A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Audio Note

std74769
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Re: Audio Note

Hozzászólás Szerző: std74769 »

Szia Ruben, végül megoldódott az OTO SE beszerzés?
Audio Note OTO SE erő, DAC 1.1x, M1RIAA phono, AN-E/SP hangfal, és NAD 5440 cd, Pro-Ject Debut Carbon Esprit lemezjátszó, NAD 602 kazi

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: Ruben »

std74769 írta:
2020.10.15., csüt. 15:12
van egy eladó OTO PP phono 500-ért a hifipiacon, lehet, itt is van:)
Igen köszönöm. Láttam az említett erősítőt Jelenleg PP van, de meghallgatnék egy SE- t is, nem mintha ez nem lenne jó, de hátha van mégjobb.😁

std74769

van egy eladó OTO PP phono 500-ért a hifipiacon, lehet, itt is van:)
Audio Note OTO SE erő, DAC 1.1x, M1RIAA phono, AN-E/SP hangfal, és NAD 5440 cd, Pro-Ject Debut Carbon Esprit lemezjátszó, NAD 602 kazi

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 635

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

trane írta:
2020.10.10., szomb. 18:14
SoundMania írta:
2020.10.10., szomb. 17:41
Ruben írta:
2020.10.10., szomb. 17:32

...Mennyi idős a készüléked? Ahhoz legalább egy M2 előfok dukálna ugye?
Nem tudom mennyi idős, itt vette egy barátom a fórumon. Esetleg ha onnan kiderülhet...
ha leveszed a tetejét, meg fogod tudni mondani a korát, mindegyikben van dátum leborulok.gif (ha másutt nem, a kondikon)

egyébként nem osztom a véleményed a P1SE vs. P1PP-t illetően, szerintem meglehetősen hasonlóak :smile32: (sőt, a PP rock-ra megfelelőbb is :guitar: )
Nem mennék bele nagyon, mert már régen eldőlt nálam, hogy single end és trióda, de elfogadom ha másnak más. Csak megérteni nem tudom a hallottak alapján.... :)

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1689

Hozzászólás Szerző: trane »

SoundMania írta:
2020.10.10., szomb. 17:41
Ruben írta:
SoundMania írta:
2020.10.09., pén. 12:32
...A PP verziót nem javaslom! Sokkal rosszabb a hangja.
...Mennyi idős a készüléked? Ahhoz legalább egy M2 előfok dukálna ugye?
Nem tudom mennyi idős, itt vette egy barátom a fórumon. Esetleg ha onnan kiderülhet...
ha leveszed a tetejét, meg fogod tudni mondani a korát, mindegyikben van dátum leborulok.gif (ha másutt nem, a kondikon)

egyébként nem osztom a véleményed a P1SE vs. P1PP-t illetően, szerintem meglehetősen hasonlóak :smile32: (sőt, a PP rock-ra megfelelőbb is :guitar: )

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Ruben írta:
SoundMania írta:
Ruben írta:
2020.09.24., csüt. 15:17

Pont erre a típusra gondoltam én is. A phono fokozat miatt valóban jó volna.
Volt is egy eladó Angliában csak addig tököltem amíg eladták😁, na mindegy csak lesz még eladó belőle. Úgy is ki kell most hevernem a doboz cserét🙂
Köszönöm a tanácsokat.
P1SE végfokot tudok eladót, nagyon jó állapotban. Ahhoz már csak előfok kell.... A PP verziót nem javaslom! Sokkal rosszabb a hangja.
Igen gondolkodtam már ezen a felálláson is, csak helyszűke miatt vetettem el. De még agyalok rajta. Mennyi idős a készüléked? Ahhoz legalább egy M2 előfok dukálna ugye?
Nem tudom mennyi idős, itt vette egy barátom a fórumon. Esetleg ha onnan kiderülhet. Klassz kis cucc a maga nemében. Jadis Orchestra kutyafüle hang ehhez képest pl.
Csövek is jó állapotúak.
Hogy milyen előfok kell hozzá? Hát kérdés mi a cél. De az M2 biztos, hogy már jó szint.
Másrészt az a jó az Audio Note-kban, hogy jól fejleszthetőek gyári alkatrészekkel. Ha nincs egyben a pénz feljebblépni magasabb kategóriás példánya, elegendő meglevő magasabb szintre hozni.
De nem mennék bele a részletekbe most itt

