Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wwwolfman írta:
2022.12.05., hétf. 20:29
Vinkler írta:
2022.12.05., hétf. 17:52
wwwolfman írta:
2022.12.05., hétf. 08:37


Úgy tűnik, a Dynaudiok szeretik a koaxiális felépítésű kábeleket.
Én meg úgy veszem észre, hogy ez igaz volt a régi iskolás Dynokra, de az újabb szériákra már nem igaz. Nagyjából az elmúlt 8 évben piacra dobott hangsugárzók már nem igénylik az OCOS varázslatot. Nagyjából úgy viselkednek, a hangsugárzó kábelekkel, mint bármely egyéb hangsugárzó.
Igaz, az újabbakról valóban nincs tapasztalatom, a teszt arra a korosztályra vonatkozik.


Egyébként megvan még? Csak úgy kérdezem... 36_3_1.gif
Mi van meg?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Vinkler írta:
2022.12.05., hétf. 17:52
wwwolfman írta:
2022.12.05., hétf. 08:37
kimber írta:
2022.11.30., szer. 13:03

PJM: a múltkor amikor találkoztunk említetted, hogy az egyik Mogami hangfalkábel szerkezetileg hasonló felépítésű, mint az Ocos kábelek. Melyik típus volt ez? Hátha érdemes ezzel is egy próbát tenniük a Dyno tulajoknak. ;)
Úgy tűnik, a Dynaudiok szeretik a koaxiális felépítésű kábeleket.
Én meg úgy veszem észre, hogy ez igaz volt a régi iskolás Dynokra, de az újabb szériákra már nem igaz. Nagyjából az elmúlt 8 évben piacra dobott hangsugárzók már nem igénylik az OCOS varázslatot. Nagyjából úgy viselkednek, a hangsugárzó kábelekkel, mint bármely egyéb hangsugárzó.
Igaz, az újabbakról valóban nincs tapasztalatom, a teszt arra a korosztályra vonatkozik.


Egyébként megvan még? Csak úgy kérdezem... 36_3_1.gif

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wwwolfman írta:
2022.12.05., hétf. 08:37
kimber írta:
2022.11.30., szer. 13:03

PJM: a múltkor amikor találkoztunk említetted, hogy az egyik Mogami hangfalkábel szerkezetileg hasonló felépítésű, mint az Ocos kábelek. Melyik típus volt ez? Hátha érdemes ezzel is egy próbát tenniük a Dyno tulajoknak. ;)
Úgy tűnik, a Dynaudiok szeretik a koaxiális felépítésű kábeleket.
Én meg úgy veszem észre, hogy ez igaz volt a régi iskolás Dynokra, de az újabb szériákra már nem igaz. Nagyjából az elmúlt 8 évben piacra dobott hangsugárzók már nem igénylik az OCOS varázslatot. Nagyjából úgy viselkednek a hangsugárzó kábelekkel, mint bármely egyéb hangsugárzó.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

BLX írta:
2022.12.01., csüt. 11:14


Érdemes lehet összekötni a belső eret a shielddel és úgy használni és leduplázni?
Gyanús, hogy nem, hiszen akkor egy sima kéteres kábelt lenne a végeredmény. Ennek az a felépítés a titka, így kell bekötni. Eredetileg ez árnyékolt stúdiókábel, egyeres.

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

kimber írta:
2022.11.30., szer. 13:03

PJM: a múltkor amikor találkoztunk említetted, hogy az egyik Mogami hangfalkábel szerkezetileg hasonló felépítésű, mint az Ocos kábelek. Melyik típus volt ez? Hátha érdemes ezzel is egy próbát tenniük a Dyno tulajoknak. ;)
Úgy tűnik, a Dynaudiok szeretik a koaxiális felépítésű kábeleket.

