Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Martin1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018.03.07., szer. 11:07
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Martin1 »

lehoako írta:
2019.09.23., hétf. 19:09
-KP- írta:
2019.09.23., hétf. 09:27
Én is úgy tudom, hogy a furnér a különbség, de biztosra akartam menni. De akkor ezek szerint dbrnsk kolléga szerint jobbak a nullás végűek a magas miatt?
Több széria van, igen, most nem alkalmas szétkapnom a 42est, de ha nagyon kell, szánok rá időt kb 3 napon belül.

A nullás végűek régebbiek, mint a 2-es végűek. A 2-es végű is lehet furnéros vagy fóliás, szerintem kb hótmindegy, hangra nem mondanám egymástól távol lévőnek őket.

Az 52esnek (50esnek is) orrhagja van a 42eshez képest, sztem vhogy a doboz térfogat nem jön ki olyan jól a sugárzókkal. Plusz, ugye, ha nem tévedek, lemezkosaras gyártmány az 52-es mélyközép...
52SE-re nem vonatkozik, ott beleadták az apait az anyaiba... :D :D :D
Sziasztok! Nekem Dyno A42 van. Gondolkodom egy A52 SE cserében. Megéri a plusz 100.000Ft-ot a csere? Nyújt annyival többet az A52 SE, mint az A42?
Erősítő: DIY sztereó, Hangsugárzó: Dynaudio X14

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

lehoako írta:
2019.09.23., hétf. 19:09
-KP- írta:
2019.09.23., hétf. 09:27
Én is úgy tudom, hogy a furnér a különbség, de biztosra akartam menni. De akkor ezek szerint dbrnsk kolléga szerint jobbak a nullás végűek a magas miatt?
Több széria van, igen, most nem alkalmas szétkapnom a 42est, de ha nagyon kell, szánok rá időt kb 3 napon belül.

A nullás végűek régebbiek, mint a 2-es végűek. A 2-es végű is lehet furnéros vagy fóliás, szerintem kb hótmindegy, hangra nem mondanám egymástól távol lévőnek őket.

Az 52esnek (50esnek is) orrhagja van a 42eshez képest, sztem vhogy a doboz térfogat nem jön ki olyan jól a sugárzókkal. Plusz, ugye, ha nem tévedek, lemezkosaras gyártmány az 52-es mélyközép...
52SE-re nem vonatkozik, ott beleadták az apait az anyaiba... :D :D :D
Nem szükséges szétkapni semmit. Már tisztult a kép.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

lehoako írta:
2019.09.23., hétf. 19:10
Vinkler írta:
2019.09.23., hétf. 12:05
Nekem gyári szerelésű single Ocos van (szép Dynaudios dobozkában). Azon gyárilag WBT van, és szerintem nincs vele baj.
Baj nem lehet vele ;peace;

Csak kár, h nem lehet kapni, sztem Neked jól jönne a tripla, bár most aktívozol, nem? Ahhoz nem is annyira kell... :D
Igen a tripla egyértelműen jobb, ezt többször hallottam, de mivel lassan 2 éve a szekrényben pihen, mindegy is. :D
Jah aktívozok és nem úgy néz ki, hogy feladom, de ki tudja alapon egy Ocos még jól jöhet bármikor, főleg, hogy nem lehet kapni... :guitar:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2019.09.23., hétf. 12:05
Nekem gyári szerelésű single Ocos van (szép Dynaudios dobozkában). Azon gyárilag WBT van, és szerintem nincs vele baj.
Baj nem lehet vele ;peace;

Csak kár, h nem lehet kapni, sztem Neked jól jönne a tripla, bár most aktívozol, nem? Ahhoz nem is annyira kell... :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

-KP- írta:
2019.09.23., hétf. 09:27
Én is úgy tudom, hogy a furnér a különbség, de biztosra akartam menni. De akkor ezek szerint dbrnsk kolléga szerint jobbak a nullás végűek a magas miatt?
Több széria van, igen, most nem alkalmas szétkapnom a 42est, de ha nagyon kell, szánok rá időt kb 3 napon belül.

A nullás végűek régebbiek, mint a 2-es végűek. A 2-es végű is lehet furnéros vagy fóliás, szerintem kb hótmindegy, hangra nem mondanám egymástól távol lévőnek őket.

