Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sokat gondolkodom mostanaban, hogy a nagy hangfalamat lecserelnem valami "hordozhatobbra" ha netan valami tortenne vele es most voltam egyik haveromnal akinek van egy par Jamo D570 hazimozi erositore kotve es plusz egy Velodyn subwoofer, en is valami ilyesmi kombo-ban gondolkodom de most igy hallgatozas utan elbizonytalanodtam mert rettenetesen szolt az enyemhez kepest, mindenfele zorejek voltak de, hogy zene nem az biztos, szornyen szolt.
Lehet valami komolyabb cuccot kene meghallgatnom. :) Csak ugy leirtam a tapasztalatomat (gondolataimat). :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Elith írta:
2019.11.14., csüt. 09:09
Helló,
Segítséget szeretnék kérni.
Egy olyan házimozit szeretnék építeni, amin lehet minőségi zenét is hallgatni.

Az erősítő már megvan, Marantz SR 7010.

A hangfalnál akadtam meg.
Kinéztem jófogáson egy szettet, B&W DM603 S3.
Nagyon jó tesztet olvastam róla az AV online oldalán, aztán kiderült hogy a kis DM jelző az valahogy arra utal, hogy ez nem a mai modell, hanem úgy 15 évvel ezelőtti.
A tesztben azt írják, hogy a hangszóró már a közvetlenül előző modellhez képest is sokkal jobban szól, picit megijedtem, hogy akkor a 15 évvel ezelőttihez képest mit tudhat?

Tehát a kérdésem:
Hasonló áron inkább ezt (B&W DM603 S3) szett, vagy egy mai darab, mondjuk Monitor Audio Bronze 6 újonnan. (Black fridayban kb hasonló áron lesz)
Az biztos,hogy a Monitor Audio-val nem lesz hiányérzeted mélyhangok terén,ráadásul még a színét is te választhatod meg.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Elith írta:
2019.11.14., csüt. 09:09
Helló,
Segítséget szeretnék kérni.
Egy olyan házimozit szeretnék építeni, amin lehet minőségi zenét is hallgatni.

Az erősítő már megvan, Marantz SR 7010.

A hangfalnál akadtam meg.
Kinéztem jófogáson egy szettet, B&W DM603 S3.
Nagyon jó tesztet olvastam róla az AV online oldalán, aztán kiderült hogy a kis DM jelző az valahogy arra utal, hogy ez nem a mai modell, hanem úgy 15 évvel ezelőtti.
A tesztben azt írják, hogy a hangszóró már a közvetlenül előző modellhez képest is sokkal jobban szól, picit megijedtem, hogy akkor a 15 évvel ezelőttihez képest mit tudhat?

Tehát a kérdésem:
Hasonló áron inkább ezt (B&W DM603 S3) szett, vagy egy mai darab, mondjuk Monitor Audio Bronze 6 újonnan. (Black fridayban kb hasonló áron lesz)
Nem olyan rossz az a DM603 S3, a világos peremes modelleknek a gimipereme hajlamos "megkövülni", majd elporladni, ezt leszámítva nincs különösebb gondjuk. A Stereophile is szerette anno:

https://www.stereophile.com/floorloudsp ... index.html

Nyílván nem kell hi-end hangot várni tőle, de az árát megéri általában. Reális használtpiaci ára kb. 100-150 ezer Ft állapottól függően, nem leharcolt példányt feltételezve. A világosperemes pedig eleve felejtős, bár állítólag ebből is volt jobb széria.

Ha teheted hallgasd meg valahol a MA Bronze 6-ot, Ígéretes darabnak tűnik.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Elith írta:
2019.11.14., csüt. 09:09
Az erősítő már megvan, Marantz SR 7010.
[...]
Tehát a kérdésem:
Hasonló áron inkább ezt (B&W DM603 S3) szett, vagy egy mai darab, mondjuk Monitor Audio Bronze 6 újonnan. (Black fridayban kb hasonló áron lesz)
Azt fogom válaszolni, amit nagyjából minden felelősségteljes válaszadó tenne itt az AVX-en.

Ha leírások vagy mások tanácsai alapján akarsz hangfalat vásárolni, amit még soha nem halottál szólni, elég nagy az esélye a csalódásnak, ugyanis eléggé különböző tud lenni a tanácsadók ízlése a Tiédtől (tapasztalatból mondom!)

