Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Polcsugárzók

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Behalt a net, véletlenül duplán posztoltam. Elnézést. Csak annyit akartam mondani, hogy valóban nem lefutott ez a meccs a monitor és álló doboz között.

Vendég

Polcsugárzók

Szerintem a Jungson LS3/5 képességeit megfelelő installálás esetén senki sem kérdőjelezte meg. De van itt néhány apróság. Az egyik természetesen a szinergia: hogy mivel tud együtt szólni szépen. Egyes eladási témákban 300B-s párosításokat emlegettek, pl. Nekem egy kicsit aránytalannak tűnik, hogy egy hangfal valódi tudásának megcsillantásához adott esetben többszörös árú erősítő szükségeltetik. Persze működhet más felállásban is a történet, például az alább emlegetett HTA-val, komolyzenén (nagyzenekarin is?) csak számomra az is kérdés, hogy mekkora térben, milyen akusztikai viszonyok között. Ebből a szempontból nekem az álló dobozok új irányt jelentenek, és főleg azért, mert jó akusztikájú, nagy tér van a nappali-étkező-konyhában, és mert változóban van a zenei ízlésem, és a régizenés kamaradarabok mellett egyre több egyéb muzsika is előkerül. Az emlegetett IQ azért érdekes, mert az áráért tényleg meglepően jól teljesít az alább leírt felállásban, méghozzá úgy, hogy éppen csak CD-lejátszó a forrás, mert két DAC között vagyok éppen (építkezés az alapokról). Még annyit, hogy mindezeket most úgy írom, úgy vagyok nagyon elégedett az IQ-val, hogy hallottam már párszor nor rendszerében (ott az aláírásában), és nem mindig tetszett, valamint referenciaként benne van még a fülemben egy friss Vandersteen 3-as rendszer (Bryston monoblokkokkal hajtva, Teac futómű-DAC forrásról). Ehhez képest is elég gyors, jó ritmikájú, telt és kellően részletes, ha kell, nagyon érzelmes az IQ, ami a legtöbb zene esetében bőven kárpótol a hasonló árú monitorok által esetleg hozott holografikus térábrázoláshoz képest. És még csak azt sem mondanám, hogy "hosszan hallgatható", mert ez egyszerűen nem szempont. Érdekes módon a vele hallgatott zene az, amiről ilyesmiket tudnék nyilatkozni.

szilvás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 45

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: szilvás »

Szerintem meg jó sok monitor meg tudja szorongatni még abban az árfekvésben is.
Természetesen, itt az egyéni preferenciákat figyelembe véve, mivel akik a monitor hangsugárzókat kedvelik, azok azt általában az általuk nyújtott pontosságért, precizitásért teszik, amit nagyon kevés álló hangsugárzó tud, még a jóval drágábbak közül is.
Még az én Swans M6-osom, ami külföldi árakat figyelembe véve (hiszen Magyarországon már sem az, sem a Jungson LS3/5 nem kapható újonnan) közel tízszeresébe kerül, mint a Jungson LS3/5, tehát, még a közel tízszeres áru Swans M6-os is elmarad a fent említett tulajdonságokban a Jungson LS3/5 mögött. Az is igaz, hogy más területeken viszont kárpótol ezen hiányosságaiért.
Mindezt figyelembe véve nem olyan egyszerű kijelenteni, hogy "monitor legyen a talpán", ami egy álló hangsugárzót, főleg egy IQ Level 4-et "meg tud szorongatni". Legalábbis, én nem merném, mert az eddigi tapasztalataim szerint, a monitor sugárzók ár/érték arányban mindig többet nyújtottak, mint az álló hangsugárzók.

.

Az élmény függ a hallgató állapotától is, van-e benne gyorsító, milyen a hangulata, milyen zenét hallgat.

Ha már sok zenét hallgattam, fáradok, akkor már kiegyensúlyozott, szélsőségektől mentes , hosszan hallgatható hangot szeretek hallgatni.

A Harman 620-as a B&W 601-essel, de a Jungson 66 is a 601-essel nagyon ütős hang, de egy idő után fárasztó.

