Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mordaunt-Short

szeremej
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.03.08., kedd 12:12
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szatymaz

Re: Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: szeremej »

Az előzőhöz kiegészítés...
A fórum több órás OLVASÁSA meg is hozta a kisebb hibák(elcsúszás, basszus) kiküszöbölését. Ezúton is kösz mindenkinek a sok karakter leütését!
Hangfal kábel csere. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Egyszerű, olcsó kábel. Canare. Pont annyi basszust adott, ami kell. Az elcsúszást azonnal kontrollálta. Még igazán be sincs járatva. A hangsugárzó egyből megmutatta a rendszerem gyengeségeit..A részletezés persze tovább nőtt, néhol már kicsit zavaró is(Diana Krall nyálcsucsogása az érzelmes lassú számoknál... :D ) És persze a digitális anyagok(Flac-flac) közötti különbség is nagyon hallható lett...sajnos...

szeremej
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.03.08., kedd 12:12
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szatymaz

Re: Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: szeremej »

Aki ilyen hangfal vásárlásán gondolkodik, annak néhány tapasztalat:
-Nagyon sok járatás kell neki, de megéri! Nem irreális a 300 óra. És utána is kell legalább 1óra, mire életre kel. Talán az aluminium membránok miatt... Nekem van egy 509c center, és mostmár Mezzo 2-is. Igazi angol hangzású, a részletek kiválóak! Nagyon pontos, gyors, és az énekhang remek. A basszus nem bontja le a vakolatot, de ami van, az nagyon megfogott, és persze szintén precíz. A szinpadképe nagyon szellős, könnyed. A dinamikus középtartomány, ami nekem kellett, maradéktalanul jelen van, még alacsony hangerőn is, ahol a részletezés sem veszik el. Nem is értem miért nem keresík annyira itthon, használtan is alig lehet hozzájutni...A hivatalos tesztekben nem zengenek róla ódákat, én is csak külföldi fórumok magánvéleményei alapján próbáltam ki. Egyátalán nem bántam meg! A magasba húzó erősítőkkel állítólag nem barátkozik. Nekem a H/K-val jó páros...Zenei stílusban mindenevő, ahogy én is. A klasszikus zenén meglepődtem. Nagyon valósághű. Egyelőre egy hibát találtam. Nagyon magas hangerőn(0dB) elcsúszik, persze ez lehet a nem megfelelő akusztikus környezet hatása is(16m2). Magyarországi forgalmazót nem is találtam, ha véletlen újat akarnék venni...

Reverb
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.06.17., hétf. 21:29
Értékelés: 18

Re: Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: Reverb »

Sziasztok!
Egy barátomat sikerült megfertőznöm a jó hang keresésének remény(telen)ségével, melynek keretében egy második (álló) hangfalat szeretett volna beállítani. én pedig az angol vonalat forszíroztam nála, mert tapasztalatom alapján ezek tonális hangképei váltak be, nyűgöztek le korábban. A választás végül egy közepes állapotú MS (Mordaunt Short) 206-os kétutas álló párosra esett, főként anyagi kötöttségek okán. Nálam van ideiglenesen elhelyezve, amíg várja a hozzá megrendelt vintage erősítőt. Kétnapos teszten vagyok túl, a saját álló és monitor sugárzóimmal végeztem hosszú összevetést eltérő zenei műfajokon.
A versenytársak: B&W 570; B&W V202, B&W Dm302, KEF Coda 2 és 7 és egy vintage Pioneer Cs-E320.
A hangforrás: Reloop RP - Ortofon OMB S-hangszedős lemezjátszó + Pioneer SA-610 vintage erősítő.
Az eredmény megdöbbentő lett. A győztes a beszámítással véletlenül hozzám került 1973-as retro Pioneer Cs-E320 kétutas zárt doboz lett, méghozzá végül utcafronttal.
Azért vagyok bajban, mert a 80-as években birtokolt vinnyogó japános hangdobozok korát egyszer már sikerült száműznöm, s most íme megint ott vagyok, hogy a "soha többé se" fogadalmam ellenére és a gyerekkori "Keravill-os" cuccokkal terhelt törzsfejlődésem után egy bakugrással megint visszaérkeztem oda, ahonnét elindultam...
Van valami kiút, vagy mentség, vagy így kell már meghaljak...?
Előre is köszi a véleményeket!