Ha használtat veszel, ott általában van lehetőség a kipróbálásra/meghallgatásra (ha nem ad rá lehetőséget az eladó, akkor felejtsd el), és jobb az ár/érték arány. Ha újat, akkor mindenképp az lenne az igazi, ha meg tudnád őket hallgatni valahol egy boltban, mielőtt megveszed (persze lehet, hogy ez nem egyszerű, attól függ, hol laksz), ahol Marantz SR7014-et is forgalmaznak (ide a rozsdás bökőt, hogy az kb úgy szól, mint az SR7010-esed).

És még így is marad egy nem elhanyagolható esély, hogy hazaviszed, és otthon másként szól, mint ott, ahol meghallgattad. De legalább tudni fogod, hogy mire képes.

Egy mondatban tehát: ne vegyél hangfalat meghalgatás nélkül.

Szigorúan szvsz, és bocs, ha ez nem segít a kérdésben, de tényleg...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.11.14., csüt. 13:39-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Elith
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.11.14., csüt. 08:59
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Elith »

Helló,
Segítséget szeretnék kérni.
Egy olyan házimozit szeretnék építeni, amin lehet minőségi zenét is hallgatni.

Az erősítő már megvan, Marantz SR 7010.

A hangfalnál akadtam meg.
Kinéztem jófogáson egy szettet, B&W DM603 S3.
Nagyon jó tesztet olvastam róla az AV online oldalán, aztán kiderült hogy a kis DM jelző az valahogy arra utal, hogy ez nem a mai modell, hanem úgy 15 évvel ezelőtti.
A tesztben azt írják, hogy a hangszóró már a közvetlenül előző modellhez képest is sokkal jobban szól, picit megijedtem, hogy akkor a 15 évvel ezelőttihez képest mit tudhat?

Tehát a kérdésem:
Hasonló áron inkább ezt (B&W DM603 S3) szett, vagy egy mai darab, mondjuk Monitor Audio Bronze 6 újonnan. (Black fridayban kb hasonló áron lesz)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2019.11.12., kedd 15:43
Hi, havert probalom rabeszelni, hogy probalja ki a Wilson Audio-kat mert epp most van egy par elado a Sonus Faber Olympica III helyett, mert ezekkel nem nagyon van megelegedve a melyekkel de papiron jobb a specifikacioja a Wilson-nak na meg amiket olvastam rola, hogy tenyleg jo melyei vannak. Velemeny?
Wilson Audio Witt II van most elado, ezekre gondoltam, hogy kiprobalhatna.
Bár nem hallottam még egyik említett dobozt sem, de nem nehéz elképzelni, hogy a Wilson köröket ver a SF-re mélyek terén. 12 inch az 12 inch és valószínűleg nem a gagyi fajtából való.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, havert probalom rabeszelni, hogy probalja ki a Wilson Audio-kat mert epp most van egy par elado a Sonus Faber Olympica III helyett, mert ezekkel nem nagyon van megelegedve a melyekkel de papiron jobb a specifikacioja a Wilson-nak na meg amiket olvastam rola, hogy tenyleg jo melyei vannak. Velemeny?
Wilson Audio Witt II van most elado, ezekre gondoltam, hogy kiprobalhatna.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Indy »

nagygabor1982 írta:
2019.10.14., hétf. 08:35
Sziasztok.

Nyűglődésem végére érek talán nemsoká. :D

Annyi biztosan eldőlt, hogy aktív közeltéri monitorokat szeretnék vásárolni, amik a számítógépasztalomon (98 x 220) foglalnak majd helyet.

Hallottam JBL LSR308 mkii-t. Tetszett és meglepett. Pozitívan. Már csak az a kérdés, hogy nem tudom nem e lenne túl nagy a szobába. Akinek esetleg volt, vagy hallott 308 és 305-t is, érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak, mik a nagy különbségek, melyiket lenne érdemes inkább választani kis szobába (15m2). Talán a 308 jobb választás lenne, nem kellene hozzá SUB. Bár ez majd a helyükön derülne ki persze (hogy kisebb monitorokhoz kellene e egyáltalán).

Köszi a segítségeket!
http://noaudiophile.com/JBL_LSR305/

http://noaudiophile.com/JBL_LSR308/

:)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zebo »

Sziasztok

Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném..
Erősen gondolkodom egy külső-compact supertweeter beszerzésén. Szeretnék valamivel több levegőt,nyíltságot,csillanást csempészni a rendszerem hangjába.(lásd az aláírásomban)
Adtam már fel keresési hirdetést ez ügyben,idáig eredménytelenül. Ha minden kötél szakad az ebay-es vásárlás következik.
De mielőtt ebbe bele vágnék megkérdezném a hátha van valakinek ez irányban tapasztalata.
Vajon megoldhatja e a magas hang "problémámat" egy külső supertweeter, vagy nem érdemes vele foglalkozni?
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok.

