Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Matthew írta:
2024.03.21., csüt. 10:16
Sziasztok!

Fejleszteni szeretném a rendszeremet és 2 lehetséges verzió között nem tudok választani melyiknek lenne több értelme.
Jelenleg Denon AVR-1705-ön használok egy pár wharfedale diamond 8.3 Sony Sa WA2500 Sub kiséretében.
Csak házimozira használom a rendszert ezen a területen szeretnék fejlődni.
Felmerült bennem , hogy lecserélem a frontot kezdésnek WHARFEDALE DIAMOND 12.3 a jelenlegi frontokat pedig betenném háttér sugárzónak és akkor még az állvány probléma is megoldott lenne késöbb pedig bővíteném egy centerrel.
A másik megoldás az lenne , hogy rendelnék 2pár (4db hangfal) Wharfedale Diamond 12.2-t. Ezekből 3at háttérsugárzóként 1db-t pedig centerként használnék.(Azt hallottam sokszor elég rossz minőségű a gyárilag center sugárzókként gyártott hagfalak)
Tudnátok segíteni szerintetek melyik lenne a jobb irány?
Köszönöm!
Eleve mennyit szánnál rá?
Valóban érdemesebb minőségi hangsugárzókat venni, mondjuk nem boltban, mert irreálisak a bolti árak jelenleg, inkább itt aprón!!!, és évekig :smile52: lesz a házi-morzsizás.

Den:
"3 háttérsugárzót hogyan helyezel el? Atmoszék hogy vannak..."
Denon 1705-tel nem nagyon lesz neki Atmos :rolleyes:

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Den »

Matthew írta:
2024.03.21., csüt. 10:16
Sziasztok!

Fejleszteni szeretném a rendszeremet és 2 lehetséges verzió között nem tudok választani melyiknek lenne több értelme.
Jelenleg Denon AVR-1705-ön használok egy pár wharfedale diamond 8.3 Sony Sa WA2500 Sub kiséretében.
Csak házimozira használom a rendszert ezen a területen szeretnék fejlődni.
Felmerült bennem , hogy lecserélem a frontot kezdésnek WHARFEDALE DIAMOND 12.3 a jelenlegi frontokat pedig betenném háttér sugárzónak és akkor még az állvány probléma is megoldott lenne késöbb pedig bővíteném egy centerrel.
A másik megoldás az lenne , hogy rendelnék 2pár (4db hangfal) Wharfedale Diamond 12.2-t. Ezekből 3at háttérsugárzóként 1db-t pedig centerként használnék.(Azt hallottam sokszor elég rossz minőségű a gyárilag center sugárzókként gyártott hagfalak)
Tudnátok segíteni szerintetek melyik lenne a jobb irány?
Köszönöm!
A polc hangfalak között van 1, aminek a tudásához képest az összes többi márka értelmezhetetlenül rosszabb minőséget gyárt. Miért nem azt veszed meg, aminél nincs jobb? Most 4 párat 8 db- ot használok mozira, de még egy párat fogok venni hifire is.
Házimozira és hifire is tökéletes megoldás: se tudásban, se árban nem jutsz hozzá jobb minőséghez. A lényegesen- százezrekkel- drágább hangfalakat is veri magasan: dinamikája egyedülálló, magashang, hangminőség kifogástalan.
Kaptam hálálkodó emailt, mert megvették és azt írta a lulaj, hogy még annál is jobb, mint amit elvárt tőle.
Mellékesen a HÍ-RES tanúsítványt is megkapta, mint pl az új Zidoo UHD5000.
Polk ES20 Signature Elite.

A nagyon jó hangfalat egyszer kell megvenni és akár 20 évig is használhatod, ezért a legolcsóbb is, mert nem akarod majd lecserélni. Így vagyok én az SVS Ultra sorozattal: centerre- surraundra- frontra- subra és a Polk SE Signature Elittel: hifire- backre- atmoszra. Mindenhová az oda legjobban illő, kifejezetten minőségi hangfalat...

Inkább gyűjtögess és vegyél meg egy minőségi hangfalakat, mint állandóan eladni- venni.

A kedves kolléga ezek szerint vett rossz minőségű center hangfalat. Vegyél az említett 2 márkától centert.

