Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Fico :
ha nagy szerencséd van, és találsz használtan egy Paradigm Studio 40-et azt ajánlom.
92 db az érzékenysége, és egy nagyon hasonló erősítővel hallottam (többször is, mert baráti körömben van) és ennél jobbat nem nagyon hallottam.
Egyszer ki is állítottunk vele, és többen a kiállítás két legjobb hangja közül az egyiknek mondták.
Szóval ajánlom nagyon. Sajnos ezt a típust már nem gyártják, így csak használtban lehet kapni, szvsz. most kb. olyan 200eFt lehet az ára. Pluszmínusz valamennyi.

Könnyű felismerni, mert azon ritka polchangfalak egyike amiben két mélyközép hangszóró van.
Szóval három hangszóró van dobozban. Tényleg nagyon-nagyon jó. Kifejezetten csöves erősítőhöz ajánlott.

Róla volna szó :
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (9.46 KiB) Megtekintve 3985 alkalommal

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Fico írta:
2023.09.20., szer. 22:52
asebestyen írta:
2023.09.20., szer. 20:43
Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!
Azt, hogy ne ragaszkodj a 92dB feletti érzékenységű polchangfalhoz, mert olyat nem nagyon vagy inkább egyáltalán nem fogsz találni, max olyat, amiből nem jön ki mély hang, de még olyat se sokat és csak drágán.
Miért kell polchangfal, csak valami szekrényen tudod elhelyezni vagy más oka van?
Nem túl ideális a szoba alakja és mérete, de erősen gondolkodom hogy állót teszek be. Így már több lehetőségem lenne?
Pl álló Triangle dobozok, ha tetszik a hangjuk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!
Szia!
Chario Delphinus 90 db. Vannak megfelelő mélyei, és valahol azt olvastam, a korai Pointe erősítőket ilyennel demózták, fejlesztették. Ha rosszul tudom elnézést!

Fico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.06.06., kedd 09:19
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fico »

asebestyen írta:
2023.09.20., szer. 20:43
Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!
Azt, hogy ne ragaszkodj a 92dB feletti érzékenységű polchangfalhoz, mert olyat nem nagyon vagy inkább egyáltalán nem fogsz találni, max olyat, amiből nem jön ki mély hang, de még olyat se sokat és csak drágán.
Miért kell polchangfal, csak valami szekrényen tudod elhelyezni vagy más oka van?
Nem túl ideális a szoba alakja és mérete, de erősen gondolkodom hogy állót teszek be. Így már több lehetőségem lenne?

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Fico írta:
2023.09.20., szer. 16:02
Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!
Azt, hogy ne ragaszkodj a 92dB feletti érzékenységű polchangfalhoz, mert olyat nem nagyon vagy inkább egyáltalán nem fogsz találni, max olyat, amiből nem jön ki mély hang, de még olyat se sokat és csak drágán.
Miért kell polchangfal, csak valami szekrényen tudod elhelyezni vagy más oka van?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Fico
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.06.06., kedd 09:19
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fico »

Sziasztok! Egy Pointe Jubilee-vel folytatom az ismerkedést, viszont a jelenlegi hangfalaimmal nem az igazi.
92 db vagy afölötti érzékenységgel rendelkező hangfallal érezné magát igazán jól, tudtommal.
A szoba adottságaimhoz mérten polchangfal méretű dobozokat keresnék. Amiket hallgatok, az jazz, finomabb rock, pop, blues, folk, megy a jazz-rock, prog-rock is (itt lesz a kompromisszum, de inkább a finomabb, részletező irány felé mennék)
Mit ajánlotok, ennek tükrében? Sajnos nagyon le vagyok szűkítve az érzékenység miatt, nem igazán haladok előre. Köszi!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: PMC Twenty5 21i hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tamagaba írta:
2023.09.11., hétf. 11:53
APMerlo írta:
2023.09.10., vas. 16:44
Kedves Mindenki,

Szeretném meghallgatni a PMC Twenty5 21i hangsugárzókat, nagyon érdekel, hogy milyen hangzásúak és milyen minőségben.
Ha valakinek megvannak és meg tudonam hallgatni, azt megköszönném!!