Nyűglődésem végére érek talán nemsoká. :D

Annyi biztosan eldőlt, hogy aktív közeltéri monitorokat szeretnék vásárolni, amik a számítógépasztalomon (98 x 220) foglalnak majd helyet.

Hallottam JBL LSR308 mkii-t. Tetszett és meglepett. Pozitívan. Már csak az a kérdés, hogy nem tudom nem e lenne túl nagy a szobába. Akinek esetleg volt, vagy hallott 308 és 305-t is, érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak, mik a nagy különbségek, melyiket lenne érdemes inkább választani kis szobába (15m2). Talán a 308 jobb választás lenne, nem kellene hozzá SUB. Bár ez majd a helyükön derülne ki persze (hogy kisebb monitorokhoz kellene e egyáltalán).

Vagy....
ha esetleg valakinek van ötlete más aktív monitorokkal kapcsolatban, szívesen veszem.

A pénz a 2 monitorra maximum 120.000JMF. (Ennyibe kerül 2db új 308 mk2)

Köszi a segítségeket!

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Voyager írta:
2019.09.19., csüt. 21:46
Na ezek sem hallottak még normális hangsugárzót, akár boltból hazahozott állapotban.

https://www.youtube.com/watch?v=wnIivAiB-0E
Azért a hozzászólások is komolyak a videó alatt. :smile29:
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Na ezek sem hallottak még normális hangsugárzót, akár boltból hazahozott állapotban.

https://www.youtube.com/watch?v=wnIivAiB-0E

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nagygabor1982 írta:
2019.09.19., csüt. 10:28
juliush írta:
2019.09.19., csüt. 10:25
nagygabor1982 írta:
2019.09.19., csüt. 10:22
Jelenleg Braun L710 MK1-t vadászok, miután sokat olvastam róluk és kiderült, hogy ismerek olyan embert akinek van. Jelenleg az a probléma, hogy csak OLX.RO-n találtam.
Ez nem játszik? https://www.ebay.co.uk/itm/264463975917
Vagy ez? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 0-172-2625
Érdemes lehet a hifishark.com-on is keresgélni!
Sok sikert!
Az ára miatt egyelőre nem, mert a románoknál van 2 pár olyan, ami nem volt megbontva soha, patika állapotban ~50.000,- körül. ( + szállítás) Olcsóbban kifogni csak akkor lehet, ha nagyon ütött kopott és ha valaki nem tudja, mit árul.
Köszi azért!
Akkor meg ezt a ket hagfalat is felirhatod a listadra. :) Heco PSM 1000 / Canton GLE 100
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

juliush írta:
2019.09.19., csüt. 10:25
nagygabor1982 írta:
2019.09.19., csüt. 10:22
Jelenleg Braun L710 MK1-t vadászok, miután sokat olvastam róluk és kiderült, hogy ismerek olyan embert akinek van. Jelenleg az a probléma, hogy csak OLX.RO-n találtam.
Ez nem játszik? https://www.ebay.co.uk/itm/264463975917
Vagy ez? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 0-172-2625
Érdemes lehet a hifishark.com-on is keresgélni!
Sok sikert!
Az ára miatt egyelőre nem, mert a románoknál van 2 pár olyan, ami nem volt megbontva soha, patika állapotban ~50.000,- körül. ( + szállítás) Olcsóbban kifogni csak akkor lehet, ha nagyon ütött kopott és ha valaki nem tudja, mit árul.
Köszi azért!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

nagygabor1982 írta:
2019.09.19., csüt. 10:22
Jelenleg Braun L710 MK1-t vadászok, miután sokat olvastam róluk és kiderült, hogy ismerek olyan embert akinek van. Jelenleg az a probléma, hogy csak OLX.RO-n találtam.
Ez nem játszik? https://www.ebay.co.uk/itm/264463975917
Vagy ez? https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 0-172-2625
Érdemes lehet a hifishark.com-on is keresgélni!
Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Köszi a segítségeket mindenkinek. :smile53: Most már körvonalazódik valami.

