Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

trane írta:
2022.12.05., hétf. 14:04
vidor2009 írta:
2022.12.05., hétf. 13:56
Azért ezt Te sem gondolod komolyan!Talán azért az árért,amennyiért manapság megszerezhető,nem rossz,de hogy a legjobb lenne? :fekverohog:
node azt nem írta, mennyi van a "Világ legjobb CD-játszói" halmazban ;) :smile29: :smile53:
Bocsánat, én nem az írtam, hogy a "legjobb", hanem hogy a "legjobb hangú" és abból is csak az egyik. Hallottam én "legjobb"-at is. (Több 10 milláért) Ku... sz@rul szólt. :D

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Snipi írta:
2022.12.02., pén. 09:44
Alex_Aston írta:
2022.12.02., pén. 09:16
Tegnap tartottunk pár forumtárssal egy közös hallgatózást nálam.
Abban nem volt vélemény különbség, hogy jobb a Dyno, mint az Quadral volt.
Leginkább a kellemesebb magas tartományt jegyezte meg mindenki, illetve a neutrális hangképet.
Azt mondták, hogy a hangfal most már rendben van, jöhet a többi cucc cseréje :D
CD-t eddig nem is hallottam, amióta megvan. Most be lett kapcsolva, és valóban, a Dynoval jobban hallani a különbséget a CD-17MKIII javára a Limetreevel szemben, pedig a Malac sima gyári, PC kábelen van táplálva, míg a strreamer TMP tápot, meg rendes tápkabelt is kapott. Még is kellemesebb volt a pörgető hangja.
Ezért nem jó a túl jó doboz a lánc végén, mert oda a nyugalom... :smile51: :smile29:

Aztán csak a poén kedvéért a jó öreg Mission 783-ast is bekötöttük. Ezután értetlen fejcsóválás jött, hogy miért voltam olyan süket, mert ezt a hangot anno kár volt az Orkan 9-re cserélni, annyira kellemes még most is. Mondtam erre, hogy akkor képzeljétek el, milyen lehetett a többi versenyző (Focal Aria, 702S2, MA Silver, stb.) :smile29:
Nem véletlen gondolkodtam el picit, hogy maradjon a Mission, mert bőven együtt lehet élni vele a hangja még mindig, ennyi pénzért pedig sőt.
De azért a Countour 20 helyre tette az erőviszonyokat újbóli bekötés után.

Jó kis móka volt tegnap is.
Ne keseredj el. A Marantz CD-17 MKIII (de csak az MKIII !) szerintem az egyik legjobb hangú CD játékos a világon. Nem csoda, hogy előbb-utóbb ez meg is mutatkozott.

Ha több CD-t hallgatnék (nem 3 évente egyszer) nekem is olyan lenne, de így hogy 99%-ban LP-zek "kár belém". :D
Azért ezt Te sem gondolod komolyan!Talán azért az árért,amennyiért manapság megszerezhető,nem rossz,de hogy a legjobb lenne? :fekverohog:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Alex_Aston írta:
2022.12.02., pén. 09:16

CD-t eddig nem is hallottam, amióta megvan. Most be lett kapcsolva, és valóban, a Dynoval jobban hallani a különbséget a CD-17MKIII javára a Limetreevel szemben, pedig a Malac sima gyári, PC kábelen van táplálva, míg a strreamer TMP tápot, meg rendes tápkabelt is kapott. Még is kellemesebb volt a pörgető hangja
én szépen mondtam,még a Quadral-al is,hogy jobb a CD hang mint a citromfával,legyen az a Brahem "Thimar",vagy 16 Horsepower "Hoarse"-en... :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

-KP- írta:
2022.12.05., hétf. 11:52
Alex_Aston írta:
2022.12.05., hétf. 09:51

Majd teszek fel később friss képet ezekről.
Kíváncsi lennék főleg az RT60-as mérésre.
Én a szobáról gondoltam a képeket, de ez mondjuk itt van előre (előtte-utána zengés) :D

Annyi változás történt a mérés óta, hogy kb. 15cm-el előrébb kerültek a dobozok.

RT u.jpg
RT u.jpg (101.62 KiB) Megtekintve 1561 alkalommal
RT e.jpg
RT e.jpg (103.73 KiB) Megtekintve 1561 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Alex_Aston 2022.12.05., hétf. 12:54-kor.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

trane írta:
2022.12.05., hétf. 12:03
-KP- írta:
2022.12.05., hétf. 11:52
Alex_Aston írta:
2022.12.05., hétf. 09:51

Majd teszek fel később friss képet ezekről.
Kíváncsi lennék főleg az RT60-as mérésre.
csak egy naiv kérdés: nem az a lényeg, hogy Alex-nek tetszik, amit hall :quetionmark: :rolleyes: gondolkodik.gif
Írta hogy készítettek mérést, és beírtam, hogy kíváncsi lennék rá. Talán bűn?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Alex_Aston írta:
2022.12.05., hétf. 09:51

Majd teszek fel később friss képet ezekről.
Kíváncsi lennék főleg az RT60-as mérésre.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

-KP- írta:
2022.12.05., hétf. 08:33

Többi cucc cseréje?

