Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quad hangsugárzók

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


fogyasztásban meg elég egyszerű a képlet. nem mindegy,hogy 1.5-3ezren 40-70-el városba gáz és motorfék,vagy váltogatva pörgetve(nyúzva?) 

 
OFFTOPIC:

meg tapasztalataim szerint a benya sem mellékes...

 
OFFTOPIC:

nálam csak 98vagy feltti jöhet szóba. 95-ös nem jó a motorba. jól kib@sztak velünk eddig jó volt a mol99-ese,de jún-01 óta valami evoneo vagymiazisten van,amibe kevernek 4%alkoholt. így lesz környezetbarát,meg jobb,meg jobban tol. aztán még olcsóbb is,meg nem történik vele 4ezerig semi már kikocsiztam belőle gyorsan,amit tegnap betankoltam és most v-power racing. ez jobbnak tűnik. ezzel 2ezertől tol megint (mezei buzuki swift 1.6sport-GTI-STI-RS) ...... röpke 335/literért de jól megy így (persze a keretein belűl). de ez annyiból megússza,mint muterom 1.3GS stiftje. persze tolva bezuhan ha kell 20-25liter is
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


fogyasztásban meg elég egyszerű a képlet. nem mindegy,hogy 1.5-3ezren 40-70-el városba gáz és motorfék,vagy váltogatva pörgetve(nyúzva?)

 
OFFTOPIC:

meg tapasztalataim szerint a benya sem mellékes...

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Őszintén remélem, hogy van az életben attól nagyobb örömöd is, hogy velem "szívózz". Mert azért az elég kínos lenne, ha az ilyesmi még örömet is okozna. Rosszindulat rulez.
ven,persze,azért vetettem neki véget. de ne félj,van így más is nemrég hívtak,hogy "figyeld Koscsót a cityn" beírtak valami hülyeséet,hogy darvas eladta a nemtommit erre némi hatásszünet és jött a magyarázkodás,hogy "fölhívtam Darvas urat..."
 
de ez már itt nem volt annyira vicces. aludj nyugodtan...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


akkor szálat se elfogúlt
egyébként bizonyosan Ő sokkal kompromisszumképesebb lenne,annak ellenére,hogy erkölcsi dilemma előtt is állna. a darvasra épített marketing ezt nehezebben viseli
 
de meguntam. csak veled akartam egyet szívózni,mert unatkoztam(elég hamar robbansz a drótjaidra. régen ezt úgy hívtuk az audiolandon-mikor még nem ismerted- hogy felmászott a köcsögfámra).
 
ez az arn gádzsó,meg az a léyneg ,drótozza be homogénen a rendszert és attól a hátsó faltól húzza el a dobozt,mint azon a 22L képen is látható. ha meg sehogy nem jó,adja el és vegyen mást,kisebb dobozt.

A NACA4-t már vagy 10-15 éve is van, hogy nem gyárt(at)ja a Naim. A NACA5-höz meg az emberemnek semmi köze, azontúl, hogy ismeri. Azért érdekes, hogy ismeretlenül is azonnal az elfogultság jut az eszedbe az emberről....
 
Őszintén remélem, hogy van az életben attól nagyobb örömöd is, hogy velem "szívózz". Mert azért az elég kínos lenne, ha az ilyesmi még örömet is okozna. Rosszindulat rulez.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Te vagy az én emberem.. én is így látom. Kedvencem volt pl az 1.4-es octavia. Nálunk az 1.6-os 10 lityi fölött zabál, mellékesen az én 2 literesem 8-8.5 . Mindkettő benzinből. Ez az amikor valami a saját kasztniját sem bírja. Jut eszembe még egy téma van, amihez mindenki ért, a foci
 
Annyi okos szakértőnk van, de senki sem tudja a fiainkat megtanítani a játék lényegére.
 
