Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


élvezem ami van és ha netalántán nyerek a lottón, cserélem az egészet.
Hi-fi-re

nem, komolyabb házimozira, ami sokunk itteni hifijét földbe tiporja.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Alapvetően a nem túlzásba vitt upgradeitisz túlélhető
Persze, nem halálos, sokáig elél vele az ember. De nem is gyógyítható...

Nem biztos, hogy betegség. Szerintem szép dolog:) Az ember élvezi is közben:)
Nem tudom már, ki fogalmazta meg, de nagyon tetszett. Az út rohadt hosszú, és lehet, hogy nincs vége, de a táj gyönyörű
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Alapvetően a nem túlzásba vitt upgradeitisz túlélhető
Persze, nem halálos, sokáig elél vele az ember. De nem is gyógyítható...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Van benne valami, de egy időn túl már nem kell a hibákra figyelned...amikor már nem mondod azt, hogy "Hú, de jól szól", hanem csak szól, és csak a zene van. Ezt kell elérni
Hááát...
Nem hiszek az olyan rendszerek hosszú távú létezésében, amiket a tulajuk ne akarna fejleszteni. Akkor már előbb az UFO-k és a földet tartó teknőcök...

Alapvetően a nem túlzásba vitt upgradeitisz túlélhető betegség, változik az ember is, változik az ízlés. Meglehetősen speciális volt a zenei ízlésem anno, ezt úgy-ahogy sikerült "kinőnöm", mostanság kezdek amolyan mindenvő lenni zeneileg, bár érdekes módon a "mainstream" zenék a mai napig nem tudnak meghatni. Van persze sok olyan slágerzene, ami számomra is sokáig és sokszor hallgatható, de valahogy mindig a különleges hatások és hangzások rabja voltam.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Pedig van ilyen. Ha elfogy a pénz:) Vagy gyerek születik
Ugyanmár! Akkor is akarsz fejleszteni, legfeljebb nem tudsz...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Van benne valami, de egy időn túl már nem kell a hibákra figyelned...amikor már nem mondod azt, hogy "Hú, de jól szól", hanem csak szól, és csak a zene van. Ezt kell elérni
Hááát...
Nem hiszek az olyan rendszerek hosszú távú létezésében, amiket a tulajuk ne akarna fejleszteni. Akkor már előbb az UFO-k és a földet tartó teknőcök...

Pedig van ilyen. Ha elfogy a pénz:) Vagy gyerek születik
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Van benne valami, de egy időn túl már nem kell a hibákra figyelned...amikor már nem mondod azt, hogy "Hú, de jól szól", hanem csak szól, és csak a zene van. Ezt kell elérni
Hááát...
Nem hiszek az olyan rendszerek hosszú távú létezésében, amiket a tulajuk ne akarna fejleszteni. Akkor már előbb az UFO-k és a földet tartó teknőcök...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


A zenét kell szeretni / hallgatni, nem a technikát.Ha jól számolom, olyan 8-10 évvel ezelőtt még egy Tesla NZC420-at használtam erősítőnek, egy nagyon alsó kat. JVC cd játékossal, azt is imádtam hallgatni.

Egyébként van egy fura ellenhatás is, amire a fejlesztgetéseim előtt nem számoltam. A tavaly ősszel nálam használatos primitív technikán (egy Kenwood mikrohifi a saját kis dobozkáival) persze semmi se szólt igazán nagyot, de valahogy minden elég jó volt. A 10 éve felvett kazi ugyanúgy elment, mint egy épphogy befogott agyontömörített FM adás.
 
Most meg ott tartok, hogy gyári CD-ket is szórtam már ki, mert zavar a felvételek lapossága, magnódecket talán ha háromszor kapcsoltam be három hónap alatt, a rádióadók közül zenét a Bartókon hallgatok max, de ott is az antenna reformján töröm a fejem.
 
Ó, boldog tudatlanság, megbocsájtó elnagyolás, hova lettetek!?
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün... 
nem inkább ahogy kigyün :kiraly:

Ami + ahogy, persze...
De nekem az első a fontosabbik. Talán ezért nem leszek sose igazi hifista...

Ne is legyél. Hallgatsz egy CD-t, megszólal a kedvenc számod és ezt észre sem veszed, mert még mindig a hibát keresed, pedig ez már a 8. track... Ja és kenyérre se lesz pénzed, mert a baromságod miatt, minden szar drága kábelt is kipróbáltál már, de még mindig nem jó, pedig már régóta éhezel.
 
