Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Én erre kérdeztem rá, hogy szerinte melyik erősők azok, amelyek már jó hangminőségűek, vagy legálább is jobbak mint a Denon, Marantz, Rotel.
JMLab dobozokhoz általában jól passzolnak a csöves erősítők, de mostanában hallottam itthon félvezetőset is, aminek tetszett a hangja (Advance Acoustic MAP105, AQ1 A50.1). Én egy 300B-s triódást nyüstölök megelégedéssel, de a napokban itt járt Fountek Altitude 3500 hangja is nagyon jó volt. Természetesen most olyan készülékeket mondtam, amik újonnan és elérhető árban kaphatóak itthon. Szvsz ezek hangja bőven jobb az említett termékeknél, de mint tudjuk, a határ a csillagos ég és a pénztárca...
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »

a szemelyzetet nem emlitettem, ami beallitotta?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »

De ... akkor... ehhez meg francia takarítőhölgyet is küldenek ki kéthetente.. Tudod, időnként pajkosan elejti a rongyot is...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »


Kinézetre baromi szép ez a Cobalt, főleg képeken... Élőben a fekete zongoralakk veszélyesen gyorsan porosodik, és könnyen karcolódik is, vigyázni kell vele. Adnak hozzá puha rongyot is.

a quadhoz szovetkesztyut adtak. jo volt a csomagolas - felul a leiras, szovetkesztyu, a doboz pedig ilyen puha ruhaszeru (amugy vmi poli) zsakban.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »

A HifiCity-n hirdet egy srác újonnan.. 230+85... Én vásároltam tőle sokmindent, rendes arc. (Remélem olvassa ezt, és legközelebb plusz engedményt ad

Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »

És milyen árban van a 816v és egy center?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Az új Chorus az végülis kétszintű dolog:
 
Chorus 700 V széria és Chorus 800V széria.
 
A 700V a régi Chorus utója, a 800V meg mondjuk rá, hogy a Cobalté. Amit ide linkeltél, az egy 816V, ami kvázi a Cobalt 816S utódja. A régi Electra széria kettéoszlott, lett egy Profile és egy új Electra.. A cobalt megszűnt. A Profile kb. a régi Electra szinvonalára van belőve, habár szerintem jobb, a magassugárzó sokkal szimpatikusabb lett (nekem). Az új Electra meg nagyon komoly (és baromi drága is), megkapta a Beryllium magassugárzót az Utopiákból.
 
Kinézetre baromi szép ez a Cobalt, főleg képeken... Élőben a fekete zongoralakk veszélyesen gyorsan porosodik, és könnyen karcolódik is, vigyázni kell vele. Adnak hozzá puha rongyot is.
 
Nekem Chorus 806V van hátsó hangfalnak (meg centernek egy CC800V), így néminemű tapasztalatom van a Chorus 800V-vel.. Nekem jobban tetszik a hangja, mint a régi Cobaltnak, a magassugárzót itt is cserélték a Tioxidról AL-MG-re, szerintem nincs meg az a karcos hangja mint a réginek, számomra szimpatikusabb, hallgathatóbb, szinte egészen lágy hangkaraktere van, jobb társa a tranyós erőlködőknek, mint a régebbi széria.
 
Én csak ajánlani tudom, de külföldi fórumokon is csupa jót írnak a 800V szériáról... A 816V egyébként csak 2.5 utas, a 826V 3 utas, állítólag másképp szól...

Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »


Nekem nagyon tetszik ez a hangfal, ez a legszebb amit mostanában láttam.
Valaki ismeri, vagy hallotta már a hangját?
Az igaz, hogy ez az új chorus eggyel magasabb szintet képvisel mint a korábbi?


Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »


A te kérdések meg őszintén szólva picit kekeckedésnek tűnik. 
Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok.

Bocs, nem ez volt a szándékom.
 
Innentől qqriq-nak is:
 
21st írta:
Ha jelentős javulást szeretnél elérni hangminőség tekintetében, akkor felejtsd el az olyan relatív kommersz hi-fi márkákat, mint a Denon, Marantz vagy Rotel (legalább is az új modelleket).
 
Én erre kérdeztem rá, hogy szerinte melyik erősők azok, amelyek már jó hangminőségűek, vagy legálább is jobbak mint a Denon, Marantz, Rotel.
 
