Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Köszi!
Akkor megnyugodtam hogy jó vásárt csináltam az 52SE-vel annak ellenére hogy egy 12 éves hangsugárzóról van szó...

 
 
Lényegtelen. Ha nincs szétcsapva, akkor még sokáig elzenélget. Ha tetszik a hangja, akkor vegyél hozzá valami jó erősítőt és gyűjtsed a lemezeket... (Quad 909 az apróban.. kiváló hozzá.) 

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Mint az Opel Astra (F) a BMW 325i-hez képest...
Szerintem még az sem, komolyan mondom. Amikor egy Primare-el hajtva hallottam az X16-ot nem hittem el hogy ennyire sz.r.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi!
Akkor megnyugodtam hogy jó vásárt csináltam az 52SE-vel annak ellenére hogy egy 12 éves hangsugárzóról van szó...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Az Excite X16 amúgy milyen egy 52SE-hez képest? Hallotta már valaki a kettőt egymás mellett?
 
 
 
Mint az Opel Astra (F) a BMW 325i-hez képest...

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Probaltam mar Excite X16-nal, Contour S 1.4-nel a feltoltest. Kvarchomokkal, illetve kvarchomok-olomsoret keverekkel. Plusz meg granit is kerult az allvanyok ala.
Egyertelmuen jobb lett.
A doboz szoljon, ne az allvany.
Filleres tuningok, megeri kiserletezni.
Tegyel fel kepet, biztosan van megoldas, segitunk.

Az Excite X16 amúgy milyen egy 52SE-hez képest? Hallotta már valaki a kettőt egymás mellett?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


belinkeltem valamit, de nem jól megy el...
Próbáld Ctrl C és Ctrl V-vel.
 
Ezeket kitöröltem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Petike »


Járt nálam nem rég fpalotas által hírdetett B5 végfoknak

egy nagyobb "testvére". ( 200W-os monoblokk kivitel, másfajta meghajtással)

Azonnal lealázott jó pár nagy nevű gyári végfokot.

Nem akarok itt róla ódákat zengeni, az audiodiyers fórumon sokan kipróbálták, mindenkinek leesett az álla.

 

Csupán arra akarok kilyukadni, hogy azért adjunk egy esélyt a diy végfokoknak is.

Próbáljunk egy kicsit a sztereotípiáktól, berögzült hifis szólamoktól néha elszakadni és  lehet, hogy hatalmas meglepetésben lesz részünk...

(nekem sem volt könnyű, de megérte)
Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


A HiVox-al elég a dinamika...?
Bocs Máté, most vettem észre, hogy erről írtál...kevesled. Lehet, hogy kevés is neki, Viszont a mosottság nem hinném, hogy a HiVox erősítő számlájára írható. Az alább írt "kozmetikákkal" szvsz érdemes még próbálkozni...látva, hogy mi a max amit ki lehet hozni belőle. Aztán ha még se jön össze a kivánt nirvána, lehet erőlködő után nézni...
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Kedves Máté!
 
A HiVox-al elég a dinamika, a hangerő? Ha igen, akkor szvsz a mély enyhe mosottsága nem az erőlködő sara. (Ami volt nekem, A30, A31, Castor, azok "feszesen" szóltak.) A kábelek valamelyike is hozzájárulhat a jelenséghez és szerintem az akusztika hiányossága is. Az állvány feltöltése szerintem is KÖTELEZŐ, és az elhelyezéssel is érdemes játszadozni. A hangoló reflex szivacs is bedobható a buliba, ki tudja...
 