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »



"lenyomata" - azaz valamikor megnyomta, meghozza annyira, hogy maradando deformacio lett, nem rugalmas tartomanyban; vagy most is nyomja ?
 
en ilyentöl odzkodnek, kizartnak tartom, hogy a membran rezgeskepet ne befolyasolna - az persze felbontokepesseg-, rendszer- es fül-, erzekenysegfüggö, hogy hallatszik-e

 
Ha megnézed a robbantott ábrát akkor látni fogod hogy ezzel a csillag alakú elemmel rögzítik a csévét a membránhoz, ha gyártáskor ragasztáskor az automata gépsor nincs tökéletesen beállítva és nagyobb erővel nyomja oda akkor ilyen lesz

Avatar
sikitomi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 16:45
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: sikitomi »

Köszönöm a gyors válaszokat.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: avl2 »


"lenyomata" - azaz valamikor megnyomta, meghozza annyira, hogy maradando deformacio lett, nem rugalmas tartomanyban; vagy most is nyomja ?
 
en ilyentöl odzkodnek, kizartnak tartom, hogy a membran rezgeskepet ne befolyasolna - az persze felbontokepesseg-, rendszer- es fül-, erzekenysegfüggö, hogy hallatszik-e

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


A képen látható fekete csillag alakú műanyag elem lenyomatát látod, a hangban nem lesz jelentősége, csak esztétikai hiba.Nem mindegyik ilyen, ez csak a gyártón múlik hogy mennyire figyel oda a gyártáskor.


Avatar
sikitomi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 16:45
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: sikitomi »


Sziasztok!
 
Egy ideje keresek már MS Avant 905i centert. Jó pár hirdetés képein látok kitüremkedést a membránon. 
Szerintetek mi lehet ez, befolyásolhatja-e a hangzást? 
 


Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Olvasgattam még egy kicsit...ezer óra bejáratás?? Mégsem kell.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Most vannak akciós szettek pl. itt is. Mordaunt Short Carnival hangfalszettből ha valaki ilyenben gondolkodik és nem kell neki a nagyobbik háttér (2-es) és a center (5c), akkor azt esetleg átvenném tőle.

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: macika69 »


Meglepő a 20cm-es eredmény, de tudom, hogy a szobaakusztika nagyon sokat számít.Tüskézést, és homok töltést is próbáltad?
Tapasztalataim szerint jól megmutatják az elektronikák, kábelek és egyébb kiegészítők hatását is. Türelemmel jól hangolhatók, és szerethető dobozok a Mordaunt-Short-ok.

Igazából nem is a fal van mögötte, hanem szekrénysor. Ettől van kb 20-25 cm-re. Nekem előtte a polc sugárzója volt az Avant 902i. Nem egy rossz hangfal az sem, de nekem a mély tartomány hiányzott. Pont kapóra jött az Avant 914i Marantz elektronikám van. Elvileg a kettő szereti egymást. A homokon már gondolkodtam, de leírást róla még nem sikerült találnom. De bavallom volt egy 20 cm-es SUB-om a 902i-hez, de a 914i szerintem megveri a SUB-ot (is). Megjegyzem nem vagyok SUB rajongó pláne Hi-Fi-ben nem. Igaz házi mozim nincs, de nem is tervezem. Mindezek mellett valóban nem rossz hangfalak a Mordaunt-Short-ok :taps:

Avatar
puszedli67
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.02.22., hétf. 20:54
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: puszedli67 »


Meglepő a 20cm-es eredmény, de tudom, hogy a szobaakusztika nagyon sokat számít.
Tüskézést, és homok töltést is próbáltad?
Tapasztalataim szerint jól megmutatják az elektronikák, kábelek és egyébb kiegészítők hatását is. Türelemmel jól hangolhatók, és szerethető dobozok a Mordaunt-Short-ok.

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: macika69 »


Köszönöm!
Történt változtatás? Tapasztalat?

Köszi az érdeklődést, de még nem volt időm foglalkozni a témával.

