Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Sok szépet és jót olvastam Fapaci kábeleiről, de hogyan passzolna a Focal Aria 906-hoz?
És zenei értelemben is ott van?
 
De először nem az erősítőt kellene kiválasztani, AZUTÁN az erősítőt?
 
Nézegetem a Naim Nait 5si erősítőt, amit használtan elég jó áron vesztegetnek (sajnos az XS nem fér bele a keretbe, még használtan sem).
 
Érdemes, szabad használt erősítőt venni, akár a 90-es évekből is? Ha ennyire visszamegyek az időbe, találhatok olyan minőségi erősítőt, ami anno egy vagyon volt, most pedig már hozzáférhető áron kínálnak - mi a tapasztalat?
 
Újban nagyon szimpatikus ránézésre és árban a HEED Elixír, bár nincs balansz szabályozója...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »

BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »


Javaslom a Fapaci Luxor kábeleit kipróbálásra..
Nekem nagyon beváltak.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Nekem is voltak van den Hul kábeleim és nem is voltak rosszak az akkori rendszeremhez. Most az Acoustic zen kábelekben találtam meg azt amit te is keresel.
 
Köszönöm a tippet, de ahogy néztem, a belépő szintű kábelük sem olcsó...
 
Én olyan kábelt keresnék, aminek métere kb. 10 ezer forint lenne - lehetetlen ezen az árszinten jó kábelt találni?
(Jó= semleges tonalitás, és semmit nem fog vissza a dinamikából, semmit nem takar el, nem hangsúlyoz - ergo azt hallod, amit az erősítő a front end-től kap.)
 
(Gondoljunk bele: valamikor csak a készülékekről szólt a HiFi, ez a kábelőrület kicsit később kezdődött.
Nem fér a fejembe, hogy akkor hogyan tudtak az emberek minőségi zenét hallgatni? Hogy csinálták?)

Avatar
natilla
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 20:06
Értékelés: 26

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: natilla »

A Nait XS-el nagyon nem fognál mellé, és a kábel kérdés is meg lenne oldva.
Linn
Pierre Lurne Audiomeca
Naim CDX2
Naim Nac 202
Naim Nap 200
Optoma HD
Cambridge Audio BD
Arcam AVR
Focal Aria 926

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: szasza74 »

Nekem is voltak van den Hul kábeleim és nem is voltak rosszak az akkori rendszeremhez. Most az Acoustic zen kábelekben találtam meg azt amit te is keresel.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Igen, én is így gondolom ill. feltételezem.
 
De van bennem egy félelem. Az utóbbi időkben hordozható lejátszókkal szórakoztam, hogy legyen útközben is valami...
 
És legnagyobb megdöbbenésemre azt tapasztaltam, hogy a mai világ már nem feltétlenül a HiFi fogalmával számol, hanem különböző ízléseknek akar megfelelni - digitális korszak?
Az én olvasatomban először van a Zene, és ezen belül a HiFi, azaz minél pontosabban visszaadni a koncertfelvételeket, az albumok hangulatát, "mondanivalóját". (Aki ismeri pl. az Atom Heart Mother lemezt, az tudja, hogy ott milyen dráma van az A oldalon.)
Ezzel szemben viszont olyan lejátszókat és fejhallgatókat hallottam az utóbbi időkben, ahol mesterséges hangképet kreáltak, hogy olyan hifisen, tetszetősen szóljon, de köze nem volt a hangnak a Zenéhez. 
Ugyanezt sajnos el tudom képzelni a mai erősítőkről és kábelekről is - van den Hul (de Huszti Zsolt is) nekem pont azért szimpatikus, mert Ő is a Zenét helyezi előtérbe, de az eddigi tapasztalataim alapján a NAD, Rotel, Arcam termékek is hasonló értékeket képviselnek.
(De a 90-es években megvetett Sony is képes csodákra: erre példa a 770ES deckem, ill. hordozhatóból van egy NWZ-Z1050 lejátszóm, ami egy szintén Sony XBA-4 armatúrás fülhallgatóval meglepően jól szól.)
 
