Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Én is kerestem róla infót, de hiába. A gyári dobozán van a 25th edition a padláson. A gazdaja szerint, akitől vettem anno mondta, hogy spec. kivitel ő állította össze, dyno meg leszállította. Spec. magas és furnér. Mindig lehetett kapni Birdseye furnérral, nem lehet hogy csak 25. évfordulón volt Birdseye 1.1 ezzel a furnérral?
Más.
Ma megjött a Chord erősítőm. 😊 Dyno és Chord jóbarátok.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

hericstamas írta:
2020.01.21., kedd 17:51
A magas egy 81660-as sokmindenbe rakták pl. az 1.3-ba is.
A freki átvitel kapcsán sajnos nem tudok egyetérteni veled. A kis dyno sosem fog hallhatóan lemenni 30-ig. Ettől persze még szuper kis dobozka.

Az esotec 81660 az tulajdonképpen D260 magassugárzó, ami valamennyi 1.1 dobozban megtalálható. Az 1.3 közül csak az mkII és az Audience SE kiadásai lettek azzal szerelve. Az 1.3SE spéci továbbfejlesztett 28/2-őt kapott.

(Halkan megjegyzem az 1.1 25th verzióról semmilyen infó nincs a neten. Pedig a Dyno nem egy titokzatos kis márka. Szerintem a szemesjávor szín miatt lett különlegesebbnek kikiáltva, a belbecs ugyan az. Természetesen szívesen vennék linket, cikket, bármit..., ami revideálhatja a véleményem.)
.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5897
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Vinkler írta:
2020.01.21., kedd 20:26
Azért ezek a gyárilag megadott adatok számomra picit sántítanak. Olyan számháborús érzésem van. A dyno dobozom papíron 28 - 26000 Hz gyári specifikáció szerint. A mostani dobozom MÉRVE 27 Hz-től indul, de fülre ég és föld a kettő. A dyno mélyeivel egyébként teljesen elégedett voltam, az én fülem szerint nem megy annyira mélyre mint a mostani, de szégyenkeznie sem kell.Amit tud, azt viszont nagyon szépen tolmácsolja, de kétlem, hogy az a 28 Hz itthon mérve is annyi. gondolkodik.gif
Kérdés mindig, hogy a megadott alsó határfrekvencia az a -?dB pont? Adott alsó határfrekvencia mellett milyen a terhelhetőség, a torzítás és főleg az impulzusválasz? Rezonancia frekvencia környékén nagyon rossz a mélyhangok "érthetősége" értelemszerűen. Viszont sajnos a mélyhangoknál a szoba is szól, sőt, főként a szoba szól, persze csak ott/addig, ahol a hangsugárzó gerjeszti. Ha a hangsugárzó reflex portja oda van hangolva, ahol a szoba is szól, akkor lesz az a nagyon randa 1 hangú basszus, ami sose hal el. És az a dúrva, hogy az van akinek tetszik, nem is keveseknek. (nem Rád gondolok)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Azért ezek a gyárilag megadott adatok számomra picit sántítanak. Olyan számháborús érzésem van. A dyno dobozom papíron 28 - 26000 Hz gyári specifikáció szerint. A mostani dobozom MÉRVE 27 Hz-től indul, de fülre ég és föld a kettő. A dyno mélyeivel egyébként teljesen elégedett voltam, az én fülem szerint nem megy annyira mélyre mint a mostani, de szégyenkeznie sem kell.Amit tud, azt viszont nagyon szépen tolmácsolja, de kétlem, hogy az a 28 Hz itthon mérve is annyi. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

svan írta:
2020.01.21., kedd 20:08
A C1.1 25th-ra gondoltam..ha csak kicserélném a magasakat önmagában nem lenne elég a sikerhez. Ma bekötöttem megint a C1.1-et. Messze a legsokoldalúbb dobozom, egy igazi mindenevő. Inkább le sem írom milket zenél le nálam..
Dehogynem! Írd csak le! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

A C1.1 25th-ra gondoltam..ha csak kicserélném a magasakat önmagában nem lenne elég a sikerhez. Ma bekötöttem megint a C1.1-et. Messze a legsokoldalúbb dobozom, egy igazi mindenevő. Inkább le sem írom milket zenél le nálam..
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

