Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép   Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Akkor ezt most hogy kell érteni?
 
Yamaha RXV-640
"Dinamikus kimenõ-teljesítmény: 6 x 115/140/180/225 Watt (8/6/4/2 ohm)"
 
Nekem 8 ohm-os hangfalaim vannak. Így csatornánként nem tud 115 Watt-ot?

Oszd el kettővel a gyári adatokat, és még vonjál ki belőle!

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Fuss neki mégegyszer az előző hozzászólásomnak
 
Valami hasonlót makogtam, csak nálam össz. 3 csatornát hajt a Yamaha.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lada »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Akkor ezt most hogy kell érteni?
 
Yamaha RXV-640
"Dinamikus kimenõ-teljesítmény: 6 x 115/140/180/225 Watt (8/6/4/2 ohm)"
 
Nekem 8 ohm-os hangfalaim vannak. Így csatornánként nem tud 115 Watt-ot?
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz...
 
sajti

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Aha, hát ha Te mondod elhiszem, mert látom kb ugyanaz a rendszer szól nálad is mint nálam. Viszont érdekes, hogy neked egy 740-es yamahád van, nekem csak 450-es, de ugyanolyan hangfalak, nem túl erős az az erősítő ezekhez a hangfalakhoz? Nem robannak szét a hangszórok ha feltekered csutkáig a hangerőt? (bár gondolom nem próbáltad még ki). Nekem egyszer ment maxon, véletlenül pár pillanatig akkor megijedtem rendesen mer azt hittem itt a vég.
Ahogy digiboy mondja, valóban nem egészen annyi az annyi, viszont nálam a frontokat egy H/K sztereó erősítő végfokai hajtják meg, nem a Yamaha.
Én azért vettem 740-est (a szerintem szuper mozihangján kívül), mert ennek van előerősített kimenete + félévesen nagyon jó vétel volt.
"Csutkán" még soha nem hallgattam, hiszen az tényleg halláskárosodást okozna. A max. amin egy filmet megnézek -35dB. Ezt is csak napközben lehet a szomszédok miatt, pedig szubom még nincs is. Viszont már ennél a hangerőnél is egy jó DTS hang szinte leviszi a fejemet
 
A dolog lényege, hogy adott hangerőt nem mindegy, hogy az erősítő a max teljesítményének mondjuk a 40, vagy a 80%-án adja le (torzítás...stb). Ezért is érdemes nagyobb vasat tartani.
 
A centerről:
Én meghallgattam a kisebbik Mission-t is és hogy őszinte legyek, egyáltalán nem győzött meg. Egy kis szobába, mondjuk 4 db M30-al talán elmegy, de nekem nagyon "dobozhangja" volt. A párbeszédek tompák, sávhatároltak voltak. Ehhez képest a nagyobb centernél mindenkinek meggyógyult a hangja, kiszabadultak a szereplők a dobozból.
Az árát kicsit sokaltam én is, de már eldöntöttem, hogy ezt fogom megvenni és akkor véletlenül belefutottam egy használt pár hónapos egyedbe, amit sikerült 40-ért megkaparintanom (ráadásul bükk színben)
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Viszont érdekes, hogy neked egy 740-es yamahád van, nekem csak 450-es, de ugyanolyan hangfalak, nem túl erős az az erősítő ezekhez a hangfalakhoz? Nem robannak szét a hangszórok ha feltekered csutkáig a hangerőt? (bár gondolom nem próbáltad még ki). Nekem egyszer ment maxon, véletlenül pár pillanatig akkor megijedtem rendesen mer azt hittem itt a vég.
Ne aggódj, azért nem olyan erősek ezek az AV erősítők
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
zAcsKO
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2004.06.06., vas. 20:23
Értékelés: 9

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zAcsKO »


Eh, az előbb is én voltam, csak nem voltam bejelentkezve.
 
 
Visszatérve a centerre, jó akkor gyűjtök a nagyobbra, majd tavasszal lesz rá pénzem. Bár így, hogy még szgépen nézek filmeket elég nehéz lesz elhelyezni a centert, Vagy a monitor mögé, vagy az asztal alá tudom tenni kb térdmagasságban.
TV: Samsung Qled 82" Hangfalrendszer: Martin Logan 60XT 50XT FX Szub: SVS SB-3000 Erősítő: Anthem MRX 540 Végfok: AUDIOPHONICS MPA-M250NC Lejátszó: Nvidia Shield TV

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! Szerintetek nem baj, ha a center nagyobb teljesítményű a frontoknál? Nem nyomja úgy el őket? Vagy az a jó ha inkább picit kisebb a center?A missiom m33-as frontjaimhoz kéne választanom centert, csak mérges vagyok amiért a kisebb mission center nincsen bükk szinben, viszont a nagyobb center már 125W-os a 100W-os frontok mellett.
Vagy direkt jó, ha erősebb a center?