3 háttérsugárzót hogyan helyezel el? Atmoszék hogy vannak, mert lényegesen nő a térérzet általuk és még csak az sem mindegy, hogy 4 vagy 6 működik.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Matthew
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.08.07., hétf. 23:44
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Matthew »

Sziasztok!

Fejleszteni szeretném a rendszeremet és 2 lehetséges verzió között nem tudok választani melyiknek lenne több értelme.
Jelenleg Denon AVR-1705-ön használok egy pár wharfedale diamond 8.3 Sony Sa WA2500 Sub kiséretében.
Csak házimozira használom a rendszert ezen a területen szeretnék fejlődni.
Felmerült bennem , hogy lecserélem a frontot kezdésnek WHARFEDALE DIAMOND 12.3 a jelenlegi frontokat pedig betenném háttér sugárzónak és akkor még az állvány probléma is megoldott lenne késöbb pedig bővíteném egy centerrel.
A másik megoldás az lenne , hogy rendelnék 2pár (4db hangfal) Wharfedale Diamond 12.2-t. Ezekből 3at háttérsugárzóként 1db-t pedig centerként használnék.(Azt hallottam sokszor elég rossz minőségű a gyárilag center sugárzókként gyártott hagfalak)
Tudnátok segíteni szerintetek melyik lenne a jobb irány?
Köszönöm!
DVD lejátszó: Sony NS765P, Erősítő: Denon 1705, Front:Wharfedale 8.3, Surr:Whafedale WH 2 surround, Center:WH 2 Centre,

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Den »

bibababa írta:
2024.02.21., szer. 10:54
Sziasztok !
Egy erősítő vásárlásan gondolkodom, amelynek a hangját nyugodt meleg élvezetes karakternek jellemeznek.
Milyen gyártó dobozai lennének, amelyek szóba jöhetnének. 8 ohm -os.
"""amelynek a hangját nyugodt meleg élvezetes karakternek jellemeznek"""

Itt az az előnyöd, hogy meg lehet hallgatni, innen a fórumról meg is tudod venni!

Marantz- Denon- Technics- Kenwood- Arcam.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bibababa »

Sziasztok !
Egy erősítő vásárlásan gondolkodom, amelynek a hangját nyugodt meleg élvezetes karakternek jellemeznek.
Milyen gyártó dobozai lennének, amelyek szóba jöhetnének. 8 ohm -os.

Online
Avatar
BigBlackDog
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 12:48
Értékelés: 5

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BigBlackDog »

Sziasztok!

Jó sok évnyi Videoton Preludium (B31) hallgatás után felmerült az igény bennem, hogy feljebb lépjek.
- A hangfal 16 m2-es szobában lenne elhelyezve, faltól kb. 12-20 cm-re. Jelenlegi Preluk a -tudomásom szerint- gyári állványon vannak.
- Zenei téren minden szokott lenni, ami hangszeres zene (modern, gépi zene nem).
- A forrás egy PC Motu M2 DAC-al és egy TMP Audio Ant erősítővel (az nagyobbik, 15 Watt körüli változat)
- Ár tekintetében viszonylag alulról indulnék, első körben 50-150e Huf közötti sávot céloznám be.

Ilyen feltételek mellett mit lenne érdemes meghallgatni, számításba venni? :smile53:

DoItYourself
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2024.01.16., kedd 10:29
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest X.

Re: Kis méretű 5.1 vagy 5.0 rendszert keresek

Hozzászólás Szerző: DoItYourself »

DoItYourself írta:
2024.01.19., pén. 19:46
DoItYourself írta:
2024.01.17., szer. 23:50
Hoppá, most nézem, hogy Wharfedale DX-2 hátoldalára 4 Ohm van írva, az erősítőmre (H/K AVR 130) meg 8 Ohm, ezt írják a kézikönyvében is, választókapcsoló sincs rajta. Ha jól sejtem akkor a DX széria nekem nem is javasolt?
Itt azt írják elbírja az erősítőm a 4 Ohm-os hangfalakat is, mint afrikai fecske a tököt. :)
Mindenképpen kiderül majd, mert szereztem egy DX-2 5.0 szettet jó áron, igaz fehérben.