Nézegettem, hogy milyen felhozatal van most Arcam-ból, Rotel-ből, de a külföldi leírások alapján nem vagyok meggyőződve, hogy 300 ezer forintig jelentős előrelépést tudnék vásárolni. A Naim Nait XS vagy egy HEED Elixir jónak tűnik, de azokon nincs balansz szabályozó, és az én koromban egyszer még sajnos akár a magashang szabályzóra is szükség lehet...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »



1982-ben egy Tesla lemezjátszóval, Orister erősítővel és Videoton hangfalakkal kezdtem, és azt is tudtam hallgatni.
De leesett az állam, amikor jött a Heybrook hangfal a Rotel erősítővel, na meg a rút kiskacsa... Az maga volt a mennyország!
 
Most 20 év után egy Linn, ami maga a mennyország , meg a kis Aria...
 
A kettő között viszont ott maradt az ősöreg Arcam... Vajon tudna-e többet a rendszer?
Nagyobb tér, plasztikusabb megjelenítés, realisztikusabb mélyek - kb. ilyen irányban lenne jó fejlődni.
 
Ez a kíváncsiság a mi nagy ellenségünk...
Hát ha így rákérdeztél..Az Arcamtól is leginkább felfele van út.
Jelenlegi rendszered gyenge pontja az erősítő és a kábelezés.
Csak nézz bele abba az erősítőbe.
Manapság már egy dac-nak komolyabb tápja van.
Tényleg nwm bántásból mondom..
Szerintem nem véletlen akarsz rajta változtatni:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


1982-ben egy Tesla lemezjátszóval, Orister erősítővel és Videoton hangfalakkal kezdtem, és azt is tudtam hallgatni.
De leesett az állam, amikor jött a Heybrook hangfal a Rotel erősítővel, na meg a rút kiskacsa... Az maga volt a mennyország!
 
Most 20 év után egy Linn, ami maga a mennyország , meg a kis Aria...
 
A kettő között viszont ott maradt az ősöreg Arcam... Vajon tudna-e többet a rendszer?
Nagyobb tér, plasztikusabb megjelenítés, realisztikusabb mélyek - kb. ilyen irányban lenne jó fejlődni.
 
Ez a kíváncsiság a mi nagy ellenségünk...

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: szasza74 »



Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.
 
Az Opal 9Ti magashangja kissé nyersek voltak, ezért alapvetően Rotellel és van den Hul kábelekkel javasolták anno a 90-es években. Segített még a "megszelídítésben" a gyári, fából készült állvány is.
Ezzel együtt nekem átjött Bach, Mozart, Vivaldi, Maria Callas, a Pink Floyd, az ős Genesis, a Supertramp stb., azaz minden, mert megvolt a dráma, a jó kedv, a tér, a zene textúrája - azaz valóban el tudtam mélyülni, ki tudtam kapcsolódni zenehallgatás közben - és nekem csak erre volt / van szükségem.
 
Az Aria 906-os egyértelműen egy másik, kifinomultabb világ, a magasak rendezettebbek, a közepe természetesebb, nyoma sincs már semmiféle rossz értelemben vett harsányságnak - tehát jogos, hogy már nem kell a CS122 "jótékony", lekerekítő hatása, jöhet valami más.
 
Eddig még csak hálózati kábelekkel próbálkoztam, de azoknál sajnos azt tapasztaltam, hogy amennyit javítottak a hangkép bizonyos spektrumában, annyit rontottak más helyeken.
Az egyik "tisztábbá", de sterillé tette a középtartományt, a másik úgy analógossá, hogy felpuffasztotta a szubbasszust, így melegebb lett a hang, de egyben mosott is, a harmadik majdnem jó volt, de ott meg a "mosoly" tűnt el: csak hallgattad és nézted az előadást, de a Zene örömét nem tudta átadni.
A 90-es évekhez viszonyítva számomra riasztó a kialakult kábel-dzsungel, nyilván lehetetlen mindet végigpróbálni, itt vidéken meg hallgatózni sem lehet, csak ha veszek és eladok.
 