Inkább egy "otthoni" környezetben hallgatnam őket, mint egy bemutatoteremben. :)

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdvözlettel
Andrea Paolini Merlo
20-3330846
Nekik van raktáron, azt írja
https://streamaudio.hu/bemutatkozas
Miért nem jó náluk meghallgatni?
Mert egy átlag lakószobában mondjuk nincs másik 10-15 pár hangfal bezsúfolva? :napsut: Amik ugye jelentősen befolyásolni tudják az akusztikát.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: PMC Twenty5 21i hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

APMerlo írta:
2023.09.10., vas. 16:44
Kedves Mindenki,

Szeretném meghallgatni a PMC Twenty5 21i hangsugárzókat, nagyon érdekel, hogy milyen hangzásúak és milyen minőségben.
Ha valakinek megvannak és meg tudonam hallgatni, azt megköszönném!!

Inkább egy "otthoni" környezetben hallgatnam őket, mint egy bemutatoteremben. :)

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdvözlettel
Andrea Paolini Merlo
20-3330846
Nekik van raktáron, azt írja
https://streamaudio.hu/bemutatkozas
Miért nem jó náluk meghallgatni?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én elég sok PMC hangsugárzót hallottam. Egy időben két sarokra tőlem (ahol lakom) volt egy hifi kereskedés ahol PMC-Bryston párost árultak, és voltam ott párszor. Igaz ezt az új típust már nem hallottam.
Életem legjobb hangjai közé tartozott amit hallottam. Főleg miután kicsit "megzabolázták" a mindent elsöprő basszusú dobozaikat. Ezek az újak már talán még jobbak.
Igaz az áruk húzós, és sajnos nekem nem férne bele a keretbe, de ha megtehetném vennék.
Bryston erősítőkkel (ami szintén jó húzós árú) fenomenális.
(Jelzem az a kereskedés amiről írtam már rég nincs, és nem is ismertem -ismertem - a tulajt, szóval nincs semmiféle érdekeltségem benne, de ami jó az jó.)

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: PMC Twenty5 21i hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

APMerlo írta:
2023.09.10., vas. 16:44
Kedves Mindenki,

Szeretném meghallgatni a PMC Twenty5 21i hangsugárzókat, nagyon érdekel, hogy milyen hangzásúak és milyen minőségben.
Ha valakinek megvannak és meg tudonam hallgatni, azt megköszönném!!

Inkább egy "otthoni" környezetben hallgatnam őket, mint egy bemutatoteremben. :)

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdvözlettel
Andrea Paolini Merlo
20-3330846
Hello, en meg csak nem is hallottam errol a markarol de az ara es a parameterek alapjan inkabb vennem azt az aktiv hangsugarzot 4 ezer euroert mint ezt 3 ezerert es meg erositot is hozza de meg akkor is marad a parameter. gondolkodik.gif
Bar azt el kell ismerni, hogy designban szebb ez a PMC.
Elnezest, hogy nem ehez a hangsugarzohoz szoltam hozza.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
APMerlo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016.10.09., vas. 22:31
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: APMerlo »

Köszönöm!

Megnéztem a Fórum kezdőlap - AVház - Hangsugárzók de nem tudtam, hol és hogyan tegyem közzé a bejegyzésemet.
Üdv.
Andrea

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: PMC Twenty5 21i hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

APMerlo írta:
2023.09.10., vas. 16:44
Kedves Mindenki,

Szeretném meghallgatni a PMC Twenty5 21i hangsugárzókat, nagyon érdekel, hogy milyen hangzásúak és milyen minőségben.
Ha valakinek megvannak és meg tudonam hallgatni, azt megköszönném!!