Már csak egy kérdésem maradt: érdemes lenne a jelenlegi mélynyomómat (Magnat Monitor 302A - 30cm, 100W RMS, 30eFt volt) lecserélni a DX-2-höz tartozóra, ami 75W RMS teljesítményű? Egy 10m2-es helységben használom zenére/házimozira, és kicsit soknak tűnik ide a Magnat, levettem 20%-ra a hangerőt, így nem akar szétesni a faház.
Úgy tűnik a DX-2 mélynyomója nem egy jól sikerült darab: Wharfedale DX-2 Subwoofer - DEAD.
Köszönöm a figyelmet, szevasztok.

DoItYourself
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2024.01.16., kedd 10:29
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest X.

Re: Kis méretű 5.1 vagy 5.0 rendszert keresek

Hozzászólás Szerző: DoItYourself »

DoItYourself írta:
2024.01.17., szer. 23:50
Hoppá, most nézem, hogy Wharfedale DX-2 hátoldalára 4 Ohm van írva, az erősítőmre (H/K AVR 130) meg 8 Ohm, ezt írják a kézikönyvében is, választókapcsoló sincs rajta. Ha jól sejtem akkor a DX széria nekem nem is javasolt?
Itt azt írják elbírja az erősítőm a 4 Ohm-os hangfalakat is, mint afrikai fecske a tököt. :)
Mindenképpen kiderül majd, mert szereztem egy DX-2 5.0 szettet jó áron, igaz fehérben.

Már csak egy kérdésem maradt: érdemes lenne a jelenlegi mélynyomómat (Magnat Monitor 302A - 30cm, 100W RMS, 30eFt volt) lecserélni a DX-2-höz tartozóra, ami 75W RMS teljesítményű? Egy 10m2-es helységben használom zenére/házimozira, és kicsit soknak tűnik ide a Magnat, levettem 20%-ra a hangerőt, így nem akar szétesni a faház.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kis méretű 5.1 vagy 5.0 rendszert keresek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

DoItYourself írta:
2024.01.17., szer. 23:50
Hoppá, most nézem, hogy Whaferdale DX-2 hátoldalára 4 Ohm van írva, az erősítőmre (H/K AVR 130) meg 8 Ohm, ezt írják a kézikönyvében is, választókapcsoló sincs rajta. Ha jól sejtem akkor a DX széria nekem nem is javasolt?
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

DoItYourself
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2024.01.16., kedd 10:29
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest X.

Re: Kis méretű 5.1 vagy 5.0 rendszert keresek

Hozzászólás Szerző: DoItYourself »

Hoppá, most nézem, hogy Whaferdale DX-2 hátoldalára 4 Ohm van írva, az erősítőmre (H/K AVR 130) meg 8 Ohm, ezt írják a kézikönyvében is, választókapcsoló sincs rajta. Ha jól sejtem akkor a DX széria nekem nem is javasolt?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kargidje »

lotka írta:
2023.10.29., vas. 20:10
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Jelenleg Dali Concept 6-os hangfalam van (mind zenére, mind házimozira használom). Összességében meg vagyok vele elégedve, de már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy feljebb lépnék.

Sok hangfalat nézegettem pl. Martin Logan Motion F10 vagy Gedeon cikke(i) után a JBL Studio 698/690, illetve Dali Opticon 6 MK2 is nagyon megtetszett. Viszont van még egy, amiről eddig csak jókat olvastam: Polk Audio R700. Sajnos sehol nincs raktáron és nem tudom meghallgatni, egy ideig el is hesegettem magamtól a gondolatot, de most a Netdepo-nál a Hifi Show miatt van 15% kedvezmény és így jelentősen olcsóbb, kb. 816000Ft lenne a pár.

A kedvenc stílusaim a rock és metál, de vannak populárisabb zenék is amiket nagyon szeretek, pl. Loreena McKennitt, Norah Jones, Florence and the Machine, Karen Souza, Katie Melua, Postmodern Jukebox, Zagar de sok instrumentális filmzenét is hallgatok, néha klasszikusokat is. Úh elég széles (szerintem) a zenei paletta...