Én őszintén szólva értetlenül állok az egész előtt. Láttam képet a szobádról. Hangsugárzók beszorítva a sarokba. A hangsugárzók között közvetlen egy szekrénysor,ami a szobát teljes hosszban kitölti, éppenhogy annyi hely marad, hogy a fal és a szekrények közé egy nem túl széles doboz elférjen. A hangsugárzók mellett közvetlen egy üvegajtós elem mindkét oldalt. Egy vékony szőnyeget leszámítva, emlékeim szerint minden falfelületed csupasz. El nem tudom képzelni, hogy ott bármi megmutassa a valós tudását és akár csak megközelítőleg kifussa magát. Nem tartom kizártnak, ha akusztikai kezeléssel kezdesz, még a mai napig a Mission-t hallgatod. Annak ellenére, hogy az akusztikai elemek sem olcsóak, egy jelentős pénzösszeg is a zsebedben maradt volna. Azt se csodálom, hogy az az Orkan doboz nem tudta kifutni magát. Ezzel nem a Dynorol írtakat akarom megkérdőjelezni, mielőtt bárki félreérti.
Hali!

Ennyire azért talán nem rossz a helyzet... ;)
A zeneszoba topikba írtam erről anno.
Csak az egyik irányból van sarok, bal oldalt. De ott is 30-40 a radiátor. Hátsó faltól a dobozok hátulja 50-60cm-re van. Jobbra nyitott, mert ott az étkező asztal van.
A nappali bútor marad, az nem bóti' (nem volt rendes mélységű sehol), hanem saját kútfőből találtuk ki feleségemmel, és asztalos készítette a tavalyi költözéskor. Nem fogjuk kidobni :D
Ezt most már én is látom, hogy egy 20-30cm-el lehetett volna keskenyebb is, de ez van.
A szőnyeg nem vékony, viszont elég nagy, teljes szélességű, egyik hangsugárzótól a másikig ér, és került alá 2cm vastag gumi granulátum a hang miatt. A hangfalak mögé került felső basszus akusztikus panel.
A hallgatói pozíció mögött van 4db akusztikus panel.
Hallgatói pozíció vonalában jobb és bal oldalt van egy-egy könyves polc.
Be lett mérve, ezek elég sokat segítettek a utózengésen, és már a normál mértékben van.
Mennyezeten lehetne még javítani, de ott meg küzdök a feleségemmel :rolleyes:

Majd teszek fel később friss képet ezekről.

A szoba 32Hz kiemelés miatt volt a Quadral cseréje, nem a hangminőség javítás volt a cél. Ebbe jobban illik a Dyno, mert az elkezd esni 40Hz környékén, míg át Orkan csak 30Hz után tette ezt.
Missionok cseréje meg a régi lakásban volt. Költözés után tavaly nyáron kezdődtek az anomáliák. Ha nem próbálom korábban a Dynokat, lehet most újra a Missionok szólnának nálam egyébként. Mert azért ez a Contour 20 jobb. Kisebb Dyno persze nem jöhetett volna szoba, a Special Fortyt nem tenném be a Missionok helyett sem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Alex_Aston írta:
2022.12.02., pén. 09:16
Tegnap tartottunk pár forumtárssal egy közös hallgatózást nálam.
Abban nem volt vélemény különbség, hogy jobb a Dyno, mint az Quadral volt.
Leginkább a kellemesebb magas tartományt jegyezte meg mindenki, illetve a neutrális hangképet.
Azt mondták, hogy a hangfal most már rendben van, jöhet a többi cucc cseréje :D
CD-t eddig nem is hallottam, amióta megvan. Most be lett kapcsolva, és valóban, a Dynoval jobban hallani a különbséget a CD-17MKIII javára a Limetreevel szemben, pedig a Malac sima gyári, PC kábelen van táplálva, míg a strreamer TMP tápot, meg rendes tápkabelt is kapott. Még is kellemesebb volt a pörgető hangja.
Ezért nem jó a túl jó doboz a lánc végén, mert oda a nyugalom... :smile51: :smile29:

Aztán csak a poén kedvéért a jó öreg Mission 783-ast is bekötöttük. Ezután értetlen fejcsóválás jött, hogy miért voltam olyan süket
Többi cucc cseréje?

