Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

trane írta:
2022.11.27., vas. 08:39
de - mivel elég sok más fórumot is olvasok, s ott is erről szólnak, ill. te is hasonlót írsz - úgy tűnik, sok ember számára épp' ez hozza meg a zene otthoni, élvezetes hallgatásához :music1: a megoldást :yingyang:
Benne vagyok a Magnepan csoportban és az köztudott, hogy ezek a hangfalak (mindegy melyik típust említem) kb. 22$-os xoverrel rendelkeznek gyárilag. Tényleg rossz, de egyelőre én is ezt használom :D
Természetesen külföldön sokkal, de sokkalta több pénz van lóvéra és a fanatikusok megtehetik, hogy szénné tungingolják különböző hangváltókkal a gyári 'hulladékokat' és azok ezáltal nyilván sokkal is jobban fognak szólni. Na ők ezután a legtöbben aktív váltásra térnek át, mint egyetlen lehetséges út a mekkába, megérkezés az audio nirvanaba.
Ehhez (is) sajnos értő kezekre van szükség, ha vki nekiáll -kicsit utánolvasva is- EQzgtani otthon mindenfelé szakértelem nélkül, akkor inkább pimpelje egekbe a gyárit, de ne az aktív útra térjen rá.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

BLX írta:
2022.11.28., hétf. 12:55
trane írta:
2022.11.28., hétf. 11:19
Research írta:
2022.11.28., hétf. 06:03
...Nálam is egy “kommersz” :rolleyes: denon(pma 2500ne) hajt...
...ha valaki használtan 500e-1m közt tud mutatni, nekem(!) érezhetően “jobb hangú” eladó erősítőt amit nálam próbálhatunk, azonnali vevő vagyok rá...
és ha olcsóbban, akkor is :rolleyes: :quetionmark:
Ez engem is érdekelne itt vagy PM-ben mit ajánlanál egy Contour 20-hoz a "rezsis" 500k alatti kategóriából. Thx.
Próbálj ki egy Icepower vagy Hypex Ncore végfokot.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

trane írta:
2022.11.28., hétf. 11:19
Research írta:
2022.11.28., hétf. 06:03
...Nálam is egy “kommersz” :rolleyes: denon(pma 2500ne) hajt...
...ha valaki használtan 500e-1m közt tud mutatni, nekem(!) érezhetően “jobb hangú” eladó erősítőt amit nálam próbálhatunk, azonnali vevő vagyok rá...
és ha olcsóbban, akkor is :rolleyes: :quetionmark:
Ez engem is érdekelne itt vagy PM-ben mit ajánlanál egy Contour 20-hoz a "rezsis" 500k alatti kategóriából. Thx.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

trane írta:
2022.11.28., hétf. 11:19
Research írta:
2022.11.28., hétf. 06:03
...Nálam is egy “kommersz” :rolleyes: denon(pma 2500ne) hajt...
...ha valaki használtan 500e-1m közt tud mutatni, nekem(!) érezhetően “jobb hangú” eladó erősítőt amit nálam próbálhatunk, azonnali vevő vagyok rá...

és ha olcsóbban, akkor is :rolleyes: :quetionmark:
Még szép!! :D
Az sem bánom ha harmad annyiba kerül…, de azért biztos ami biztos, hozzál egy drágábbat is :rolleyes:
Várlak szeretettel jó minőségű kávéval, most ráérek februárig..
..ja!!, ugye hallottad már a denon 2500ne-t?!…mit is beszélek, gondolom akkor nem szóltál volna ide, ha nem :smile53:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2022.11.28., hétf. 07:30

Nem baj, ha felnyitják az ember szemét. Hiszen ennek a Dínónak a megvásárlása is részben ennek a következménye. Én is elégedetten hallgattam Malacokat, meg Accuphase-t, aztán most egy épített vmi lenyomta őket. De ehhez rá kellett világítani a problémákra.
És, ha őszintén magadba nézel, mikor hallgattál nyugodtabban, és boldogabban zenét? Akkor, vagy most...? ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

pjm írta:
2022.11.27., vas. 23:55
Off

Elnézést, bocs, hogy csak ritka vendégként belevau, csak eszembe jutott valami.