Úgyhogy olyan hangfalat keresnék, aminek szép dinamikus, dögös hangja van, telt mélyekkel, de ugyanakkor a középtartomány is szép (főleg a női énekhangok, de a hangszerek miatt is) és a magas is rendben van a cinek és egyéb "magas hangú" hangszerek miatt.

Élvezni szeretném a zenét, nincs olyan szintű rendszerem, ami nagyon analitikus/audiofil lenne, illetve a hallgatózási tér is egy normál nappaliban van, kevés csillapítással. Az erősítőm egy HK AVR760 / HK 980 (valszeg fél-1 éven belül ezt is cserélném vagy hát függ, hogy hogyan tudná meghajtani az új hangfalakat).

Szerintetek ez a Polk R700 jó lenne erre a célra? Hallotta valaki a hangját/van tapasztalata? Vagy inkább mást ajánlanátok (ha igen, miért)?

Köszi szépen!
Ha használt is szóba jöhet, nézz, hallgass meg egy Elac FS 247.x/267/407-est. Mindkét ill. nagyon sok stílusra megfelelő. Én is főleg metált hallgatok, aztán minden mást is. Egy Elac 207A-val elég jól elvagyok, minél jobb elektronikákat kap maga elé, annál jobban szól. :smile32:

Habár az utóbbi 2-3évben nagyon kezdenek elszállni a használt árak is.

Esetleg most Németo-ban a Kef R5/R7 széria baromi jó áron van, szinte az itthoni ár fele.
Esetleg ugyan onnan a Canton Vento 896 széria. gondolkodik.gif

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

lotka írta:
2023.10.29., vas. 20:10
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Jelenleg Dali Concept 6-os hangfalam van (mind zenére, mind házimozira használom). Összességében meg vagyok vele elégedve, de már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy feljebb lépnék.

Sok hangfalat nézegettem pl. Martin Logan Motion F10 vagy Gedeon cikke(i) után a JBL Studio 698/690, illetve Dali Opticon 6 MK2 is nagyon megtetszett. Viszont van még egy, amiről eddig csak jókat olvastam: Polk Audio R700. Sajnos sehol nincs raktáron és nem tudom meghallgatni, egy ideig el is hesegettem magamtól a gondolatot, de most a Netdepo-nál a Hifi Show miatt van 15% kedvezmény és így jelentősen olcsóbb, kb. 816000Ft lenne a pár.

A kedvenc stílusaim a rock és metál, de vannak populárisabb zenék is amiket nagyon szeretek, pl. Loreena McKennitt, Norah Jones, Florence and the Machine, Karen Souza, Katie Melua, Postmodern Jukebox, Zagar de sok instrumentális filmzenét is hallgatok, néha klasszikusokat is. Úh elég széles (szerintem) a zenei paletta...

Úgyhogy olyan hangfalat keresnék, aminek szép dinamikus, dögös hangja van, telt mélyekkel, de ugyanakkor a középtartomány is szép (főleg a női énekhangok, de a hangszerek miatt is) és a magas is rendben van a cinek és egyéb "magas hangú" hangszerek miatt.

Élvezni szeretném a zenét, nincs olyan szintű rendszerem, ami nagyon analitikus/audiofil lenne, illetve a hallgatózási tér is egy normál nappaliban van, kevés csillapítással. Az erősítőm egy HK AVR760 / HK 980 (valszeg fél-1 éven belül ezt is cserélném vagy hát függ, hogy hogyan tudná meghajtani az új hangfalakat).

Szerintetek ez a Polk R700 jó lenne erre a célra? Hallotta valaki a hangját/van tapasztalata? Vagy inkább mást ajánlanátok (ha igen, miért)?