Én őszintén szólva értetlenül állok az egész előtt. Láttam képet a szobádról. Hangsugárzók beszorítva a sarokba. A hangsugárzók között közvetlen egy szekrénysor,ami a szobát teljes hosszban kitölti, éppenhogy annyi hely marad, hogy a fal és a szekrények közé egy nem túl széles doboz elférjen. A hangsugárzók mellett közvetlen egy üvegajtós elem mindkét oldalt. Egy vékony szőnyeget leszámítva, emlékeim szerint minden falfelületed csupasz. El nem tudom képzelni, hogy ott bármi megmutassa a valós tudását és akár csak megközelítőleg kifussa magát. Nem tartom kizártnak, ha akusztikai kezeléssel kezdesz, még a mai napig a Mission-t hallgatod. Annak ellenére, hogy az akusztikai elemek sem olcsóak, egy jelentős pénzösszeg is a zsebedben maradt volna. Azt se csodálom, hogy az az Orkan doboz nem tudta kifutni magát. Ezzel nem a Dynorol írtakat akarom megkérdőjelezni, mielőtt bárki félreérti.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Alex_Aston írta:
2022.12.02., pén. 09:16
Tegnap tartottunk pár forumtárssal egy közös hallgatózást nálam.
Abban nem volt vélemény különbség, hogy jobb a Dyno, mint az Quadral volt.
Leginkább a kellemesebb magas tartományt jegyezte meg mindenki, illetve a neutrális hangképet.
Azt mondták, hogy a hangfal most már rendben van, jöhet a többi cucc cseréje :D
CD-t eddig nem is hallottam, amióta megvan. Most be lett kapcsolva, és valóban, a Dynoval jobban hallani a különbséget a CD-17MKIII javára a Limetreevel szemben, pedig a Malac sima gyári, PC kábelen van táplálva, míg a strreamer TMP tápot, meg rendes tápkabelt is kapott. Még is kellemesebb volt a pörgető hangja.
Ezért nem jó a túl jó doboz a lánc végén, mert oda a nyugalom... :smile51: :smile29:

Aztán csak a poén kedvéért a jó öreg Mission 783-ast is bekötöttük. Ezután értetlen fejcsóválás jött, hogy miért voltam olyan süket, mert ezt a hangot anno kár volt az Orkan 9-re cserélni, annyira kellemes még most is. Mondtam erre, hogy akkor képzeljétek el, milyen lehetett a többi versenyző (Focal Aria, 702S2, MA Silver, stb.) :smile29:
Nem véletlen gondolkodtam el picit, hogy maradjon a Mission, mert bőven együtt lehet élni vele a hangja még mindig, ennyi pénzért pedig sőt.
De azért a Countour 20 helyre tette az erőviszonyokat újbóli bekötés után.

Jó kis móka volt tegnap is.
Ne keseredj el. A Marantz CD-17 MKIII (de csak az MKIII !) szerintem az egyik legjobb hangú CD játékos a világon. Nem csoda, hogy előbb-utóbb ez meg is mutatkozott.

Ha több CD-t hallgatnék (nem 3 évente egyszer) nekem is olyan lenne, de így hogy 99%-ban LP-zek "kár belém". :D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Tegnap tartottunk pár forumtárssal egy közös hallgatózást nálam.
Abban nem volt vélemény különbség, hogy jobb a Dyno, mint az Quadral volt.
Leginkább a kellemesebb magas tartományt jegyezte meg mindenki, illetve a neutrális hangképet.
Azt mondták, hogy a hangfal most már rendben van, jöhet a többi cucc cseréje :D
CD-t eddig nem is hallottam, amióta megvan. Most be lett kapcsolva, és valóban, a Dynoval jobban hallani a különbséget a CD-17MKIII javára a Limetreevel szemben, pedig a Malac sima gyári, PC kábelen van táplálva, míg a strreamer TMP tápot, meg rendes tápkabelt is kapott. Még is kellemesebb volt a pörgető hangja.
Ezért nem jó a túl jó doboz a lánc végén, mert oda a nyugalom... :smile51: :smile29:

Aztán csak a poén kedvéért a jó öreg Mission 783-ast is bekötöttük. Ezután értetlen fejcsóválás jött, hogy miért voltam olyan süket, mert ezt a hangot anno kár volt az Orkan 9-re cserélni, annyira kellemes még most is. Mondtam erre, hogy akkor képzeljétek el, milyen lehetett a többi versenyző (Focal Aria, 702S2, MA Silver, stb.) :smile29:
Nem véletlen gondolkodtam el picit, hogy maradjon a Mission, mert bőven együtt lehet élni vele a hangja még mindig, ennyi pénzért pedig sőt.
De azért a Countour 20 helyre tette az erőviszonyokat újbóli bekötés után.

