Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Amúgy ha érdekel hirdetem az Apróhirdetés topicban.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

A két Diamond lényegében ugyanaz,csak a 8.3-ast fel lehet tölteni homokkal,és úgy hallottam hogy azért csináltak álló hangfalat,hogy megspórolják a drága állványt.De szerintem hangzásban nincs köztük külömbség.Bár ezt a homokos dolgot nem próbáltam,de biztos javulna a mély.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy esetleg Tannoy Jupiter 307?
AZt ne !!!
Nekem 308 asom volt. A gyár dolgozóinak rakták össze selejt cuccokból

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ismét egy rendkívül elmés kérdéssel állok elő: a wharfedale diamond 8.2-esben ugyanolyan hangszórók vannak mint a 8.3-asban. mennyire különbözhet a két hangfal hangja mert ugyebár a 8.2es az polc a 8.3as meg álló?
A 8.2 talán teresebb, precízebb, míg a 8.3 nagyobb basszussal bír

Avatar
krleonard
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2005.04.17., vas. 13:52
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: krleonard »

ismét egy rendkívül elmés kérdéssel állok elő: a wharfedale diamond 8.2-esben ugyanolyan hangszórók vannak mint a 8.3-asban. mennyire különbözhet a két hangfal hangja mert ugyebár a 8.2es az polc a 8.3as meg álló?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Newmannem vagy te parafenomén?
Amúgy tényleg, nem vagy feltöltődve? Kp-i fűtéses a szoba? Mert akkor nem kéne nyúlkálni!
Ha a távval vezérelve nem mozog, akkor miért nem csinálod úgy?

Nah vagyok, csak most fejeztük be a Final Fantasy féle effekt áradatot Aki álmainál lökte is a levegőt a pofámba rendesen
Mostanra már eléggé megizmosodott a közép/mélysugárzója, s már nem csak az ágy mozog, hanem szinte már én is rajta
 
 
Gordon314:
De..., talán..., egy kicsit!
 
Kp-i fűtéses vagyok, miért nem kéne nyúkálni?
 
Azért nem vezérlem a távval (ha zenélek), mert ha gépénél vagyok, akkor 10 cm-re van a bal kezemtől az erősítő, ráadásul az eléggé "lassú", szóval sokáig kell lenyomva tartani, h nyomja rá a hangot.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A helyzet akkor módosítódik: 
"Ha akkor is mozog, ha nem tekergeted éppen a hangerőszabályozót, akkor van a komoly gond."
Ekkor nem mozog, csak nagy a zaj. Ha nem tekerem a szabályzót, akkor "beáll" és nem mozog.
 
"Ha tekergetés közben..."
Így van(!), ekkora mozog. De 2/3 hangerő fölött szép nagy kilengéssel, rendes félek tőle!!!
 
- Ezzel a pótméteress dologgal, adtatok most egy ötletet. Fogtam a távirányítót és nyomtam maximum állásig a hangerőt és ez esetben a membrán nem mozgott!!!!
- Viszont finoman rátettem az újjam és egy magasabb hangőnél (maximum felé) egyre jobban rezonált -éreztem mintha kapna jelet- (NEM mozogott) a membrán. Ez így nem baj? Ez már csak a számítógép zajának tudható be?

Newman
nem vagy te parafenomén?
Amúgy tényleg, nem vagy feltöltődve? Kp-i fűtéses a szoba? Mert akkor nem kéne nyúlkálni!
Ha a távval vezérelve nem mozog, akkor miért nem csinálod úgy?
gordon314.fw.hu

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A helyzet akkor módosítódik:
 
"Ha akkor is mozog, ha nem tekergeted éppen a hangerőszabályozót, akkor van a komoly gond."
Ekkor nem mozog, csak nagy a zaj. Ha nem tekerem a szabályzót, akkor "beáll" és nem mozog.
 
"Ha tekergetés közben..."
Így van(!), ekkora mozog. De 2/3 hangerő fölött szép nagy kilengéssel, rendes félek tőle!!!
 
- Ezzel a pótméteress dologgal, adtatok most egy ötletet. Fogtam a távirányítót és nyomtam maximum állásig a hangerőt és ez esetben a membrán nem mozgott!!!!
- Viszont finoman rátettem az újjam és egy magasabb hangőnél (maximum felé) egyre jobban rezonált -éreztem mintha kapna jelet- (NEM mozogott) a membrán. Ez így nem baj? Ez már csak a számítógép zajának tudható be?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Topeti kérdése a lényeg!
Ha akkor is mozog, ha nem tekergeted éppen a hangerőszabályozót, akkor van a komoly gond. Ha tekergetés közben, akkor a hangerő poti mozgásából adódó aj miatt kaphat jelet a hangsugárzó, de ha nem állítod a hangerőt, akkor ugye ez nem jelentkezik.
Ez sem szép dolog, de ez nekem nem tűnik nagy bajnak. Bár lehet, hogy a poti pormentesítése nem ártana (ha egyáltalán potméteres hangerőszabályozás van a h/k-ban.)
 