Köszi szépen!
Nekem Loreena McKennit és Norah Jones (Shankar) a kedvenceim sokat hallgatom őket. A metál nem annyira, de néha azt is szoktam. Bocsánat, hogy nem a hangfalról írok, inkább arra térnék ki, hogy a két zenei műfaj "tűz és víz". Nagyon különböző preferenciákkal rendelkező rendszer kellene hozzájuk. Szerintem nem nagyon fogsz olyan hangsugárzót találni amin mind a két "véglet" maradéktalanul vissza fog jönni.
Esetleg olyan lehet, hogy mindkét véglet szól egy "középjó" szinten, de olyat amin mind jó lesz ... hát az nagyon nehéz.
Amúgy ami Polk audió hangfalat hallottam nagyon tetszett szép nyílt hangú dobozok és az áruk sem csillagászati. De az hogy metálra és McKennitt-re is egyaránt jó hangzást fog-e adni nem tudom. (Amúgy McKennitt-re szerintem igen, én inkább a metálra gondolnám, hogy oda nem az igazi.)

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: lotka »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Jelenleg Dali Concept 6-os hangfalam van (mind zenére, mind házimozira használom). Összességében meg vagyok vele elégedve, de már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy feljebb lépnék.

Sok hangfalat nézegettem pl. Martin Logan Motion F10 vagy Gedeon cikke(i) után a JBL Studio 698/690, illetve Dali Opticon 6 MK2 is nagyon megtetszett. Viszont van még egy, amiről eddig csak jókat olvastam: Polk Audio R700. Sajnos sehol nincs raktáron és nem tudom meghallgatni, egy ideig el is hesegettem magamtól a gondolatot, de most a Netdepo-nál a Hifi Show miatt van 15% kedvezmény és így jelentősen olcsóbb, kb. 816000Ft lenne a pár.

A kedvenc stílusaim a rock és metál, de vannak populárisabb zenék is amiket nagyon szeretek, pl. Loreena McKennitt, Norah Jones, Florence and the Machine, Karen Souza, Katie Melua, Postmodern Jukebox, Zagar de sok instrumentális filmzenét is hallgatok, néha klasszikusokat is. Úh elég széles (szerintem) a zenei paletta...

Úgyhogy olyan hangfalat keresnék, aminek szép dinamikus, dögös hangja van, telt mélyekkel, de ugyanakkor a középtartomány is szép (főleg a női énekhangok, de a hangszerek miatt is) és a magas is rendben van a cinek és egyéb "magas hangú" hangszerek miatt.

Élvezni szeretném a zenét, nincs olyan szintű rendszerem, ami nagyon analitikus/audiofil lenne, illetve a hallgatózási tér is egy normál nappaliban van, kevés csillapítással. Az erősítőm egy HK AVR760 / HK 980 (valszeg fél-1 éven belül ezt is cserélném vagy hát függ, hogy hogyan tudná meghajtani az új hangfalakat).

Szerintetek ez a Polk R700 jó lenne erre a célra? Hallotta valaki a hangját/van tapasztalata? Vagy inkább mást ajánlanátok (ha igen, miért)?

Köszi szépen!

Avatar
Krilehor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.30., hétf. 07:38
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Krilehor »

Sziasztok

Egy Canton Reference 9.2-es szetthez keresek Atmos sugárzókat álmenyezetbe és ezt a Canton In Ceiling 880-et (https://www.elektrowelt24.eu/shop/Lauts ... :2532.html) találtam, talán ami a legjobban passzolna hangzásban a szetthez. Valakinek esetleg van tapasztalata vele?

Illetve ha nem megoldható a rendes surroundok elhelyezése, 2db ilyen atmos sugárzóval az álmennyezetbe mennyire helyettesíthető?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Mélyen tisztelt nagyérdeműt kérdezném, melyiket lenne érdemes all-roundernek? Gyakran a keményebb metál is játszik!!!
ELAC Carina FS 247.4
Wharfedale EVO 4.4
Pylon Diamond 28

Esetleg más az 500e-emilió Ft közötti ársávból, akár használtan is: ezek boltban jóval többe kerültek anno.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