Bár nem 52SE-t hallgatok, már néhány dyno megfordult nálam. A jelenlegi esotec családból épiített dobozaimat VibaVoice Gemeni monoblokkal hajtom, amivel jól kijönnek, igaz jelentős tartalékokkal rendelkezik a maga 2x160 Wattjával. Ezt jó szívvel ajánlanám hozzá, bár már nincs gyártásban és használtan is igen ritkán bukkan fel. (Igaz, valószínűleg drágább, mint a jelenlegi amp-od és előfokra is szükséged lenne hozzá.)
.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tesztekben szoktam latni meg Electrocompaniet-et allitolag a Dynaudiokat azzal szoktak tesztelni ezt cikkben olvastam.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Nálam a most is használt Etalon Suprampli kergette az Audience 50-eket, szerintem elég volt hozzájuk minden szempontból.
Járt itt akkor Primare A10 is, az szerintem nem nagyon jött ki velük, de ez nem zárja ki azt, hogy más Primare-ok ne zenélnének jól a Dyno-kal. 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bár még nem aktuális az erősítő csere, de azért megkérdezem:
Audience 52SE-t ki milyen erősítővel hallott és hogy tetszett az eredmény?
Jelenleg egy egyedi építésű Hivox erősítővel hallgatom (55W/csatorna 8 ohm-on 105 W/csatorna 4 ohm-on) amely bár megfelelően meghajtja a Dynokat, de tisztában vagyok vele hogy nem hozza ki belőlük a maximot. Eléggé neutrális, kiegyenlített a hang, ugyanakkor tény hogy nem elég dinamikus, és a basszus is kicsit mosottabb, pontatlanabb annál mint szeretném (valószínűleg ezen az állványok feltöltése segíteni fog valamelyest)
Annak idején nagyon pozitív benyomást keltett bennem egy Musical Fidelity A3.2 erősítő az Akusztikában egy A42-vel hallgatva ezért az MF vonal egy lehetséges váltási irány lenne. 
Tudomásom szerint a komolyabb elektronikák közül a Hegel is jól passzol a Dynokhoz, bár ez se egy gyakori darab a használt piacon.
Primare-ekről ha jól tudom megoszlanak a vélemények, úgyhogy kétségeim vannak afelől hogy ez jó választás lenne.
NAD-okat is szoktak ajánlani Dynokhoz, de könnyen lehet hogy ezzel nem lesz jobb az eredmény mint a Hivox-al.
Végül az Audio-Gd elektronikák is megfontolandók lennének, mely újonnan is viszonylag versenyképes árakat kínál (Precision 1 és Precision 2 integrált erősítőket néztem)
 
Várom a véleményeket és a tapasztalatokat a fenti márkákkal vagy a témával kapcsolatban! Köszönöm!

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Stand 3/ Stand 4 állványok egyébként előfordulnak használtan? Honnan lenne érdemes őket olcsóbban beszerezni?

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként nem túl magasak azok az állványok?Nekem az 50-eshez a 60 cm volt pont jó.(+tüskézés)
A Soundcare tüskékkel együtt 68 cm a magasság. Nálam teljesen ideális. Abszolút fülmagasságban van a magassugárzó.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Egyébként nem túl magasak azok az állványok?Nekem az 50-eshez a 60 cm volt pont jó.(+tüskézés)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goldenmean »


Nálam is a teljes feltöltés vált be, viszont az állvány és a hangsugárzó közti elcsatolás legalább annyira beleszól a hangba...
 
Ez így igaz! De még az is fontos lehet, hogy hova esnek a feltámasztási pontok.

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Ezek alapján úgy gondolom hogy érdemes lesz egy fúró segítségével lyukakat fúrnom az állvány felső lapjába és feltöltenem a lábakat kvarchomokkal. A harmadik láb alján sajnos alul van egy 3x3 cm-es lyuk, ezért ennek feltöltésére nem nagyon van ötletem. A szigetelőszalaggal való leragasztás nem hiszem hogy túl jó megoldás lenne...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Nálam anno az Audience 50-ek alatt 11-12 kg súlyú tömör MDF állványok voltak, alul tüskézve, felül pedig Blutack-el ragasztva rájuk a dobozok-teljesen rendben volt.Itt szerintem az állványok feltöltése segíthet.Ha tudsz szerezz hozzá mozdonyhomokot, az nem áll össze.
http://www.kvarchomok.hu/
http://www.kvarchomok.hu/index_html_fil ... -04-v2.pdf  (III. szárazosztályozó termékek, zsákosan kapható- azt hiszem egy 20 kg-os zsák 500-700 ft között megáll-nekem a Triangle állványaim ezzel voltak töltve)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goldenmean »



Sziasztok!
 