Inkább örülj neki, hogy nincs a kisebbik center bükk színben, még megvetted volna...
Hidd el sokkal jobban jársz a nagyobbal, össze sem lehet hasonlítani a kettőt (és most a hangminőségről beszélek, nem a teljesítményről )

Aha, hát ha Te mondod elhiszem, mert látom kb ugyanaz a rendszer szól nálad is mint nálam. Viszont érdekes, hogy neked egy 740-es yamahád van, nekem csak 450-es, de ugyanolyan hangfalak, nem túl erős az az erősítő ezekhez a hangfalakhoz? Nem robannak szét a hangszórok ha feltekered csutkáig a hangerőt? (bár gondolom nem próbáltad még ki). Nekem egyszer ment maxon, véletlenül pár pillanatig akkor megijedtem rendesen mer azt hittem itt a vég.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Inkább örülj neki, hogy nincs a kisebbik center bükk színben, még megvetted volna...Hidd el sokkal jobban jársz a nagyobbal, össze sem lehet hasonlítani a kettőt (és most a hangminőségről beszélek, nem a teljesítményről )

Elvileg a centernek is ugyanannak a hangfalnak kellene lenni, mint a frontoknak. csak praktikussági okokból lettek általában kisebbek, de egy nagy center nagyon sokat hozzá tud tenni a hanghoz!

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Sziasztok! Szerintetek nem baj, ha a center nagyobb teljesítményű a frontoknál? Nem nyomja úgy el őket? Vagy az a jó ha inkább picit kisebb a center?A missiom m33-as frontjaimhoz kéne választanom centert, csak mérges vagyok amiért a kisebb mission center nincsen bükk szinben, viszont a nagyobb center már 125W-os a 100W-os frontok mellett.
Vagy direkt jó, ha erősebb a center?

Inkább örülj neki, hogy nincs a kisebbik center bükk színben, még megvetted volna...
Hidd el sokkal jobban jársz a nagyobbal, össze sem lehet hasonlítani a kettőt (és most a hangminőségről beszélek, nem a teljesítményről )
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Segítség!!! 
Most hallgattam meg egy Koda AV 707 F, 8 ohm, 42 - 20000 Hz , Spl 89 db (amit nem tudom mit jelent) 120 Wos hangfalat . 26000.- / pár.
tetszett a hangja, de mégis kellene némi vélemény, ha van róla valakinek tapasztalat.vadi új, megéri - e ez a tipus, vagy keressek-e  még ilyen ár körül?

Nekem Koda 860 szett van.
A front(90 dB/w/m) sztereo képe jónak mondható a center(88 dB/w/m) közepes de a surround(86 dB/w/m) egyenesen gyenge +6dB van kiemelve a frontokhoz képest, míg a frontok 2,7 méterre vannak to˝lem addig a surroundok csak 90cm-re és mégis ekkora kiemelés kell.
Szerintem ne vedd meg.
Az én szettem 2 front 1 center és két surround (6 ohmosak) volt 40.000.- Ft a Corában akcióban, csak nem tudtam kihagyni annyira olcsó volt, de most már más hangsugárzókat szeretnék
Vegyél inkább mást quadral vagy celestion cuccot vagy szettet.
Olcsó kategória de sokkal jobb cucc.
 
Az viszont érdekel milyen ero˝lködo˝höz használnád?
 
 
Kérdésedre a válasz:
SPL (Sound Pressure Level)=Hang Nyomás Szint vagyis érzékenység 89dB/w/m
1 watt teljesítmény hatására 1 méterro˝l 89dB hangnyomást produkál.
Zárt helységben ez 2 méter esetén már csak 86dB
Ahhoz hogy pedig a hangnyomás no˝jo˝n amit a fül kb 3dB lépésenként érzékel jelento˝sen ahhoz a teljesítményt mindig duplázni kell.
1 W, 2W, 4W, 8W ...stb 1 méter távolságban.l
89dB, 92dB, 95dB, 98dB, ...

az erösíto" egyelöre sztereo sony.most nem tudok épiteni cuccot.a szoba elég kicsi, van vagy 15 nm.tehát ez lett volna az elsö lépés.meghajtani ugyse tudnám, a lakáscsere kicsit késöbbre van betervezve.
viszont okosabb lettem .köszi.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Segítség!!! 
Most hallgattam meg egy Koda AV 707 F, 8 ohm, 42 - 20000 Hz , Spl 89 db (amit nem tudom mit jelent) 120 Wos hangfalat . 26000.- / pár.
tetszett a hangja, de mégis kellene némi vélemény, ha van róla valakinek tapasztalat.vadi új, megéri - e ez a tipus, vagy keressek-e még ilyen ár körül?