Volt szerencsém Ocoshoz, nagy örömmel és nagy kíváncsisággal elhoztam, aztán azt tapasztaltam, hogy a mostani hangfalkábeleimnél az én rendszeremben nem volt szembetűnő előre- vagy visszalépés. Mondanám, hogy meglepődtem, de igazából nem, mert amikor ez a kábelszett bekerült az autómba, akkor majd' kiestem a meglepetéstől, hogy mekkora javulást hozott minden tekintetben.

A rendszer, aminek a végén a Contou 1.3 MK2-k vannak, egy Krell KAV-300r erősítő Cardas tápkábellel, Pioneer N70A streamer Supra tápkábellel, a kettő tömör XLR kábelekkel összekötve, talán Alisca Orange-től.

És ez a hangfalkábel is koaxiális, ebből gondolom, hogy a Dynok kedvelik a koax kábeleket.

Próbáltam egyébként a vastag keresztmetszetet is 5mm2-ig, a Cordial 225-ös kábelét duplán, mondván ezen csak átjön, aminek át kell - de nem ez a titok, hanem a felépítés, gyanítom: a Cordial 125-651-es kábele szimplán kötve sokkal jobbnak bizonyult, ez volt az, amihez képest úgy éreztem, hogy az Ocos inkább csak a lelkemhez adna hozzá, mint a rendszerhez.

De lehet, ki kellene próbálnom újra...

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

pooly73 írta:
2022.12.04., vas. 16:28
Sziasztok Urak
Az lenne a kérdésem, hogy lehet reális esélyem arra hogy a Dynaudio D28/2 SN 81410 magassugárzómhoz dómot találjak?
Bármilyen ötletet szivesen fogadok.
Előre is nagyon köszönöm.
https://triplex-service.de/en/parts-inquiry/
Újratervezés

Online
Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pooly73 »

Sziasztok Urak
Az lenne a kérdésem, hogy lehet reális esélyem arra hogy a Dynaudio D28/2 SN 81410 magassugárzómhoz dómot találjak?
Bármilyen ötletet szivesen fogadok.
Előre is nagyon köszönöm.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: K P »

earforce írta:
2022.11.30., szer. 13:47
OFF
Várom a pillanatot, amikor legbelül a felismerés végre megtörténik, vas fronton is, nem csak hangfal fronton.
"jé, ilyen amikor megfelelő vas van előtte' áhá'" :napsut:
ON
Hát igen, mert ha legalább annyira extra lenne a vas, mint a doboz, akkor nem lenne annyi doboz az apróban…. ;)

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

BLX írta:
2022.12.01., csüt. 11:14
pjm írta:
2022.12.01., csüt. 08:25
BLX írta:
2022.11.30., szer. 21:55


https://mogamicable.com/category/bulk/s ... ure_sound/

Ezt hogyan kell bekötni? Hova kerül a shield és hova a belső ér? És miért nem ajánlod Dynaudiohoz? Thx.
Én a belső eret használtam pozitívként, a külsőt negatívként.

Egy nagyon szerethető kábel, ami kissé (nagyon enyhén) vágja a széleket (ez persze egy csomó doboznál nem jönne ki), nyílt, és gyors, előnye az egységes közepe, folyamatossága. Nekem egy jó szélessávú jut eszembe a hangjáról.
Én kb 10 éve kiszálltam a dínók hallgatásából, de addig az audience 42-tól a Temptation Masterig mindent hallottam.
Az olcsók kissé dögösek, így azt gondolnám tulajaik nem ezt a világot keresik, a nagyokhoz meg kevés. De a fenti hangi jellemzők ha szimpatikusak, akkor persze jó lehet.
Nekem van, szerintem tök jó kábel.
Meg úgy általában pro vonalból nekem a Mogamik jöttek be leginkább. Teljesen más liga mint akár egy Canare, ami az összes többi (Belden, Klotz, Van Damme stb) fölött áll hangilag, nálam, nekem.
Érdemes lehet összekötni a belső eret a shielddel és úgy használni és leduplázni?
Ilyen mélyen nem mentem bele a témába. Az enyém japánból jött, és ahogy szerelve volt, úgy használtam. Aztán kölcsönadtam, ahonnan nem adták vissza. Az újat meg amit vettem helyette még be sem kötöttem... Ott porosodik.
Próba cseresznye. Van egy ismerősöm, aki azt mondaná, hogy egy jó kábelnél csak két jó kábel a jobb. ;) De a 9497-nél is volt aki szerint megérte a duplázást, én pl nem éreztem semmi extrát. Itt is rendszer a lelke mindennek.