Jó kis móka volt tegnap is.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

tamagaba írta:
2022.12.01., csüt. 11:09
ZolaBA írta:
2022.12.01., csüt. 10:27
Segítsetek. Vennék egy "pc" hangsugárzót. De milyet? Az a baj, hogy ezeknek 90%-a több sebből is vérzik, amire nincs szükségem - ezért saját tapasztalaton alapuló ajánlásokban bíznék.

Elvárások:
- jó hang zenére
- 2.1 felépítés, nagyon kicsi (~10cm) szatelitekkel. A minta/kedvenc amit az irodában használok: JBL Sonnet https://www.amazon.com/Sonnet-M310J-Com ... op?ie=UTF8 - viszont ezt már nem árulják és utódja sincs - ha csak nem veszem ide a HK Soundstic-eket, aminek viszont sajnos 27cm magas szatelitjei vannak, a Sonnet-nek csak 10cm-es
- line-in kéne, bluetooth előny, Wifi+Spotify Connect: álomszerű
- ár ideális esetben 50e alatt, 50-100 között már vakaródzós, de ha csak 100+ van értelmes, akkor inkább átépítem a házat és beteszem a JBL LSR305-öt :D

köszi!
THX-es Logitech-et próbálj ki valahol. 50 körül vannak
Nekem volt egy sima, meglepően jó hangja volt
Nekem is volt többféle 2.1-es Logitech és meglepően jók. Régebben ki lehetett próbálni a Media Marktokban.

pl.: https://www.logitech.com/hu-hu/products ... 01054.html
https://www.logitech.com/hu-hu/products ... 00403.html

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

ZolaBA írta:
2022.12.01., csüt. 10:27
Segítsetek. Vennék egy "pc" hangsugárzót. De milyet? Az a baj, hogy ezeknek 90%-a több sebből is vérzik, amire nincs szükségem - ezért saját tapasztalaton alapuló ajánlásokban bíznék.

Elvárások:
- jó hang zenére
- 2.1 felépítés, nagyon kicsi (~10cm) szatelitekkel. A minta/kedvenc amit az irodában használok: JBL Sonnet https://www.amazon.com/Sonnet-M310J-Com ... op?ie=UTF8 - viszont ezt már nem árulják és utódja sincs - ha csak nem veszem ide a HK Soundstic-eket, aminek viszont sajnos 27cm magas szatelitjei vannak, a Sonnet-nek csak 10cm-es
- line-in kéne, bluetooth előny, Wifi+Spotify Connect: álomszerű
- ár ideális esetben 50e alatt, 50-100 között már vakaródzós, de ha csak 100+ van értelmes, akkor inkább átépítem a házat és beteszem a JBL LSR305-öt :D

köszi!
THX-es Logitech-et próbálj ki valahol. 50 körül vannak
Nekem volt egy sima, meglepően jó hangja volt
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Segítsetek. Vennék egy "pc" hangsugárzót. De milyet? Az a baj, hogy ezeknek 90%-a több sebből is vérzik, amire nincs szükségem - ezért saját tapasztalaton alapuló ajánlásokban bíznék.

Elvárások:
- jó hang zenére
- 2.1 felépítés, nagyon kicsi (~10cm) szatelitekkel. A minta/kedvenc amit az irodában használok: JBL Sonnet https://www.amazon.com/Sonnet-M310J-Com ... op?ie=UTF8 - viszont ezt már nem árulják és utódja sincs - ha csak nem veszem ide a HK Soundstic-eket, aminek viszont sajnos 27cm magas szatelitjei vannak, a Sonnet-nek csak 10cm-es
- line-in kéne, bluetooth előny, Wifi+Spotify Connect: álomszerű
- ár ideális esetben 50e alatt, 50-100 között már vakaródzós, de ha csak 100+ van értelmes, akkor inkább átépítem a házat és beteszem a JBL LSR305-öt :D

köszi!
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nahát, erről még nem is hallottam. Új 770-es, retro köntösben.
Szép is, Mission is. Mi baj lehet...? Gyönyörű. És azt írják jó a hangja is.

https://www.lowbeats.de/kompaktbox-miss ... r-neuzeit/

770-Walnut-Standard-12.jpg
770-Walnut-Standard-12.jpg (277.54 KiB) Megtekintve 1338 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Könnyes búcsú...

20221123_143656.jpg
20221123_143656.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 1473 alkalommal


Jöhet az új projekt! :D

Addig is valaminek szólnia kell. :rolleyes:
És nem is akárhogy! Kicsit meg is remegtem, hogy marad esetleg végleg a Mission, olyan kellemes a hangja.
Mikor hallgatom, semmi hiány érzetem sincs. Csak a tudat, hogy hallottam jobbat (igaz, nem sokkal), még ha 4x annyiba is kerül...

