Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Rájöttem mire is hasonlított egy nagyon picit a hétvégi zene: Az E.S.T From Gagarin's Point of View című cd-jére. Az pedig egy egészen zseniálisan jó zene. Mint a mostani felvételünk is volt.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Ha a résztvevők közül érdekelne valakit egy fél tracknyi szalagról visszadigitalizált minta, akkor jelezze akár itt is és lehet hogy küldök a napokban egy kb 2 perces kivonatot.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Lesz mindkettőre külön megint regisztráció, egyidejű paypal fizetéssel, pár napon belül.

Megint voltak olyanok akik nem jöttek és nem is fizettek, nem értesítettek, hogy nem jönnek, elvéve igy olyanok elől a helyet, akik viszont eljöttek volna. Ketten már másodjára tették ezt meg, így őket önhatalmúlag kizártam a további jelentkezésekből, ha jelentkeznek is nem fogom elfogadni. Megsértődtem rájuk. Mindketten aktív AVX fórumozók, bár tulajdonképpen ennek semmi jelentősége ha jobban belegondolok.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

2020. Január 19.
Grencsó István - fúvós hangszerek
Ken Vandermark - basszus klarinét
Benkő Róbert - nagybőgő

Személyes tapasztalataim az együttműködésről Grencsó Istvánékkal Magyarországon tökéletes példáját nyújtják annak, hogy a közös művészeti munka hogyan ver hidat az emberek között. Például arra gondolok, amikor Coleman Hawkins meghívta a stúdióba Pee Wee Russellt, vagy Archie Shepp felkérte Roswell Ruddot, hogy legyen tagja a zenekarának, vagy például Peter Brötzmann együttműködéseire Han Benninkkel, Fred van Hove-val, Evan Parkerrell, és Derek Bailey-vel, vagy arra, ahogy Anthony Braxton kialakította kvartettjét Marilyn Crispellel. Mindenféle összeállítás eszembe jut, amelyek halomra döntötték az előfeltevéseket és a társadalmi-politikai elvárásokat. Ezek ugyanis arra mutatnak rá, hogy van valami lényegi és mélyen emberi mindannyiunkban, amelyet meg kell egymással osztanunk, így téve lehetővé a társadalom számára, hogy egységesen mozduljon előre. Amint azt a Grencsó István által adott cím is jelzi, sohasem szabad bevágnunk a köztünk lévő ajtókat. Ehelyett inkább – ahogy ezt ez a zene és az azt létrehozó művészi teremtő folyamat is bizonyítja – tárjuk ki azokat egymás előtt.

Szeptember 24, 2018. Wrocław, Lengyelország
Ken Vandermark


2020. Február 14
Kalafszky Adriána - ének
Dukay Barnabás - Klavins piano
Grencsó István - fúvóshangszerek
Holló Aurél - ütőhangszerek ( Amadinda )
https://www.youtube.com/watch?v=gfHK7_lSY-0

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

peterson írta:
2019.12.08., vas. 19:35
Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 10:50


Jah, hát “biztos” sznobságból utaztak oda emberek Szegedről ( :smile53: ) , Győrből meg az ország egyéb pontjairól (én “csak” 40 km távolságból érkeztem), beáldozva a szombat délutánjukat/estéjüket.

A szomorú az, hogy egyes agyakban fel sem merül, hogy valaki ne a mainstream könnyűzenei vagy akár filmes műfajokért rajongjon, ha mégis úgy tesz, akkor ááh, az más nem lehet, csakis sznobság. Mi más lehetne? gondolkodik.gif
:smile51:
Nekem is valami hasonló jutott eszembe. A munkám miatt rendszeresen találkozom "egyszerűbb " emberekkel, s nem tudok velük (általában, tisztelet a kivételnek) 1 percet beszélgetni, nagyon nem egy az érdeklődés... Ettől még rendes emberek, élik az életüket, csak más "síkon".

A Rendezvényről: Életre szóló élmény volt! Köszönet érte minden szervezőnek, közreműködőnek! leborulok.gif
Sok világhírű jazz zenész koncertjén voltam ( Dave Brubek, Mont Alexander, Scott Hamilton, Benny Golson, Nils hendring Ostred Petersen, Ken Peplowsky, Nigel Kennedy,John Patitucci, Diana Krall, Natalie Cole, Ed Tighpen, Ibrahim Ferrer... csak így hirtelen aki eszembe jutott), és több is volt akit pár lépés távolságból hallgathattam, de ez a közelség, intimitás, bensőségesség semmihez sem fogható!
Hozzátenném, biztos műfaji sajátosság ("rétegzene"), de legtöbbjük nagyon közvetlen, barátságos, sztárallűrök nélküli művész, aki élvezi amit csinál, inspirálja a közönség, s ez most sem volt máshogy!

