Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Üdv,

itt az esemény szervezője. Sajnos csak most találtam meg a topikot. Gyorsan válaszolnék néhány felvetésre.

1) Először is mindenkinek köszönet, aki eljött a november 17-i nyílt napra. Köszönet a topik létrehozójának és a beíróknak is.

2) Aki nem értesült a rendezvényről, de a jövőben nem szeretne lemaradni, az gyorsan lájkolja be valamelyik oldalunkat a Facebookon. Vagy mindegyiket :-)

https://www.facebook.com/igazianalog/
https://www.facebook.com/Vinilhu-a-leme ... 184696567/
https://www.facebook.com/Pointe-cs%C3%B ... 970778795/

Blogjaink:

lemezjatszok.blog.hu
pointe.blog.hu

3) Az akusztikáról. Sajnos nagyon nehéz olyan helyiséget találni, ami könnyen megközelíthető, jól néz ki, jár hozzá szolgáltatás (büfé, wifi, mellékhelyiség, stb), akusztikailag rendben van, és ráadásul egy napra ki is lehet bérelni. (Nem árt, ha emberi áron.) A Barabás Villa semmiben sem tökéletes helyszín, de minden szempontból elfogadható helyszín. Ha valaki tud más jó helyszínt javasolni, az feltétlenül jelezze. Lassan kezdhetünk gondolkozni a 2019-es nyílt nap szervezésén.

4) A hangról. Azt igyekeztünk előre tisztázni, hogy ez elsősorban nem hangminőség esemény lesz. Ezt írtuk https://lemezjatszok.blog.hu/2018/11/14 ... napja_lesz:

"A kiállítások stresszesek a kiállítóknak és a kiállított készülékeknek is. Tényleg. A készülékek is megérzik. Akik nem is hisznek abban, hogy egy készüléknek "lelke" van, azt azok is valószínűleg sejtik, hogy az akusztikának messze nem mindegy, ha egy szobából kijön két ember, vagy bemegy három ember. És hogy akik bejönnek, azok leülnek középre, vagy beállnak hátra, a sarokba. Vagy hogy ha túl meleg lesz, akkor szellőztetni kell. De akkor meg túl hideg lesz, és túl gyorsan lesz hideg. És különben is, az áram minőségét sem ismerjük, mert ugyan a helyszínt többször bejártuk, de érzékeny high-end készülékekkel nem tudtuk tesztelni.

Szóval ne gyere úgy, hogy életed legjobb hangját fogod hallani. Azt majd a bemutatótermünkben, ahol minden paramétert uralunk :-)"


Ha megnézzük a képeket, vagy a VINIL.HU FB-oldalra feltöltött élő videókat, mindegyiken látszódik, hogy az 5.5 x 4.5 méteres szobákban legalább húszan voltak, de volt, amikor harmincan. Ha van köztetek olyan, aki úgy gondolja, hogy tök jól szól a rendszere, az gondoljon bele, hogy a szobájában egyszer csak megjelenne húsz-harminc ember. Téli menetfelszerelésben. Vajon akkor is jól szólna minden?

Valójában erre lehetetlen előre felkészülni. Más kiállításokon sincs túl jó hang, vagy csak nagyon ritkán. De könnyen lehet, hogy egy fél óra múlva, amikor visszamész egy előzőleg szuper hangzású szobába, már hárommal többen vannak, vagy éppen kettővel kevesebben - és máris tök másképp szól.

A rendezvény előtt is azt mondtam, közben is azt mondtam, és most, utólag is azt mondom: akit érdekel egy komponens, vagy maga a rendszer, az jöjjön el hozzánk demóra. Ott ő fog középen ülni, ideális távolságra a hangsugárzóktól, ráadásul az ő lemezeit fogjuk hallgatni. És az is ingyen lesz ;-)

5) A zenéről. Azt is előre leszögeztük, hogy nem demólemezek fognak szólni, hanem érdekes emberek érdekes zenéi. A közösségi DJ-k között volt lemezkiadó tulajdonosa, rádió zenei szerkesztője, szépirodalmi könyvkiadó szerkesztője, ismert közéleti grafikus, audio blogger, lemezbolt tulajdonos, rádiós műsorvezető, neves gyűjtők. Igyekeztünk úgy összeállítani a programot, hogy a két szobában egy időben eltérő zenei műfajok szóljanak. Az egyik videónkon pl. az egyik szobában éppen Bálint Feri bácsi (Newport lemezbolt) játszik jazzt a hatvanas évekből, miközben a másikban Tóth-Bagi Tímea éppen két különböző kiadású Metallica lemez között vált, hogy hallhassuk, mi a különbség egy jugó és egy amerikai (?) nyomás között.

