Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jamo hangsugárzók

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Nekem tetszik!
Jól is szól. nagyon jó sztereója van-felbontásai szuper.
nem tudom valaki hallott már ilyet.
HIGH-END.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Nekem tetszik!

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Sziasztok! 
A Jamo E-350 szettről tudtok valamit?

Úgy a 300-as és a 400-as között van félúton

ott!

Jamo?!

HIGH-END.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Köszönöm, az értelmes hozzászólást!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Sziasztok! 
A Jamo E-350 szettről tudtok valamit?

Úgy a 300-as és a 400-as között van félúton

ott!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Vendég

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
A Jamo E-350 szettről tudtok valamit?

Úgy a 300-as és a 400-as között van félúton

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Sziasztok!
 
A Jamo E-350 szettről tudtok valamit?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Még csak annyi hogy hallotta már valaki ezeket a bash erősítős jamo mélynyomókat?Hogy szólnak?Ha ezek nem jó akkor mondjuk egy sub 300-as kategóriában melyik márka mélynyomóját érdemes venni?

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Köszi szépen az infókat!Fontolóra veszem a dolgot...

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: phazer »


Látom senkinek sem akaródzik ide nézegetni...Hahóó valaki!
A long throw driver az aminek írtad, vagyis a hosszú löketre van optimalizálva, a BASH meg akár jó is lehet, asszem a Klipsch subjaiban is az van.
 
Prószáld ki és ha tetszik, vedd meg. Nyilván elég kevés embernek van errefele Jamo subja... valamiért...

A klipsch azt használja és sztem egész jó!
Under Construction

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: n.drews »


Látom senkinek sem akaródzik ide nézegetni...Hahóó valaki!
A long throw driver az aminek írtad, vagyis a hosszú löketre van optimalizálva, a BASH meg akár jó is lehet, asszem a Klipsch subjaiban is az van.
 
Prószáld ki és ha tetszik, vedd meg. Nyilván elég kevés embernek van errefele Jamo subja... valamiért...

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Látom senkinek sem akaródzik ide nézegetni...Hahóó valaki!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Helló!
Valaki lécci írja meg ha van tapasztalata a jamo sub 300-as mélynyomóról!Nagyon "morbid" lenne ezzel helyettesíteni a S 40-es mélynyomómat?Vagy hozzá lehetne azért rakni az S 406 HCS 1-hez?Jó mélynyomónak számít az a 300-as?Ja meg ha valaki tudja akkor írja meg lécci mit jelent az a long throw super driver (vmi hosszú löketű membrán vagy mi?)!Meg az a BASH erősítő az jónak számít?Írjatok légyszi!Előre kössz!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Helló!
A sub 300-asról tud valaki infót mondani hogy milyen?Elég az vagy érdemesebb mondjuk egy nagyobb testvérére beruházni mondjuk az 500-asra?

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Az S 606-ot már korábban kinéztem magamnak (meg a bátyám is lecsapott rá, a kis szemét elakarja happolni a cuccomat! ) csak úgy vagyok vele hogy ameddig ez a jamo szettem meg nem adja magát vagy meg nem nyerem a lottót addig asszem ez marad.Mondjuk nemtom azért az a hét év gari sztem nem túl gyenge pláne ha azt nézed hogy manapság mire adnak 1-2 évnél több garit (legalábbis én nem sokkal találkoztam ezidáig)...Meg nekem nagyon bejött ez a széria és emiatt kicsit lefogult lennék a jamoval szemben...De asszem többször is olvastam hogy az a lényeg hogy nekem tetszen! Ha belegondolok hogy édesanyám csak kompaktot akart megengedni... Sztem nem érne úgy fülig a szám mint amikor ezt hallgatom!

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Turbo »


Ja és az első kérdésemre még mindig várom a válaszokat ha valakinek van róla esetleg infója!(jamo E 750, E 770)
Nekem van tapasztalatom, hallottam összehasonlítva sok más mákával/típussal is. A vélemenyem: jó helyen keresgélsz! A Jamokra általában tényleg azt lehet mondani, hogy nagyon gagyin szól, de vannak kivételesen jó szériák is. Ilyen az E-770-es széria. Egyszerűen gyönyörűen szól, simán ráver a nála 2x drágább falakra is, a mélyei döbbenetesek. (Csak 16-os a mélynyomója!!) Az E-750-es jóval szerényebb mélyben és nem annyira olcsó, szvsz nem jó vétel. Olcsóbb kategóriába az S-606-os a titkos favorit, nagyon jó Hi-Fi hangfalként muzsikál, pedig HM rendszernek tervezték. Természetesem egy hangfalat mindíg MEG KELL HALLGATNI vásárlás előtt. Szvsz nem kell túlmisztifikálni: járatás x órát, és majd akkor jól szól, bla-bla. Ha valami a MM-ban a 20 másik hangfal mellet, újonnan is jól szól, akkor az otthon is jó lesz. És egymás mellett, ugyanarról a cuccról csak az ilyen nagy áruházban tudsz meghallgatni sokféle hangfalat.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Ja és az első kérdésemre még mindig várom a válaszokat ha valakinek van róla esetleg infója!(jamo E 750, E 770)

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ultegra »


Egyáltalán nem olyan szemét a Jamo. Jó pár éve volt egy tulajdonosváltás, ami hozott egy súlyos szemléletmód váltást is: elkezdtek Jamo néven árulni hulla gagyi hangfalat a hangárokban (Cora, Auchan, társai). Ez tart azóta is.
 
