Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Rácz@vw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2020.10.15., csüt. 09:03
Értékelés: 36
Tartózkodási hely: Rácalmás

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: Rácz@vw »

Hoztak egyet kipróbálni ... össze raktuk . Magas semmi, tér semmi . Dübörgő volt , kellemetlen hang. Vmi 6 ezres szériás volt. Szívesen látlak ha lesz időd , megmutatom. Van itt több erősítő is...

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Tannoy Prestige Turnberry Gold Reference

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Rácz@vw írta:
2020.11.08., vas. 17:59
Üdv , nálam nagyon kicsi (18nm ) szól egy ennél nagyobb ... ( 200 l doboz) szerintem kell az a bizonyos háromszög távolság .2.5 m legyen a két doboz között minimum. A jó kábel , erősítő ... elengedhetetlen ezekhez. Tudja az árát csak ki kell szolgálni - és nem biztos hogy Mcintosh t kell venni ...( tapaszalat )
Ha bármi kérdésed van nyugodtan hívj
06209134068
Ezt a Mekis dolgot kifejtenéd? Semmi provokáció, tényleg kíváncsi vagyok. Csak mert elég klasszikus párosításnak számít. Tannoy-McIntosh.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
megott
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 13:29
Értékelés: 1

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: megott »

Nem egy igazi Tannoy, spórolós anyaghasználat és kivitelezés, bár még így is lemossa a Jamokat!

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

A Tannoy Mercury szériáról kérnék véleményeket, pro és kontra! JamoS606 helyett, 24nm-re, Marantz SR7005 után!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

omcar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.10.02., szer. 01:47
Értékelés: 5

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: omcar »

rvm12i írta:
2020.03.01., vas. 08:08
Sziasztok,

Tud valaki arról, hogy lenne Magyarországon olyen bemutató terem, ahol a Prestige vagy Legacy szériából lehet meghallgatni demo példányokat?

Köszönöm


Nálam

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: -CB- »

HPD 315-össel szerelt Cheviot méretnél kicsit nagyobb (90 literes) ládának mekkora lehet az optimális szoba? A gyár nagyobb szobákba ajánlja, nálam 35 m2-en szépen szól, de szerintem kicsit nagyobb szobában még jobb lenne. Az előző tulajok 20-25 négyzetméteren hallgatták, az egyértelműen kevés volt.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

d.janos írta:
2020.05.04., hétf. 17:22
dixie-chicken írta:
2020.05.04., hétf. 16:57
hallgasd meg ha tudod,végül is nem téli szekrényeket kell cipelni esetleg ide-oda..a Mission egy kicsit más irányvonalat képviselt,mint a Tannoy,igy alapjáraton,sztem..hagyd az újságos véleményeket,Te füled,Te pénzed,Te rendszered,Te élvezeted...

;)

Igaz beszéd. Nem is nagy, nem is drága. Így lesz, ahogy találok egy jó állapotút meghallgatom itthon.
A D700 S2 dobozaid, ha jól látom örök darabok lettek, gyönyörűek, remélem nem baj, ha picit irigykedek :rolleyes: :smile32:
köszi,semmi gond..igen elvagyunk már vagy 14-15 éve,nem tagadom hogy voltak felefele lépegetési ötletek (Arden,SRM15X,Classic monitor stb)..de elszabudult az árgepezet,igy kéz a kézben elvagyunk,tovább :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: d.janos »

dixie-chicken írta:
2020.05.04., hétf. 16:57
hallgasd meg ha tudod,végül is nem téli szekrényeket kell cipelni esetleg ide-oda..a Mission egy kicsit más irányvonalat képviselt,mint a Tannoy,igy alapjáraton,sztem..hagyd az újságos véleményeket,Te füled,Te pénzed,Te rendszered,Te élvezeted...

;)

Igaz beszéd. Nem is nagy, nem is drága. Így lesz, ahogy találok egy jó állapotút meghallgatom itthon.
A D700 S2 dobozaid, ha jól látom örök darabok lettek, gyönyörűek, remélem nem baj, ha picit irigykedek :rolleyes: :smile32:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

d.janos írta:
2020.05.04., hétf. 16:09
dixie-chicken írta:
2020.05.04., hétf. 13:19
d.janos írta:
2020.05.04., hétf. 10:38
Érdekelne a saját rendszerben történő tapasztalatotok Tannoy M1 és Tannoy M2 okán.
Mi szól az egyik, mi a másik mellett ? Hogyan lehet a hangjukat jellemezni ? Kösz.
Tannoy.jpgTannoy M.jpg
M1-sünk volt fiam rendszerében,7-8 évig Rotel 920 és HK640-el,olyan "asztali rendszerben,számitógéphez"..nem az a féle hang amely riválkodó,és felhivja a figyelmet magára,visszafogott nem "fröcsköllős" hang ( a pofádba)..ha szereted a dús,sok,öblös mélyhangokat,kerüld ki nagy ívben... ;)