20221123_143544.jpg
20221123_143544.jpg (2.29 MiB) Megtekintve 1473 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kalmi22
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2013.03.15., pén. 08:51
Értékelés: 12

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kalmi22 »

Alex_Aston írta:
2022.11.19., szomb. 20:17
kalmi22 írta:
2022.11.19., szomb. 19:25
Sziasztok!

Sztereo részlegem szeretném fejleszteni!Eddig volt a hangkeltő,viszont külön szobába került a mozi és külön a sztereo rendszer!A mozin maradtak a 8000f-ek,a sztereo részlegen viszont feljebb szeretnék lépni,amire kiszemeltem a használt részlegen Elac fs 247.3 hangsugárzókat,de sajnos nem tudom,hogy igazán feljebb lépés lenne-e a dolog...Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni!Illetve,ha van jobb választás a használt hangfalak között,szívesen meghallgatok minden ötletet!Segítséget előre is köszönöm!
Szia!
Szerintem itt még több változó is van.

Mekkora szoba, milyen alakú és berendezésű?
Milyen elektronikával hajtanád a dobozokat?
Milyen zenét, jellemzően milyen hamgerővel hallgatsz?
Miben szeretnél feljebb lépni, mi hiányzott eddig?
No, meg mennyi a keret, amibe bele kell férnie?

Talán ezek lennének a fő sarok pontok, aztán lehet finomítani. ;)
A szoba mérete 4x5m,ami egy hálószoba,egyik felén az ágy és éjjeli szekrény,a 4m oldalon tv hangfalak és tv szekrény(ikeás ipari stílus,aminek a váza fém).
Raspberry streamer,Topping D30pro,Teac ax501,ortofon reference spk400 kábel!
Igazából nem tudom mi hiányzott,eddig amikor vettem egy drágább hangfalat,mindig több lett valami....
Nagyjából használt hangfal és 400-500!Ez lehet monitor is vagy nagy monitor,igazából a hely miatt jobb is lenne!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kalmi22 írta:
2022.11.19., szomb. 19:25
Sziasztok!

Sztereo részlegem szeretném fejleszteni!Eddig volt a hangkeltő,viszont külön szobába került a mozi és külön a sztereo rendszer!A mozin maradtak a 8000f-ek,a sztereo részlegen viszont feljebb szeretnék lépni,amire kiszemeltem a használt részlegen Elac fs 247.3 hangsugárzókat,de sajnos nem tudom,hogy igazán feljebb lépés lenne-e a dolog...Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni!Illetve,ha van jobb választás a használt hangfalak között,szívesen meghallgatok minden ötletet!Segítséget előre is köszönöm!
Szia!
Szerintem itt még több változó is van.

Mekkora szoba, milyen alakú és berendezésű?
Milyen elektronikával hajtanád a dobozokat?
Milyen zenét, jellemzően milyen hamgerővel hallgatsz?
Miben szeretnél feljebb lépni, mi hiányzott eddig?
No, meg mennyi a keret, amibe bele kell férnie?

Talán ezek lennének a fő sarok pontok, aztán lehet finomítani. ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kalmi22
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2013.03.15., pén. 08:51
Értékelés: 12

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kalmi22 »

Sziasztok!

Sztereo részlegem szeretném fejleszteni!Eddig Klipsch rp-8000f volt a hangkeltő,viszont külön szobába került a mozi és külön a sztereo rendszer!A mozin maradtak a 8000f-ek,a sztereo részlegen viszont feljebb szeretnék lépni,amire kiszemeltem a használt részlegen Elac fs 247.3 hangsugárzókat,de sajnos nem tudom,hogy igazán feljebb lépés lenne-e a dolog...Ebben a kérdésben szeretnék segítséget kérni!Illetve,ha van jobb választás a használt hangfalak között,szívesen meghallgatok minden ötletet!Segítséget előre is köszönöm!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

-KP- írta:
2022.11.04., pén. 14:48
Szerintem hülyeség lenne azt a Quadral állódobozt eladni. Be kell tenni egy minidsp-t a rendszerbe, és a basszustartomány kiemelését szépen le kell csökkenteni és a probléma meg van oldva. Számomra őszintén szólva érthetetlen, miért nem használják a sztereósok a modern kor vívmányait. Megy a szőrszálhasogatás hangyányi különbségekről kábeleknél, virtuális földeknél, de a mélytartomány 8-10 vagy akár 12dB-s kiemeléseihez hozzányúlni szentségtörés.
Egyetertek. :smile32: :smile53:

Keresztkerdes:
Nincs valaki tudna egy MiniDPS-s vagy hasonlo szobakorrekcios cuccot demozni Alexnak?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem hülyeség lenne azt a Quadral állódobozt eladni. Be kell tenni egy minidsp-t a rendszerbe, és a basszustartomány kiemelését szépen le kell csökkenteni és a probléma meg van oldva. Számomra őszintén szólva érthetetlen, miért nem használják a sztereósok a modern kor vívmányait. Megy a szőrszálhasogatás hangyányi különbségekről kábeleknél, virtuális földeknél, de a mélytartomány 8-10 vagy akár 12dB-s kiemeléseihez hozzányúlni szentségtörés.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: supravox »

dixie-chicken írta:
2022.11.02., szer. 14:06
Alex_Aston írta:
2022.11.02., szer. 13:22
dixie-chicken írta:
2022.11.02., szer. 12:45

nu,mondjuk azt hogy semmi közöm az egészhez :smile29: ,és ha vlki megkérdezne hogy Dyno meghajtáshoz mit ajánlanék,biztos nem a Marantz PM11 jutna elsőre eszembe :D ..itt vannak bizonyos mérések,a PM11S1-hez:

https://www.audioholics.com/amplifier-r ... lysis.html

fül és szemtanúja voltam amikor a kisebb,PM15S1 csukladozott (sztem) egy C1/1.4 meghajtásával (túl puha,lagymatag hang volt az egész),a másik Cambridge Audio CA840 meg röhögve,meghajtotta az emlitett Dyno-t..a másik szobában lévő C2 sem járt sokkal jobban az akkori MAC top integráltjávál,talán az MA8900/MA9000 lehetett,ugyanazon gondokkal küzdött a párositás mint PM15S1 és C1/1.4...kábelezés mind a esetben Nordost volt..

a D700 meghajtása sem a kezesbárány kategória,volt rákötve már sokminden,volt gyalázat szint,és jó (számomra)..jóslatókba nem mennék bele,soha,semmilyen szinten,amig nincs saját rendszerbeli tapasztalatom...volt hogy egy tápkábelcsere hozta meg a pozitiv eredményt...innét aztán szwsz tavasz 3x :smile53:

(Az Orkan érdékében én már felkináltam egy hangszorókábel cserét,talán egy teszt erejéig elegendő lehet a 2x2,5m(vagy x2,5m) ;)
Ezt a mérést olvastam asszem én is korábban. Ez alapján igencsak jól teljesít a PM11, nemde?

Ahogy mondtam, fizikailag próbáltam mindkét Dynot itt, nálam, és nem volt semmi hiba.

PM15S1 azért más kategória, hiába hasonló a két erősítő kívülről.

33Hz tüske szerű kiemelést, miként old meg egy hangszóró kábel? Ezt nem egészen értem meg most sem. De majd azért, ha járok feléd, kipróbálom, milyen a hangja, köszi.
hogy esetleg más kábel kioldja,vagy sem a 33Hz-es kiemelést,azt nem tudom megmondani,de egy misét megérhet,akár a Klotz,vagy más kábel...már az is nagy eredmény lehet,ha nem +rájátszik,maga is a meglévő próblémára..mondjuk úgy hogy,(jobb) szinergiát keresünk esetleg...ez egy kicsit olyan mint amikor bográcsozunk,vadaspörkölt,és reszelünk egy kis főzőcsokit,hogy elérjünk egy spéci ízt...

angyal

:smile49:
Dixi kolléga helyett kimondom én.
Vanderhàl mesternek nem erőssége a kàbelkészítés.
Nem tudnék egyetlen drótjàt sem méltatni/
Ja de valamelyik karkàbele az fasza./
Leginkàbb csak gyalàzni,de hàt az nem píszi.
Szóval a Te mostani hfalkàbeled egy mackós,mélyben pontatlan, dünnyögő elmosott valami
A többire nem emlékszem mert vagy 25éve hallottam de ezt nem felejtem.
Kérlek ne vedd magadra.
A kàbelnek mondtam:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Alex_Aston írta:
2022.11.02., szer. 13:22
dixie-chicken írta:
2022.11.02., szer. 12:45

nu,mondjuk azt hogy semmi közöm az egészhez :smile29: ,és ha vlki megkérdezne hogy Dyno meghajtáshoz mit ajánlanék,biztos nem a Marantz PM11 jutna elsőre eszembe :D ..itt vannak bizonyos mérések,a PM11S1-hez:

https://www.audioholics.com/amplifier-r ... lysis.html

fül és szemtanúja voltam amikor a kisebb,PM15S1 csukladozott (sztem) egy C1/1.4 meghajtásával (túl puha,lagymatag hang volt az egész),a másik Cambridge Audio CA840 meg röhögve,meghajtotta az emlitett Dyno-t..a másik szobában lévő C2 sem járt sokkal jobban az akkori MAC top integráltjávál,talán az MA8900/MA9000 lehetett,ugyanazon gondokkal küzdött a párositás mint PM15S1 és C1/1.4...kábelezés mind a esetben Nordost volt..