A Harman az Infinitivel kiégeti az ember fülét a sok magassal, de üvölteni nagyon tud.

Nagyon jól megépített, duplatrafós HTA 30-asom van, szépen zenélt a Jungson 3/5-el. Komolyzenére nekem ideális.

nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 371

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: nor »

Természetesen, itt az egyéni preferenciákat figyelembe véve, mivel akik a monitor hangsugárzókat kedvelik, azok azt általában az általuk nyújtott pontosságért, precizitásért teszik, amit nagyon kevés álló hangsugárzó tud, még a jóval drágábbak közül is.
Még az én Swans M6-osom, ami külföldi árakat figyelembe véve (hiszen Magyarországon már sem az, sem a Jungson LS3/5 nem kapható újonnan) közel tízszeresébe kerül, mint a Jungson LS3/5, tehát, még a közel tízszeres áru Swans M6-os is elmarad a fent említett tulajdonságokban a Jungson LS3/5 mögött. Az is igaz, hogy más területeken viszont kárpótol ezen hiányosságaiért.
Mindezt figyelembe véve nem olyan egyszerű kijelenteni, hogy "monitor legyen a talpán", ami egy álló hangsugárzót, főleg egy IQ Level 4-et "meg tud szorongatni". Legalábbis, én nem merném, mert az eddigi tapasztalataim szerint, a monitor sugárzók ár/érték arányban mindig többet nyújtottak, mint az álló hangsugárzók.

.

Mint az emlegetett IQ-k tulajdonosa tisztelettel kérdezném, hogy milyen rendszerben hallotta ezeket a hangsugárzókat. Továbbá, hogy ezeket eredeti gyári állapotukban sikerült-e hallani, mivel több esetben láttam a neten olyan hirdetést, amiben a mélyközép sugárzónak nem sok köze  volt a gyárihoz, továbbá egy fórumtárs is egy ilyen kicserélt sugárzós darabot vásárolt. Nekem a gyári hangsugárzóim vannak, belepiszkálástól mentesen. Csatlakozom önhöz abban, hogy az Altoval a Jungson monitor katasztrofális volt, hiszen én is hallottam az említett összeállítást. Amúgy bárkit szívesen fogadok egy kis zenehallgatásra, akit érdekelne a fennt említett álló dobozom.
CD: Arcam alpha One, Laptop: DELL Latitude e6420, Innacoustic DAC mod., LP: Sonab 85S, DPA A-3 előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Vendég

Polcsugárzók

Szerintem meg azért azt az I.Q Level 4-et ne írjuk le ilyen gyorsan.
Azért ahogy az emlékeimben kutatok nagyon sok jónak mondott monitornál jobban szólt pár álló doboz ami sokszor nem is volt magasabb kategoria..Pedig sokan azt mondják egy hangfal családban a monitor jobb.Én ezt nem mindig tapasztaltam így.Sok olyan monitornak csúfolt dobozzal találkoztam már ami tüzelőnek lenne csak tökéletes.Vagy még annak se mert gyorsan elégne.
De van ellen példám is nem egy márkánál tipusnál.Tehát nem merném ezt ilyen slendrián kinyilatkoztatni, mivel a tapasztalat mást mutat.
Az ilyen kijelentésekkel azért óvatosan bánnak még olyan helyeken is ahol sokszor van lehetőség monitor/álló tesztre.
De gondolom ez sok embernek nem jelent semmit.
A monitornak meg van a funkciója.És bizony van jó pár olyan álló doboz ami tud ám olyan erényeket mint egy monitor.
De mik is ezek az erények amiket egy monitor tud?Mitől is olyan amilyen?Mit is nevezzünk még monitornak?
És megint egy örök dilemma hogy nagyobb szobában egy mini monitor miért is jobb mint egy álló?Azon kívül, hogy sok olyan dolog meg hiányzik belőlük amiket a nagyok csípőből kiráznak.