Jelenleg Braun L710 MK1-t vadászok, miután sokat olvastam róluk és kiderült, hogy ismerek olyan embert akinek van. Jelenleg az a probléma, hogy csak OLX.RO-n találtam. És annak el kell jutnia valahogy ide. Ha ez sikerül, kicsit költeni kell rá / módosítani rajta (kábelezés, hangváltó, banándugók, stb...) és készen is vagyok. :)

Azt hiszem kezdenek rájönni az emberek, hogy ezek a régi dobozok jók. Ezt sajnos az árakon is már látni...
(Grundig/Braun/ADS)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Bocs mégegyszer az előző hozzászólásomért! Csakhát hangfalépítőként az adatok és a különbözó értékek valóban jelentőséggel bírnak amik általában jól tükrözik is a valóságot, és szükség is van rájuk. Komplett termékeknél mint egy gyári hangsugárzó sajnos könnyen a marketingesek áldozatául eshet a vevő, ha a számokat figyeli és ezt hívja segítségül egy döntéshez. Persze vannak pontos adatokak közlő gyártók is.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dbrnsk írta:
2019.09.18., szer. 17:04
Nos lassan elérkezünk oda (ismét), hogy minden márka lesz ajánlva a kérdezőnek függetlenül attól, hogy az tényleg megfelelő-e a célra... :)
Egyetértek! Márkák helyett szerintem konkrét modellek lennének érdekesek, amik jól működnek kis helyiségekben, persze aztán éppen olyat találni használtan itthon az egy más kérdés.
Egyébként egy nagy membránméret önmagában nem jelent kis szobával való inkompatibilitást, viszont egy kis mélysugárzóval ellátott doboz is tud gondot okozni, ha a képességeihez (alsó határfrekvencia) mérten nincs körülötte elegendő tér.
Mint korábban már írtam, ugyanakkora membránfelületek és impedanciák esetén egy magasabb érzékenységű hangfal általában magasabb alsó határfrekvenciával rendelkezik (már ha az adatok tükrözik a valóságot) ami kisebb helyiségekbe jobban passzolhat. A magasabb érzékenység többnyire magasabb hatásfokkal jár, így kisebb erősítő is elég lehet egy dinamikus megszólaláshoz. Lásd a Klipsch dobozait, viszonylag magas érzékenységgel rendelkeznek, aztán megnézhetjük a mélyátvitelt vagyis sokszor annak hiányát :), viszont ezt a hiányt egy kis helyiség, jó elhelyezéssel pótolni tudja és máris megvan egy kiegyensúlyozott hang (leegyszerűsítve prersze).
Elnézést ezért a kis "agymenésért"! :)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nos lassan elérkezünk oda (ismét), hogy minden márka lesz ajánlva a kérdezőnek függetlenül attól, hogy az tényleg megfelelő-e a célra... :)

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tanuljatok már meg idézni :smile51: :smile30: meregzsak.gif uvegajto.gif

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:50
nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:32
bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 10:13


(Ja, nem gumiperemes). Na mind1, ezt úgy tűnik elviszik előlem.
Végre rászánom magam valami vételre és ez van. :fekverohog:
Neked lehet a Canton CT800 is tetszene, vagy hasonló. Próbálj egy ilyesmit is meghallgatni.

Az Epos dobozokat se feledd. Hátha... :napsut:

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:32
bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 10:13
nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:06


Köszi a tippet :smile53: , írtam is neki. Azért ennek van némi romantikája. :D
De ennyi pénzért nem gondolnám, hogy bármit veszít az ember rajta, ha normálisan működik...
Sok helyen hallottam, hogy szeretik a Braunokat. Ha jól nézem ez papírmembrán és gumiszél. Ez még jó is lehet ha így van. Mástnem ha veszek valami komolyabbat, jó lesz majd a fiamnak.
(Ja, nem gumiperemes). Na mind1, ezt úgy tűnik elviszik előlem.
Végre rászánom magam valami vételre és ez van. :fekverohog:

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 10:13
nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:06
bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 09:57

