Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


obelisk pro-val is erdemes probat tenni ?   ...mondjuk kivancsi vagyok masok mit mondanak heed erösitö Dyno-hoz kerdesben
 
obelisk pro-t nem ismerem. esetleg kérdezgess a heed topicban.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ez egy ilyen sport...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Jóffaaan, de az említett megoldások nem ócsóóók... Nem tudom miért kell ennyire tartani  a potméterektől, igen sok és jó motyóban megtalálhatóak. Az igaz, hogy egy jó relés, vagy yaxleys megoldás jobb hangot eredményez és időtállóbb is, de itt megint csak beleütközünk az ár kérdésébe.
 
 
Nekem volt mindegyikből, de most mégis egy potis motyót hallgatok... Mondjuk ha beletennék egy yaxleyt... 
 
Hogy valamit ajánljak is, ami nem túl drága, de szvsz fölötte van a mostani cuccaidnak és még a dynókkal is elvan:
 
 


 
uj ara alapjan hasznalt ara kb. a fajdalomhatarom, ennel több azert nem jön szoba erösitöert

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



szia,
 
heed obelisk. aki megvette az enyémet, régebbi szériás contour állót hajt egy első szériás obeliskel, külső táp nélkül. 
 
külföldi hifi kiállításokon is elég gyakori, hogy Heed elektronikákkal demóznak dyno hangfalakat.

 
obelisk pro-val is erdemes probat tenni ?   ...mondjuk kivancsi vagyok masok mit mondanak heed erösitö Dyno-hoz kerdesben

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



elhiszem.
konkretabb ajanlas lenne a jo segitseg.
 
pl.: 100e Ft-ig: .... (vagy epp. nincs ertelmes elörelepes)
150e ft-ig: ...
200e Ft-ig: ....
200+e: ..

 
szia,
 
heed obelisk. aki megvette az enyémet, régebbi szériás contour állót hajt egy első szériás obeliskel, külső táp nélkül. 
 
külföldi hifi kiállításokon is elég gyakori, hogy Heed elektronikákkal demóznak dyno hangfalakat.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Jóffaaan, de az említett megoldások nem ócsóóók... Nem tudom miért kell ennyire tartani  a potméterektől, igen sok és jó motyóban megtalálhatóak. Az igaz, hogy egy jó relés, vagy yaxleys megoldás jobb hangot eredményez és időtállóbb is, de itt megint csak beleütközünk az ár kérdésébe.
 
 
Nekem volt mindegyikből, de most mégis egy potis motyót hallgatok... Mondjuk ha beletennék egy yaxleyt... 
 
Hogy valamit ajánljak is, ami nem túl drága, de szvsz fölötte van a mostani cuccaidnak és még a dynókkal is elvan:
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


az én tanácsom: végfok(ok)+relés hangerő szabályzás.
Egyetértek. Nálam is így vannak kiszolgálva a Dyno-k! Kérdés, árban mi fér bele kérdezőnknek. Elő/végfok esetében máshol van az alsó határ.
Nyilván létezik más alternatíva is. Egy jó integra (?) is megoldás lehet, bár ott a poti legtöbb esetben benne van a jelútban, ami ráadásul nem örök életű.
.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


köszi mindkettötöknek.
belatom, mas rendszerek, mas erösitök Dynoval (plane elvitt sajat Dynoval, Swans M1S-sel) valo hallgatasa adhat leginkabb realis valaszt.    azert nem kell "félni", nem vagyok egy kimozdulos fajta, nem akarok sokszor sokat alkalmatlankodni
"Petike" - Te merre laksz ? (jöhet pü-ben is, köszi) . 

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Petike »


Avl2, jöhetsz hozzám is, van Dyno és vagy 4 fajta végfok.
az én tanácsom: végfok(ok)+relés hangerő szabályzás.
Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »


Szia avl2!
 
A Creek Evolution 5350-et továbbra is meg tudod nálam hallgatni ha érdekel egy 52SE-vel párosítva. Ami még meglepően jól teljesített nálam az egy ismerősöm pár éve vásárolt Soner Audio integrál erősítője volt ami a maga 40W-os teljesítményével érdekes módon elegendőnek bizonyult az 52SE-khez és megmondom őszintén jobban is tetszett valamivel mint a Creek...
Az apróban lévő Creek-et vagy Naim-et mindenesetre érdemes lenne kipróbálnod ha van rá lehetőséged...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sssggg »

Szerintem a szamárlétrát végig kell járni,ez főleg igaz a Dynokra.( de ha egyszer megtalálod...)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



persze nem egyszerü.  ha egyszerü lenne, mar vettem volna "valamit"
 
kerek tovabbvezetest :-) 
 
a nehezseg ugye, hogy jot es occccson (illetve nem tul dragan) szeretnek. otthoni proba utan lenne az igazi, de "jo ajanlatokat" nehez / nem lehet erre megnyerni.

 
 
Na ezért nem egyszerű. Pontosabban ezért is, mert vannak olcsón (használtan) jó integráltak, csak a te füled nem az én fülem (agyam).

