Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jamo hangsugárzók

Avatar
Drum
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2013.03.11., hétf. 21:29
Értékelés: 5

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Drum »

Sziasztok! 
Ahogy néztem az Extreme Audio-nál Black Friday alkalmával 70 ezer forint lesz a Jamo J110 Sub. 
Egy Klipsch RW-8 -at váltana le. Mit gondoltok megéri lecsapni rá ? 

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Ez már valóban előrelépés lenne. Sok sikert a megvalósításhoz.
Köszi! Jelenleg, ez még eléggé távlati terv.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Jamo C-osztály, de a Mourdant Short is megfordult a fejemben.
Ez már valóban előrelépés lenne. Sok sikert a megvalósításhoz.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Van konkrét elképzelésed már? Jamo C-osztály, de a Mourdant Short is megfordult a fejemben.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Sziasztok !
 
Tudna valaki segíteni , hogy milyen erősítőt használjak a Jamo 507-hez . Jelenleg Yamaha rx-v 795-el használom, egy kicsit lágyabb melegebb hangot keresek , sajnos egyenlőre HM erősítőben gondolkodom , mivel legalább 2 optikai bemenetre szükségem van. harman/kardon erősítőt használtam Jamo s 606-al , bár azt sem tudom , hogy a 8 ohmos  h/k-hoz csatlakoztathatom-e a 4 ohmos Jamot. Esetleg marantz .
Üdv. Imi 007

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


 
 
Egy friss, ropogos reggeli kep a hatsokrol;)
 
Udv



Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Sziasztok
 
Mint Jamo fan es tulaj csak a c8 szeriat javaslom. Megeri kivarni mig egy-egy peldany felbukkan. 803 ritkan latni de 805bol volt par elado mostansag. Oriasi a kulonbseg az "s" sorozathoz kepest de meg a c6 sorozathoz is. Erdemes ra varni es gyujteni.
 
Udv

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Én, erősen gondolkodom a teljes szett cseréjén. A mennyiség helyett, minőségre váltanék. A nagy, álló frontok helyett, kisebb, állványosra váltanék, de minőségben, feljebb lépve, akár, márkán belül
Van konkrét elképzelésed már?
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


A szett csere nem opció, nagyon nincs rá keret. Centerben szeretnék előrébb lépni.Én, erősen gondolkodom a teljes szett cseréjén. A mennyiség helyett, minőségre váltanék. A nagy, álló frontok helyett, kisebb, állványosra váltanék, de minőségben, feljebb lépve, akár, márkán belül.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Viszont, egységes lenne a hangkép. Lehet, hogy az egész szettet érdemes lenne lecserélni?
A szett csere nem opció, nagyon nincs rá keret. Centerben szeretnék előrébb lépni.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Igen, tudom, de állítólag az visszalépés lenne a jelenlegihez képest.
Viszont, egységes lenne a hangkép. Lehet, hogy az egész szettet érdemes lenne lecserélni?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »



Szia!
 
Van hozzá való center is. S60CEN.

Igen, tudom, de állítólag az visszalépés lenne a jelenlegihez képest.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Sziasztok!
S606 mellé szeretnék venni egy centert a jelenlegi E6CEN5 helyett. Kinéztem a C9-et. Illik a frontokhoz? Érdemes cserélni?
Válaszokat előre is köszönöm.

Szia!
 
Van hozzá való center is. S60CEN.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Sziasztok!
S606 mellé szeretnék venni egy centert a jelenlegi E6CEN5 helyett. Kinéztem a C9-et. Illik a frontokhoz? Érdemes cserélni?
Válaszokat előre is köszönöm.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Jamo 707
Felújítás képei. Sajnos nem találok képet a kész felújított állapotról.
A hangfalak miután kész lettek teljesen lenyűgöztek! Micsoda tere van. Mintha nem is a hangfalból jönnének a hangok, hanem a szoba minden irányából. És ezek mellett iszonyatos dinamikával adja a zene élményét. Mindenkinek azt tudom javasolni hogy ha teheti egyszer hallgasson meg egy ilyen hangfalat. Felejthetetlen élménye lesz azt garantálom.
Akik eddig nálam jártak azok nem hittek a fülüknek hogy ezek Jamók és ilyen szép erőteljes telt hangzásúak. Sajnos ennek a márkának elrontották a hírnevét az olcsóbb kategóriákkal. Szerintem a Jamó hangfalak itt kezdődtek régen és ez után jött a Koncert és az Oriel volt a csúcs.
Nehéz ilyen szériát beszerezni nekem 4 évet kellett vadásznom rájuk. Sajnos megvásárláskor nem voltam kellően körültekintő így át lettem verve mert a belső mélyek peremei el voltak porladva. És nem hiszitek el de alacsony hangerőn nem lehetett észrevenni. csak magasabb hangerőnél jött ki hogy valami nem stimmel.Persze az előző tulaj mosta kezeit.