Az 52esnek (50esnek is) orrhagja van a 42eshez képest, sztem vhogy a doboz térfogat nem jön ki olyan jól a sugárzókkal. Plusz, ugye, ha nem tévedek, lemezkosaras gyártmány az 52-es mélyközép...
52SE-re nem vonatkozik, ott beleadták az apait az anyaiba... :D :D :D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nekem gyári szerelésű single Ocos van (szép Dynaudios dobozkában). Azon gyárilag WBT van, és szerintem nincs vele baj.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Köszönöm a kábellel kapcsolatos választ. Az én A42 dobozaim fóliázva voltak.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Én is úgy tudom, hogy a furnér a különbség, de biztosra akartam menni. De akkor ezek szerint dbrnsk kolléga szerint jobbak a nullás végűek a magas miatt?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Az A40 magassugija D260... :)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

-KP- írta:
2019.09.12., csüt. 13:40
Azt meg tudja nekem mondani valaki, mi a különbség az audience hangfalak között a 0 és a 2-vel végződő modellek között?
Pl. A40 vs.A42, A120 vs. A122 stb.
Komoly a kérdés? :-)))

Nekem csak régi 40est az új 42essel összehasonlító tapasztalatom van, de abban a rendszerben, amelyikben én hallgattam, kb ugyanolyan hangot adtak. A 40esnek is volt asszem 3 verziója, a 42esnek is több, a 40es fóliás volt a 42es furnéros.

A magassugi számít ezekben és a dobozmerevség szvsz, ilyen kicsi és olcsó dobozban semelyik gyártónál nincs ilyen jó magassugi. A filléres és spórolós váltó, a kábelezés, a pléh csúszósaruk mindenhol ugyanazok.

122-essel és 120-assal nem éltem, álló Dynom nem volt, arról nem tudok semmit.

Azt hiszem, kronologikus a különbség leginkább, a 42es váltotta le a 40est.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2019.09.23., hétf. 08:01
svan írta:
2019.09.22., vas. 23:40
Tudom, hogy kábeles kérdés, de itt valószínűleg többen tudnak rá válaszolni.. Az ocos kábel szerkezete, tapintása, szálak száma, vastagsága kapcsán tudna bárki infóval szolgálni? Gyártották több szériában, más szálsűrűséggel/vastagsággal? gondolkodik.gif
Szerintem egyfajta volt belőle. Viszonylag merev kábel, kemény köpennyel. Egyetlen variációs lehetőség a kábelek duplázása, triplázása. Ezek léteztek gyári kiszerelésben is.
Ilyen a felépítése:
FA75CFDA-25D3-4119-8C86-E35221E63877.gif
Igen, Vinklernek igaza van, csak egyfajta készült belőle.

A végére lehet simán pici ezüstözött cint tenni, hogy ne szőrösödjön be annyira, vagy dugót, vagy villát. Nagyon vigyázni kell, mert a kábel nem magamutogató, hanem inkább a "szerény" és '"érzékeny" karakter felé tart. Könnyű elhangolni.

Én először ródiumos villát tettem rá, az teljesen megölte a hangot. Lapos, dinamikátlan, érdektelen, fakó és nyammogós lett.

Aztán rendeltem neki Audio Note ezüst banánokat és Meishu-aljzatokat az erősítőre és kész lett a csoda.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

svan írta:
2019.09.22., vas. 23:40
Tudom, hogy kábeles kérdés, de itt valószínűleg többen tudnak rá válaszolni.. Az ocos kábel szerkezete, tapintása, szálak száma, vastagsága kapcsán tudna bárki infóval szolgálni? Gyártották több szériában, más szálsűrűséggel/vastagsággal? gondolkodik.gif
Szerintem egyfajta volt belőle. Viszonylag merev kábel, kemény köpennyel. Egyetlen variációs lehetőség a kábelek duplázása, triplázása. Ezek léteztek gyári kiszerelésben is.
Ilyen a felépítése:
FA75CFDA-25D3-4119-8C86-E35221E63877.gif
FA75CFDA-25D3-4119-8C86-E35221E63877.gif (50.43 KiB) Megtekintve 1568 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Tudom, hogy kábeles kérdés, de itt valószínűleg többen tudnak rá válaszolni.. Az ocos kábel szerkezete, tapintása, szálak száma, vastagsága kapcsán tudna bárki infóval szolgálni? Gyártották több szériában, más szálsűrűséggel/vastagsággal? gondolkodik.gif
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

nagyatt írta:
2019.09.15., vas. 13:22
Sziasztok,

Egy hibatlan 1.3SE-nek mennyi lehet a hasznalt piaci ara? Kb. 450e-ert tudnek hozza jutni egyhez.
Illetve a special 40 hozza kepes hol helyezkedhet el hangzasban ? Most egyet el tudnek hozni 650e-ert. Nagyon szep az uj special szeria, de hangzas szempontjabol nem tudom hol allnak egymashoz kepest.