6) Amiben jók voltunk. Személy szerint arra vagyok a legbüszkébb, hogy a lemezjátszók kivételével (és a fejhallgatós sarok Audio-Technica fülesén kívül) minden megszólaló készülék magyar gyártók terméke volt. Egy részüket mi magunk forgalmazzuk, de a Pillartech állványokat, a Perfect Akusztika akusztikai elemeit nem. Végképp nem Cserkúti Gyuri (George Cserkuti Audio) különleges lemezjátszóját, a Nude-ot. Pedig ők is ott voltak, mint meghívottak, és ingyen vehettek részt.

Apropó ingyen. A mi bemutatónk ingyenesen volt látogatható.

Aki eljött és akár csak egy órácskát eltöltött velünk, az egyszerre két helyen hallgathatott zenét, akár négy érdekes közösségi DJ-től is, kb egy tucat készüléket nézhetett/tapogathatott meg, köztük drágákat is, illetve beszélgethetett a konstruktőreikkel. Pont a Pointe kivételével minden kiállított készülék konstruktőre jelen volt - Tibor sajnos egy kicsit megbetegedett, nem vállalta az utazást. Válogathatott négy négyzetméternyi akciós lemezből, vásárolhatott kiegészítőket megtekintés/kipróbálás után (lemeztisztító, tűkefe, leszorító súly, tűmérleg, tűtisztító zselé, lemezalátétek, stb stb).

7) Az Audioworld kritika. Ha Gábor írása most is olvasható lenne, hajlandó lennék belemenni egy mélyebb elemzésbe. Gábor azonban magától eltávolította az írását. Tekintve, hogy Gáborral amúgy folyamatosan kapcsolatban vagyunk, egy csomó dolog miértjére, mikéntjére és hogyanjára van már némi rálátásom. De ebbe nem mennék itt bele. Szerintem is jól tette, hogy visszavonta az írását.

8) A bemutatott készülékek és áraik:

Nagy szoba: Soulines Kubrick lemezjátszó (990.000 ft), Jelco TK850S hangkar (339.990 ft), Audio-Technica AT33PTG/II hangszedő (174.990 ft), Jelco JAC502 külső karkábel (59.990 ft) - Pointe illesztőtrafó (189.990 ft), Pointe Record TS Signature phono (269.990 ft), Pointe Platinum integrált erősítő (699.990 ft) - Parabox Tempesta hangsugárzó (699.990 ft), + Pillartech állvány (240.000 ft), Twins Audio kábelek (2 x BC 3.2 összekötő, 2x2m SC 2.5 hangsugárzó kábel, összesen 179.940 ft értékben), Pointe v3.0 tápkábelek és Pointe R1500 elosztó (összesen 104.970 ft értékben). TOTAL: 3.949.840 ft (persze ha valaki egyben venné meg, akkor a 3M körüli ár tartható lenne)

Kis szoba: Edwards Audio TT2 SE lemezjátszó saját hangkarral (269.990 ft), Goldring 1042 hangszedő (122.990 ft) - TMP Audio Ant SE Phono (149.990 ft), TMP Audio Triton integrált erősítő (389.990 ft) - TMP Audio Kougar hangsugárzó (hú, azt nem tudom, talán a Kolibri duplája, akkor 280.000 ft) + Pillartech állvány (240.000 ft), TMP Audio kábelek (2 x tápkábel, 2 x interconnect, 2 x 2 m hangsugárzó kábel, összesen 108 ezer ft értékben). TOTAL: 1,560,960 ft.