Akkor tehát a tanácsotokat figyelembe véve, már nem csak az erősítőre figyelve: milyen hangfalkábellel tudnék úgy javulást elérni, hogy közben a zenehallgatási kedv és az élmény is megmaradjon? (Az Audio Note kábelt felírtam a listára.)

Gyakorlatilag eddig minden megvolt nálad amire zenehallgató vágyhat. Miért akarsz ezen változtatni?

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat.
 
Az Opal 9Ti magashangja kissé nyersek voltak, ezért alapvetően Rotellel és van den Hul kábelekkel javasolták anno a 90-es években. Segített még a "megszelídítésben" a gyári, fából készült állvány is.
Ezzel együtt nekem átjött Bach, Mozart, Vivaldi, Maria Callas, a Pink Floyd, az ős Genesis, a Supertramp stb., azaz minden, mert megvolt a dráma, a jó kedv, a tér, a zene textúrája - azaz valóban el tudtam mélyülni, ki tudtam kapcsolódni zenehallgatás közben - és nekem csak erre volt / van szükségem.
 
Az Aria 906-os egyértelműen egy másik, kifinomultabb világ, a magasak rendezettebbek, a közepe természetesebb, nyoma sincs már semmiféle rossz értelemben vett harsányságnak - tehát jogos, hogy már nem kell a CS122 "jótékony", lekerekítő hatása, jöhet valami más.
 
Eddig még csak hálózati kábelekkel próbálkoztam, de azoknál sajnos azt tapasztaltam, hogy amennyit javítottak a hangkép bizonyos spektrumában, annyit rontottak más helyeken.
Az egyik "tisztábbá", de sterillé tette a középtartományt, a másik úgy analógossá, hogy felpuffasztotta a szubbasszust, így melegebb lett a hang, de egyben mosott is, a harmadik majdnem jó volt, de ott meg a "mosoly" tűnt el: csak hallgattad és nézted az előadást, de a Zene örömét nem tudta átadni.
A 90-es évekhez viszonyítva számomra riasztó a kialakult kábel-dzsungel, nyilván lehetetlen mindet végigpróbálni, itt vidéken meg hallgatózni sem lehet, csak ha veszek és eladok.
 
Akkor tehát a tanácsotokat figyelembe véve, már nem csak az erősítőre figyelve: milyen hangfalkábellel tudnék úgy javulást elérni, hogy közben a zenehallgatási kedv és az élmény is megmaradjon? (Az Audio Note kábelt felírtam a listára.)
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »


Egy nagyon jó barátom évekig használt a 936 Elektra és a full sony es rendszerében klotz kábeleket.
Tae 77 es, tan 77 végfokok oldalanként 1 db,illetve a hozzájuk tartozó sony cd
És Linn LP12
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »


Pontosan ezt akartam írni én is.
Érdekes volt meghallani hogy kis megane carat doboz mennyivel nyíltabb zeneibb és pontosabb megszólalást produkált egy AN-B kábellel
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
TFG
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 20:35
Értékelés: 88

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: TFG »


..., nekem eddig nem volt hiányérzetem vele kapcsolatban.
Ez a boldogság egyik kulcsa: mást nem hallgatni, mást ki nem próbálni!
Komolyan, szarkazmus nélkül értem: én is boldogan hallgattam anno együtt roteleket+vdh-kat+jm labokat. Hallgathatóan szólt, s kellemes volt elfogadni a kész csomagot, amit a kereskedő kínált.
Ahogy az ember aztán szétnéz, keresgél, ebbe energiát öl, hasonló áron akár jobbat, saját ízléséhez megfelelőbbet is találhat.
 
Ezek a kábelek egyébként - saját tapasztalat - "színeznek", lekerekítenek, egyszerűen fogalmazva: mosottá, tompábbá teszik a zenét, a hangképet, de így össze is fogják azt.
Új erősítő vásárlásakor szerintem érdemes kipróbálni más kábeleket is.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Köszönöm a jó tanácsot,nyilván ez is kérdés,csak ezt nem itt akartam megkérdezni.
Ha csak ennyi lenne a megoldás, az nagyon jó lenne...
 