denesdr írta:
2023.09.23., szomb. 16:14
A Paradigm Studio 40-ről nem találtam mérést, találtam viszont a 20-asról és a 60-asról, de mindkettő elég messze áll a 92 dB-es érzékenységtől, a kisebbik mérve 86,5 a nagyobbik 87 dB, ráadásul egyikük sem nevezhető jó szívvel 8 Ohm-osnak.
A 92 dB nagyon combos érzékenység, valójában elég kevés hifi hangfal tudja ezt a szintet megütni, ha azt szeretnénk, hogy mélye is legyen rendesen. Egy B&W Nautilus 801 a maga 15" lavórjával és annak jókora dobozával is pl 90 dB érzékenységű, de ő is 4 Ohmos, szóval ezt átlagban 2 Wattal tudja csak elérni, tehát a bemeneti teljesítmény szerinti érzékenysége, azaz a klasszikus hatásfoka 87 dB/1 W.
https://www.stereophile.com/content/par ... asurements
https://audio.com.pl/testy/stereo/kolum ... laboratory
https://www.stereophile.com/content/bw- ... asurements
Nem tudom. Sajnos én az ilyen krikszkrakszokhoz meg a műszaki okfejtésekhez nem értek.
Egyet tudok : sokszor hallottam a Paradigm studio 40-et egy 2x12 wattos csöves erősítővel, és k..va jó. És bőven elég hozzá a 2x12 watt. A Pointe Sima is annyi tudtommal.
50-esig lehet a hangerőt növelni az erősítőmön a távkapcsolóval, (nekem is olyan van amiről beszélek) és már 10-12-esen elég a normál hangerejű zenehallgatáson. (A fölött már bömböltetésnek minősül.)

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

A Paradigm Studio 40-ről nem találtam mérést, találtam viszont a 20-asról és a 60-asról, de mindkettő elég messze áll a 92 dB-es érzékenységtől, a kisebbik mérve 86,5 a nagyobbik 87 dB, ráadásul egyikük sem nevezhető jó szívvel 8 Ohm-osnak.
A 92 dB nagyon combos érzékenység, valójában elég kevés hifi hangfal tudja ezt a szintet megütni, ha azt szeretnénk, hogy mélye is legyen rendesen. Egy B&W Nautilus 801 a maga 15" lavórjával és annak jókora dobozával is pl 90 dB érzékenységű, de ő is 4 Ohmos, szóval ezt átlagban 2 Wattal tudja csak elérni, tehát a bemeneti teljesítmény szerinti érzékenysége, azaz a klasszikus hatásfoka 87 dB/1 W.
https://www.stereophile.com/content/par ... asurements
https://audio.com.pl/testy/stereo/kolum ... laboratory
https://www.stereophile.com/content/bw- ... asurements

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Roli80 írta:
2023.09.21., csüt. 08:17
Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
...
Mit ajánlotok, ennek tükrében? ...
Szia!
Chario Delphinus 90 db. Vannak megfelelő mélyei, és valahol azt olvastam, a korai Pointe erősítőket ilyennel demózták, fejlesztették. Ha rosszul tudom elnézést!
Csak a történeti hűség ;) kedvéért: tudomásom szerint - ha nem helytálló az információm, hiteles forrás általi korrekciót örömmel veszek :smile53: - Sindrics T. nem használt Chario hangsugárzókat az erősítői fejlesztése során. Viszont a (Nagy L.-t követő) magyar forgalmazónak; Szekeres I.-nak úgy emlékszem, volt Chario Hiper 1 mk2 és Chario Academy 2 hangsugárzója (hogy a Pointe erősítőkhöz, vagy még azelőtt, azt nem tudom). Aztán továbblépett, melyet az általam hallott Chario-k hangját ismerve maximálisan meg tudok érteni...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Snipi írta:
2023.09.21., csüt. 15:30
asebestyen írta:
2023.09.21., csüt. 15:07
Snipi, én szívesen elhiszem, hogy ahhoz lett véve meg azt is hogy tetszett. Azt hogy ez a 2.5 utas 17cm-es hangszorokkal szerelt doboz 92dB/W/m érzékenységű, azt nem. Persze, ha úgy adják meg, hogy nagyvonalúan kiveszik az alsó oktavot a kepletbol, akkor az lehet, de azt én nem tudom komolyan venni.
Figyi Ákos! Mondtam, hogy ez egy elektronikai cég. (Nem olyan kicsi.) És bemérték a hangsugárzót. (Többet is.) Hozzáértők. És a 92 db az 92db volt. Azt nem tudom, hogy alsó oktávon mit értesz, de 45 Hz-ig volt a mérés emlékeim szerint, aminek elégnek kell lenni, hiszen a legmélyebb hang a nagybőgőn (ha nincs 5. húr) 42 Hz.
Az alatt max. az elefántokat érdekli a dolog.
Neked elhiszem, de aki mérte, annak nem. :)
Meg azt se, hogy 8 Ohmos. :rolleyes:
Azt látom, hogy az átviteli egyenletességet 60Hz és 20kHz között adják meg, ez már elég árulkodó. Cserébe van emelt 80-100Hz. BS kompenzáció meg biztosan nincs. De ok, persze, ezek is egy lehetőség.
No, részemről erről ennyi.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