9) A jövő. A novemberi nyílt nap immár a harmadik volt, bár az első kettő (2014-ben és 2016-ban) kevesebb nyilvánosságot kapott. A kezdetek óta sokat nőttünk, immár nem egymárkás kereskedés vagyunk (Pointe erősítők), hanem összesen öt márka magyarországi forgalmazói (Pointe, Soulines, Jelco, Edwards Audio, Twins Audio), és további fontos márkák márkakereskedői (Audio-Technica, Goldring, Ortofon, TMP Audio, New Horizon, Parabox). Emiatt valószínű, hogy jövőre is lesz rendezvényünk, pláne hogy a Pointe és az Edwards Audio is a 25 éves jubileumra készül.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

bazzs írta:
2018.11.25., vas. 17:21
Vinkler írta:
2018.11.25., vas. 16:06
bazzs írta:
2018.11.25., vas. 15:30
k???!
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kilo-
A “k” a netes zsargonban 1000x-es szorzót jelent, tehát az 5k, az 5000, az 500k, az 500.000, stb...
Igen, mashol is 1000-et jelent, nemcsak a neten.
Latin szo, kilo, azaz ezer...
Igen. Úgy értem a net zsargon átvette.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Vinkler írta:
2018.11.25., vas. 16:06
bazzs írta:
2018.11.25., vas. 15:30
k???!
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kilo-
A “k” a netes zsargonban 1000x-es szorzót jelent, tehát az 5k, az 5000, az 500k, az 500.000, stb...
Igen, mashol is 1000-et jelent, nemcsak a neten.
Latin szo, kilo, azaz ezer...
Finesse !

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

bazzs írta:
2018.11.25., vas. 15:30
k???!
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kilo-
A “k” a netes zsargonban 1000x-es szorzót jelent, tehát az 5k, az 5000, az 500k, az 500.000, stb...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Finesse !

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2018.11.24., szomb. 18:26
tamagaba írta:
2018.11.23., pén. 22:08
Vinkler írta:
2018.11.23., pén. 20:37

Melyik lánc volt 5M?
Tudtommal, ami a high-end szobában szólt.
Elnézést, ha tévednék és csak a fele (az egész cuccot nézzük, drótostul, elosztóstul - mert annak is hájendnek kell lenni - mc trafó, hangszedő stb.
Szerintem nem volt, de valaki elmondhatná az árakat. A lemezjátszó 1M körl van, a hangsugárzó, ha jól emlékszem 700k. A többit nem tudom.
1M??
Ú bazki..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tamagaba írta:
2018.11.23., pén. 22:08
Vinkler írta:
2018.11.23., pén. 20:37
MGMART írta:
2018.11.23., pén. 18:57
Van olyan, hogy szar a szobaakusztika.Van olyan, hogy egyéni ízlés.Van olyan, hogy egy adott helyen nem lehet maximálisan kihajtani azt egy láncból amit tud.
De! Ha egy cirka 5 milliós lánc akárcsak egy- valamekkora hifis múltat a háta mögött tudó- látogató véleménye szerint is finoman szólva szar, akkor ott komoly gondok vannak.Minden kiállító aki nem tud megfelelően installálni egy láncot, avagy nem képes szinergikus rendszert összeállítani , állandóan ezekkel takaródzik: szar volt az akusztika nem volt elég idő , nem járattuk még be a hangsugárzókat, rossz volt a hálózat bla-bla-bla.Egy szinergikus lánc ha vannak is problémák legalább a potenciált megmutatja ami benne van.

A végére hagytam a pozitív gondolatokat: örülök, hogy sikerült egy ilyen találkozót összehozni, nagy respekt a szervezőknek.A képeket elnézve egy barátságos és tartalmas összejövetelt sikerült megszervezni ami összehozza a közös hobbink által az embereket. leborulok.gif
Melyik lánc volt 5M?
Tudtommal, ami a high-end szobában szólt.
Elnézést, ha tévednék és csak a fele (az egész cuccot nézzük, drótostul, elosztóstul - mert annak is hájendnek kell lenni - mc trafó, hangszedő stb.
Szerintem nem volt, de valaki elmondhatná az árakat. A lemezjátszó 1M körl van, a hangsugárzó, ha jól emlékszem 700k. A többit nem tudom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

vidor2009 írta:
2018.11.20., kedd 13:33
Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:57
tottyi írta:
2018.11.19., hétf. 16:46