Köszi dixie-chicken. Nekem volt M2-m annak ismerem a hangját, hozzá való erősítővel zenére lehet bírni, de érdektelen, lapos hangot is ki lehet hozni belőlük, ha nem volt meg a szinergia.
Az M1 anno 20-25 éve egy Mission 700-assal volt számomra választási alap, akkor a Mission mellett döntöttem, azóta is kíváncsi vagyok milyen lehetett volna az M1 és hogy miért is kapott bestbuy-t a Tannoy és recommended-et a Mission az akkori magyar HiFi Choice-ban. A kíváncsiság hajt első sorban, de el is vagyok bizonytalanodva, mert az utána következő MX1 meg MX2-ről talán jobb véleménnyel voltak. A zene, a dallamkövetés, a hangszerek hangja, a természetes megszólalás az irány, fontos, hogy kiegyenlített legyen a hangja.
hallgasd meg ha tudod,végül is nem téli szekrényeket kell cipelni esetleg ide-oda..a Mission egy kicsit más irányvonalat képviselt,mint a Tannoy,igy alapjáraton,sztem..hagyd az újságos véleményeket,Te füled,Te pénzed,Te rendszered,Te élvezeted...

;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: d.janos »

dixie-chicken írta:
2020.05.04., hétf. 13:19
d.janos írta:
2020.05.04., hétf. 10:38
Érdekelne a saját rendszerben történő tapasztalatotok Tannoy M1 és Tannoy M2 okán.
Mi szól az egyik, mi a másik mellett ? Hogyan lehet a hangjukat jellemezni ? Kösz.
Tannoy.jpgTannoy M.jpg
M1-sünk volt fiam rendszerében,7-8 évig Rotel 920 és HK640-el,olyan "asztali rendszerben,számitógéphez"..nem az a féle hang amely riválkodó,és felhivja a figyelmet magára,visszafogott nem "fröcsköllős" hang ( a pofádba)..ha szereted a dús,sok,öblös mélyhangokat,kerüld ki nagy ívben... ;)

Köszi dixie-chicken. Nekem volt M2-m annak ismerem a hangját, hozzá való erősítővel zenére lehet bírni, de érdektelen, lapos hangot is ki lehet hozni belőlük, ha nem volt meg a szinergia.
Az M1 anno 20-25 éve egy Mission 700-assal volt számomra választási alap, akkor a Mission mellett döntöttem, azóta is kíváncsi vagyok milyen lehetett volna az M1 és hogy miért is kapott bestbuy-t a Tannoy és recommended-et a Mission az akkori magyar HiFi Choice-ban. A kíváncsiság hajt első sorban, de el is vagyok bizonytalanodva, mert az utána következő MX1 meg MX2-ről talán jobb véleménnyel voltak. A zene, a dallamkövetés, a hangszerek hangja, a természetes megszólalás az irány, fontos, hogy kiegyenlített legyen a hangja.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

d.janos írta:
2020.05.04., hétf. 10:38
Érdekelne a saját rendszerben történő tapasztalatotok Tannoy M1 és Tannoy M2 okán.
Mi szól az egyik, mi a másik mellett ? Hogyan lehet a hangjukat jellemezni ? Kösz.