a D700 meghajtása sem a kezesbárány kategória,volt rákötve már sokminden,volt gyalázat szint,és jó (számomra)..jóslatókba nem mennék bele,soha,semmilyen szinten,amig nincs saját rendszerbeli tapasztalatom...volt hogy egy tápkábelcsere hozta meg a pozitiv eredményt...innét aztán szwsz tavasz 3x :smile53:

(Az Orkan érdékében én már felkináltam egy hangszorókábel cserét,talán egy teszt erejéig elegendő lehet a 2x2,5m(vagy x2,5m) ;)
Ezt a mérést olvastam asszem én is korábban. Ez alapján igencsak jól teljesít a PM11, nemde?

Ahogy mondtam, fizikailag próbáltam mindkét Dynot itt, nálam, és nem volt semmi hiba.

PM15S1 azért más kategória, hiába hasonló a két erősítő kívülről.

33Hz tüske szerű kiemelést, miként old meg egy hangszóró kábel? Ezt nem egészen értem meg most sem. De majd azért, ha járok feléd, kipróbálom, milyen a hangja, köszi.
hogy esetleg más kábel kioldja,vagy sem a 33Hz-es kiemelést,azt nem tudom megmondani,de egy misét megérhet,akár a Klotz,vagy más kábel...már az is nagy eredmény lehet,ha nem +rájátszik,maga is a meglévő próblémára..mondjuk úgy hogy,(jobb) szinergiát keresünk esetleg...ez egy kicsit olyan mint amikor bográcsozunk,vadaspörkölt,és reszelünk egy kis főzőcsokit,hogy elérjünk egy spéci ízt...

angyal

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

dixie-chicken írta:
2022.11.02., szer. 12:45

nu,mondjuk azt hogy semmi közöm az egészhez :smile29: ,és ha vlki megkérdezne hogy Dyno meghajtáshoz mit ajánlanék,biztos nem a Marantz PM11 jutna elsőre eszembe :D ..itt vannak bizonyos mérések,a PM11S1-hez:

https://www.audioholics.com/amplifier-r ... lysis.html

fül és szemtanúja voltam amikor a kisebb,PM15S1 csukladozott (sztem) egy C1/1.4 meghajtásával (túl puha,lagymatag hang volt az egész),a másik Cambridge Audio CA840 meg röhögve,meghajtotta az emlitett Dyno-t..a másik szobában lévő C2 sem járt sokkal jobban az akkori MAC top integráltjávál,talán az MA8900/MA9000 lehetett,ugyanazon gondokkal küzdött a párositás mint PM15S1 és C1/1.4...kábelezés mind a esetben Nordost volt..

a D700 meghajtása sem a kezesbárány kategória,volt rákötve már sokminden,volt gyalázat szint,és jó (számomra)..jóslatókba nem mennék bele,soha,semmilyen szinten,amig nincs saját rendszerbeli tapasztalatom...volt hogy egy tápkábelcsere hozta meg a pozitiv eredményt...innét aztán szwsz tavasz 3x :smile53:

(Az Orkan érdékében én már felkináltam egy hangszorókábel cserét,talán egy teszt erejéig elegendő lehet a 2x2,5m(vagy x2,5m) ;)
Ezt a mérést olvastam asszem én is korábban. Ez alapján igencsak jól teljesít a PM11, nemde?

Ahogy mondtam, fizikailag próbáltam mindkét Dynot itt, nálam, és nem volt semmi hiba.

PM15S1 azért más kategória, hiába hasonló a két erősítő kívülről.

33Hz tüske szerű kiemelést, miként old meg egy hangszóró kábel? Ezt nem egészen értem meg most sem. De majd azért, ha járok feléd, kipróbálom, milyen a hangja, köszi.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.11.01., kedd 22:13
Alex_Aston írta:
2022.11.01., kedd 21:42
zoli73 írta:
2022.11.01., kedd 21:02

