Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mv3, épp kiszúrtam lent, h éppen "választ írsz" (nagy vártatva frissítgetem az oldalt), aztán egy mostani frissítés után veszem észre, h már a forumon sem vagy
 
Tévedtem vagy vmi

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Newman:
Azon az áron nincs jobb sztereó erősítő -legalábbis tudtommal- mint a régi nad.
 
Kis szobába értelmetlen lenne a 602, én a 603 fronthoz viszonyítva éreztem arányosnak (az s1-s2 verziónál még nem volt szélességbeli különbség, a 6502/603/604 ugyanazon szélességben készült, ugyanazzal a mélyközéppel, csak mint a legó egyre több darabból. Jelenleg a 603-601 páros illetve a 604-602 páros a hasonszőrű)
 
Ahogy Tami is igazolja, a 601-es dobozok szuperul működnek a nappalijában (Tami szerénységét mutatja, hogy viszonylag átlagosnak tartja a 27nm-es nappalit ) képzeld mit "zúzna" a 602-es a kisebb helyiségben Nálad.
 
És ahogy szintén Tami rámutat, nagyon fontosak az arányok, pl. az esetében nincs is szükség 601-nél nagyobb dobozokra -mondjuk furcsán is mutatna a frontnál nagyobb háttér , és ez igaz a 602-es esetére is, oda a max. az egyforma 602 dobozhalom ami még ok, de Nálad a szobaméretből kiindulva bőven elég a 601. Taminak majdnem duplájához is elég, szóval vannak tartalékok a 600-as sorozatban
 
Szerintem egy 6-7 darabos 602s3 szett egy jó nagy sub-al és egy jó projektorral egészen nagy nappali méretig (szerintem akár 40 nm fölött is) komoly döbbenetet tudna okozni, de megfulladfna a kicsi szobákban. Szóval, hogy megint visszatérjek, a 602-es kvalitásait nem érdemes félreérteni, mert felkeni a gyanútlan áldozatot a falra

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Frontként? (ha igen, mik a többi elemek: center, rear, sub?) Milyen erősítővel? Ez a mozi v. zene rendszered (v. mind2?). Sub van mellette? Az mekkora szoba? huh bocsi jaj és inkább filmezel v. zenélsz / milyen arányok mellett? Tényleg bocsi, de most minden falat info érdekel, ha tudsz válaszolj ezekre! Köszi! Jaj, már csak azért is, mert az avatar képem jelenleg a Te 601-esedet mutatja
- kukk meg az alairasom.. nekem meg az S2-es szeria van
- egy viszonylag atlagos szobaban hajtom 27nm, megy rajta minden mufaj, kulon sztereo lancom sosem lesz.. annyira nemvagyok '......' es egy kicsit tutko allvanyon vannak a kicsikek, van sub is a rendszerben, smallra van minden allitva es bizt allithatom, hogy a sub mukodese nemugrik ki a hangkepbol.. zomeben a sub es a beallitasok erdeme
- en aztmondom, hogy hatra nemkell 601-nel nagyobb jelen szituaciomban.

JÓ reggelt!
 
 
 
Tami:
Akkor ha most jól látom, front a 601-es és a nagyobb bw center + sony hátterek + rw-10 sub?
Használtad a 601-et SUB nélkül? 602-esed nem volt? Mennyire különböznek főleg a mélyekben?
Jó, de ez small-ba elég neked, de largon már mindenképpen 602-es? A 601-es ugye nem bírná? Amúgy háttérként ezek mellé (602 large), h bírná a 601 szinén large-ba, hátul nincsenek olyan mélyek, h kifeküdne?
 
 
blaki:
ébredj már fel!
 