Jo de ha abbol a szemszogbol nezzuk mint amiben en jarok, hogy erdekelne a lemezjatszas es epp elsore kifogok egy olyan talakozot ahol sok problema utan megszolal vegre a zene es az kibirhatatlanul szolal meg akkor maris elriaszt attol a fajta zenehallgatastol amire azt mondjak, hogy az az igazi. :( Persze nem akarnam elhinni es biztos meg tennek probat mashol.
Szerintem az barokkos túlzás, hogy kibírhatatlanul szólt! Valoban nem volt jó, nekem sem tetszett, ettől függetlenül tudtam élvezni a bemutatott zenéket. Sokat otthon is meghallgattam, azok közül, amit nem ismertem.
Én sem találtam semmi megjeleníthetőt a linken,elnézvén a képeket,ha nem sikerült jó hangot összerakni ezekből a készülékekből és az átlagnál jóval több akusztikai elemekből ,hát akkor ott tényleg nagyon nagy baj lehet!!!
Üdv Gyuri :napsut:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2018.11.23., pén. 14:23
Shimano írta:
2018.11.19., hétf. 18:18
Nekem az a fura,hogy milyen nehezen megy egy legalább elfogadható hangzást kicsikarni a rendszerekből egy ilyen kiállításon.Nem voltam ott,csak mindenki azt írja.Ennyire nagy feladat ez? gondolkodik.gif
Hát ez nagyon vicces. Szerinted az, ami nálad otthon szól, hány embernek lenne elfogadható és hánynak rémes, mennyinek jó? És ez arányaiban szerinted eltérne attól, mint amit egy hifi kiállítás szobáiról gondolnak a látogatók?

Ez a nehezen megy..., erről nekem ez jut eszembe:

-Elnézést, ön tud hegedülni?
-Nem tudom, még sose próbáltam.
Nem olyan vicces ez ha maga a kiállító említi ezt.Én itthon azt mondom hogy jó,ha a kiállításokon is ezt mondanák maguk a kiállítók is,akkor rendben,de nem így van,és erre írtam azt hogy ennyire nehéz lenne?
Hegedülni meg tudok,sőt szerintem dobolni is,de azt még nem próbáltam. :D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

MGMART írta:
2018.11.23., pén. 18:57
Van olyan, hogy szar a szobaakusztika.Van olyan, hogy egyéni ízlés.Van olyan, hogy egy adott helyen nem lehet maximálisan kihajtani azt egy láncból amit tud.
De! Ha egy cirka 5 milliós lánc akárcsak egy- valamekkora hifis múltat a háta mögött tudó- látogató véleménye szerint is finoman szólva szar, akkor ott komoly gondok vannak.Minden kiállító aki nem tud megfelelően installálni egy láncot, avagy nem képes szinergikus rendszert összeállítani , állandóan ezekkel takaródzik: szar volt az akusztika nem volt elég idő , nem járattuk még be a hangsugárzókat, rossz volt a hálózat bla-bla-bla.Egy szinergikus lánc ha vannak is problémák legalább a potenciált megmutatja ami benne van.

A végére hagytam a pozitív gondolatokat: örülök, hogy sikerült egy ilyen találkozót összehozni, nagy respekt a szervezőknek.A képeket elnézve egy barátságos és tartalmas összejövetelt sikerült megszervezni ami összehozza a közös hobbink által az embereket. leborulok.gif
Melyik lánc volt 5M?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Van olyan, hogy szar a szobaakusztika.Van olyan, hogy egyéni ízlés.Van olyan, hogy egy adott helyen nem lehet maximálisan kihajtani azt egy láncból amit tud.
De! Ha egy cirka 5 milliós lánc akárcsak egy- valamekkora hifis múltat a háta mögött tudó- látogató véleménye szerint is finoman szólva szar, akkor ott komoly gondok vannak.Minden kiállító aki nem tud megfelelően installálni egy láncot, avagy nem képes szinergikus rendszert összeállítani , állandóan ezekkel takaródzik: szar volt az akusztika nem volt elég idő , nem járattuk még be a hangsugárzókat, rossz volt a hálózat bla-bla-bla.Egy szinergikus lánc ha vannak is problémák legalább a potenciált megmutatja ami benne van.