Nocsak, polcsugárzó? nálad?
Javíts ki, ha rosszúl emlékeznék, de 1,5 évvel ez előtt, mikor kerested a Mission utódját, mindenhol(kereskedőknél, fórumtársaknál) a mélyhangokat hiányoltad, keveselted. Ehhez képest most az állványos sugárzó több, mint meglepő. Ennyire változna a világ, vagy Te is?
Akárcsak a Dynaudio(azzal együtt, hogy nekem tetszik a Dynaudio hangzás), jól meggondoltad ezt? Gondolom ezt a szeretett Marantz-odra való tekintettel. Valószínűleg a "dínó" topikot már rágod, és sejted mire gondolok.
Szerintem maradj az Orkan-nál, és a kiemelést próbáld meg további akusztikai beavatkozással megoldani, ha lehet.
Persze lebeszélni sem akarlak semmiről, de a Dynaudio-val könnyen fejest ugorhatsz egy darázsfészekbe, és lehet futni a köröket a korrekt meghajtást keresve, a gondtalan zenehallgatás helyett.
Nem, nem változtam. A mélyről továbbra sem mondok le... :D
De mivel a szoba "segíti" a nagyon alacsony sub tartományt, így ehhez kell/lehet igazodni.
Akusztikailag lehetne kezelni, másfél méter vastag panelekkel. Vagy falaktól másfel méteres tavolsaggal talán. Mivel a kérdéses hely ugye nappali, egyik sem jöhet szóba. ;)
Járt itt nálam egyébként két Dyno doboz is, egyik a Special Forty, a másik a Contour 20. Szóval nem elméletben keresem a megoldást, hanem gyakorlatban. És működik. A Contour 20 papíron 39Hz-ig megy -3dB mellett, és onnan esik lefelé, ezt a szoba szépen "megemeli", így egy nagyobb álló doboz hangját kapom. Legalább is így hallottam.
A hajtást illetőleg nem értem a kérdést. Nekem nem 2x1W-os csöves erősítőm van, hanem 4 ohm mellett bő 2x200W-os Malac. Minden IS meg tud ez hajtani. A Dynokat is röhögve kezelte. :smile29:
De persze majd ha elmegy az Orkan, akkor meglatjuk, mi lesz a piacon.
Ugye arról hallottál, hogy egy erősítő meghajtó képessége, és a Wattok száma között nincs egyenes arányosság? Attól mert sok Watt áll rendelkezésre(papíron), ettől még egy hangsugarzó egyenetlen inpedancia menetét még nem biztos, hogy tudja kezelni. Nem beszélve arról, hogy ezek a gyárilag megadott kimenő teljesítmény adatok, sokszor köszönö viszonyban sincsenek a hálózati teljesítmény felvétellel. Ne értsd félre, nem fikázásból, de fussd át a Marantz ide vonatkozó adatait. Sajnos sokszor nem jön ki a matek, és azt a fránya fizikát sem sikerült még senkinek sem meghazudtolni.
nu,mondjuk azt hogy semmi közöm az egészhez :smile29: ,és ha vlki megkérdezne hogy Dyno meghajtáshoz mit ajánlanék,biztos nem a Marantz PM11 jutna elsőre eszembe :D ..itt vannak bizonyos mérések,a PM11S1-hez:

https://www.audioholics.com/amplifier-r ... lysis.html

fül és szemtanúja voltam amikor a kisebb,PM15S1 csukladozott (sztem) egy C1/1.4 meghajtásával (túl puha,lagymatag hang volt az egész),a másik Cambridge Audio CA840 meg röhögve,meghajtotta az emlitett Dyno-t..a másik szobában lévő C2 sem járt sokkal jobban az akkori MAC top integráltjávál,talán az MA8900/MA9000 lehetett,ugyanazon gondokkal küzdött a párositás mint PM15S1 és C1/1.4...kábelezés mind a esetben Nordost volt..

a D700 meghajtása sem a kezesbárány kategória,volt rákötve már sokminden,volt gyalázat szint,és jó (számomra)..jóslatókba nem mennék bele,soha,semmilyen szinten,amig nincs saját rendszerbeli tapasztalatom...volt hogy egy tápkábelcsere hozta meg a pozitiv eredményt...innét aztán szwsz tavasz 3x :smile53:

(Az Orkan érdékében én már felkináltam egy hangszorókábel cserét,talán egy teszt erejéig elegendő lehet a 2x2,5m(vagy x2,5m) ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

trane írta:
2022.11.01., kedd 21:15
zoli73 írta:
2022.11.01., kedd 21:02
...a mélyhangokat hiányoltad, keveselted. Ehhez képest most az állványos sugárzó több, mint meglepő....
na-na, azé' vannak olyan polc/monitor sugárzók, amiknek - a ZENEIségük :music1: mellett - van mélyük, képesek akár 30m2-t is behangosítani (sic.!), nem kerülnek csilliárdokba sem - és nem Dyno-k... :rolleyes:
Vannak,de csak virtuálisan!
Némelyik valóban jól be tud csapni,de ha mellé teszel egy jó állót,mindjárt kiderül a csalás!
Üdv. Gyuri :napsut:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”