Hétvége óta nálam zenélnek a korábban itt hírdetett Dynaudio Audience 52SE hangsugárzók:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... l=dynaudio
 
Jelenleg egy kb 13 kg/db súlyú 68 cm magas fém állványon állnak, melyek aljára 3-3 db Soundcare tüske van ragasztva, felül pedig Bluetack-el rögzítettem a dobozokhoz.
Az állvány nincs feltöltve homokkal de erre nem is olyan egyszerűen lenne lehetőség mivel az állvány 3 lába közül 2 zárt (meg kellene felül fúrni) a 3. láb alsó része pedig nyitott (ezt a lábát gondolom csak a lyuk behegesztése után lehetne feltölteni)
Magasabb hangerőn érződik hogy az állvány meglehetősen rezonál, így valamennyire biztosan beleszól a hangba.
 
Van -e valaki aki kisérletezett az állványok homokkal való feltöltésében bármilyen Dynaudio hangfal alatt és ha igen akkor milyen konklúzióra jutott? Meghálálja -e a doboz és ha igen, akkor mennyire érdemes feltölteni az állványt? Okozhat -e túlcsillapítást az ha tele töltöm a lábakat?
 
Előre is köszönöm a választ!

 
Nálam is volt már A52SE kis időre, Stand 4-es állványokon próbáltam. Ezek kvarchomokkal vannak töltve, majdnem teljesen. A hanggal nem volt gond, egy Focus 140 is jól szól rajta. Az állvány így tizenvalahány kiló, ami nem számít különösebben nehéznek. Bár nem vagyok a téma szakértője, de biztosra veszem, hogy bármifajta feltöltés is lényegesen jobb, mint az üres, rezonáns csövek. Töltőanyagként más is szóba jöhet, aminek nagy a tömege és nem áll össze szilárd darabokká, de egyben a rezonáns csöveket is jól csillapítja. Egy állványt nem tudom hogyan is lehetne "túlcsillapítani", de egy jól tervezett hangsugárzónál (kismértékű dobozrezonancia) nem hinném, hogy ilyesmi gondot okozhatna. Minden doboznak vannak kényszerrezgései bizonyos frekvenciákon. Az állvány "hangolásával" ezek a rezgések valószínűleg jobban elnyelethetők, mint mások a spektrumban, de ez már inkább kísérletezgetés kérdése. Azonban ezt csak azoknak ajánlanám, akik jelentős kedvvel és szabadidővel rendelkeznek. A helyesen merevített/csillapított kabineteknél ez a dolog nem kellene hogy probléma legyen. Ha pedig durvább rezonanciát produkál egy doboz, azon az "állványvudu" biztosan nem fog segíteni. Azt gondolom, hogy az A52SE jó kis doboz a maga nemében, kell alá egy jó tömegű, stabil állású,  rezonanciamentes állvány. Az alul tüske, felül blu tack kombináció egyébként nálam is bevált. Technikailag lehet, hogy nem ez a csúcs, de lényeg, hogy jó hangot produkáljon.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nálam is a teljes feltöltés vált be, viszont az állvány és a hangsugárzó közti elcsatolás legalább annyira beleszól a hangba...

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Petike »


Probaltam mar Excite X16-nal, Contour S 1.4-nel a feltoltest. Kvarchomokkal, illetve kvarchomok-olomsoret keverekkel. Plusz meg granit is kerult az allvanyok ala.
Egyertelmuen jobb lett.
A doboz szoljon, ne az allvany.
Filleres tuningok, megeri kiserletezni.
Tegyel fel kepet, biztosan van megoldas, segitunk.
Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Hétvége óta nálam zenélnek a korábban itt hírdetett Dynaudio Audience 52SE hangsugárzók:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... l=dynaudio
 
Jelenleg egy kb 13 kg/db súlyú 68 cm magas fém állványon állnak, melyek aljára 3-3 db Soundcare tüske van ragasztva, felül pedig Bluetack-el rögzítettem a dobozokhoz.
Az állvány nincs feltöltve homokkal de erre nem is olyan egyszerűen lenne lehetőség mivel az állvány 3 lába közül 2 zárt (meg kellene felül fúrni) a 3. láb alsó része pedig nyitott (ezt a lábát gondolom csak a lyuk behegesztése után lehetne feltölteni)
Magasabb hangerőn érződik hogy az állvány meglehetősen rezonál, így valamennyire biztosan beleszól a hangba.
 
Van -e valaki aki kisérletezett az állványok homokkal való feltöltésében bármilyen Dynaudio hangfal alatt és ha igen akkor milyen konklúzióra jutott? Meghálálja -e a doboz és ha igen, akkor mennyire érdemes feltölteni az állványt? Okozhat -e túlcsillapítást az ha tele töltöm a lábakat?
 