Igen, a vintage készülékek nagyon sok meglepetést tudnak okozni. Nálam most kölcsönben van egy Clearaudio Delta 1, a gyerek szobájában kötöttem rá egy fiókban talált, fülhallgatóhoz való Epi kábellel egy szintén nálam vendégeskedő NAD 3020-ra, a forrás pedig egy első generációs FiiO X5, egy hulladék jack-RCA kábelen keresztül ráaggatva. A gyerek éppen Queen-korszakát éli, éjjel-nappal az megy rajta, és a rendszer nyilván nem bontja le a házat, de olyan nüanszok jönnek elő a zenéből, hogy még!!!
Az jó, hogy Queen korszakát éli, nem pedig valami minimal house zajokat hallgat. :)
Azon gondolkodom néha, hogy régen is emberek hallgattak zenét és gyártottak hangsugárzókat. És a hang fizikája már akkor is ugyan ez volt. :) Szóval csodák nincsenek. Nyilván lehet fejlődni, kell is, elő is fordul. De néha ezekből a vintage cuccokból meglepően jó hangok tudnak kijönni. És most nem a több százezres JBL-ekről, Altecekről, Tannoyokról beszélek. Meg tud lepni néha ilyesmi.
Ha tetszik a Braun, van az apróban egy ronda L710, gombokért. Még ha költesz is a külcsínre, akkor is nagyon megéri. A hubee ízlése ráadásul nem is nagyon tér el a tiédtől. ;)
Köszi a tippet :smile53: , írtam is neki. Azért ennek van némi romantikája. :D
De ennyi pénzért nem gondolnám, hogy bármit veszít az ember rajta, ha normálisan működik...
Sok helyen hallottam, hogy szeretik a Braunokat. Ha jól nézem ez papírmembrán és gumiszél. Ez még jó is lehet ha így van. Mástnem ha veszek valami komolyabbat, jó lesz majd a fiamnak.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 10:06
bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 09:57
nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 08:16
...jelenleg egy Grundig Hifi Box 400 van nálam kölcsönben. (Amin mondjuk rendesen meglepődtem...)
Igen, a vintage készülékek nagyon sok meglepetést tudnak okozni. Nálam most kölcsönben van egy Clearaudio Delta 1, a gyerek szobájában kötöttem rá egy fiókban talált, fülhallgatóhoz való Epi kábellel egy szintén nálam vendégeskedő NAD 3020-ra, a forrás pedig egy első generációs FiiO X5, egy hulladék jack-RCA kábelen keresztül ráaggatva. A gyerek éppen Queen-korszakát éli, éjjel-nappal az megy rajta, és a rendszer nyilván nem bontja le a házat, de olyan nüanszok jönnek elő a zenéből, hogy még!!!
Az jó, hogy Queen korszakát éli, nem pedig valami minimal house zajokat hallgat. :)
Azon gondolkodom néha, hogy régen is emberek hallgattak zenét és gyártottak hangsugárzókat. És a hang fizikája már akkor is ugyan ez volt. :) Szóval csodák nincsenek. Nyilván lehet fejlődni, kell is, elő is fordul. De néha ezekből a vintage cuccokból meglepően jó hangok tudnak kijönni. És most nem a több százezres JBL-ekről, Altecekről, Tannoyokról beszélek. Meg tud lepni néha ilyesmi.
Ha tetszik a Braun, van az apróban egy ronda L710, gombokért. Még ha költesz is a külcsínre, akkor is nagyon megéri. A hubee ízlése ráadásul nem is nagyon tér el a tiédtől. ;)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

bitrograde írta:
2019.09.18., szer. 09:57
nagygabor1982 írta:
2019.09.18., szer. 08:16
...jelenleg egy Grundig Hifi Box 400 van nálam kölcsönben. (Amin mondjuk rendesen meglepődtem...)
Igen, a vintage készülékek nagyon sok meglepetést tudnak okozni. Nálam most kölcsönben van egy Clearaudio Delta 1, a gyerek szobájában kötöttem rá egy fiókban talált, fülhallgatóhoz való Epi kábellel egy szintén nálam vendégeskedő NAD 3020-ra, a forrás pedig egy első generációs FiiO X5, egy hulladék jack-RCA kábelen keresztül ráaggatva. A gyerek éppen Queen-korszakát éli, éjjel-nappal az megy rajta, és a rendszer nyilván nem bontja le a házat, de olyan nüanszok jönnek elő a zenéből, hogy még!!!
Az jó, hogy Queen korszakát éli, nem pedig valami minimal house zajokat hallgat. :)
Azon gondolkodom néha, hogy régen is emberek hallgattak zenét és gyártottak hangsugárzókat. És a hang fizikája már akkor is ugyan ez volt. :) Szóval csodák nincsenek. Nyilván lehet fejlődni, kell is, elő is fordul. De néha ezekből a vintage cuccokból meglepően jó hangok tudnak kijönni. És most nem a több százezres JBL-ekről, Altecekről, Tannoyokról beszélek. Meg tud lepni néha ilyesmi.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”