Tannoy.jpg

Tannoy M.jpg
M1-sünk volt fiam rendszerében,7-8 évig Rotel 920 és HK640-el,olyan "asztali rendszerben,számitógéphez"..nem az a féle hang amely riválkodó,és felhivja a figyelmet magára,visszafogott nem "fröcsköllős" hang ( a pofádba)..ha szereted a dús,sok,öblös mélyhangokat,kerüld ki nagy ívben... ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Érdekelne a saját rendszerben történő tapasztalatotok Tannoy M1 és Tannoy M2 okán.
Mi szól az egyik, mi a másik mellett ? Hogyan lehet a hangjukat jellemezni ? Kösz.
Tannoy.jpg
Tannoy.jpg (10.33 KiB) Megtekintve 2522 alkalommal
Tannoy M.jpg
Tannoy M.jpg (8.84 KiB) Megtekintve 2522 alkalommal
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Gondolkodóba estem, hogy design terén kicsit komolyítani kellene a Saturn S8-on.
Hamuszürke előlap és fekete oldal lapok helyett mondjuk valami komolyabbat.
Furnérozni nem akarok.
Felmerült bennem, hogy vagy festeni kellene vagy fóliázni vagy mindkettő.
Carbon 3D fólia az oldalakra és metálszürkére festett előlap?
Teljesen gyöngyház fehérre festett doboz?
Rózsafa gyökér fólia az oldalakra és zongoralakk feketére festett előlap?
Metálszürkére festett előlap és zebrafa fólia az oldalakra?
Ezek csak így hírtelen jött ötletek.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Thompi írta:
2020.04.21., kedd 15:43
Kerlek mindenkepp ird majd meg a vegeredmenyt :) kivancsi vagyok.
T
Oké, mindenképp leírom mi változott hangzás terén és milyen alkatrész mire lett cserélve.
Képet majd töltök fel. Sajnos a jelenlegi helyzet miatt elég komoly időket kell várni némely alkatrésze. :(
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Kerlek mindenkepp ird majd meg a vegeredmenyt :) kivancsi vagyok.
T

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Amatőr61 írta:
2020.04.15., szer. 22:39
Én a tekercseket nem cserélném - elég jók azok, amik benne vannak.
Ellenben a kerámia ellenállásokat (főleg a dóm ágában levőt) 10W Superes vagy 10W MOX (mindkettő kapható a Hangtechnika Kft-nél) ellenállásokra cserélném.
A teljes belső vezetékezést egységesen Jantzen 1x1,3mm2 kábellel oldanám meg.
Az elektrolit kondenzátor a mély ágában van, akár maradhat is.
Viszont a dóm előtt lévő 2,4µF értékű kondenzátort 2 db, Standard Z-Cap kondenzátor 1,20µF kondi párhuzamomba kötésével váltanám ki. Ha van rá keret, akkor 1 db Standard Z-Cap kondenzátor 2,20µF (796 Ft) + 1 db Superior Z-Cap kondenzátor 0,22µF (2974 Ft) párhuzamba kötve.
Hangfal alá én az Ethosz Audio által forgalmazott kerámia golyós szettet ajánlanám: http://www.ethoszaudio.hu/arlista.html
Hangfal lábak készülőben. Kerámia csapágygolyós megoldás lesz.

Tekercsek légmagosra lesznek cserélve. Az egyik pár megvan már. Mundorf lesz.

Caddock ellenállások lesznek, nemsokára érkeznek. Jobbak.

A mélynek és a középnek jobb a "combosabb" vezeték, ezért lesz a magas kivételével minden a vastagabb.

Kondenzátor terén Ampohm lesz, nemsokára érkezik.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Tekercsek terén rézfóliát néztem a Hangtechnikánál. A Tekercsek ellenállása között van különbség, meg ez álltál az árban is (nem is csekély).
Belső vezetékezésre Jantzen ezüst-réz 2,5-est az aljzat és a hangváltó közé, továbbá a mélyhez és a középhez. A magashoz 1,3-mast.
Forrasztó ónból ezüst tartalmú Mundorf-om van.
Hangfal láb terén jó kérdés mi lenne jó?
[/quote]




Én a tekercseket nem cserélném - elég jók azok, amik benne vannak.
Ellenben a kerámia ellenállásokat (főleg a dóm ágában levőt) 10W Superes vagy 10W MOX (mindkettő kapható a Hangtechnika Kft-nél) ellenállásokra cserélném.
A teljes belső vezetékezést egységesen Jantzen 1x1,3mm2 kábellel oldanám meg.
Az elektrolit kondenzátor a mély ágában van, akár maradhat is.
Viszont a dóm előtt lévő 2,4µF értékű kondenzátort 2 db, Standard Z-Cap kondenzátor 1,20µF kondi párhuzamomba kötésével váltanám ki. Ha van rá keret, akkor 1 db Standard Z-Cap kondenzátor 2,20µF (796 Ft) + 1 db Superior Z-Cap kondenzátor 0,22µF (2974 Ft) párhuzamba kötve.
Hangfal alá én az Ethosz Audio által forgalmazott kerámia golyós szettet ajánlanám: http://www.ethoszaudio.hu/arlista.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amatőr61 2020.04.15., szer. 22:42-kor.

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Palm írta:
2020.04.13., hétf. 21:37
Thompi írta:
2020.04.13., hétf. 19:18
Szia,
...
Kösz!
Ha lúd, akkor legyen kövér. :D
...

Üdv.!