asebestyen írta:
2023.09.21., csüt. 15:07
Snipi írta:
2023.09.21., csüt. 13:30
asebestyen írta:
2023.09.21., csüt. 13:04

Biztos lehetsz benne, hogy a 92dB/W/m-től messze van. :) Ettől még lehet jó. Van némi felsőbasszus kiemelése, jó "punchy" basszussal, csövessel még jó is lehet.
Biztos lehetsz benne, hogy 92Db az érzékenysége. Te hallottad is a dobozt vagy csak olvastál róla? Azt hogy mi az a "punchy" basszus nem tudom.
Amúgy ha ismernéd a dobozt, tudnád hogy több verziója (4) is van a Studio40 studio40V2, v3 és v4.
A képen amit betettem a v4 verzió van és az 92 db. Amúgy a "V1'-en kívül - ami "csak" 91db volt - a többi mind 92 db-s. Ott voltam a vásárláskor (több hangsugárzót is végighallgattunk több helyen anno) és biztosan tudom.
Jaigen! És amiről beszéltem a baráti kör, egy elektronikai cég, ahol elhiheted, hogy kimérték a hangsugárzó minden paraméterét, szóval nyugodtan hidd el, hogy 92db.
Kifejezetten a cég által gyártott 2x12wattos, a Pointe Sima-hoz nagyon hasonló erősítő teszteléshez lett a jelzett hangsugárzó beszerezve. Szóval nem a levegőbe beszélek elhiheted.
Snipi, én szívesen elhiszem, hogy ahhoz lett véve meg azt is hogy tetszett. Azt hogy ez a 2.5 utas 17cm-es hangszorokkal szerelt doboz 92dB/W/m érzékenységű, azt nem. Persze, ha úgy adják meg, hogy nagyvonalúan kiveszik az alsó oktavot a kepletbol, akkor az lehet, de azt én nem tudom komolyan venni.
Figyi Ákos! Mondtam, hogy ez egy elektronikai cég. (Nem olyan kicsi.) És bemérték a hangsugárzót. (Többet is.) Hozzáértők. És a 92 db az 92db volt. Azt nem tudom, hogy alsó oktávon mit értesz, de 45 Hz-ig volt a mérés emlékeim szerint, aminek elégnek kell lenni, hiszen a legmélyebb hang a nagybőgőn (ha nincs 5. húr) 42 Hz.
Az alatt max. az elefántokat érdekli a dolog.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Snipi írta:
2023.09.21., csüt. 13:30
asebestyen írta:
2023.09.21., csüt. 13:04