 
mv3:
- Írtál már a front/surr/sub-ról is. Az én kis méretű szobámba érdemes a nagyobb centert rakni (+30E Ft )? Nem a nagyobb hangerő miatt, mert nem félek a kisebbik center erejétől sem, hanem inkább, h a 602-höz jobban passzol a paraméterei alapján a nagyobb center.
- Szted bebúgna 4db 602-es (kis v. nagyobb centerrel)? Csak mert mondtad, h jó lenne egyforma, +h az az erő hátulról is had szólaljon már meg. Főleg ha már lesz teszem azt 4db hangfalam, akkor jön a center, fali tartó, állvány esetleg kábelek (ha még nem vettem eddig-addig) és sub az nagyon nagyon soká (ha lesz). Ezek csak ilyen előre tervezések, mert a 602-es szinte már a küszöbön van (ugyanis jó hír, egy srác ki érettségizik elviszi a Klipsch-em, csak a rohadt matek keveredés miatt ezen a 7végén v. utánna való 7végén tud eljönni érte).
- Írtál a NAD-ról, na már most ha kifogok egy 3020-at (602 mellé), az már korrekt?
Sztereóban a h/k 235 legyőzné? Durva ár összevetés, de a HM erősítők nem a legjobbak szteróban (olvastam is, h h/k: multi zene, mozi, sztereó).
Szóval NAD 3020 v. használtan 20-ért van jobb sztereo erőlködő is?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Nekem régi sonym kiugrott a hangképből kicsit, pedig jól be volt állítvza, ezért mondhatom hogy nem csak a jó beállításokon múlik, hanem a jó subon is!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Frontként? (ha igen, mik a többi elemek: center, rear, sub?) Milyen erősítővel? Ez a mozi v. zene rendszered (v. mind2?). Sub van mellette? Az mekkora szoba? huh bocsi jaj és inkább filmezel v. zenélsz / milyen arányok mellett? Tényleg bocsi, de most minden falat info érdekel, ha tudsz válaszolj ezekre! Köszi! Jaj, már csak azért is, mert az avatar képem jelenleg a Te 601-esedet mutatja
- kukk meg az alairasom.. nekem meg az S2-es szeria van
- egy viszonylag atlagos szobaban hajtom 27nm, megy rajta minden mufaj, kulon sztereo lancom sosem lesz.. annyira nemvagyok '......' es egy kicsit tutko allvanyon vannak a kicsikek, van sub is a rendszerben, smallra van minden allitva es bizt allithatom, hogy a sub mukodese nemugrik ki a hangkepbol.. zomeben a sub es a beallitasok erdeme
- en aztmondom, hogy hatra nemkell 601-nel nagyobb jelen szituaciomban.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Igen a sub nem árt mozihoz, csak én megmutattam Newmanak pár filmet úgy, hogy az erősítőn a fornt volt csak Large-on és a sub is ki volt kapcsolva. Na ennek az eredménye az, hogy az összes mély a frontra megy és úgy már azért elég durva a dolog! Még nagy hangerőn is mennek, de azért én nem merném csak önmagában a frontokat használni és amint a centert mondjuk large-ra állíto, úgy már nem lesz az a mélyhang meg. Itt azért nem csak a hangfalon múlik a dolog, hanem a beállításokon is.

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


blaki: várom az élménybeszámolót!
Azt én is várom: ha moziról van szó, az onkyo mellett leginkább a H/K és a NAD mozgatja meg a fantáziámat (na jó, egy yamaha AX-1i s bármikor ).
 
A H/K vonalon pont ezt nézegettem amikor megjelent -a csini távvezérlő micsoda finom falat . Főleg annak fényében vagyok kíváncsi, hogy Gordonnál elég rendesen leteszteltük a 230-ast és már az is szuper volt akár zenén is.
Így a 430-as gépnek előre is mernék inni a bőrére

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


blaki: várom az élménybeszámolót!  
 
OFFTOPIC:

A pöröly jelzőt szerintem nyugodtan levédhetjük mv3-nak!

Köszi
 
És ennek még van fokozása is: ha tényleg valami nagyon "üt" akkor az már nem is pöröly, hanem perely

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Én egyszer pont abba a hibába estem bele, amitől lentebb óvtad Magad:
Az akkori kb. 15-16nm-es szobába betettem egy pár 603-at előre és hátra a 602-es dobozokat. Mit mondjak, nem tudtam olyan hallkan hallgatni a 603-at, hogy ne búgjon a mély, egészen halk hangerőnél beremegtek az ablakok. Később sokat hallgattam front oldalon a 602-eseket ugyan abban a szobában és sokkal jobban élményszámba ment a produkció.
 
