Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

50% teljesítménynél megmértem a torzításokat is. A mérési eredmények átlagos erősítőt mutatnak. Ilyet bármelyik fórumon tudnak készíteni. :D Én soknak tartom, de ezt az erősítőt azoknak készítették, akik nem tudták megfizetni a túlárazott SE erősítőket. Mindenesetre azok torzításánál ez a kis gép sokkal kevesebbet produkál, sokkal kevesebb pénzért. :smile29:
IA300 THD.jpg
IA300 THD.jpg (205.47 KiB) Megtekintve 3134 alkalommal
IA300 IMD.jpg
IA300 IMD.jpg (188.69 KiB) Megtekintve 3134 alkalommal
folyt. köv.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A fázis-frekvencia jelleggörbe ennek megfelelő. Mélyben nagyon jó, (a diagram 50Hz-nél kezdődik) magasban viszont nagyon nagy az eltérés, 20k-n több mint 45 fok.
IA300 Phase.jpg
IA300 Phase.jpg (132.28 KiB) Megtekintve 3137 alkalommal
( A két piros marker az 1khz-t, és a 20kHz-t mutatja.)
Az erősítő ennek ellenére NFB-vel rendelkezik. Igaz, szokatlanul nagy értékű 2,2nF-os paralell C taggal kompenzál. Nem csoda, hisz éppen, hogy még visszacsatolható ez az erősítő. Emlékeztetőül nézzük meg a Hulye Baby fázisátvitelét:
HB Fázis.JPG
HB Fázis.JPG (106.97 KiB) Megtekintve 3137 alkalommal
A fázis diagram minősége véleményem szerint egyenesen arányos a megszólaló hang "valósághű tartalmával". Ez a hangban észlelhető is.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A minap egy barátom elhozta az elő és végfokát. Az előfokkal volt gond, a bemeneti választó forgókapcsolóját kellett kicserélni, valamint az MC fokozat ECC83 csövét. A régi cső Golden Dragon volt. Zajos, és már a végét járta. Ez a cső látja el az MC erősítést mindkét oldalon 1-1 triódával. Kértem barátom, hogy keressen nekem valami testeshangú, két egyforma triódát tartalmazó kis zajszíntű csövet. Ő talált is egy Mullard 12AX7-es csövet. Az előfok belseje így néz ki:
20190417_173222.jpg
20190417_173222.jpg (228.9 KiB) Megtekintve 3143 alkalommal
Érdekes, hogy egy ilyen valamikori HE cégnek ugyanaz a filozófiája mint nekem, jelesül az, hogy kerüljük a felesleges toldásokat, forrasztásokat. Nálam is, és itt is megfigyelhető, hogy pl a potmétereket nem forrasztják be egy "segéd" NYÁK-ba, hanem lábtól lábig forrasztják. Engem lustasággal, meg hozzánemértéssel próbáltak itten leégetni ez miatt. Megjegyzem szebb úgy, de a hangminőség meg sérül. Persze el kell dönteni, hogy egy erősítőt a szemnek, vagy a fülnek építjük. Én ez utóbbira szavazok. :D Íme a Volume control, ahogy manapság nevezik a hangerőszabályzó potit:
20190417_173325.jpg
20190417_173325.jpg (211.32 KiB) Megtekintve 3143 alkalommal
Az előfokot megjavítottam, de nem mértem. Jobban érdekelt a végfok, ami EL84-es csővel műlödik. Nem rossz hangú erősítő, de nem is csúcs minőségű. Nem üti meg a VoS szintet, pedig nagynevű gyártó erősítője. Kíváncsi voltam, hogy mit mérek rajta. Ez azért fontos, hogy legyen összehasonlítási alap arra vonatkozóan, hogy az általunk épített erősítők megütik-e a gyári erősítők műszaki szintjét. Elárulom: nem. Azaz sem a hang, sem a műszaki paraméterek nem haladják meg a HB erősítőm minőségi szintjét.
Nézzük először az átviteli diagramját: (a típusnevet felismerhetetlenné tettem, hogy ne rontsam a készülék ázsióját) Bár a gyár már bezárt.