A végére hagytam a pozitív gondolatokat: örülök, hogy sikerült egy ilyen találkozót összehozni, nagy respekt a szervezőknek.A képeket elnézve egy barátságos és tartalmas összejövetelt sikerült megszervezni ami összehozza a közös hobbink által az embereket. leborulok.gif

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tamagaba írta:
2018.11.20., kedd 18:57
[
Az, hogy egy cirka 5 milliós cuccból hogy nem lehet mások szerint korrekt, jól hallgatható hangot kicsiholni, meg mi a hájend hangzás és mi a csak átlagosan jó hifi, azt kéne valahogy megvitatni.
Rossznak - az ott töltött 1 órámban 10 és 11 óra között - nem mondanám.
Az én cuccom 5milliónak a töredékébe került. Rossznak azért ezt sem mondanám. :P :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Lehet, az is megérne egy misét, vagy akár egy felmérést, hogy a hifisták mekkora része tud otthon saját dedikált hallgatózó helyiséget kialakítani. Az a gyanúm, hogy a nagy többség a nappaliban legfeljebb az elhelyezésekkel tud játszani, azt is korlátok között, de a feleségfaktort is figyelembe véve biztosan nem mindenkinek vannak mindenféle csillapító eszközök, vagy egyéb varázslatok a falon. Meg aztán ott élni is kell. Aztán mégis vannak, akik így is élvezik az otthon hallgatott zenéket. Talán még jobban, mint ezeken a bemutatókon.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Nsgyon jó felvetés. A jövőben talán, ha a kiállító (mindegy, hogy HES vagy más), úgy ítéli meg, hogy a hang amit majd lehet hallani, nem felel meg annak, amit valójában szeretne megmutatni (az okokat le lehet írni vagy élőben elmondani), akkor érdemes akár előző nap vagy aznap nyitás előtt leírni, hogy mire számítson a kifinomult érzékű hifista, akár %-ban vagy ki tudja miben, majd mindenki összerakja az arányokat, így marad mindenkinek mozgástere kinyilvánítani a véleményét. Ekkor lehet tudni, hogy amit hallhatunk az adott helyiségben az adott demo-n, az a kiállító szerint milyen hang, ahhoz képest, amit pl. a saját bemutatótermében tud prezentáni. Az biztos, hogy akit komolyan érdekel, az felveszi a kapcsolatot a képviselővel, a kereskedővel és időpontot fogalal, ez az alap vagy marad a letét ellenében történő otthoni meghallgatás én erre szavazok egyébként és min. egy hét majd a visszapróba a saját rendszerre segít a döntésben. Vagy az egész felvetés badarság, ismerni kellene a kiállító preferenciáit, mert lehet azt megmutatni ami van, többet ér, mint magyarázni ami nincs ... Ráadásul a hallás fejlődik, van az a helyzet, hogy az adott hang valakinek nagyon tetszik valakinek meg nem és mindig viszonyítunk vagy épp elvárunk, ami miatt tévesek lehetnek a következtetések.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pali923 írta:
2018.11.20., kedd 15:21