Nekem Koda 860 szett van.
A front(90 dB/w/m) sztereo képe jónak mondható a center(88 dB/w/m) közepes de a surround(86 dB/w/m) egyenesen gyenge +6dB van kiemelve a frontokhoz képest, míg a frontok 2,7 méterre vannak tőlem addig a surroundok csak 90cm-re és mégis ekkora kiemelés kell.
Szerintem ne vedd meg.
Az én szettem 2 front 1 center és két surround (6 ohmosak) volt 40.000.- Ft a Corában akcióban, csak nem tudtam kihagyni annyira olcsó volt, de most már más hangsugárzókat szeretnék
Vegyél inkább mást quadral vagy celestion cuccot vagy szettet.
Olcsó kategória de sokkal jobb cucc.
 
Az viszont érdekel milyen erőlködőhöz használnád?
 
 
Kérdésedre a válasz:
SPL (Sound Pressure Level)=Hang Nyomás Szint vagyis érzékenység 89dB/w/m
1 watt teljesítmény hatására 1 méterről 89dB hangnyomást produkál.
Zárt helységben ez 2 méter esetén már csak 86dB
Ahhoz hogy pedig a hangnyomás nőjőn amit a fül kb 3dB lépésenként érzékel jelentősen ahhoz a teljesítményt mindig duplázni kell.
1 W, 2W, 4W, 8W ...stb 1 méter távolságban.l
89dB, 92dB, 95dB, 98dB, ...

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Igc »


Segítség!!! 
Most hallgattam meg egy Koda AV 707 F, 8 ohm, 42 - 20000 Hz , Spl 89 db (amit nem tudom mit jelent) 120 Wos hangfalat . 26000.- / pár.
tetszett a hangja, de mégis kellene némi vélemény, ha van róla valakinek tapasztalat.vadi új, megéri - e ez a tipus, vagy keressek-e még ilyen ár körül?

Azért enneél egy picivel többet kéne rá áldozni; de ha neked teccett, vedd meg..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Segítség!!! 
Most hallgattam meg egy Koda AV 707 F, 8 ohm, 42 - 20000 Hz , Spl 89 db (amit nem tudom mit jelent) 120 Wos hangfalat . 26000.- / pár.
tetszett a hangja, de mégis kellene némi vélemény, ha van róla valakinek tapasztalat.vadi új, megéri - e ez a tipus, vagy keressek-e még ilyen ár körül?

Ha NEKED tetszett, akkor vedd meg.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Segítség!!!
 
Most hallgattam meg egy Koda AV 707 F, 8 ohm, 42 - 20000 Hz , Spl 89 db (amit nem tudom mit jelent) 120 Wos hangfalat . 26000.- / pár.
tetszett a hangja, de mégis kellene némi vélemény, ha van róla valakinek tapasztalat.vadi új, megéri - e ez a tipus, vagy keressek-e még ilyen ár körül?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sziasztok! Szerintetek nem baj, ha a center nagyobb teljesítményű a frontoknál? Nem nyomja úgy el őket? Vagy az a jó ha inkább picit kisebb a center?A missiom m33-as frontjaimhoz kéne választanom centert, csak mérges vagyok amiért a kisebb mission center nincsen bükk szinben, viszont a nagyobb center már 125W-os a 100W-os frontok mellett.
Vagy direkt jó, ha erősebb a center?

Nem az a lényeg, hogy mekkora teljesítményt képes elviselni. Az érzékenysége legyen nagyjából egyforma és akkor nem kell hangolgatni. Ha nagyobb teljesítményt is elbír, legfeljebb kisebb torzítással fog szólni
 
sajti

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! Szerintetek nem baj, ha a center nagyobb teljesítményű a frontoknál? Nem nyomja úgy el őket? Vagy az a jó ha inkább picit kisebb a center?A missiom m33-as frontjaimhoz kéne választanom centert, csak mérges vagyok amiért a kisebb mission center nincsen bükk szinben, viszont a nagyobb center már 125W-os a 100W-os frontok mellett.
Vagy direkt jó, ha erősebb a center?