Én nem szeretnék hifista lenni lenni, élvezem ami van és ha netalántán nyerek a lottón, cserélem az egészet.

ez jó volt Van benne valami, de egy időn túl már nem kell a hibákra figyelned...amikor már nem mondod azt, hogy "Hú, de jól szól", hanem csak szól, és csak a zene van. Ezt kell elérni:)
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Azon azért elcsodálkoztam,hogy szinte egyhelyről jön a hang,de mégis milyen részletgezdagon, és pozicionáltan tud szólni.
Azért tud ilyen könnyedén ilyeneket, mert pontszerű hangforrásként viselkedik. Az egész DC dolog ezért lett kitalálva!
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Tannoy

Hozzászólás Szerző: GTomi »


élvezem ami van és ha netalántán nyerek a lottón, cserélem az egészet.
Hi-fi-re
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
mrspock
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.07.13., szer. 05:24
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: mrspock »


Mostmár elég sokat járattam a DC1-eseimet.
Bár még rendes kábelt nemvettem,de így is nagyon elégedettvagyok vele.
Teljesen mindegy mi szól belőle,megbírkózik vele.
Szereti az akusztikuszenét,főleg a hegedű,azt írtójól adja.
A trance alapúak is brutálisan szólnak,igaz ritjkán hallgatok olyant.
Nagy hangerőn sem torzit(az már régen rosszlenne),sőt a mélyek akkor lesznek elemükben.Nem mintha kicsin nemvolna.Szinte az ágyam is megremeg,érezni a vibrációt a levegőben.
Ahogy járattam napról napra lehetett hallani a változást.
Ha mostkellene vennem dobozt ugyanezt venném.
Bár nemvolt olcsó,de símán megérte az árát.
A H/K-nal is jól kijön.
Igaz nem állványon vannak,hanem egyajtós fa szekrényeken ami úgy 65 cm magas,és mivel televan újsággal,kb 45-50 kg.Esélye nincs rezegni,aligbírom arrébvinni ha pakolok.A nagy 3 ajtós szekrényt szinte könyebb.
Bátran ajánlom aki szeerti a Tannoy hangzást,és a dualkoncentrikus megoldást.
Azon azért elcsodálkoztam,hogy szinte egyhelyről jön a hang,de mégis milyen részletgezdagon,és pozicionáltan tud szólni.

TV:Panasonic Px30 A/V:Harman/Kardon avr235
DVD:Philips dvp630 Cd:Technics SL-PG340 Center:Koda Sl601C
Front:Tannoy Sensys DC1Surr:Wharfedale H80-S30D
Sub:Wharfedale PC12+
 
A nem kiemeltek lecserélés alatt!

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün... 
nem inkább ahogy kigyün :kiraly:

Ami + ahogy, persze...
De nekem az első a fontosabbik. Talán ezért nem leszek sose igazi hifista...

Ne is legyél. Hallgatsz egy CD-t, megszólal a kedvenc számod és ezt észre sem veszed, mert még mindig a hibát keresed, pedig ez már a 8. track... Ja és kenyérre se lesz pénzed, mert a baromságod miatt, minden szar drága kábelt is kipróbáltál már, de még mindig nem jó, pedig már régóta éhezel.
 
Én nem szeretnék hifista lenni lenni, élvezem ami van és ha netalántán nyerek a lottón, cserélem az egészet.

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün... 
nem inkább ahogy kigyün :)

Ami + ahogy, persze...
De nekem az első a fontosabbik. Talán ezért nem leszek sose igazi hifista...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Tech.Spec. alapján az F2 a best buy, nincs mese. 
Hááát... Van egy sanda gyanum, hogy a driverek lényegében ugyanazok, csak az elnevezésükön finomított a marketingosztály. A crossover viszont tényleg tök más, nincs mese.
 
Az a helyzet, hogy tök igazad van: semmi értelme a speceket bújni. Hallgatni viszont arany!
 
A lényeg: most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün...

Pont ez a lényeg
A zenét kell szeretni / hallgatni, nem a technikát.
Ha jól számolom, olyan 8-10 évvel ezelőtt még egy Tesla NZC420-at használtam erősítőnek, egy nagyon alsó kat. JVC cd játékossal, azt is imádtam hallgatni.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Tannoy

Hozzászólás Szerző: GTomi »


most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün...
nem inkább ahogy kigyün :)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Tech.Spec. alapján az F2 a best buy, nincs mese. 
Hááát... Van egy sanda gyanum, hogy a driverek lényegében ugyanazok, csak az elnevezésükön finomított a marketingosztály. A crossover viszont tényleg tök más, nincs mese.
 