IA300 Bode.jpg
IA300 Bode.jpg (168.41 KiB) Megtekintve 3143 alkalommal
A mély emelés nem mérési hiba. Megmértem csővolt mérővel, hanggenerátorral is. Ugyanezt mértem naggyából. A mély emel, s ez miatt 20Hz-n közel 1 dB-s emelés valósul meg. Ezzel a megoldással egyértelműen a kis hangfalak mélyhiányán próbáltak javítani, kvázi a megszólalás testességét állítják elő. Ennek elérésére nagy menetszámot használnak a kimenőben. A szokásosnál nagyobb menetszám miatt a szórások megnövekednek, ezért 20k-n az átvitel 1,8dB-t esik, azaz a magashangok szintje 6-7kHz-től esik. Mindez tudatos tervezés következménye. Ez az esés meg az erősítőhöz ajánlott kis hangszórók erőszakos, rikoltozó magasait hivatott kisímítani. Ez sikerült is. Hogy a kapott hangképnek semmi köze nincs a valósághoz, az nem gond, mert az erősítő drága, és a "vérbeli komoly" hifista simán azt mondja, hogy ezen a szinten a mérési adatok másodlagosak. Én meg azt mondom, hogy tényleg felesleges a hangszínszabályzó fokozat, hiszen azt el lehet rejteni a végfokban...
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Nézzük meg az erősítő átvitelét is. A Bode diagramm igen érdekes. Alul nincs -3dB-s pontja. felül viszont kicsit sokat esik, 1,14dB-t. A D76A, a Ca50, a D50, a D50F, a C3 mind -0,4-0.6dB-t "zuhan" 20 kHz-n. Mint meglátjuk majd, ezek a számok nagyon benne vannak a hangban is.
ARC D70 Bode.JPG
ARC D70 Bode.JPG (175.26 KiB) Megtekintve 3457 alkalommal
A fázis átvitel is javult a csupasz kimenőhöz képest, de azért a 44 fokos késés soknak mondható. Ebből a szempontból ez az erősítő inkább az SE kapcsolású faék bonyolultságú készülékekhez hasonlít:
ARC D70 Phase.JPG
ARC D70 Phase.JPG (135.67 KiB) Megtekintve 3457 alkalommal
Természetesen meg is hallgattuk e jeles erősítőt az ARC M60 HD vel szemben. Amit leírok, több ember véleményének egybe kovácsolása.
Elsőre hallatszik: magas hiány. Jól észlelhető, semmi féle kétség nem fér hozzá. Ehhez képest az M60HD felső tartománya nagyon jó. Sajnos a D70 sztereo élménye is egy kicsit visszafogottabb. Picit jobban túl kellene nyúlnia a színpadon. A basszus fenomenális, nagyon mély, pontos, nagy energiájú, dinamikus, élethű, szinezetlen, és szintén kottázható mint az M60-ál. Viszont relatíve kicsit sok. Nyilvánvalóan ez nem a basszus hibája, hnem a magashiány miatt tűnik ilyennek. Az erősítő egyenesen, aminek 0 pontja az SE, és végpontja a tranzisztoros masina, az M60 HD valahol a 60% környékén helyezkedik el. A D70 inkább 40%-nál található. Sajnos a minstream sáv lefelé hangol, minden mélyebben zenél. Mégis azt mondom, ez egy jó erősítő az alábbi kitételekkel:
Mindenféleképpen valamilyen fém dómos, pl JBL L240Ti vagy hasonló hangfalat ajánlanék hozzá. Vagy, MOD-ot kell véghezvinni. Ennek mikéntjéről itt nem adnék tippet, nem akarom, hogy befolyásoljam a közismert tuning mesterek és hasonlók munkáját. :D
A készülék ismertetésével két célom volt. Az egyik, hogy ezen nívós gyári készülék mérései példaként szolgáljanak a díyerkedőknek, és hogy a műszakilag hozzánemértők lássák azt, hogy igen is kolerál a hang a műszaki paraméterekkel. Ezzel bizonyítva azt, hogy mérések nélkül "fülrevaló hangolással" High End audiót nem lehet készíteni, legyen az erősítő, hangfal, LP játszó, vagy bármi. A másik ok az, hogy bemutassam, hogy a díyer mozgalom segítségével a gyárinál jobb erősítőt is készíthetünk kevés ráfordítással, de annál nagyobb lelkesedéssel. Természetesen az ilyen project-hez nagyon ajánlom az ezen a fórumon ismertetett ARC M60HD erősítőt mint könnyen utánépíthető alternatívát.