Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonido hangfalak

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva 
Meg tudod mondani mennyi lenne a Radius kit a jobbfajta magassal?
Ha építenék egyet szerintem mdf lapból tenném.Ez lehet hátrány a hangzásra nézve?
Nagyobb képeket nem tudsz felrakni róla?
Milyen zenére ajánlja a mester?Én legfőképp Mike Oldfieldet hallgatok.

Csak egy jótanács:Ha teccik az a radius,akkor ha kitben szeretnéd reprodukálni,akkor lehetőleg szóról-szóra tartsd be a leírásban szerepelteket,mert,akkor már nem az lesz az eredmény,mint aminek lennie kell!Tehát,ha x magassal van,y anyagú és technológiájú dobozban,akkor az ettől való eltérés az eredményezi,hogy nem a rádiuszt fogod megépíteni.(ettől még lehet jó,csak nem rádiusz)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Léva
 
Meg tudod mondani mennyi lenne a Radius kit a jobbfajta magassal?
Ha építenék egyet szerintem mdf lapból tenném.Ez lehet hátrány a hangzásra nézve?
Nagyobb képeket nem tudsz felrakni róla?
Milyen zenére ajánlja a mester?Én legfőképp Mike Oldfieldet hallgatok.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Nem akartam az előző hozzászólásban ezt kiemelni, de házimozira felejtsd el!


" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fú,de gonosz vagy
Doktor Úr ezt nem én találtam ki, a mester szájából hangzott ez el!
Persze ki hiszi el, nincs tanúm!

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És ez a hangfal jó házimozira is,vagy csak zenére.Azaz egy av receiverrel is leboldogul?Gondolom a Diamondjaimnál jobb
Nem akartam az előző hozzászólásban ezt kiemelni, de házimozira felejtsd el!
A szélessávú teljesen más kategória és nagyon erősítőérzékeny.
Inkább építs meg egy Sonido Radius-t, azzal tuti elégedett leszel.
Ezért a kérdésért min. egy szörnyű hétvégét el kéne töltened egy wellness hotelben!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: arn »


Van valakinek tapasztalata az első építsd magad hangfalukről a DIY-MH14-1-ről.Érdemes lenne nekiállni megépíteni egyet?Milyen hangfalakkal lehet egy szinten?

ez a 14es szelessavu?
 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... &start=800
 
szvsz nyalazd vegig a topikot is... mert egeszen mas mufaj. nekem tetszik

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...aki már 50 fölött lévén, kevesebb magasat hall...
Fú,de gonosz vagy

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

És ez a hangfal jó házimozira is,vagy csak zenére.Azaz egy av receiverrel is leboldogul?Gondolom a Diamondjaimnál jobb
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van valakinek tapasztalata az első építsd magad hangfalukről a DIY-MH14-1-ről.Érdemes lenne nekiállni megépíteni egyet?Milyen hangfalakkal lehet egy szinten?

Az egy nagyon-nagyon jó hangfal, és páran már megépítették!
Próbálkozz a hificity-n vagy a index-en, ott írtak már róla!

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A gyapjú a legjobb,de az,hogy kevés a csillapítóanyag és mégis jó a hang az pozitív,arra kell törekedni,minél kevesebb legyen a csillapítóanyag,miközben még is tiszta marad a középtartomány.Reflexdobozokba amúgy is csak az oldalfalakra kell,oda is kevés.
Varga Úr a háztartási vattát ajánlja, mert az nagyon vékony elemi szálakból épül fel.
Hogy a csillapítóanyag mennyisége milyen hatással van a középhangokra nem tudok nyilatkozni, mert még sosem kísérletezgettem vele.
Egyébként én azt írtam, hogy itt-ott dobozhang volt hallható, ezért próbáltam volna más csillapítóanyagot betenni. Még az is lehet, hogy 1 állvány segített volna.
 
Ez betudható a canopusoknak,és ezt az is alátámaszthatja,amit az ötödik mondatodban írsz.
A hideg hangzás szerintem a sok magas miatt volt. Ha módomban állt volna, kipróbáltam volna kevesebb magassal is, de csak hallgatni vittem haza. Amúgy Varga Úr a saját hallásához lőtte be, aki már 50 fölött lévén, kevesebb magasat hall.
Átdugva az én hangfalamra, ismét nyugodt, kellemes hangzás lett, szal nem hinném, hogy a canopus miatt lett volna.
 
Azt hittem kicsit nagyobb érdeklődést fog kiváltani ez a téma!

