Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Akkor most viccet félretéve fülelj meg más márkákat is... (ja, olcsón egy Denon PMA 1560 szétcsapja Dynót és integrált)
Azt pont ismerem, Egy barátomnak ezer éve megvan. Szereti.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Elhiszem. Fitos kis belső!
Ettől még általánosságban ez nem mondható el az integráltakról.
Mondjuk, ha sikerülne vennem egy 3500-as végfokot...

Még megvan a Jungson JA50*2  végfok+előfok is.
Az meghajt mindent.
http://shop.grantfidelity.com/cart.php? ... ch=JUNGSON


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Elhiszem. Fitos kis belső!
Ettől még általánosságban ez nem mondható el az integráltakról.
Mondjuk, ha sikerülne vennem egy 3500-as végfokot...

 
 
Akkor most viccet félretéve fülelj meg más márkákat is... (ja, olcsón egy Denon PMA 1560 szétcsapja Dynót és integrált)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Az említett Dussun keresztbe nyelné a Parákat. (is)
 
 

Ezek tényleg jól sikerült erősítők. Annó voltam a gyárban is.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Az említett Dussun keresztbe nyelné a Parákat. (is)Elhiszem. Fitos kis belső!Ettől még általánosságban ez nem mondható el az integráltakról.
Mondjuk, ha sikerülne vennem egy 3500-as végfokot...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Nem feltétlen, de eddigi tapasztalataim alapján az integráltak szerényebb teljesítményt kínálnak (általában). Persze lehet mindenre ellenpéldát is hozni és tudom, hogy vannak 10 wattos végfokok is...
 
Az említett Dussun keresztbe nyelné a Parákat. (is)
 

 


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Gyulának igaza van, vannak bika integráltak is. Az elő-végfok előnye nem feltétlenül az erejében rejlik.
Nem feltétlen, de eddigi tapasztalataim alapján az integráltak szerényebb teljesítményt kínálnak (általában). Persze lehet mindenre ellenpéldát is hozni és tudom, hogy vannak 10 wattos végfokok is...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Annak örülök akkor. Én hangfal terén nem vagyok nyitott ilyesfajta kompromisszumokra.
 
 
Kompromisszum mindig van...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Gyulának igaza van, vannak bika integráltak is. Az elő-végfok előnye nem feltétlenül az erejében rejlik.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Annak örülök akkor. Én hangfal terén nem vagyok nyitott ilyesfajta kompromisszumokra.
Apropó neked van/volt Dynod?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annak örülök akkor. Én hangfal terén nem vagyok nyitott ilyesfajta kompromisszumokra.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Kikéred mások véleményét, hogy milyen erősítőt ajánlanak dynohóz, de amúgy eszed ágában sincs más márkára váltani? Megmagyarázod, hogy miért jó az amid van. Akkor ennek az egésznek az időtöltésen kívül mi értelme volt? 
Ha tökéletes mélyekre vágysz, akkor valami nagyon félresiklott hangfalvásárláskor. 
 
Millió egy integrál jobb, mint sok elő-végfok. Igaz, hogy az árcédula még használtan is elborzasztó néha.
 

Félreértetted!
Nem ajánlatokat kértem, hanem megkérdeztem, hogy ki, mivel hajtja a dynoját. Egyszerűen kiváncsi voltam, hogy ki mivel és, hogy ki miért szereti azt, amije van. Az, hogy én elégedett vagyok az erősítőm hangjával nem zárja ki azt, hogy egyszer lecserélem. Az ember tájékozódik. Gondolom ez olyan közérdekű infó, ami mást is érdekelhet.
 
A zenehallgatás nem CSAK a mélyekről szól, az csak egy dolog. Ez a Dyno összességében sokkal jobban tetszik, mint az én JBL-em, de ezt már leírtam párszor. Sok mindenben jobb, de spec a mélydinamikában nem. Na bumm, azért nem katasztrófális a helyzet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én meg az aláírásomban szereplő Parasound elő-végfokkal.
Amint látom nincs két egyforma gyártó (sem) a felsorolásokban. Egyelőre nem tervezem lecserélni az erősítőmet, mint ahogyan azt írtam alapvetően tetszik a hangja, és tetszik a párosítás is. Cserélni valószínűleg márkán belül fogok, ha az általam keresett végfok(ok) látótérbe kerülnek, de 2 éve nem volt, szóval ki tudja mikor fog ez bekövetkezni.
 
Integráltakkal nem nagyon próbálkoznék, szerintem kb. itt, a 72 körül lehet az a választóvonal pont, ahol még jó lehet egy integrált is, de szerintem meghálálja az elő-végfokot. Ráadásul néha szeretek rockzenét is hallgatni, hangosan is, a ház nagy, a szomszédok barátságosak, így a hangerőt is tekerhetem, ott meg egyértelmű lenne szerintem a kisebb erősítők hátránya.