A magas egy 81660-as sokmindenbe rakták pl. az 1.3-ba is.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

hericstamas írta:
2020.01.21., kedd 14:48
Ja és az enyém egy spec. 1.1-es darab, 25th évfordulós. Birdseye furnér, B2 18-as magas, spec hangváltó.
Én is akarok egy ilyet :kiss:
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Pontosan úgy értem, hogy a 30Hz-től már hallom. A 40 Hz pedig már határozottan hallható. Kérek kölcsön egy műszert azt mérek egyet, amúgy is érdekelt.
A netről a sima 1.1 görbéje:
Ha jól megnézed 20Hz-től tud 69 dB-t, ami nem gyenge egy ilyen kicsi doboztól.
BA12B5A7-E5B0-45FA-B2EF-D8F816041B2D_4_5005_c.jpeg
BA12B5A7-E5B0-45FA-B2EF-D8F816041B2D_4_5005_c.jpeg (35.4 KiB) Megtekintve 2597 alkalommal
Ja és az enyém egy spec. 1.1-es darab, 25th évfordulós. Birdseye furnér, B2 18-as magas, spec hangváltó.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

hericstamas írta:
2020.01.21., kedd 13:02
Nem valószínű, hogy rosszul helyeztem el és egy kifejezetten jó akusztikájú szobám van. :smile29:
Egyébként pont a Dynaudio az aki feltett egy csomó oktató videót a youtube-ra elhelyezés és szobaakusztika ügyben, azokat az ajánlásokat betartottam. Az állványaim is tökéletes magasságúak, a faltól is ideális arányos távolságra vagyok minden irányban.

Amiben azóta előrébb léptem és magyarázhatja az 1.3 pontatlanságát lent, az a tápkábelem (Inakustik ref.). Azóta beszereztem egy nagyon jó kínai tápkábelet (lehet röhögni ;peace; , amivel sokkal részletesebb és tisztább mélyeim vannak).
Ha az 1.1 nem ment olyan mélyre, akkor őt kevésbé érintette ez a tápmizéria. Az 1.1 olyan 40 Hztől szól értékelhetően, a szoba miatt veszít 80-90 Hz körül valamennyit, de 30-tól már hallható. Persze oldalanként van egy kis eltérés.
30-tól már hallható? Hogy érted?
40-től se fogod hallani. Esetleg kb. 50Hz-től.

https://www.dynaudio.com/discontinued-m ... contour-11

(egyébként én is jobban szeretem az 1.1 hangját. 20m2 alatt. Utána változik a képlet...)
.

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Nem valószínű, hogy rosszul helyeztem el és egy kifejezetten jó akusztikájú szobám van. :smile29:
Egyébként pont a Dynaudio az aki feltett egy csomó oktató videót a youtube-ra elhelyezés és szobaakusztika ügyben, azokat az ajánlásokat betartottam. Az állványaim is tökéletes magasságúak, a faltól is ideális arányos távolságra vagyok minden irányban.

Amiben azóta előrébb léptem és magyarázhatja az 1.3 pontatlanságát lent, az a tápkábelem (Inakustik ref.). Azóta beszereztem egy nagyon jó kínai tápkábelet (lehet röhögni ;peace; , amivel sokkal részletesebb és tisztább mélyeim vannak).
Ha az 1.1 nem ment olyan mélyre, akkor őt kevésbé érintette ez a tápmizéria. Az 1.1 olyan 40 Hztől szól értékelhetően, a szoba miatt veszít 80-90 Hz körül valamennyit, de 30-tól már hallható. Persze oldalanként van egy kis eltérés.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Valószínű, hogy a szobádban akusztikailag nem megfelelően helyezted el, (hangsugárzó pozíció ÉS hallgatási pozíció ) ezért a mélyebbre menő dobozt (mérve és hallgatva normális akusztikai körülmények között az 1.3 egyértelműen mélyebbre megy) jobban zavarta a szoba anomália.

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Tegnap volt szerencsém összehallgatni a "kisnagy" 1.1-et 25th-et egy 1.3-mal. Az 1.3 lent egy picit mosottabb (nem tiszta a sub tartomány), nem is megy olyan mélyre, egy kicsit gyengébb a tere (nem követi olyan jól a "koncertterem" méretét, a hangszerek teste sem stimmel), de amúgy felismerhetően Dyno. :-)
off: Kaptam tesztre egy Elac 403-at is, mondván annak jobbnak kell lenni. Hát nem, nem is egy liga. Ami meglepett az egy B&W 302, ami indokolatlanul jó volt.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

BUÉK minden márkatársnak és leendő márkatársnak, és volt márkatársnak! :-)

Kinél hogy szól idén a Dyno? Nálam most ez a nagy sláger, egy befutott house-nóta sample-jének eredetije, azt hiszem, ráközelítek a zenekar többi felvételére is. VAn Nektek tőlük nagy kedvencetek? Köszönöm előre is, Boldog Dynozós Évet Kívánok mindenkinek!


youtu.be/HJMw8cUGjwI

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ugyanaz, csak Németországban STP néven dobták piacra.

