Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

System Audio

Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Még két kép:



Vendég

System Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Belépek a "klubba"!
 
Tulajdonosa lettem egy pár System Audio SA Ranger hangfalnak!
Majd írok róla néhány sort, elöljáróban csak annyit, hogy nagyon elégedett vagyok vele!
Elképesztően jó hangfal! Sajnos nem a Master változat, de a felépítése, a kivitele, az anyaghasználat igen-igen jó, a hangja pedig selymes, lágy, de ugyanakkor részletező! Hosszan hallgatható hangfal, nagyon ajánlom mindenkinek!
 
Néhány kép a kicsikéről:



Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



A mantra 60/70-ből bármelyiket elfogadnám a Naim-hez. Szerintem jó párost alkottatnának.
Az itt hirdetett Ranger is birizgálja a fantáziámat mondjuk.


 
 
Sajnos nincs tapasztalatom,hogy milyen paros lenne a Mantra 60 a Naim-mel, de azt tudom,hogy a Bladelius, Hegel, Primare, Gamut, Modwright, nagyon jol passzol hozza. Sot egyes forumozok szerint az Esoterickel is jo parost alkotnak. Szereny velemenyem szerint alltalaban a System Audio hangfalak nem olyan kenyesek. Egyszer egy munkatarsam hozta at a Nad C356BEE erositojet es azzal demoztuk az SA Explorer Master hangfalamat. Meglepoen jol szolt vele, csak keves volt a kraft sajnos.((( Viszont egy kisebb SA hangfalal biztos jo parost alkotnanak. Lentebb belinkeltem egy Hifi Piac tesztet a Mantra 60-rol erdemes atolvasgatni..))))

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

System Audio

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


A mantra 60/70-ből bármelyiket elfogadnám a Naim-hez. Szerintem jó párost alkottatnának.
Az itt hirdetett Ranger is birizgálja a fantáziámat mondjuk.
Naim-ZU

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


System Audio Mantra 70 a Müncheni High End show-on Hegel H300 integralt erosito tarsasagaban ami mellesleg a hirek szerint augusztusban kerul az uzletekbe. A Mantra 70 oktober,november kornyeken lesz elerheto.
 


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


System Audio Aura 50 tarsasagaban:)
 

 
 

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


SA Aura 50 limitalt peldanyban kiadott hangsugarzo a System Audiotol:) Mivel teszt meg nincs rola, ezert kolcson kertem az uzlettol ( www.soundgarden.no ) hetvegere ahova bejarok boldogitani oket.)))) Roviden es tomoren, az arahoz kepest, ( 10 000 norveg korona ) joval tobbet kap a leendo tulajdonos! Teszek fel az eredeti melle alltalam keszitett kepeket is.
 

 

 


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Egy kis video az Expoler Master hangfalrol:)
 




Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Sziasztok itt egy kis teszt a Mantra 60-rol.)))))
 
http://www.system-audio.com/_da-DK/Cont ... 202011.pdf

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



a norvég szövegben láttam olyat, hogy könnyebb, mint a papír.
lehetséges, de furcsa.
nem fenyeget a veszély, hogy vásárolok ilyet, nem kell őket piszkálni :-)


 
 
Pedig igazan fenyegethetne mert nagyon jo kis hangfal! Ok nem piszkalom oket:) Egyebkent volt mar szerencsed hallani az Expoler Mastert?

