Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Koszi szepen, kerdeznek meg tobbet is de szoktak mondani, hogy inkabb maradtam volna csondben.
 
Akkor kérdezz privátban
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »



A fenti tartományban 2 dB tűréssel mértek, a lentit akkor teljesíti, ha lazítunk a szigoron és 3,5 dB tűrést engedünk a lineáristól.
Gondolom, hogy 38 és 28 Hz között 1,5 dB esése van, mint ahogy 30 és 20 kHz között is.

Koszi szepen, kerdeznek meg tobbet is de szoktak mondani, hogy inkabb maradtam volna csondben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Ezt irja a hangfalaimnal, ez mit jelent?
 
Frequency Response (+/- 2 dB): 38 Hz - 20 kHz
Frequency Response (+/- 3.5 dB): 28 Hz - 30 kHz

 
A fenti tartományban 2 dB tűréssel mértek, a lentit akkor teljesíti, ha lazítunk a szigoron és 3,5 dB tűrést engedünk a lineáristól.
Gondolom, hogy 38 és 28 Hz között 1,5 dB esése van, mint ahogy 30 és 20 kHz között is.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Ezt irja a hangfalaimnal, ez mit jelent?
 
Frequency Response (+/- 2 dB): 38 Hz - 20 kHz
Frequency Response (+/- 3.5 dB): 28 Hz - 30 kHz
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Olyan tortent, hogy arulom a Dyanudio-imat es most szombaton eljottek meghalgatni oket igen nagyon tetszett neki de azt mondta, hogy szerdan felhiv mert meg van egy Audio Physic Virgo III es meg azt is meg akarja hallgatni. Na felhivott es azt mondta, hogy nem is volt meghallgatni es inkabb rendelt e-bay-rol Dynaudiokat na de itt a csakvar mert azt mondtam neki ha elviszi a hangfalakat akkor eladom neki az erositomet is na de most o csak az erositot akarja kulon. Meg ez hosszabb volt de azt leirni....
Szoval ez olyan mint amikor egy uzletben az elarusitot buzeralja valaki, hogy segitsen neki feloltozni es eltolt vele 2-3 orat aztan a vasarlo azt mondja koszonom nem veszek semmit, aztan megrendeli internetrol.
Le kellett irnom mert idegesit a dolog. Aztan lehet moderator torli mert nem ide illik.

 
Erre nincsenek szavak.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Olyan tortent, hogy arulom a Dyanudio-imat es most szombaton eljottek meghalgatni oket igen nagyon tetszett neki de azt mondta, hogy szerdan felhiv mert meg van egy Audio Physic Virgo III es meg azt is meg akarja hallgatni. Na felhivott es azt mondta, hogy nem is volt meghallgatni es inkabb rendelt e-bay-rol Dynaudiokat na de itt a csakvar mert azt mondtam neki ha elviszi a hangfalakat akkor eladom neki az erositomet is na de most o csak az erositot akarja kulon. Meg ez hosszabb volt de azt leirni....
Szoval ez olyan mint amikor egy uzletben az elarusitot buzeralja valaki, hogy segitsen neki feloltozni es eltolt vele 2-3 orat aztan a vasarlo azt mondja koszonom nem veszek semmit, aztan megrendeli internetrol.
Le kellett irnom mert idegesit a dolog. Aztan lehet moderator torli mert nem ide illik.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Ez a Devialet vonal már az új rendszer előszele esetleg? 
Ezt nem lehet tudni. Hallottam már, nem Dynoval. Nekem nagyon tetszett. 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Senki? 
Akkor a végén el kell hoznom egyet próbára...

Ez a Devialet vonal már az új rendszer előszele esetleg? 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Akkor a végén el kell hoznom egyet próbára...
 
 
Ennél úgy sincs nyerőbb 'tanács'...
.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Devialet erősítőt hallott már valaki Dynoval?
Senki? 
Akkor a végén el kell hoznom egyet próbára...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Az egy annyira jo hangfal? En is arulgatom itt a hangfalam kevesebbert de nem gondoltam volna hogy a Focus seria ennyivel jobb, meg csak erdeklodok sincsenek itt a hangfalaim irant.
Nem tudom hogy jobb-e a Focus, mint a Tied, ha vennék én is a Focust hallgattam volna meg, DE kizárólag a méretei miatt!
Nappaliba viszont a tiéd lenne érdekes....