Nem biztos, hogy át lettél verve. Lehet, hogy az eladó sem tudta, mi a helyzet a mély-sugárzókkal.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Köszi  cseles3 fórumtársunknak a hozzászólást és képeket, valamint a privátban elküldött infót.

Avatar
cseles3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2014.11.01., szomb. 09:33
Értékelés: 47

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cseles3 »


Egy kis finomság.
Ha valakit érdekel megtalálható a fórumon adás vétel hangsugárzók topik ban.









Avatar
cseles3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2014.11.01., szomb. 09:33
Értékelés: 47

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cseles3 »


Jamo 707
Felújítás képei. Sajnos nem találok képet a kész felújított állapotról.
A hangfalak miután kész lettek teljesen lenyűgöztek! Micsoda tere van. Mintha nem is a hangfalból jönnének a hangok, hanem a szoba minden irányából. És ezek mellett iszonyatos dinamikával adja a zene élményét. Mindenkinek azt tudom javasolni hogy ha teheti egyszer hallgasson meg egy ilyen hangfalat. Felejthetetlen élménye lesz azt garantálom.
Akik eddig nálam jártak azok nem hittek a fülüknek hogy ezek Jamók és ilyen szép erőteljes telt hangzásúak. Sajnos ennek a márkának elrontották a hírnevét az olcsóbb kategóriákkal. Szerintem a Jamó hangfalak itt kezdődtek régen és ez után jött a Koncert és az Oriel volt a csúcs.
Nehéz ilyen szériát beszerezni nekem 4 évet kellett vadásznom rájuk. Sajnos megvásárláskor nem voltam kellően körültekintő így át lettem verve mert a belső mélyek peremei el voltak porladva. És nem hiszitek el de alacsony hangerőn nem lehetett észrevenni. csak magasabb hangerőnél jött ki hogy valami nem stimmel.Persze az előző tulaj mosta kezeit.
 
 







Avatar
Chefbacsi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.08.28., pén. 19:42
Értékelés: -2

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Chefbacsi »



Kültéri JAMO ...

Én meg csak álmodozok egy s606-ról...De 608 is jó lenne. :-D

Avatar
cseles3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2014.11.01., szomb. 09:33
Értékelés: 47

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cseles3 »


Hello, ez egy Jamo topik es szerintem masok is es nem csak Jamo tulajok kivancsiak lennenek a felujitasra es ha meg kepekkel is tudnad illusztralni mar ha akkor csinaltal roluk, szivesen megneznem.
Ha lesz időm leírom és rakok képeket is!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Én már újìtottam fel Jamo 707-est. Haérdekel irj privátot és adok elérhetőséget.
Hello, ez egy Jamo topik es szerintem masok is es nem csak Jamo tulajok kivancsiak lennenek a felujitasra es ha meg kepekkel is tudnad illusztralni mar ha akkor csinaltal roluk, szivesen megneznem.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
cseles3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2014.11.01., szomb. 09:33
Értékelés: 47

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cseles3 »

Én már újìtottam fel Jamo 707-est. Haérdekel irj privátot és adok elérhetőséget.

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Üdv. Napokban vásároltam egy Jamo 507-es hangfalat. . Mivel  több mint 20 éves hangfal - bár ez kicsit sem látszik rajta, a dizájnja pedig örök   .-. egy nálam jobban hozzá értő megnézte a középsugárzó gumi  peremeit , hibátlannak találta  A mélyeket nem látni , a hangjában nincs hiba , még nagyobb terhelésnél sem.  Újított már fel valaki ilyen hangfalat ?  Meddig bírja az eredeti hangszóró széle. Vagy valóban ezeket hangfalakat még több évtizedes használatra tervezték, Előre is köszi a választ .  Üdv.  Imi 007     

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komancs »

Üdv!érdeklődnék kinek mi a véleménye tapasztalata a Jamo e850 front illetve a jamo e8-s subról és a jamo e8.2 subról.A válaszokat előre is köszi

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paler »


Ráadásul nem is szépek.
Valljuk be, ez azért elég szubjektív dolog...attól másnak még kinézetre bejöhet 
De őszintén megvallva én sem cserélném le a C803-at az új szériára 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”