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Ez nem ilyen egyszerű...
 
persze nem egyszerü.  ha egyszerü lenne, mar vettem volna "valamit"
 
kerek tovabbvezetest :-) 
 
a nehezseg ugye, hogy jot es occccson (illetve nem tul dragan) szeretnek. otthoni proba utan lenne az igazi, de "jo ajanlatokat" nehez / nem lehet erre megnyerni.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



elhiszem.
konkretabb ajanlas lenne a jo segitseg.
 
pl.: 100e Ft-ig: .... (vagy epp. nincs ertelmes elörelepes)
150e ft-ig: ...
200e Ft-ig: ....
200+e: ..

 
 
Ez nem ilyen egyszerű...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Minőségibb erősítőknél nincs ilyen gond...
elhiszem.
konkretabb ajanlas lenne a jo segitseg.
 
pl.: 100e Ft-ig: .... (vagy epp. nincs ertelmes elörelepes)
150e ft-ig: ...
200e Ft-ig: ....
200+e: ..

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Szia,
köszi !
 
valoszinü az atlagnal babrasabb vagyok hangeröallitasi igeny teren: szeretem a finom allitasi lehetöseget.  ez pl. nehezen megy egy nagyobb teljesitmenyü erösitö eseten potival (pl. a JA-66R eseteben).  masreszt alacsony hangerönel gyakran eszlelek csatornaegyüttfutasi gondot (egyik oldal hangosabb lesz, mint a masik, de "normal" hangerönel ez nem erzekelhetö)
 
..igazi megoldas potival is van nekem: Szabo Zoli a mar 18 eve meglevö Dunaudio Evergreen-en "valamit allitott, forrasztott" (talan feszültsegerösitest visszavett), igy a poti erdemi tartomanya hasznalhato hangeröallitasra.   (a magyar keszitö elönye a testreszabasi lehetöseg)
Kerdes: ez barmilyen erösitönel megoldhato (gondolom valahol valamilyen elem pl. ellenallas modositasa) ? van ennek hatranya (pl. a leadhato max. teljesitmeny kisebb lesz, azaz dinamikacsucs serül) ?

 
 
Minőségibb erősítőknél nincs ilyen gond...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szia Avl2, én a zárojeles mondatodra reagálnéķ. Az általad leírt erősítök pár éves modellek amiben 10 évig biztos jó lesz még a poti. A másik út amikor mikrokontrollerrm vezérelt cél IC-vel vagy DSP-vel àllítod a hangot. Ezek is megadhatják magukat majd a csere alkatrészt felkell programozni, ami nem biztos, hogy megtudnak majd oldani. Aztàn a DSP másik problémája a hangszínezés. Ha rám hallgatsz ne ez legyen a döntő.
Szia,
köszi !
 
valoszinü az atlagnal babrasabb vagyok hangeröallitasi igeny teren: szeretem a finom allitasi lehetöseget.  ez pl. nehezen megy egy nagyobb teljesitmenyü erösitö eseten potival (pl. a JA-66R eseteben).  masreszt alacsony hangerönel gyakran eszlelek csatornaegyüttfutasi gondot (egyik oldal hangosabb lesz, mint a masik, de "normal" hangerönel ez nem erzekelhetö)
 
..igazi megoldas potival is van nekem: Szabo Zoli a mar 18 eve meglevö Dunaudio Evergreen-en "valamit allitott, forrasztott" (talan feszültsegerösitest visszavett), igy a poti erdemi tartomanya hasznalhato hangeröallitasra.   (a magyar keszitö elönye a testreszabasi lehetöseg)
Kerdes: ez barmilyen erösitönel megoldhato (gondolom valahol valamilyen elem pl. ellenallas modositasa) ? van ennek hatranya (pl. a leadhato max. teljesitmeny kisebb lesz, azaz dinamikacsucs serül) ?

Avatar
andrelegrand
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 09:57
Értékelés: 20

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: andrelegrand »

Szia Avl2, én a zárojeles mondatodra reagálnéķ. Az általad leírt erősítök pár éves modellek amiben 10 évig biztos jó lesz még a poti. A másik út amikor mikrokontrollerrm vezérelt cél IC-vel vagy DSP-vel àllítod a hangot. Ezek is megadhatják magukat majd a csere alkatrészt felkell programozni, ami nem biztos, hogy megtudnak majd oldani. Aztàn a DSP másik problémája a hangszínezés. Ha rám hallgatsz ne ez legyen a döntő.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



nekem par eve van Audience 52-m (alternativakent Swans M1S, mindkettö melle REL T2, forras: pl. SB Touch)
 
eddig következö erösitökkel hallottam: Dunaudio Evergreen A30, Rotel RA-935BX, Kenwood KA-3020SE, Jungson JA-66R
nemsokara egy Rotel 960BX-szel is fogom. 2.9x3.9m-es szoba, viszonylag közelröl hallgatom, es nem is oriasi hangerön, mindenfele zenet (pl. Peter Gabriel, Kate Bush, Bach, Judas Priest, Leonard Cohen, ...)
 
