akik a System Audio Dan hangfalak irant erdeklodnek. Remek elemnyben volt reszem,es sajnalom,hogy eddig nem tulajdonitottam neki nagyobb figyelmet,de ez megvaltozott a tegnapi meghallgatasom ota:))))))
 
SA Mantra 60
 


Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudjátok a System Audio 500-as sorozatinak a vékony kis magas hangfalai milyen felépítésűek? Engem az SA505 érdekel, az SA510 és SA510AV. Elől nincs reflex.. na de hátul? Zárt dobozok?
 
Az említett dobozok használhatók zenére önmagukban (sub nélkül) bizonyos kereteken belül? Az Acoustic Energy Aegis EVO One polcsugárzóhoz képest milyen a mélyátvitelük, mélymennyiségük?
- 80Hz-ig komolyabb esés nélkül tudnak szólni?
 
Valahol azt olvastam a fórumon, h ezek a hangfalak arra lettek kitalálva, h a legrosszabb körülmények között is jól szólnak? Például falon, sarokban, könyvespolcon stb. Ezt kérdezem.

Avatar
Trader
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2006.01.17., kedd 16:55
Értékelés: 0

System Audio

Hozzászólás Szerző: Trader »


Szasztok!
 
Ma "fedeztem fel" ezt a topicot. A héten vásároltam egy pár SA 720-as hangfalat. Még járatom, de a hangja már gyönyörű.
 
Öt év után cseréltem le B&W 602 S2-met. Miután új erősítőt és CD lejátszót vásároltam az utóbbi években, úgy éreztem, hangfal területén is előre kell lépnem. Én is egy Denonról (2106) hajtom meg őket, ezért aggasztott a 4 Ohmos ellenállásuk, de az Akusztikás srác megynyugtatott, hogy nem lessz gond. Miután a német Denon is ezt alátámasztotta, megnyugodtam. Egyelőre legalább is minden OK. Én ezeknél a hangfalaknál is kihasználom a Denon által nyújtott kettős erősítés lehetőségét. 4 Ohmos ellenállásnál és 89 dB érzékenységnél ez hasznos.
 
Ránézésre véznának tünik a B&W 602-es mellet, viszont meglepően mélyre megy le. Rendkívül gyors, itt már hallható különbség van a kettő között. A tere jóval nyiltabb mint a 602-é, a magasai nem élesek. Kinézésre is szép, én a cseresznye fúrnérosat választottam.
 
Holnap megyek a Söund Arts-hoz hozzá való állványokat beszerzni.
 
Üdv, jó hétvégét.
 
Trader

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

System Audio

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Üdv. 
Látom, már másfél éve halott ez a topic, pedig ez az itthon kevésbé ismert, külföldön annál elismertebb márka megérdemelne nagyobb figyelmet.
 
Én Dyno contour 1.1-et cseréltem le miatta, korábban volt JM Lab cobaltom is, és eddig ez jött be a legjobban.
 
Van rajtam kívül valakinek SA hangfala közületek?
 
Ha valakit érdekel, meghallgathatja nálam, nem "bolti" körülmények között.
 
Ja, és ne a külseje alapján ítéljetek. )

Én napokkal ezelött hallgattam SA 705öt! :kiraly:
Igazából nem hallgattam sokat az az igazság...sokat kellett volna még járatni
Merre lakol?

Avatar
eduba
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 01:33
Értékelés: 1

System Audio

Hozzászólás Szerző: eduba »


Sziasztok!
 
Nekem volt szerencsém meghallgatni A SA 1750-t és az AE Aelite 3-t is.
 
Nem ugyan azon a zenén hallgattam őket így öszehasonlítani nem akarom őket. DE az SA megdöbbentően jó! Jacques Luissier egy számát hallgattam rajta és azt nagyon szerette, de a systen of down is jól szólt rajta.
 
Az Aelite 3-t a Phonar P30-al é s a dinó 62-vel hasomlítottam és a 3 közül nekem az tetszett a legjobban.
 
Eduba
Erősítők: Exposure 3010S2D, Denon AVR-X3800H, Blu-ray: Denon DBT-1713, CD: Exposure 2010S Front: Phonar P30 Premium, Center:Phonar Centric II, Háttér: B&W CWM663 Sub: Martin Logan Abyss, Media lejatszo: Dune HD Real Vision 4K, DAC: Topping E30

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

System Audio

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


AE-ről (aelite) mi a véleményed Gordon?
Ahogy írtam is: ránézésre nem az én hangzásvilágomnak kedvezőnek tűnik. Aztán lehet, hogy meghallanám és "beleszeretnék". Sajnos még nem hallottam.
gordon314.fw.hu

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

System Audio

Hozzászólás Szerző: richies »


OffHát még ilyet ebben a digitális 21. században fiúk! 

Mire erted kollega ?

Kis segítség: fordítsad le angolra, amit írtam és ki fog jönni az, hogy Melák.
Na ha ezek után sem érted, akkor jelentkezz priviben és majd elárulom
 
A lényeg, hogy nem minden vendég beszél ostobaságokat és, hogy néha a hozzászólások stílusa, tartalma is meghatározza a személyt magát.

AE-ről (aelite) mi a véleményed Gordon?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

System Audio

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


OffHát még ilyet ebben a digitális 21. században fiúk! 

Mire erted kollega ?

Kis segítség: fordítsad le angolra, amit írtam és ki fog jönni az, hogy Melák.
Na ha ezek után sem érted, akkor jelentkezz priviben és majd elárulom
 
A lényeg, hogy nem minden vendég beszél ostobaságokat és, hogy néha a hozzászólások stílusa, tartalma is meghatározza a személyt magát.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

System Audio

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


és mire emléxel gordon? a cikkből persze
Hát hogy kb úgy szól, mint ahogy kinéz. Kicsit testetlennek tűnik elsőre, de aztán... (az is marad gondolom)
Nem hallottam még ilyen sugárzót, de ránézésre nem az én "világom". ahhoz sok benne a hangszóró, a hangváltó is lehet vagy 3 utas (nem emlékszem, de a cikkben, amit be is linkeltek tuti írják). Mondjuk lehet, hogy egy nagyobb helyiségbe ilyen az ideális jelölt, de én most is kétutas, kéthangszórós hangfalakat nyúzok. Egyszer meg jól meghallgatnék valami finomabb szélessávút. Ott nincs hangváltó gond, csak egy gyors könnyed hangszóró.
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”