Igaza van tunermannak, ez művészet. A facebookon is elég sokan írták, hogy ilyen körülmények között nem lehet jó hangot csinálni. Én nem voltam sokszor azon a bizonyos hifisón, de az biztos, hogy minden alkalommal volt legalább egy szoba, ahova többször visszamentem, vagy ott maradtam akár órákra is, mert elvarázsolt, amit hallottam. Máshol meg elég volt 2 perc, hogy továbbmenjek. Szóval nem hiszem el, hogy ezt nem lehet jól csinálni.
Meg annak is tanúja voltam sokszor, hogy lemezváltás után kiürült egy terem. És nem csak akkor, amikor a "kötelező" Allan Taylort felrakták. :D
Ha művészet,akkor meg meg kell tanulni.Annak nem sok értelmét látom,hogy csak vizuálisan legyenek megtapogatva a rendszerek,mert ha már ott vannak szóljanak már tisztességesen is.Több kárt is okozhat egy rossz demo,mint amennyi jót hozhat a nagy nyilvánosság,de lehet nem így van ez,csak én gondolom így.
A zenéről annyit,hogy az szerintem szuper ha olyat is mutatnak ami nem annyira ismert,csak ne legyen nagyon nehéz és rágós,mert az is inkább taszíthat a vonzás helyett.
Szóval nem tudom,állandóan azt halljuk hogy ezért meg azért,de nem lehetett jó a sound a kiállítóktól is.Szerintem ez a mentegetőzés inkább bénaságból fakad,és nem valós okok indokolják.Ha ez nem így van,és tényleg nem lehet jó hangot produkálni,akkor meg inkább maradjanak csendben azok a rendszerek,és csak szemmel tapogassa a nép.Azt én nehezen tudom elképzelni magamról pl,hogy hallok egy pocsék hangot,de ezt félretéve még elmegyek hátha még is jó ez alapon a kiállító üzletébe is újra meghallgatni a cuccot.Szerintem a többség nem megy ahhoz a kereskedőhöz,akinél rossz hang volt a kiállításon.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
2018.11.19., hétf. 18:18
Nekem az a fura,hogy milyen nehezen megy egy legalább elfogadható hangzást kicsikarni a rendszerekből egy ilyen kiállításon.
A másik a zene.
Igaza van tunermannak, ez művészet. A facebookon is elég sokan írták, hogy ilyen körülmények között nem lehet jó hangot csinálni. Én nem voltam sokszor azon a bizonyos hifisón, de az biztos, hogy minden alkalommal volt legalább egy szoba, ahova többször visszamentem, vagy ott maradtam akár órákra is, mert elvarázsolt, amit hallottam. Máshol meg elég volt 2 perc, hogy továbbmenjek. Szóval nem hiszem el, hogy ezt nem lehet jól csinálni.
Meg annak is tanúja voltam sokszor, hogy lemezváltás után kiürült egy terem. És nem csak akkor, amikor a "kötelező" Allan Taylort felrakták. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:57
tottyi írta:
2018.11.19., hétf. 16:46
Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:30
Bizony, én is olvastam. DE!
El kell dönteni, hogy milyen jellegű rendezvényen vagyunk. Én úgy ítéltem meg, hogy nem a kiállított eszközök hangjának tesztelése, vizsgálata a cél, hanem az analóg forrást használó, és az, aziránt érdeklődők találkozója volt ez, ahol lehetett ismerkedni, beszélgetni és jó zenéket hallgatni. Egyfajta klubbdélután.
Az más kérdés, hogy a kiállított eszközök megszólalása olyan volt, amilyen, nekem sem tetszett, de nem hánytam tele az internetet vele, úgy látom oedig, hogy manapság ez a divat... sad.gif
Jo de ha abbol a szemszogbol nezzuk mint amiben en jarok, hogy erdekelne a lemezjatszas es epp elsore kifogok egy olyan talakozot ahol sok problema utan megszolal vegre a zene es az kibirhatatlanul szolal meg akkor maris elriaszt attol a fajta zenehallgatastol amire azt mondjak, hogy az az igazi. :( Persze nem akarnam elhinni es biztos meg tennek probat mashol.
Szerintem az barokkos túlzás, hogy kibírhatatlanul szólt! Valoban nem volt jó, nekem sem tetszett, ettől függetlenül tudtam élvezni a bemutatott zenéket. Sokat otthon is meghallgattam, azok közül, amit nem ismertem.
Én sem találtam semmi megjeleníthetőt a linken,elnézvén a képeket,ha nem sikerült jó hangot összerakni ezekből a készülékekből és az átlagnál jóval több akusztikai elemekből ,hát akkor ott tényleg nagyon nagy baj lehet!!!
Üdv Gyuri :napsut:

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A kiállítók által feltett, helyszínen készült fotókat átnézve, azért néhány apróságra felfigyeltem - lehet találgatni, hogy miképpen befolyásolták a kapott hangzást...