Sonny

System Audio

Hozzászólás Szerző: Sonny »



Hu......most megfogtal. Kezdek en is gyanakodni egy kicsit,hogy a System Audio honlapjan is eliras van. Van egy otletem. Ha erdekel akkor tudok irni nekik mert beszelek norvegul de a dant is megertem ha olvasom mert kozel ugyan az mint a norveg. Mi a velemenyed?


a norvég szövegben láttam olyat, hogy könnyebb, mint a papír.
lehetséges, de furcsa.
nem fenyeget a veszély, hogy vásárolok ilyet, nem kell őket piszkálni :-)

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Nagyon durva adat.
Ha a porvédőt nem számoljuk, akkor is nagyon könnyű.
Átlagos 10cm-es hangszóró mozgó tömege 4-5g.
Abba vajon mi számít bele


 
 
Hu......most megfogtal. Kezdek en is gyanakodni egy kicsit,hogy a System Audio honlapjan is eliras van. Van egy otletem. Ha erdekel akkor tudok irni nekik mert beszelek norvegul de a dant is megertem ha olvasom mert kozel ugyan az mint a norveg. Mi a velemenyed?

Sonny

System Audio

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Nagyon durva adat.
Ha a porvédőt nem számoljuk, akkor is nagyon könnyű.
Átlagos 10cm-es hangszóró mozgó tömege 4-5g.
Abba vajon mi számít bele

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Nem kötekedés, de aki már egy "jópofa" grammot elszívott, annak ez az adat megfogta a szemét. Adatok terén pontosan, ha lehet.


 
 
 
Nem kotekedes de az adatok ugy nez ki pontossak:) Eloszor en is azt gondoltam,hogy a cikiro tevedet a hifipiac oldalon mikor megirta az ismertetot az Expoler Masterrol, de megneztem a gyarto honlapjat es ott is ezek az adatok szerepelnek. Ha van tevedes ezzel kapcsolatossan akkor naluk kell keresni a hibat. Elkepzelheto,hogy ok irtak el valamit. Belinkelem ide az adatokat amit kimasoltam az oldalukrol. Feletebb erdekes:)
 
"baselementerne anvender XL technology"
 
Hvert W1404XL baselement indeholder XL technology med to svingspoler i motorsystemet i stedet for én. Disse små baselementer har en næsten utrolig holdbarhed og præcision, fordi de forskellige bevægelige dele er støbt sammen og ikke limet som i traditionelle baselementer.
 
XL technology udnytter to svingspoler i hvert baselement til gengivelsen af de dybeste toner
XL technology gør vores baselementer i stand til at gengive langt dybere bas end baselementer med traditionel teknologi
membranvægt: 0,9 gram, svarende til 25 % af vægten på et almindeligt stykke A4 papir
12 mm slaglængde (membranvandring)
chassis i støbt aluminium
W1404XL baselementet er magnetisk afskærmet
XL technology findes kun i SA højttalere
 

 
 
 
http://www.system-audio.com/_da-DK/prod ... r%20master

Sonny

System Audio

Hozzászólás Szerző: Sonny »



System Audio Explorer Master
 
 
A hangszórók membránjának tömeg mindössze 0,9 g, maximális kitérésük 12 mm, a kosaruk alumíniumból készült, az esetleges házi-mozi használat okán pedig mágneses árnyékolással is ellátták őket.
 


 
Nem kötekedés, de aki már egy "jópofa" grammot elszívott, annak ez az adat megfogta a szemét. Adatok terén pontosan, ha lehet.

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


System Audio Explorer Master
 
 
 
