Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.06.14., hétf. 15:53

Ha volt is egy kis zeneiség szegény dobozban, a "csutkára" csavart bass meg treble biztosan kiölte belőle...

OFF

Apropó, most segítsetek! Erre felkaptam a figyelmemet! Otthon mindezidáig két éve, úgy hallgatok zenét, zenei dvd-t, filmet, hogy a bass, treble 0 állásban van, és az összes hangfal erőssége is 0-ra van állítva az erősítőn. Ezekkel a beállításokkal nagyon meg voltam elégedve. Egyébként sokan arra esküsznek, hogy akkor a legjobb egy rendszer hangzása, ha minden 0-ra van állítva. A múltkor átjött egyik új szomszédom, s egyből felkapta a fejét, hogy ebben nincs semmi dinamika, nagyon elfojtva szól. Rá is pakolt egyből a bassra és a treble-re is +8 egységeket. Azt mondja, így kell ennek szólni.

Ki mire esküszik?

Mond meg a barátodnak, hogy gratulálok. :smile33:

Kérdezd már meg tőle, hogy az audiofil erősítőkön miért nincsenek ilyen szabályozók? Azt még nem mondta, hogy a lúdnesz-t is rá kell kapcsolni, mer' akkor lesz csak igazán über-frankó? :smile4:

Állíts vissza mindent 0-ra, és hallgass zenét, sziszegő-dörömbölő hangkavalkád helyett. :vazeg:

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: GoldSun » 2004.06.14., hétf. 15:52

Ha volt is egy kis zeneiség szegény dobozban, a "csutkára" csavart bass meg treble biztosan kiölte belőle...

OFF

Apropó, most segítsetek! Erre felkaptam a figyelmemet! Otthon mindezidáig két éve, úgy hallgatok zenét, zenei dvd-t, filmet, hogy a bass, treble 0 állásban van, és az összes hangfal erőssége is 0-ra van állítva az erősítőn. Ezekkel a beállításokkal nagyon meg voltam elégedve. Egyébként sokan arra esküsznek, hogy akkor a legjobb egy rendszer hangzása, ha minden 0-ra van állítva. A múltkor átjött egyik új szomszédom, s egyből felkapta a fejét, hogy ebben nincs semmi dinamika, nagyon elfojtva szól. Rá is pakolt egyből a bassra és a treble-re is +8 egységeket. Azt mondja, így kell ennek szólni.

Ki mire esküszik?

Tudod, amikor az a zenét kavarják ott a konyhá.... izé a stúdióban, akkor meghallgatják az alkotók. És azt hallgatják meg, ami a lemezre kerül, olyan hangszínekkel, amivel a lemezre kerül. Ha keveslik a basszust, akkor kiemelik és úgy kerül felvételre. Utólagosan kiemelve eltorzítod azt amit a zenész (művész?) kitalált, megálmodott. Könnyűzenénél nincs ugyan sok értelme, de egy klasszikus koncerten hogyan emeled ki a mélyeket???? Az úgy szól természetesen, ahogy a lemezre került.

A dinamikának pedig semmi köze a mély és magas kiemeléshez. Definíció szerint az a leghalkabb és leghangosabb hangok közötti távolság. Azon pedig a kiemelés nem változtat.

sajti

Köszi a gyors és precíz választ.

TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.06.14., hétf. 15:31

OFF

Ki mire esküszik?

Tudod, amikor az a zenét kavarják ott a konyhá.... izé a stúdióban, akkor meghallgatják az alkotók. És azt hallgatják meg, ami a lemezre kerül, olyan hangszínekkel, amivel a lemezre kerül. Ha keveslik a basszust, akkor kiemelik és úgy kerül felvételre. Utólagosan kiemelve eltorzítod azt amit a zenész (művész?) kitalált, megálmodott. Könnyűzenénél nincs ugyan sok értelme, de egy klasszikus koncerten hogyan emeled ki a mélyeket???? Az úgy szól természetesen, ahogy a lemezre került.

A dinamikának pedig semmi köze a mély és magas kiemeléshez. Definíció szerint az a leghalkabb és leghangosabb hangok közötti távolság. Azon pedig a kiemelés nem változtat.

sajti

GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: GoldSun » 2004.06.14., hétf. 15:24

OFF

Ki mire esküszik?

TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

sajti
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: sajti » 2004.06.14., hétf. 14:33

B&W-ről mi a véleményetek???

Konkrétan a 300-as szériára gondoltam, front-nak a 309-eseket, surround-nak pedig 303-asokat néztem ki.

Olyan kérdésem lenne még (ti sokkal tapasztaltabbak vagytok mint én), hogy szükséges-e subwoofer-t vennem vagy elég, ha nagyméretű hangfalakat veszek, illetve létezik subwoofer nem aktív változatban is?,  mert az erősítőn van erősített kimenet is.

A B&W amolyan jó iparosként tevékenykedik ezen a fronton. A hangfalai jól szólnak, de nem keiemelkedően jól (ebben a kategóriában) Szerintem ha körülnézel, akár a hazai gyártók között is találsz olyan dobozokat ami ár - érték arányában jobban jön ki. Viszont ha tetszik a Bower, akkor nyugodtan megveheted, nem fogsz csalódni benne, DE! Fontos lenne, hogy legalább egyszer meghallgasd, lehetőleg a saját erősítőddel, mert csak így tudhatod meg, hogy azt a hangot profukálja-e ami neked tetszik - gondolom, te is tudod, hogy minden hangfal másként szól a különböző erősítőkkel.

SUB. Nem kötelező, de erősen ajánlott! Különösen ha kis dobozokból építkezel, de ha nagy álló hangfalat veszel akkor is tud hozzátenni a hangzáshoz. Mármint házimoziban, mert zenénél én ellensége vagyok a sub-nak :smile4:

Aktív vagy passzív? Én mindenképp aktívat vennék, mert még ha az erősítő meg is képes hajtani a passiv SUB-ot, ez is elveszi az amúgysem túl nagy teljesítményt a többi hangfal elől, ami az összhangkéet gyengíti.

Sztereóban nem is igen kell, de mi tegyek, ha az ártány hangmérnök az SACD/DVD Audio-n a mély hangokat a .1-re keverte???? Mivel az SACD/DVD Audio nem vehető ki digitálisan, így szub nélkül lemaradok a mélyekről, hiába tudja a frontom akár a 30Hz-et is :smile33:

sajti

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.06.14., hétf. 14:28

Csá srácok!

Minap voltam a tesco-ban.

Láttam 40-50 EFt-ért pioneer hangfalpárt, polcost, nem állót.

Na most az erősítőn fel volt szedve a bass és a magas csutkára de még akkor is olyan közönséges hangja volt, semmi zeneiség pedig cd ment.....Szv. ilyet ne vegyél/vegyetek.Olyn volt mint a somogyis, kis csattogó.

Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Fufuka » 2004.06.14., hétf. 13:37

Csá srácok!

Na most az erősítőn fel volt szedve a bass és a magas csutkára de még akkor is olyan közönséges hangja volt, semmi zeneiség pedig cd ment.....Szv. ilyet ne vegyél/vegyetek.Olyn volt mint a somogyis, kis csattogó.

ezen csodákozol??? a pio soha életében nem volt az a hangfalgyártó nagyhatalom

tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sac » 2004.06.14., hétf. 13:20

Csá srácok!

HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Fufuka » 2004.06.11., pén. 19:14

Somogyis.....brrrr nmekem ilyenek voltak.Jók, de hiányzik belőlük a zeneiség, nem éri meg a bolti árukat.Inkább gyári hangfal!

Érdekes volt hogy a full kevlarmembrános 6Eft-s hangszóró nem szólt jobban mint a 3Eft-s somogyi papír.Meg is bántam hogy lecseréltem a papírt kevlarosra.Annyit nem ért meg.Ha a Clarusba meg olyanok vannak akkor az  20 ezret ér.7 ezerért tudtam eladni a kevlaros hangfalaimat......

azért hangszóró és hangszóró között is vannak különbségek. Amyennire tudom, itt válogatott hangszórókat építenek be. Ráadásul nem csak ez számít hanem legalább ennyire a doboz felépítése és a beleépített elektronika. Szóval élből nem kell leszólni valamit ha még nem is hallottad... :smile33:

sajna a somogyival nekem is nagyon rossz tapasztalásaim vannak :smile4:

tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.06.07., hétf. 19:16

Somogyis.....brrrr nmekem ilyenek voltak.Jók, de hiányzik belőlük a zeneiség, nem éri meg a bolti árukat.Inkább gyári hangfal!