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Az egy annyira jo hangfal? En is arulgatom itt a hangfalam kevesebbert de nem gondoltam volna hogy a Focus seria ennyivel jobb, meg csak erdeklodok sincsenek itt a hangfalaim irant.
Én hallottam focust, jó volt, de semmi extra. Gondolom a kora miatt nagyobb rá az érdeklődés. Az ára nem volt kevés, de lehet valakinek pont ilyen kellett. Ez a kereslet-kínálat!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Devialet erősítőt hallott már valaki Dynoval?
Az egy annyira jo hangfal? En is arulgatom itt a hangfalam kevesebbert de nem gondoltam volna hogy a Focus seria ennyivel jobb, meg csak erdeklodok sincsenek itt a hangfalaim irant.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Devialet erősítőt hallott már valaki Dynoval?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Focus 160-asom eladova valt
ha valakit erdekel
 
udv

Betyárosan gyorsan talált gazdára!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Focus 160-asom eladova valt
ha valakit erdekel
 
udv
Mit veszel helyette?Közben megtaláltam...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
richiesuk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015.11.05., csüt. 13:08
Értékelés: 13

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richiesuk »


Focus 160-asom eladova valt
ha valakit erdekel
 
udv
Teufel Connector 2 - Dynaudio Music 7

Avatar
richiesuk
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015.11.05., csüt. 13:08
Értékelés: 13

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richiesuk »


Valaki hallott mar focus 160 es 260at egymas mellett?
 
Udv
Teufel Connector 2 - Dynaudio Music 7

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


akkor ez lehet szándékos beállítás....
 
 
Jesz
.

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Már 2 évvel ezelőtt sem fogadott...
akkor ez lehet szándékos beállítás....

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Nem egyszerű a nagy Ő megtalálása. Úgy emlékszem egy-egy olvasott szösszenetből, hogy más 'neves' dobozokkal is küszködtél... Ezzel nem az 1.3SE-t védem, csak a történet bővítése végett.
 

Messze nem annyit, mint a Dyno-val. A Vandy, Wilson más történet, pont a dyno-s tapasztalatok miatt nem kaptak 1 vagy 2 lehetőségnél többet.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »



Tegyük hozzá, hogy nehezen megregulázható mélyekkel. Nálam a legjobb messze a hozzá való Stand Master állvánnyal volt. Tettem alá Söund Arts állványt is, ahogy töltöttem fel az állványt úgy vált egyre fojtottabbá a középtartománya, és a mélyek ugyanúgy hömpölyögtek. Persze úgy teljes a kép, hogy igazán hozzá passzoló erősítőt nem sikerült találnom hozzá, viszonylag rövid idő alatt (kb 1,5 év) elfogyott a türelmem az 1.3SE-vel szemben. Próbáltam Primare A10-zel, Krell Kav 300i-vel, Nad S300-zal, talán azzal működött a legjobban, de olyan erősítőt nem találtam, amivel azt éreztem volna, hogy "match made in heaven". Aki dyno-t vesz egy dolgot vegyen figyelembe: nagy valószínűséggel csak fényesre polírozott popóval fogja megmutatni, hogy mire képes valójában, én valahogy mindig azt éreztem miután lement a lila köd az agyamról 1-1 az 1.3SE produkciójának javítása érdekében megvásárolt komponens értékelése után, hogy ez a hangsugárzó számomra továbbra is csak ígéret.
Persze voltak kiemelkedő pillanatai is amikre máig jó szívvel gondolok, különben nem foglalkoztam volna vele annyit. Mai napig sem hallottam olyan zongorát, rezeseket, amit az 1.3 SE produkált és a tere is egészen elképeszt bírt lenni, különösen a Krell-lel, bár ez a tér dolog nekem igencsak huszadrangú. Amikor olyat olvasok, hogy addig nem is figyel valaki semmi másra míg a teret rendben levőnek nem érzi, igencsak elgondolkozom a zene szeretete témakörben...