Avatar
tiha
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2013.08.26., hétf. 14:24
Értékelés: 19

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tiha »

Sziasztok.
Találtam egy fura Audience A52-őt amiről még nem hallottam, talán közületek valaki :D
Audience A52 STP (Stereoplay edition)
Ez az SE egy spéci változata lenne? gondolkodik.gif
Csatolmányok
dyno 2.jpg
dyno 2.jpg (52.64 KiB) Megtekintve 2700 alkalommal
dyno 3.jpg
dyno 3.jpg (72.86 KiB) Megtekintve 2700 alkalommal
image.jpg
image.jpg (84.31 KiB) Megtekintve 2700 alkalommal

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Máté84 írta:
2019.12.24., kedd 09:50
Köszönöm kérdésed, még tart az ismerkedés!
Új lakásba költöztünk, ahol nagyon sok ablak van, sötétítő függönyök pedig még nincsenek, így nem túl jó a helység akusztikája,igy nehéz megítélni miben más mint a Focus 140. Közép tartományban biztos hogy természetesebb, de érzéseim szerint a D28.2 magassugárzó sajnos kevésbé részletes mint a Focusban lévő Esotec+ volt.

Találtam egy jó cikket,amiben összevetik az C1.3SE, Special 25, Special 40 és Contour 20 hangfalakat, melyben szintén azt írják hogy az 1.3SE kevésbé részletes a többihez képest, de ez talán nem is meglepő tekintettel arra hogy ö legrégebbi és legolcsóbb hangfal a 4 közül. Mindenesetre tanulságos elolvasni, még úgy is hogy az eredeti cikk holland nyelvű:

https://translate.google.com/translate? ... rgleich%2F
Jó ismerkedés sokáig tart, DYno magas mindig Dyno magas lesz, itt jön a képbe egy jó ezüst interconnect. :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

earforce írta:
2019.12.24., kedd 22:29
A Magyar Műszaki Nagylexikonok kiváló anti-desktop-hatás funkciót töltenek be.
Köszönet Ákosnak a 42-esekért!!! :smile53: :napsut:

PSX_20191223_093224-2304x1728.jpg
Nagyon csini kis stúdió! Zoknikat dugtál a lukakba? Be ne búgjanak 10 centire a faltól :D .

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

A Magyar Műszaki Nagylexikonok kiváló anti-desktop-hatás funkciót töltenek be.
Köszönet Ákosnak a 42-esekért!!! :smile53: :napsut:
PSX_20191223_093224-2304x1728.jpg
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Máté84 írta:
2019.12.24., kedd 09:50
Köszönöm kérdésed, még tart az ismerkedés!
Új lakásba költöztünk, ahol nagyon sok ablak van, sötétítő függönyök pedig még nincsenek, így nem túl jó a helység akusztikája,igy nehéz megítélni miben más mint a Focus 140. Közép tartományban biztos hogy természetesebb, de érzéseim szerint a D28.2 magassugárzó sajnos kevésbé részletes mint a Focusban lévő Esotec+ volt.

Találtam egy jó cikket,amiben összevetik az C1.3SE, Special 25, Special 40 és Contour 20 hangfalakat, melyben szintén azt írják hogy az 1.3SE kevésbé részletes a többihez képest, de ez talán nem is meglepő tekintettel arra hogy ö legrégebbi és legolcsóbb hangfal a 4 közül. Mindenesetre tanulságos elolvasni, még úgy is hogy az eredeti cikk holland nyelvű:

https://translate.google.com/translate? ... rgleich%2F
Az 1.3SE-ben speciális, módosított 28/2 van.
.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Köszönöm kérdésed, még tart az ismerkedés!
Új lakásba költöztünk, ahol nagyon sok ablak van, sötétítő függönyök pedig még nincsenek, így nem túl jó a helység akusztikája,igy nehéz megítélni miben más mint a Focus 140. Közép tartományban biztos hogy természetesebb, de érzéseim szerint a D28.2 magassugárzó sajnos kevésbé részletes mint a Focusban lévő Esotec+ volt.

