Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Zolika69 írta:
2019.07.22., hétf. 21:55
i!
Itt http://www.av-online.hu/hangfal/jamo-c ... eszt_1728 egy elég részletes teszt
Ez nem teszt, egy fizetett hirdetés.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Szerintem is elégé kezdenek felzárkózni a márkák egymáshoz,akárhogy-is nézzük nehéz sokxor választani mit is vegyünk.Ha úgy alakul elmegyek hétvégén meg lesni hogy hogy szol ha találok kiáltási darabot a boltban a neten,addigis hali
Zolika69 írta:
2019.07.22., hétf. 21:55
Halihó
No én is pont ezt a Jamo Concert C97-et néztem ki!
Itt http://www.av-online.hu/hangfal/jamo-c ... eszt_1728 egy elég részletes teszt, szerintem nincs mit gondolkozni 150000ft-ért most ezen ;peace; Amúgy van YT-on is vannak róla működés közbeni videók, és elég meggyőző a hangja, sőt...

A Jamo topikot meg szerintem el lehet felejteni, mert úgy ki van halva, hogy csak na, mondjuk nem csak az a topik :D
Én fel tettem a kérdést ott, hogy akinek esetleg van tapasztalata az írjon már valamit, de szerintem esélytelen!
Jó ideje tag vagyok itt, de általában a Jamo meg az ilyen márkákat itt nagyon lenézik, hozzáteszem érdemtelenül! Régen és most is csinálták jó és sz@r dobozokat, és minden tipusból! Nekem pl a Jamo707 hozta zeneileg a legnagyobb "libabőrt" pedig voltak sokkal de sokkal drágább dobozaim :tutiok:

Avatar
Zolika69
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2013.10.16., szer. 21:34
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Zolika69 »

Halihó
No én is pont ezt a Jamo Concert C97-et néztem ki!
Itt http://www.av-online.hu/hangfal/jamo-c ... eszt_1728 egy elég részletes teszt, szerintem nincs mit gondolkozni 150000ft-ért most ezen ;peace; Amúgy van YT-on is vannak róla működés közbeni videók, és elég meggyőző a hangja, sőt...

A Jamo topikot meg szerintem el lehet felejteni, mert úgy ki van halva, hogy csak na, mondjuk nem csak az a topik :D
Én fel tettem a kérdést ott, hogy akinek esetleg van tapasztalata az írjon már valamit, de szerintem esélytelen!
Jó ideje tag vagyok itt, de általában a Jamo meg az ilyen márkákat itt nagyon lenézik, hozzáteszem érdemtelenül! Régen és most is csinálták jó és sz@r dobozokat, és minden tipusból! Nekem pl a Jamo707 hozta zeneileg a legnagyobb "libabőrt" pedig voltak sokkal de sokkal drágább dobozaim :tutiok:

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

manman12 írta:
2019.07.21., vas. 12:46
Ezekkel a dolgokkal tisztában is vagyok,amit írtál és gondoltam is rá.Tehát végeredményben az asszonynak tetszik a jamo c97 no meg küllemre nekem is,de hangba mi tud azt nem tudom..Feltételes módban kérdeztem hogy,ha egyszerre szólna a két hsz mit okozhatna.Nálunk mindig van egy megalkuvás,ha nekem kell valami azt megvesszük,de ha neki akkor is,de bizonyos határ azért van.Mivel a barinőjének van ilyen otthon szeretne egyet mert tetszik,és a hangja is tetszik neki,nem mintha a jbl szar lenne mióta megvan azóta is imádom a 80 asom, de egy nőnek elmagyarázni a hifit mint nekem az űr repülést hogy mi mit hajt.Most azért nem igazán tolnék ki 150 ropit hogy ott legyen ,hanem hogy halgasuk a vasat,és van e olyan jó mint jbl,mert a jamorol keveset tudok.Anyit tudok hogy akkoriba nagyon szarokat tudott gyártani most menyire jó passz.Végeredményben külön lőném őket.Nem majmolásból venné meg mert ismerősének van és legyen neki is hanem,mert van úgy az ember ha átmegy valakihez és meglát egy lakásban egy tárgyat megtetszik és már kell is remélem érted .ilyen lehet a hangja,mennyire megbízható,érdemes e bele ölni ennyit a jamoba.Átmeni nem fogok mert utáljuk egymást,a csajal a párja meg egy defektes.végeredményben ennyi,kicsi tömören
Értem, de ha ilyen konkrét a típus, szerintem kérdezd meg a Jamo topikban.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Ezekkel a dolgokkal tisztában is vagyok,amit írtál és gondoltam is rá.Tehát végeredményben az asszonynak tetszik a jamo c97 no meg küllemre nekem is,de hangba mi tud azt nem tudom..Feltételes módban kérdeztem hogy,ha egyszerre szólna a két hsz mit okozhatna.Nálunk mindig van egy megalkuvás,ha nekem kell valami azt megvesszük,de ha neki akkor is,de bizonyos határ azért van.Mivel a barinőjének van ilyen otthon szeretne egyet mert tetszik,és a hangja is tetszik neki,nem mintha a jbl szar lenne mióta megvan azóta is imádom a 80 asom, de egy nőnek elmagyarázni a hifit mint nekem az űr repülést hogy mi mit hajt.Most azért nem igazán tolnék ki 150 ropit hogy ott legyen ,hanem hogy halgasuk a vasat,és van e olyan jó mint jbl,mert a jamorol keveset tudok.Anyit tudok hogy akkoriba nagyon szarokat tudott gyártani most menyire jó passz.Végeredményben külön lőném őket.Nem majmolásból venné meg mert ismerősének van és legyen neki is hanem,mert van úgy az ember ha átmegy valakihez és meglát egy lakásban egy tárgyat megtetszik és már kell is remélem érted .ilyen lehet a hangja,mennyire megbízható,érdemes e bele ölni ennyit a jamoba.Átmeni nem fogok mert utáljuk egymást,a csajal a párja meg egy defektes.végeredményben ennyi,kicsi tömören
denesdr írta:
2019.07.21., vas. 11:12
manman12 írta:
2019.07.21., vas. 10:34
Egyszere is de inkább külön külön szólna 4-16 ohm a mit elvisel a gép ezt vígan ,gyárilag is így van beálitva.A gép 4 csatornás ,a-b vagy a+b,.Hát nem igazán szeretném bömböltetni ,mivel kicsit több a kakaó a gépben mint a gyári adat nem lakást bontanék :D
Namármost, ha veszel például egy más típusú hangfalat, akkor meg van az esélye, hogy annak a magassugárzója (vagy közép vagy mély tökmind1) ellentétes polaritásban dolgozik (mert ezt kívánja a keresztváltója) mint a JBL-é és ha egyszerre szólnak akkor nemhogy nagyobb nem lesz a hangerő hanem kisebb lesz mert kioltják egymást vagy ha éppen nem is oltják ki teljesen egymást a fáziseltérés szétszedi a hangképet. Tehát ha fontos a hangminőség akkor én ugyan olyan JBL-t vennék a helyedben mint amid most van. De ha nem akarsz "falat bontani" akkor minek még 1 pár? :smile29:

Ez az erősítő egyébként nem 4 csatornás hanem a 2 csatornája ketté van osztva és külön kapcsolható.
Csatolmányok
692039.jamo-concert-c-97.jpg
692039.jamo-concert-c-97.jpg (15.4 KiB) Megtekintve 1813 alkalommal

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sorry dupla poszt, ez itt törölhető.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

manman12 írta:
2019.07.21., vas. 10:34
Egyszere is de inkább külön külön szólna 4-16 ohm a mit elvisel a gép ezt vígan ,gyárilag is így van beálitva.A gép 4 csatornás ,a-b vagy a+b,.Hát nem igazán szeretném bömböltetni ,mivel kicsit több a kakaó a gépben mint a gyári adat nem lakást bontanék :D
Namármost, ha veszel például egy más típusú hangfalat, akkor meg van az esélye, hogy annak a magassugárzója (vagy közép vagy mély tökmind1) ellentétes polaritásban dolgozik (mert ezt kívánja a keresztváltója) mint a JBL-é és ha egyszerre szólnak akkor nemhogy nagyobb nem lesz a hangerő hanem kisebb lesz mert kioltják egymást vagy ha éppen nem is oltják ki teljesen egymást a fáziseltérés szétszedi a hangképet. Tehát ha fontos a hangminőség akkor én ugyan olyan JBL-t vennék a helyedben mint amid most van. De ha nem akarsz "falat bontani" akkor minek még 1 pár? :smile29:

Ez az erősítő egyébként nem 4 csatornás hanem a 2 csatornája ketté van osztva és külön kapcsolható.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2019.07.21., vas. 11:26-kor.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Egyszere is de inkább külön külön szólna 4-16 ohm a mit elvisel a gép ezt vígan ,gyárilag is így van beálitva.A gép 4 csatornás ,a-b vagy a+b,.Hát nem igazán szeretném bömböltetni ,mivel kicsit több a kakaó a gépben mint a gyári adat nem lakást bontanék :D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

manman12 írta:
2019.07.21., vas. 06:48
Sziasztok,kis segítség kellene,van1 pár jbl es 80 om és ehhez keresnék még egy pár hszt ,dali vagy jamo kb 150 kredit volna rá, jamoban a c97 jön be küllemre mit javasoltok.Erősítőm egy akai am 59 hivox tuning Kácsa hsz kimenetekkel 2 ös kábelezéssel.Az adott zene dance trance hous stb.elöre is köszi a választ
Először is mit jelent az, hogy "ehhez keresnék"? Egyszerre szeretnél használni 2 különböző pár hangsugárzót vagy külön-külön?
Ha külön akkor általában nincs gond.
Viszont ha egyszerre akarod őket használni, akkor tudni kéne mennyire szereti-e az erősítő az alacsony impedanciát hajtani, illetve nem árt hasonló driver-polaritással és keresztezési frekvenciákkal megáldott hangsugárzót választani a célra, de a legjobb volna egy ugyan olyan pár a jó hangminőséghez.
Ha az utóbb említett szempontok nem lényegesek számodra, akkor válassz nyugodtan kinézet vagy meghallgatás alapján.

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

Sziasztok,kis segítség kellene,van1 pár jbl es 80 om és ehhez keresnék még egy pár hszt ,dali vagy jamo kb 150 kredit volna rá, jamoban a c97 jön be küllemre mit javasoltok.Erősítőm egy akai am 59 hivox tuning Kácsa hsz kimenetekkel 2 ös kábelezéssel.Az adott zene dance trance hous stb.elöre is köszi a választ

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: MGMART »

DJK írta:
2019.03.22., pén. 10:10
Sziasztok!

Van szerintetek olyan polcsugárzó megfizethető áron, ami megközelíti a sztatikusok transzparenciáját, középtartományát, részletgazdagságát? Valami ilyesmit szeretnék otthonra.

Szélessávú hangszóróval szerelt hangfalam is volt többféle, most kipróbálnék egy kétutas monitort is.

Volt több sztatikusom is, imádom a hangjukat, de a viszonylag nagy panelméret és a kis szoba miatt nem tudták rendesen kifutni magukat. Értem ez alatt a túlzottan szűk sztereó képet...
Szia!

Sol Kolibri néven tudom ajánlani a figyelmedbe ezt a kétutas polcsugárzót.Kis helységekben megfelelő kiszolgálással csodákra képes.Pár felhasználói vélemény:
kol.docx
(17.39 KiB) Letöltve 57 alkalommal.
És a kép:
kol1.jpg
kol1.jpg (125.75 KiB) Megtekintve 2333 alkalommal

Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sakab »