Az SA mérnökeinek alaposságát mi sem jelzi jobban, mint a típus kifejlesztésére áldozott idő, ugyanis az eredeti Explorer 5 évig tartó munkálataival szemben az Explorer Master valósággá válásához 10 esztendőre volt szükség. A munka dandárja ezzel együtt az Explorer színrelépése után kezdődött, amikor a vásárlói visszajelzések és vélemények mellett immár a gyártó speciális teszt szobája is segítette a szakemberek munkáját.
A SA hangsugárzók megalkotásánál az alkatelemek és részegységek optimalizálása, és a szabad, lehetőség szerint mindenféle kompressziótól mentes légáramlás mindig kiemelt szempontnak számított, az Explorer Master esetében pedig a szokásosnál is magasabbra tették a lécet. Kiemelt jelentőségű alkatrészként a doboz keresztváltóját teljesen új szemléletmód alapján építettek fel, annak érdekében, hogy az információveszteség a lehető legminimálisabb legyen, s az egység minél „finomabban” bánjon a zenei információkkal. A kitűnő akusztikai környezetet és keresztváltót minőségi belső kábelezéssel egészítették ki: a tweetereket Nordost monofilament, míg a négy mély/középsugárzót Nordost Wyrewizard kábelekkel kötötték be.
A 18-58 mm falvastagságú MDF lapokból álló Explorer Mastert kívülről a hátulján diszkréten elhelyezett „Master Version” címkén túlmenően a fekete talp, a fekete frontoldali reflexnyílás és a selyem alatti „előlap” különbözteti meg az eredeti modelltől, no meg persze a számos technológiai újítás, aminek eredménye a megszólaláskor mutatkozik meg.
A gyártó jellemzése szerint az Explorer Mastert kifinomult tónusok és kivételes energiák jellemzik, s a doboz különösen rafinált módon minden zene számára megadja, amire szükséges van, így a rock egyenesen provokáló a tálalásában, az elektronikus zene tiszta fizika, a szimfonikus muzsika pedig végletekig finom és kellemes. A ritmus állítólag szintén lenyűgöző, a hangerő potméterrel való játszadozás pedig egyáltalán nem befolyásolja zenei élményt. Tisztasága, precízsége és energiája okán a típus minőségi házi-mozi felépítéséhez szintén kiváló alternatívát jelent, főleg mivel gyártója szerint az effekteket is lélegzetelállító hitelességgel szólaltatja meg.
 
Kiemelkedő akusztikai tulajdonságainak köszönhetően az Explorer Master elhelyezés terén is nagyfokú szabadságot biztosít tulajdonosa számára, így nem a doboz köré kell felépíteni a szobát, hanem minőségbeli lemondás nélkül be lehet építeni a lakberendezési koncepcióba.
A doboz értékei valójában az apró részletekben rejlenek. Négy, W1404XL jelű speciálisan tervezett mély/középsugárzója nyolc beépített hangtekerccsel rendelkezik, melyeknek köszönhetően gyors, kontrollált és mély basszust kapunk. A négy meghajtó közül a felső kettő gondoskodik a közepek megszólaltatásáról, míg az alsó kettő wooferként üzemel. A hangszórók membránjának tömeg mindössze 0,9 g, maximális kitérésük 12 mm, a kosaruk alumíniumból készült, az esetleges házi-mozi használat okán pedig mágneses árnyékolással is ellátták őket.
A wooferek méltó párjaként az XS technológia felhasználásával készült T2506XS tweeterek kerültek a dobozokba, annak érdekében, hogy a muzsika legapróbb részletei se vesszenek kárba. Az XS technológia a gyakorlatban a speciális kiképzést jelenti, aminek köszönhetően a hangok nem szóródnak szét a frontlapról és a doboz oldalairól, így pontosabban irányítottak, s ezzel együtt is nagyobb hangteret hoznak létre, mint a konvencionális csipogók esetében. Az egység textilmembránjának tömege mindössze 80 mg, kitérése pedig 0,0005 mm.
Az SA hangsugárzóktól megszokott elegáns, karcsú formához 400 Wattos csúcsteljesítmény párosul.
 
 
technical specifications
 
dimensions (WxHxD) cm: 18 x 122 x 35.5
recommended amplifier: min. 70 Watt
recommended placement: floor, 10-30 cm from the back wall
finish: white satin, high gloss black, ebony, black ash, cherry, maple
Power handling: 400 Watts
frequency range + / - 1.5 dB: 30-35.000 Hz
impedance: 4-8 ohms
 
 
( a hifipiac.hu oldalrol masoltam ki )

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Az Explorer és a Mantra 60 között kétszeres árklönbség van. Vajon hangzásban mekkora a differencia?