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Sokan állítják, hogy a kimenőtranszformátor az erősítő legfontosabb alkatrésze. Nos ez nem így van, hiszen pl. ellenállások nélkül sem szólna a cucc. Viszont az igaz, hogy az OPT a leggyengébb láncszem, s mint ilyen, meghatározza egy erősítő hangját. Tele lehet pakolni egy erősítőt drága NOS csövekkel, de ha a kimenő vacak, akkor az erősítő is az lesz. Nem lehet tuningolni a rossz, gyatra kimenőtrafót tartalmazó készülékeket. Bár környezetemben próbálkoznak ezzel. :lol: Eredménytelenül. :P Az elfogadható minőségű kimenőtranszformátor méretezése, elkészítése nem egyszerű feladat. DIY "módra" tekert kimenőkről nem is látunk méréseket a neten, kivéve a szerző "műveinek" bemutatását. Azért is tanulságos ez az ismertetés, mert egymás alatt szerepel a csupasz OPT mérése, és az azt tartalmazó erősítő mérése is, egy gyári, jó nevű készülék viszonylatában. Láttuk, milyen az ARC D70 kimenője.
Most nézzük meg a komplett erősítő mérését. Haladjunk visszafelé, kezdjük a négyszögjel átvitellel. Elősször is a 20Hz-val, mert az nagyon figyelemre méltó. Ugyanis műszerminőségű. Maga a tökély, alig indikálható egy enyhe tetőesés. Ilyet még nem láttam, mondhatnánk azt, hogy rendkívüli. Ebben biztosan benne van a Cross Coupled, valamint a CFB jótékony hatása is, azonkívül, hogy a csupasz trafó is mélyre megy.
D70 20Hz.jpg
D70 20Hz.jpg (318.73 KiB) Megtekintve 3552 alkalommal
2 kilóhertzen már nem ennyire rózsás a helyzet, de a kis lekerekítésről eltekintve teljesen jó, átlagos átvitelű erősítőt láthatunk.
D70 2k.jpg
D70 2k.jpg (320.68 KiB) Megtekintve 3552 alkalommal
Jöjjön a gyenge pont, a 20kHz. Az elektronika a visszacsatolásokkal bizony hatásosan javítja a felső tartomány négyszög válasz jelét is. Megjelenik az erősítőimre jellemző szimmetrikus áramköri felépítés jótékony hatása, miszerint a 20k-s jel ha nem is trapéz formát vesz fel, de kezd ahhoz hasonlítani.
D70 20k.jpg
D70 20k.jpg (323.19 KiB) Megtekintve 3552 alkalommal
Egy kis ügyeskedéssel lehetne alakítani még rajta egy keveset, de ehhez már bele kell nyúlni a készülékbe. Ha valakinek van egy ilyen kütyüje, nem biztos, hogy engedné a belenyúlást. Emlékeztetőnek felteszem az ARC M60HD erősítő 20k-s jelátvitelét, ahol látszik a bemenőjel is. Mindenki jól láthatja a különbséget.
20181108_101800.jpg
20181108_101800.jpg (197.92 KiB) Megtekintve 3552 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Tovább méregetve a kimenőtrafót, megvizsgáltam annak négyszögjel átvitelét. (bocsi a képminőségért, de a telómban a fényképező nem működik valami miatt jól. Nem állítja az élességet)
A 20 Hz-s válaszjelben semmilyen kifogásolni valót nem lehet látni:
DSCF0025.JPG
DSCF0025.JPG (383.03 KiB) Megtekintve 3558 alkalommal
A 2k-s jelnél már a helyzet nem ilyen egyértelmű. A felfutó él kerekedik, talán túl korán, illetve rezonanciák is sejthetőek:
DSCF0021.JPG
DSCF0021.JPG (380.62 KiB) Megtekintve 3558 alkalommal
Viszont a 20kHz-s négyszögjel nagyon ronda. Többször szétszedtem, összeraktam a mérőkört, hátha abban van a hiba. Mindig ilyen lett az eredmény:
DSCF0034.JPG
DSCF0034.JPG (321.79 KiB) Megtekintve 3558 alkalommal
Aztán rájöttem, nem is lehet másmilyen. A trafó fázisátvitele is igen gyenge a 20kHz környezetében. Viszonylag alacsonyan van a trafó rezonancia pontja is: 256kHz, és -5dB szintű. Az én trafómon a rezonancia pont 454kHz -7dB-n. A fázis átvitel is jobb, 20k-n 20 fok. Szebb is a négyszögjelre adott válasza, igaz csak 10k-n mértem, de aki látott már ilyet, az tudja, hogy a 10k és a 20k között nincs igazán nagy differencia: a 10k-s jel alig szebb a 20KHz-nál.