Amúgy zaj jöhet a gyenge kábel miatt is és az 50 Hz-es zaj pedig földhurokból. Amúgy tényleg érdemes valami tisztességes műsorforrást rákötni, hogy meg tudd mire képes a rendszered. Jó-jó a számítógép, de nem erre való.
gordon314.fw.hu

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: topeti »


Newman....
Csak akkor mozog a membrán, ha a hangerőt állitod, vagy akkor is mozog, ha már nem nyulsz a hangerőhöz?
Utobbi már baj. Kérdés: milyen zajt hallassz? 50Hz-es bugást, vagy pl. fehérzajt (mint amikor olyan helyre hangolod a rádiot ahol nincs adás)?
 
Misssion vs. Diamond
Attól függ, milyen zenéket hallgatsz. Ha discozni akarsz vele, akkor ne vegyél Missiont. Többed magammal teszteltük a Mission-öket és megállapitottuk, hogy nem valok disco zenére (Scooter mélyhiányosan szolt rajta).
Bár a 8.3 sem egy basszus-bajnok... viszont az M34-ben sokkal kisebb sztereó tér volt, mint az M33-ban ! Egyszerüen az M33 jobb volt mint az M34. Komolyzenén, és hangszeres zenéken. Azt hittük, hogy az M34 több méllyel fog szólni mint az M33, de nem. Picikével nött csak a mélye, alig érezhetően, viszont a sztereó tér ugy összement... szoval mi összenéztünk és nálunk az M33 gyözött.
Az egyik fórumtárs megjegyezte: "Ennyi mélyet még a 8.3-es Diamondom is tudott!"
Szóval ha nem a mély mennyisége a döntő, hanem a szebb hangzás, akkor érdemes csak cserélni.
 
Üdv, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajnos ebból a topicból szinte semmit nem tudtam meg a mission-ről Jobb a Diamondnál vagy nem?

Érdekesség képpen én is elolvastam azt a topicot.
(nem volt hosszú, s mivel a sztereó rendszerem teljes ára nekem is kb. 280 körül volt, mint ott a 200E-es határ az emberé).
 
De mivel ott nem emlegették a Diamondokat, csak az a fölöttit, az EVO-t, akkor bizonyára JOBB, mint a Diamond (beleértve 8-as és a 9-es szériát is). Gondolom én

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...Ez a kontroláltabb mit jelent majd? Ez hogyan fog jelentkezni élesben?
....
"Egy KÉRDÉS: ha az erősítő hangját feljebb tekerem, 1/3-ad állástól felfelé látványosan ki-be mozdul a kevlár  Egyre feljebb tekerve annál jobban, felettéb bosszantó".

A mélyek pontosabbak lesznek, gyrosabb lesz a "lecsengésük" kevésbé lesz elkent.
 
Szerintem többen megpróbálnánk válaszolni a kérdésre, ha értenénk
 
Most ha arra gondolsz, hogy ha nagyobb hangerőn szól, akkor nagyobb úton mozdul a mély/középsugárzó, akkor az természetes.
Az, hogy nem szól semmi, csak rá van kapcsolva a jelre a számítógép és mozog a membrán az baj.
Az, hogy fel van hangosítva és átváltasz a számítógépes bemenetre és kap egy áramlökést a rendszer, az megint lehet baj is, de komolyan nem értem, hogy mire gondolsz!

bocsi
 
 
Ez a helyes válasz:
"Az, hogy nem szól semmi, csak rá van kapcsolva a jelre a számítógép és mozog a membrán az baj."
 
1. Számítógép megy;
2. nem szól semmi, SEMMI!;
3. erősítőt tekerem egyre feljebb (1/3 hangerőtől), és mozog a membrán.
- Ezt megfigyeltem, mert fél hangerőtől van már hallható alapzaj is.
- Tovább fél hangerőn túl ha agresszívebben tekergetem a hangerőt, akkor mozog a membrán,
de pld. teszem azt max. hangerőn van, akkor nem mozog a membrán csak úgy önmagától, hanem csak akkor ha ilyen hangerőszinten tekergetem a hangerőt. Csak akkor. Nah ez zavar, de azért mert félek, h ez tökre de nem normális és erre keresek magyarázott esetleg megoldást
(vmi eszembe jutott: lehető legolcsóbb zsír gagyi RCA kábelt használok, ami ráadásul jó hosszúá és még toldva is van az átalakítás miatt ami szintén nem egy rövidke darab; még nem a vdH Source van bekötve, nincs még átalakítóm; mellesleg ez segít az alapzajon vagy jobban kihozza a jobb kábel?).
 