Valamint, ha már duplázol, akkor miért nem az eleve nagyobb keresztmetszetű és 4 eres 3104? gondolkodik.gif

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

pjm írta:
2022.12.01., csüt. 08:25
BLX írta:
2022.11.30., szer. 21:55


https://mogamicable.com/category/bulk/s ... ure_sound/

Ezt hogyan kell bekötni? Hova kerül a shield és hova a belső ér? És miért nem ajánlod Dynaudiohoz? Thx.
Én a belső eret használtam pozitívként, a külsőt negatívként.

Egy nagyon szerethető kábel, ami kissé (nagyon enyhén) vágja a széleket (ez persze egy csomó doboznál nem jönne ki), nyílt, és gyors, előnye az egységes közepe, folyamatossága. Nekem egy jó szélessávú jut eszembe a hangjáról.
Én kb 10 éve kiszálltam a dínók hallgatásából, de addig az audience 42-tól a Temptation Masterig mindent hallottam.
Az olcsók kissé dögösek, így azt gondolnám tulajaik nem ezt a világot keresik, a nagyokhoz meg kevés. De a fenti hangi jellemzők ha szimpatikusak, akkor persze jó lehet.
Nekem van, szerintem tök jó kábel.
Meg úgy általában pro vonalból nekem a Mogamik jöttek be leginkább. Teljesen más liga mint akár egy Canare, ami az összes többi (Belden, Klotz, Van Damme stb) fölött áll hangilag, nálam, nekem.
Érdemes lehet összekötni a belső eret a shielddel és úgy használni és leduplázni?

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

BLX írta:
2022.11.30., szer. 21:55


https://mogamicable.com/category/bulk/s ... ure_sound/

Ezt hogyan kell bekötni? Hova kerül a shield és hova a belső ér? És miért nem ajánlod Dynaudiohoz? Thx.
Én a belső eret használtam pozitívként, a külsőt negatívként.

Egy nagyon szerethető kábel, ami kissé (nagyon enyhén) vágja a széleket (ez persze egy csomó doboznál nem jönne ki), nyílt, és gyors, előnye az egységes közepe, folyamatossága. Nekem egy jó szélessávú jut eszembe a hangjáról.
Én kb 10 éve kiszálltam a dínók hallgatásából, de addig az audience 42-tól a Temptation Masterig mindent hallottam.
Az olcsók kissé dögösek, így azt gondolnám tulajaik nem ezt a világot keresik, a nagyokhoz meg kevés. De a fenti hangi jellemzők ha szimpatikusak, akkor persze jó lehet.
Nekem van, szerintem tök jó kábel.
Meg úgy általában pro vonalból nekem a Mogamik jöttek be leginkább. Teljesen más liga mint akár egy Canare, ami az összes többi (Belden, Klotz, Van Damme stb) fölött áll hangilag, nálam, nekem.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

pjm írta:
2022.11.30., szer. 19:14
36_1_11.gif
kimber írta:
2022.11.30., szer. 13:03
pjm írta:
2022.11.30., szer. 11:50


Off aztán téma lezárva.