Az a helyzet, hogy tök igazad van: semmi értelme a speceket bújni. Hallgatni viszont arany!
 
A lényeg: most is szól az F2-esem, és szeretem, ami kigyün...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Találtam egy jó cikket az M2-ről: http://www.tnt-audio.com/casse/mercury2e.htmlAzt kell mondjam, minden egyes állítása 100% stimmol az F2-esemre is. Kitűnő tippjei vannak dobozhang ellen...
 
Amúgy sokadik ránézésre is csak 2 difit találok köztük: mások a hangszórókat rögzítő lemez "gyűrűk", és előre került a reflex nyílás (utóbbi nálam követelmény volt, mivel kénytelen vagyok közvetlenül falhoz tenni).

Érdekes, hogy a régebbi dobozok milyen gyorsan felszívódnak a neten... Anno, mikor vettem az M2-ket, még tele volt minden velük.. most meg alig találni valamit...
Különbség azért nem csak a külcsínben keresendő...
 
M2 :
 
Crossover frequency (description): 2.5kHz
Crossover type (description): 2nd order low pass. 2nd order high pass.
Bass driver (description): 165mm long throw paper cone
Tweeter (description): 25mm soft dome
 
F2 :
 
Crossover Frequency 2.8kHz (Bi-wireable)
Crossover Type 4th order acoustic linkwitz-riley
Low frequency 165mm (6.5") coated multi-fibre paper pulp cone
High frequency 25mm(1") Nitro-Urethane layer damped woven polyester dome, shielded neodymium magnet assembly
 
Tech.Spec. alapján az F2 a best buy, nincs mese.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Találtam egy jó cikket az M2-ről: http://www.tnt-audio.com/casse/mercury2e.html
Azt kell mondjam, minden egyes állítása 100% stimmol az F2-esemre is. Kitűnő tippjei vannak dobozhang ellen...
 
Amúgy sokadik ránézésre is csak 2 difit találok köztük: mások a hangszórókat rögzítő lemez "gyűrűk", és előre került a reflex nyílás (utóbbi nálam követelmény volt, mivel kénytelen vagyok közvetlenül falhoz tenni).
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


A hifibarlangban is mondták, hogy inkább a kis quad-nak lehet ellenfele, de nekem az otthoni M2 karakterével kellett összehasonlítanom. A 637 addigra már kótyavetye áldozata lett... 2 hétig nem kellett senkinek, aztán meg jól eladtam erősen áron alul... bezzeg utána, beindult a hotline...  


Pár dolog:
- Más térben, más cuccal hajtva nagyon más a hang, szóval annak sok értelme nincs, hogy az otthon bekötött M2-t viszonyítsd a barlangi F2-höz.
 
- A bejáratás tényleg nagyon számít! Legalábbis az én F2-m rengeteget javult tőle.
 
- Én sajna úgy jártam, hogy szinte akaratomon kívül csináltam egy Quad 11L kontra F2 tesztet, mert hogy az volt épp bekötve, amikor kikértem az F2-t... Az az igazság, hogy ha 130eFt-tal megyek neki a vásárlásnak 50 helyett, most talán nem lennék e nemes klubban (vagy a DC1). De nem így esett...
 
Amúgy mennyiért adtad el végül a régi falakat, ha nem titok?

Nem titok, 80K-ért ment el, meglehetősen elkapkodott lépés volt...
 
Az összehasonlításnak volt azért némi értelme, mert a különbség természetesen itthon is előjött. Igyekeztem objektíven vizsgálni, megéri-e a hangban nyújtott különbség az anyagi oldalt nézve. Eddig úgy tűnik bőven megérte. Egy régebbi házimozi show-n hallottam az eyris szériát, akkor még talán nem volt belőle DC változat, hát az valahogy akkor és ott nagyon nem fogott meg. Tekintve, hogy szerettem volna DC-s hangfalat, más nem nagyon maradt a pénztárcám vonzáskörzetében. A saturn már kifutott, a definition dettó, meg aztán ez már nem az én súlycsoportom.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


A hifibarlangban is mondták, hogy inkább a kis quad-nak lehet ellenfele, de nekem az otthoni M2 karakterével kellett összehasonlítanom. A 637 addigra már kótyavetye áldozata lett... 2 hétig nem kellett senkinek, aztán meg jól eladtam erősen áron alul... bezzeg utána, beindult a hotline...  