Most mindenféle befolyásoló tényzőt félretéve.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Pár éve hallottam a Marantz akkori csúcs rendszerét Tannoy TD12-es hangfalakkal, ott és akkor igencsak felejthető produkciót nyújtott
Meglehet, mindenesetre Vadász (és mások is) nagyon dícsérte a PM11S1-et például. Míg a kisebb testvérét a PM15S1-et nagyon szidták... A PM11S1 fölött még van 1-2 szint, ilyen félmázsás monoblokkok meg fenetudja mik csillagászati árakon, olyan "statement" kategóriák ezek, fogalmam sincs ki veszi meg.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ezeknek a gyártóknak a mai termékei manapság a sztereó szegmensben sajnos ide "fejlődtek".
Kiegészítés: tudnak ők, ha akarnak, de a ténylegesen jól zenélő csúcsmodelljeiket ma már milliókért mérik, a többi meg csak utánérzés.

Pár éve hallottam a Marantz akkori csúcs rendszerét Tannoy TD12-es hangfalakkal, ott és akkor igencsak felejthető produkciót nyújtott
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Ezeknek a gyártóknak a mai termékei manapság a sztereó szegmensben sajnos ide "fejlődtek".
Kiegészítés: tudnak ők, ha akarnak, de a ténylegesen jól zenélő csúcsmodelljeiket ma már milliókért mérik, a többi meg csak utánérzés.

Ha már Rotel, venni kell egy RB985-öt. Olcsó is, jó is, illik is a Jm lab-hoz. (szvsz)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezeknek a gyártóknak a mai termékei manapság a sztereó szegmensben sajnos ide "fejlődtek".
Kiegészítés: tudnak ők, ha akarnak, de a ténylegesen jól zenélő csúcsmodelljeiket ma már milliókért mérik, a többi meg csak utánérzés.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Én arra lennék kíváncsi, hogy "21st" milyen erősítőket ajánlana a kommersz Denon, Maranz, Rotel helyett.
Először azt kell tisztába tenni, hogy ténylegesen mire van szüksége az embernek, mik a fő szempontok a döntés meghozatalában? "Tuti recept" nem létezik.

Hát ez most nekem kitérő válasznak tűnik.
A te kérdések meg őszintén szólva picit kekeckedésnek tűnik.
 
Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: qqriq »


@H/K 635
 
Nem igazán értem (és úgy látszik, nem csak én), hogy mit szeretnél kérdezni. Ha kicsit konkrétabban kifejtenéd, hogy pl. milyen hangfalhoz (gondolom JMLab-hoz), mekkora helységbe stb. kérdezel erősítőről, talán a választ is könnyebben és érthetőbben lehetne leírni. Létezik olyan, hogy egy bizonyos hangfal az egyik erősítővel pocsékul, a másikkal csodálatosan szól. Szvsz 21st által leírtak a 2.0-s rendszerekre vonatkoznak, és ezt sajnos el kell fogadni (még ha fáj is):
Ha jelentős javulást szeretnél elérni hangminőség tekintetében, akkor felejtsd el az olyan relatív kommersz hi-fi márkákat, mint a Denon, Marantz vagy Rotel (legalább is az új modelleket). Ezeknek a gyártóknak a mai termékei manapság a sztereó szegmensben sajnos ide "fejlődtek". A régebbi - 15-20 éves - típusok között még található gyöngyszem.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »


Én arra lennék kíváncsi, hogy "21st" milyen erősítőket ajánlana a kommersz Denon, Maranz, Rotel helyett.
Először azt kell tisztába tenni, hogy ténylegesen mire van szüksége az embernek, mik a fő szempontok a döntés meghozatalában? "Tuti recept" nem létezik.
Hát ez most nekem kitérő válasznak tűnik.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Azt nem tudom, hogy konkrétan a JMLab-hez. 
Én arra lennék kíváncsi, hogy "21st" milyen erősítőket ajánlana a kommersz Denon, Maranz, Rotel helyett.

Először azt kell tisztába tenni, hogy ténylegesen mire van szüksége az embernek, mik a fő szempontok a döntés meghozatalában? "Tuti recept" nem létezik.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »


Azt nem tudom, hogy konkrétan a JMLab-hez.
 
Én arra lennék kíváncsi, hogy "21st" milyen erősítőket ajánlana a kommersz Denon, Maranz, Rotel helyett.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Ha jelentős javulást szeretnél elérni hangminőség tekintetében, akkor felejtsd el az olyan relatív kommersz hi-fi márkákat, mint a Denon, Marantz vagy Rotel (legalább is az új modelleket).  


Akkor te mit ajánlanál ezek helyett?

Mihez? JMLab-hez?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
wologya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.12.30., szomb. 10:44
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: wologya »


Ha jelentős javulást szeretnél elérni hangminőség tekintetében, akkor felejtsd el az olyan relatív kommersz hi-fi márkákat, mint a Denon, Marantz vagy Rotel (legalább is az új modelleket).  