Ennek van egy előnyös hatása is: a kínálat tetején már nagyon komoly hangfalakat árul a Jamo is, de ezek használtan semmit nem érnek, mert nincs presztízsük. Pl. D870-es Jamo nem a világ legjobb hangfala (finoman szólva színez, angolosan lágy hangja van), de mindent tud, ami szükséges a high-end kategóriában, és ehhez képest 250e körül szokott feltűnni használtban. Ez a nagyobb méretű Dyno Audience-ek használt ára, azokat viszont mellé sem lehet állítani. (lehet anyázni. Hallottam mindkettőt.) Ha abszolút high-end mozit szeretnék építeni, én ilyen D sorozatú Jamo-kból csinálnám, mert relatív olcsón tudnak olyat, amit már bármilyen más rendszerrel össze lehet hasonlítani, szégyent vallani nem fog.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

És mégis melyik az a sorozat amelyikre azt mondanátok hogy jó?Az tény hogy más márkát még nem nagyon hallottam max egy-két JBL-t (annyira nagyon nem voltam hanyatt dőlve tőle bár a mélynyomója kétségkívül nagyot szólt) meg más jamokat de azok pl elég falrengetőek voltak bár azok már régebbi szériákból voltak!Az S 606-os sorozatról meg a sub 250-ről tud valaki valamit mondani(jamo)?Mondjuk az is hozzá tartozik az igazsághoz hogy lakhelyemből kifolyólag nem igazán van lehetőségem kipróbálni más tipusokat...Emellett a jamo összeállítás mellett is azért döntöttem mert tetszett, szerintem az ára is baráti volt mint kezdő házimozisnak és szerintem nagyon megérte legalábbis nekem.Javasolták a magnattól asszem a monitor 990-es összeállítást de arról meg pl olvastam hogy magas hangerőn bizonyos hangszereknél és hangoknál erősen pattogott és recsegett szal utólag se bántam meg hogy ezt vettem...

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


"Persze sajnos máshoz még nem nagyon volt szerencsém meghallgatni "
Azt hisszem megválaszoltad a kérdést. Másnak azért van rossz véleménye a Jamoról, mert hallott mást is. Egtyébként a Jamonak is van használható szériája, csak általában tólárazottan.
Naim-ZU

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Ja meg csak annyit még hogy miért alakult ki ilyen általános rossz vélemény a jamo hangfalakról?Nekem egy S 406 HCS 1-es cuccom van egy S 40-es szubbal és tökéletesen meg vagyok elégedve...Lehet hogy botfülü vagyok hozzá nemtom...Az igaz hogy a mélyláda az nem egy erőbajnok de nálam megfelelő beállításnál nagyon jól kiegészítik egymást a sub meg a két front és nagyon szólnak!Persze sajnos máshoz még nem nagyon volt szerencsém meghallgatni de ez nekem nagyon bejött!Ha lesz következő szerintem az is jamo lesz!Meg persze denon erőlködő!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Helló mindenkinek!
A jamo E 750 vagy 770-eseiről van valakinek tapasztalata???Érdekel hogy mit tudhat egy ilyen kis EISA díjas kis semmiség!

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


D 6LCR-erről tud valaki valamit? paraméterei nagyon jók, számomra a tökéletes center lenne, mert a mostani philips nem valami nagy szám...+a jamo 4 ohmos, míg az erőlködőmre 6-8 ohmos centert lehet rátolni a hátlap szerint, felejtsem el ezt a típust :-(

Vegyél inkább Jamo E8 Center.2-t!

megvettem az e8cen.2-t, lásd aláírásom

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


D 6LCR-erről tud valaki valamit? paraméterei nagyon jók, számomra a tökéletes center lenne, mert a mostani philips nem valami nagy szám...+a jamo 4 ohmos, míg az erőlködőmre 6-8 ohmos centert lehet rátolni a hátlap szerint, felejtsem el ezt a típust :-(

Vegyél inkább Jamo E8 Center.2-t!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


D 6LCR-erről tud valaki valamit? paraméterei nagyon jók, számomra a tökéletes center lenne, mert a mostani philips nem valami nagy szám...
+a jamo 4 ohmos, míg az erőlködőmre 6-8 ohmos centert lehet rátolni a hátlap szerint, felejtsem el ezt a típust :-(

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”