Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Máté84 írta:
2020.11.26., csüt. 21:23
Mondasz pár példát?
Inkább mondom, amik sztem nem voltak az árukhoz képest rossz hangú dobozok és még jól is néztek ki: Audience 42, Audience 52 Se (talán az egyik legjobb, és elérhető árú Dyno volt), Contour 1.1, Contour 1.3 Se és Confidence C1 is állja a helyét mai napig.
A Focus sorozat inkább látványos hang volt nekem, gyönyörű kinézet, abból is volt pár dobozom. Az újakról nincsen véleményem, egyesek szerint szépek is, bár nekem nem tetszenek, külsőleg... Hangjukat még nem hallottam, lehet nem is fogom már. gondolkodik.gif :D

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Mondasz pár példát?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Máté84 írta:
2020.11.26., csüt. 12:21
Ha a cég a jelenleg elérhető legjobb magas és mélyközép sugárzóját rakja egy dobozba akkor nem hinném hogy túl sok kritika fogja érni a hangját
Idővel megtudjuk... Drukkolok neki! gondolkodik.gif :D Tény: Volt már a Dynonak külsőleg nagyon szép, de a hangjához képest túlárazott doboza eddig is, nem kevés... :D

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ha a cég a jelenleg elérhető legjobb magas és mélyközép sugárzóját rakja egy dobozba akkor nem hinném hogy túl sok kritika fogja érni a hangját, az áráról viszont ez nem lesz elmondható. 6000 eurót igen kevesen lesznek hajlandóak (pláne Magyarországon) kiadni egy monitor dobozért.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bár a hangja lenne olyan jó, mint a kinézete...

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Kovács Emil írta:
2020.11.23., hétf. 19:45
svan írta:
2020.11.23., hétf. 19:42


Az új Dyno-k közül az egyetlen ami felébresztette a birtoklási vágyam.
Tudom, nem nézegetni, hanem hallgatni kell az ilyet, de... akkor issss, gyönyörű régi DYNÁSSS kinézet ez! ;peace;

Leho ilyenkor hol van, ő is ezt a kockás-téglakinézetet preferálta. :smile29:
Special.PNG
Special.PNG (9.51 KiB) Megtekintve 2106 alkalommal

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

svan írta:
2020.11.23., hétf. 19:42


Az új Dyno-k közül az egyetlen ami felébresztette a birtoklási vágyam.
Tudom, nem nézegetni, hanem hallgatni kell az ilyet, de... akkor issss, gyönyörű régi DYNÁSSS kinézet ez! ;peace;

Leho ilyenkor hol van, ő is ezt a kockás-téglakinézetet preferálta. :smile29:

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Kovács Emil írta:
2020.11.23., hétf. 19:37
gianni321 írta:
2020.11.19., csüt. 18:15
Új Dyno modell a láthatáron..! Vagy inkább a horizonton... pénztárca függvénye, hogy kinek hol... :D

Nem spóroltak a dánok, Esotar 3 magassugárzó, Evidence mélysugárzó. :smile53:
https://www.dynaudio.com/home-audio/her ... ge-special
Megváltás ránézni a sok kinai-kinézetű új szériás Dyno után! :D :rolleyes: Remélem hangban is hozza azt, amit az ára diktál... :smile29: :D
Az új Dyno-k közül az egyetlen ami felébresztette a birtoklási vágyam.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

gianni321 írta:
2020.11.19., csüt. 18:15
Új Dyno modell a láthatáron..! Vagy inkább a horizonton... pénztárca függvénye, hogy kinek hol... :D

Nem spóroltak a dánok, Esotar 3 magassugárzó, Evidence mélysugárzó. :smile53:

https://www.dynaudio.com/home-audio/her ... ge-special
Megváltás ránézni a sok kinai-kinézetű új szériás Dyno után! :D :rolleyes: Remélem hangban is hozza azt, amit az ára diktál... :smile29: :D

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Új Dyno modell a láthatáron..! Vagy inkább a horizonton... pénztárca függvénye, hogy kinek hol... :D

Nem spóroltak a dánok, Esotar 3 magassugárzó, Evidence mélysugárzó. :smile53:

https://www.dynaudio.com/home-audio/her ... ge-special
Csatolmányok
dynaudio_heritage_special_2.jpg
dynaudio_heritage_special_2.jpg (18.03 KiB) Megtekintve 2189 alkalommal
dynaudio_heritage_special_1.jpg
dynaudio_heritage_special_1.jpg (31.7 KiB) Megtekintve 2189 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Ez az írás még prospektusban is öntömjénező túlzás lenne, hát még egy "tesztben". Az örökélet/ingyen sör ugyan lemaradt, de minden mást megad nekünk a Special Forty..
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
szepy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2017.12.18., hétf. 17:02
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szepy »

Szerintetek egy Hegel H120 és egy Evoke 20 jó párosítás?

