Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Vétek lenne B&W-t megátkozni egy Pana erősítővel!Ha igazán jó hangzást akarsz, cserélj erősítőt, ha kevesebbel beéred, Panához vagy szatelitet, vagy olcsóbb hangfalakat érdemes venni. Pl. Jamo.
Drágább hangfalakat felesleges venni hozzá.

nagy igazságod vagyon!

Szerintem ettől függetlenül a Bowerek jó alapnak tekinthetők. Én nem tartom igazán zenei dobozoknak e sorozat tagjait, bár tény, hogy többre kéepsek, mint amit ez az erősítő ki tud hozni magából. Viszont az is tény, hogy érdemesebb esetleg jobb dobozokat tenni rá, semmint gyengébbeket, mert a rendszer leggyenébb része mindig a hangfal. Ha ez most esetleg épp fordítva lesz is, még mindig többet tud hozzátenni mint ha valami gagyibb hangfalat kötnél rá.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Vétek lenne B&W-t megátkozni egy Pana erősítővel!Ha igazán jó hangzást akarsz, cserélj erősítőt, ha kevesebbel beéred, Panához vagy szatelitet, vagy olcsóbb hangfalakat érdemes venni. Pl. Jamo.
Drágább hangfalakat felesleges venni hozzá.

nagy igazságod vagyon!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Ahhoz, hogy a DVD-A teljes tartomományát le tudja a hangfalad sugározni még drágább hangfalat kell vásárolnod, ami viszont tényleg pazarlás egy digiserősítőre. Az erősítőddel nincs semmi baj, csak még kiforratlan ez a technológia.

Avatar
hbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.05.22., szomb. 20:52
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: hbal »


A Pana XR45 digitális erősítő, aminek számos előnye van. Viszont a technológiájából adódóan nem túl zenei. Csak két adat: Frekvencia-átvitel: 10 Hz - 44 000 Hz (+/-3 dB) Jel/zaj viszony: 90 dB (96dB, IHF A)
 
Mondjuk egy hasonló árú 640-es Yamahának:
Frekvencia-átvitel: 10 - 100 000 Hz (+0/-3 dB)
Jel/zaj viszony: 100 dB (250 mV)
 
Ebből látszik, hogy a digitális erősítés egyszerűbb megvalósítása érdekében lemondtak a DVD-Audio, SACD által használt magasabb frekvenciákról. No ettől még szólhatna szépen zenével, de a digitális erősítőknek mások az erényeik. (kis melegedés, dinamikusság, kis helyen nagy teljesítmény...)

Nem tartom magam audiofil megszállottnak, ez gondolom átjött
Azt tartom furcsának, hogy az erősítő illetve a DVD is "DVD-AUDIO Ready".
Ezek szerint nem tudja a hangfalaknak átadni azt ami a DVD-AUDIO technologiában rejlik?
 
DM 303 2 utas, Bass Reflex hangdoboz 72Hz-20kHz (±3 dB)
DM 309 2 és 1/2 utas állódoboz, két Bass Reflex nyílással 60Hz-22kHz (±3 dB)
 
A B&W frekvenciaátvitele jóval kisebb mint amit az erősítő gyári paraméterei mutatnak.
TV: Panasonic TX-32PL10P (82cm 16:9), DVD: Panasonic DVD-S75, Erősítő: Panasonic SA-XR45

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hát bizony erős túlzással olyan lenne, mint Ferrarival földúton. Az biztos, hogy nagyobb élmény, mint egy Trabi, no de nem használod ki.
 
A Pana XR45 digitális erősítő, aminek számos előnye van. Viszont a technológiájából adódóan nem túl zenei. Csak két adat: Frekvencia-átvitel: 10 Hz - 44 000 Hz (+/-3 dB)
Jel/zaj viszony: 90 dB (96dB, IHF A)
 
Mondjuk egy hasonló árú 640-es Yamahának:
Frekvencia-átvitel: 10 - 100 000 Hz (+0/-3 dB)
Jel/zaj viszony: 100 dB (250 mV)
 
Ebből látszik, hogy a digitális erősítés egyszerűbb megvalósítása érdekében lemondtak a DVD-Audio, SACD által használt magasabb frekvenciákról. No ettől még szólhatna szépen zenével, de a digitális erősítőknek mások az erényeik. (kis melegedés, dinamikusság, kis helyen nagy teljesítmény...)
 
Egy B&W komplett sorozat minimum 300 eFt. Nem leszel vele "boldog", mert ki fogja hozni az erősítőd gyengeségeit. Előbb-utób erősítőt is cserélnél akkor. Ha elégedett vagy amúgy a Pana hangjával, akkor én is beérném mellé egy olcsóbb hangszettel.
gordon314.fw.hu

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Mester »


Vétek lenne B&W-t megátkozni egy Pana erősítővel!
Ha igazán jó hangzást akarsz, cserélj erősítőt, ha kevesebbel beéred, Panához vagy szatelitet, vagy olcsóbb hangfalakat érdemes venni. Pl. Jamo.
Drágább hangfalakat felesleges venni hozzá.