Egyébként csodálkozom a "bármire" minősítésen. A 90-es években az Auditóriumban kimondottan ezzel javasolták a JMLab-okat, és azért az nem egy sufni volt.
Nem tudom mi a baj vele, nincs összehasonlítási alapom: mindenképpen egy muzikális kábel, nekem eddig nem volt hiányérzetem vele kapcsolatban.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »


Szia
Először cseréld a VdH-kat leginkább bármire
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Segítséget szeretnék kérni: a nemrég vásárolt Focal Aria 906 dobozomhoz milyen erősítő illene, hogy teljes kapacitással tudjon muzsikálni?
 
20 éve nem nagyon nyúltam a rendszerhez, nem is nagyon követtem a HiFi iparágat. (Na jó, vettem egy kis hálózati lejátszót.)
1996-tól egy Opal 9Ti-t hajtottam egy Arcam Apha 8R erősítővel (van den Hul kábelekkel), és én meg voltam elégedve ezzel a párosítással. (Az Opal eladásra kerül.)
 
Kérdésem: érdemes lenne-e az új Aria 906-oshoz egy új, jobb erősítőt vennem, vagy elég a 8R?
 
Maximum 300 ezer forintot szánnék rá, és ugyanazt a hangkaraktert keresem, amit a mostani 8R nyújt. Ebből a keretből lehet-e egyáltalán jelentős előrelépést elérni? (Pl. az Arcam A19 jobb lenne, mint az Alpha 8-as?)
 
Számomra előrébb van a Zene, mint a HiFi, ebben a mostani Arcam nagyon jó (azaz a zenének legyen lelke, legyen kommunikatív).
Fontos számomra a balansz állítási lehetősége (szobaakusztika).
 
Front end:
Linn LP12, Ortofon Cadenza Red, HEED Quasar,
Rotel RCD-970BX,
Sony TC-K770ES,
Squeezebox Touch
Állvány: Atacama 24 SE
Kábelek: van den Hul CS122, van Den Hul D102MkIII
Helyiség: 16 nm, padlástér szoba
 
 Mindent hallgatok, mindenevő vagyok: komolyzene minden formája, Pink Floyd, Mike Oldfield, Supertramp, ELP, King Crimson, Yes, Deep Purple, Vangelis, Loreena McKennitt, Enya stb.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: nor »

Teljesen egyetértek azzal, hogy nem csőbarátok a fiatalabb Focalok. Mindamellett én pont egy Onyxot hallgatok 211-es csövessel (igaz ezt nem a gyár tervezte, hanem egy német pasas). Könnyebben hajtható Focalok inkább a régebbiek között akadnak sajnos.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



De végre más is le meri írni.hogy csüvessel nem jó a focal.
 

 
Én attól kapok fényt, amikor megjelenik egy JmLab vagy Focal az apróban és 10/7 alkalommal valaki(k) pavlovi reflexként azonnal tolják: csőbarát. Nem, a legtöbb esetben nem az. A viszonylag magas érzékenység egyáltalán nem egyenlő a könnyű hajthatósággal. A következő gondolat némileg OFF, de a viszonylag magas érzékenység + problémás impedanciamenet mint hasonló tulajdonság miatt mégiscsak kapcsolódik ide: legutóbb egy Triangle hirdetésben mertem leírni, hogy ha már mindenképp csövessel - merthogy ott is tolta valaki a nálam lassan ingerszóvá váló "csőbarát" dolgot - akarjuk ezt a bár magas érzékenységű, ám impedanciamenete miatt egyáltalán nem könnyen hajtható hangfalat hajtani, akkor azt legalább milyen erősítővel kellene. Természetesen egyből jött 3 jólértesült fórumtárs, akik 24W-os csövessel hallják a csodát. "Megsemmisülve" elkullogtam, pedig...
Némileg keserű, némileg meg talán nagyképű lett ez a hozzászólás, de sokszor bosszant a fórumon az efféle mentalitás, amikor rossz beidegződéseket puffogtatnak az emberek jólértesültésgüket és jártasságukat megcsillantva...
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »



Szerintem nem az igazi..
Meghajtja az kétségtelen de szerintem már túl precíz és steril lesz a hangja..
Nekem legjobban pld az elektra 936 sony tan 77es végfokokkal hídban hajtva tetszett
Klotz kábelekkel.
Illetve most a kiállításon a parasound végfokokkal..
De végre más is le meri írni.hogy csüvessel nem jó a focal.
Az Auditorium hiába azzal demózott éveken át.
Csak nem volt nekik rendes tranyós cuccuk..

Nekem tetszett Soner elektronikával ...régen a 936. Persze nem így hallgattam őket... Képen nyugalmi pozícióban. :-D  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: supravox »



Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálam a Mezzo Utopia 120W-os Audio Research végfokkal szólt, de nem jól. Hajtani is hajtotta a 12db cső, (8db KT1210, 4db 6H30P; mindegyik a hajtós fajtából való...) csak épp messze nem volt elég hozzá. Aki csővel hajtja, szerintem fogalma sincs, hogy mit tud a hangfala én pl. majdnem el is adtam a Mezzo-t a rossz párosítás meg a leült hang miatt.
Életem egyik legjobban szinergiában lévő hangját a következő lánctól hallottam: Electra 906, Naim Nait XS, (Naim NACA5) Krell KPE phono, Linn Axis. Elképesztő élmény volt egy 18nm-es szobában, Korált hallgattunk, azóta is emlegetem.
A másik klasszikus párosítás a JmLab-hoz a Krell. Nem a szívem csücske a márka - csak integráltakat hallottam, komoly igazi nagyvasát még nem - viszont azt el kell ismernem, hogy bármkor hallottam őket együtt, hallatszott, hogy szeretik egymást. Ha Krell integrált, akkor szerintem Krell KAV300 iL.

Szerintem nem az igazi..
Meghajtja az kétségtelen de szerintem már túl precíz és steril lesz a hangja..
Nekem legjobban pld az elektra 936 sony tan 77es végfokokkal hídban hajtva tetszett
Klotz kábelekkel.
Illetve most a kiállításon a parasound végfokokkal..
De végre más is le meri írni.hogy csüvessel nem jó a focal.
Az Auditorium hiába azzal demózott éveken át.
Csak nem volt nekik rendes tranyós cuccuk..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Nem márkafüggő, h mivel lehet zabolázni. Pláne nem az erősítő dolga zabolázni. Kell egy jó forrás, és akkor nem kell fojtani a magasat.
Félvezetőseket jobban szeretik, mert elég bonyolult váltókat szoktak építeni, meredek vágásokkal. Ami még fontos, hogy ennél a márkánál is úgy működik, hogy a kisebb dobozaik is magas szintű elektronikát igényelnek, kb ugyanazt, mint a nagy tesók. 50W KT88as ARCnak pl semmi köze nem volt hozzá, és a CJ 200W+ monoja se hajtotta meg. Szóval lehet van hozzá való cső, de én még nem hallottam.
 
Kábelből nem mondanám hárklisnak, számtalan gyári kábellel hallottam már jól szólni őket, ellenben diy kábelekkel kevéssé voltak sikeresek, legyen az faló, aura, néhai... stb.