 
 
Nem keves! Epp multheten sikerult meghalgatnom az Expoler Mastert. Fantasztikus hangfal! Nehez igy leirni a kulonbseget, de sokkal dinamikusabb,precizebb, es gyors szep melyei vannak. Engem teljessen meggyozott es ha valaki ebben az arban gondolkodik hangfalat vasarolni, csak ajanlani tudom. Eleg sokat kellet varnom,hogy meg tudjam halgatni mert az uzlet ahova bejarok 2-3 hetig azon tanakodtak,hogy milyen szinu legyen a bemutato darabb. Kicsesszett norvegok:)))))))))
 
Vegul is mindegy ha van lehetoseged ra akkor mindenfelekeppen halgasd meg mert lehet ami nekem es masnak tetszik a te fuled ellent fog mondani:) A helyedben lemennek szegedre is es a Belanal is fulelnek egy keveset. Ott is vannak erdekesegek ebben az arkategoriaban. Sot meg olcsobban is tudsz nezni komoly hangfalakat.
 
Az Expoler Master egy nagyon jol megepitet hangfal es bizony sokkal dragabb hangfalakat maga moge utasit. Ha jol tudom kb 10 evig fejlesztette a System Audio. Volt munkalyuk benne rendessen de meg is lett a gyumolcse:)))))

Avatar
NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2009.03.07., szomb. 14:40
Értékelés: 98

System Audio

Hozzászólás Szerző: NTX »



Ha az 1750-esben gondolkodol, akkor halgasd meg a Mantra 60-at is ha van lehetoseged ra. Nekem kellemes csalodast okozott a Mantra 60 csak ajanlani tudom. Dehat mivel nem egy fulunk van,lehet neked az 1750-es jobban fog tetszeni. Ezt nem tudhatjuk.
 
Viszont erdekes mert a hifibolt az 1750-est 439 000 ezer forintert a Mantra 60-at pedig 460 000 ezer forintert arulja. Arban ahogy latom nem sok kulonbseg van ezert erdemes lenne meghalgatni mind a ket tipust szerintem:)


 
Az Explorer és a Mantra 60 között kétszeres árklönbség van. Vajon hangzásban mekkora a differencia?

Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Ebony szinben. Nekem nagyon tetszik igy:))) Mi a velemenyetek?


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Othoni kornyezetben vagy kialitason.


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


Egy kep az Expoler Masterrol. Nagyon szep kis doboz:)))


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

System Audio

Hozzászólás Szerző: dotn72 »


 
Gratula a kivalo hangfalhoz:) Kivancsi lennek,hogy muzsikal. En eddig a Mantra 60 hallodtam es tobbszor is bementem az uzletbe halgatozni aminek az lett a vege,hogy megvettem. Nem birtam megalni.))) Most van egy Cabasse Samoa MT4 amit itt vettem Theo forumtarsunktol,es a Mantra 60. A topp hangfaljukat az Expoler Mastert meg nem sikerult megfulelnem, de valoszinu kivalo hangja lehet. Kicsit felek meghalgatni mert ahogy ismerem magam eladom a Mantra 60 es Expoler Master lesz belole. Pedig egy-ket honapal ezelott teljessen mas terveim voltak hangfalvasarlas teren. A halgatozasnak ez az atka. Hehe:))))
 
SA Ranger, pop-rockon nálam is ez zenél!


Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

System Audio

Hozzászólás Szerző: diy_mu »

amíg nem hallottam SA hangfalakat addig nem akartam elhinni,hogy akkora hang van azokban a dobozokban

Avatar
yura
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.04.04., szomb. 00:53
Értékelés: 62

System Audio

Hozzászólás Szerző: yura »


SA Ranger, pop-rockon nálam is ez zenél!

Dolgozó: Audiolab M-DAC Mini DSD DAC - Genelec 8020A - Genelec F One
Nappali: Auralic Vega G1 - Primare Pre32 - 2x Primare A34.2 - Antony Gallo Nucleus Reference 3

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”