Ami viszont már meglepő volt számomra: hamar igazolást nyert, hogy hátra is "rendes" méretű dobozok kellenek, nagyon homogén és egyformán erős volt a hangtér minden irányban (előtte egy rövid teszt erejéig 302 volt hátul).
 
A sub terén viszont én másképp látom a helyzetet: egyszerűen mozira muszáj a sub, az előbb említett 603+602 mellett is hiányoltam a meglétét, pedig ott voltak komoly mélyhangok, de nem abban a minőségben, mint ahogy azt egy sub hozná.
Szerintem akár álló, akár polcsugárzók vannak a mozis rendszerben, a sub minden képpen kötelező elem (igaz a polcsugárzóknál jóval hamarabb megmutatkozik a sub hiánya).
 
A későbbi AR rendszeremben volt egy AR A30 sub, mit mondjak mosolyt fakasztott az orcámra.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


blaki: várom az élménybeszámolót!
 
 
OFFTOPIC:

A pöröly jelzőt szerintem nyugodtan levédhetjük mv3-nak!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy szó, mint száz, pöröly lesz - megerositem, en most 601-eseket hajtok es teljesen eleg nekem..

Tami!
 
Frontként? (ha igen, mik a többi elemek: center, rear, sub?) Milyen erősítővel? Ez a mozi v. zene rendszered (v. mind2?). Sub van mellette? Az mekkora szoba? huh bocsi jaj és inkább filmezel v. zenélsz / milyen arányok mellett? Tényleg bocsi, de most minden falat info érdekel, ha tudsz válaszolj ezekre! Köszi! Jaj, már csak azért is, mert az avatar képem jelenleg a Te 601-esedet mutatja
 
Ronin-tól hallottam, mer szűkös egy 602-es, állítólag az széttorzít nagyobb hangerőn. (persze ez kinek mit jelent). Szóval ő azt nagyon lehúzta (602-vel szemben, javasolta, h inkább gyűjtsek), bár ha jól emlékszem ő a 601-est élőben még nem hallotta (talán vmi megbizható forrásból tud erről, ha ilyen magabiztos volt?!).
Na de majd kijavít, ha vmit rosszul írtam.
 
 
ui.:
ez a "pöröly" szó erre nagggyon teccik

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Blaki mi a helyzet? Elfelejtettél minket?
Newman! Látom, hogy még csak tervezgeted a 602-est, nem olvastam alaposan vissza az elmúlt időszak hozzászólásait, így lehet, hogy előttem már páran leírták amit most fogok, akkor bocsi.
Egy másik topikban azt olvastam, hogy képek alapján kicsinek véled őket. A helyzet az, hogy a polcsugárzók között ezek a dobozok igencsak nagyra és erőteljesre sikeredtek. Szerintem kb. olyan 25-30nm- ig nem lehet velük gond, 20nm-ig pedig kifejezetten borítékolom, hogy le fog esni az állad
Alapvetően talán ideálisan ötvözik a 602-ek a polcsugárzók "teres" előadását és egy átlag(!) állódoboz testességét, volumenét.
Ami még feltélenül mellettük szól, az az erő ami jellemzi őket: nagyobb is jól bírják, sőt -bár nekem az első sorozatból volt még annó 602-em, de annak mindig sikerült meglepnie.
 
Egy szó, mint száz, pöröly lesz

Nagyon nagy örömmel olvasom, h Te mégerősebben alátámasztod a pozitívumaimat. Nem tudom honnan nem olvastad az elmúlt hosszúszolásokat, de voltam Roninnál szombaton ahol hallgattam őket és tudom és meg lepedt a mérete! Majdnem fél méter magas ez a polcsurgázó. Nekem az álló nem is lenne "jó", hiszen akkora hang nem kell (v.is talán bebúgna) 14nm2-re és akkor lehet a polcsugárzó ami ilyen áron teresebb, mint egy ua.-nnyiba kerülő álló. Tanusíthatom is Roninnál a B&W 602-es nél mikor ment a Matrix 2 és Neo megállítja a golyókat és azok leesenek, mintha vagy 6 hangfal lett volna előttem úgy potyogtak le elől a golyók. A komoly szép mélyeket pedig tanusítja az SW1 Podrace jelenete (filmek alatt).
Mindezen mondataimmal ismételtem magam... csak rövidre fogva válaszoltam mv3-nak.
 
