Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Máté84 írta:
2020.11.12., csüt. 18:48
Nagyobb Creek, Musical Fidelity, Electrocompaniet, Accuphase, Hegel integráltak még mindenképp ígéretesek, de ezeknek inkább 3-500e ft az áruk használtan.
Egy Hegel h80-90-95-öst kipróbálok még esetleg, sokat nem veszíthetek. Köszi

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Nagyobb Creek, Musical Fidelity, Electrocompaniet, Accuphase, Hegel integráltak még mindenképp ígéretesek, de ezeknek inkább 3-500e ft az áruk használtan.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Máté84 írta:
2020.11.12., csüt. 17:37
Én tudok egy baromi jó integráltat javasolni ebben az ársávban, de sajnos Magyarországon nem igen lelhető fel használtan: Audio-GD Precision 2. Én 6-7 erősitő után kötöttem ki ennél és a szintén nehezen hajtható Contour 1.3SE-t is ezzel hajtom. Azt tudom mondani hogy minimális hangerön is rendkívül.dinamikus de véleményem szerint a Dac-on és a kábeleken is rendkívül sok múlik. A nagytestvéréről,a Master 10- ről több véleményt találsz, ami szintén az egyik legjobb integrált a kategóriájában. Sajnos Magyarországon ha jól tudom megszünt a forgalmazó, így csak használtan van esélyed fellelni.

Copland csa 14, Unico P, Puccini se, Primare a20-nál mindenképp jobb hangú kell legyen, mert ezeknél kategóriákkal jobb a Denon pma 1520ae, igaz az előbbieket audience 52se-vel hallgattam jó ideig, a denont meg contour 1.3mk2-vel, de úgy tudom minimális a különbség a 2doboz között.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Én tudok egy baromi jó integráltat javasolni ebben az ársávban, de sajnos Magyarországon nem igen lelhető fel használtan: Audio-GD Precision 2. Én 6-7 erősitő után kötöttem ki ennél és a szintén nehezen hajtható Contour 1.3SE-t is ezzel hajtom. Azt tudom mondani hogy minimális hangerön is rendkívül.dinamikus de véleményem szerint a Dac-on és a kábeleken is rendkívül sok múlik. A nagytestvéréről,a Master 10- ről több véleményt találsz, ami szintén az egyik legjobb integrált a kategóriájában. Sajnos Magyarországon ha jól tudom megszünt a forgalmazó, így csak használtan van esélyed fellelni.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Tudnátok pár konkrét darabot ami biztosan jobb a denon 1520-nál kisebb hangerőn is?!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Vinkler írta:
2020.11.12., csüt. 08:47

Én egy másik erősítőre szavazok.
+1
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Koszi mindkettotoknek. Nem tudom van e erezhetoen jobb integraltba 2-300e korul, elo-vegfok-monoblokkal meg nem akarom bonyolitani, meg az ugy joval huzosabb is lenne. Nem gondoltam, hogy a denon pma 1520ae nem tudja meghajtani az 1.3mk2-t.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Research írta:
2020.11.12., csüt. 11:31
Szia. Igen tolem vetted:)) Kicsit tuloztam a bluetooth hangzassal halkan hallgatva, mert azert 7ora folott mar hallgathato, de tobbet varnek ezen a hangeron mert mint irtam leginkabb este hallgatok zenet.
A kis hangerőn is legyen úgymond dinamika, "szóljon jól", érzékeny dobozokkal, kb. 89dB től fölfelé és nagyobbacska membránnal könnyebb megvalósítani. A Dyno-knak nem ez az erőssége. Egy izmos (nem /csak/ a wattok számán múlik...) erősítő szerintem is tud ezen valamit javítani, de igazából el kell tudni fogadni, hogy a Dynokat "kergetni" kell energiával, hogy megmutassák mit is tudnak.
.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Szia. Igen tolem vetted:)) Kicsit tuloztam a bluetooth hangzassal halkan hallgatva, mert azert 7ora folott mar hallgathato, de tobbet varnek ezen a hangeron mert mint irtam leginkabb este hallgatok zenet.