Az AI Alto dologban viszont egyet értek.Nagyon háklis, rendszert alapozni rá nem túl szerencsés.Na jó egy AN AZ 2-vel tud meglepetést produkálni.De az elmúlt évek során sok dobozzal probáltam AI Altot és nem egy társasági lény.

Tehát nem olyan egyszerű ezt kijelenteni, hogy "monitor legyen a talpán", ami egy álló hangsugárzót, főleg egy IQ Level 4-et "meg tud szorongatni". Legalábbis, én nem merném, mert az eddigi tapasztalataim szerint, a monitor sugárzók ár/érték arányban mindig többet nyújtottak, mint az álló hangsugárzók.

.

Vendég

Polcsugárzók

Kíváncsian várnám a javaslatokat. Már csak azért is, mert lassan elkezdem keresni az Elák utódait, és éppen ebben az ársávban.

JPW AP2
A második legjobb párosítás volt, amit valaha az AI Altoval hallottam. Még a Csontosféle High End Show. (Ennek hatására vettem meg később az Altot.)
Ha pedig egy kicsivel több mélyet szeretne, akkor JPW AP3.

Szívem szerint még javasolnám a Snell Acoustics J type-ot (Nekem ezzel tetszett legjobban az Alto.), de egyrészt Magyarországon nehezen fellelhető, másrészt nem is biztos, hogy beleférne a keretbe.

.

Vendég

Polcsugárzók

Kíváncsian várnám a javaslatokat. Már csak azért is, mert lassan elkezdem keresni az Elák utódait, és éppen ebben az ársávban.

Vendég

Polcsugárzók

Éppen egy IQ level 4 vendégeskedik nálam, és monitor legyen a talpán, ami - nyilván ebben az erősítő+hangfal kombináció árfekvésben - meg tudja szorongatni,

.

Vendég

Polcsugárzók

Vagy nem.
Szerintem az Alto sokkal háklisabb erősítő, mint amennyire háklis hangsugárzó a Jungson LS3/5.
Azaz, ha valami hasonló kaliberű rendszert kellene építenem, akkor sokkal inkább választanám a Jungsont alapnak, amihez majd erősítőt keresek, mint az Altót, hogy később ahhoz találjam meg a megfelelő hangsugárzót.

.

A "háklisság" megítélésében nem vagyok kompetens, amennyiben ezt arra értjük, hogy melyik készülék jön ki több társával. Csak azt tudom, hogy a Jungson használt árában én most nem monitort keresgélnék, és a jelenlegi rendszeremből sem az Alto fog először menni. Éppen egy IQ level 4 vendégeskedik nálam, és monitor legyen a talpán, ami - nyilván ebben az erősítő+hangfal kombináció árfekvésben - meg tudja szorongatni, amit a 35 nm-es nappalimban ezek együtt produkálnak. IMHO, ahogy mondani szokás.

Vendég

Polcsugárzók

De ha a kedvenc hangfalunk/erősítőnk nem szól jól egy másik készülékkel, akkor nyilván csak abban a másikban lehet hiba.

Vagy nem.
Szerintem az Alto sokkal háklisabb erősítő, mint amennyire háklis hangsugárzó a Jungson LS3/5.
Azaz, ha valami hasonló kaliberű rendszert kellene építenem, akkor sokkal inkább választanám a Jungsont alapnak, amihez majd erősítőt keresek, mint az Altót, hogy később ahhoz találjam meg a megfelelő hangsugárzót.

.

Vendég

Polcsugárzók

Nekem is van egy Jungson LS3/5-öm, és egy AI Alto MKI-esem is. Bevallom, tegnapig nem is gondoltam rá, hogy a kis LS3/5-öket ezzel az erősítővel próbáljam meghajtani. És nem elsősorban a hangsugárzó alacsony (84 dB) érzékenysége, vagy az AI Alto kis teljesítménye miatt, hiszen a JPW Sonata is valami hasonlóan kis érzékenységű hangsugárzó, és azzal mégis nagyon jó párost alkot az AI Alto, hanem a két készülék olyan nagy mértékben eltérő karaktere miatt.
Tegnap ellenben az ön példáján felbuzdulva a Jungson LS3/5-öket rákötöttem az Altóra, és valóban katasztrofális volt. A kis Jungson egyszerűen "megdöglött", élettelenné vált. Pont az veszett el belőle, amit szeretünk benne, a pörgősség, a lendület, a kicsattanó életöröm. De ennek okát továbbra sem a hangsugárzó érzéketlenségében, illetve, az erősítő -tranzisztoroshoz képest- kis teljesítményében látom, hanem abban, hogy a Jungson LS3/5 elé egy pörgős karakterű félvezetős erősítő való, hogy ki tudjon teljesedni. Abból ellenben elég lehet egy akár 30-50W teljesítményű is.

