Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: karbantartó »

Proac tablette vagy response,mennyire hasonlit hangban a dyno contourhoz (kérdés)

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: komancs »

Típusa:TNA Century 7.1

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: komancs »


Sziasztok!Kinek milyen tapasztalata és véleménye van az alábbi hangsugárzóról.Érdemes-e megvásárolni?Milyen a hangja stb?Válaszokat előre is köszönöm.Jamo e850-s álló hangfalpárt váltana.



Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok!
 
18nm-es szobába keresek hangsugárzót. 2,5m-re tudom egymástól elhelyezni őket, és ugyanennyi lenne a hallgatàsi távolság is.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a fenti körülmények között, melyek lehetnének azok a dobozok amik épkézláb megszólalást képesek nyújtani?
 
Előre is köszönöm

 
Ahogy írták, ez nem olyan vészes (szóval nem pici szoba, inkább az lenne érdekes, milyen az alaprajz).
A tippekhez még az kellene,
- mennyit szánsz rá, hogy feleslegesen ne javasolgassunk.
- mit jelent az épkézlábság Neked hangilag (mi az, amit hallottál és tetszett / nem tetszett, eddig mid volt stb.)
De olcsóból, ami nincs: Dynaudio A42-t mondanék, és még hely is marad.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nempisti »


A fenti körülmények nem okozzák a normális megszólalás korlátját.
Félek, hogy mégis.
Ekkora térbe az ember nem pakol dipól sugárzókat, de B&W 802-eseket sem.
Igyekeznék a legoptimálisabb megoldàst megtalálni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Dorian »



18nm-es szobába keresek hangsugárzót. 2,5m-re tudom egymástól elhelyezni őket, és ugyanennyi lenne a hallgatàsi távolság is.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a fenti körülmények között, melyek lehetnének azok a dobozok amik épkézláb megszólalást képesek nyújtani?

 
A fenti körülmények nem okozzák a normális megszólalás korlátját.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nempisti »


Sziasztok!
 
18nm-es szobába keresek hangsugárzót. 2,5m-re tudom egymástól elhelyezni őket, és ugyanennyi lenne a hallgatàsi távolság is.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a fenti körülmények között, melyek lehetnének azok a dobozok amik épkézláb megszólalást képesek nyújtani?
 
Előre is köszönöm

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Ha jól látom, akkor egy régebbi Etalon típus.
ÓÓÓÓÓÓ bocs.
Ezt lehagytam, amikor átraktam ide a kérdést!
Szóval igen, ez egy Etalon Supraton 3.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: muvimi »

Ha jól látom, akkor egy régebbi Etalon típus.

Avatar
Pityuli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2016.07.21., csüt. 11:17
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Pityuli »


Üdvözlet!
 
Ismeri valaki ezt a tipusú hangfalat?

Etalon Supraton 3, Exposure 2010S2D, Nordost Lifestyle 14/2, Supra LoRad 2.5, Philips CD 820, Supra Interconnect RCA, DAC...

Avatar
Larko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.03.04., pén. 10:01
Értékelés: 59

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Larko »


Srácok nyugi!
A mester NAD mellè akar dobozt, olcsón jó hangut meg szèpet meg monitort meg olyat amit megnèznek meg dicsèrnek.
Akkor olyat kell ajánlani.
Jbl studio 530, PSB!!!,Polk Lsi, èn Phonar Veritast is mondanám.
Mind 10 èv alatti.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


ööö... Azért pontosítok, nem a budaörsi tesco irodát kell elképzelni, de még csak egy ügyvédét sem. Egyszerű home office, egyedül dolgozom, havi 1-2 látogatóval
 
Közben most, hogy átléptük a Rogers-et már "bármi jó neki" ? Dali, Polk, Castle?  inkább engedjük el a témát ha fárasztó...
Köszönöm a segítségeket!
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Ha irodába kell, akkor már mindjárt méltányolhatóbb a kérdező szempontja, mert ott úgysem lehet elmélyülten zenét hallgatni, viszont tényleg sokan megnézhetik. 
Akkor nézzen valami Dali, Polk Audio, vagy ha a hagyományosabb, kicsit elegánsabb forma jobban tetszik, Castle hangfalat, a NAD erősítővel bármelyik jó lehet.      