 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálam a Mezzo Utopia 120W-os Audio Research végfokkal szólt, de nem jól. Hajtani is hajtotta a 12db cső, (8db KT1210, 4db 6H30P; mindegyik a hajtós fajtából való...) csak épp messze nem volt elég hozzá. Aki csővel hajtja, szerintem fogalma sincs, hogy mit tud a hangfala én pl. majdnem el is adtam a Mezzo-t a rossz párosítás meg a leült hang miatt.
Életem egyik legjobban szinergiában lévő hangját a következő lánctól hallottam: Electra 906, Naim Nait XS, (Naim NACA5) Krell KPE phono, Linn Axis. Elképesztő élmény volt egy 18nm-es szobában, Korált hallgattunk, azóta is emlegetem. 
A másik klasszikus párosítás a JmLab-hoz a Krell. Nem a szívem csücske a márka - csak integráltakat hallottam, komoly igazi nagyvasát még nem - viszont azt el kell ismernem, hogy bármkor hallottam őket együtt, hallatszott, hogy szeretik egymást. Ha Krell integrált, akkor szerintem Krell KAV300 iL. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: nempisti »



Biztosan nem butitanám le a fokált, illetve nem tennék csöveset elé. a nekem tetsző demokon mások is így tettek, csővel meg szarul szóltak, ennyi.
 
miért kérdezel, ha úgyis tudod a tuti hang titkát?

Elnézést a figyelmetlenségemért, azt hittem ez egy fórum ahol szabad kérdezni és beszélgetni.

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



Lehet félreértettük egymást és nem a "zabolázni" volt a legjobb szó arra amit jelezni próbáltam. Ennek ellenére azt gondolom sokkal több múlik egy ideális "erősítő - hangfal" kombináció páros megtalálásán mint a forráskészülék csodálatos minőségén. Nyilván minden komponens egyformán fontos, ahogy az is, hogy hasonló színvonalon mozogjanak, egymást minél jobban kiszolgálva és kiegészítve. De hiába a fantasztikus forrás, te is azt mondod, hogy csöves vagy gyenge minőségű tranzisztoros erősítők nem társíthatók optimálisan Focal-hoz.
Emlékeim szerint amikor az Auditorium volt még a forgalmazó,VDH kábelekkel demozták ezeket a dobozokat. Sokat segített a szénkábelekre jellemző lassúság és jótékony elkenés az akkori rendszereken, sőt hatàrozottan tetszett az a hangkép.

Biztosan nem butitanám le a fokált, illetve nem tennék csöveset elé. a nekem tetsző demokon mások is így tettek, csővel meg szarul szóltak, ennyi.
 
miért kérdezel, ha úgyis tudod a tuti hang titkát?

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: nempisti »



Nem márkafüggő, h mivel lehet zabolázni. Pláne nem az erősítő dolga zabolázni. Kell egy jó forrás, és akkor nem kell fojtani a magasat.
Félvezetőseket jobban szeretik, mert elég bonyolult váltókat szoktak építeni, meredek vágásokkal. Ami még fontos, hogy ennél a márkánál is úgy működik, hogy a kisebb dobozaik is magas szintű elektronikát igényelnek, kb ugyanazt, mint a nagy tesók. 50W KT88as ARCnak pl semmi köze nem volt hozzá, és a CJ 200W+ monoja se hajtotta meg. Szóval lehet van hozzá való cső, de én még nem hallottam.
 
Kábelből nem mondanám hárklisnak, számtalan gyári kábellel hallottam már jól szólni őket, ellenben diy kábelekkel kevéssé voltak sikeresek, legyen az faló, aura, néhai... stb.

Lehet félreértettük egymást és nem a "zabolázni" volt a legjobb szó arra amit jelezni próbáltam. Ennek ellenére azt gondolom sokkal több múlik egy ideális "erősítő - hangfal" kombináció páros megtalálásán mint a forráskészülék csodálatos minőségén. Nyilván minden komponens egyformán fontos, ahogy az is, hogy hasonló színvonalon mozogjanak, egymást minél jobban kiszolgálva és kiegészítve. De hiába a fantasztikus forrás, te is azt mondod, hogy csöves vagy gyenge minőségű tranzisztoros erősítők nem társíthatók optimálisan Focal-hoz.
Emlékeim szerint amikor az Auditorium volt még a forgalmazó,VDH kábelekkel demozták ezeket a dobozokat. Sokat segített a szénkábelekre jellemző lassúság és jótékony elkenés az akkori rendszereken, sőt hatàrozottan tetszett az a hangkép.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”