Avatar
hbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.05.22., szomb. 20:52
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: hbal »


Én mondjuk a Pana digitális erősítő mellé kicsit feleslegesnek tartom a B&W-okat, de ha van rá pénz, akkor tuti szeretni fogod szerintem is.
Ennyire nem passzolna a B&W az erősítőhöz? Túl jók hozzá?
TV: Panasonic TX-32PL10P (82cm 16:9), DVD: Panasonic DVD-S75, Erősítő: Panasonic SA-XR45

Avatar
derceto
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 04:52
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: derceto »


Minkenképpen menj el a HiFi Barlang-ba, és hallgasd meg a Mission-öket. Mindenféle árkategóriában van álló, nem álló és gyünyörű zenei hangot produkálnak. És még szépek is  
Azt még hozzáteszem, hogy nekem is Mission-jeim vannak, és korábban Technics erősítővel hajtottam őket (ami kvázi Panasonic). Szépen muzsikáltak együtt.

Na, az előző én voltam, csak valamiért nem voltam bejelentkezve.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minkenképpen menj el a HiFi Barlang-ba, és hallgasd meg a Mission-öket. Mindenféle árkategóriában van álló, nem álló és gyünyörű zenei hangot produkálnak. És még szépek is
 
Azt még hozzáteszem, hogy nekem is Mission-jeim vannak, és korábban Technics erősítővel hajtottam őket (ami kvázi Panasonic). Szépen muzsikáltak együtt.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Én véleményem az, hogy szubból mindenféleképpen aktívat vegyél. Szerintem kell a .1 a mozihoz, zenéhez nem kell szub. Én hallgattam már szubbal zenét és hát nem valami meggyőző.  
Én frontoknak álló hangfalakat javaslok, de mindenféleképpen szánj jár időt és hallgass meg minnél többet és azután dönts. Macerás dolog, de ha hosszú távra tervezel, akkor mindenképpen megéri a fáradságot.

a dvd audió és a dts audiónál jó a zenéhez is az aktív sub!! ha jól van belőve igen finom hangokat tesz hozzá
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én véleményem az, hogy szubból mindenféleképpen aktívat vegyél. Szerintem kell a .1 a mozihoz, zenéhez nem kell szub. Én hallgattam már szubbal zenét és hát nem valami meggyőző.
 
Én frontoknak álló hangfalakat javaslok, de mindenféleképpen szánj jár időt és hallgass meg minnél többet és azután dönts. Macerás dolog, de ha hosszú távra tervezel, akkor mindenképpen megéri a fáradságot.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én mondjuk a Pana digitális erősítő mellé kicsit feleslegesnek tartom a B&W-okat, de ha van rá pénz, akkor tuti szeretni fogod szerintem is. Más kérdés, hogy egy zeneibb erősítővel tudnád csak az igazibb formájukat kihasználni.
Szerintem cserélni fogod előbb-utóbb az erősítőt és ez meg is válaszolja azt, hogy nem szabad passzív szubot venni!
 
Ahogy (ex)Cat is írta a szub töblet teljesítményt is jelent, de azon túl a filmekhez ugye 5-6.1-ben van rögzítve a hang. Ha pedig nincs szub, akkor hozzá kell kevernie a receivernek az 5-6 csatornához a .1 jelét. No és minden ilyen átalakítás kedvezőtlenül hat a végeredményre.
 
Még (ex)Cat rendszerénél is hozzá adott egy szub, pedig ott a JMLab frontok igazán méretes és erőteljes hangú darabok.
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


B&W-ről mi a véleményetek???Konkrétan a 300-as szériára gondoltam, front-nak a 309-eseket, surround-nak pedig 303-asokat néztem ki.
 
Olyan kérdésem lenne még (ti sokkal tapasztaltabbak vagytok mint én), hogy szükséges-e subwoofer-t vennem vagy elég, ha nagyméretű hangfalakat veszek, illetve létezik subwoofer nem aktív változatban is?, mert az erősítőn van erősített kimenet is.

A B&W amolyan jó iparosként tevékenykedik ezen a fronton. A hangfalai jól szólnak, de nem keiemelkedően jól (ebben a kategóriában) Szerintem ha körülnézel, akár a hazai gyártók között is találsz olyan dobozokat ami ár - érték arányában jobban jön ki. Viszont ha tetszik a Bower, akkor nyugodtan megveheted, nem fogsz csalódni benne, DE! Fontos lenne, hogy legalább egyszer meghallgasd, lehetőleg a saját erősítőddel, mert csak így tudhatod meg, hogy azt a hangot profukálja-e ami neked tetszik - gondolom, te is tudod, hogy minden hangfal másként szól a különböző erősítőkkel.
 
