Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Tannoy

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.26., szer. 09:05

Nem kell fonni, az csak esztétika.

Az jó, mert hát randa is... :D

Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.26., szer. 08:54

CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni?

Így: http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html

Nem kell fonni, az csak esztétika.

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.26., szer. 08:38

CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni?

Így: http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html

Lemezjacek Project2 + Project K6 (Grado Prestige Gold) + Cambridge Audio 640P; CD Cambridge Audio Azur 640C; Erősítő Rotel RA-712 Hangfal Isophon Ontario Tuner: Fisher FM-2310 Kábelek Neotech, arzachel, Ortofon Füles Grado SR80 + Project HeadBox II

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.26., szer. 08:30

jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is.

EzeXerint jó felbontású rendszerem van! :D

oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: oddman » 2006.07.26., szer. 08:04

OFFTOPIC:

CAT5e kábelből a fonatot hogyan kell készíteni? :) A külső vastag szigetelést el kell távolítani, majd a 8 érből mondjuk 6-ot megtartani a többit meg eltávolítani? ;)

:D

Projector:InFocus SP8602 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (i3, 4GB RAM)
CD:Technics SL-PG490 A/V:Harman/Kardon 135b
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:Xbox 360

andix
Törzsvendég
Törzsvendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix » 2006.07.25., kedd 20:40

Nem értek egyet, jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is.  ;)

De mit tekintesz egy már jó felbontású rendszernek?.. :D

Kácsa: hát igen.. Ha a kiszolgálás mindenütt olyan lenne, mint itt. :)

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.07.25., kedd 20:14

Ezt a biwire-ral meg nem tudom mért tengődtök.. Egy sokkal komolyabb felbontású rendszerbe még csak-csak.. De akkoris inkább biamp, annak legalább van értelme.

Nem értek egyet, jó felbontású rendszerben elég szépen hallható már a sima kettős kábelezés jótékony hatása is. :D

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

21st
Törzsvendég
Törzsvendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: 21st » 2006.07.25., kedd 20:11

Dehogy akartam én Neotechet... Azt viszont lehet rendesen kapni például. Bemész a boltba, van áru, korrekt az ár, korrekt a kiszolgálás.

Ez biza így van! A Ká-csa az egyik legkorektebb, legmegbízhatóbb cég hazai hifis körökben :D

(Kár, hogy nem forgalmaznak normális kábelt ;) )

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

andix
Törzsvendég
Törzsvendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: andix » 2006.07.25., kedd 20:08

Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot... :)

Valóban úgy kellett volna!.. Én láttam már millás hangfalat 4 db cat5 dróttal singlewire-ban bekötve félmillás elektronikára.. Igen jól szólt. ;)

Szóval Leva csipkelődése során kizárólag jót akar neked. No igen a cat5öt legalább 3as fonatként szokás használni, vagy még inkább 6os fonatba. Ezt a biwire-ral meg nem tudom mért tengődtök.. Egy sokkal komolyabb felbontású rendszerbe még csak-csak.. De akkoris inkább biamp, annak legalább van értelme.

(Megjegyzem az ic kábelt is lehetett volna utp falikábelből csinálni. Nekem is minden ic-m cat7es kábelből van, ennek 130 Ft volt métere..)

Na nem offolok tovább, mindezt csak azért írtam le, mert nekem is voltak már "drágább", "pénzbe" kerülő kábeleim. Egyik sem volt, ami jobban szólt volna, mint a jelenlegi utp cuccok, pedig 10-30x árkülönbségről van szó. (Vannak az utp cuccoknál jobban szóló gyári kábelek természetesen, de azoknak az áruk is kicsit húzosabb..)

Amúgy nagyon szép a Tannoy hangfalad! :D

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 17:02

Akkor Neotech RULEZ!

Dehogy rulez, azért túlozni se kell... ;)

Mindenesetre egyelőre nyert nálam egy menetet, tipikusnak nem nevezhető peremfeltételek mellett. Valószínúleg a következő upgrade-hullámot nem éli majd túl.