Mindegy, ez egy hifis topic

 
OFFTOPIC:

ja. annak a kasztninak kell is a 2000-es moci. fogyasztásban meg elég egyszerű a képlet. nem mindegy,hogy 1.5-3ezren 40-70-el városba gáz és motorfék,vagy váltogatva pörgetve(nyúzva?)  
ja,
 
hifi,
foci,
autók,
nők,
kérdésre mekkora: nagy
kutyád? : bazz,3kaut tépet darabokra(majdnem,ha vissza nem fogom)
stb...
 
 
hifi-t valamelyest átlátom,de a többi... lelkes amatőr szinten
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Dave-nek becézik az urat és amikor még kábelgyártással foglalkozott, akkor egyike volt azoknak, akik a Naim NACA4 hangfalkábelét kitalálták.
akkor szálat se elfogúlt
egyébként bizonyosan Ő sokkal kompromisszumképesebb lenne,annak ellenére,hogy erkölcsi dilemma előtt is állna. a darvasra épített marketing ezt nehezebben viseli
 
de meguntam. csak veled akartam egyet szívózni,mert unatkoztam(elég hamar robbansz a drótjaidra. régen ezt úgy hívtuk az audiolandon-mikor még nem ismerted- hogy felmászott a köcsögfámra).
 
ez az arn gádzsó,meg az a léyneg ,drótozza be homogénen a rendszert és attól a hátsó faltól húzza el a dobozt,mint azon a 22L képen is látható. ha meg sehogy nem jó,adja el és vegyen mást,kisebb dobozt.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


inkább veszek egy kisebb autót,jól felszrelve,combos motorral,mint egy nagyobb kategóriát,alapkiszerelésben(alúlmotorizálva pedig végképp kilőve). no jó,a franciáktól félek kicsit
 
OFFTOPIC:


Te vagy az én emberem.. én is így látom. Kedvencem volt pl az 1.4-es octavia. Nálunk az 1.6-os 10 lityi fölött zabál, mellékesen az én 2 literesem 8-8.5 . Mindkettő benzinből. Ez az amikor valami a saját kasztniját sem bírja.
Jut eszembe még egy téma van, amihez mindenki ért, a foci
 
Annyi okos szakértőnk van, de senki sem tudja a fiainkat megtanítani a játék lényegére.
 
Mindegy, ez egy hifis topic.

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


emaileztem az egyik angol Naim dealernek, aki árul Quadot is
elfelejtettelek. kérlek add meg a boltja nevét,címét és egyéb elérhetőségét. fölvenném vele a kapcsolatot. köszi

Nem megy ez ilyen egyszerűen, dolgozz egy kicsit, ha már ilyen kiváncsi vagy, irány a Google. Dave-nek becézik az urat és amikor még kábelgyártással foglalkozott, akkor egyike volt azoknak, akik a Naim NACA4 hangfalkábelét kitalálták. Jó keresést.

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


alapvetően nincs vele semmi gond. nyíltan válalja,hogy Ő már csak ilyen(és szarik rá,ki mit gondol erről). no és,én meg nyíltan megmondom,hogy ez zenei korlátozottság. és? ez semmit nem vesz el HFM-es munkásságából.
egy régi használt naim rendszer? az egy barátságos megoldás,olcsón. alsó kategória. ilyen alsó egy tranyós quad rendszer is. az alsó-közép mondjuk egy 47lab shigaraki rendszer. vagy egy krell "alaprendszer". egy kisebb jadis megoldsá, stb... középszerű gépek már jajjaj. fölső közép még ajjajabb, egy felső kategóriás pedig elrúg 60-100millióra is néha. akkor mi a jóisten lenne egy relatíve konzumhifinek számító rendszer. bárki ne higyje már,hogy valami iszonyat nagy dolog ez. lófenét. olyan ez,mintha azt hinném az 1.6-os sportosabb autómra,hogy igazi sportkocsim van,porse vagy ferrádi szintű . nem. alapvetően olcsó pénzen egy jó döntés,de közel sem a jéghegy csúcsa.

Darvas mesternek, az olive széria legnagyobb darabjai vannak a talán legkultikusabb hírű Naim hangfallal. Nem alapszéria. Igen sokan vannak, akik 15-20 éve ilyesmit hallgatnak változtatás nélkül. Hálás lennék, ha felsorolnád, hogy mit használ, több fórumon le lett már írva, így egy kis kereséssel még akár legalább utólag rájöhetsz, hogy miről is van szó. Ha már előtte nem sikerült időt szánni rá.
 
A b_t régi használt Naim rendszere például alapszéria, kb 120e ft az elő és a végfok, ha jól emlékszem.
 
Darvas mester minősítgetését érdemes lenne abbahagyni. Nehéz a minősítgetőre szavakat találni (akvapark jó irányban tapogatózik), habár ha nagyon keresnék biztosan találnék egy pár jól hangzó magyar kifejezést rá.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Nem kötözködök, csak érdekel. A dógot tudomásul vettem
nemtom... anyám ex daewoo tico-ja

jó válasz...
 