Inkább egy "otthoni" környezetben hallgatnam őket, mint egy bemutatoteremben. :)

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdvözlettel
Andrea Paolini Merlo
20-3330846
Legközelebb légy szíves a megfelelő helyen kérdezni és ne az eladási részen nyiss ennek feleslegesen egy off-topikot.
Most átraktam a hozzászólásod a megfelelő helyre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
APMerlo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016.10.09., vas. 22:31
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PMC Twenty5 21i hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: APMerlo »

Kedves Mindenki,

Szeretném meghallgatni a PMC Twenty5 21i hangsugárzókat, nagyon érdekel, hogy milyen hangzásúak és milyen minőségben.
Ha valakinek megvannak és meg tudonam hallgatni, azt megköszönném!!

Inkább egy "otthoni" környezetben hallgatnam őket, mint egy bemutatoteremben. :)

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdvözlettel
Andrea Paolini Merlo
20-3330846

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 4you »

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat! leborulok.gif
Èn is inkább talán a Monitor mellett vagyok,csak azèrt mivel mèg egyik sem volt nem ismerem őket, gondoltam meghallgatom mások véleményét.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

4you írta:
2023.08.30., szer. 06:16
Szia,a règire gondoltam.
Szia!

Nos akkor azt nem igazán javallom. Én mint B&W fan, elég sok hangsugárzót ismerek, hallottam és birtoklok. A régi 600-as széria S3-as változata nem a legsikerültebb sorozat. (Igaz nekem csak egy 601 S3 van, de nem a legjobb doboz, bár amire én használom (4. rendszer) kiszolgál.)
Én inkább az S2-es szériát tudnám javasolni, vagy a Monitor Audio-t.
A B&W 600 S2-es széria (a régi) nagyon-nagyon jól sikeredett sorozat (valamiért) bár a 605-ös (amiben van egy plusz aktív mély) hagy némi kívánnivalót maga után. De a 603-as szerintem jó. Vigyázz az S1 az gagyi. (Abban a második mély egy passzív radiátor, nem javaslom, de nem azért, hanem mert nem szól jól.)
A Monitor Audio Bronze sorozatából én csak a polcsugárzókat ismerem, de azok k...va jók. Felteszem az álló doboz is jó lehet.
Szóval én a kettő közül inkább a Monitor Audio-t választanám, de még inkább egy B&W DM 603 S2-öt.
Ja és még egy dolog : 1996 óta vannak B&W hangsugárzóim (mai napig van 5 pár meg egy Zeppelin, de az itt nem játszik) és egy dolgot megtanultam ez alatt a "rövid" idő alatt : a B&W-k nagyon-nagyon háklisak az erősítőre. De ha megvan a hozzávaló erősítő akkor csodákra képesek. Csak elég sokat kell vele babrálni.
Az MA-k szerintem nem ennyire kényesek. Szóval ha nem akarsz sokat vesződni az erősítő-hangsugárzó párosítással akkor megint inkább a Monitor Audio. De ha van rá időd (meg főleg cérnád) szerintem megéri a B&W-vel kísérletezni, mert nagyon meg tudja hálálni a törődést.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 4you »

Szia,a règire gondoltam.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Bowers Wilkins DM 603. s3 vs Monitor Audio Bronze 6. 5g

Hozzászólás Szerző: Snipi »

4you írta:
2023.08.29., kedd 20:43
Sziasztok.

Az elmúlt kb 5 évben nem hifiztem, most felébredt bennem a vágy :D de már unom a megszokott hangot, gondoltam be szerzek valamit, ezeken gondolkodom: Bowers Wilkins 603 s3 / Monitor Audio Bronze 6 .5 g.
Tudtok segíteni melyik lehet a jobb, Általában Rock ,Jazz ,akusztikus, zene megy nálam.

Köszi! leborulok.gif
A B&W 603 S3 esetén melyikre gondolsz? A régi 2005-ös modellre, vagy az újra ami most fog kijönni szeptemberben, és majdnem 1 misi lesz az ára?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Bowers Wilkins DM 603. s3 vs Monitor Audio Bronze 6. 5g

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

4you írta:
2023.08.29., kedd 20:43
Sziasztok.

Az elmúlt kb 5 évben nem hifiztem, most felébredt bennem a vágy :D de már unom a megszokott hangot, gondoltam be szerzek valamit, ezeken gondolkodom: Bowers Wilkins 603 s3 / Monitor Audio Bronze 6 .5 g.
Tudtok segíteni melyik lehet a jobb, Általában Rock ,Jazz ,akusztikus, zene megy nálam.