Még egyszer, maximális köszönet Feri!
Nagyon szívesen. Mindjárt írom a következő két esemény várható programját és dátumát is.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: peterson »

Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 10:50


Jah, hát “biztos” sznobságból utaztak oda emberek Szegedről ( :smile53: ) , Győrből meg az ország egyéb pontjairól (én “csak” 40 km távolságból érkeztem), beáldozva a szombat délutánjukat/estéjüket.

A szomorú az, hogy egyes agyakban fel sem merül, hogy valaki ne a mainstream könnyűzenei vagy akár filmes műfajokért rajongjon, ha mégis úgy tesz, akkor ááh, az más nem lehet, csakis sznobság. Mi más lehetne? gondolkodik.gif
:smile51:
Nekem is valami hasonló jutott eszembe. A munkám miatt rendszeresen találkozom "egyszerűbb " emberekkel, s nem tudok velük (általában, tisztelet a kivételnek) 1 percet beszélgetni, nagyon nem egy az érdeklődés... Ettől még rendes emberek, élik az életüket, csak más "síkon".

A Rendezvényről: Életre szóló élmény volt! Köszönet érte minden szervezőnek, közreműködőnek! leborulok.gif
Sok világhírű jazz zenész koncertjén voltam ( Dave Brubek, Mont Alexander, Scott Hamilton, Benny Golson, Nils hendring Ostred Petersen, Ken Peplowsky, Nigel Kennedy,John Patitucci, Diana Krall, Natalie Cole, Ed Tighpen, Ibrahim Ferrer... csak így hirtelen aki eszembe jutott), és több is volt akit pár lépés távolságból hallgathattam, de ez a közelség, intimitás, bensőségesség semmihez sem fogható!
Hozzátenném, biztos műfaji sajátosság ("rétegzene"), de legtöbbjük nagyon közvetlen, barátságos, sztárallűrök nélküli művész, aki élvezi amit csinál, inspirálja a közönség, s ez most sem volt máshogy!

Még egyszer, maximális köszönet Feri!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: akvapark »

hifis írta:
2019.12.08., vas. 14:25
Van némi helyzeti előnyöm azzal, hogy az én készülékemmel digitalizáltunk, úgyhogy ezt kihasználva visszahallgattam a felvételt. A nyolc csatornából az első kettő szól nálam így, hogy még érintetlen a rögzítés, semmi szerkesztés nem történt. Ez a 2 csatorna a középre helyezett sztereó mikrofon hangja, ami tehát az egész zenekart befogta.
Nem szoktam ömlengeni hifis hang tesztelésekor, de azt kell mondjam, ez piszkosul jól szól. Sokkal jobban, mint a szalagról visszadigitalizált változat, és nekem jobban tetszik, mint a studióban a Dynaudio monitorokból.
Jó tónusú, életszerű, kontúros, remek tér, tényleg ad egy "mintha ott lennék" feelinget.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó minőségű felvételeket kapunk a végleges változatokkal.
Ma voltunk oly szerencsések, hogy Feri révén, a HEED Mikulás partyn meghallgattunk 3-4 felvételt. A szerencse abban is állt, hogy először a MAC-ról - beállítási ok miatt - PCM-re konvertálva hallhattuk az első Varga Gábor Q felvételt. Majd rögtön utána a DSD 128-ban, ami még az eredetinél mindig "gyengébb" minőség. A különbség óriási volt. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: peterson »

Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 10:09
Ez a (szerintem) frenetikusan sikerült második változata a dobszólós darabnak, ráadásul szerintem az egész esemény “fénypontja”...
Nem akarok "szőrszálhasogatni", de ez a harmadik verzió volt, igaz a második dobszólós, mert az elsőnél kommunikációs hiba miatt elmaradt... :napsut:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Még egy videó Fazkas Istvántól.

https://youtu.be/3jtV1x6Zr58

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Kiváló fényképek Tóth Róberttől:

https://www.flickr.com/photos/marnempip ... LYUU1TdPJ4

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.12.08., vas. 17:21
Mobilrol hallgtam, nekem valami nem volt ok a hanggal.
Mobillal vettem fel, ráadásul nem is egy hiperszuperrel (iPhone SE), szóval ne várd, hogy úgy szóljon, mint a rendszeretek :D Jó na, ez csak egy vicc, én így számítógépen gond nélkül meg tudom hallgatni, és a hangminőség sem egetverően rossz - mármint a számítógépes hangszóró mércéjével :D - többiek?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 12:39
A szünet után, amikor Robi javasolta, hogy mindannyian, akiknél van telefon vagy kamera, készítsünk az első számról egy videót, én is beszálltam a "filmezésbe".
Olyan fantasztikus az internet feltöltési sebessége nálam itthon, hogy kerek másfél órába került, amíg ezt az ötperces nagyon amatőr videót sikerült feltöltenem a YouTube-ra, de most már ott van ("Unlisted" beállítással), és ha nem gond, én is megosztom itt (Feri szólj, ha nem kéne, mert akkor leszedem).
Szóval:

youtu.be/ryOrCbqzp6o
Köszönöm, nem kell levenni természetesen, és maradjon nem nyilvános a nézhetőség, ahogy beállítottad.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

hifis írta:
2019.12.08., vas. 14:25
Van némi helyzeti előnyöm azzal, hogy az én készülékemmel digitalizáltunk, úgyhogy ezt kihasználva visszahallgattam a felvételt. A nyolc csatornából az első kettő szól nálam így, hogy még érintetlen a rögzítés, semmi szerkesztés nem történt. Ez a 2 csatorna a középre helyezett sztereó mikrofon hangja, ami tehát az egész zenekart befogta.
Nem szoktam ömlengeni hifis hang tesztelésekor, de azt kell mondjam, ez piszkosul jól szól. Sokkal jobban, mint a szalagról visszadigitalizált változat, és nekem jobban tetszik, mint a studióban a Dynaudio monitorokból.
Jó tónusú, életszerű, kontúros, remek tér, tényleg ad egy "mintha ott lennék" feelinget.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó minőségű felvételeket kapunk a végleges változatokkal.
Ez nagyon jól hangzik.

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: hifis »

Van némi helyzeti előnyöm azzal, hogy az én készülékemmel digitalizáltunk, úgyhogy ezt kihasználva visszahallgattam a felvételt. A nyolc csatornából az első kettő szól nálam így, hogy még érintetlen a rögzítés, semmi szerkesztés nem történt. Ez a 2 csatorna a középre helyezett sztereó mikrofon hangja, ami tehát az egész zenekart befogta.
Nem szoktam ömlengeni hifis hang tesztelésekor, de azt kell mondjam, ez piszkosul jól szól. Sokkal jobban, mint a szalagról visszadigitalizált változat, és nekem jobban tetszik, mint a studióban a Dynaudio monitorokból.
Jó tónusú, életszerű, kontúros, remek tér, tényleg ad egy "mintha ott lennék" feelinget.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó minőségű felvételeket kapunk a végleges változatokkal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A szünet után, amikor Robi javasolta, hogy mindannyian, akiknél van telefon vagy kamera, készítsünk az első számról egy videót, én is beszálltam a "filmezésbe".
Olyan fantasztikus az internet feltöltési sebessége nálam itthon, hogy kerek másfél órába került, amíg ezt az ötperces nagyon amatőr videót sikerült feltöltenem a YouTube-ra, de most már ott van ("Unlisted" beállítással), és ha nem gond, én is megosztom itt (Feri szólj, ha nem kéne, mert akkor leszedem).
Szóval:

youtu.be/ryOrCbqzp6o
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: juliush »

kaef2 írta:
2019.12.08., vas. 10:39
A Facebookon megkaptam hogy sznobok, akik eljöttek....
Ezt a sznobériát bevállalom! :D
Nem tudom, én nem sznobokat véltem magam körül felfedezni, hanem csillogó szemmel érdeklődő, élményeket egymással megosztó emberkéket, akik a személyes kapcsolat révén sokkal nyitottabbnak tűntek egymás nézeteire, mint a fórum személytelenebb közegében!
Valakiknek savanyú lehet ez a szőlő!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.12.08., vas. 10:39
Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 10:09
kaef2 írta:
2019.12.08., vas. 09:37
[youtube]https://youtu.be/r-4ZYjK6bWw[/youtube]
Bakker ezt Te vetted fel? (nem figyeltem a kamerázókra). Ez a (szerintem) frenetikusan sikerült második változata a dobszólós darabnak, ráadásul szerintem az egész esemény “fénypontja”...
Igen ez az. Megvan még rgy jó pár videó.
A Facebookon megkaptam hogy sznobok, akik eljöttek....
Pontosan emiatt a videó felvétel miatt.
Nem is tudok erre mit mondani. elszomorodtam.
Jah, hát “biztos” sznobságból utaztak oda emberek Szegedről ( :smile53: ) , Győrből meg az ország egyéb pontjairól (én “csak” 40 km távolságból érkeztem), beáldozva a szombat délutánjukat/estéjüket.

A szomorú az, hogy egyes agyakban fel sem merül, hogy valaki ne a mainstream könnyűzenei vagy akár filmes műfajokért rajongjon, ha mégis úgy tesz, akkor ááh, az más nem lehet, csakis sznobság. Mi más lehetne? gondolkodik.gif
:smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Feri, ne törődj vele!

Ha ezen múlik, boldogan vállalom hogy sznob vagyok, mert jól éreztem magam.