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mellékesen az azért elgondolkodtató,hogy 80 e-ért lofaxt se kapni a hangfalpiacon.Vagy tud valaki esetleg olyat,amin zenét is lehet hallgatni?
Zenét szinte bármin lehet hallgatni, még PC-s hangfalakon is.
 
Persze azért értem én, hogy mire gondoltál
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


csillapítóanyag vékony vatelin volt, na ez helyett más tettem volna bele.
A gyapjú a legjobb,de az,hogy kevés a csillapítóanyag és mégis jó a hang az pozitív,arra kell törekedni,minél kevesebb legyen a csillapítóanyag,miközben még is tiszta marad a középtartomány.Reflexdobozokba amúgy is csak az oldalfalakra kell,oda is kevés.
Kicsit hosszasabb hallgatózás kiderítette, hogy ebbe is bele lehet kötni. Nekem sok volt a magas. Kb. 2 dB visszahúzással orvosolható a probléma, tehát erre nem adunk.  Így több magassal viszont fárasztóbbnak tűnt a hangja, mint az enyémnek. Kicsit hideg hangja volt, ami nekem nem volt kellemes. Egyébként kiemelésnek nyoma nem volt, nagyon szép egyenletes a doboz frekimenete.
Ez betudható a canopusoknak,és ezt az is alátámaszthatja,amit az ötödik mondatodban írsz.
 
Mellékesen az azért elgondolkodtató,hogy 80 e-ért lofaxt se kapni a hangfalpiacon.Vagy tud valaki esetleg olyat,amin zenét is lehet hallgatni?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Van valakinek tapasztalata az első építsd magad hangfalukről a DIY-MH14-1-ről.
Érdemes lenne nekiállni megépíteni egyet?Milyen hangfalakkal lehet egy szinten?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Az előző mondattal szeretnék Gordon egyik beírására válaszolni, mikor megvette a Polk-ot, írta, hogy érzéketlenebb a Jura-hoz képest és mégis vissza kellett vennie a hangerőt. Ez az impedanciakülönbségből adódik, de azóta talán Ő is rájött erre.
....


Off
 
Elméletben ez igaz lehetne, de nincs lényegi különbség a Rega Jura és a Polk LSi9 névleges impedanciáji között (5 illetve 4 Ohm)
Szerintem inkább az számíthatott a meghajtás oldaláról, hogy Polk fázisfutása nagyon jó. A Regáéról nincs infom, de a Polkról még diagramot is találtam:
 

 
Amúgy szerintem a Polk sokkal dinamikusabb hangsugárzó, mint a Rega volt.
gordon314.fw.hu

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


   
Köszönjük a beszámolót, Leva!
Korrekt!

Nem olyan családból származom, aki nem tartja be az ígéretét!
Köszi!

 
OFFTOPIC:

Szerintem nem is feltételezett senki ilyet!

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Köszönjük a beszámolót, Leva!
Korrekt!

Nem olyan családból származom, aki nem tartja be az ígéretét!
Köszi!

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Robotk@-nak, mert megígértem! Sonido Radius II dobozokat teszteltem 1 hétig!

 
Köszönjük a beszámolót, Leva!
Korrekt!

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Robotk@-nak, mert megígértem! Sonido Radius II dobozokat teszteltem 1 hétig!
No, hát lerántom a leplet eme dobozról, amivel volt szerencsém kicsit együttélni!
A mester a vételár ellenében adta oda kipróbálásra (asszem ez egyértelmű).
 
A doboz felépítése: fehérbükk eredeti fa, 20 mm-es falvastagsággal (nagyon szép). 16,5-es papír mélyközép, 25 mm-es selyem dóm magas, kb. nettó 20 L a térfogat.
íme egy kép róla:
 
Az ideális dobozméret különben 24 L körül lenne.
Bikábelezhető csatlakozó, és egy enyhén tölcséres kialakítású nem túl nagy reflexcső (én nagyobbat tettem volna bele).
Miután hajtott a kíváncsiság kibontottam a hátulját, hogy mégis milyen alkatrészek figyelnek a váltóban. Elég jó minőségüek, ehhez gyártott nyákon, közvetlen ráforrasztva a csatlakozóra (szerintem ez 1 tök jó megoldás). A csillapítóanyag vékony vatelin volt, na ez helyett más tettem volna bele.
Bevallottam Varga Úrnak, hogy szétbontottam de nem csinált belőle problémát. horror.gif
 