Látom a segíteni akarást, de nem időszerűbb lenne, ha segítséget kérnek? Hadd örüljön már egy picit, aztán ha leülepszik a dolog még mindig vissza lehet térni a dologra. Idejön, hogy elmondja az örömét, és - még ha segíteni is akartok - kissé lehervasztjátok.

Vett egy dobozt, ami tetszik neki. Ha nem tetszene, nem vette volna meg. A többi majd jön magától, ha úgy érzi.

A váltást neki kell éreznie. Ezt megtanultam.

Még egyszer, értem én, hogy segíteni akartok, csak az időzítés kissé szerencsétlen - szerintem.

Peace.

Utóirat. Ha nekem azt mondanátok, hogy ennyire alatta van a rendszer a doboznak, lehet a doboztól szabadulnék meg... gondolkodik.gif

Bocsi, kiszálltam....
Nem baj, ha felnyitják az ember szemét. Hiszen ennek a Dínónak a megvásárlása is részben ennek a következménye. Én is elégedetten hallgattam Malacokat, meg Accuphase-t, aztán most egy épített vmi lenyomta őket. De ehhez rá kellett világítani a problémákra.

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Sziasztok.
Enyém volt a c20, amit c30 váltott, 28m2-n.
Nálam is egy “kommersz” :rolleyes: denon(pma 2500ne) hajt, hasonló kategóriából mint az Alex marantza.
Sok erősítőt/hangfalat kipróbáltam már itthon, egy-egy komponenst sokszor egyidőben/egymás mellett tesztelhettem, jó pár “tapasztaltalatból” kiépített rendszert hallottam az elmúlt években az “építgetésem” során, ez a denon 2500ne maradt itt.
A contour 30 szerencsére :D bőven hozta azt a minimális hiányérzetemet amit a c20-al éreztem néha egy-egy albumnál a 28m2-n.
De továbbra is nyitott vagyok a témában, ha valaki használtan 500e-1m közt tud mutatni, nekem(!) érezhetően “jobb hangú” eladó erősítőt amit nálam próbálhatunk, azonnali vevő vagyok rá.
Testetlen, “figyelemfelkeltő”, tolakodó, összemosott kiabálást nem szeretem:)
Üdv. Gyuri (békés)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Research 2022.11.28., hétf. 06:06-kor.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

Off

Elnézést, bocs, hogy csak ritka vendégként belevau, csak eszembe jutott valami.

Látom a segíteni akarást, de nem időszerűbb lenne, ha segítséget kérnek? Hadd örüljön már egy picit, aztán ha leülepszik a dolog még mindig vissza lehet térni a dologra. Idejön, hogy elmondja az örömét, és - még ha segíteni is akartok - kissé lehervasztjátok.

Vett egy dobozt, ami tetszik neki. Ha nem tetszene, nem vette volna meg. A többi majd jön magától, ha úgy érzi.

A váltást neki kell éreznie. Ezt megtanultam.

Még egyszer, értem én, hogy segíteni akartok, csak az időzítés kissé szerencsétlen - szerintem.

Peace.

Utóirat. Ha nekem azt mondanátok, hogy ennyire alatta van a rendszer a doboznak, lehet a doboztól szabadulnék meg... gondolkodik.gif

Bocsi, kiszálltam....

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.11.27., vas. 19:27
asebestyen írta:
2022.11.27., vas. 10:05
Nem azért ajánlják Neked a kollégák a másik erősítőt, mert rosszat akarnak, vagy ki akarnak szúrni Veled.
Ezt egy percig sem gondoltam.
Bár biztos van olyan itt, aki az alapján köpködi a Malacokat, mert valahol, valamikor hallott valamit, és ez alapján ítélkezik mindegyik felett...