Akkor te mit ajánlanál ezek helyett?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hali!JMLab Profil 77-es típust ismeri valaki, vagy esetleg ezt a sorozatot.
Ez a mostani Profile sorozat elődje lehet?
Üdv

Idézek a HifiPiac-ból:
 
"A márka korábbi modelljeinek ismerői bizonyára emlékeznek még a kilencvenes évek közepe táján választékban lévő Profile modellekre, melyek akkoriban kis méretű, keskeny állódobozok voltak, pontosan azt a formavilágot képviselve, ami éppen mostanság jött divatba. Mai, a megújuló és felfelé elmozduló Elektra és a Cobalt S sorozatok közti jókora lépést áthidaló utódaik azonban a nevet leszámítva már semmiben sem hasonlítanak rájuk"
 
Szerény véleményem szerint sincs a néven kívül semmilyen hasonlóság. Az új Profile-ban, ha valami közösség is van, az az Electrákkal közös mélyközép. Egyébként nagyon jó hangfalak, de jó drágák is.

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Hali!
JMLab Profil 77-es típust ismeri valaki, vagy esetleg ezt a sorozatot.
Ez a mostani Profile sorozat elődje lehet?
Üdv

UPSakku.hu
 
 

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ezt saját tapasztalásból írod?"A kérdezett (7001)-es Marantzok egyébként jó hangú készülékek, de inkább az angolos(nak mondott) hangzású hangfalakhoz lettek kitalálva (KEF, Mordaunt-Short), azokkal egészen jó párost alkotnak (Én is Marantz+KEF kombinációt használok)"
 
Üdv: Pali

Igen. Amikor hangfalat keresgéltem, volt szerencsém meghallgatni ezeket a Marantzokat KEF IQ hangfalakkal. Nekem tetszett a hangjuk.
Igaz, csak egy délután volt (kb. 3-4óra), amennyit hallottam, de tetszett
 
sajti

Szia!
 
Ha nem nagy kérés, esetleg összefoglalnád néhány szóban a tapasztalataidat? Az is érdekelne, hogy mi nem tetszett esetleg.
 
Üdv: Pali

Szia,
 
ezek a Marantzok most kicsit jobban sikerültek, mint az előző széria. Kevésbé éles, sziszegős, a teteje, mint -mondjuk- a 7200-asnak volt. Kultúrált hangzása van, bár a CD kicsit hajlamos a mélyeket túlhangsúlyozni (ami polcsugárzóknak jót is tehet). A felbontása is lehetne kicsit jobb, bár azért ezek valahol a belépő szinten vannak. A KEF-ek meg hajlamosak kicsit sötéten szólni. Ehhez nem árt olyan kábelt venni, ami húzza kicsit a felső regisztert (ezüstözött például).
Ezzel együtt szerintem jó párosítás
 
Sajti

Avatar
Pali72
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2007.01.04., csüt. 16:49
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Pali72 »


Ezt saját tapasztalásból írod?"A kérdezett (7001)-es Marantzok egyébként jó hangú készülékek, de inkább az angolos(nak mondott) hangzású hangfalakhoz lettek kitalálva (KEF, Mordaunt-Short), azokkal egészen jó párost alkotnak (Én is Marantz+KEF kombinációt használok)"
 
Üdv: Pali

Igen. Amikor hangfalat keresgéltem, volt szerencsém meghallgatni ezeket a Marantzokat KEF IQ hangfalakkal. Nekem tetszett a hangjuk.
Igaz, csak egy délután volt (kb. 3-4óra), amennyit hallottam, de tetszett
 
sajti

Szia!
 
Ha nem nagy kérés, esetleg összefoglalnád néhány szóban a tapasztalataidat? Az is érdekelne, hogy mi nem tetszett esetleg.
 
Üdv: Pali

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ezt saját tapasztalásból írod?"A kérdezett (7001)-es Marantzok egyébként jó hangú készülékek, de inkább az angolos(nak mondott) hangzású hangfalakhoz lettek kitalálva (KEF, Mordaunt-Short), azokkal egészen jó párost alkotnak (Én is Marantz+KEF kombinációt használok)"
 
Üdv: Pali

Igen. Amikor hangfalat keresgéltem, volt szerencsém meghallgatni ezeket a Marantzokat KEF IQ hangfalakkal. Nekem tetszett a hangjuk.
Igaz, csak egy délután volt (kb. 3-4óra), amennyit hallottam, de tetszett
 
sajti

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”