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

SoundMania írta:
Ruben írta:
std74769 írta:
2020.09.24., csüt. 14:54
Szia Ruben, én hosszú válogatás és végtelennek tűnő audio-szalon látogatás után vettem egy AN/E Spe hangfalat, amibe utólagosan kék hemp membránokat tettek Hollandiában. A holland vásárlás után egyből az Audio Note tulajdonosával, Peter Qvortruppal beszéltem meg, hogy a gyárukba elküldöm, ott feltuningolták, behangolták, így lett végül nálam a hangfal. Mondhatom, hogy száz százalékosan meg vagyok vele elégedve, de mivel az AN speciálisan arra törekszik, hogy az ő cuccaikat építsd össze, rövid tanakodás után vettem Angliából másodkézből egy OTO SE erősítőt. Ezzel a hangfal úgy szól, ahogy kell. Én ezt ajánlom hozzá, érdemes OTO SE Phono változatot keresni, hogy ne kelljen külön előfok a lemezjátszóhoz, ha hallgatsz bakelitet (márpedig miért is ne hallgatnál?) Kicsit olyan ez, mint az Apple, ha van egy iPhone-od, akkor jó igazán, ha minden más is az:)
Volt is egy eladó Angliában csak addig tököltem amíg eladták😁, na mindegy csak lesz még eladó belőle. Úgy is ki kell most hevernem a doboz cserét🙂
Köszönöm a tanácsokat.
P1SE végfokot tudok eladót, nagyon jó állapotban. Ahhoz már csak előfok kell.... A PP verziót nem javaslom! Sokkal rosszabb a hangja.
Igen gondolkodtam már ezen a felálláson is, csak helyszűke miatt vetettem el. De még agyalok rajta. Mennyi idős a készüléked? Ahhoz legalább egy M2 előfok dukálna ugye?

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Ruben írta:
std74769 írta:
Szia Ruben, én hosszú válogatás és végtelennek tűnő audio-szalon látogatás után vettem egy AN/E Spe hangfalat, amibe utólagosan kék hemp membránokat tettek Hollandiában. A holland vásárlás után egyből az Audio Note tulajdonosával, Peter Qvortruppal beszéltem meg, hogy a gyárukba elküldöm, ott feltuningolták, behangolták, így lett végül nálam a hangfal. Mondhatom, hogy száz százalékosan meg vagyok vele elégedve, de mivel az AN speciálisan arra törekszik, hogy az ő cuccaikat építsd össze, rövid tanakodás után vettem Angliából másodkézből egy OTO SE erősítőt. Ezzel a hangfal úgy szól, ahogy kell. Én ezt ajánlom hozzá, érdemes OTO SE Phono változatot keresni, hogy ne kelljen külön előfok a lemezjátszóhoz, ha hallgatsz bakelitet (márpedig miért is ne hallgatnál?) Kicsit olyan ez, mint az Apple, ha van egy iPhone-od, akkor jó igazán, ha minden más is az:)
Köszönöm a tanácsokat.

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

std74769 írta:
Köszönöm a tanácsokat.