Jelen állás szerint szinte kizárt az erősítő cseréje, max hangszóró kábel, ha hallok különbséget. Ennek részben érzelmi okai is vannak. No meg gondolom értékében, vagy olcsóbban hasonló teljesítményű, és jobb hangú vas nemigen van.
Harmadrészt pedig egyelőre nem érzem szükségét. Most épp hallható és egész jelentős előrelépés történt, egyrészt a basszus anomália terén, illetve hangminőség tekintetében is. Eszembe sem jutott, hogy ezt most akkor még fokozni kellene.
Élvezem a jelen helyzetet.

Tényleg köszönöm a jó szándékú segítségeket. :tutiok:
Nézd Alex, az itt véleményt formálók nem hitetlenkednek, és nem meggyőzést várnak tőled, hogy igen is a Marantz jól boldogul a Dynaudiokkal. Hanem a legtöbben(főleg a konkrét tapasztalatokkal rendelkezők) azt mondják, ez ennél még sokkal jobb is lehet, és igen, akár ugyanennyiből is. Elhisszük, hogy neked tetszik, de mégis.
Én is így gondolom, de ennek ellenére azt mondom, ne görcsölj ezen, élvezd ki a most kapott pozitívumokat, és ha majd kiismerted, és úgy érzed hogy szükséges, akkor lehet gondolkodni az erősítő cseréjén.
Viszont ez a hangsugárzó kábel, ezen a szinten már tényleg elég gáz. Körülbelül olyan ez most, mint egy Porche bicikligumikon.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

pjm írta:
2022.11.27., vas. 18:30
Az a kérdés együtt tudsz-e vele élni.
Előző dobozzal is együtt tudtam igazából élni, csak a szoba basszus anomáliája mozgatott hangfal cserére.
És mivel ez még hang javulással is járt, így az általad felvetett dolog igazából nem is kérdés számomra ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

asebestyen írta:
2022.11.27., vas. 10:05
Nem azért ajánlják Neked a kollégák a másik erősítőt, mert rosszat akarnak, vagy ki akarnak szúrni Veled.
Ezt egy percig sem gondoltam.
Bár biztos van olyan itt, aki az alapján köpködi a Malacokat, mert valahol, valamikor hallott valamit, és ez alapján ítélkezik mindegyik felett...

Jelen állás szerint szinte kizárt az erősítő cseréje, max hangszóró kábel, ha hallok különbséget. Ennek részben érzelmi okai is vannak. No meg gondolom értékében, vagy olcsóbban hasonló teljesítményű, és jobb hangú vas nemigen van.
Harmadrészt pedig egyelőre nem érzem szükségét. Most épp hallható és egész jelentős előrelépés történt, egyrészt a basszus anomália terén, illetve hangminőség tekintetében is. Eszembe sem jutott, hogy ezt most akkor még fokozni kellene.
Élvezem a jelen helyzetet.

Tényleg köszönöm a jó szándékú segítségeket. :tutiok:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pjm »

Alex_Aston írta:
2022.11.27., vas. 09:14

Vagy az, hogy "jóvanazúgy". :smile29:
Jó meglátás. Amúgy sosem lesz vége. Sosem lesz hibátlan. Az a kérdés együtt tudsz-e vele élni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Azt is meg lehet próbálni, ha valaki nagyon szereti reszelgetni a dolgokat, hogy a tudományt hívja segítségül:
Lehet mérni, tologatni dobozokat és a hallgatási pozíciót, megint mérni, stb., kicsit kezelni a szobát, viszonylag elfogadható áron. Akár igen jelentős eredményt elérve. Nem kell egy fél/komplett rendszert cserélni. Főleg nem kábeleket. És ott van még a DSP-s szobakorrekció is. Ha ezek rendben vannak, kiaknázársa kerültek, én akkor vennék -esetleg- másik erősítőt. Alex dőlj hátra, már most tök sokat léptél előre. Relax. :napsut:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alex_Aston írta:
2022.11.27., vas. 09:14
trane írta:
2022.11.27., vas. 08:39
úgy tűnik, sok ember számára épp' ez hozza meg a zene otthoni, élvezetes hallgatásához :music1: a megoldást :yingyang:
Vagy az, hogy "jóvanazúgy". :smile29:

Sokat segít szerintem az is, ha az ember nem a hibákat keresi folyton, hanem hátra dől, és élvezi a zenéket (nem az effekteket).
Én leginkább ezt fogom csinálni, és ha esetleg valami lehetőség szembe jön, akkor élek vele, amennyiben érdemes. De kutatni nem fogom már.
Nem kell keresni a hibát, mutatja az magát. A zene egyik fő kifejező eszköze a dinamika. A Dynok nagyon jók ennek reprezentálására, a malac meg nem. Nem azért ajánlják Neked a kollégák a másik erősítőt, mert rosszat akarnak, vagy ki akarnak szúrni Veled. Egy kellően dinamikus, gyors, feszes, hajtós erősítő kell a Dynokhoz és esetleg hasonló drót is. Nem hangos lesz tőle a Depeche Mode, hanem igen dinamikus és annál a hangerőnél, ahol most visszaveszel, ott majd még tennél rá és nem fogod túl hangosnak érzékelni azt sem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

trane írta:
2022.11.27., vas. 08:39
úgy tűnik, sok ember számára épp' ez hozza meg a zene otthoni, élvezetes hallgatásához :music1: a megoldást :yingyang:
Vagy az, hogy "jóvanazúgy". :smile29:

Sokat segít szerintem az is, ha az ember nem a hibákat keresi folyton, hanem hátra dől, és élvezi a zenéket (nem az effekteket).
Én leginkább ezt fogom csinálni, és ha esetleg valami lehetőség szembe jön, akkor élek vele, amennyiben érdemes. De kutatni nem fogom már.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

denesdr írta:
2022.11.27., vas. 08:38
kimber írta:
2022.11.27., vas. 08:27
Mivel Alex elégedett, már bánom, hogy egyáltalán felhoztam ezt a dolgot.
Szerintem nem lesz ezzel gond, amennyire ismerem, Alex jól bírja a kritikát. ;)
Na de legyen részemről is ennyi, nem szeretném szétoffolni a topikot.
Így van, fát lehetne vágni a hátamon :napsut:

És örülök a véleményeknek, főleg, ha az nem távoli fotelból történnek. Ez segíthet is nekem, ha más nem, a bogarat nem alltatja el... :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kimber írta:
2022.11.27., vas. 08:27
Mivel Alex elégedett, már bánom, hogy egyáltalán felhoztam ezt a dolgot.
Szerintem nem lesz ezzel gond, amennyire ismerem, Alex jól bírja a kritikát. ;)
Na de legyen részemről is ennyi, nem szeretném szétoffolni a topikot.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kimber írta:
2022.11.27., vas. 07:38
Nem vagyok mérnök, így én csak egy jelenséget fogalmaztam meg amit akkor, ott, azzal a zenével tapasztaltam. Ezt a felvételt már hallottam máshol, másik Dynaudio hangfalon. Ismerem, és nem így kellene szólnia. De mondtam is Alexnek, hogy ennek több oka is lehet, hogy ez most ilyen, köztük a hangfal elhelyezést is megemlítettem, de nála abban a szobában minden doboznak itt van a helye, mert élni is kell. A korábbi hangfalnál meglévő mély anomáliák most nem jelentkeztek, sőt. Tehát simán lehet, hogy ez egy több összetevős probléma, aminek az okát csak próbálgatással lehet megállapítani.
Nem tudhatjuk, hogy egy zenének hogyan is "kellene" szólnia, ha nem voltunk ott a masterelésnél, ahol a felvétel végleges megszólalását állítják be vagy épp nincs pont olyanra kalibrálva a rendszerünk (beleértve a szobaakusztikát is), mint amilyen a masterelésnél volt.
Nyilván több összetevős a dolog, a kis Dynaudio-k más saját átvitellel/hangolássál rendelkeznek mint az Orkan-ok, így jobban passzolnak Alex szobájába az adott elhelyezéshez. Ez hallható és biztos vagyok benne, hogy mérhető is.
Viszont vannak eszközök amikkel még egy fix elhelyezés esetén is lehet javítani az átvitelen, de ezek nem lejátszók, erősítők vagy kábelek (amiket egyből többen ajánlgatni kezdtek itt), de ne legyen igazam és legyen mégjobb a jövőben Alex rendszere ez utóbbiak által (feltéve, ha szeretné, hogy mégjobb legyen). :smile53:

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

kimber írta:
2022.11.26., szomb. 20:39
Kis kritikaként fogalmaztam meg, hogy pl. a Yello felvételnél nem volt meg a kellő nyomaték. Hiába van viszonylag nagy teljesítmény (hangerő potenciál), ha hangosításkor sem jön meg a hajtás képesség. Nem volt húzása a zenének, pedig az a felvétel olyan, és a Dynok is csuklóból tudják, csak most nem jött át.
Azért azt ne felejtsük el, hogy Alex szobájában (legalábbis a fő hallgatói pozícióban) kicsit behorpad az átvitel a közép- és felsőbasszus, illetve alsóközép tartományban (szóval viszonylag széles spektrumban), ahol a zene sok energiát tartalmaz általában. Ezt az átviteli deficitet semmilyen kábel, erősítő vagy forráseszköz nem fogja kiegyenesíteni.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2022.11.26., szomb. 19:28
Vinkler írta:
2022.11.26., szomb. 19:22

Pedig tapasztalatból mondom, hogy az. Itt nem az a lényeg, hogy lemegy, vagy nem…
Talán már párszor említettem, hogy egyszer beszámoltam egy ilyen erősítőt és kipróbáltam Dynoval is. Maradjunk annyiban, hogy szól vele, hangosan is, de úgy, ahogy…
Van abban a monitorban még bőven tartalék. :tutiok:
Az nem egy PM-15S1, vagy S2 volt?
Mert az kissé (nagyon) más, mint a PM-11 széria. Igencsak gyengébb.
A 30Hz-et egyébként nem az erősítővel kapcsolatban írtam, lehet félre érthető volt. Azzal csak arra akartam utalni, hogy monitor létére itt a szobámban álló hangfal karaktere van a mélyek energiáit jó értelemben nézve.
Nem. :rolleyes:
viewtopic.php?f=32&t=110518
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Alex_Aston írta:
2022.11.26., szomb. 19:28
Vinkler írta:
2022.11.26., szomb. 19:22

Pedig tapasztalatból mondom, hogy az. Itt nem az a lényeg, hogy lemegy, vagy nem…
Talán már párszor említettem, hogy egyszer beszámoltam egy ilyen erősítőt és kipróbáltam Dynoval is. Maradjunk annyiban, hogy szól vele, hangosan is, de úgy, ahogy…
Van abban a monitorban még bőven tartalék. :tutiok:
Az nem egy PM-15S1, vagy S2 volt?
Mert az kissé (nagyon) más, mint a PM-11 széria. Igencsak gyengébb.
A 30Hz-et egyébként nem az erősítővel kapcsolatban írtam, lehet félre érthető volt. Azzal csak arra akartam utalni, hogy monitor létére itt a szobámban álló hangfal karaktere van a mélyek energiáit jó értelemben nézve.
Nekem az Accuphase 303 utan a Crown DC 300 MKII volt az ami kihozta a Dyanudio Contour 1.8 MKII-bol azt amit szerettem volna hallani es elnezve a szobadat az tokeletes volna oda ha el tudnad huzni a hangfalakat a hatso faltol es kisse lefaragni a butorbol. :) Most kb 1000 euroert mennek, egyszer probald ki.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2022.11.26., szomb. 19:22