Akkor mar vannak Tannoy vagy Klipsh "butor" hangfalak amik elvesznek a kornyezetben bar lehet ezek inkabb feltunoek lennenek a leendo uzletembereknek.
http://www.klipsch.com/heritage-series-speakers
https://www.audioemotion.co.uk/tannoy-161-c.asp
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »


 
 
Én teljesen megértem. Én se szívesen tennék be a szobámba valamit, ami bűn ronda. Nyilván pocsék hangú de gyönyörű külsővel rendelkező hangfalat sem. Azért bőven lehet találni szép külsővel rendelkező, de jó hangú hangfalat is. Főleg mivel tudtommal irodába kell, ahol ne adj isten ügyfelekkel is találkozik, én megértem, hogy fontos a külső. Persze dedikált zene/mozi szobában ez talán kevésbé fontos, vagy ahol a feleség tűrési faktor magasabb az átlagnál

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Miért kellene kizárja egymást a hangminőség és az esztétikum? ...
nem zarja ki, csak nem leeht mindent egyszerre.  pl. ezen 3-bol kettöt lehet:
- nem annyira draga
- uj
- jol szol
 
(tudunk mas cuccot is, aminel kicsit hasznalt sokkkkal olcsobb es nem rosszabb egy ujnal)
 
a Rogers-et az eladok nem azert akarjak eladni, mert baja lenne, vagy rossz lenne, ha kicsit is elfogadhato a kinezete, akkor erdemes megprobalnod.
 
illetve, hogy elkerüld a szepen megfogalmazott "görcsösen tágra akarod nyitni a tanulópénzes tárcádat! "  dolgot: nyisd ki rövid idöre alaposan, vigyel haza letet árért többet (ujat, szepet, ajanlottat es hasznalt ajanlottat) es döntsel.  
ez több utanajarast, rövid idöre több penzt igenyel, de akkor a Te szamodra jo döntest tudod meghozni.
 
sok sikert !

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Tényleg fura érzés, hogy én "hülye vagyok" a fórumon, ha 10 évnél fiatalabb hangsugárzót keresek - mások meg "hozzáértő hifisták" a legújabb fejlesztésű sokszázezres Enreq usb kábel vásárláskor )
 
Igen, valóban olyan kell ami illeszkedik a szobához - ebből jött a "front reflexes nagymonitor" elképzelés. 

Nézd! Az Entreq-es hifisták ennek a sportnak az (él)versenyzői, mi meg hobbisportolók vagyunk. Ezt is lehet ám élvezni. Más a motiváció, más a cél, másak az eszközök. Én is belenyaltam abba a világba, megégette a nyelvemet rendesen. Lehet a Tiéd nem égetné, de ezt én nem tudhatom.  
Nincs gond a fiatalabb dobozokkal sem, csak nagyon-nagyon zsebbe kell nyúlni. Jó a front reflex, de nem mindegy ott sem, hová van hangolva és a szobád hol "szól". Mindenképp hallgasd meg otthon, amit megvennél és ne sajnáld az időt az ideális helyének a megkeresésére, mert csak az elhelyezéssel, forgatással a csapnivaló és a szenzációs közötti tartományt le lehet fedni, ha a dobozban amúgy megvan a potenciál.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Dehogy vagy menthetetlen. Csak görcsösen tágra akarod nyitni a tanulópénzes tárcádat! :D
Olyan hangsugárzó kell, ami illeszkedik a szobához, nah nem kinézetre.  Ha ez nincs meg, sose lesz jó a hang.