Előre is köszönöm a választ!
 

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Kíváncsi lennék, hogy pár éve is így gondoltad e? [/size]Ez a válasz inkább az åltalában a hifiről topikba való lenne. 
Nem, egyåltalán. Mindenkinek megvannak a saját preferenciái, amik viszonylag hosszú idő alatt alakulnak ki. Sok ideig nem is tudtam, hogy merre van az előre mindig kérdezgettem a tőlem tapasztalatabbakat -szerintem gyakran simán az agyukra mentem -, és miután válaszoltak, utána sem voltam sokkal előrébb, mert nem tudtam beilleszteni a kapott információt a meglévő "tudás" mellé. A tudås jelen esetben annyit jelentett, hogy éreztem, ez még nem elég. Viszont szerettem a különböző erősítőkkel cd jåtszókkal foglalkozni, kíváncsi voltam melyik mit mond a zenéről. Volt, hogy azt hittem hogy zenét hallgattok, majd később rájöttem hogy azok inkább csak hangok. Erre persze mindig csak utólag. Viszont előbb utóbb eljött az a pont, amikor be kellett látni, hogy valamelyik készülék bevitt az erdőbe... Egyáltalán nem bánom, hogy voltak dyno-im, de egy komolyabb pėldåny nem kezdő hifisnek való. Szerintem.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goldenmean »

Így utólag tekintve mondjuk  a QUAD 909 már elég combos szerkezet szinte bármelyik dynohoz, de a Nait-ekről látszólag és általában ez nem mondható el. Ennek ellenére bizonyos Naim(Nait)-Dynaudio párosítások nagyon jók együtt, ezt "ránézésre" régebben nem gondoltam volna. Többek közt kissé ez is szembemegy az általános vélekedéssel.

Avatar
goldenmean
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2013.01.04., pén. 23:29
Értékelés: 48

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goldenmean »


Kíváncsi lennék, hogy pár éve is így gondoltad e? Milyen érdekes, hogy az idő múlásával átértékelődik néhány szempont. Már nem annyira a név, az ár és a "mit olvastam róla a világ fórumain" mozgatják az embert, hanem a hosszú távú kielégítő hangzás keresése, a saját ízlésvilág kialakítása. Ez gyakran a népszerűvel ellentétes nézőpontokhoz és döntésekhez vezet, időnként szembemenve a "jobbnak kéne lennie" papírformával. Szerintem jó dolog eljutni idáig.    
 
Bár nem engem kérdeztél, de amiről írsz, egy nagyon is valós és üdvös folyamat, jobb esetben legalábbis. Szerencsére magam is hasonló változások részese lehetek néhány komoly tudással rendelkező fórumtárs jóvoltából és segítségével, amit már eddig is köszönök Nekik.
 
Ettől függetlenül (és ez már így marad) többszörös Dynaudio tulajdonosként állítom, hogy használtpiaci értéken a legtöbb típusuk a maga nemében kiválóan megállja a helyét mind műszakilag, mind pedig zenehallgatás szempontjából. Itt viszont kihagyhatatlannak érzem megjegyezni "dbrnsk" fórumtársunk egyik véleményét, miszerint nagyon nem mindegy, hogy milyen erősítővel hajtjuk meg kedvenc dynonkat. A végeredményt ez számottevően befolyásolja, amit magam is alá tudtam támasztani saját példákkal. Nagyon igaza volt, ezúton is köszönet érte! Egy-egy sikeres erősítő párosítás után a jobban sikerült dynok már komoly erényeket mutattak fel és ehhez  nem volt szükség atomerőműre, a történet nem ezen múlt...
 
Gianni-nak szintén igaza van az "együttéléssel" kapcsolatban. Egy technikailag jobb dyno még hosszútávon nem biztos, hogy élhetőbb, mint egy
esetlegesen alacsonyabb származású rokona.
 
De hogy ne csak rébuszokban beszéljek, íme 2 konkrét példa a közelmúltból: A52SE--->QUAD 909, illetve Focus 140--->Naim Nait XS, ezeket a párosításokat minden dynosnak jó szívvel ajánlom kipróbálásra.   

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”