Biztos lehetsz benne, hogy a 92dB/W/m-től messze van. :) Ettől még lehet jó. Van némi felsőbasszus kiemelése, jó "punchy" basszussal, csövessel még jó is lehet.
Biztos lehetsz benne, hogy 92Db az érzékenysége. Te hallottad is a dobozt vagy csak olvastál róla? Azt hogy mi az a "punchy" basszus nem tudom.
Amúgy ha ismernéd a dobozt, tudnád hogy több verziója (4) is van a Studio40 studio40V2, v3 és v4.
A képen amit betettem a v4 verzió van és az 92 db. Amúgy a "V1'-en kívül - ami "csak" 91db volt - a többi mind 92 db-s. Ott voltam a vásárláskor (több hangsugárzót is végighallgattunk több helyen anno) és biztosan tudom.
Jaigen! És amiről beszéltem a baráti kör, egy elektronikai cég, ahol elhiheted, hogy kimérték a hangsugárzó minden paraméterét, szóval nyugodtan hidd el, hogy 92db.
Kifejezetten a cég által gyártott 2x12wattos, a Pointe Sima-hoz nagyon hasonló erősítő teszteléshez lett a jelzett hangsugárzó beszerezve. Szóval nem a levegőbe beszélek elhiheted.
Snipi, én szívesen elhiszem, hogy ahhoz lett véve meg azt is hogy tetszett. Azt hogy ez a 2.5 utas 17cm-es hangszorokkal szerelt doboz 92dB/W/m érzékenységű, azt nem. Persze, ha úgy adják meg, hogy nagyvonalúan kiveszik az alsó oktavot a kepletbol, akkor az lehet, de azt én nem tudom komolyan venni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Roli80 írta:
2023.09.21., csüt. 08:17
Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!
Szia!
Chario Delphinus 90 db. Vannak megfelelő mélyei, és valahol azt olvastam, a korai Pointe erősítőket ilyennel demózták, fejlesztették. Ha rosszul tudom elnézést!
Volt Delphinus-om, a 90 dB arra enged következtetni, de nagyon nem könnyen hajtható hangsugárzó, nagyon tudja nyelni a Wattokat, ennél fogva nem hinném, hogy csövesssel jó párt alkotna. Nem beszélve arról, hogy nem egy "nagy szám", pláne az árát figyelembe véve. Fogalmazzak úgy, hogy nem egy ár/érték bajnok.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én is ilyen erősítőt hallgatok itthon egy 90db-s hangsugárzóval legnagyobb megelégedéssel. (A szomszéd esetleg nem mindig van megelégedve, de az engem nem érdekel.)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

asebestyen írta:
2023.09.21., csüt. 13:04

Biztos lehetsz benne, hogy a 92dB/W/m-től messze van. :) Ettől még lehet jó. Van némi felsőbasszus kiemelése, jó "punchy" basszussal, csövessel még jó is lehet.
Biztos lehetsz benne, hogy 92Db az érzékenysége. Te hallottad is a dobozt vagy csak olvastál róla? Azt hogy mi az a "punchy" basszus nem tudom.
Amúgy ha ismernéd a dobozt, tudnád hogy több verziója (4) is van a Studio40 studio40V2, v3 és v4.
A képen amit betettem a v4 verzió van és az 92 db. Amúgy a "V1'-en kívül - ami "csak" 91db volt - a többi mind 92 db-s. Ott voltam a vásárláskor (több hangsugárzót is végighallgattunk több helyen anno) és biztosan tudom.
Jaigen! És amiről beszéltem a baráti kör, egy elektronikai cég, ahol elhiheted, hogy kimérték a hangsugárzó minden paraméterét, szóval nyugodtan hidd el, hogy 92db.
Kifejezetten a cég által gyártott 2x12wattos, a Pointe Sima-hoz nagyon hasonló erősítő teszteléshez lett a jelzett hangsugárzó beszerezve. Szóval nem a levegőbe beszélek elhiheted.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Snipi írta:
2023.09.21., csüt. 12:26
Fico :
ha nagy szerencséd van, és találsz használtan egy Paradigm Studio 40-et azt ajánlom.
92 db az érzékenysége, és egy nagyon hasonló erősítővel hallottam (többször is, mert baráti körömben van) és ennél jobbat nem nagyon hallottam.
Egyszer ki is állítottunk vele, és többen a kiállítás két legjobb hangja közül az egyiknek mondták.
Szóval ajánlom nagyon. Sajnos ezt a típust már nem gyártják, így csak használtban lehet kapni, szvsz. most kb. olyan 200eFt lehet az ára. Pluszmínusz valamennyi.

Könnyű felismerni, mert azon ritka polchangfalak egyike amiben két mélyközép hangszóró van.
Szóval három hangszóró van dobozban. Tényleg nagyon-nagyon jó. Kifejezetten csöves erősítőhöz ajánlott.

Róla volna szó :

Névtelen.jpg
Biztos lehetsz benne, hogy a 92dB/W/m-től messze van. :) Ettől még lehet jó. Van némi felsőbasszus kiemelése, jó "punchy" basszussal, csövessel még jó is lehet.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”