 
Kikéred mások véleményét, hogy milyen erősítőt ajánlanak dynohóz, de amúgy eszed ágában sincs más márkára váltani? Megmagyarázod, hogy miért jó az amid van. Akkor ennek az egésznek az időtöltésen kívül mi értelme volt? 
Ha tökéletes mélyekre vágysz, akkor valami nagyon félresiklott hangfalvásárláskor. 
 
Millió egy integrál jobb, mint sok elő-végfok. Igaz, hogy az árcédula még használtan is elborzasztó néha. 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Én meg az aláírásomban szereplő Parasound elő-végfokkal.
Amint látom nincs két egyforma gyártó (sem) a felsorolásokban. Egyelőre nem tervezem lecserélni az erősítőmet, mint ahogyan azt írtam alapvetően tetszik a hangja, és tetszik a párosítás is. Cserélni valószínűleg márkán belül fogok, ha az általam keresett végfok(ok) látótérbe kerülnek, de 2 éve nem volt, szóval ki tudja mikor fog ez bekövetkezni.
 
Integráltakkal nem nagyon próbálkoznék, szerintem kb. itt, a 72 körül lehet az a választóvonal pont, ahol még jó lehet egy integrált is, de szerintem meghálálja az elő-végfokot. Ráadásul néha szeretek rockzenét is hallgatni, hangosan is, a ház nagy, a szomszédok barátságosak, így a hangerőt is tekerhetem, ott meg egyértelmű lenne szerintem a kisebb erősítők hátránya.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nincs üzlet!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



obelisk pro nem ismerem. ahogy a nexust és a taurust sem.
 
nem kötekedésképp, de furcsállom. minek 6 hangfal meg 4 erősítő két szobára? nem lenne ésszerűbb a sok doboz és erősítő árából egy jó fő rendszer és egy olcsóbb másodrendszer? 

 
nem is veszem kötekedesnek (szeretem a "kivülröl" jövö kerdeseket, a mashonnan erkezé gondolatokat, ez az eszmecsere lenyege szerintem)
 
mert nehez dönteni, egyik ebben jobb, masik abban (pl. Dali104B nagyszobat igen jol megtölti, Dyno A52 a kisebben "dögösebb", Jungson LS3/5a pontosabb; Kenwood KA3020SE a Jungson JA-66R-nel frissebb, gyorsabb, tisztabb, viszont az meg jobban meghajtos, teltebb, ...)
 
1 hangfalpar es 1 erösitö kivetelevel mindet hasznaltan, jo aron vettem; egyik cuccnak sem lenne tul sok a  piaci ara, talan meg a hangfalake igen, de erésitök szerintem egyiket sem vennek meg 40e Ft fölött, söt.  azaz ha eladnam keves penz lenne belöle, es mondjuk 2 eladasaval nyernek 60e Ft-ot (maradek 2 kell 2 szobahoz)
 
tulajdonkeppen nem a penzhiany az oka, hogy nincs jobb erösitöm, hanem nem volt még nalam olyan (aztan jönne a kerdes: nekem mennyivel jobb, meger-e nekem annyit)
 
de elcserelnem mind a 4 erösitöt egy engem meggyözö mondjuk Brystonra :-)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



 
ettöl feltem, de azert hatha 
 

 

audoline: "Dunaudio A31,  A30, Pioneer A400 meg még néhány amp, melyek szóra sem érdemesek..."  marmint a mostanidhoz kepest ? A52-höz a Pio A400 a Dunaudiokhoz kepest ?
 

 
KP: "miért tartasz 4 erősítőt otthon?"  megvettem, kiprobaltam, es nem adtam el  illetve 2 szobahoz legalabb 2 legyen; kis különbsegek vannak (7 tunert is tartok es 6par hangsugarzot is, amiböl 4 hasznalva is van Dyno A52-vel valtogatva Swans M1S es Jungson LS3/5a
egyebkent Obelisk Pro-t is ajanlod Dynohoz ?
 

sssggg: "Nekem volt Dunaudio A-30 ,nem volt rossz de pont a sok mélye miatt adtam el."   nekem nem tünik sok melyesnek
 
Brystont en is kiprobalnek a pozitiv hirei, image-e miatt.   
 
Naim ? Densen ? ...