 
Tényleg fura érzés, hogy én "hülye vagyok" a fórumon, ha 10 évnél fiatalabb hangsugárzót keresek - mások meg "hozzáértő hifisták" a legújabb fejlesztésű sokszázezres Enreq usb kábel vásárláskor )
 
Igen, valóban olyan kell ami illeszkedik a szobához - ebből jött a "front reflexes nagymonitor" elképzelés. 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Most komolyan te is azt mondod, hogy megállt a minőségi hangfalgyártás 20 éve? ami újabb az csak szar lehet vagy több millió? Annyira nehéz ezt elhinni. 
Ha gyáriban gondolkozol kizárólag és mondjuk újban, akkor 500e alatt kár is nézelődni. Fölötte is nagyon körül kell nézni, mert az ár semmire se garancia. És a membrán átmérő meg a hasonló semmire se való paraméterek se tévesszenek meg. Egy átviteli és torzítási görbéből, illetve a szobád méretéből és a dobozok elhelyzhetőségének ismeretében már lehet sejteni/ajánlani valamit. Nah, így nem fog túl sok kereskedő segíteni, de ha igen, minden tiszteletem! 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Illetve ha beválik hosszabb távon egy idősebb doboz, akkor Pisti80 akár gyönyörűvé is tudja varázsolni, így meglesz a hang mellé az a külső is, amit szívesen nézel is.
 
Most komolyan te is azt mondod, hogy megállt a minőségi hangfalgyártás 20 éve? ami újabb az csak szar lehet vagy több millió? Annyira nehéz ezt elhinni. 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Látom lassan ciki bevallani néztem, de egyrészt nem tetszik a külseje, másrészt félek a korától, harmadrészt sosem biztató ha egy hangsugárzót sorban eladnak többen is...
Tudom, menthetetlen vagyok

Dehogy vagy menthetetlen. Csak görcsösen tágra akarod nyitni a tanulópénzes tárcádat! :D
Olyan hangsugárzó kell, ami illeszkedik a szobához, nah nem kinézetre.  Ha ez nincs meg, sose lesz jó a hang.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



 
Amit javasoltam, a Rogers nem tetszik kinézetre? (kevésbé szép hangfalat már nem is mertem ajánlani. )

 
Látom lassan ciki bevallani néztem, de egyrészt nem tetszik a külseje, másrészt félek a korától, harmadrészt sosem biztató ha egy hangsugárzót sorban eladnak többen is...
Tudom, menthetetlen vagyok
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Nem zárja ki egymást, csak sokkal nehezebb dogod lesz így megfelelő hangfalat találnod, miközben kizárólag a hangzási paramétereidnek megfelelően sokkal jobb hangfalat is találhatnál, mint ha a külsőt is figyelembe vennéd. Nálam, és gondolom még sokaknál is fontosabb szempont egy hangfal esetében, hogy jól szóljon, így a kinézettel szemben vagyok hajlandó kompromisszumra. Azt sajnálom, hogy vehetnél egész jó hangfalakat is ezen az áron, kicsit feláldozva a külsőt, mintsem pár hét múlva újra kezd a hangfalkeresést, ha a kiválasztott modell hangja nem felel meg neked. 
 
Amit javasoltam, a Rogers nem tetszik kinézetre? (kevésbé szép hangfalat már nem is mertem ajánlani. )

Illetve ha beválik hosszabb távon egy idősebb doboz, akkor Pisti80 akár gyönyörűvé is tudja varázsolni, így meglesz a hang mellé az a külső is, amit szívesen nézel is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Amikor azt olvasom, hogy olyan hangfalat szeretne valaki ami a laikus látogatók számára is sugároz egy kis minőséget, akkor nem csodálkozom rajta, hogy bármilyen vacakot el lehet adni. Nem akarlak megbántani, de számomra olyan furcsa, hogy valaki főleg a szemének, sőt, a látogatói szemének vesz hangfalat, nem a saját fülét akarja kényeztetni. Persze tudjuk, hogy van ilyen, a kereskedők párszor leírták már, hogy sok sznob ember be sem kapcsolja a cuccát, csak szép és nagy, meg jó drága legyen, de te hallgatni is akarod, nem?
 
Lehet az volna a legjobb, ha tényleg vennél valami design hangfalat, és együtt élve jönnél rá, hogy butaságot csináltál... 