Köszi! leborulok.gif
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Bowers Wilkins DM 603. s3 vs Monitor Audio Bronze 6. 5g

Hozzászólás Szerző: 4you »

Sziasztok.

Az elmúlt kb 5 évben nem hifiztem, most felébredt bennem a vágy :D de már unom a megszokott hangot, gondoltam be szerzek valamit, ezeken gondolkodom: Bowers Wilkins 603 s3 / Monitor Audio Bronze 6 .5 g.
Tudtok segíteni melyik lehet a jobb, Általában Rock ,Jazz ,akusztikus, zene megy nálam.

Köszi! leborulok.gif
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: SONY SS MF 400H hangfal vélemények

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kuttorgeza írta:
2023.08.16., szer. 16:09
SONY SS MF 400H hangfalról szeretnék véleményt kérni,
Legközelebb légy szíves ezt itt tedd meg a helyén (ahová átraktam a hsz-ed). Az árazás rész nem pont erre való...
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

kuttorgeza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.08.16., szer. 15:46
Értékelés: 0

SONY SS MF 400H hangfal vélemények

Hozzászólás Szerző: kuttorgeza »

SONY SS MF 400H hangfalról szeretnék véleményt kérni, már ha nem istenkáromlás ilyen low-budget ládát itt megemlíteni. :rolleyes:
40e körül árulják.
Kivitel szempontjából pont ilyen hangfalat keresek (első bass-reflex nyílásos, álló) egy Grundig FineArts R2 erősítőhöz.
Kb. 20 nm-es szoba, nem panel (tégla), de bérház, szóval nagyon meghajtva nem lesz.
Kb. "mindenhez", tehát zene és filmezés. Zeneileg túlnyomó részt a popos-rockos vonal menne, ill. az kell hogy jól szóljon rajta elsősorban. Sejtésem szerint (ebben az árfekvésben) ehhez inkább a német márkák a jobbak (Heco, Magnat, Canton pl.).
A faltól kb. 10-15 cm-re lesz, ezért is zártam ki a hátsó reflexeseket.
Mivel a szoba dizájnba is illenie kell, ezért csak a sötétbarna fa, esetleg a fekete vagy a szürke jöhet szóba. Fém rácsos is ignorált (bizonyos Canton).

Várom a véleményeket a fent említett cuccról, illetve ajánlásokat, hogy inkább milyet. :rolleyes:
Köszönöm!

http://en.all-specs.net/model/350976/

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Mennyibe kerültek bő 20 éve a KEF dobozok?

Ennyibe :D

.
20230701_104646.jpg
20230701_104646.jpg (3.65 MiB) Megtekintve 1815 alkalommal
20230701_104654.jpg
20230701_104654.jpg (3.33 MiB) Megtekintve 1815 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép estét mindenkinek!

Jelentem hazaértek a Canton-ok, és már némileg rendbe is szedtem őket.
Szétszedtem, a hangszórókat megtakarítottam, a dobozon lévő hibákat kijavítottam, majd lefújtam matt feketére. Az előlapi rácsokkal ugyanígy tettem, de azok selyemfényű felületet kaptak. Továbbá a csatlakozókat is kicserélte, mert a rajtuk lévők igen vackok voltak, kb. semmire sem lehetett használni őket. A kivitelezéz nem profi, hagy kívánni valót maga után, de a fellelés kori állapothoz képest üdvözítő.
Behoztam őket, állvány híányában "dobtam alájuk 1-1 széket, és úgy bő fél óra után azt mondom meglepő!
Sokkal jobb hangot produkálnak, mint azt előzőleg vártam volna! Feszes, energikus, szinte alig van dobozhangja, ez felteszem a zárt mivoltának köszönhető. Kellemes, részletező, szinte semmi hiányérzet nincs, a méretéhez képest meglepő mélyenergiákra képes.
Gondolom, ha sikerülne keríteni, készíteni hozzájuk megfelelő állványokat, akkor ennél még többet is tudnának, de ez már így is elég meggyőző.
A belvilágáról és a hangszórókról a megfelelő topicban mellékelek 1-2 képet.
Örülök, hogy megmentettem őket az enyészettől, és újra "csatasorba" állíthattam őket.
Csatolmányok
20230624_192236.jpg
20230624_192236.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 1889 alkalommal
20230624_192159.jpg
20230624_192159.jpg (2.99 MiB) Megtekintve 1889 alkalommal
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alon írta:
2023.06.15., csüt. 09:37
zoli73 írta:
2023.06.15., csüt. 09:21
Alon írta:
2023.06.15., csüt. 09:06