Azé' kérdeztem, mert nem vagyok egy Astra fan. Bár a legújabbhoz még nem volt szerencsém
 
OFFTOPIC:

az autó jobb téma jobban szeretem. ahhoz is mindneki ért(mint a hifihez) csak ott vanank kompromisszumok is néha  
szal astra. nekünk van egy céges 1.4-es classic2. kénylemes,hosszú távon csendesen haald,de tempósan. keveset eszik és 170-200ezer km-ig nem kellett még veszedelmes okok folytán hozzányúlni. relatíve még tolja is a sokak által twinfosnak csúfolt motor a derekát,persze nem egy csúcsgép,de okos kompromisszum szerintem. az 1.6-os klímával és pár apró extrával megvehető volt nemrég 3.2miskából. nem az autók teteje (és én fixen nem is vennék magamnak) de szerintem megjárja.
de valahogy nem vagyok márkapárti. inkább autóban a méreten belűli "kategóri" érdekel. inkább veszek egy kisebb autót,jól felszrelve,combos motorral,mint egy nagyobb kategóriát,alapkiszerelésben(alúlmotorizálva pedig végképp kilőve). no jó,a franciáktól félek kicsit
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem kötözködök, csak érdekel. A dógot tudomásul vettem
nemtom... anyám ex daewoo tico-ja
jó válasz...
 
Azé' kérdeztem, mert nem vagyok egy Astra fan. Bár a legújabbhoz még nem volt szerencsém

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Ha az 1.4-es astra a naim, akkor mi autóban a panasonic egybetorony, vagy egy belépő Nad nálad? 
Nem kötözködök, csak érdekel. A dógot tudomásul vettem

nemtom... anyám ex daewoo tico-ja
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ha a saját cuccom,alsó középnek,max középnek tartom(azért egy alsó-közepes rendszertől lehet tényleg több valamivel), akkor talán érthetőbb a dolog.
Én értem. Te nem. Arról beszélek, mások általában lejjebb tennék a limitet.
 
Ha az 1.4-es astra a naim, akkor mi autóban a panasonic egybetorony, vagy egy belépő Nad nálad?
 
Nem kötözködök, csak érdekel. A dógot tudomásul vettem

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


igen, ez nézőpont kérdése. 
Csak furán hangzik, hogy az alul említett gépek belépőzint lennének, mások meg leélik az életüket ilyenekkel, miközben azért már nem nevezhetők "igénytelen"-nek. Nem említettél ilyesmit, csak azt mondom, ez már egy szint. Ha a szemedben igen alacsony is.
 
Peace

nem furcsa ez annyira. aki 5-10évente kicseréli az 1.4-es jól felszerelt opel astráját, nem igénytelen, tökéletesne jó kis autó, de nem túl érdekes történet, mégis lehet társ egy életen át, csereigény nélkül. a hifinek ez a szegmense kb ugyanez. jó kis gépek,amivel egy életet le lehet húzni. még nem is kell olyan sűrűn cserélni,mint az autót.
 
ha a saját cuccom,alsó középnek,max középnek tartom(azért egy alsó-közepes rendszertől lehet tényleg több valamivel), akkor talán érthetőbb a dolog.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


emaileztem az egyik angol Naim dealernek, aki árul Quadot is
elfelejtettelek. kérlek add meg a boltja nevét,címét és egyéb elérhetőségét. fölvenném vele a kapcsolatot. köszi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


igen, ez nézőpont kérdése.
 
Csak furán hangzik, hogy az alul említett gépek belépőzint lennének, mások meg leélik az életüket ilyenekkel, miközben azért már nem nevezhetők "igénytelen"-nek. Nem említettél ilyesmit, csak azt mondom, ez már egy szint. Ha a szemedben igen alacsony is.
 
Peace

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


egy régi használt naim rendszer? az egy barátságos megoldás,olcsón. alsó kategória. ilyen alsó egy tranyós quad rendszer is. az alsó-közép mondjuk egy 47lab shigaraki rendszer. vagy egy krell "alaprendszer". egy kisebb jadis megoldsá, stb... középszerű gépek már jajjaj. fölső közép még ajjajabb, egy felső kategóriás pedig elrúg 60-100millióra is néha. akkor mi a jóisten lenne egy relatíve konzumhifinek számító rendszer. bárki ne higyje már,hogy valami iszonyat nagy dolog ez. lófenét. olyan ez,mintha azt hinném az 1.6-os sportosabb autómra,hogy igazi sportkocsim van,porse vagy ferrádi szintű  . nem. alapvetően olcsó pénzen egy jó döntés,de közel sem a jéghegy csúcsa.
Szerintem az alsó kategória egy olcsó Technics, vagy hasonló. Egy Naim, Creek Jadis stb már azért nem annyira belépőszint.
De kinek mi.
 
