Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


De ez is BE.

Szerintem nem... De mondjuk egy kukkot se értek Franciául..

Asszem ott a pont, mintha tényleg nem lenne BE.


Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Hát ez akkkor mi?http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm
Balra a termékek közt.

Ez egy más kategória. Nem az Electra sorozatból való.

Biztos?
Nem az electra sorozat vált szét az Electra 1000 Be sorozatra, meg a Profile sorozatra?
Egyik drágább kicsit, másik meg, nem tudom, nem láttam még árat rá.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


De ez is BE.

Szerintem nem... De mondjuk egy kukkot se értek Franciául..

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hát ez akkkor mi?http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm
Balra a termékek közt.

Ez egy más kategória. Nem az Electra sorozatból való.

De a jelenlegi Electránál sztem jobb (-nak van be pozícionálva). Hogy valójában milyen nemtudom. De ez is BE.
 
Egyébként én annyira ostoba vagyok, hogy azt hittem, hogy a BE csak a Galaxy Quest-ben lett kitalálva (lásd: berillium gömb..). Erre kiderül hogy egy elem. Mik vannak! Ember a holdon?!

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Nahát tsc, szégyeld magad! Ilyet mondani, hog irreálisan magas az ára, egy olyan valamire, amit még nem is hallottunk, sőt, még tesztet se olvastunk. Nahát, hogy mik vannak.:taps:

De ez nem is igaz.. Olvastam róla tesztet, talán épp az előbb írtam is. Lásd: HFP aktuális száma.
Hallani még nem, de a HES-en lehetett volna, ismerősök meséltek is róla
 
Sajnos nekem még várnom kell 4-5 évet, hogy ilyenem lehessen. :kiraly:

Az új egyébként nem feltétlenül jelent mindig jobbat, habár az a Beryllium magassugárzó tényleg nem akármi.
 
Mellesleg design szempontjából nekem nem igazán tetszik az új Electra széria, egyszerűen "túldizájnolt" az én ízlésemnek. Sokkal jobban szeretem az egyszerű, letisztult dobozokat.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nahát tsc, szégyeld magad! Ilyet mondani, hog irreálisan magas az ára, egy olyan valamire, amit még nem is hallottunk, sőt, még tesztet se olvastunk. Nahát, hogy mik vannak.:taps:

De ez nem is igaz.. Olvastam róla tesztet, talán épp az előbb írtam is. Lásd: HFP aktuális száma.
Hallani még nem, de a HES-en lehetett volna, ismerősök meséltek is róla
 
Sajnos nekem még várnom kell 4-5 évet, hogy ilyenem lehessen. :kiraly:

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Azért azt ne felejtsük el, hogy mielőtt elkezdték "kiszórni" az utolsó darab Elektrákat, a 926-os hivatalos hazai listaára 970 eFt volt. Ez alapján az 1,2 milla nem tűnik irreálisnak az 1027-ért, főleg ha figyelembe veszzük, hogy ezekben már Berylium magassugárzó van.  
Ha őszinték akarunk lenni, akkor inkább a 400-450 eFt-os ár volt irreálisan alacsony 

Na ne már, 800 volt az a 970... Vagy nem?

970 volt, van itthon hivatalos Auditoriumos árlistám
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Hát ez akkkor mi?http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm
Balra a termékek közt.

Ez egy más kategória. Nem az Electra sorozatból való.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Hát ez akkkor mi?
http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm
Balra a termékek közt.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Egyébként nem lehet, hogy a 926-nak a 928 az utóda? És nem is a 1027-el kéne összehasonlítanni?
Nincs 928. Volt egy 927BE ami limitált széria volt, amolyan jubíleumi kiadás. A 1027 váltotta le a 926-ot. Én speciel, ha volna rá pénzem símán kifizetném az árát

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nahát tsc, szégyeld magad!
Ilyet mondani, hog irreálisan magas az ára, egy olyan valamire, amit még nem is hallottunk, sőt, még tesztet se olvastunk. Nahát, hogy mik vannak.:kiraly:
Lehet a világ lejobb hangfala(persze ne legyenek illuzióink), te meg azt mondod nem éri meg.:taps: Ha szar akkor persze igazad van.
 
Egyébként nem lehet, hogy a 926-nak a 928 az utóda? És nem is a 1027-el kéne összehasonlítanni?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Emlékeim szerint csak az ittveddmeg és hasonló helyeken lehetett itthon 800e-ért kapni 926-ost. A legjobb ár ha jól rémlik hivatalos forrásból 880e volt, de ez csak az utóbbi 1-2 évben csökkent le, mert előtte még 1m fölött volt.
 
Így nézve viszont a 1.2m ár a 1027-esere nem olyan nagyon sok. (persze ettől még qrva sok :taps: ) Viszont ez még csökkenni fog szerintem, ha majd végleg eltünnek a piacról 926-ok, 927BE-k, bár 1m alat szerintem nem igen várható a közeljövőben.
 