Szia!

Szerintem érdemes foglalkozni vele. Én hirdetek egy Karat 920-ast, amit az előző tulajdonosa felújított. Duelund belső kábeleket, új ellenállásokat, Clarity Cap és Mundorf kondikat kapott. Ha érdekel szívesen kölcsönadom, hogy össze tudd hasonlítani a gyárival, aztán eldöntöd, hogy érdemes-e foglalkoznod vele, vagy meghagyod így, ahogy van. Ha érdekel keress meg privátban.
Köszönöm a felajánlást, de ezzel most nem élnék. Viszont ha azt mondod érdemes vele foglalkozni, akkor valószínüleg rendbe teszem, és talán jut neki valami "feladat".
Persze, megéri, mert a hangszórók alapvetően jók. Van egy facebookos ismerősöm, akinek több, mint 20 ilyen Canton hangfala van, mind felújítja, tuningolja, és éppen azt hallgatja amihez kedve van. :) Ő pl. nagyon szereti ezeket a kis három utas Cantonokat. Sokat ne költs rá ha csak garázshifi lesz.
Azért nem garázshifi lesz, annál jobban becsülöm, az már van egy Techics midi hifi képében. Inkább kvázi "vésztartaléknak", cd játszóból is van ilyenem.
Már jó ideje tervezgetem a hangsugárzóim(JBL Ti5000) profi újrafényeztetését(sajnos az előző gazdája nem kímélte), de ehhez felteszem hosszú hetekre nélkülöznöm kellene, és például erre az időre a Canton jó szolgálatot tehet. Meg aztán enni nem kér, szorítok neki helyet, ha már megmentettem.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alon írta:
2023.06.15., csüt. 09:06
zoli73 írta:
2023.06.14., szer. 21:07
Szép estét mindenkinek!

Birtokomba került egy Canton Karat 200 hangdoboz pár. Konkrétan a szemétbe való kidobástól mentettem meg. Nem volt szívem hagyni, hogy kidobják, inkább elhoztam, én már csak ilyen vagyok. Felteszem, más is volt már így...
Matt(?) fekete színű, kissé viharvert a külseje, az előlapi rácsokon is van 1-2 rozsdafolt, de a hangszórókészlete hibátlan.
Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kiváncsi, akik ismerik. Érdemes vele foglalkozni? Némi munkát bele tenni, például rendbe hozni a külselyét, átnézni, esetleg a hangváltóban kicserélni megöregedett, elfáradt alkatrészeket, ha szükséges? Másod rendszerbe, "garázshifihez", vésztartaléknak, stb. jó lehet?
Köszönöm, ha szántok rá pár szót!
Szia!

Szerintem érdemes foglalkozni vele. Én hirdetek egy Karat 920-ast, amit az előző tulajdonosa felújított. Duelund belső kábeleket, új ellenállásokat, Clarity Cap és Mundorf kondikat kapott. Ha érdekel szívesen kölcsönadom, hogy össze tudd hasonlítani a gyárival, aztán eldöntöd, hogy érdemes-e foglalkoznod vele, vagy meghagyod így, ahogy van. Ha érdekel keress meg privátban.
Köszönöm a felajánlást, de ezzel most nem élnék. Viszont ha azt mondod érdemes vele foglalkozni, akkor valószínüleg rendbe teszem, és talán jut neki valami "feladat".
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”