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »

X18, x34, SF tapasztalataim alapján : probálj meg rendszeben gondolkozni, egy hangdoboz csere nem feltétlen a jó irány a boldogsághoz....

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok Dyno fan-ok! szia.gif
Én is már belecsöppentem a Dyno hangzásában amióta egy igen jó rendszerben meghallgattam egy kis tuningolt Emit 10-et.Nekem egy X14-et sikerült beszereznem amit a mai napig nem bántam meg.(imádom a hangját),de néha elkap a hifibogár és a Contour polcsugárzó régebbi sorozatát néztem.
Szerintetek feljebblépés lenne?

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »


Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Pontosan úgy van, ahogy Vinkler írta.
Nelson Pass írta valahol, hogy az erősítő - hangsugárzó párosítás olyan, mint egy tánc.
Ha a partnerek között nincs összhang, akkor nem fog működni.
Az erősítők torzítási spektruma a leadott teljesítmény függvényében változik.
Általában nagyobb hangerőn a páratlan felharmonikus (ha jól emlékszem) sokaknak tetszik, dögösnek érzik, de nem mindegy, hogy ez hol lép be, milyen az aránya a páros és páratlan felharmonikus komponenseknek.
A páros felharmonikus dúsulása meleg, csöves hangra emlékeztet, a páratlan pedig prcizitás, dögösség, jó térleképezés érzetét kelti. A magasabb rendű felharmonikusok csörömpölnek, nem kívánatosak.
Egy rendszer hangja, ezek kombinációinak eredménye.
A csöves erősítőknél a páratlan felharmonikusok dominálnak. Ez természetesnek hat, nem zavaró, mert a hangszerek rezgéseiben is ezek jelentkeznek.
A páratlan felharmonikusok a félvezetős rendszerekre jellemző, a félvezetők nemlineáris karakterisztikái miatt.
De ott van még a raktív terhelés - ami a hangerő növelésével egyre dióminánsabb - és az erősítő erre adott válasza...
Meg az egyéni preferencák, ízlés, akusztika... és ezek lineáris kominációi.
Nincs kész recept, próba, cseresznye.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mrfn85 írta:
2020.11.13., pén. 13:38
Research írta:
2020.11.12., csüt. 08:41
Sziasztok. Remelem jo helyre irok:))
Kb 30eve zenelgetek itthon, sok rendszerem volt mar, Copland, Unico, Primare, Audio Analogue—Chario, Triangle, Dynaudio stb.
Most egy Denon 1520ae Dynaudio Contour 1.3mk2 van Denon dcd800ne lejatszoval. Eddigi legjobb hang az osszes kozzul, itt mar “szinte” minden a helyen van, nagyon nagy ter, hangszerek kozotti tavolsagok is meglepoek-pontos szereokeppel, valosaghu magasakkal, stb..es most jon a “promlemam”,,, viszonylag alacsony hangeron (beszedhangero folott valamivel) ez a rendszer sem elvezheto, pl 7-8ora kozotti hangeroszabalyzo beallitasnal olyan mintha egy 50e ft-os bluetooth doboz szolna, ahogy emelem minimalisakat azonnal kezd megnyilni es “teriteni”. En legtobbszor este 9utan hallgatom a zenet, igy valamerre probalkoznek meg hatha sikerulne alacsonyabb hangeron is elerni azt az elmenyt..Szerintetek merre-mivel probalkozzak? Esetleg allo doboz, ami meg nem volt? Koszi elore.
Én másik hangfalra szavazok. Nekem Simaudio erősítőm van ami köztudottan elég jó partner Dyno mellé (azt mondják). Van nálam most meghallgatásra itt egy Dyno hangfal és elég nagy csalódás. Gyakorlatilag halkabb hangerőn teljesen élvezhetetlen a hangzás, mondhatjuk úgy is, hogy egy olcsóbb hangfal is jobban szól. Nagyobb hangerőn sem érzékeltem különösebb kuriózumot a Dynaudiotól. Igaz ez csak egy evoke 10 de szerintem harmatgyenge.
Nem mindegyik Simaudio, nem mindegyik Dynaudioval. Sajna ahogy te is érzékelted ez a Simaudio sajnos karcsú régebbi dynokhoz. És amit már ezerszer lerágtunk, nem csak a teljesítmény számít (mondjuk az sem sok)... ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