Sziasztok. Van egy Denon 3312öm amire majd ha végre összeáll a teljes rendszer akkor egy popcorn a410 el lennének analogban átküldve a FLAC-k, ill a filmek. Az a 410ben ESS Sabre ES9023 dac van így gondolom jobb a leképezése mint a denon AL24 Processing Plusnak. De igazából ez reszlet kerdes.
Ami miatt irnék, hogy milyen hangfalakat válasszak hozzá. 25 30nm es szoba, falnál van hely. Felhasználás pedig széles lenne film, zene és zenén belül is eléggé tág határokon belül mozognék. Tisztában vagyok vele, hogy nem létezik mindentudó láda, így valami öszvér kompromisszumos ládát keresnék. És azt is tudom, hogy ahány ember annyi izlés és meg kell hallgatni élöben, de még is érdekelne a véleményetek. A keret az 200 körül alakulna a frontoknál és még majd a jövöben pedig 100 körül szánnék háttér és center sugárzókra.
Amiket eddig nézegettem az a Dali Zensor 7, vagy régebbi Dali Ikon. Bár ezekröl olvastam olyat h alaptalanúl túl vannak árazva. Ami még tetszik az a Yamaha ns777 (itt 200 ból meglenne a komplett rendszer kb). Bàr itt lehet, hogy csak a külsöségekbe megjelenésbe szerettem bele.
Nektek mi a véleményetek ezekról a ládákról? Van még esetleg szóbajöhetö?

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: DJK »

Sziasztok!

Van szerintetek olyan polcsugárzó megfizethető áron, ami megközelíti a sztatikusok transzparenciáját, középtartományát, részletgazdagságát? Valami ilyesmit szeretnék otthonra.

Szélessávú hangszóróval szerelt hangfalam is volt többféle, most kipróbálnék egy kétutas monitort is.

Volt több sztatikusom is, imádom a hangjukat, de a viszonylag nagy panelméret és a kis szoba miatt nem tudták rendesen kifutni magukat. Értem ez alatt a túlzottan szűk sztereó képet...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kripo100 írta:
2019.03.19., kedd 10:24
Elnézést, nem voltam egyértelmű! :smile51:

Szóval a mostani monitor is elég a mi szokásainkhoz, így maradnánk az állványos kivitelnél...

A párom újat szeretne és ezért a három (keretbe beleférő) jelöltet írtam le azaz:
- Klipsch Reference R-51M (netdepo - 59.900 HUF)
- TRIANGLE COMETE 902 (extremeaudio : 69.999 HUF)
- JBL ARENA 130 (49.9900 HUF szintén extremeaudio)

Így ebből a 3-ból kellene az ajánlás... leborulok.gif

Köszi
Mivel ez a téma nem igazán stereo erősítőkhöz való így átraktam a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonya »

Köszönöm Bitrograde az ajánlást, szerintem is jobb vásárt csinálna a B&W Matrixxal, mint amiket felsorolt a fórumtárs, de meg kell hallgatni, egy próbát megér szerintem, hozhatja az erősítőt is nyugodtan. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

kripo100 írta:
2019.03.19., kedd 10:24
Elnézést, nem voltam egyértelmű! :smile51:

Szóval a mostani monitor is elég a mi szokásainkhoz, így maradnánk az állványos kivitelnél...

A párom újat szeretne és ezért a három (keretbe beleférő) jelöltet írtam le azaz:
- Klipsch Reference R-51M (netdepo - 59.900 HUF)
- TRIANGLE COMETE 902 (extremeaudio : 69.999 HUF)
- JBL ARENA 130 (49.9900 HUF szintén extremeaudio)

Így ebből a 3-ból kellene az ajánlás... leborulok.gif

Köszi
Győzd meg a párod, hogy ne nézegessétek, hanem hallgassátok a dobozokat, és tegyél egy ajánlatot erre. :smile29:
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

kripo100 írta:
2019.03.19., kedd 11:48
Nem rentábilisan felujítható JBL TLX3 monitort...
A meghallgatás biztos nem játszik, mert az extrémbe meghallgathatnád a két dobozt,nehéz lehet így választani.Nemrég ment el egy dyno az lett volna jó választás.Ha tetszett a régi akkor maradnék a márkán belül JBL, a klipsnek kicsit doboz hangja van, én is ezt a fine audiot akartam javasolni, de megelőztek. :D
Vagy esetleg még ezt most akciós:Akció: 89 990 Ft
https://audiocentrum.hu/spd/unas_530187 ... hangfalpar