A hangja:
Bevallom először csak lestem, mint a lukinyúl, mert nagyon-nagyon jó volt.
Bejáratlan volt a doboz, estére már éreztem, hogy kövérebb lett a mély. Megfogott a részletezettsége, a mélye. Baromi gyors és precíz mélyei vannak. Ekkora dobozból ilyen mély... Kb. 25 m2 a szobám!
Kicsit hosszasabb hallgatózás kiderítette, hogy ebbe is bele lehet kötni. Nekem sok volt a magas. Kb. 2 dB visszahúzással orvosolható a probléma, tehát erre nem adunk. Így több magassal viszont fárasztóbbnak tűnt a hangja, mint az enyémnek. Kicsit hideg hangja volt, ami nekem nem volt kellemes. Egyébként kiemelésnek nyoma nem volt, nagyon szép egyenletes a doboz frekimenete.
A térrel nem voltam teljesen kibékülve. Kicsit furcsa volt helyenként. Nehezen tudnám megfogalmazni, de az enyém egyenletesebben oszlatta el.
Erre úgy derült fény, hogy kívülálló ember segítségét igénybe véve, szaladgáltam a hangfalak mögött és dugdostam. A hangerővel nem volt gond, mert az én hangfalam 4 ohm-os és kb. 87-88 dB-es, a Sonido 89 dB 8 ohm-on, tehát az erősítő kb. azonos hangerőt produkált. Nem tudom árt-e ez az impedanciaváltozás az erősítőnek...nem pofázott vissza soha!
Az előző mondattal szeretnék Gordon egyik beírására válaszolni, mikor megvette a Polk-ot, írta, hogy érzéketlenebb a Jura-hoz képest és mégis vissza kellett vennie a hangerőt. Ez az impedanciakülönbségből adódik, de azóta talán Ő is rájött erre.
Ami még nem tetszett, hogy volt amikor kicsit dobozhangja volt. Ez biztos, hogy a csillapítóanyagból hitványságából adódott, tehát ez is kiküszöbölhető.
Uccsó észrevételem a reflexcső volt, mélyhangtesztnél volt valamennyi szélzaj, de nagyobb csővel ez is megszüntethető.
 
Jelen leírásom, szigorúan erre a dobozra vonatkozik, nem általánosítani!!!
Maga az alapanyag nagyon jó minőségű (hangszóró), odafigyeléssel SZVSZ ennél precízebb dobozt össze lehet hozni. Ennek a doboznak az ára 80e/pár, ami igen barátságos a teljesítményét figyelembe véve. Ha csak a kit-et veszi meg az ember 50e-be kerül, ez tartalmazza a hangszórókat, váltót, doboztervet!
Konzultáltam a mesterrel reggel, és ő a magassugárzóval annyira nincs megelégedve, tud ajánlani helyette másikat nagyon kedvező áron.
 
Kb. ennyi volt a tapasztalatom, remélem kielégítő lett a leírás! Varga Úr munkája előtt mélyen meghajolok, asszem megérdemli.
 
Üdv
Léva

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam meghallgathatjátok korrekt körülmények közt. Letét ellenében haza is wihetitek, persze,ha wigyáztok rá.
 
Big,
a kicsi szürke minimonitorok vannak nálad?

Csak woltak...

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Nálam meghallgathatjátok korrekt körülmények közt. Letét ellenében haza is wihetitek, persze,ha wigyáztok rá.
 
Big,
a kicsi szürke minimonitorok vannak nálad?

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Megkaptam a mestertől a hangszóró adatait....hm, nem rossz!

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nálam meghallgathatjátok korrekt körülmények közt. Letét ellenében haza is wihetitek, persze,ha wigyáztok rá.

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egészben az ára a legszebb!


Az hogyé?Mámint a kité.

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És,ha bejön a hangja,már nem is építesz?A frekimenetből meg sajna nem sokmindent lehet leszűrni...

Igazából nem hagyom el vonalat, mert ez sem "gyári"!
Ha otthon hozza amire nekem szükségem van, akkor valszeg nem építek, hanem megveszem azt a dobozt. Tudom, hogy a frekimenet önmagában nem sokat mond, de hallgattam is, és tetszett amit hallottam.
Szó volt még az alumembrános felépítésről, mert azzal még laposabb frekimenetet lehet elérni, megtartva a hangminőséget. Ha talál a mester egy jobb magassugárzót, mint ami most benne van, akkor kittet veszek (halló-halló ), és építek.
Meglátjuk mi lesz belőle, egy hétvégét szeretnék eltölteni a Radius-szal.
Az egészben az ára a legszebb!
 
Léva

Vendég

Sonido hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... Hát abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ezt otthon is meg kéne hallgatnom......Láttam a frekimenetét is, kb. +-2 dB-en belül van.

És,ha bejön a hangja,már nem is építesz?
A frekimenetből meg sajna nem sokmindent lehet leszűrni...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”