Talán itt is érdemes szétnézni:
https://www.hificollective.co.uk/
Újratervezés

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Thompi írta:
2020.04.13., hétf. 19:18
Szia,
Ennek en is nekifutottam egyszer.
Javaslom hogy ugy indulj el hogy van a fejedben egy osszeg es abbol a legtobbet akarod kihozni.
https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... rior-z-cap
Itt kezdheted a kalkulalast :)
Folia kondi/elektrolit mindenkepp cseres. (itt akar egy kondira elkoltheted a hangfal arat) Ha nagyon komolyan veszed megkerheted oket hatha parban adjak osszevalogatva (megmernek 10db ot es ketto legkozelebbit adjak oda)
En a hangfalad arahoz a standard z-cap ot ajanlanam (nem a superiort). A tekercs csereje nem 'utne' akkorat mint a kondik (foleg hogy ezek ahogy latom legmagosak).
Ellenallast ugyanitt talasz. (azok viszont idovel nem 'kopnak' mind ahogy a kondik kiszaradnak) Itt max a turessel tudsz jatszani hogy pontosabbat veszel.

Osszekoto kabeleket en a Kacsa audioban neztem- ott vannak jok. Az mindenkepp ajanlott. (magas fele ezust/ezustozott - penztarca fuggo) (kabeleket egyszerre vagd, pontosan ugyanakkorara a ket dobozban)

Szerintem a terminalod savazd meg kicsit es jo az. Arra sok penzt nem fustolnek el (de ez az en velemenyem)
Valamint jo forrasztoon legyen :) (ezust tartalmut kapsz a kacsa audioban)

sok sikert! Ami nagyot fog utni az a magasak ujra elokerulnek a dobozbol (sot meg az ujkori allapotra is ravernek ;) )
Kösz!
Ha lúd, akkor legyen kövér. :D
Az aljzathoz az új aranyozott banán aljzatok már megvannak (Kácsa). Az alu lapot nemsokára csinálom és porfestetem.
20W-os ellenállásból csak kerámia van a Hangtechnikánál. Komolyabb kellene. Hol tudnék venni?
A Jantzen Superior Z Cap nem túlzás? Ezt úgy értem, hogy a Standard Z Cap-hoz képest tud pluszt nyújtani hang terén a hangfal tükrében? Tehát van-e értelme?
Kondenzátor terén a Mundorf M Cap Classic 250 vagy 400 szériára gondoltam. Jó kérdés, hogy azt hol tudnék venni?

Kép

Bár az M Cap Evo Oil még nem olyan vészes:

Kép

Tekercsek terén rézfóliát néztem a Hangtechnikánál. A Tekercsek ellenállása között van különbség, meg ez álltál az árban is (nem is csekély).
Belső vezetékezésre Jantzen ezüst-réz 2,5-est az aljzat és a hangváltó közé, továbbá a mélyhez és a középhez. A magashoz 1,3-mast.
Forrasztó ónból ezüst tartalmú Mundorf-om van.
Hangfal láb terén jó kérdés mi lenne jó?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Szia,
Ennek en is nekifutottam egyszer.
Javaslom hogy ugy indulj el hogy van a fejedben egy osszeg es abbol a legtobbet akarod kihozni.
https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... rior-z-cap
Itt kezdheted a kalkulalast :)
Folia kondi/elektrolit mindenkepp cseres. (itt akar egy kondira elkoltheted a hangfal arat) Ha nagyon komolyan veszed megkerheted oket hatha parban adjak osszevalogatva (megmernek 10db ot es ketto legkozelebbit adjak oda)
En a hangfalad arahoz a standard z-cap ot ajanlanam (nem a superiort). A tekercs csereje nem 'utne' akkorat mint a kondik (foleg hogy ezek ahogy latom legmagosak).
Ellenallast ugyanitt talasz. (azok viszont idovel nem 'kopnak' mind ahogy a kondik kiszaradnak) Itt max a turessel tudsz jatszani hogy pontosabbat veszel.

Osszekoto kabeleket en a Kacsa audioban neztem- ott vannak jok. Az mindenkepp ajanlott. (magas fele ezust/ezustozott - penztarca fuggo) (kabeleket egyszerre vagd, pontosan ugyanakkorara a ket dobozban)

Szerintem a terminalod savazd meg kicsit es jo az. Arra sok penzt nem fustolnek el (de ez az en velemenyem)
Valamint jo forrasztoon legyen :) (ezust tartalmut kapsz a kacsa audioban)

sok sikert! Ami nagyot fog utni az a magasak ujra elokerulnek a dobozbol (sot meg az ujkori allapotra is ravernek ;) )

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Palm »

Tannoy Saturn S8 hangfalhoz tuning ötletek?
Kondik, tekercsek, ellenállások, belső kábelezés, csillapító anyag, banán aljzat cseréje? Belső bitumenes lapozás?
Konkrét alkatrészek?
Az adott alkatrészek hol beszerezhetők (melyik cégnél)?