Én azt szoktam mondani, hogy vegyen egy belépő, de viszonylag kiegyenlített kábelt, amire lehet rendszert építeni (Mogami 3082, Canare, Belden 9497 stb, összekötőből meg szerintem pro vonalon Mogami 2534, vagy Canare 4e6s, normál vonalon pl egy klasszikus D102 MK akárhány, vagy Monsterek, pl Reference2 - ezekkel még mindig megállsz kb 15 ezerben). Ezekre lehet építeni, nem tolják félre a hangbalanszt és az arányokat, aztán ha van egy jó rendszer lehet többet költeni rá. Csak arra kell figyelni, hogy ezek java már sok hájpolt divatvacaknál is jobbak, és nem kell meglepődni, hogy drágább, de nem vagyok beljebb hangügyileg.
Szigorúan szerintem.

Ennyit a Dynó hangfalakról. :D
Kézenfekvő választás Dynaudio hangfalakhoz az Ocos kábel, ami ritka, mint a fehér holló.

PJM: a múltkor amikor találkoztunk említetted, hogy az egyik Mogami hangfalkábel szerkezetileg hasonló felépítésű, mint az Ocos kábelek. Melyik típus volt ez? Hátha érdemes ezzel is egy próbát tenniük a Dyno tulajoknak. ;)
3082. Bár dyno tulajoknak nem biztos, hogy ajánlanám.
https://mogamicable.com/category/bulk/s ... ure_sound/

Ezt hogyan kell bekötni? Hova kerül a shield és hova a belső ér? És miért nem ajánlod Dynaudiohoz? Thx.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

36_1_11.gif
kimber írta:
2022.11.30., szer. 13:03
pjm írta:
2022.11.30., szer. 11:50
dixie-chicken írta:
2022.11.29., kedd 15:51


elméleti szinten amit mondasz,minden tökéletesen igaz...csak...van az a fránya csak...de ez innét inkább általános hifikérdéses téma,mint csak Dyno...és természetesen,pénztárca kérdés... :smile49:
Off aztán téma lezárva.

Én azt szoktam mondani, hogy vegyen egy belépő, de viszonylag kiegyenlített kábelt, amire lehet rendszert építeni (Mogami 3082, Canare, Belden 9497 stb, összekötőből meg szerintem pro vonalon Mogami 2534, vagy Canare 4e6s, normál vonalon pl egy klasszikus D102 MK akárhány, vagy Monsterek, pl Reference2 - ezekkel még mindig megállsz kb 15 ezerben). Ezekre lehet építeni, nem tolják félre a hangbalanszt és az arányokat, aztán ha van egy jó rendszer lehet többet költeni rá. Csak arra kell figyelni, hogy ezek java már sok hájpolt divatvacaknál is jobbak, és nem kell meglepődni, hogy drágább, de nem vagyok beljebb hangügyileg.
Szigorúan szerintem.

Ennyit a Dynó hangfalakról. :D
Kézenfekvő választás Dynaudio hangfalakhoz az Ocos kábel, ami ritka, mint a fehér holló.

PJM: a múltkor amikor találkoztunk említetted, hogy az egyik Mogami hangfalkábel szerkezetileg hasonló felépítésű, mint az Ocos kábelek. Melyik típus volt ez? Hátha érdemes ezzel is egy próbát tenniük a Dyno tulajoknak. ;)
3082. Bár dyno tulajoknak nem biztos, hogy ajánlanám.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

A komolyabb aktív dobozaikba pakolnak erősítést bőven:
https://www.dynaudio.com/professional-a ... tech-specs

Core 7, 7"-es mélyközéphez 500W + 150W a magashoz :drum:

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

OFF
Várom a pillanatot, amikor legbelül a felismerés végre megtörténik, vas fronton is, nem csak hangfal fronton.
"jé, ilyen amikor megfelelő vas van előtte' áhá'" :napsut:
ON
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

dixie-chicken írta:
2022.11.29., kedd 15:51
cannonball írta:
2022.11.29., kedd 15:33
dixie-chicken írta:
2022.11.29., kedd 15:14


no de mi van akkor ha pont a VDH D352 az utolsó karika a láncszemben amely élvezhetővé teszi (még számotokra ) a hangsurárzótokat ?...el lehet inditani a dominó effektust,amelynek a végeredménye esetleg az lehet,hogy komplett rendszercserét fog eredményezni...nem pártolom a D352-est,de ezt az opciót (következményt) is figyelembe kéne venni....belépő 1000 Ft,de a kilépő már 1.000.000Ft.... :smile30:

biztos vagyok benne hogy kereskedők/forgalmazók ma is,esetleg letét ellenében,adnak ki othoni meghallgatásra kábeleket...a puding próbája az evés.. :napsut:
A Kacsa biztosan.
Amúgy előbb mégiscsak a tökéletes komponenseket kellene megtalàlni, a drótozas már csak nüanszokat módosít pl. Egy más erősítőhöz képest.
elméleti szinten amit mondasz,minden tökéletesen igaz...csak...van az a fránya csak...de ez innét inkább általános hifikérdéses téma,mint csak Dyno...és természetesen,pénztárca kérdés... :smile49:
Off aztán téma lezárva.

Én azt szoktam mondani, hogy vegyen egy belépő, de viszonylag kiegyenlített kábelt, amire lehet rendszert építeni (Mogami 3082, Canare, Belden 9497 stb, összekötőből meg szerintem pro vonalon Mogami 2534, vagy Canare 4e6s, normál vonalon pl egy klasszikus D102 MK akárhány, vagy Monsterek, pl Reference2 - ezekkel még mindig megállsz kb 15 ezerben). Ezekre lehet építeni, nem tolják félre a hangbalanszt és az arányokat, aztán ha van egy jó rendszer lehet többet költeni rá. Csak arra kell figyelni, hogy ezek java már sok hájpolt divatvacaknál is jobbak, és nem kell meglepődni, hogy drágább, de nem vagyok beljebb hangügyileg.
Szigorúan szerintem.

Ennyit a Dynó hangfalakról. :D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Azért az mindig bizalomgerjesztő, amikor a mágnes átmérője összemérhető azzal a membránnal, amit meghajt. Főleg, ha mellé ilyen vastag is. 36_3_1.gif
dynaudio-contour-20-18w55.p800x600.jpg
dynaudio-contour-20-18w55.p800x600.jpg (52.44 KiB) Megtekintve 1895 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

cannonball írta:
2022.11.29., kedd 15:33
dixie-chicken írta:
2022.11.29., kedd 15:14
marceee írta:
2022.11.29., kedd 06:52


Apropó, VDH D352. ;) Nekem is ilyen kábelem van , Audience 62vel. Mire érdemes lecserélni ami jobb, de nem kerül 3x ennyibe ? :smile29:
no de mi van akkor ha pont a VDH D352 az utolsó karika a láncszemben amely élvezhetővé teszi (még számotokra ) a hangsurárzótokat ?...el lehet inditani a dominó effektust,amelynek a végeredménye esetleg az lehet,hogy komplett rendszercserét fog eredményezni...nem pártolom a D352-est,de ezt az opciót (következményt) is figyelembe kéne venni....belépő 1000 Ft,de a kilépő már 1.000.000Ft.... :smile30:

biztos vagyok benne hogy kereskedők/forgalmazók ma is,esetleg letét ellenében,adnak ki othoni meghallgatásra kábeleket...a puding próbája az evés.. :napsut:
A Kacsa biztosan.
Amúgy előbb mégiscsak a tökéletes komponenseket kellene megtalàlni, a drótozas már csak nüanszokat módosít pl. Egy más erősítőhöz képest.
elméleti szinten amit mondasz,minden tökéletesen igaz...csak...van az a fránya csak...de ez innét inkább általános hifikérdéses téma,mint csak Dyno...és természetesen,pénztárca kérdés... :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

dixie-chicken írta:
2022.11.29., kedd 15:14
marceee írta:
2022.11.29., kedd 06:52
kimber írta:
2022.11.26., szomb. 20:39