A különbség meg.. ? Hát néhány év múlva majd megmondom :kiraly:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Tovább gondolkodva, a +400e nem sok egy kicsit a BE magassugárzóért? Persze nem tudom mi egyéb változott még, a driverek kisebbek lettek (ez nem baj), a focus time system huss eltünt (pedig nekem jó ötletnek tűnt, erre most kidobják...).
 
Egyébként nekem olyan fura és kicsit vicces ez a történet: Ha a Focal-JMLab kijön a "Beryllium" magassugárzóval, akkor összeülnek a Bowersnél, és kitalálják, hogy a legjobb válasz erre az lesz, hogy vazze akkor mi meg gyémántból csináljuk majd a magasat. :kiraly: (Lásd: Nautilusok Diamond tweeterrel is jönnek ki már)
 
Ezt a BE témát a Yamaha már jópár (tíz..) éve eljátszotta az NS1000-ben, nem is rossz eredménnyel, azóta is ódákat zengenek róla, szóval lehet is a technológiában valami.
 
Ha lenne sok pénzem, nekem is kéne egy 1027-es.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Azért azt ne felejtsük el, hogy mielőtt elkezdték "kiszórni" az utolsó darab Elektrákat, a 926-os hivatalos hazai listaára 970 eFt volt. Ez alapján az 1,2 milla nem tűnik irreálisnak az 1027-ért, főleg ha figyelembe veszzük, hogy ezekben már Berylium magassugárzó van.  
Ha őszinték akarunk lenni, akkor inkább a 400-450 eFt-os ár volt irreálisan alacsony

Na ne már, 800 volt az a 970... Vagy nem? Már vagy 2 éve annyi. De végülis mindegy. Szerintem irreális ár érte. Jó hangfal meg minden, de akkor is.
 
A 400-450 az persze csak eBay-en értendő, de gondolom ezt Te is tudod. :kiraly: Ez már elég baráti tényleg, és nem is nagyon tudnék ennyiért túl sok jobbat mondani. (Majd mond más.. )
 
Mindenesetre aki anno 800-ért vagy neadjisten 970-ért vette meg, az mostanában fontolgathatta a harakirit, jogosan. :smile19:

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Srácok!Egy ideje nem nagyon voltam a hangfal témában, de most látom a focal honlapján, hogy nincs már electra, illetve van helyette Electra Be meg Profile, nem tudom mióta van, mert kb egy fél éve nem néztem meg a honlapát.
Ti tudtok valamit ezekről?
pl.:
http://www.focal.tm.fr/home/fr/electra1000be/index.htm
http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm

A HFP -ban most tesztelték az 1027-et. A HES-en is kint volt.
 
Sajnos irreális ára van (1.2 M Ft), ha azt nézzük, hogy a 926-hoz hozzá lehet jutni 400e Ft körül.

Azért azt ne felejtsük el, hogy mielőtt elkezdték "kiszórni" az utolsó darab Elektrákat, a 926-os hivatalos hazai listaára 970 eFt volt. Ez alapján az 1,2 milla nem tűnik irreálisnak az 1027-ért, főleg ha figyelembe veszzük, hogy ezekben már Berylium magassugárzó van.
 
Ha őszinték akarunk lenni, akkor inkább a 400-450 eFt-os ár volt irreálisan alacsony
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Srácok!Egy ideje nem nagyon voltam a hangfal témában, de most látom a focal honlapján, hogy nincs már electra, illetve van helyette Electra Be meg Profile, nem tudom mióta van, mert kb egy fél éve nem néztem meg a honlapát.
Ti tudtok valamit ezekről?
pl.:
http://www.focal.tm.fr/home/fr/electra1000be/index.htm
http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm

A HFP -ban most tesztelték az 1027-et. A HES-en is kint volt.
 
Sajnos irreális ára van (1.2 M Ft), ha azt nézzük, hogy a 926-hoz hozzá lehet jutni 400e Ft körül.

Vendég

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Srácok!Egy ideje nem nagyon voltam a hangfal témában, de most látom a focal honlapján, hogy nincs már electra, illetve van helyette Electra Be meg Profile, nem tudom mióta van, mert kb egy fél éve nem néztem meg a honlapát.

Én kb. egy hónapja néztem utoljára a honlapot. Most megnéztem, simán van "régi" Electra..