Érdekes volt hogy a full kevlarmembrános 6Eft-s hangszóró nem szólt jobban mint a 3Eft-s somogyi papír.Meg is bántam hogy lecseréltem a papírt kevlarosra.Annyit nem ért meg.Ha a Clarusba meg olyanok vannak akkor az 20 ezret ér.7 ezerért tudtam eladni a kevlaros hangfalaimat......

azért hangszóró és hangszóró között is vannak különbségek. Amyennire tudom, itt válogatott hangszórókat építenek be. Ráadásul nem csak ez számít hanem legalább ennyire a doboz felépítése és a beleépített elektronika. Szóval élből nem kell leszólni valamit ha még nem is hallottad... :smile33:

sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: sac » 2004.06.07., hétf. 17:35

Érdekes volt hogy a full kevlarmembrános 6Eft-s hangszóró nem szólt jobban mint a 3Eft-s somogyi papír.Meg is bántam hogy lecseréltem a papírt kevlarosra.Annyit nem ért meg.Ha a Clarusba meg olyanok vannak akkor az 20 ezret ér.7 ezerért tudtam eladni a kevlaros hangfalaimat......

HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.06.07., hétf. 09:03

Szerintem is hallgasd meg! Minnél több hangfalat hallgatsz meg annál nagyobb az esélyed, hogy a neked legjobban tetszőt választod ki. :smile33:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.06.07., hétf. 08:32

Szerintem a Clarusnak érdemes adni egy esélyt. A srácok elég korrektek és ha bejelentkezel, időpont egyzetetés után akármeit és akármeddig hallgatózhatsz kedvedre. A dobozaikról olyan igazán sok tapasztalataom nincs, mert még csak a házimozisón hallottam, ott pedig nem nyújtottak számomra meggyőző eredményt, mert tavaly is, akár csak az előző évben a méret volt a lényeg, nem a minőség. :smile33: Ettől függetlenül kontrolláltabb körülmények között, nem maximális hangerőm hallgatva a dobozokat szerintem hozhatnak jó eredményt. Egyébként is veszíteni valód semmi sincs, hisz nem kötelező megvenni, de viszonítási alapnak mindenképp jó! Ráadásul a kisebb szettek ár/minőség aránya szerintem szinte verhetetlen.

Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Fufuka » 2004.06.07., hétf. 07:53

Az egyik haveromnak is Clarus hangfalai vannak, meglepődtem, hogy Somogyi hangszórók vannak benne :smile4:

hát én a somogyi sugárzóktól nem vagyok hasraesve :smile33:

hbal
Isten Hozott! :)

Hozzászólás Szerző: hbal » 2004.06.07., hétf. 05:30

Az egyik haveromnak is Clarus hangfalai vannak, meglepődtem, hogy Somogyi hangszórók vannak benne :smile33:

TV: Panasonic TX-32PL10P (82cm 16:9), DVD: Panasonic DVD-S75, Erősítő: Panasonic SA-XR45

Cápa

Hozzászólás Szerző: Cápa » 2004.06.06., vas. 23:56

Nézdd meg az oldalukat(www.clarus.hu), hívd fel őket.A bemutató termük az 514.utcában van asszem.

Ott ki is lehet próbálni.Szvsz jó hangfalakat gyártanak az io sorozatot inkább mozizáshoz készítették, az utána lévő charonnak már szép hagja van zenéhez is, a chalisto sorozat, kifejezetten jól sikerültek, csak szerintem drága, a mission, wharfeadle hangfalakhoz képest.

Az mindenesetre biztos, hogy az io sorozat 125E Ft-os ára verhetetlen.

Erősítő:Yamaha rxv440 Dvd:Panasonic s47 Tv:JVC 82cm 16:9 100hz VHS:Sony régi v.mi. Hangfalak:Front:Mision m72 Rear:Mission m70 Center mission m7ci sub:még mindig nem találtam.

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.06.06., vas. 21:23

hol lehet meghallgatni? én csak a netdepon találkoztam eddig vele.

vtb
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: vtb » 2004.06.06., vas. 21:19

van valakinek tapasztalata Clarus hangfalakkal?

ahogy böngészgettem, az alsó szegmense igencsak barátságosn árazott, de emellett nagyon igényes kiállású.

főleg a Charon sorozat érdekelne

Állítólag mozizásra elég jó, ha figyelmbe vesszük az árát, "nagy hangot" kapsz a pénzedért, zenehallgatáskor jönnek a problémák...