Pár dolog:
- Más térben, más cuccal hajtva nagyon más a hang, szóval annak sok értelme nincs, hogy az otthon bekötött M2-t viszonyítsd a barlangi F2-höz.
 
- A bejáratás tényleg nagyon számít! Legalábbis az én F2-m rengeteget javult tőle.
 
- Én sajna úgy jártam, hogy szinte akaratomon kívül csináltam egy Quad 11L kontra F2 tesztet, mert hogy az volt épp bekötve, amikor kikértem az F2-t... Az az igazság, hogy ha 130eFt-tal megyek neki a vásárlásnak 50 helyett, most talán nem lennék e nemes klubban (vagy a DC1). De nem így esett...
 
Amúgy mennyiért adtad el végül a régi falakat, ha nem titok?
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Csak a paraméterek alapján nem biztos, hogy a DC1-et vettem volna meg. Van még itthon M2-es Tannoyom is, de a hifibarlangban már nem volt mx-m2 se, hogy összevessem őket, így a Fusion 2 volt az áldozati bárány, akivel meg kellett meccseltetnem a DC1-et.
Azt hiszem, erre mondják, hogy DC1-et akartál venni és kész.
Szerencsétlen F2-nek persze hogy semmi esélye nem volt: kisebb, könnyebb, gyengébbek a driverjei, lentebbi széria, laza 2,5-ös árszorzó márkán belül...
 
Abban a boltban a méltó ellenfél a Quad 12L lehetett volna maximum. Egy olyan összevetés tényleg érdekelne...

Van benne valami... Meg aztán nem kicsit lettem Dual-Concentric fan az elmúlt években...
 
A hifibarlangban is mondták, hogy inkább a kis quad-nak lehet ellenfele, de nekem az otthoni M2 karakterével kellett összehasonlítanom. A 637 addigra már kótyavetye áldozata lett... 2 hétig nem kellett senkinek, aztán meg jól eladtam erősen áron alul... bezzeg utána, beindult a hotline... Az M2 hangja eléggé benne volt a fülemben, mikor elmentem hallgatózni, ezért kellett egy hasonló kategóriás "kontraszt" a DC1 mellé. Az a szerencsés, aki esetleg hallotta egymás mellett a mercury széria kiadásait, tudja miről beszélek... Sajnos, mint nagyon sok más gyártónál, az elmúlt évek nem a minőség javításáról szóltak abban az árszegmensben.
 
Úgy tudom, most éppen átépítés miatt zárva a barlang, így nem biztos, hogy össze lehet a körúti üzletben vetni a DC1-et és a kis quad-ot, de augusztus közepétől ismét lesz rá lehetőség.
 
Kicsit szkeptikus vagyok a hangfalbejáratós, szignifikáns különbséges hozzáállással kapcsolatban, összesen egy benyomás maradt meg bennem az F2-vel kapcsolatban : dobozhang. Lehet, hogy valóban a nem megfelelő mennyiségű járatás hallatta ezt velem, ennek ellenére ez volt az, ami egyből hallható volt, mikor elmentem meghallgatni a dobozokat. Nem egyedül voltam, és nem csak az én véleményem volt ez. Sajnos az M2-ből kiindulva nem ezt vártam, sokkal kisebb különbségre számítottam. Ettől függetlenül persze lehet, hogy az F2 a megfelelő környezetben sokkal jobb oldalát is tudja mutatni, nekem csak ez a kevés, és nem túl pozitív tapasztalás jutott.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Mellékelek egy képet róla
Tényleg szépségesek ám ezek a 637-esek...
 
Mi lett a sorsuk?
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2006.07.20., csüt. 20:45
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin »


Csak a paraméterek alapján nem biztos, hogy a DC1-et vettem volna meg. Van még itthon M2-es Tannoyom is, de a hifibarlangban már nem volt mx-m2 se, hogy összevessem őket, így a Fusion 2 volt az áldozati bárány, akivel meg kellett meccseltetnem a DC1-et.
Azt hiszem, erre mondják, hogy DC1-et akartál venni és kész.
Szerencsétlen F2-nek persze hogy semmi esélye nem volt: kisebb, könnyebb, gyengébbek a driverjei, lentebbi széria, laza 2,5-ös árszorzó márkán belül...
 
Abban a boltban a méltó ellenfél a Quad 12L lehetett volna maximum. Egy olyan összevetés tényleg érdekelne...
Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix »

Törölve, 2x ment el..

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”