 
Miért kellene kizárja egymást a hangminőség és az esztétikum? ennyire szélsőséges amire vágyom, hogy jól is szóljon meg jól is nézzen ki? Tudom, tehetnék egy 1-est a 200 ezer elé és tágulna a paletta, de még ott sem tartunk, hogy csóváltam volna a fejem egy 3-400 ezres tippen.  Oda jutottunk, hogy csak vagy szép vagy csak jó lehet? nemár  
 
Valóban el lehet adni bármi vacakot ha szép... ellenben az "okosok" próbálnak tájékozódni, hogy mi az ami jó is a szépen belül, kérnek segítséget, én is ezért vagyok itt
 
Rohadtul szemezem a B&W CM7 / CM8 (S1) dobozokkal, lenyűgöző ahogy kinéznek és van elérhető áron használtban. De nem ismerem a hangját (Aymarában hallgattam 10 éve, akkor leesett az  állam de kb. Videoton szinten mentem oda és egy 602S3-al jöttem el) most meghallgatnám valószínűleg tetszene, de egy gyors hallgatás nem garancia semmire, nem tudom ha eloszlik a lila köd vagy bekerülnek változatos zenék akkor találok-e nem tetsző hangzást, és nagyon nem tudom, hogy ha hallok valamit 10 percig annak mennyi köze az eredeti zenéhez, mennyire színez, milyen a görbe szerinti visszaadása, torzítása, stb. Ezért kérek  tanácsot - szóval gyönyörűséges egy CM8, de vennék helyette látványra sokkal jellegtelenebb Quadral-t is ha hangban megéri.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
 
Azért mielőtt leírnád az öreg csotrogányokat, érdemes lenne meghallgatni egy kettőt szerintem.
 
Ne haragudj / ne haragudjatok, egyáltalán nem akartam senkit megsérteni akinek idősebb dobozai vannak vagy azokat szereti. Azt is elhiszem, hogy tökéletesen szólnak! A hangsugárzó viszont berendezési tárgy, számomra muszáj olyan legyen amire szívesen nézek, ami még laikus látogatók számára is sugároz egy kis minőséget, műszakiságot, modernséget, fiatalosságot, stb.... tudom, tudom, hogy ezzel beszippant a divatgyártók hangtól tök független marketingje de pont ezért kértem segítséget, mert külsőre már tegnap vettem volna egy b&w-t, focal-t, kef-et vagy monitor audio-t.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Streamaudio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.09.25., kedd 20:09
Értékelés: 47

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Streamaudio »



Sziasztok. Szeretnék hangsugárzót venni, amihez örülnék tippeknek.
 
- 100% zene, ezen belül "pop/rock/elektronikus" jelleg, klasszikus és opera nélkül.
- 24 négyzetméterre, hosszúkás helyiség (3,70 széles), rövid oldalon lenne a két doboz, sajnos a falakhoz relatív közel. A hallgatás vagy a 3,2m-3m-3,2m háromszögben, vagy 5m-3m-5m háromszögben. 
- NAD C326BEE hajtaná, forrás csak PC, DAC: AQ dragonfly red.  
 
az elképzelés:
- nagyobb monitor (mélyközép min. 15cm), lehetőleg első bassreflex nyílással vagy zárt
- inkább melegebb, hosszabban hallgatható legyen, ami azért ne menjen a részletesség vagy a dinamika rovására
- sajnos szempont, hogy külsőre is tetsszen, emiatt a modernebb dobozok jöhetnek szóba
- költségvetés kb. 200e, ami érzéssel megtoldható de duplázni nem szeretném
- használt (max 10év), vagy új...
 
köszi!

 
Szia, 
 
Esetleg ez? : https://www.streamaudio.hu/quadral-arge ... angsugarzo
Középméret, se nem álló, se nem kis állványos. Kiegyenlített hangja van és nem kell neki az eszement energia, a C326-at bőven elvan. Mély hangszóró elég nagy és a doboz méret miatt is az átlagos állványosokhoz képest energikusabb és testesebb a hangja. Nem sziszeg, nem visít...és univerzális a zenei műfajokon. Árban meg még jó kábelre is futja a 200e-ből. 
Stream Audio Kft.
1142 Budapest Szatmár u. 54/b
www.streamaudio.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”