Mindezt akkorra a helyzetekre értsd, h mondom nem szólt semmi mindezek alatt! Remélem mostmár érthető, ha nem írd meg lécci azt is, mert múltkor is vártam itt, mint egy kuka

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Vagy esetleg Tannoy Jupiter 307?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Sajnos ebból a topicból szinte semmit nem tudtam meg a mission-ről
Jobb a Diamondnál vagy nem?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


...Ez a kontroláltabb mit jelent majd? Ez hogyan fog jelentkezni élesben?
....
"Egy KÉRDÉS: ha az erősítő hangját feljebb tekerem, 1/3-ad állástól felfelé látványosan ki-be mozdul a kevlár Egyre feljebb tekerve annál jobban, felettéb bosszantó".

A mélyek pontosabbak lesznek, gyrosabb lesz a "lecsengésük" kevésbé lesz elkent.
 
Szerintem többen megpróbálnánk válaszolni a kérdésre, ha értenénk
 
Most ha arra gondolsz, hogy ha nagyobb hangerőn szól, akkor nagyobb úton mozdul a mély/középsugárzó, akkor az természetes.
Az, hogy nem szól semmi, csak rá van kapcsolva a jelre a számítógép és mozog a membrán az baj.
Az, hogy fel van hangosítva és átváltasz a számítógépes bemenetre és kap egy áramlökést a rendszer, az megint lehet baj is, de komolyan nem értem, hogy mire gondolsz!
gordon314.fw.hu

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szeretném kérdezni,hogy érdemes lenne e eladni a hangfalaimat,és helyette Mission M34-et venni.Hirdetnek egyet 70000e ft-ért.Javulna vele a stereo hang?Egyáltalán mi a véleményetek erről a tipusról?Milyen zenéhez ajánlatos ezt választani?Mert én mostanában megint sokat hallgatok Dancefloor zenéket is.
Hallgatózni nem tudok,és akkor nem is kérdezném itt.

Mission m34, Tapasztalatok?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szeretném kérdezni,hogy érdemes lenne e eladni a hangfalaimat,és helyette Mission M34-et venni.Hirdetnek egyet 70000e ft-ért.Javulna vele a stereo hang?
Egyáltalán mi a véleményetek erről a tipusról?Milyen zenéhez ajánlatos ezt választani?Mert én mostanában megint sokat hallgatok Dancefloor zenéket is.
Hallgatózni nem tudok,és akkor nem is kérdezném itt.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A bejáródással sokkal több mély nem lesz, inkább csak a kontroláltság jabul majd szvsz.Szerintem a kutya a számítógépben van elásva. Nem tudom hogyan állítottad be, de nem lehet, hogy a magas/mély egyensúly más a mozinál és a zenénél?
 
Amúgy ki kellene próbálni valami rendes műsorforrással is. Akár egy DVD lejátszóval, ha jobbat nem tudsz kölcsönkérni.

Sztem sem lesz sokkal több mély (már), nagyon-nagyon sokat erősödött . +írtam még, h biztosan változik majd még vmelyest.
Ez a kontroláltabb mit jelent majd? Ez hogyan fog jelentkezni élesben?
 
Félreértesz.
Egyforma a magas/mély zenénél és filmnél is (mármint erősségűk).
Sztem ott kavarodhattál bele amikor mondhattam, h mikor mennyit teszek a bass-re (treble-t ugye nem állítom soha).
- Mozinál és igényes zenénél: 0 és max közöttre tekerem fel,
- Míg tucc tucc (pl. trance) maxra a bass-t (az nálam több mélyet igényel, úgysem ezok az "audiophil" zenék, de már mondtam, ha zenében fel is tekerem a bass-t nem szenved hátrányt a magas stb. sem),
- Moziban már lehet sok a mély. Max. álláson már túl sok első nap még úgy is keveseltem és ez komoly!
 
Audigy2-n a bass/treble 50-50%-on van a master és vmég vmilyen hanerő pedig 75-72%-on.
 