.

Én is hallottam őket Szegeden Musical Fidelity B1-gyel, melyet egyébként jóval szerényebb képességűnek gondolok az Altónál. A két erősítő közel azonos teljesítménye és a köztük lévő minőségbeli különbség ellenére a B1-gyel nekem akkor tetszett a Jungson. Ezért írtam illesztésről, szinergiáról. De ha a kedvenc hangfalunk/erősítőnk nem szól jól egy másik készülékkel, akkor nyilván csak abban a másikban lehet hiba.

Vendég

Polcsugárzók

Azért az erősítőt el kell találni hozzá, már csak az érzékenysége miatt is (84 dB). Nem is olyan régen járt nálam egy vendégségben, és az AI Altóval olyan bántóan kiabáló volt, hogy nagyon gyorsan vissza kellett tenni az Elákat.

Nekem is van egy Jungson LS3/5-öm, és egy AI Alto MKI-esem is. Bevallom, tegnapig nem is gondoltam rá, hogy a kis LS3/5-öket ezzel az erősítővel próbáljam meghajtani. És nem elsősorban a hangsugárzó alacsony (84 dB) érzékenysége, vagy az AI Alto kis teljesítménye miatt, hiszen a JPW Sonata is valami hasonlóan kis érzékenységű hangsugárzó, és azzal mégis nagyon jó párost alkot az AI Alto, hanem a két készülék olyan nagy mértékben eltérő karaktere miatt.
Tegnap ellenben az ön példáján felbuzdulva a Jungson LS3/5-öket rákötöttem az Altóra, és valóban katasztrofális volt. A kis Jungson egyszerűen "megdöglött", élettelenné vált. Pont az veszett el belőle, amit szeretünk benne, a pörgősség, a lendület, a kicsattanó életöröm. De ennek okát továbbra sem a hangsugárzó érzéketlenségében, illetve, az erősítő -tranzisztoroshoz képest- kis teljesítményében látom, hanem abban, hogy a Jungson LS3/5 elé egy pörgős karakterű félvezetős erősítő való, hogy ki tudjon teljesedni. Abból ellenben elég lehet egy akár 30-50W teljesítményű is.

.

galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 334

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: galistvan »

Azért az erősítőt el kell találni hozzá, már csak az érzékenysége miatt is (84 dB). Nem is olyan régen járt nálam egy vendégségben, és az AI Altóval olyan bántóan kiabáló volt, hogy nagyon gyorsan vissza kellett tenni az Elákat.
Ki kell szolgalni ez igaz, de egy tisztesseges tranzisztoros etositovel gyonyoruen megnyilik.

Vendég

Polcsugárzók

Nem csodálom. Nagyon jó monitorok. Hosszan hallgatható, tiszta.

galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 334

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: galistvan »

A sok-sok óra és változat után a legkiegyensúlyozottabb páros, amit nagyon jó hallgatni, nem volt más mint a

a HTA 30 - Jungson 3/5 változat.

Nem csodálom. Nagyon jó monitorok. Hosszan hallgatható, tiszta.

szilvás
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 45

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: szilvás »

Az elmúlt napokban a  sok evés-ivás mellett sok komolyzenét hallgattam, közben összeszedtem a dolgokat, be-bekötögettem különböző erősítőket, hangfalakat.

Erősítők: Harman 620, Jungson 66, HTA 30.

Hangfalak: B&W 601, Infiniti reference 11 mkii, Jungson 3/5.