A belsejét megnézve ez szerényebb tipusnak tűnik. Dynokhoz én inkábbb a dual mono felépítésű, dupla toroidos erősitőket javasolnám.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »

Korábban volt nálam contour is azzal sem voltam elégedett (leginkább zavaró tényezője, hogy csak hangosan kezd kiadni valamit magából)

Moon neo 250i : https://simaudio.com/en/product/250i-in ... amplifier/

Jelenleg ribbonos roksan hangfalakkal van együtt, amit nagyon könnyedén hajt.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Melyik Simaudiorol van szo?
A Contour nem egy szint az Evoke-al, igenis ki lehet hozni belőle jó hangot.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Igen, az Evoke10-ről én is hasonlókat hallottam.
Nekem egy Evoke20 van Audia flight-al és pont az ellenkezője a tapasztalatom. Mind alacsony mind magasabb hangerőn is van dinamika és telt mélyek :)
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
mrfn85
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2017.03.22., szer. 13:50
Értékelés: 12

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mrfn85 »

Research írta:
2020.11.12., csüt. 08:41
Sziasztok. Remelem jo helyre irok:))
Kb 30eve zenelgetek itthon, sok rendszerem volt mar, Copland, Unico, Primare, Audio Analogue—Chario, Triangle, Dynaudio stb.
Most egy Denon 1520ae Dynaudio Contour 1.3mk2 van Denon dcd800ne lejatszoval. Eddigi legjobb hang az osszes kozzul, itt mar “szinte” minden a helyen van, nagyon nagy ter, hangszerek kozotti tavolsagok is meglepoek-pontos szereokeppel, valosaghu magasakkal, stb..es most jon a “promlemam”,,, viszonylag alacsony hangeron (beszedhangero folott valamivel) ez a rendszer sem elvezheto, pl 7-8ora kozotti hangeroszabalyzo beallitasnal olyan mintha egy 50e ft-os bluetooth doboz szolna, ahogy emelem minimalisakat azonnal kezd megnyilni es “teriteni”. En legtobbszor este 9utan hallgatom a zenet, igy valamerre probalkoznek meg hatha sikerulne alacsonyabb hangeron is elerni azt az elmenyt..Szerintetek merre-mivel probalkozzak? Esetleg allo doboz, ami meg nem volt? Koszi elore.
Én másik hangfalra szavazok. Nekem Simaudio erősítőm van ami köztudottan elég jó partner Dyno mellé (azt mondják). Van nálam most meghallgatásra itt egy Dyno hangfal és elég nagy csalódás. Gyakorlatilag halkabb hangerőn teljesen élvezhetetlen a hangzás, mondhatjuk úgy is, hogy egy olcsóbb hangfal is jobban szól. Nagyobb hangerőn sem érzékeltem különösebb kuriózumot a Dynaudiotól. Igaz ez csak egy evoke 10 de szerintem harmatgyenge.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

dbrnsk írta:
2020.11.13., pén. 09:04
Az általam hallott Hegel sötét hangja pont nem illett az 52SE-hez.
Jujj, “sötétség” nem kell, mert épp ez a doboz (c1.3mk2) “hozott fényt” a zeneszobába:), ezért is akartam innen tanácsot kérni, mert nem szeretnék tizen-százezreket bukni mire megtalálom amit szeretnék. Igazából nekem ez a han már bőven elég, soha nem unalmas, sőt nagyon is izgalmas mindig meglep, csak szólna így alacsonyabb hangerőn is.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Az általam hallott Hegel sötét hangja pont nem illett az 52SE-hez.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”