 

 
obelisk pro nem ismerem. ahogy a nexust és a taurust sem.
 
nem kötekedésképp, de furcsállom. minek 6 hangfal meg 4 erősítő két szobára? nem lenne ésszerűbb a sok doboz és erősítő árából egy jó fő rendszer és egy olcsóbb másodrendszer? 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Dunaudio A31, A30, Pioneer A400 meg még néhány amp, melyek szóra sem érdemesek...marmint a mostanidhoz kepest ? A52-höz a Pio A400 a Dunaudiohoz kepest...
Az A400 előtt/közben jött-mentekre értettem... Az említettek szerethető erősítők voltak. Az A30, A31 jobbak voltak a Pio-tól, számomra. Levegősebb, életszerűbb, megfogottabb, őszintébb hang, kicsit itt-ott (nagyobb hangerőn!) a bántás határait súrolva. (Szubjektív élmény, kinél hogy szerepel...). Mivel a távirányíthatóság idővel egyre jobban előtérbe került, ezért el kezdtem kutatni hazai manufaktúrák termékei között. A rendelkezésre álló zsetonomért 'többet' szerettem volna kapni, mint ami a nagy prestig márkák égisze alatt elérhető lett volna, ekkor döntöttem a Viba mellett. Első a távos Gemini integra volt, majd beszámítással részletfizetéssel jött a "nagy testvér" az XLR monoblokk. Az előfokot a 'hificicin' fogtam ki 2011 körül. Azóta sem láttam apróban...szerintem túl sok nem is készült belőle. A betegség közbeszólt...
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
ettöl feltem, de azert hatha 
 

 

audoline: "Dunaudio A31,  A30, Pioneer A400 meg még néhány amp, melyek szóra sem érdemesek..."  marmint a mostanidhoz kepest ? A52-höz a Pio A400 a Dunaudiokhoz kepest ?
 

 
KP: "miért tartasz 4 erősítőt otthon?"  megvettem, kiprobaltam, es nem adtam el  illetve 2 szobahoz legalabb 2 legyen; kis különbsegek vannak (7 tunert is tartok es 6par hangsugarzot is, amiböl 4 hasznalva is van Dyno A52-vel valtogatva Swans M1S es Jungson LS3/5a
egyebkent Obelisk Pro-t is ajanlod Dynohoz ?
 

sssggg: "Nekem volt Dunaudio A-30 ,nem volt rossz de pont a sok mélye miatt adtam el."   nekem nem tünik sok melyesnek
 
Brystont en is kiprobalnek a pozitiv hirei, image-e miatt.   
 
Naim ? Densen ? ...




 

 
 
Dussunt mondjuk lehet kb 140-150-ért venni, bár mostanában nem láttam belőle eladó példányt... Naim volt nekem Dynóval, szobahangerőig teljesen oké volt. Densen kiváló, de szintén nem olcsó.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


KP rosszul emlékezett, nekem sosem volt egyszerre Heed erősítő és Dynaudio hangfal (kis JBL monitorom volt a Heed erősítővel egy ideig). Jelenleg Bodor integráltat használok a Dynohoz, és ha ez a kicsi is jó hozzá -szerintem igen-, akkor a nagy még jobb lehet. 
Nekem volt ilyen párosítás és nem volt rossz.
Nálunk sokan megfülelték annó.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szerintem 100-150-ből nem lépsz nagyot....
ettöl feltem, de azert hatha 
 

 

audoline: "Dunaudio A31,  A30, Pioneer A400 meg még néhány amp, melyek szóra sem érdemesek..."  marmint a mostanidhoz kepest ? A52-höz a Pio A400 a Dunaudiokhoz kepest ?
 

 
KP: "miért tartasz 4 erősítőt otthon?"  megvettem, kiprobaltam, es nem adtam el  illetve 2 szobahoz legalabb 2 legyen; kis különbsegek vannak (7 tunert is tartok es 6par hangsugarzot is, amiböl 4 hasznalva is van Dyno A52-vel valtogatva Swans M1S es Jungson LS3/5a
egyebkent Obelisk Pro-t is ajanlod Dynohoz ?
 

sssggg: "Nekem volt Dunaudio A-30 ,nem volt rossz de pont a sok mélye miatt adtam el."   nekem nem tünik sok melyesnek
 
Brystont en is kiprobalnek a pozitiv hirei, image-e miatt.   
 
Naim ? Densen ? ...





Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: juliush »



Kicsit közvélemény kutatnék!
 
Ki mivel erősíti a Dynoját?

 
A Contour 1.8 MK I-em (passzív membrános, nem hátrafelé reflex!!!) Naim NAP-200-zal ment jó ideig (csöves előfokkal hajtva).
Szerintem jól kijöttek egymással...pláne mikor alulról megtámogatta még egy REL B2-es.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Olcsó integraltként tudom ajánlani a Dussun V6,V8 erősítőket. Mindent meghajt rendesen árához képest igen jó minőségben. Megépítettségéről az agyonhájpolt MF erősítők csak álmodoznak, az olcsóbbjaik még a hangjáról is... Zeneiségben van náluk jobb (drágán) de szvsz jó kompromisszumok.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

En csak azt mondom ami oda van irva.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Mellesleg tesztelik még a Dynokat Cary Audio, NAD Master stb. Cuccokkal is... Szal...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”