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Srácok!
Egy ideje nem nagyon voltam a hangfal témában, de most látom a focal honlapján, hogy nincs már electra, illetve van helyette Electra Be meg Profile, nem tudom mióta van, mert kb egy fél éve nem néztem meg a honlapát.
Ti tudtok valamit ezekről?
pl.:
http://www.focal.tm.fr/home/fr/electra1000be/index.htm
http://www.focal.tm.fr/home/fr/profile/index.htm

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Hm, hát úgy érdemes összehasonlítani, hogy polc sugárzót a polc sugárzóval.. Szóval mondjuk 706 vagy 707 vs A52.. De persze ezek meg nagyon nem egy árkategória... 
Meg mint látható, gusztus dolga is.. vagy mi... Tudom, hogy Te a 715-re cserélted az A42-t...
A 715 nyilván több mélyet nyom, meg másképp szól, meg én nem is hallottam még olyat konkrétan, de hát nem tudom, akkor is.....

 
 
A dyno amolyan "premium brand",
azaz a legkisebb is marha-drága (jelen esetben marha-jó is)
 
Ugyanez a JMLab-ra nem igaz, neki van low-end je (706,707)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hm, hát úgy érdemes összehasonlítani, hogy polc sugárzót a polc sugárzóval.. Szóval mondjuk 706 vagy 707 vs A52.. De persze ezek meg nagyon nem egy árkategória...
 
Meg mint látható, gusztus dolga is.. vagy mi... Tudom, hogy Te a 715-re cserélted az A42-t...
A 715 nyilván több mélyet nyom, meg másképp szól, meg én nem is hallottam még olyat konkrétan, de hát nem tudom, akkor is.....

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Hmmm.. 21st már egész jól megfogalmazta, nem hinném, hogy nekem jobban sikerülne. 
Eleinte télleg nem voltam elragadtatva, de közben bejáródtak a dobozok, meg az elektronika is igényesebbre cserélődött, ami hajtja őket...   Most már egyértelműen az Electrára voksolok, de ne felejtsük el, hogy nem egy árkategória!
 
(Azért én egy Chorussal szemben még mindig inkább a Dynot választanám, de lehet, hogy zenefüggő, meg erősítő függő is)

 
Melyik chorussal szemben, melyik dyno -t?
 
 
ha a kiskórista polcdobozokra gondolsz, akkor egyetértek,
de pl a 715 engem is meglepett, és a kettő közül a kisdyno ment piacra.
 
ez jórészt egyéni ízlés kérdése,
de én is dynorajongó voltam, ezért vettem meg anno korsunt is!!
 
 


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hmmm.. 21st már egész jól megfogalmazta, nem hinném, hogy nekem jobban sikerülne.
 
Eleinte télleg nem voltam elragadtatva, de közben bejáródtak a dobozok, meg az elektronika is igényesebbre cserélődött, ami hajtja őket... Most már egyértelműen az Electrára voksolok, de ne felejtsük el, hogy nem egy árkategória!
 
(Azért én egy Chorussal szemben még mindig inkább a Dynot választanám, de lehet, hogy zenefüggő, meg erősítő függő is)

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


reményeim szerint -még így is- "zongorázni lehet a különbséget"

Abban biztos lehetsz

egy kicsi electra mennyivel(és miben) jobb, mint egy 52-es dyno?
 
ne kíméljetek

 
szvsz TSC-t érdemes kérdezned, Ő váltott idén A52-ről 906-os Electrára.
Eleinte nem volt elragadtatva.
 
 
Nekem a korsunnal az electra jobban tetszik, de ha
péntek du-este fel tudsz jönni, (azt is) személyesen meghallgathatod.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


reményeim szerint -még így is- "zongorázni lehet a különbséget"

Abban biztos lehetsz

egy kicsi electra mennyivel(és miben) jobb, mint egy 52-es dyno?
 
ne kíméljetek

Szerintem sokkal, de ez persze egyéni ízléstől is függ. A két doboz amúgy nem egy kategória, árban sem. Az Electra sokkal részletezőbb, precízebb, gyorsabb, kifinomúltabb, könnyedebb, levegősebb megszólalású doboz. A Dyno nagyobbat szól, a hangja dögösebb, testesebb, keményebb, jobban terhelhető. Ezért aki sok pop-rock-disco zenét hallgat, illetve gyakran tart házibulit, az a Dyno-val jobban jár, feltéve, hogy kellően "bika" erősítővel rendelkezik.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Vendég »


reményeim szerint -még így is- "zongorázni lehet a különbséget"

Abban biztos lehetsz

egy kicsi electra mennyivel(és miben) jobb, mint egy 52-es dyno?
 
ne kíméljetek

ha minden jól megy, hétközben megejtjük a hallgatózást.
 
altgr+j... ez valahogy eddig nem jutott eszMbe!
 
 
 
Én 42es dyno-ról váltottam a jmlab chorus 715-re.
A dyno csak rockzenében volt jobb, minden másban kikapott a jmlab-tól.
 
namármost az electra sorozat az kettővel magasabb kategória az enyimnél..

fideka plast-nak hívják az anyagot,fehervaron a Hangszóró 2000 kft-től rendelhetsz JM LAB/FOCAL hangszórókat is.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”