https://lemezjatszok.blog.hu/2018/11/18 ... t_volt_reg

Mivel véleményem szerint a kiállítások, bemutatók és demonstrációk szervezése/installációja egy külön szakma, -talán művészetnek is nevezhetnénk - nagyon nem mindegy, hogy ez miképpen sikerül éppen az adott körülmények között. Lehet sokat kihozni egy közepes HiFi rendszerből, de alaposan le is lehet járatni High End készülékekből összeválogatott installációt.
Üdv: TJ.
Csatolmányok
2018-11-20_09.03.53.jpg
2018-11-20_09.03.53.jpg (108.11 KiB) Megtekintve 5007 alkalommal
2018-11-20_09.01.57.jpg
2018-11-20_09.01.57.jpg (170.5 KiB) Megtekintve 5009 alkalommal
2018-11-20_09.02.55.jpg
2018-11-20_09.02.55.jpg (552.88 KiB) Megtekintve 5010 alkalommal
2018-11-20_09.02.55.jpg
2018-11-20_09.02.55.jpg (552.88 KiB) Megtekintve 5010 alkalommal
2018-11-20_09.03.27.jpg
2018-11-20_09.03.27.jpg (370.68 KiB) Megtekintve 5010 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nekem az a fura,hogy milyen nehezen megy egy legalább elfogadható hangzást kicsikarni a rendszerekből egy ilyen kiállításon.Nem voltam ott,csak mindenki azt írja.Ennyire nagy feladat ez? gondolkodik.gif
A másik a zene.Belehallgattam én is a belinkelt videóba,és hát nem csodálom hogy többen menekülőre fogták a dolgot. :D Nekem bejönnek az ilyen zenék,de az biztos hogy ha hozzám jönne valaki rendszert fülelni,akkor pl biztos hogy nem egy King Crimson féle "szomszédgyilkos" lemezt tennék fel neki elsőre,sőt még másodikra sem,annak ellenére hogy az nekem tetszik.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:57
tottyi írta:
2018.11.19., hétf. 16:46
Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:30
Bizony, én is olvastam. DE!
El kell dönteni, hogy milyen jellegű rendezvényen vagyunk. Én úgy ítéltem meg, hogy nem a kiállított eszközök hangjának tesztelése, vizsgálata a cél, hanem az analóg forrást használó, és az, aziránt érdeklődők találkozója volt ez, ahol lehetett ismerkedni, beszélgetni és jó zenéket hallgatni. Egyfajta klubbdélután.
Az más kérdés, hogy a kiállított eszközök megszólalása olyan volt, amilyen, nekem sem tetszett, de nem hánytam tele az internetet vele, úgy látom oedig, hogy manapság ez a divat... sad.gif
Jo de ha abbol a szemszogbol nezzuk mint amiben en jarok, hogy erdekelne a lemezjatszas es epp elsore kifogok egy olyan talakozot ahol sok problema utan megszolal vegre a zene es az kibirhatatlanul szolal meg akkor maris elriaszt attol a fajta zenehallgatastol amire azt mondjak, hogy az az igazi. :( Persze nem akarnam elhinni es biztos meg tennek probat mashol.
Szerintem az barokkos túlzás, hogy kibírhatatlanul szólt! Valoban nem volt jó, nekem sem tetszett, ettől függetlenül tudtam élvezni a bemutatott zenéket. Sokat otthon is meghallgattam, azok közül, amit nem ismertem.
Engem már az állandó hifis nyavalygás nem is igazán érdekel, sokkal inkább érdekelne, ha már a hang a kérdés és nem a zene, hogy a dj-k és főleg a nem hifis közönség, miként értékelte azt az "elviselhetetlenül rossz" hangot. Mert azért egy átlag zenehallgatónak egy ilyen hisztis hifis kivonulás pl felettébb furcsa lehet.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2018.11.19., hétf. 16:46
Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:30
Bizony, én is olvastam. DE!
El kell dönteni, hogy milyen jellegű rendezvényen vagyunk. Én úgy ítéltem meg, hogy nem a kiállított eszközök hangjának tesztelése, vizsgálata a cél, hanem az analóg forrást használó, és az, aziránt érdeklődők találkozója volt ez, ahol lehetett ismerkedni, beszélgetni és jó zenéket hallgatni. Egyfajta klubbdélután.
Az más kérdés, hogy a kiállított eszközök megszólalása olyan volt, amilyen, nekem sem tetszett, de nem hánytam tele az internetet vele, úgy látom oedig, hogy manapság ez a divat... sad.gif
Jo de ha abbol a szemszogbol nezzuk mint amiben en jarok, hogy erdekelne a lemezjatszas es epp elsore kifogok egy olyan talakozot ahol sok problema utan megszolal vegre a zene es az kibirhatatlanul szolal meg akkor maris elriaszt attol a fajta zenehallgatastol amire azt mondjak, hogy az az igazi. :( Persze nem akarnam elhinni es biztos meg tennek probat mashol.
Szerintem az barokkos túlzás, hogy kibírhatatlanul szólt! Valoban nem volt jó, nekem sem tetszett, ettől függetlenül tudtam élvezni a bemutatott zenéket. Sokat otthon is meghallgattam, azok közül, amit nem ismertem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Indy »