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Research írta:
2020.11.12., csüt. 08:41
Sziasztok. Remelem jo helyre irok:))
Kb 30eve zenelgetek itthon, sok rendszerem volt mar, Copland, Unico, Primare, Audio Analogue—Chario, Triangle, Dynaudio stb.
Most egy Denon 1520ae Dynaudio Contour 1.3mk2 van Denon dcd800ne lejatszoval. Eddigi legjobb hang az osszes kozzul, itt mar “szinte” minden a helyen van, nagyon nagy ter, hangszerek kozotti tavolsagok is meglepoek-pontos szereokeppel, valosaghu magasakkal, stb..es most jon a “promlemam”,,, viszonylag alacsony hangeron (beszedhangero folott valamivel) ez a rendszer sem elvezheto, pl 7-8ora kozotti hangeroszabalyzo beallitasnal olyan mintha egy 50e ft-os bluetooth doboz szolna, ahogy emelem minimalisakat azonnal kezd megnyilni es “teriteni”. En legtobbszor este 9utan hallgatom a zenet, igy valamerre probalkoznek meg hatha sikerulne alacsonyabb hangeron is elerni azt az elmenyt..Szerintetek merre-mivel probalkozzak? Esetleg allo doboz, ami meg nem volt? Koszi elore.
Tőled vettem Vandersteent és beszéltelek rá 52 se-re?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Research írta:
2020.11.12., csüt. 08:41
Sziasztok. Remelem jo helyre irok:))
Kb 30eve zenelgetek itthon, sok rendszerem volt mar, Copland, Unico, Primare, Audio Analogue—Chario, Triangle, Dynaudio stb.
Most egy Denon 1520ae Dynaudio Contour 1.3mk2 van Denon dcd800ne lejatszoval. Eddigi legjobb hang az osszes kozzul, itt mar “szinte” minden a helyen van, nagyon nagy ter, hangszerek kozotti tavolsagok is meglepoek-pontos szereokeppel, valosaghu magasakkal, stb..es most jon a “promlemam”,,, viszonylag alacsony hangeron (beszedhangero folott valamivel) ez a rendszer sem elvezheto, pl 7-8ora kozotti hangeroszabalyzo beallitasnal olyan mintha egy 50e ft-os bluetooth doboz szolna, ahogy emelem minimalisakat azonnal kezd megnyilni es “teriteni”. En legtobbszor este 9utan hallgatom a zenet, igy valamerre probalkoznek meg hatha sikerulne alacsonyabb hangeron is elerni azt az elmenyt..Szerintetek merre-mivel probalkozzak? Esetleg allo doboz, ami meg nem volt? Koszi elore.
Én egy másik erősítőre szavazok.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Sziasztok. Remelem jo helyre irok:))
Kb 30eve zenelgetek itthon, sok rendszerem volt mar, Copland, Unico, Primare, Audio Analogue—Chario, Triangle, Dynaudio stb.
Most egy Denon 1520ae Dynaudio Contour 1.3mk2 van Denon dcd800ne lejatszoval. Eddigi legjobb hang az osszes kozzul, itt mar “szinte” minden a helyen van, nagyon nagy ter, hangszerek kozotti tavolsagok is meglepoek-pontos szereokeppel, valosaghu magasakkal, stb..es most jon a “promlemam”,,, viszonylag alacsony hangeron (beszedhangero folott valamivel) ez a rendszer sem elvezheto, pl 7-8ora kozotti hangeroszabalyzo beallitasnal olyan mintha egy 50e ft-os bluetooth doboz szolna, ahogy emelem minimalisakat azonnal kezd megnyilni es “teriteni”. En legtobbszor este 9utan hallgatom a zenet, igy valamerre probalkoznek meg hatha sikerulne alacsonyabb hangeron is elerni azt az elmenyt..Szerintetek merre-mivel probalkozzak? Esetleg allo doboz, ami meg nem volt? Koszi elore.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

nagyatt írta:
2020.11.11., szer. 19:50
En is osztom. Nagyon lanc fuggo eppen milyen hangfal milyen oldalat mutatja meg.
Nyugodtan ird le a tapasztaltakat reszemrol erdekel. Azert van ez a forum.
Azért Te is tudnál mesélni mik jártak nálad, mire elértél az EVOKE 20-hoz..... :smile29: Érdekes lenne a termék árakat is megemlíteni.... :tutiok:

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: d.janos »

bodnart írta:
2020.11.11., szer. 20:00
Meg aztán olyan történetet is hallottam, hogy elégedett volt a tulaj a dobozzal, a kiváncsiság mégis győzött, eladta. Meg is bánta. Később vett egy ugyanolyat, de nem tudott belőle jó hangot kihozni. Nem adta fel, vett mégegyet. Az utolsót azóta is használja élvezettel.