20180929_171437.jpg
20180929_171437.jpg (217.57 KiB) Megtekintve 3558 alkalommal
Egyszóval nagyon vegyes a kép, s ez a vegyes kép a hangzásra is rányomja bélyegét.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Engem persze a kimenőtrafója izgatott a legjobban a hangján kívül. Az OPT igen érdekes. Kisebb mint a 75Wattos D76A erősítőben. Pedig a D70 az 70 Wattos papírforma szerint. A vasmag EI96/60 a mérés szerint. A mag nyelvének szélessége 30mm. Így valósul meg a nagyobb keresztmetszetű ablakméret. A vas keresztmetszete: 60X30=18cm2. Ez stimmel is, de van egy ellentmondás: A vasmag keresztmetszete nem ideális. Túlságosan elnyújtott, oldal aránya: 60/30, azaz az arányuk 2. Az M60-é 1,3. Az ideális az 1 lenne. A tekercs csévetest nélküli. Így könnyen látható az osztások száma. Nos igen, ha a nagy konstruktőrök :D nekiülnek tervezni, számolni, akkor hasonló trafófelépítés jön ki. Ugyanis az M60 HD OPT felépítése megegyezik a D70 OPT felépítésével. Ezt a tényt az is bizonyítja, hogy a két fél primértekercs RDC-je a D70 esetében is nagyjából megegyezik:56-57 Ohm. Az én trafóimnál ez a szimmetria pontosabb:61,2-61,5 Ohm. Látszólag azonos kvalitású trafókról van szó, de ezek a trafók nagyon nem egyformák egyéb tulajdonságaikban.Elősször is az áttétel 8 Ohmon 16,2 a D70 esetében. Ez terhelve mérten kb 2750:8 Ohm impedancia áttételt jelent. Az én trafóm ugyanilyen terheléssel 23,7-es áttételű. Ez azért is érdekes, mert a D70-et eredetileg Ge 6550-el hozták forgalomba. A GE viszont 4k-s illesztést ír elő minimálisan ezen csőre. Az M60 HD Raa értéke 5500 Ohmra lett méretezve. Az ARC valamit tud. Először is a vasak nem egyformák. Másodszor a gyári trafó kis áttétele sokkal kisebb gerjesztést tesz lehetővé. Ha ehhez egy kicsit nagyobb primér menetszámot engedünk, mert bőven van hely az ablakban, akkor egy kicsit üzem közben a trafó in situ mélyebbre fog menni. Egész pontosan csővoltmérővel mérve a trafó átvitelének -3dB-s pontja 2Hz-re esik. Gyakorlatilag a TauCeti trafójához hasonlít jobban, mint az M60 HD monoblokk trafójához. Ez utóbbi -3dB-s pontja 6Hz környékére esik. A következő két képen a kimenő átvitelét szemlélhetjük meg ámítógéppel mérve, ami kicsit mást mutat mint a csővoltmérős mérés, de ezt tudjuk már korábbról. A csövek hatását 4,7k-s ellenállással szimuláltam.