mv3 és a 602
 
 
ui.: ezt utólagosan újfent: nagy örömmel hallgatom h a 602-es akár 30nm-re is elég. Persze gondolom oda már Sub-al, de fele akkora szobába (mint az enyém is) nem 'kell' Sub. Főleg, ha ugyanezek mennének majd egyszer... hátra is (602-) és egy nagyobb center (lcr600, 60-assal szemben). És megkockáztatom, h nem kell majd a Sub ide.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Newman! Látom, hogy még csak tervezgeted a 602-est, nem olvastam alaposan vissza az elmúlt időszak hozzászólásait, így lehet, hogy előttem már páran leírták amit most fogok, akkor bocsi.Egy másik topikban azt olvastam, hogy képek alapján kicsinek véled őket. A helyzet az, hogy a polcsugárzók között ezek a dobozok igencsak nagyra és erőteljesre sikeredtek. Szerintem kb. olyan 25-30nm- ig nem lehet velük gond, 20nm-ig pedig kifejezetten borítékolom, hogy le fog esni az állad
Alapvetően talán ideálisan ötvözik a 602-ek a polcsugárzók "teres" előadását és egy átlag(!) állódoboz testességét, volumenét.
Ami még feltélenül mellettük szól, az az erő ami jellemzi őket: nagyobb is jól bírják, sőt -bár nekem az első sorozatból volt még annó 602-em, de annak mindig sikerült meglepnie.
 
Egy szó, mint száz, pöröly lesz

- megerositem, en most 601-eseket hajtok es teljesen eleg nekem..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Na nem rég értünk haza, a vásárlás után még elmentünk vacsorázni nagy örömünkben. Egyenlőre nem tudok mit mondani, gyönyörű a kicsike, tényleg bontatlan csomagolásban, hibátlan állapotban van. Most lusták voltunk bekötni nameg hangoskodni sem lehet, de reggel amint felébredünk az első dolgunk lesz jó kis filmekkel letesztelni! :smile19:
Gratulálok

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na nem rég értünk haza, a vásárlás után még elmentünk vacsorázni nagy örömünkben. Egyenlőre nem tudok mit mondani, gyönyörű a kicsike, tényleg bontatlan csomagolásban, hibátlan állapotban van. Most lusták voltunk bekötni nameg hangoskodni sem lehet, de reggel amint felébredünk az első dolgunk lesz jó kis filmekkel letesztelni! :smile19:
Gratula a vásárláshoz! Ha továbbra is minden is ilyen jól fog menni, nagyon jó vásárt csináltál az biztos!

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: mv3 »


Blaki mi a helyzet? Elfelejtettél minket?
Newman! Látom, hogy még csak tervezgeted a 602-est, nem olvastam alaposan vissza az elmúlt időszak hozzászólásait, így lehet, hogy előttem már páran leírták amit most fogok, akkor bocsi.
Egy másik topikban azt olvastam, hogy képek alapján kicsinek véled őket. A helyzet az, hogy a polcsugárzók között ezek a dobozok igencsak nagyra és erőteljesre sikeredtek. Szerintem kb. olyan 25-30nm- ig nem lehet velük gond, 20nm-ig pedig kifejezetten borítékolom, hogy le fog esni az állad
Alapvetően talán ideálisan ötvözik a 602-ek a polcsugárzók "teres" előadását és egy átlag(!) állódoboz testességét, volumenét.
Ami még feltélenül mellettük szól, az az erő ami jellemzi őket: nagyobb is jól bírják, sőt -bár nekem az első sorozatból volt még annó 602-em, de annak mindig sikerült meglepnie.
 