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

HoriTon írta:
2020.09.23., szer. 11:47
Ruben írta:
2020.09.23., szer. 07:00
Lehet hogy nagyon leszükítettem a kört, bármelyik E típus összeállítás érdekelne.😊
Jelenleg AN E/Lx kit hangfalat használok és semmi esetre sem válnék meg tőle!
A tapasztalatom az, hogy SE csöves erősítővel jó igazán. Abszolút nincs mély, sem dinamika hiánya (sőt), pedig a faltól és a saroktól viszonylag távol van. DP SE 300B- mono blockok-al és az általam készített mindegyik fajta SE csöves erősítőkkel, valamint a mostani AN Conqueror-al is szuperül szól.
Jadis Orchestra PP-vel nem volt jó páros.
Köszönöm a tippeket és a jó tanácsokat.

std74769

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 384

Hozzászólás Szerző: HoriTon »

Ruben írta:
2020.09.23., szer. 07:00
Lehet hogy nagyon leszükítettem a kört, bármelyik E típus összeállítás érdekelne.😊
Jelenleg AN E/Lx kit hangfalat használok és semmi esetre sem válnék meg tőle!
A tapasztalatom az, hogy SE csöves erősítővel jó igazán. Abszolút nincs mély, sem dinamika hiánya (sőt), pedig a faltól és a saroktól viszonylag távol van. DP SE 300B- mono blockok-al és az általam készített mindegyik fajta SE csöves erősítőkkel, valamint a mostani AN Conqueror-al is szuperül szól.
Jadis Orchestra PP-vel nem volt jó páros.
Csatolmányok
Screenshot_20200923-102104521_1_1.jpg
Screenshot_20200923-102104521_1_1.jpg (318.12 KiB) Megtekintve 487 alkalommal
CD futómű: JADIS JD3
DAC: CHORD QUTEST; Táp MCRU
Deck: NAKAMICHI LX5
Előfok: AUDIO NOTE L2 DIY
Végfok: AUDIO NOTE CONQUEROR SE 300B
Hangfal: AUDIO NOTE E/LX KIT
Kábelek: vdH REVELATION; AQ THUNDER; ValhallA CuAg SS; AgPt RXF; AURA V2/2; V2/3; DRACO V1/2;
Elosztó: FISCH AUDIOTECHNIK REFERENCE L

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Sziasztok
Érdekelnének a tapasztalatok. Egy AN E Spe/ He hangsugárzóhoz ki milyen erősítőt használ illetve kinek mi vált be a legjobban. Én jelenleg egy Pointe Sima 20- at használok, amivel nagyon szépen muzsikál, de érdekelnének a tapasztalaitok. Ja és Phono ügyben is.
Köszönöm

Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 157

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

BarG írta:
2019.10.12., szomb. 15:13
Hello Mindenki,
Bár nem valami nagy élet van errefele, beteszek egy kérést/kérdést, hátha kapok újabb véleményeket.
Réges-régi E/L dobozaimat cserélném, de megakadtam a kiválasztásnál. A két kinézett típus az E/Spe Hemp és E/Spe HE Hemp.
A HE mellett szól, hogy ezüst tekercsesek a hangszórói, de a magasabb érzékenység miatt általában sérülni szokott a mélytartomány, amit végképp nem szeretnék. Van ezzel tapasztalata valakinek? Mennyire kell ettől tartani? Valójában a HE-ségre nincs szükségem, mert van 15-20W teljesítményem. Az ezüstnek meg feltétlen híve vagyok, van is belőle jócskán a rendszeremben.
Szóval ki hogy döntene és miért?
Minden HE Hemp membrános,de nem minden Hemp HE.
Egyébként járt nálam ugyan abban a 18nn-es szobában (igaz 20 év különbséggel és teljesen más rendszerben) E/B és E/SPe HE is.
Az E/B csillapítás nélküli szobában érezte jól magát,tehát csak akkor volt értékelhető basszusa,az E/SPe HE meg még a sarokhengerekkel,szivacsokkal ellátott akusztikában is basszus többlettel rendelkezett.
Az biztos,hogy a mostani Note dobozok nem szenvednek basszus hiányban.
Mit értesz azon hogy "sérülni szokott a mélytartomány"?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

tollact
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 642

Hozzászólás Szerző: tollact »