https://www.youtube.com/watch?v=k_S7mtGMRoQ
A JBL belül:
https://www.youtube.com/watch?v=fo4VFhGyOLk
A Triangle:
Csatolmányok
detail-Zerius-1.jpg
detail-Zerius-1.jpg (66.15 KiB) Megtekintve 2741 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: alto »

kripo100 írta:
2019.03.19., kedd 11:48
Nem rentábilisan felujítható JBL TLX3 monitort...
Ennél a retro JBL-nél mindhárom jelölted jóval gyengébb hangminőségben, főleg a JBL Arena.
Ha hallgatható hangot szeretnél ennyiből, én a Fyne Audio F300-at javasolnám, 74.900 Ft.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
kripo100
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2007.02.27., kedd 17:01
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kripo100 »

Nem rentábilisan felujítható JBL TLX3 monitort...
"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: mgus »

kripo100 írta:
2019.03.19., kedd 10:24
Elnézést, nem voltam egyértelmű! :smile51:

Szóval a mostani monitor is elég a mi szokásainkhoz, így maradnánk az állványos kivitelnél...

A párom újat szeretne és ezért a három (keretbe beleférő) jelöltet írtam le azaz:
- Klipsch Reference R-51M (netdepo - 59.900 HUF)
- TRIANGLE COMETE 902 (extremeaudio : 69.999 HUF)
- JBL ARENA 130 (49.9900 HUF szintén extremeaudio)

Így ebből a 3-ból kellene az ajánlás... leborulok.gif

Köszi
Milyen dobozt váltana?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
kripo100
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2007.02.27., kedd 17:01
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kripo100 »

Elnézést, nem voltam egyértelmű! :smile51:

Szóval a mostani monitor is elég a mi szokásainkhoz, így maradnánk az állványos kivitelnél...

A párom újat szeretne és ezért a három (keretbe beleférő) jelöltet írtam le azaz:
- Klipsch Reference R-51M (netdepo - 59.900 HUF)
- TRIANGLE COMETE 902 (extremeaudio : 69.999 HUF)
- JBL ARENA 130 (49.9900 HUF szintén extremeaudio)

Így ebből a 3-ból kellene az ajánlás... leborulok.gif

Köszi
"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

kripo100 írta:
2019.03.18., hétf. 13:04
Sziasztok!

Denon PMA520AE erősítő mellé (hidrasound 6 kábellel) egy 20-25nm-s nappaliba melyik hsz lenne a legjobb választás újonnan:
- Klipsch Reference R-51M
- TRIANGLE COMETE 902
- JBL ARENA 130

Zenében eléggé vegyes az ízlésünk a párommal ...

60 cm-s sound arts állványon pihenne az új szerzemény...

Előre is köszi a tanácsokat! (sajnos itt vidéken nem tudom őket meghallgatni..)
Akkora helységbe álló hangfal kellene inkább.
Canton carat M80 DC van is az apróba eladó.

Avatar
kripo100
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2007.02.27., kedd 17:01
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kripo100 »

Sziasztok!

Denon PMA520AE erősítő mellé (hidrasound 6 kábellel) egy 20-25nm-s nappaliba melyik hsz lenne a legjobb választás újonnan:
- Klipsch Reference R-51M
- TRIANGLE COMETE 902
- JBL ARENA 130

Zenében eléggé vegyes az ízlésünk a párommal ...

60 cm-s sound arts állványon pihenne az új szerzemény...

Előre is köszi a tanácsokat! (sajnos itt vidéken nem tudom őket meghallgatni..)
"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Rotox »


Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

Rotox írta:
2019.01.30., szer. 17:10
Na, akkor válasz a saját kérdésemre (ez alapján: http://www.puiaudio.com/resources-white ... power.aspx): 86 dB (2 W / 3 m) = 92,54 dB (1 W / 1m).

Ellenvélemény?
Én is ezt "matekoztam" ki a linkelt oldal alapján. :smile29:

Remélhetőleg valamelyik szaki ráerősít.

Milyen doboz egyébként?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”