Egy szó, mint száz, pöröly lesz

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: blaki »

Na nem rég értünk haza, a vásárlás után még elmentünk vacsorázni nagy örömünkben. Egyenlőre nem tudok mit mondani, gyönyörű a kicsike, tényleg bontatlan csomagolásban, hibátlan állapotban van. Most lusták voltunk bekötni nameg hangoskodni sem lehet, de reggel amint felébredünk az első dolgunk lesz jó kis filmekkel letesztelni! :smile19:
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Blaki mi a helyzet? Elfelejtettél minket?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt még azért hozzátenném, hogy mondtam Newman-ek, hogy vásárlás elött mindenképpen menjen be pestre és hallgasson meg még pár hangfalat, mert ne az legyen, hogy egy alapján döntsön és ne legyen csalódás, amikor esetleg hazaviszi a hangfalakat és azt tapasztalja, hogy nem úgy szól mint itt, aminek lehet az oka a jobb/más kábel, erősítő, forrás, esetleg akkusztika stb. 
De egyébként meg örülök, hogy tetszett, de egy igazi véleményed csakk akkor lehet, ha lesz tapasztalatod más rendszerekkel is.
 
 
Egyébként a 600-as és 700-as szária között elég nagy külömbség van (szubjektív), de mivel hangvilágban megegyeznek a B&W hangfalai, ezért nem tűnik jobbnak. Ez egyébként a 800-as hangfalakra is vonatkozik. Én egy nap meghallgattam minden szériát szép sorban egyre feljebb lépkedve és 700-800 között sem tapasztaltam óriási eltérést, de ezt mondom, hogy valószínüleg annak köszönhető, hogy míg egy B&W , Kef, JmLab nagyban eltérnek hangvilágban. Egy bizonyos márkán belül szerintem a külömböző kategóriák inkább csak finomodnak, tisztulnak, részleteződnek, stb. Ezért sem mondhatjuk, hogy x márka jobb mint y, mert nyílván kinek mi tetszik.

Jaj, hát igen! Úgy lett volna teljes az élménybeszámoló, ha nem felejtem le Ronin oldaláról nézve a legfontosabbat, h ne az legyen, h rábeszél. De ezt már írtam is, de azt nem, h tényleg mondta, h hallgassam meg a Klipsch, Kef, JMLab-ot is (főleg ezeket). Amúgy pont én is ezekre a márkákra voksolok.
 
Én is örültem. Remélem még összefutunk hasonló keretek között. Mert én aztán nem unatkoztam. Hajjjajajj bnőm mennyire! Jó, hát őt nem érdeklik ezek a téglák. Jaaj mit beszélek, már engem is megverzőzött!
 
 
Tudom, csak h így "lerohantak" a B&W-k és nekem első igazi élményem h ilyen nagyzerű hangsugárzók társaságában tölthettem el, nagyszerű (jó->)két órát, h észre sem veszem a NAGY különbséget és persze azt h telt az idő. Az is csak úgy elszállt.
De hát nekem annyira tetszett ennek a hangja. Kétlem h annyira sokkal jobb, számomra jobb hangzásvilágú hangfalat fogok találni. Azért még teszek ez ellen. Mellesleg nem utolsó a külső (ezt már a csapból halljátok tőlem), de úgy lenyőgözött, h ha lesz majd egy hangfal, ami hangzásban csak hangyányival jobb, mint a Bower, akkor a megjelenés oltárán a hangyáni minőségbeli különbséget feláldozom BandW oltárán
Ha minden jól megy nekem is, de főleg H.Andras-nak akkor Klipsch-ezek (RB-15, RB-25, RF-15) jövő 7végén.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Azt még azért hozzátenném, hogy mondtam Newman-ek, hogy vásárlás elött mindenképpen menjen be pestre és hallgasson meg még pár hangfalat, mert ne az legyen, hogy egy alapján döntsön és ne legyen csalódás, amikor esetleg hazaviszi a hangfalakat és azt tapasztalja, hogy nem úgy szól mint itt, aminek lehet az oka a jobb/más kábel, erősítő, forrás, esetleg akkusztika stb.
 
De egyébként meg örülök, hogy tetszett, de egy igazi véleményed csakk akkor lehet, ha lesz tapasztalatod más rendszerekkel is.
 