Találtam egy jó cikket,amiben összevetik az C1.3SE, Special 25, Special 40 és Contour 20 hangfalakat, melyben szintén azt írják hogy az 1.3SE kevésbé részletes a többihez képest, de ez talán nem is meglepő tekintettel arra hogy ö legrégebbi és legolcsóbb hangfal a 4 közül. Mindenesetre tanulságos elolvasni, még úgy is hogy az eredeti cikk holland nyelvű:

https://translate.google.com/translate? ... rgleich%2F
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

viewtopic.php?f=64&t=139488

Se kutyám, se macskám a hirdető, de van egy pár szimpla Ocos, igaz, csak 185 cm-es, az adivétiben. Ha valakit esetleg érdekel, vagy kipróbálná. A hirdető utal egy 42es Audience-re, ami szintén eladó. Ha valaki normális szinten belépne a Dyno világába, annak feltétlenül ajánlható páros. Sztem a 42es hangja egységesebb és szebb, mint a "mai" belépő szintű Dynok.

Csak az én véleményem. :smile53:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Máté84 írta:
2019.11.27., szer. 16:12
lehoako írta:
2019.11.13., szer. 17:27
Máté84 írta:
2019.11.13., szer. 16:51
Hát igen...sajnos nagyon túlárazottak az új hangfalak, de ez nemcsak a Dynokra igaz.
Gyakorlatilag garantált hogy idehaza egy maroknyi embernél több nem fog ilyet venni, így az apróba is csak nagyon ritkán (vagy sose) fognak feltűnni. Ahogy a hifishark-on lévő kínálatot nézem külföldön más a helyzet, de egy pár hangsugárzó Magyarországra postázása mérete és súlya miatt sajnos nem elenyésző tétel...
Elvileg van itthon DYno-dealer :-)))

Emilékhez se jön Nyíregyre? Vagy le vagyok maradva? Csekkolom a dolgot, bár nem valószínű, hogy váltok... :-)

Máté, Te hogy állsz a kereséseddel? Nem békülsz meg egy 1.4-gyel? Lehet, h hamarabb találnál itthon ilyet. Sztem nem olyan rossz az, hidd el... 36_3_1.gif
Jó hírekkel tudok szolgálni :)
Találtam egy eladó 1.3SE-t ami pénteken kerül hozzám, a Focus 140-emre pedig 1 nap alatt találtam vevőt :)
Hogy sikerült az összeszokás? Remélem, minden igényt kielégítő Dynozás folyik :D :D :D :smile32:

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

[/quote]
viewtopic.php?f=33&t=139460
Sajnálom! Én tényleg drukkoltam! Remélem valaki lecsap rá, jó árban adod!
:cheers1:
[/quote]

Ha nem lépem meg, amikor volt rá lehetőségem, jó darabig biztos nem hagyott volna békén a gondolat, "ez milyen lehet"....?
Most se gondolom azt, hogy kiismertem volna ezt a hangfalat, mert nagyon sokféleképp tud szólni, nagyon sok arca van.
Krell-lel, ARC LS26-tal igazán nagyvonalú, picit talán lassabb, de hihetetlenül elegáns hangot produkált. Plinius Hiato-val egy igazi vadállat, azzal együtt, hogy rengeteg finomságot képes mutatni. Az az igazság, én hamarabb feladom, mint ahogy a Hiato kifogyna a szuszból. A Hiato egyébként kifejezetten vidáman és könnyedén hajtja és azt csinál a C4-gyel, amit éppen csak akar. És persze a Hiato is megér egy misét, némi kínlódás után csak értelmet nyertek azok a revew-k, amiket olvastam róla. :napsut:
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vinkler írta:
2019.08.08., csüt. 09:02
gianni321 írta:
2019.08.07., szer. 23:16
Vinkler írta:
2019.08.07., szer. 22:19

Én dynoról váltottam ATC-re.
Szerintem esélyed nincs olcsóbban megúszni a C4-et, mintha vennél akár újaonnan egy scm100 asl-t. Bármilyet...
Lehet szenvedni vele, de csak izzadságszagú próbálkozás. Egy C2 /kellő erősítéssel kb. Aktív 50-es, akár 100-as áron van, nemhogy a C4. Jó az, csak sokkal több kell kiszolgálni, mint maga a sugárzó.
Remélem sikerül ezt megcáfolnod, mert ellenkező esetben ez is megy a lecsóba, mint eddig minden más...
Szeretem a lecsót. Jó kaja. 90 napos diétában keményítő napra kiváló.
Puding lesz az! ;)
viewtopic.php?f=33&t=139460
Sajnálom! Én tényleg drukkoltam! Remélem valaki lecsap rá, jó árban adod!
:cheers1:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”