Kicsit OFF: A kábelek kapcsán is csúnyán kiakadtam a hazai kereskedelemnek nevzett gittegyletre. Dehogy akartam én Neotechet... Azt viszont lehet rendesen kapni például. Bemész a boltba, van áru, korrekt az ár, korrekt a kiszolgálás. Egy próbát megért, és eddig nem bánom. :D

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.25., kedd 16:53

Ejnye! Honnan a fenéből tudhatnád, hogy konkrétan az én erősítőm és hangfalam között mire képes a CAT5? :D

Próbáltam, és siralmasnak találtatott, hogy nagyon finoman mondjam. Még a sima 2x4mm-es 200Ft-os vacok is jobban ízlett. Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot... ;)

A patch-nek tényleg nincs jó hangja, ezért írtam falit.

Akkor Neotech RULEZ!

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 16:30

Nem olvastam, tapasztalat.  ;)

A QED biztos tök jó, de majd a duplája árban...

Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó?  :)

Tudom, h nem túl jó.

Az én kábelem felébe sem kerül a Tiednek, és mégis hozza simán a Qed szintjét.

Esetleg kipróbálhatnál fali UTP kábelt.

Ejnye! Honnan a fenéből tudhatnád, hogy konkrétan az én erősítőm és hangfalam között mire képes a CAT5? :D

Próbáltam, és siralmasnak találtatott, hogy nagyon finoman mondjam. Még a sima 2x4mm-es 200Ft-os vacok is jobban ízlett. Azután kaptam olyan tanácsokat, hogy 2-3 kötegből lehet megfonni az igazit, és akkor aztán igen, de be kell valljam, erre már nem volt türelmem, meg nem is tennék le a szobámba egy ocsmány házifonatot... :)

Megjegyzés: a Tannoy ajánlata természetesen a saját forgalmazású kábelük, ami igazából valami VDH, persze eléggé drágán, és persze bi-wiring bekötéssel.

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.25., kedd 16:15

Nem olvastam, tapasztalat. :D

Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó? ;)

Tudom, h nem túl jó.

Az én kábelem felébe sem kerül a Tiednek, és mégis hozza simán a Qed szintjét.

Esetleg kipróbálhatnál fali UTP kábelt.

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 16:11

Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel!  A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) .  ;)

Ezek a neotech-ek híresen nem túl jó kábelek!

Ezt mind olvastad vhol?

Jobb mondjuk egy Qed SA-nál (2200/m)?

Nem olvastam, tapasztalat. :D

Te próbáltál Neotechet, vagy olvastad, hogy nem jó? :)

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 16:06

Emberek, ezt láttátok már? Valami gyönyörű! :D

http://www.tannoy.com/AutographMini

post-5-1153836366.jpg

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.25., kedd 15:56

Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel!  A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) .  :D

Ezek a neotech-ek híresen nem túl jó kábelek!

Ezt mind olvastad vhol?

Jobb mondjuk egy Qed SA-nál (2200/m)?

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 15:49

A magam részéről nem rég tértem át bi-wiringre, és szerintem nagyon megéri!  :D

Neotech-ből lehet, h 2x annyi kell, h szóljon rendesen, de nem sok értelme van a bi-wire-nak, ha van rendes kábeled. Nem kell hozzá drága...

A dupla csatlakozási lehetőség inkább a bi-amp-nak kedvez.

Neotech KS-1440-est használok, lásd a mellékelt képet. Ez nem csak duplán húzott sima OFC kábel! A belső erek vastagabb, keményebb vezetőkből állnak, kedveznek a mélynek, a külsők nagyon finom rézszálakból vannak, azok meg a magasat viszik csudiszépen. Eszerint bekötve elég magabiztosan ver bármit, amit eddig bepróbáltam, és nem került a többszörösébe (KS-1440: 1246 Ft/m) . ;)

post-5-1153835384.jpg

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 15:38

A Fusion csak szeretne Mercury lenni. Kb annyi köze van hozzá, mint nekem Keanau Reevshez :D

Sajnos minőségben messze alatta marad

Márpedig Fusion = Mercury F, ezen nincs mit vitatkozni.

Az persze lehet, hogy a Mx jobb volt, nem ismerem sajna...

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.25., kedd 10:17

norbi31, venyerin: köszi a gyors segítséget. :D

A másik, amit észrevettem, hogy Magyarországon mintha Fusion név alatt menne a Mercury, viszont a www.tannoy.com oldalon Fusion sorozat nincsen. ;)

Nos, talán az lehet, hogy valamelyik kifutó termék? :)

biwire2.gif

Gondolom akkor nekem majd így közösítve kell bekötnöm a kábeleket. :)

A Fusion csak szeretne Mercury lenni. Kb annyi köze van hozzá, mint nekem Keanau Reevshez :P

Sajnos minőségben messze alatta marad

Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb » 2006.07.25., kedd 10:14

Magyarországon mintha Fusion név alatt menne a Mercury, viszont a www.tannoy.com oldalon Fusion sorozat nincsen.