Máskor is szivesen vállalom és köszönöm az esemény megszervezését! :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.12.08., vas. 10:09
kaef2 írta:
2019.12.08., vas. 09:37
[youtube]https://youtu.be/r-4ZYjK6bWw[/youtube]
Bakker ezt Te vetted fel? (nem figyeltem a kamerázókra). Ez a (szerintem) frenetikusan sikerült második változata a dobszólós darabnak, ráadásul szerintem az egész esemény “fénypontja”...
Igen ez az. Megvan még rgy jó pár videó.
A Facebookon megkaptam hogy sznobok, akik eljöttek....
Pontosan emiatt a videó felvétel miatt.
Nem is tudok erre mit mondani. elszomorodtam.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.12.08., vas. 09:37
[youtube]https://youtu.be/r-4ZYjK6bWw[/youtube]
Bakker ezt Te vetted fel? (nem figyeltem a kamerázókra). Ez a (szerintem) frenetikusan sikerült második változata a dobszólós darabnak, ráadásul szerintem az egész esemény “fénypontja”...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

[youtube]https://youtu.be/r-4ZYjK6bWw[/youtube]

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Nagyon köszönöm mindenkinek a részvételt.
Megyünk tovább, hamarosan közzétesszük a következő két esemény programját és regisztrációs oldalát is.
Háromféle felvételt is közzéteszünk, ha minden jól megy:

- nyolc sávon rőgzítettünk, minden mikrofon csatornát külön-külön. Ebből egy pár egy sztereó ribbon mikrofon hangja a képeken középen látható. Ez lesz az egyik. DSD256-ban.

- készült egy valós időben analóg keverővel kevert felvétel sztereóban Nagra IV-S-re 38-as sebességen. Erről fogunk digitalizálni egy másolatot DSD256-ban.

- a soksávos DSD256-ból készül majd egy analógban kevert és analóg effektekkel kicsi processzált változat is, ezt is megkapják majd azok akik fizettek a részvételért.

A Nagráról visszaírt felvételt most hallgatom (csak egy tracket vettünk fel egyelőre) az egészen tömör, zsíros, és mégis finom, sima nagyon magával ragadó hang. Semmi dinamikai kompresszió.
IMG_1893.jpeg
IMG_1893.jpeg (5.59 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1898.jpeg
IMG_1898.jpeg (2.41 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1904.jpeg
IMG_1904.jpeg (1.98 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1911.jpeg
IMG_1911.jpeg (1.77 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1916.jpeg
IMG_1916.jpeg (2.54 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1919.jpeg
IMG_1919.jpeg (6.51 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1931.jpeg
IMG_1931.jpeg (2.87 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1951.jpeg
IMG_1951.jpeg (3.39 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal
IMG_1975.jpeg
IMG_1975.jpeg (2.53 MiB) Megtekintve 2169 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jelentem, a mai My Reel Club eseménynek, a Varga Gábor Quartet-tel, élményben sikerült “überelnie” az elsőt. :tutiok:

A ZENE, amit itt stúdióban tapasztalhattunk, feladta a leckét, többen azon a véleményen voltunk, hogy na nem, EZT a dinamikát, színpadot, stb., nem fogja tudni egyetlen otthoni rendszer sem reprodukálni. Bárcsak tévednénk...

Nagyon tetszett az interaktivitás a végén, a kérdezz-felelek, ahogy a zenészek bemutatták a hangszereiket, a hangmérnök magyarázatai, a háttérsztorik, meg az egész úgy ahogy volt. Nekem nagyon az jött le, hogy a zenészek is élvezték ezt az újfajta, kisközönség előtti stúdiózást.

Szintén jó ötletnek tartom, hogy a résztvevők is bemutatkozhattak, sok érdekes arc volt ott, akiket jó volt látni, megismerni.
Várom az anyagot is persze, nagyon, de ez így önmagában is nagy élmény volt.

Feri, nagyon fejlődik ez :smile53: Köszönöm az élményt, és kérlek szólj a következő eseményekről is! Amiről tudomást szerzek, azon megpróbálok a jövőben is mindig ott lenni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Stúdió látogatás, avagy ismerkedés a felvételkészítéssel

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

wittao írta:
2019.11.15., pén. 12:07
Feri,

Nem CD-zem, nem LP-zem es nem is orsosmagnozom, de szivesen feltennem a vitrinbe mindegyik peldanyt. Igazan nivos, igenyes munka, gratulalok minden resztvevonek a projektben! A CD-n kivul masik formatum elerheto lesz? Mi az ara?
(Dec7-i rendezvenyen meg is lehetne ezt venni?)
Koszi,
Viktor
A dupla CD ára 5000 Ft és meg lehet majd venni december 7-én természetesen.
SACD-n és LP-n még gondolkodunk. Sajnos elég drága lenne mindkettő, de a CD eladások tekintetében megvizsgáljuk majd a más formátumokban történő kiadást is.

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”