Kb. 2 és fél éve 310-ért tudtam eladni egy szinte makulátlan 1.3SE szemesjávort. Ha éppen valaki nagyon keres és a pénz nem számít, talán többért is elmehet. A kinti árak más tárcához szabottak. Szerintem.
.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Sziasztok,

Egy hibatlan 1.3SE-nek mennyi lehet a hasznalt piaci ara? Kb. 450e-ert tudnek hozza jutni egyhez.
Illetve a special 40 hozza kepes hol helyezkedhet el hangzasban ? Most egyet el tudnek hozni 650e-ert. Nagyon szep az uj special szeria, de hangzas szempontjabol nem tudom hol allnak egymashoz kepest.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Azt meg tudja nekem mondani valaki, mi a különbség az audience hangfalak között a 0 és a 2-vel végződő modellek között?
Pl. A40 vs.A42, A120 vs. A122 stb.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Barátaim!


Mindenkinek nagyon köszönöm, plusszoltam is, amennyit bírtam, (miért nem lehet ugyanazt többször megplusszolni?) nekem egyszer sikerült egy 1.3SE-t hallani, sajnos a barátomnak egy garázs volt konkrétan a hifiszobája és túl sarokba tolva, nem annyira jó kábelekkel hallgattuk. Akkor és ott nem fogott meg, hazaérve nálam az 1.4 jobban tetszett, biztos csak a full "A" vas és a 140 m3 tette jobban a dolgát... Emiatt írtam, akkor valószínűleg tévesen, h jobbnak tartom az 1.4-et.

Igen, konkrétan Máté84 ügyében kezdeményeztem a szakköri közös analízist :-).

Rápingetek nemsokára FAter666-ra, hátha pesti és hajlandó egy kis kirándulásra ide a belvárosba. Ha összejön, természetesen mindenki defaultból meg van hívva, majd locsoljuk egymásra a Radlert, mint a múltkor :-))).

Addig is meglakatoltatom a vasat.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

lehoako írta:
2019.09.01., vas. 08:56
Tisztelt Barátaim!

A közelmúltban értesültem egy márkatársam dilemmájáról...

Mostani dobozáról (mindegy, milyen), szeretne feljebb váltani és erősen hezitál a Contour 1.3SE és az s1.4 között.
Titeket kérlek, ha van ebben tapasztalatotok, írjátok be ide, nekem épp most le van pukkanva a vasam, de nemsokára megszerelődik, úgyhogy az s1.4-et fogom tudni neki prezentálni kb. normálisan körítve.

Ahogy én gondolom, az s1.4 megeszi kb reggelire az 1.3SE-t, de ha valakinek más a tapasztalata, kérem, ne hallgassa el.
Segítségeteket előre is köszönöm, remélem, sikerül a tapasztalataitokkal orientálni őt.

leborulok.gif

Saját kíváncsiságom miatt meg azt kérdezném, hogy hallhatóan jobb-e az 1.4 Le, mint a "sima"? Ezt is köszönöm előre is.
Egyazon rendszerben nem volt szerencsém hallani az említett hangsugikat, de külön-külön igen. A hallottak alapján egyértelműen nem eszi meg, sem reggelire, sem tízóraira, de még ebédre sem az 1.4 az 1.3 SE-t. Picit más karakter, lesarkítva, az 1.4 nyomulósabb, picit színezetebb, jó értelembe véve “boogie”sabb hang. Az 1.3 SE nyugodtabb, realiszrikusabb, kerekebb hang.
Az 1.4LE más tészta. Szerintem az közelebb van hangban az 1.3SE-hez. Szvsz.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Kb. 2 éve adtam el Fater666 fórumtársnak egy 1.3SE szemesjávort. Kérdezzétek meg, hátha elviszi Leho-hoz... :smile29:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=23269

Szerény véleményem.
Egy helyen vs nem hallottam őket. Külön igen. Melyik jobb..., objektíve válasz nincs. Jól kiszolgálva adott rendszerben adott ízléshez bármelyik lehet befutó.
Igazat megvallva mindkettő hajlamos rankoncátlankodásra a mély szekcióban. (Külföldi fórumokon ezt néhányan elfogultság nélkül le is írogatják, osztom.) Elhelyezéssel, akusztikai odafigyeléssel, okos elektronikai párosítással kell/lehet finomhangolni. Ez nem annyira könnyűzenén jelenthet kihívást, inkább "hangszeres előadáson", ahol egy nagybőgőt illik felismerni/megkülönböztetni egy basszus gitártól vagy ahol az élőhöz hasonló gyorsaságot/feszességet kell(ene) hozni. Persze előfordulhat az is, hogy valaki szerencsés környezetben könnyedén installálja. :smile32:
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

lehoako írta:
2019.09.01., vas. 08:56
Tisztelt Barátaim!

A közelmúltban értesültem egy márkatársam dilemmájáról...

Mostani dobozáról (mindegy, milyen), szeretne feljebb váltani és erősen hezitál a Contour 1.3SE és az s1.4 között.
Titeket kérlek, ha van ebben tapasztalatotok, írjátok be ide, nekem épp most le van pukkanva a vasam, de nemsokára megszerelődik, úgyhogy az s1.4-et fogom tudni neki prezentálni kb. normálisan körítve.