Hangváltó alkatrészei:

Kondenzátorok:
1db 30uF 100V
1db 2,4uF 250V

Ellenállások:
1db 10W 2.2 Ohm JB
1db 20W 5.6 Ohm JB

Tekercsek:
1db 1.0 mH (gondolom azért 1.0, hogy alacsony tűrésű)
1db 4 mH

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5713
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Thompi írta:
2020.03.25., szer. 13:23
Koszi!
Felhivogatom oket... BaSys t en is neztem.

Eladni: felesegemnek eladni hogy ha most nem lesz ilyenunk akkor mindket kutyank koronas lesz... es azt nem akarja senki :D ugyhogy hangfalra van szukseg.

Nem viccelek ha azt mondom hogy 8 eve tervezek venni vmit...
kihagytam eletem lehetoseget amikor 2014 ben svajcban eltunk es felkerult egy par B&W803 D2 akkor 2000chf ert ami kb 500k HUF volt. Mert akkor aznap nem volt idom elbumlizni Zurich bol Genfbe. :smile51:
Lemaradtam XT 8F rol is itt regebben,. Most megint van fent egy par (amit mar osszel is neztem :) ) de a szine felesegemnek nem tetszik.
Nem mondom hogy egy liga a 803D2 vel de nem is osszehasonlithato szerintem. Egyreszt mas arkategoria masreszt teljesen mas hangzasvilag. Ugyhogy most azon vagyok hogy felhajtsak egy par feheret... :)
Így már értem az "otthon eladás"-t...az biztos, hogy nem lesz egyszerű dolgod, itt Angliában is csak egy helyen találtam, az Audioaffair-nél, Ł2539-ért (egyébként itt ez Ł140-es felárral megy a tölgy vagy dió furnérosokhoz képest.)
https://www.audioaffair.co.uk/tannoy-re ... SUQAvD_BwE
Sok sikert!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Koszi!
Felhivogatom oket... BaSys t en is neztem.

Eladni: felesegemnek eladni hogy ha most nem lesz ilyenunk akkor mindket kutyank koronas lesz... es azt nem akarja senki :D ugyhogy hangfalra van szukseg.

Nem viccelek ha azt mondom hogy 8 eve tervezek venni vmit...
kihagytam eletem lehetoseget amikor 2014 ben svajcban eltunk es felkerult egy par B&W803 D2 akkor 2000chf ert ami kb 500k HUF volt. Mert akkor aznap nem volt idom elbumlizni Zurich bol Genfbe. :smile51:
Lemaradtam XT 8F rol is itt regebben,. Most megint van fent egy par (amit mar osszel is neztem :) ) de a szine felesegemnek nem tetszik.
Nem mondom hogy egy liga a 803D2 vel de nem is osszehasonlithato szerintem. Egyreszt mas arkategoria masreszt teljesen mas hangzasvilag. Ugyhogy most azon vagyok hogy felhajtsak egy par feheret... :)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5713
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Thompi írta:
2020.03.25., szer. 09:43
Sziasztok,
Regota szeretnek egy XT 8F et de valami mindig kozbe jon. Most ugy nez ki eljott az ido. Nem talalok viszont arrol infot ki az importor... (hivatalos) Feher zongoralakk ban sehol nem talalom :( (ket furnerozott van mindenutt) otthon meg nem tudom sehogy eladni a furnerozottat...
Koszi
Több hivatalos magyar viszonteladó is van, de hogy ki az importőr?
Ha jól látom a Basys csak a Pro cuccaikat tartja, ahogyan többnyire a Muziker is:
https://www.basys.hu/pro-audio/loudspea ... l?brand=37
https://www.muziker.hu/tannoy

Home movie:https://homemovie.hu/gyartok/tannoy/

Egyébként ez most nem értem, te kinn szeretnél vásárolni és Mo-n eladni? Meg egyébként ha régóta keresel akkor miért akarod egyből eladni? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Tannoy

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Sziasztok,
Regota szeretnek egy XT 8F et de valami mindig kozbe jon. Most ugy nez ki eljott az ido. Nem talalok viszont arrol infot ki az importor... (hivatalos) Feher zongoralakk ban sehol nem talalom :( (ket furnerozott van mindenutt) otthon meg nem tudom sehogy eladni a furnerozottat...
Koszi

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”