ARC D70 OPT 4 7k.JPG
ARC D70 OPT 4 7k.JPG (169.77 KiB) Megtekintve 3641 alkalommal
Természetesen itt a fázisátvitel is:
ARC D70 Phase 4 7k.JPG
ARC D70 Phase 4 7k.JPG (135.8 KiB) Megtekintve 3641 alkalommal
A görbékből az is jól látható, hogy a D70 gyári trafójának a felső átvitele nagyon gyenge. Ezt majd láthatjuk a négyszögjeles mérésnél is. Az M60 ezen paramétere sokkal jobb! 20kHz-n -0,44 dB
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Megmutatom a készülék hátoldalát is. Jól látszik, hogy régi a konstrukció. A hangfalakat bomba biztos csavaros terminál fogadja. Biztosan szemetszúr a vastag kábel hívőknek az a tény, hogy ez a készülék ilyet nem tud fogadni. Nos nincs is szüksége rá, mivel a gépkönyvében O&J biztosan képlettel is alátámasztva le van írva, hogy mekkora keresztmetszetű kábelt kell alkalmazni. Az idők során azért "tuningoltak" a készüléken. A bemeneti csatlakozókat lecserélték WBT-re. Nos én ettől nem hallottam jobbnak a hangját. Bizonyára mindenki észreveszi azt, hogy a végcsövek nem egyformák. Nos ez így van, sajna a korábban benne lévő Philips csövek egyike "megdöglött", s ezt pótoltam ideiglenesen a Winged C csővel, ami az én erősítőm tartalék csöve. Az új végcső szett meg lett rendelve,hamarosan megérkezik majd, és vígan fogják hirdetni a GE csövek minőségét. Mivel minden végcső munkapontja egyenként állítható mint az én erősítőimben, ezért semmiféle problámát nem okoz a többitől csak gyártójában különböző végcső alkalmazása.
DSCF0001.JPG
DSCF0001.JPG (327.88 KiB) Megtekintve 3697 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A D70 belseje az alábbi képeken látható. Kiforrott konstrukció, 1983-ban kezdték gyártani, s van Mk II. variációja is. Maga az erősítő kapcsolása csaknem megegyezik az ST70-C3-al, A D50F-el, meg az Isten tudja mivel. A kapcs rajza a NET-en megtalálható. Aki megnézi, az láthatja, hogy a tápja bonyolultabb mint maga az erősítő. Egy biztos, minőségi alkatrészek vannak beleépítve, hisz 1983 óta megbízhatóan működött, javításnak nyomát nem találtam benne, bár a csövek már legalább egyszer cserélve lettek benne.
DSCF0003.JPG
DSCF0003.JPG (364.54 KiB) Megtekintve 3700 alkalommal
ARC szokás szerint a PCB hátoldalán is találhatók alkatrészek. Egy páran kritikus szemmel bírálják más konstruktőrök kábelvezetését a készülékeken belül. Elsősorban az esztétikára hívatkozva, másodsorban pedig a zaj keletkezésére vonatkozóan. Nos remélem megnyugszanak, ha meglátják ezen készülék belső kábelezését, amely mintegy hármas hurkot alkot. Az ARC-nél nem nagyon törődnek ezzel. :smile29: Mégis jó erősítőket gyártanak.
(elnézést a kicsit homályos foto miatt)
DSCF0031.JPG
DSCF0031.JPG (383.62 KiB) Megtekintve 3700 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Nos akkor kezdjünk is hozzá, ha már megnyittattam ezt a topicot. Remélem kíváncsian olvassátok majd.
A mi nap tobzódtam. ARC "jellegű" csöves erősítőkkel, amik a kedvenceim. Mármint a régiek, amiket még Ben Johnsonnak köszönhetünk. Mint a képen is láthatjátok a mi nap tobzódtam ilyen ARC "jellegű" csöves erősítőkkel:
DSCF0063.JPG
DSCF0063.JPG (313.44 KiB) Megtekintve 3701 alkalommal
A fekete színű készülék nálam járt vendégségben, csöveket kellett benne cserélni, leporolni, meg méregetni. Persze ha már így alakult, akkor meg is hallgattam alaposan, s hangját összevetettem az ARC M60HD készülékkel, amit mostanában nagy előszeretettel hallgatok. A vendég erősítő 1983-ban gyártódott, pontos típusát az alábbi képen láthatjátok:
DSCF0007.JPG
DSCF0007.JPG (362.25 KiB) Megtekintve 3701 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7280
Tartózkodási hely: Szentendre

Sztereó elektroncsöves erősítők tesztje

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Itt lehet beszámolókat írni a témában.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”