80-100 millióért már zenekart fogadnék.
 
Meg a feléből (sem) olyan hifit, amivel sz@rnék később minden másra.

nézőpont kérdése. nevezhetjük a csoportot a konzumhifi tetejének, vagy a minőségi hifi aljának. szerintem eme utóbbi kegyesebb,így én ezt használom.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


egy régi használt naim rendszer? az egy barátságos megoldás,olcsón. alsó kategória. ilyen alsó egy tranyós quad rendszer is. az alsó-közép mondjuk egy 47lab shigaraki rendszer. vagy egy krell "alaprendszer". egy kisebb jadis megoldsá, stb... középszerű gépek már jajjaj. fölső közép még ajjajabb, egy felső kategóriás pedig elrúg 60-100millióra is néha. akkor mi a jóisten lenne egy relatíve konzumhifinek számító rendszer. bárki ne higyje már,hogy valami iszonyat nagy dolog ez. lófenét. olyan ez,mintha azt hinném az 1.6-os sportosabb autómra,hogy igazi sportkocsim van,porse vagy ferrádi szintű . nem. alapvetően olcsó pénzen egy jó döntés,de közel sem a jéghegy csúcsa.
Szerintem az alsó kategória egy olcsó Technics, vagy hasonló. Egy Naim, Creek Jadis stb már azért nem annyira belépőszint.
De kinek mi.
 
80-100 millióért már zenekart fogadnék.
 
Meg a feléből (sem) olyan hifit, amivel sz@rnék később minden másra.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


nem 620E Ft-os...
20ezerért kompletten már lehet olyan drótot venni,ami jól működik a qaud dobozokkal. ez alatt inkább a bárhol kapható fekete-piros egyszerű hangfaldrót 80Ft/m áron.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


"Mit köll görcsölni ezen az átkötődrótosdin?Duplaerősíteni kell azt a quadot ,oszt kész..."
 
Nem az enyém,de ha minden igaz,Chord kábelezés van használatban ittens,nem 620E Ft-os...

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


"DL egy alsó kategóriás rendszert használ,alsó középszerű zenei ízléssel(elég nagy betokozódás az,ha valaki csak a klasszikus zenét ismeri el,mint értékelhető zenei műfaj). miért is érdekelne engem,mikor,mit csinál" 
Erre mondják:
Beszarok
 
 
(Mármint a bunkóságon).

alapvetően nincs vele semmi gond. nyíltan válalja,hogy Ő már csak ilyen(és szarik rá,ki mit gondol erről). no és,én meg nyíltan megmondom,hogy ez zenei korlátozottság. és? ez semmit nem vesz el HFM-es munkásságából.
egy régi használt naim rendszer? az egy barátságos megoldás,olcsón. alsó kategória. ilyen alsó egy tranyós quad rendszer is. az alsó-közép mondjuk egy 47lab shigaraki rendszer. vagy egy krell "alaprendszer". egy kisebb jadis megoldsá, stb... középszerű gépek már jajjaj. fölső közép még ajjajabb, egy felső kategóriás pedig elrúg 60-100millióra is néha. akkor mi a jóisten lenne egy relatíve konzumhifinek számító rendszer. bárki ne higyje már,hogy valami iszonyat nagy dolog ez. lófenét. olyan ez,mintha azt hinném az 1.6-os sportosabb autómra,hogy igazi sportkocsim van,porse vagy ferrádi szintű . nem. alapvetően olcsó pénzen egy jó döntés,de közel sem a jéghegy csúcsa.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: akvapark »


HES2005. Talán a HES-k történetének legminimálabb költségvetésű rendszere. quad 11L+moth-kicsi+goldringGr2+ 1db DJ keszei sumolight krisztián(ex fresh fabric). páran elmormolták, hogy a legkellemesebb hangú rendszer. amatőrök ja, a kép? ezekhez szokták odaírni site-okon, hogy "painted by IstvanCs"