Akkor most az a model jó, vagy sem? :)
Típust ide, de gyorsan ... :D Csak vicceltem természetesen. :smile53:
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

d.janos írta:
2020.11.11., szer. 19:59
Szerintem is írd le nyugodtan, valahogy a "Dynaudiosok" akik bele tudtak valaha szeretni valamelyikbe elég jól tisztában vannak azzal, hogy a dynok valahogy mintha kicsit külön kaszt lenne a többi hangsugárzótól. Aki pedig többet hallott, installált próbált rendszerbe illeszteni csak tudja igazán ... :rolleyes: :smile53:
És itt ebben a topikban jó társaság van, elfogadjuk, tiszteletben tartjuk a véleményeket, sőt helyén is kezeljük.
Pontosan.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Meg aztán olyan történetet is hallottam, hogy elégedett volt a tulaj a dobozzal, a kiváncsiság mégis győzött, eladta. Meg is bánta. Később vett egy ugyanolyat, de nem tudott belőle jó hangot kihozni. Nem adta fel, vett mégegyet. Az utolsót azóta is használja élvezettel.

Akkor most az a model jó, vagy sem? :)

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Szerintem is írd le nyugodtan, valahogy a "Dynaudiosok" akik bele tudtak valaha szeretni valamelyikbe elég jól tisztában vannak azzal, hogy a dynok valahogy mintha kicsit külön kaszt lenne a többi hangsugárzótól. Aki pedig többet hallott, installált próbált rendszerbe illeszteni csak tudja igazán ... :rolleyes: :smile53:
És itt ebben a topikban jó társaság van, elfogadjuk, tiszteletben tartjuk a véleményeket, sőt helyén is kezeljük.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

En is osztom. Nagyon lanc fuggo eppen milyen hangfal milyen oldalat mutatja meg.
Nyugodtan ird le a tapasztaltakat reszemrol erdekel. Azert van ez a forum.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Nyugodtan írd le! Sok mindentől függ, hogy egy doboz milyen oldalát mutatja éppen. Nem mindíg a legjobb szól a lejgobban.

Szerintem.

Avatar
pucok
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1048
Csatlakozott: 2010.04.01., csüt. 21:37
Értékelés: 869
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pucok »

Nem szeretnék itt vitát gerjeszteni, bár igaz, hogy egy Dyno bizonyult a legjobbnak, de messze nem a legdrágább.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Kérhetnénk hogy inkább a topikban írd meg hogy mi is okuljunk belőle?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
pucok
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1048
Csatlakozott: 2010.04.01., csüt. 21:37
Értékelés: 869
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pucok »

jozeph írta:
2020.11.11., szer. 11:21
Sziasztok.
Az volna a kérésem, hogy akinek van tapasztalata, hallotta, az jellemezze, hogy a Dynok és a Dalik között milyen hangzásbeli különbség van?
Tudom nagyon általános a kérdés, nyilván arra gondolok, hogy álló-álló, monitor-monitor és hasonló árkategóriában.
Nem volt alkalmam összemérni őket.
Köszi előre is.
Szia!
Nekem volt szerencsém otthoni környezetben összemérni elég sok monitort, volt hogy egyszerre 6 párt.Volt közöttük Dyno, és Dali is, privátban szívesen megírom a tapasztalataimat.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Máté84 írta:
2020.11.01., vas. 20:27
Hogy létezik hogy az apróban lévő 52SE még mindig megvan és nem kell senkinek 160e ft-ért???
Debrecenben van, na meg kicsit félrement az eladási topic is.. gondolkodik.gif

Egyébként gondoltam bedobom a bestbuy árat, mert csak a szekrény tetején pihen. 150ért már többen is elvitték volna, de az nagyon a béka feneke alatti ár.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
jozeph
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.09.26., pén. 07:41
Értékelés: 6

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jozeph »

Sziasztok.
Az volna a kérésem, hogy akinek van tapasztalata, hallotta, az jellemezze, hogy a Dynok és a Dalik között milyen hangzásbeli különbség van?
Tudom nagyon általános a kérdés, nyilván arra gondolok, hogy álló-álló, monitor-monitor és hasonló árkategóriában.
Nem volt alkalmam összemérni őket.
Köszi előre is.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Hogy létezik hogy az apróban lévő 52SE még mindig megvan és nem kell senkinek 160e ft-ért???
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”