 
Egyébként a 600-as és 700-as szária között elég nagy külömbség van (szubjektív), de mivel hangvilágban megegyeznek a B&W hangfalai, ezért nem tűnik jobbnak. Ez egyébként a 800-as hangfalakra is vonatkozik. Én egy nap meghallgattam minden szériát szép sorban egyre feljebb lépkedve és 700-800 között sem tapasztaltam óriási eltérést, de ezt mondom, hogy valószínüleg annak köszönhető, hogy míg egy B&W , Kef, JmLab nagyban eltérnek hangvilágban. Egy bizonyos márkán belül szerintem a külömböző kategóriák inkább csak finomodnak, tisztulnak, részleteződnek, stb. Ezért sem mondhatjuk, hogy x márka jobb mint y, mert nyílván kinek mi tetszik.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát ha bontatlan+ÚJ, akkor nem értem, h miért azért adja el, mert költözik és kell neki a pénz. Megvette, de ő inkább költözik? Ez kissé bőzlik, de alig várom, h mi lesz estére.

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: blaki »



Neba......! Alig várom!!!
Amúgy volt egy 330-as ilyen áron kb., de arra odaírták, h gari is van! (itt is ellehet gondolkozni, h melyik h éri meg jobban). Amúgy ah nézem a h/k oldalát a 10-12 AV Receiver közül ez visszfelé menőleg a 3. legjobb(!) [430-as].


 


Beszéltem a sráccal és erre is van gari,kérdeztem mért adja ilyen olcsón azt mondta azért mert költözik és kell neki a pénz minnél gyorsabban... na majd este írok hogy smint volt :smile19:
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


off:Az ilyen hirdetésekről mi a vélemnyétek? Bele szabad ugrani egyenbe ill. ehhez hasonlóba?
"Eladó Harman/Kardon AVR430 7.1 csatornás rádiós erősítő! A készülék bontatlan dobozos, tehát új!!! Az ár igen kedvező, bolti ára: 210 000 Ft Irányár: 140000 Ft."
 


Ma este 9 után elmondom hogy mi a véleményem az ilyen hírdetésekről ugyanis akkor megyek megnézni ezt a HK 430as erősitőt. :smile19:

Neba......! Alig várom!!!
Amúgy volt egy 330-as ilyen áron kb., de arra odaírták, h gari is van! (itt is ellehet gondolkozni, h melyik h éri meg jobban). Amúgy ah nézem a h/k oldalát a 10-12 AV Receiver közül ez visszfelé menőleg a 3. legjobb(!) [430-as]. Én amúgy sztem 430-at vennék és remélném, h nem lesz semmi baja Bár most h ezt így leírtam, elgondolkoztam ezen. Hát hallod most hirtelen még úgysem tudnék dönteni, ha nem is az enyém lenne a pénz, mert belegondoltam magam a helyzetbe

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: blaki »


off:Az ilyen hirdetésekről mi a vélemnyétek? Bele szabad ugrani egyenbe ill. ehhez hasonlóba?
"Eladó Harman/Kardon AVR430 7.1 csatornás rádiós erősítő! A készülék bontatlan dobozos, tehát új!!! Az ár igen kedvező, bolti ára: 210 000 Ft Irányár: 140000 Ft."
 


Ma este 9 után elmondom hogy mi a véleményem az ilyen hírdetésekről ugyanis akkor megyek megnézni ezt a HK 430as erősitőt. :smile19:
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most néztem a 13 kísértetett. Az ablaktörős részekről eszembe jutott Ronin demózása a B&W-kel, amikor a M2-t néztük. Azon belül pedig amikor a Neo megállítja a golyókat (géppuskákat). Aztán pörög tovább a film és leesnek a golyók. Ez előtt Ronin megállította, mert állítgattunk, majd mikor elindult, a képet nem láttam, de vmi csodálatos volt a hangszínpad! Mintha elől egy csomó hangfal lett volna (a 3-al szemben) és minden hangfal külön csatornákkal rendelkezne. Nagyon jó tere volt!!! Mostmár tudom mit jelent ez a színpad, meg hangtér kifejezés. Ill. inkább éreztem!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”