 
Lentebb írtam ezt, még mindig furdal:
"Egy KÉRDÉS: ha az erősítő hangját feljebb tekerem, 1/3-ad állástól felfelé látványosan ki-be mozdul a kevlár Egyre feljebb tekerve annál jobban, felettéb bosszantó".

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A bejáródással sokkal több mély nem lesz, inkább csak a kontroláltság jabul majd szvsz.
Szerintem a kutya a számítógépben van elásva. Nem tudom hogyan állítottad be, de nem lehet, hogy a magas/mély egyensúly más a mozinál és a zenénél?
 
Amúgy ki kellene próbálni valami rendes műsorforrással is. Akár egy DVD lejátszóval, ha jobbat nem tudsz kölcsönkérni.
gordon314.fw.hu

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha mozinál van elég mélyed akkor nincs semmi baj. Szerintem még nem szokta meg a füled a 0 basst és a 0 treble-t. Ezért hallod még furcsának a dolgot. Természetesen még a hangfalak sincsenek teljesen bejáratóda. Meg fog jönni majd a mély hidd el. Én, amikor áttértem a musiccenterremről (bass-, magaskiemelés 3/4-ig feltekerve) nagyon szokatlan volt a hang amit hallottam. Majd egyre jobban megszoktam és idővel annyira megtetszett, hogy most már el sem tudom képzeli a zenehallgatást Direkt mód (minden hagszínszabályozást kikerül) használata nélkül.
Mozinál és igényesebb zenéknél bállítóm 0 és max. állás KÖZÉ bass-t. Ha tucc-tucc (pld. trance) zene szól, akkor max.-ra. De a mély (egyik esetben) sem búg, a jelenlegi "gyengeségét" erősítem így fel. Mindenféle bebúgás és egyéb kellemetlen hangok nélkül törnénik mindez.
A treble 0-n van mindig, semmilyen zenénél nem teszek rá treble-re, mert azthiszem elég a B&W-k magasa
 
Rájöttem közbe, h a Satsystem-nél a HK620-as erősítő ~90E, a HK680 pedig ~125E. Képet a 620-ról nem láttam (annyira túl régi az is), a 680-ról viszont igen, az egy másik kategória. A HK620 is 2x40W-os, mint az én 630-asom. És mivel nagyobb típusszámot kapott, feltételezem kicsit drágább az enyém, mint a 620. Újonna,n ha még lehetne kapni olyan 100E Ft körülre saccolnám a sztereó erősítőmet. Azt hittem, h ez újba olyan 50-60E lehet 25E Ft-os használt árához képest.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Ha mozinál van elég mélyed akkor nincs semmi baj. Szerintem még nem szokta meg a füled a 0 basst és a 0 treble-t. Ezért hallod még furcsának a dolgot. Természetesen még a hangfalak sincsenek teljesen bejáratóda. Meg fog jönni majd a mély hidd el. Én, amikor áttértem a musiccenterremről (bass-, magaskiemelés 3/4-ig feltekerve) nagyon szokatlan volt a hang amit hallottam. Majd egyre jobban megszoktam és idővel annyira megtetszett, hogy most már el sem tudom képzeli a zenehallgatást Direkt mód (minden hagszínszabályozást kikerül) használata nélkül.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megnéztem ma du. a Holtak hajnalát. Már az ülőhelyemen is izmos mélyek vannak. Roninnál ugyebár hallottam és mondtam, h nem adok ki min. 100 (max. 150) rongyot mélyládára (mert úgy nyomott) és most h ilyen "bika" lett a mély, e film alatt is ezt gondoltam. Most h éjfél körül vmi lágy zenét kerestem Braveheart / Rock OST. Aztán a Cincinatti Pops albumon rajta volt az Apollo 13 Mission. Eszembe jutott (nem tudom hogyan), h T-BoY anno ajánlva írta az RF-3 mellé a track-et. Ezt hallgatta és minden csúszott szét a szobában. Hát nekem alig van ebben mély. Nem nem kell h erősödjön még tovább a kevlár (bár fog még, ha nem is, de vátozni biztos), látom is h a membrán iszonyatos lassan mozog és erőlködik szegény, úgy sajnáltam szegényt, aztán el is kapcsoltam. Ez azt jelenti h nagyon nagyon alacsony frekvenciás hangja van annak a fránya űrhajónak és nem tudja leadni. És hiába hangosítanám, nem hallanám kellőképpen csak a hangfal torzítana. Egy szó mint száz ha nem is csak ezért a track-ért, de kezdek értékelni, sejteni egy Sub-ot.
 