Kezdetben - kb. amíg még az előző Mercury Mx széria is kapható volt - Fusion néven futottak ezek a modellek. Később aztán megkapták ezek is a Mercury nevet, F jelzéssel. Tehát MercuryF = Fusion. A neten sok helyütt a régi képek ill. képaláírások vannak még fenn.

Lásd: 2005.szep.28. hsz-em.

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.07.25., kedd 10:01

A magam részéről nem rég tértem át bi-wiringre, és szerintem nagyon megéri!  :D

Neotech-ből lehet, h 2x annyi kell, h szóljon rendesen, de nem sok értelme van a bi-wire-nak, ha van rendes kábeled. Nem kell hozzá drága...

A dupla csatlakozási lehetőség inkább a bi-amp-nak kedvez.

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Tannoy

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2006.07.25., kedd 09:54

Gondolom akkor nekem majd így közösítve kell bekötnöm a kábeleket. :D

Szerintem próbáld ki előtte, hogy a kettős kábelezés megéri vagy sem a plusz kiadást (dupla annyi kábel)!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Tannoy

Hozzászólás Szerző: oddman » 2006.07.25., kedd 09:47

norbi31, venyerin: köszi a gyors segítséget. :D

A másik, amit észrevettem, hogy Magyarországon mintha Fusion név alatt menne a Mercury, viszont a www.tannoy.com oldalon Fusion sorozat nincsen. ;)

Nos, talán az lehet, hogy valamelyik kifutó termék? :)

biwire2.gif

Gondolom akkor nekem majd így közösítve kell bekötnöm a kábeleket. :)

Projector:InFocus SP8602 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (i3, 4GB RAM)
CD:Technics SL-PG490 A/V:Harman/Kardon 135b
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:Xbox 360

venyerin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Tannoy

Hozzászólás Szerző: venyerin » 2006.07.25., kedd 09:20

A TANNOY MERCURY F2-es hangfal ráköthető a Technics SA-AX530 házimozierősítőre? :P

A használati útmutatóban 4db bemenet van a hangszóró hátlapján (LF-, HF-, HF+, LF+), viszont a régi Technics-nél csak 2db vezeték mehet egy hangfalhoz. ;) Nos akkor, hogy is van ez? :)

Ahogy azt Norbi is írta: hagyományos bekötésnél a hangfal 4 bemenetéből csak 2-re kötsz kábelt (1 piros és 1 fekete, mindegy melyik), az azonos színű bemenetek között pedig a hangfal hátán ott levő kis rézlap viszi át a delejt.

Amikor valóban kihasználod a 4 csatlakozót, azt bi-wiring, avagy kettős kábelezés néven illetjük. Az a lényeg, hogy a magas (H) és a mély (L) hangszóró jele külön-külön vezetékpáron utazzon ilyenkor, ezért:

- le kell venni a hangfal hátáról az átkötő lapokat (mindkét érintett csatlakozót kilazítva lenn is van)

- összesen 4 ér (2 pár) vezeték kell majd, azaz duplája a szokásosnak

- az erősítő oldalon nyugodtan mehet egy csatlakozóba a 2-2 +-os és minuszos drót

Szóval a hangfalaid és az erősítőd kétféleképp is összeköthető! :)

A magam részéről nem rég tértem át bi-wiringre, és szerintem nagyon megéri! :D

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Tannoy

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2006.07.25., kedd 00:10

A TANNOY MERCURY F2-es hangfal ráköthető a Technics SA-AX530 házimozierősítőre? :)

A használati útmutatóban 4db bemenet van a hangszóró hátlapján (LF-, HF-, HF+, LF+), viszont a régi Technics-nél csak 2db vezeték mehet egy hangfalhoz. :D Nos akkor, hogy is van ez? ;)

igen.

-single (2 vezeték az erősítőből a falba)

-biwire (4 vezeték az erősítőből /egy csatiba két kábel, azaz közösítve/ a hangfalba, de akkor ki kell venni a két darab közösítő lapot a fal csatijából)

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”