 
 
Nem egyszerű a nagy Ő megtalálása. Úgy emlékszem egy-egy olvasott szösszenetből, hogy más 'neves' dobozokkal is küszködtél... Ezzel nem az 1.3SE-t védem, csak a történet bővítése végett.
 
u.i.
Amúgy érdekes hobbi ez. Van ismerősöm, aki az 1.1-ét oda nem adná egy 1.3SE-ért. Ízlés, szobaméret, rendszer, akusztika, miegymás... és nyilván van sok egyéb "mese", melyről még lehetne regélni.
.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ha szabad megkérdeznem mi mellett kötöttél ki az 1.3 SE után?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Online
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nagyon hasonló hangkarakter! Az 52SE tulképp egy olcsósított Contour, ugyanazokat a meghajtókat tartalmazza. Eget rengető változást szvsz nem tapasztalnál. Az 1.3 térfogatra asszem kicsit nagyobb/mélyebb doboz, valamelyest (?) vastagabb/testesebb hang. Írom ezt az 1.3SE ismeretében...
 
Tegyük hozzá, hogy nehezen megregulázható mélyekkel. Nálam a legjobb messze a hozzá való Stand Master állvánnyal volt. Tettem alá Söund Arts állványt is, ahogy töltöttem fel az állványt úgy vált egyre fojtottabbá a középtartománya, és a mélyek ugyanúgy hömpölyögtek. Persze úgy teljes a kép, hogy igazán hozzá passzoló erősítőt nem sikerült találnom hozzá, viszonylag rövid idő alatt (kb 1,5 év) elfogyott a türelmem az 1.3SE-vel szemben. Próbáltam Primare A10-zel, Krell Kav 300i-vel, Nad S300-zal, talán azzal működött a legjobban, de olyan erősítőt nem találtam, amivel azt éreztem volna, hogy "match made in heaven". Aki dyno-t vesz egy dolgot vegyen figyelembe: nagy valószínűséggel csak fényesre polírozott popóval fogja megmutatni, hogy mire képes valójában, én valahogy mindig azt éreztem miután lement a lila köd az agyamról 1-1 az 1.3SE produkciójának javítása érdekében megvásárolt komponens értékelése után, hogy ez a hangsugárzó számomra továbbra is csak ígéret.
Persze voltak kiemelkedő pillanatai is amikre máig jó szívvel gondolok, különben nem foglalkoztam volna vele annyit. Mai napig sem hallottam olyan zongorát, rezeseket, amit az 1.3 SE produkált és a tere is egészen elképeszt bírt lenni, különösen a Krell-lel, bár ez a tér dolog nekem igencsak huszadrangú. Amikor olyat olvasok, hogy addig nem is figyel valaki semmi másra míg a teret rendben levőnek nem érzi, igencsak elgondolkozom a zene szeretete témakörben...
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »



Az 52SE-ben ráadásul már az s1.4 magassugárzója található, így ezen a fronton gondolom még jobb mint az 1.3. A keresztváltója és a mélyközép sugárzója is Contour...létezik hogy csak a doboza jobb az 1.3 mk2-nek mint az 52SE-nek?
Az 1.3SE-t nagyon dícsérik, sose hallottam még...nem véletlenül sosincs belőle eladó példány az apróban...

 
Egy kis olvasnivaló:
http://www.dynaudio.com/discontinued-mo ... nce-52-se/
 
http://www.dynaudio.com/discontinued-mo ... our-13-se/
Itt tudsz lapozni az oldal nyilnál az mkII-re is, láthatod az alapvető különbséget.
 
Az 1.3se más világ. Mélyebbre is megy, nagyobb a teljesítmény, viszont érzéketlenebb, a meghajtásra még kényesebb.
 
Amit alább már írtam, érdemes e..., tartom. Persze, hogy kinek mennyit ér egy picinyke különbség, azt mindenki döntse el maga. Én biztos, hogy csak egymás melletti megfüleléssel adnék esélyt neki.
.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”