Szerintetek mi a következö erösitö(lepcsö), ami a fentieknel valoszinü többet/jobbat hozna ki belöle ?  (nem rohanok a "boltba" megvenni, de kivancsi vagyok, szeretek a mostani felallassal is hallgatozni)

 
tovabbra is foglalkoztat a fenti kerdes.  fentiek közül leginkabb JA-66R-rel hallgatok (Swans M1S-et legalabb annyiszor hasznalva, mint Dyno A52-t) - ebböl gondolom, hogy az tetszik leginkabb ...  Onnan szeretnek erdemben jobbat
 
szamomra "kedves" artartomanyban most is vannak avx-en erösitök (persze lehet sem az aktualis avx kinalatnak, sem a kedves artartomanynak nem szabad es ne is jatszon szerepet - aki ezt gondolja, ezt se rejtse veka ala !), pl. 
Marantz PM 7004       Audio Analogue Puccini Special Edition,     Atoll IN 80 erosito      Advance acoustic x-i60   esetleg Naim Nait 5i ?  vagy ?
 
(vonz az egyszerüseg, es a pontos, hosszutavon megbizhato - ezert szerintem nem potis - hangeröallitas)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Kár
 
Apropó tisztánlátás. Tavaly október 21-e óta a Dynaudio 83%-a a GoerTek kínai cég tulajdonába került  ( Wilfried Ehrenholz 15%, Johannes Bogh  1%, Lars Prisak 1% ), ez általában azt jelenti, ha az összeszerelés marad is Dániában előbb vagy utóbb a beépített hangszórók egy része Kínában készül majd. Ezek után még inkább lehet sasolni, hogy milyen hangszórók vannak beépítve. Eddig is rengeteg másolat volt a piacon ( Lyeco, Dynavox, Swans stb. ). Én úgy gondolom akinek régebbi Dynaudio hangdoboza van az jól becsülje meg.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »



200e ft-ért volt fent bonatlanul garanciával.
Ha jól néztem a fórumtárs hozzászólását, ez a felső határ amennyit kiadna erősítőért.
Ennyiért jobbat csak használtba kap.
A 2 erősítő közül az egyiket elhoztam.
Nem magamnak, a családba kellett 1 pár xavian elé. Nagyon szépen muzsikál vele a 2 kis állványos xn125. Dynoval ugyan nem hallottam, de sokan használják együtt őket. Nekem Primare a30.1-es erősítőm van.
Mindenkit megnyugtatok, az m3i nem kevés energiába. Elmarad ugyan hangba a Primare -től, de energiába nem sokkal, szinte semmivel. 375-ös Nadot is hallottam mostanában a rendszeremben, ami olyan amilyen, de nem energiaszegény. Hát annál jobb volt a Musical fideliti. Creek-et is hallottam, és köszönöm de annak nagyon távol áll tőlem a hangja. Arra lehet mondani, hogy kevés energiába.

Ha van rá lehetőség szívesen összeereszteném egy teszt erejéig az MF M3i-t a Creek Evolution 5350-el (Budapesten a 11. kerületben lakom szívesen várlak egy demóra...)
Nehezen hiszem el hogy a Creek alulmaradna, de van rá esély...
Semmi képpen nem mondanám hogy a Creek kevés lenne energiában, ezelőtt YBA-m volt, arra ez a jelző inkább ráillett...
Meglepett hogy a nagyobb MF-ekről (A300) is vannak rossz vélemények, korábban úgy gondoltam hogy Dyno-hoz tökéletes választás lenne...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


exposure erösitöt Dynoval hasznalt mar valaki ? tapasztalat ? (regebbi es ujabbak is erdekelnek)
 
a kerdest exposure alforumban is feltettem - hatha van, aki csak azt nezi, mert nagy expos, de Dyno forumot nem nezi ....bar akkor nem valoszinü, hogy sajat konkret tapasztalata van Dyno+expo-val :-)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Nálam Viba "Tube-Clone" monoblokkal kergetődnek (2x160W) a dyno-im, szépen szedik a lábukat. Halkan megjegyezném, hogy a relatíve nagy teljesítmény csak fél siker. Más is köll oda... A legtöbb Dyno-ban átlagon felüli a tartalék - paradoxon mód ez részben az érzéketlenségük, más részt az igen jó minőségű hangszóróinak köszönhető -  vagy is a kiszolgálás fejlesztését még sokadik lépcsőn is érzékelni...persze ez nem egyedi jelenség.  
 
 
Ez így van...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nálam Viba "Tube-Clone" monoblokkal kergetődnek (2x160W) a dyno-im, szépen szedik a lábukat. Halkan megjegyezném, hogy a relatíve nagy teljesítmény csak fél siker. Más is köll oda... A legtöbb Dyno-ban átlagon felüli a tartalék - paradoxon mód ez részben az érzéketlenségük, más részt az igen jó minőségű hangszóróinak köszönhető -  vagy is a kiszolgálás fejlesztését még sokadik lépcsőn is érzékelni...persze ez nem egyedi jelenség.  
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Inkább egy Dussun V6/V8, mint ezek az MF csodák.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”