Mondjuk 1.5 éve nagyon gyenge volt a hang.
Még a porszívózó takarítónő sem rontott rajta sokat.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: akvapark »


nem távgyógyít fénykép alapján
ad2!
 
nemrég volt vele egy riport a Tiloson. egy(több) betelefonálót, telefonon keresztúl,simán lekonzumhifistázott. készülékeit felsrorolva teljes jellemrajzot állított ki a tagról, zenei és hifibéli indentitásáról szintén. elárulom,egy sámán-körbe járunk. de tény,hogy én jobban értek hozzá

A riportban volt tanácsa, hogy milyen eszközt milyen másikra? Mert, ha igen, akkor nem ugyanazt a riportot hallottuk.

nem tudom,de nem is annyira érdekel. DL egy alsó kategóriás rendszert használ,alsó középszerű zenei ízléssel(elég nagy betokozódás az,ha valaki csak a klasszikus zenét ismeri el,mint értékelhető zenei műfaj). miért is érdekelne engem,mikor,mit csinál.
 
ellenben a quad hangsugárzók hazai jelenléte elég erősen azon állt vagy bukott,mit mondtam ezek forgalamzásáról CsontosI-nak. alapvetően kipróbáltam őket és érdemlegesnek tartottam arra,hogy a merlin audio forgalmazza. ez összecsengett István véleményével,így ,megereősítést kapva, hoztak quad dinamikusokat is(mert eredetielg csak az ESL és a csöves elektronikák forgalmazássával akartak foglalkozni). Az, hogy egy hangsugárzót mivel kötnek be,alapvetően attól függ,az a hangsugárzó milyen kábelt "kedvel", nem attól, hogy a hozzá használt erősítő forgalmazója milyen egyen-prospektusszöveget köt a sztorihoz.
 
node ez nem túl érdekes.
 
A Quad dobozokat sokan félreértelmezik. Egy qaud dobozt nem illik noname drótokkal etetni. első próbán egy quad 12L-t tettünk audio note K állványra (120e Ft/pár). elékötöttünk egy 600 000Ft-os pentódás erősítőt(valami német cég cucca. mintadarb volt. nem rosz,de ezt a kategóriát már kitöltötte az AN). elékötöttünk egy audio note CD2.1x kb 600ezres CD-t. A hangfalkábel az akkor listaáron 620 000Ft-os audio note spx ezüst litze volt. jól szólt. kimondottan jól. simán állta a sarat a 600ezer/készülék mezőnyben. És ez a kis 12L 180ezerért.Tehát ezekre a dobozokra így kell tekinteni. ezeket illik kiszolgálni. elég toleráns az elékötött elektronikával,de van egy határ,amit nem tolerálnak,főleg az állódobozok. nem is csoda, hogy a quad elektronikák sem találhatóak meg a 100ezer/készülék kategóriában. inkább a 300/gép szinten mocorognak. A lentebb becopyzott képen lévő rendszerbe is betettünk egy quad 21L állódobozt a HeS-n, zárás után. alapvetően nem szólt rosszúl,de már jelezte,hogy ennek nem elég jó a legksiebb moth végfok, ezért bekötöttük a legnagyobb 100W monoblokk+külön táp verziót. Ez már rendben volt. Itt egyébként minden drót kondo ksl volt. ezt nem javasolnám arn-nak,mert többe fájna,mint az erősítője+cd-je együtt. de egy próbát pl neki is megér valami olcsó audio note kábelrendszer(AN-A és AN-, ami nekem annak idején elég jól együtt tudott működni a NAP250-el. a 47lab szeritem ebbe a rendszerbe túl nyílt. ide kell egy kis színezés/elfedés.
 
hes2005 QuadL-VIP demo

"DL egy alsó kategóriás rendszert használ,alsó középszerű zenei ízléssel(elég nagy betokozódás az,ha valaki csak a klasszikus zenét ismeri el,mint értékelhető zenei műfaj). miért is érdekelne engem,mikor,mit csinál"
 
Erre mondják:
Beszarok
 
 
(Mármint a bunkóságon).
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: blaki »


Mit köll görcsölni ezen az átkötődrótosdin?Duplaerősíteni kell azt a quadot ,oszt kész...
Ez is igaz, és ott a pont, én a saját dobozomnál nem is görcsölök rajta
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mit köll görcsölni ezen az átkötődrótosdin?Duplaerősíteni kell azt a quadot ,oszt kész...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”