SUB. Nem kötelező, de erősen ajánlott! Különösen ha kis dobozokból építkezel, de ha nagy álló hangfalat veszel akkor is tud hozzátenni a hangzáshoz. Mármint házimoziban, mert zenénél én ellensége vagyok a sub-nak
 
Aktív vagy passzív? Én mindenképp aktívat vennék, mert még ha az erősítő meg is képes hajtani a passiv SUB-ot, ez is elveszi az amúgysem túl nagy teljesítményt a többi hangfal elől, ami az összhangkéet gyengíti.

Avatar
hbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.05.22., szomb. 20:52
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: hbal »


Gordon314: az biztos, hogy 5.1-es rendszert szeretnék építeni, nem szatelitekkel, zenét is akarok hallgatni a mozizás mellett.
 
cosmo: A mostani szobám kb.: 20m2, viszont hosszabb távon gondolkodom.
 
B&W-ről mi a véleményetek???
Konkrétan a 300-as szériára gondoltam, front-nak a 309-eseket, surround-nak pedig 303-asokat néztem ki.
 
Olyan kérdésem lenne még (ti sokkal tapasztaltabbak vagytok mint én), hogy szükséges-e subwoofer-t vennem vagy elég, ha nagyméretű hangfalakat veszek, illetve létezik subwoofer nem aktív változatban is?, mert az erősítőn van erősített kimenet is.
TV: Panasonic TX-32PL10P (82cm 16:9), DVD: Panasonic DVD-S75, Erősítő: Panasonic SA-XR45

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem el kéne menned, (lakhelytől függően) mondjuk egy MM-be, vagy hasonló helyre, ahol sokféle ládát egyhelyen megnézhetsz-hallgathatsz.
Tudom, hogy ezeken a helyeken nem a legideálisabbak a körülmények, de ha esetleg sikerül kipécézni egy-két jelöltet, azt már rendes körülmények között, pl. a forgalmazó mintaboltjában, vagy speci házimozis üzletben meg tudod hallgatni.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Kérünk még paramétereket: Mennyit szánsz rá? Mekkora a szoba? Nagy vagy kisméretű hangfalakat szeretnél?

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Mennyit szánsz rá?5.1, 6.1, 5.0, 6.0 jöjjön ki belőle?
Milyen zenéket akarsz hallgatni rajta?
Szóba jöhet-e szatelites rendszer mélynyomóval, vagy ragaszkodsz az álló frontokhoz?

hát ha lehet valami szar akkor az a satelites verzió. (szerintem)
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
piskóta
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: piskóta »


Valamint mennyire fontos, hogy sztereóban zenét hallgass?
Mert akkor körültekintőbben érdemes választani a frontokat.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Mennyit szánsz rá?
5.1, 6.1, 5.0, 6.0 jöjjön ki belőle?
Milyen zenéket akarsz hallgatni rajta?
Szóba jöhet-e szatelites rendszer mélynyomóval, vagy ragaszkodsz az álló frontokhoz?
gordon314.fw.hu

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Fufuka »

ne a mi fülünknek akarj hinni. a legjobban akkor jársz, ha az általad kitalált pénz határig nézelődsz, és fülelsz hangfalak után. ha meg van elképzelés, akkor arról már talán tudunk véleményt mondani, de az még mindig a mi egyedi véleményünk lesz, és nem biztos hogy a te füled is a mi véleményünkel fog egyetérteni!
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
hbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.05.22., szomb. 20:52
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: hbal »


Sziasztok!
 
A következő kér(d)éssel fordulok hozzátok:
 
Hangfalakat szeretnék vásárolni, viszont fogalmam sincs, hogy a már meglévő "rendszerhez" mi passzolna.
 
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Panasonic TX-32PL10P TV
Panasonic DVD-S75 DVD
Panasonic SA-XR45 rádióerőstő.
TV: Panasonic TX-32PL10P (82cm 16:9), DVD: Panasonic DVD-S75, Erősítő: Panasonic SA-XR45

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja, még annyit szeretnék kérni, hogy valaki adjon pár tippet, hogy milyen címen lehetne külön hangszórókat venni. De nem olcsó somogyikat, hanem annál kicsit drágábbakat. Pl. mint ami a kis Eltax hangdobozban van.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már itt tartunk, akkor mi a véleményetek a Quad 405-ről?
Persze, jó minőségű alkatrészekből felépített, izmos táppal ellátott, aranyozott csatlakozós darabra gondolok. De nem SUB meghajtásra, hanemteljes frekvenciasávban. Igaz, hogy kicsit régi konstrukció, de azért szerintetek felveszi a versenyt a mai modern erősítőkkel?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sajnos a Somogyis mély sem megy le igazán mélyre (mint ahogy sok másik sem), de a hangerővel nem lesz gond:) Ha tanácsolhatom, 2db 30cm-es mélyet építs be egymással szembefordítva. Ezt nevezik tandem hangszóró párosnak. Így már beszélhetünk SUB tartományról.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy kis TAnnoy mx sorozathoz tartozó sub!?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”