tottyi írta:
2018.11.19., hétf. 15:40
Indy írta:
2018.11.19., hétf. 13:51
-KP- írta:
2018.11.18., vas. 14:37


Több facebookos csoportban láttam véleményeket és nem igazán pozitívak. Itt egy írás:

https://audioworld.blog.hu/2018/11/17/v ... abas_villa
Sajnos nincs megjeleníthető bejegyzés...
De van csak tobbszor kell raklikkelni, nekem is tobb klikkre nyissa meg. De nemigen dicserik a rendezvenyt.
Sikerült elolvasnom. Ha csak a fele is igaz, akkor komoly bajok voltak ott... gondolkodik.gif
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2018.11.19., hétf. 16:30
Bizony, én is olvastam. DE!
El kell dönteni, hogy milyen jellegű rendezvényen vagyunk. Én úgy ítéltem meg, hogy nem a kiállított eszközök hangjának tesztelése, vizsgálata a cél, hanem az analóg forrást használó, és az, aziránt érdeklődők találkozója volt ez, ahol lehetett ismerkedni, beszélgetni és jó zenéket hallgatni. Egyfajta klubbdélután.
Az más kérdés, hogy a kiállított eszközök megszólalása olyan volt, amilyen, nekem sem tetszett, de nem hánytam tele az internetet vele, úgy látom oedig, hogy manapság ez a divat... sad.gif
Jo de ha abbol a szemszogbol nezzuk mint amiben en jarok, hogy erdekelne a lemezjatszas es epp elsore kifogok egy olyan talakozot ahol sok problema utan megszolal vegre a zene es az kibirhatatlanul szolal meg akkor maris elriaszt attol a fajta zenehallgatastol amire azt mondjak, hogy az az igazi. :( Persze nem akarnam elhinni es biztos meg tennek probat mashol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Bizony, én is olvastam. DE!
El kell dönteni, hogy milyen jellegű rendezvényen vagyunk. Én úgy ítéltem meg, hogy nem a kiállított eszközök hangjának tesztelése, vizsgálata a cél, hanem az analóg forrást használó, és az, aziránt érdeklődők találkozója volt ez, ahol lehetett ismerkedni, beszélgetni és jó zenéket hallgatni. Egyfajta klubbdélután.
Az más kérdés, hogy a kiállított eszközök megszólalása olyan volt, amilyen, nekem sem tetszett, de nem hánytam tele az internetet vele, úgy látom oedig, hogy manapság ez a divat... sad.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Vinil.hu Barabás Villa 2018.11.17.

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Indy írta:
2018.11.19., hétf. 13:51
-KP- írta:
2018.11.18., vas. 14:37
Bécó írta:
2018.11.18., vas. 14:03
Sajnos sok info nem jön a rendezvényről.Nem tudtam elmenni,de érdekelne!
Több facebookos csoportban láttam véleményeket és nem igazán pozitívak. Itt egy írás:

https://audioworld.blog.hu/2018/11/17/v ... abas_villa
Sajnos nincs megjeleníthető bejegyzés...
De van csak tobbszor kell raklikkelni, nekem is tobb klikkre nyissa meg. De nemigen dicserik a rendezvenyt.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”