Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezek Spendor dobozok, megvásárolták az elfekvő készletet, hangszórók, dobozok, váltók, gyakorlatilag új dobozok.
Szerintem semmi közük a Spendorhoz.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Nem tudom ezekben milyen hangszórók lehetnek:
Stirling Broadcast LS3/6
http://www.stirlingbroadcast.net/
Nagyon hasonlít a Harbethre.
http://www.walrus.co.uk/stirlingbroadca ... dcast.html

Ezek Spendor dobozok, megvásárolták az elfekvő készletet, hangszórók, dobozok, váltók, gyakorlatilag új dobozok.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ennyit írnak róluk:
The loudspeaker utilises a 22cm LF drive unit SB-4432, 27mm HF unit SB-4434 and 19mm SHF unit SB-4436, and the nominal impedance is 8ohms. The connections are by bi-wired screw terminals accepting both 4mm plugs and bare wires up to 4mm cross sectional area.
http://www.stirlingbroadcast.net/
 
Nem olcsó dobozok:
http://store.acousticsounds.com/a/6450/ ... _Broadcast

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem tudom ezekben milyen hangszórók lehetnek:
Stirling Broadcast LS3/6
http://www.stirlingbroadcast.net/
Nagyon hasonlít a Harbethre.
http://www.walrus.co.uk/stirlingbroadca ... dcast.html



Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Vajon melyik osztalyon fogom az Auchan-ben megtalalni a blue tack-et?
 
Irodaszer, vagy muszaki? mert tartok tole, hogy fogalmuk nem elsz rola, hogy mit keresek


Barkács

Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Vajon melyik osztalyon fogom az Auchan-ben megtalalni a blue tack-et?
 
Irodaszer, vagy muszaki? mert tartok tole, hogy fogalmuk nem elsz rola, hogy mit keresek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Polcsugarzo.
 
Epos ESL-8 hangfalrol van szo. Epos ST35 replica allvannyal. Van az aljan tuske.
 
Ezt a Blue Tack-et hol lehet beszerezni legegyszerubben?
 
Az ATC-ben ti aruljatok?


Mi nem,de velünk szemben Praktikerben,Auchanban igen.

Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Polcsugarzo.
 
Epos ESL-8 hangfalrol van szo. Epos ST35 replica allvannyal. Van az aljan tuske.
 
Ezt a Blue Tack-et hol lehet beszerezni legegyszerubben?
 
Az ATC-ben ti aruljatok?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Ha nincs a hangfal aljan tuskenek kialakitott hely, akkor hogyan lehetne megis legszakszerubben aplikalni ra tusket? Mert esztergaltattam tuskeket, de az EPOS aljan nincs sajna elore kialakitott hely neki.
 
Elore is koszonom a valaszokat.


Az állvány alján van tüske?
Ha igen,akkor elég ha a doboz és az állvány közé Blue Tack-et raksz.
 
Közben most látom,hogy nem írtad,hogy ez álló doboz,vagy polcsugárzó,de gondolom a topic címéből talán láttad,hogy itt ezekről van szó.


Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Sziasztok!
 
Ha nincs a hangfal aljan tuskenek kialakitott hely, akkor hogyan lehetne megis legszakszerubben aplikalni ra tusket? Mert esztergaltattam tuskeket, de az EPOS aljan nincs sajna elore kialakitott hely neki.
 
Elore is koszonom a valaszokat.

Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Sziasztok!
 
Ha nincs a hangfal aljan tuskenek kialakitott hely, akkor hogyan lehetne megis legszakszerubben aplikalni ra tusket? Mert esztergaltattam tuskeket, de az EPOS aljan nincs sajna elore kialakitott hely neki.
 
Elore is koszonom a valaszokat.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »



A nagyszerű LS3/5a KEF hangszórókból építkezett, és kiállta az idők próbáját. Mondj egy olyan KEF dobozt amiben ezek a hangszórók vannak és legenda lett?


 
Nem tudom a legenda mit jelent, de:
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tettek érte , hogy így legyen!


Az olcsóbb dobozok hihetetlenül gagyi kivitelűek.
Aki picit is adni akarna a nevére,az nem így gyártja le a dobozait.
A dobozok eleje műanyag.A dobozok annyira vékony falúak,hogy már többet nem lehetne elspórolni ebből sem.
Régebben volt IQ3-as polcsugárzóm és IQ9-es álló dobozom.Volt "szerencsém" megfülelni ezeket.
Soha többet.
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... q3__st__20
Ez volt az enyém.
A tuningra egy vagyont költöttek,de ez sem segített rajta.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Pedig mostanában (már jó pár éve) divat szidni a KEF-eket, nem csak ezen a fórumon, hanem úgy általában.