Ahogy én gondolom, az s1.4 megeszi kb reggelire az 1.3SE-t, de ha valakinek más a tapasztalata, kérem, ne hallgassa el.
Segítségeteket előre is köszönöm, remélem, sikerül a tapasztalataitokkal orientálni őt.

leborulok.gif

Saját kíváncsiságom miatt meg azt kérdezném, hogy hallhatóan jobb-e az 1.4 Le, mint a "sima"? Ezt is köszönöm előre is.
1.3SE, egyértelműen.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Szia!

Jómagam is eközött a 2 hangsugárzó között vaciláltam a Focus 140-eseim kiváltására és a külföldi sok-sok vélemény alapján az 1.3SE- tartom kifinomultabb és kiegyenlitettebb hangfalnak, így én ugy döntöttem erre vadászom.Nem egyszerű mert se itthon se külföldön nem fordul elő túl gyakran.
A megeszi reggelire kijelentésed az eddigi információim alapján nagyon nem igaz, de ezt leginkább az tudja megerősíteni aki mindkét hangfalat hallotta egymás mellett.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Tisztelt Barátaim!

A közelmúltban értesültem egy márkatársam dilemmájáról...

Mostani dobozáról (mindegy, milyen), szeretne feljebb váltani és erősen hezitál a Contour 1.3SE és az s1.4 között.
Titeket kérlek, ha van ebben tapasztalatotok, írjátok be ide, nekem épp most le van pukkanva a vasam, de nemsokára megszerelődik, úgyhogy az s1.4-et fogom tudni neki prezentálni kb. normálisan körítve.

Ahogy én gondolom, az s1.4 megeszi kb reggelire az 1.3SE-t, de ha valakinek más a tapasztalata, kérem, ne hallgassa el.
Segítségeteket előre is köszönöm, remélem, sikerül a tapasztalataitokkal orientálni őt.

leborulok.gif

Saját kíváncsiságom miatt meg azt kérdezném, hogy hallhatóan jobb-e az 1.4 Le, mint a "sima"? Ezt is köszönöm előre is.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Nem az sajnos kimaradt, de engem is érdekelne, ezek után.
Előfoknak egy Nuprime media streamer és előfok volt bekötve, végfognak pedig egy hatalmas Plinius végfok talán 300-as típus.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Milyen erősítővel szóltak?
Special Fourty-t nem hallgattál? Kiváncsi lettem volna a tapasztalatodra...

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Tegnap volt szerencsém összehallgatni egy Contour S1.4LE-t, 20-at és egy Evoke 20-at a forgalmazónál. Leírnám a tapasztalataimat, kíváncsi lennék kinek mik az észrevételei, aki már hallgatta az újabb 20-as szériát.

S1.4LE:

Életteli finom hang, megdöbbentő mélyekkel, mind pontosság mind mennyiség terén. Volt a hangjában egy kicsit jóindulattal vett karcosság, Diana Krall és Tina Turner mikor énekelt ott láttam őket magam előtt a szobában. Kiterjedt volt a színpadképe nem a hangfalakból szólt a zene, hanem minden előttük mellettük történt. Ezt a hangfalat hallgattam meg először és elsőre meg is vett.

20:

Azt vártam tőle, hogy a magasabb ár az újabb fejlesztések, a nagyobb membránméret kapcsán kapok egy még lehengerlőbb hangzást, mint amit az 1.4LE-től kaptam. Hát sajnos nem így lett. Mélyek tekintetében ugyanazt tapasztaltam, mind pontosság mind mennyiség terén, mint az 1.4-től, viszont a színpadkép némileg laposabb volt, inkább a hangfalak síkjába tolódott vissza, a magas és közép hangok finomabbak lettek ugyan, mint az elődnél voltak, de ezzel együtt viszont nekem kissé unalmassá is váltak. A korábban említett énekeseknél pedig már erőltetni kellett az agyamat/fülemet, hogy el tudjam képzelni őket a szobában. Ott voltak, de nem úgy. :) Összességében nem éreztem azt a must have faktort, mint amire számítottam korábban a meghallgatás előtt.

Evoke 20:

Ugyanaz a hangakarter jellemzi mint a C20-at, nem is tudná letagadni a kortársát. Ellenben mindenben kicsit gyengébben szerepelt. Kevésbé jó térábrázolása volt és ami a legszembetűnőbb az a mélykezelése. Kicsit terjengősebb kevesebb mint a korábban említett példányok. Önmagában ár-értékben jó ajánlat, de nem merném összevetni a contour sorozattal.

Összességében nekem következő lett a sorrend:

contour S1.4LE
contour 20
evoke 20
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”