Lényegtelen! Össze lehet hangolni őket.

Avatar
zAcsKO
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2004.06.06., vas. 20:23
Értékelés: 9

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zAcsKO »


Sziasztok! Szerintetek nem baj, ha a center nagyobb teljesítményű a frontoknál? Nem nyomja úgy el őket? Vagy az a jó ha inkább picit kisebb a center?
A missiom m33-as frontjaimhoz kéne választanom centert, csak mérges vagyok amiért a kisebb mission center nincsen bükk szinben, viszont a nagyobb center már 125W-os a 100W-os frontok mellett.
Vagy direkt jó, ha erősebb a center?
TV: Samsung Qled 82" Hangfalrendszer: Martin Logan 60XT 50XT FX Szub: SVS SB-3000 Erősítő: Anthem MRX 540 Végfok: AUDIOPHONICS MPA-M250NC Lejátszó: Nvidia Shield TV

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lada »


Ma nekiülök és megvizsgálom.Amikor a magas hangoknak kell szólni együtt a méllyel semmi probléma, csak ha van valami búgó mély, akkor zizeg felül.

Lehet, hogy cosmo-nak van igaza, de az erősítőn mennyin áll a bass.?

Úgy van, hogy középről lehet balra ill. jobbra tekerni és nálam 90 fokkal van a középtől jobbra. Lehet, hogy túl sok neki, így már nagyobb hangerőn torzít? Hmm.

Én arra gondolok, hogy kicsit sok neki a mélyhangkiemelés.

Tehát amikor középen van a tekerő, az az eredeti mély ill. magas hangokat adja vissza, erről van szó? Vagyis ne nagyon variáljak vele?
Persze én csípem ám a mélyeket.
Ha így van, akkor viszont lehet, hogy hangosabban kell hallgatnom a zenét, ha szeretném, hogy a poci ugyanúgy kapja az ütéseket.
Délután utána nézek az ügynek, holnap beszámolok az eredményről.
Kösz all!
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ma nekiülök és megvizsgálom.Amikor a magas hangoknak kell szólni együtt a méllyel semmi probléma, csak ha van valami búgó mély, akkor zizeg felül.

Lehet, hogy cosmo-nak van igaza, de az erősítőn mennyin áll a bass.?

Úgy van, hogy középről lehet balra ill. jobbra tekerni és nálam 90 fokkal van a középtől jobbra. Lehet, hogy túl sok neki, így már nagyobb hangerőn torzít? Hmm.

Én arra gondolok, hogy kicsit sok neki a mélyhangkiemelés.

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lada »


Ma nekiülök és megvizsgálom.Amikor a magas hangoknak kell szólni együtt a méllyel semmi probléma, csak ha van valami búgó mély, akkor zizeg felül.

Lehet, hogy cosmo-nak van igaza, de az erősítőn mennyin áll a bass.?

Úgy van, hogy középről lehet balra ill. jobbra tekerni és nálam 90 fokkal van a középtől jobbra. Lehet, hogy túl sok neki, így már nagyobb hangerőn torzít? Hmm.
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Igc »


Ma nekiülök és megvizsgálom.Amikor a magas hangoknak kell szólni együtt a méllyel semmi probléma, csak ha van valami búgó mély, akkor zizeg felül.

Lehet, hogy cosmo-nak van igaza, de az erősítőn mennyin áll a bass.?
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lada »


Milyen talapokn van a hangfal?
3-3 db hangfal alátéten. Kis kúpok, hegyével lefelé, alatta korongok. Boltban lehetett venni, fémből.

Akkor nem ez llehet a baj. Én is inkább meglazult csavarra gondolok.

Ma nekiülök és megvizsgálom.
Amikor a magas hangoknak kell szólni együtt a méllyel semmi probléma, csak ha van valami búgó mély, akkor zizeg felül.
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Milyen talapokn van a hangfal?
3-3 db hangfal alátéten. Kis kúpok, hegyével lefelé, alatta korongok. Boltban lehetett venni, fémből.

Akkor nem ez llehet a baj. Én is inkább meglazult csavarra gondolok.

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lada »


Milyen talapokn van a hangfal?
3-3 db hangfal alátéten. Kis kúpok, hegyével lefelé, alatta korongok. Boltban lehetett venni, fémből.
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”