A lényeg, hogy most örüljön az új szerzeménynek, élvezze, tapasztalja ki alaposan, és ha pár hét, hónap után hiányérzete akadna, akkor el lehet gondolkodni egy combosabb erősítő beszerzésén. Addig esetleg kipróbálhat pár hangfalkábelt is a VdH D352 helyett, mert ez a hangfal bőven jobbat kíván már.;)
Apropó, VDH D352. ;) Nekem is ilyen kábelem van , Audience 62vel. Mire érdemes lecserélni ami jobb, de nem kerül 3x ennyibe ? :smile29:
no de mi van akkor ha pont a VDH D352 az utolsó karika a láncszemben amely élvezhetővé teszi (még számotokra ) a hangsurárzótokat ?...el lehet inditani a dominó effektust,amelynek a végeredménye esetleg az lehet,hogy komplett rendszercserét fog eredményezni...nem pártolom a D352-est,de ezt az opciót (következményt) is figyelembe kéne venni....belépő 1000 Ft,de a kilépő már 1.000.000Ft.... :smile30:

biztos vagyok benne hogy kereskedők/forgalmazók ma is,esetleg letét ellenében,adnak ki othoni meghallgatásra kábeleket...a puding próbája az evés.. :napsut:
A Kacsa biztosan.
Amúgy előbb mégiscsak a tökéletes komponenseket kellene megtalàlni, a drótozas már csak nüanszokat módosít pl. Egy más erősítőhöz képest.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

marceee írta:
2022.11.29., kedd 06:52
kimber írta:
2022.11.26., szomb. 20:39

A lényeg, hogy most örüljön az új szerzeménynek, élvezze, tapasztalja ki alaposan, és ha pár hét, hónap után hiányérzete akadna, akkor el lehet gondolkodni egy combosabb erősítő beszerzésén. Addig esetleg kipróbálhat pár hangfalkábelt is a VdH D352 helyett, mert ez a hangfal bőven jobbat kíván már.;)
Apropó, VDH D352. ;) Nekem is ilyen kábelem van , Audience 62vel. Mire érdemes lecserélni ami jobb, de nem kerül 3x ennyibe ? :smile29:
no de mi van akkor ha pont a VDH D352 az utolsó karika a láncszemben amely élvezhetővé teszi (még számotokra ) a hangsurárzótokat ?...el lehet inditani a dominó effektust,amelynek a végeredménye esetleg az lehet,hogy komplett rendszercserét fog eredményezni...nem pártolom a D352-est,de ezt az opciót (következményt) is figyelembe kéne venni....belépő 1000 Ft,de a kilépő már 1.000.000Ft.... :smile30:

biztos vagyok benne hogy kereskedők/forgalmazók ma is,esetleg letét ellenében,adnak ki othoni meghallgatásra kábeleket...a puding próbája az evés.. :napsut:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Research írta:
2022.11.29., kedd 07:35
trane írta:
2022.11.29., kedd 06:19
trane írta:
2022.11.28., hétf. 11:52


oké, akkor írok kocka.gif
meghátrált :napsut:
Csodálkozol EMBER?
viewtopic.php?f=32&t=181678
:fekverohog:
Ugye hallottad saját rendszerben, hogy ilyen határozottan elutasítod, kineveted?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

trane írta:
2022.11.29., kedd 06:19
trane írta:
2022.11.28., hétf. 11:52
Research írta:
2022.11.28., hétf. 11:45
Még szép!! :D
Az sem bánom ha harmad annyiba kerül…, de azért biztos ami biztos, hozzál egy drágábbat is :rolleyes:
Várlak szeretettel jó minőségű kávéval, most ráérek februárig..
..ja!!, ugye hallottad már a denon 2500ne-t?!…mit is beszélek, gondolom akkor nem szóltál volna ide, ha nem :smile53:
oké, akkor írok kocka.gif
meghátrált :napsut:
Csodálkozol EMBER?
viewtopic.php?f=32&t=181678
:fekverohog:

Avatar
marceee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2008.09.21., vas. 11:40
Értékelés: 2

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: marceee »

kimber írta:
2022.11.26., szomb. 20:39

A lényeg, hogy most örüljön az új szerzeménynek, élvezze, tapasztalja ki alaposan, és ha pár hét, hónap után hiányérzete akadna, akkor el lehet gondolkodni egy combosabb erősítő beszerzésén. Addig esetleg kipróbálhat pár hangfalkábelt is a VdH D352 helyett, mert ez a hangfal bőven jobbat kíván már.;)
Apropó, VDH D352. ;) Nekem is ilyen kábelem van , Audience 62vel. Mire érdemes lecserélni ami jobb, de nem kerül 3x ennyibe ? :smile29:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

BLX írta:
2022.11.28., hétf. 17:20
Aktív váltás, csatornánkénti erősítés, dsp, szobakorrekció, stb. Ezek mind olyan már relatív "olcsón" elérhető dolgok a stúdiós pro audio világban, amelyek szignifikánsan, mérhetően, hallhatóan emelni tudják a zenei élményt. Én nagyon örülnék, ha ezek közül egyre több dolog szivárogna be a hagyományos otthoni elérhető hifi készülékekbe, de úgy gondolom nem feltétlenül ez a hifi gyártók érdeke... A hifinek drágának kell lennie. :smile29:
Az új aktív Dynaudiokban van már Dirac Live szobakorrekció. Kezd, de még csak nagyon kezd, és nagyon lassan eljutni a sztereó világ oda, ahova a mozisok már több mint egy évtizede.

Egyébként hogy mi a hifi gyártók érdeke abban nem vagyok biztos. Kénytelenek lesznek váltani, ill. haladni a korral a gyártók is, ha nem akarnak fejreállni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

earforce írta:
2022.11.28., hétf. 15:02
trane írta:
2022.11.27., vas. 08:39
de - mivel elég sok más fórumot is olvasok, s ott is erről szólnak, ill. te is hasonlót írsz - úgy tűnik, sok ember számára épp' ez hozza meg a zene otthoni, élvezetes hallgatásához :music1: a megoldást :yingyang:
Benne vagyok a Magnepan csoportban és az köztudott, hogy ezek a hangfalak (mindegy melyik típust említem) kb. 22$-os xoverrel rendelkeznek gyárilag. Tényleg rossz, de egyelőre én is ezt használom :D
Természetesen külföldön sokkal, de sokkalta több pénz van lóvéra és a fanatikusok megtehetik, hogy szénné tungingolják különböző hangváltókkal a gyári 'hulladékokat' és azok ezáltal nyilván sokkal is jobban fognak szólni. Na ők ezután a legtöbben aktív váltásra térnek át, mint egyetlen lehetséges út a mekkába, megérkezés az audio nirvanaba.
Ehhez (is) sajnos értő kezekre van szükség, ha vki nekiáll -kicsit utánolvasva is- EQzgtani otthon mindenfelé szakértelem nélkül, akkor inkább pimpelje egekbe a gyárit, de ne az aktív útra térjen rá.
Aktív váltás, csatornánkénti erősítés, dsp, szobakorrekció, stb. Ezek mind olyan már relatív "olcsón" elérhető dolgok a stúdiós pro audio világban, amelyek szignifikánsan, mérhetően, hallhatóan emelni tudják a zenei élményt. Én nagyon örülnék, ha ezek közül egyre több dolog szivárogna be a hagyományos otthoni elérhető hifi készülékekbe, de úgy gondolom nem feltétlenül ez a hifi gyártók érdeke... A hifinek drágának kell lennie. :smile29:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”