Filmeknél nem látom (nem is figyelem) a membránt (full sötét is van), meg aztán akkor a filmet nézem (persze a hang el akar csábítani egy-két főleg horror filmben... de nem hagyom magam). Vissztérve a lényegre, filmeknél is biztosan vagy két jelenet (persze h van) ahol annyira mély a mély, h vagy épp hallom, de Sub-bal mondjuk rezegne a belem és sejtem s kezdem érteni ezzel az Apollo 13-al, h kellhet Sub, főleg s tényleg inkább csak (egyenlőre) filmek mellé.
 
Nem, nem szidom ezzel a 602 mélyét, sőt: igazi erőbajnok Csak egy opcinális Sub-ot ecseteltem, h elismerem igazatok volt, tényleg kell majd egyszer.
Pld. dts Audio CD - Titanic Soundtrack - Track 12 (tisztán kivehető a fini béssz')
 
 
Jah, Léva: felcseréltem a RCA IC-t, most már kira
 
Egy KÉRDÉS: ha az erősítő hangját feljebb tekerem, 1/3-ad állástól felfelé látványosan ki-be mozdul a kevlár Egyre feljebb tekerve annál jobban, felettéb bosszantó Ez jelent vmit? Ugye nem rosszat? Nem lesz semminek se baja? Ez csak a szgépből öszeszedett zaj?!?!?
(nem szól semmi, bent vok a Win-be és csak felrakom a hangerőt, fél hang fölött vmiveltől meg már elég szar az alapzaj).

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva:
ehh, h ez milyen gas. Most egy zsír occsó' IC-vel kötöttem be (sima egyszerű full tescos), nem a Source (még). Aztán a pirosat az erősítő pirosába, fehér végét meg a h/k feketéjébe kötöttem. Sz*r IC színkódok... Otthon ki is próbálom, mint ah a zenéket is!
 
Tusi:


Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Newman 
A mélyhanghullámok nem nyelődnek el a szoba falain, a szekrénysoron, hanem jó részük szépen visszaverődik ezekről. A visszaverődő hullám pedig találkozik a hangsugárzóból indulóval, a talákozó hullámok pedig összeadódnak (interferencia). Az eredmény egy eredő hullám, aminek a frekvenciája, ampitudója nehezen meghatározható, így elméletben.
Ezekből adódóan minden szobában más és más az a frekvenciaérték, ahol az eredő hanghullám hangosabb lesz, vagy halkabb, mint a megszólaltatni kívánt. Így a szoba mérettől függ az is, mi az a legmélyebb frekvencia, amit még meg tudsz szólaltatni.
 
 
Néhány sarokszám: a hang terjedése levegőben ha jól emlékszem olyan 360 m/s. Ha 35 Hz-es hangot szeretnél, akkor annak a hullámhossza 360 m/s / 35 1/s azaz kb 10 m. Tehát, hogy valódi 35 Hz-es hangot halljál, ahhoz egy 10 m-es hullámnak kell elférnie a szobában. Ha a szoba kisebb, mondjuk 5 m-erről visszaveri a hullámot, akkor a 35 Hz helyett 70 Hz-et hallasz, akkor is, ha 35 Hz-es jellel küldöd meg a rendszert. (A dolog persze a valóságban összetettebb, de a lényeg ez.)
Kb olyan dolog egy kis szobában igazán nagyon mélyeket keresni, mintha egy vödör vízben szeretnénk méteres hullámokat kelteni.

Tök így van, kivéve, hogy 330m/s (földfelszin közelében). Esetünkben azonban csak arról van szó, hogy nem azt a basszust kapod vissza, amit lead a hszóró, hanem egy a szoba álltal "alakított" basszust Nálam az a probléma, hogy elrendezve Dolby ajánlás szerint jó a szoba ergonómiája, minden f*sz@, csak pont ahova ülök, ott van egy kioltási pont. Mindenhol frankó lágy basszus, csak ahol ülök, ott van vödörhang

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva: a zenéket ki fogom próbálni, többnyire mind megvan (Diana, Sting tuti). 
A másik amit elfelejtettem megírni, h az erősítőbe a jobb hangfalat miért kell az erősítő bal csatornjába kötni(?), h ha lefuttatok egy tesztet a left hang a bal oldalon a right hang pedig a jobb oldalon szólaljon meg (audigy2 calibration teszt).
Filmeknél, zenénél mindenhol érzem, h ha az erősítőbe fordítva dugom be a hangfal kábeleket akkor szól minden a helyén (ez eléggé zavaró, még ha nem is látom, h mit hova dugdostam). Erre van vmi ötletetek?

Persze, hogy van!
Cseréld fel az IC csatornáit. Tipikus szgépes probléma!
 
Léva

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”