Nekem valahogy komolytalannak tűnik maga a cég, a nagyobb szériás modelljeik, hogy is mondjam csak, érdekesek. Kicsit megalo-mániás benyomást keltenek, félő, hogy a mennyiséget helyezik előtérbe a minőség helyett.

( Az egyik ismerősöm szavaival élve: "Dobozolnak, mint Tóthék" :smile33: )

hát igen valszeg van hangszóró bőven a raktárban :smile4:

nekem tetszenek külsőre is a dobozaik, szerintem jól eltalálták

21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy » 2004.06.06., vas. 19:29

ahogy böngészgettem, az alsó szegmense igencsak barátságosn árazott, de emellett nagyon igényes kiállású.

Állítólag mozizásra elég jó, ha figyelmbe vesszük az árát, "nagy hangot" kapsz a pénzedért, zenehallgatáskor jönnek a problémák...

Nekem valahogy komolytalannak tűnik maga a cég, a nagyobb szériás modelljeik, hogy is mondjam csak, érdekesek. Kicsit megalo-mániás benyomást keltenek, félő, hogy a mennyiséget helyezik előtérbe a minőség helyett.

( Az egyik ismerősöm szavaival élve: "Dobozolnak, mint Tóthék" :smile33: )

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.06.06., vas. 18:31

Ez engem is érdekelne, mert már régóta szemezgetek néhány példányával.

nekem az Io sub és az Io plus frontok tetszenek és mindkettő baráti áron is van.

vtb
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: vtb » 2004.06.06., vas. 16:39

Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Fufuka » 2004.05.26., szer. 09:41

Viszont én már most figyelmeztetlek, hogy ez az első lépés a receiver csere felé!

:smile19:

:smile4: :vazeg: milyen igaz!! :smile33:

evés közben jön meg az étvágy :D

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.05.26., szer. 09:33

Viszont én már most figyelmeztetlek, hogy ez az első lépés a receiver csere felé!

:smile4: :vazeg: milyen igaz!! :smile33:

(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat » 2004.05.26., szer. 09:31

Szóval ha nincsenek audiofil elvárásaid, akkor nem érdemes B&W-be ölni a pénzed. Biztos, hogy nagyon jók, de csak a márkáért és a minőségért lehet, hogy drága ha a hangjukat nem élvezed ki teljes mértékben.

Audiofil elvárás és a B&W 3-as sorozat? Ez azért túlzás szerintem. Viszont az is igaz, hogy csak a neve mniatt nem érdemes több pénzt adni érte, hiszen adott esetben olcsóbban lehet akár jobbat is kapni.

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2004.05.26., szer. 09:07

Szerintem ettől függetlenül a Bowerek jó alapnak tekinthetők. Én nem tartom igazán zenei dobozoknak e sorozat tagjait, bár tény, hogy többre kéepsek, mint amit ez az erősítő ki tud hozni magából. Viszont az is tény, hogy érdemesebb esetleg jobb dobozokat tenni rá, semmint gyengébbeket, mert a rendszer leggyenébb része mindig a hangfal. Ha ez most esetleg épp fordítva lesz is, még mindig többet tud hozzátenni mint ha valami gagyibb hangfalat kötnél rá.

Ez is igaz, de mivel a rendszerépítéshez felhasználható keretösszeg általában véges, ezért célszerű hasonló színvonalú berendezéseket megvásárolni, ha (!) véglegesnek tekintjük a rendszert.

Nálam például a mélynyomó a most használt hangrendszer legrégebbi eleme. Amikor vettem, akkor még egy majdnem "egydobozos" (valójában 4) midi hifirendszerhez kapcsolódott. Amikor azonban vettem, úgy gondoltam, hogy inkább veszek jobbat, ami aztán az én igényeimet hosszú távon ki fogja elégíteni.

Ha esetleg Te is így gondolkozol a hangfalaiddal kapcsolatban, akkor igaza van (ex)Cat-nek vedd meg mert csak többet hoz ki a rendszeredből. Viszont én már most figyelmeztetlek, hogy ez az első lépés a receiver csere felé!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”