A nagy, ezüstös E dobozokkal nincs tapasztalatom,viszont Hemp membrános E-dobozokat hallgatok Kondo réz belsőkábellel. Mélyhiánytól nem kell tartani, viszont a felbontás drámaian nagyobb mint a régi,rézkábeles papírmembrános típusnál.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-A kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC belsőkábel DIY, AN-SP QSSC kábel
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

BarG
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: BarG »

Hello Mindenki,
Bár nem valami nagy élet van errefele, beteszek egy kérést/kérdést, hátha kapok újabb véleményeket.
Réges-régi E/L dobozaimat cserélném, de megakadtam a kiválasztásnál. A két kinézett típus az E/Spe Hemp és E/Spe HE Hemp.
A HE mellett szól, hogy ezüst tekercsesek a hangszórói, de a magasabb érzékenység miatt általában sérülni szokott a mélytartomány, amit végképp nem szeretnék. Van ezzel tapasztalata valakinek? Mennyire kell ettől tartani? Valójában a HE-ségre nincs szükségem, mert van 15-20W teljesítményem. Az ezüstnek meg feltétlen híve vagyok, van is belőle jócskán a rendszeremben.
Szóval ki hogy döntene és miért?

fireman74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 79

Audio Note

Hozzászólás Szerző: fireman74 »

nálam egyértelműen jobb volt így mind a K/L, mind a J/B hangfalakkal, mind csöves, mind tranyós erősítőkkel . nem az én találmányom egyébként, anno a Merlinben, Csontos jobbkezétől, Gábortól lestem el a dolgot
Ki próbálva és tényleg. Nálam a mélyek kontrolláltabbak lettek.
Örök Hála    
Michell Orbe - SME 309 Arm- Benz Micro Ref 3- The Head TX4,
Lumin D2,
Audio Note Soro Phono PP,
Audio Note E SPx,
Kondo LP1, AN Vx IC,
AN QSSC Hangsugárzó és
Kondo Persimmon és KSL-SPc Hálózati kábelek,
Solid Tech Rack Of Silence REFERENCE Állvány.

fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 115

Audio Note

Hozzászólás Szerző: fff »

Sziasztok ! Kérdésem az lenne , hogy esetleg valaki kábelezett már át AZ 2 dobozt ? Ha igen , mwnnyi kábel kell bele ? Van itthon L kábelem másfél méteres darabokban . Ezt szánom bele. A válaszokat előre is köszönöm . f
A zene maga az üzenet .

Miki74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 11

Audio Note

Hozzászólás Szerző: Miki74 »

Na akkor ezt jól kipróbálom... Amennyiben jól tudom ez japán gyártmány.

Jó éjt!

NM

Németh Miklós

Mark Levinson, Bladelius, Harbeth

trane
V.I.P.
V.I.P.

Audio Note

P.S.: mivel az AN kábeleket Japánban, Szingapúrban, Malayziában, és Franciaországban is gyártották, többféle felirattal készültek (tipo-ra is), (többek közt) ezért jelölték az irányt zsugorcsővel (amelyik verzión mindkét oldalon volt, ott a hosszabb zsugorcsöves vég ment a forrásba)

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3723

Audio Note

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A felírat pont ellenkezőleg fut..
OFF:
Persze, mert ott a kormány is a másik oldalon van.
Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

trane
V.I.P.
V.I.P.

Audio Note

Tehát: a zsugorfóliás véget dugom a forrásba?...
igen

trane
V.I.P.
V.I.P.

Audio Note

Miki, leírtam neked, mi a 'hivatalos' (Qvortrup-féle) AN metódus . ha továbbra is kétségeid vannak, hallgasd meg a kábeleket , elrontani semmit nem tudsz a 'rossz irány'ba-kötéssel sem - de ha a jó irányban használták őket, idáig, az eredmény a lenti lesz

Miki74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 11

Audio Note

Hozzászólás Szerző: Miki74 »

A felírat pont ellenkezőleg fut..

Németh Miklós

Mark Levinson, Bladelius, Harbeth

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”