Azóta már volt időm némileg foglalkozni az elhelyezéssel. Én azt vettem észre, hogy nálam kb 20 cm távolságra a hátsófaltól érzi jól magát (MS914i)

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: macika69 »


Köszönöm!
Történt változtatás? Tapasztalat?

Köszi az érdeklődést, de még nem volt időm foglalkozni a témával.

Avatar
puszedli67
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.02.22., hétf. 20:54
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: puszedli67 »


Köszönöm!
Történt változtatás? Tapasztalat?

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: macika69 »

Köszönöm!

Avatar
puszedli67
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.02.22., hétf. 20:54
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: puszedli67 »


Érdeklődni szeretnék. Nekem egy MS 914i hangfalam van. Te tüskével vagy anélkül használtad?
Tüskével, de részletesebben a hirdetésemben válaszoltam, mert ott olvastam előbb a kérdést.

Avatar
macika69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.01.31., szomb. 12:31
Értékelés: 5

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: macika69 »

Érdeklődni szeretnék. Nekem egy MS 914i hangfalam van. Te tüskével vagy anélkül használtad?

Avatar
puszedli67
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.02.22., hétf. 20:54
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: puszedli67 »


Nekem 906 dobozaim vannak, és hosszú ideig használtam őket megelégedéssel. Igaz néhány trükköt is bevetettem, amit az éppen aktuális hírdetésemben is leírtam. Megjegyzem, ezek egy része gyári ajánlás volt a gyártó honlapján, amíg gyártották a dobozokat.
Sokat kisérleteztem a rendszeremmel is: kábelek, alátétek stb. Meglepő, de a dobozok kivállóan közvetítettek minden változást.
Az ismerőseim segítségével jóval drágább dobozokkal (200-400eFt új ár) is összehasonlítottuk, részben a saját rendszeremben is. Tudom sokan nem hiszik, de tulajdonosok szerint is, simán kritizálta ezeket a dobozokat. Ez nem azt jelenti, hogy jobb lett volna tőlük. Viszont azoktól a dobozoktól elvártam volna, hogy lemossák a 906-ost, de ez nem történt meg. Történt viszont, hogy többeket a renszerük finomítására ösztönzött. Egy jó példa volt erre egy Dynaudio 52SE esete, ami mostanra jól szól, de ehhez sok munka vezetett.
Nálam sztereóban szóltak a 906-sok, 18m2-en, a falaktól kb 50cm távolsággal.
A hagja gors, pontos, élénk, jó térrel, a basszus is jó, csak nagyon nagy hangerőn érezni egy kicsit a hiányt, illetve az "eröködést", de ilyenkor a szomszédok perceken belül helyre teszik a dolgot, a családról már nem is beszélve. A számomra kellemes hangerővel nem voltak problémáim.
Sajnos kevesen hallották ezeket a dobozokat, és még kevesebb ember fordított rá időt és energiát, hogy jól instalálja őket. Így nincs is jó hírük nálunk, pedig máshol, nem csak az angol sajtóban, igen elismert márka.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Kezd észhez térni. Pedig nagyon el voltam kenődve, mikor megérkezett.
907-et lehet újonnan venni?
mi az a Declaration?
képet tudsz róla készíteni?
 
kell neki idő (de hogy mennyi? passsz), bár én csak mozira használtam. ezért nem írtam inkább semmit.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Sziasztok!
 
Nekem van egy pár MS 904-esem, melyeket egy másodrendszerben használok. Szerintem a kért pénzért cserébe a Mordaunt-Short nagyon jó hang és megmunkálási minőséget kínál.
 
Az egyik barátomnak pedig MS 902/904 Avant ill. 905C Avant dobozokból álló rendszere van és az is teljesen rendben van. Nekem pl. a hasonló árú Wharfedale Diamond 9-től jobban tetszenek, de ez már egyéni ízlés kérdése.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Mér' van ez ennyire lent?
a topik "pörgéséből" leszűrhetnél néhány tanulságot
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: Ultegra »

Kezd észhez térni. Pedig nagyon el voltam kenődve, mikor megérkezett.

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Mordaunt-Short

Hozzászólás Szerző: Ultegra »

Mér' van ez ennyire lent? MS sub felhasználók: kb. mennyi idő alatt sikerült bejáratni a szűz ládát?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”