Marantz cd játszó, vh cs 122 kábel.

Nagyon jó a 601- mindhárom erősítővel, az Infiniti egy idő után fárasztó a magasai miatt.

A sok-sok óra és változat után a legkiegyensúlyozottabb páros, amit nagyon jó hallgatni, nem volt más mint a

a HTA 30 - Jungson 3/5 változat.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3881

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem véletlenül nézegettem régebben.
A Pioneer dobozaim is emiatt vettem 2 éve.
A nagyobbik iszonyat jó volt és sikerült akkor harmad áron hozzájutnom. 2 MFt helyett 600-ért. 

Azt nézegettem is anno, csak nem volt rá pénzem. Vettem egy JBL-t, nem bántam meg. A TAD azért más kategória., de árban is.
Apropó!
Ezt a dobozt nem tudjátok ki gyártotta le? (Tudom, hogy Nagy Lászlóék, beszéltem vele és szerintem fogok is erről még, csak gondoltam megtudnék pár dolgot előtte)

Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3285

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ezt nem csodálom!
Iszonyatosan jól szólt a mai kiállításon

Nem véletlenül nézegettem régebben.
A Pioneer dobozaim is emiatt vettem 2 éve.
A nagyobbik iszonyat jó volt és sikerült akkor harmad áron hozzájutnom. 2 MFt helyett 600-ért. 

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Polcsugárzók

Jobb volt mint a Martin Logan? Teljességgel elképzelhetetlen
Nekem jobban tetszett!

Viszont, ami a legkellemesebb meglepetés volt, az a L'auditeur szobában a SENSE audio monitor!

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1233

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Megkerestem én is
Az állvány 3600

Horror, de szerintem a legjobb hang volt ma.

Jobb volt mint a Martin Logan? Teljességgel elképzelhetetlen

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Polcsugárzók

Price: $37,000/pair

Hát kösz.

Megkerestem én is
Az állvány 3600

Horror, de szerintem a legjobb hang volt ma.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1233

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ezt nem csodálom!

Price: $37,000/pair

Hát kösz.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Polcsugárzók

Ezt elfogadnám:
TAD Compact Reference CR1 loudspeaker

Ezt nem csodálom!

nadotex
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: nadotex »

Emlékeim szerint az mkI-es verzióról nagyon jókat írt annak idején a HFM.

.

Én ismerem a mkII-es verziót, gyors, nyílt, átlátható, nyílt hang megfogott mélyekkel, valamint a technikai paraméterei is rendben vannak(seas hangszórók komoly váltó és doboz), eredetileg stúdió monitornak szánták.
LencoL85/ShureM95ED-Quad44-DynacoST70-GoodmansAxiom/Trebax

tolnai
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: tolnai »

Sziasztok!

Egy másik topikban már feltettem a kérdést, megteszem itt is.

Valószínű, hogy sokan közületek most nagyokat nevetnek majd, de nem egyszerű problémával állok szemben:

- A lényeg, hogy hangfalat szeretnék cserélni.
- Fontos, hogy a szokottól eltérően, a zenét állva is jól kellene hallanom, magyarul a magassugárzónak a fülem magasságában kéne lennie nagyjából, ha állok.
- Jelenleg, egy 67 cm magas, saját készítésű állványon van egy JBL Studio 180-as hangfalam, ami ugye álló kivitelű lenne normál esetben. A magasság így tökéletesen megfelel, az állványt ha egy mód van megtartanám.
- Nyilván a hangfalak megérettek a cserére, viszont a legjobb megoldást szeretném választani:
     - Tetszenének a kisebb méretű polcsugárzók is, melyeket rögzíthetnék / elhelyezhetnék a falra, és eladnám az állványokat is. (Ez a megoldás milyen hangzást eredményezhet?
     - Vehetnék egy álló kivitelű hangfalat, melyeket a jelenlegi állványra tennék. A mély hangzást pedig az elhelyezés miatt kiegészíteném egy woofer-el. (Mennyire abszurd megoldás ez?)

Mit javasoltok?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:
Tolnai Péter

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”