Tettek érte , hogy így legyen!

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: amajci »



Én folyamatosan szidom az IQ szériát,de a Reference dobozokról biztos nem mondtam rosszat.Van is két ilyen gyári dobozom.Csak a doboza sajnos.
207 és 203-as.


 
Nem rólad beszéltem. Egyébként az iQ30 szerintem nem rossz, a Reference meg sajnos már nem az én (ár)szintem...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Pedig mostanában (már jó pár éve) divat szidni a KEF-eket, nem csak ezen a fórumon, hanem úgy általában.


Én folyamatosan szidom az IQ szériát,de a Reference dobozokról biztos nem mondtam rosszat.Van is két ilyen gyári dobozom.Csak a doboza sajnos.
207 és 203-as.

Avatar
andrelegrand
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 09:57
Értékelés: 20

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: andrelegrand »

Egyéni véleményem: drága, giccses, ízléstelen a hangszórója. Értem én, hogy ez kell a vásárlóknak, de egy 50 éves évfordulóra illet volna nagyobb durranással előállni, de ez csak egy ici-pici pukk. Beállnak a sorba és a marketingér, díjakért füzetnek óriás összegeket. Látszik rajta, hogy a mérnöknek ez esetben is az olcsóságra és nem a hangra és dizájnra kellett hangsúlyt fektetniük.

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: amajci »



Szerintem ezt így kár leírni,mert vannak nagyon jó dobozaik is,meg hulladék is.


 
Pedig mostanában (már jó pár éve) divat szidni a KEF-eket, nem csak ezen a fórumon, hanem úgy általában.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Szerintem ezt így kár leírni,mert vannak nagyon jó dobozaik is,meg hulladék is.


Az alsóbb árfekvésben szerintem mindegyik hulladék, azért is tettem be ezt a hangfalat, hátha. Mondjuk én a Blade-től is rosszul vagyok, de ez már más kérdés.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tudom, hogy sokan nem kedvelik a KEF dobozokat,


Szerintem ezt így kár leírni,mert vannak nagyon jó dobozaik is,meg hulladék is.

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: amajci »


Tudom, hogy sokan nem kedvelik a KEF dobozokat, de én azon kefesek, akarom mondani kevesek, közé tartozom, akiknek tetszenek. Szerintem a KEF polcsugárzói nem rosszak, inkább az állókkal van gond, azok döngenek. Nyilván ár/érték arányban, főleg újonnan (a használtpiacon már kiegyenlítődnek az árak) lehet találni jobbat, ez ízlés dolga.
Az LS50-et még nem hallottam, de nagyon kíváncsi vagyok rá.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Lehet, hogy próbálták, csak az nincs benne a tesztekben.


Ja, mert nem szólalt meg velük a doboz! Jó hogy beírtad ezt a dobozt, látod milyen aktivítás lett belőle. Egyébként a doboz érzékenysége 84 dB, az impedancia minimuma 1.9 Ohm. A HFN tesztjében már árnyaltabb a kép. Ez tipikusan olyan doboz, ami senkinek sem jó. A KEF csak pofozgatja a szart, ez a hangszóró már korábbi dobozokban is (le)szerepelt.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Erre én is kíváncsi lennék.


Lehet, hogy próbálták, csak az nincs benne a tesztekben.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Miért nem próbálták ki egy árban hozzáillő erősítővel? Én tudom a választ, és aki megveszi ezeket a dobozokat Ő is hamarosan tudni fogja.


Erre én is kíváncsi lennék.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Miért nem próbálták ki egy árban hozzáillő erősítővel? Én tudom a választ, és aki megveszi ezeket a dobozokat Ő is hamarosan tudni fogja.


Nézd, nekem mindegy. Olvastam egy pár tesztet, írtam valamit, idén tavasszal pedig élőben is láttam a hangfalat, aranyos darab. Nem tolom a KEF szekerét, sosem szerettem a hangfalaikat, de hátha most sikerült valami elfogadhatót alkotniuk. De ha nem, nem. Majd, mint mindig, dönt a piac.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”