Pedig tapasztalatból mondom, hogy az. Itt nem az a lényeg, hogy lemegy, vagy nem…
Talán már párszor említettem, hogy egyszer beszámoltam egy ilyen erősítőt és kipróbáltam Dynoval is. Maradjunk annyiban, hogy szól vele, hangosan is, de úgy, ahogy…
Van abban a monitorban még bőven tartalék. :tutiok:
Az nem egy PM-15S1, vagy S2 volt?
Mert az kissé (nagyon) más, mint a PM-11 széria. Igencsak gyengébb.
A 30Hz-et egyébként nem az erősítővel kapcsolatban írtam, lehet félre érthető volt. Azzal csak arra akartam utalni, hogy monitor létére itt a szobámban álló hangfal karaktere van a mélyek energiáit jó értelemben nézve.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Alex_Aston írta:
2022.11.26., szomb. 19:02

Nem érzem kevésnek hozzá a PM-11S1et.
A mélyek simán lemennek 30Hz-ig, persze ebben biztos a szoba is besegít.
Pedig tapasztalatból mondom, hogy az. Itt nem az a lényeg, hogy lemegy, vagy nem…
Talán már párszor említettem, hogy egyszer beszámoltam egy ilyen erősítőt és kipróbáltam Dynoval is. Maradjunk annyiban, hogy szól vele, hangosan is, de úgy, ahogy…
Van abban a monitorban még bőven tartalék. :tutiok:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ma volt időm hosszan hallgatni a Contour 20-asokat.
Végtelenül kellemes és nyugodt a karaktere. Az énekhangok eddig sosem voltak ilyen jók.
Sia számomra eddig is libabőrt okozó vokálja rátett még egy lapáttal, talán kevésbé érces is most, mint az Orkan esetében volt.
A Depeche Mode eddig hallgatott dalai mind fantasztikusak. Martin Gore énekhangja még érzelmesebb, mint eddig. A zenei apró kis rejtett effektek még jobban elkülönülnek, jobban hallhatóak.
Tanita Tikaram balladája is kellemesebb, mint eddig bármikor, a cintányér hangok fantasztikusak és a vokálba sem tudok belekötni.
Hadouk Trio akusztikus hangszereinek megszólalása csodás.
Prince East száma is nagyon jó, minden hangszer még jobban elkülönül, mint eddig.
Tangerine Dream is úgy szól, ahogy az a nagy könyvben meg lég van írva.

Nem érzem kevésnek hozzá a PM-11S1et.
A mélyek simán lemennek 30Hz-ig, persze ebben biztos a szoba is besegít.

Volt itt egy nagyon kedves, és tőlem sokkal tapasztaltabb fórum társunk is.
Amit ő megállapított, mert többször is hallotta már a korábbi felállást, hogy egy nagyon hosszan hallgatható most ez a szett, javult az énekhang, nagyon kellemes a magas tartomány. Egyedül a Yellot érezte kevésbé energikusnak. Javasolta a D352-es kábel helyett meghallgatni pár másikat is, hátha lehet jobban passzolót találni hozzá.
Vele ezeket hallgattuk egyébként:

Screenshot_20221126_190039_Lindemann.jpg
Screenshot_20221126_190039_Lindemann.jpg (288.93 KiB) Megtekintve 1262 alkalommal
Screenshot_20221126_190059_Lindemann.jpg
Screenshot_20221126_190059_Lindemann.jpg (333.54 KiB) Megtekintve 1262 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Tctronic írta:
2022.11.25., pén. 18:54
fülelek írta:
2022.11.25., pén. 17:33
wwwolfman írta:
2022.10.11., kedd 16:29


Persze, Kistarcsán a Yalton Audio vette kezelésbe.
Nagyon ügyes srác, én is ott javíttatok hangszórót. http://yaltonaudio.com/
Évek óta ismerem nem is tudtam, hogy ilyen néven fut. A telefonomban kellett megnézni a szám alapján mert még a neve sincs elmentve csak Kistarcsa, Hangszóró javítás :D . Én is csak ajánlani tudom. Nagy dumás a srác, de tényleg mindent megoldott nekem is.
Na pont így voltam én is... :D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”